Licensed to New Mexico USATF - Association License
                                       HY-TEK's Meet Manager 6/14/2015 07:36 PM
                    2015 USATFNM Track Meet #5 - 6/14/2015                     
                              ATC/MTC Finish Line                              
                            LaCueva HS - Albuq., NM                            
                                    Results                                    
 
100 Meter Dash 8 & Under Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
Finals
  1   282 Jordyn Dyer         07 CTC                    16.14      16.03   1 
  2   165 Graci Jones         07 AAT                    16.08      16.06   1 
  3   523 Portia Renfro       07 STC                    17.60      17.63   1 
  4   174 Sasha Lucero        07 AAT                    18.05      18.08   1 
  5   410 Mary Valdez         08 CTC                    18.41      18.09   1 
  6   505 Nevaeha Aragon      07 STC                    19.07      18.75   2 
  7   565 Raina Passalacqua   09 UNANM                  19.31      18.79   2 
  8   633 Laila Carter        07 SFE                    17.90      18.84   1 
  9    48 Laila Nikodym       07 ATC                    18.11      18.93   1 
 10   962 Evangeline Martine  07 UNANM                  19.69      19.52   2 
 11    18 Ava Chavez          07 ATC                    18.81      19.67   1 
 12   606 Isabella Baldonado  08 SOH                    20.25      19.76   2 
 13   261 Marisol Chavez      09 CTC                    20.72      19.80   3 
 14    19 Raecheleia Hayes    07 ATC                    19.27      19.94   2 
 15   628 Kadynce Arellano    08 SFE                    20.67      20.06   3 
 16   121 Emily Oldfield      07 MTC                    20.92      20.16   3 
 17   620 Sophia Hassey       08 SOH                    19.65      20.18   2 
 18   623 Sara Martinez       07 SOH                    19.97      20.47   2 
 19   180 Sophia Perez        07 AAT                    21.39      20.50   3 
 20   655 Carmen Chavez       09 IDT                               20.58   4 
 21   303 Loren Herrera       07 CTC                    21.02      20.87   3 
 22   680 Gea Louis           08 IDT                               21.40   4 
 23   942 Avery Anderson      07 UNANM                  20.43      21.67   2 
 24   202 Garinn Jones        10 AAT                               22.30   4 
 25   109 Zoie Hall           10 MTC                    21.95      22.44   3 
 26   141 Emma Agelastos      08 AAT                    22.57      22.75   3 
 27    49 Addie Nikodym       09 ATC                    22.48      23.08   3 
 28   604 Sophia Aguilar      08 SOH                    24.32      23.42   4 
 29    38 Emmanuelle Yurcic   12 ATC                    26.51      26.33   4 
 30   471 Kiara Brown         10 GSTC                              27.75   4 
 
200 Meter Dash 8 & Under Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1   165 Graci Jones         07 AAT                    33.21      33.28   1 
  2     9 Tsehay Burdick      07 ATC                    34.58      35.74   1 
  3   174 Sasha Lucero        07 AAT                    38.49      37.29   1 
  4   246 Madisen Abeyta-Bro  07 CTC                    38.65      37.77   1 
  5   517 Jenia Quinones      07 STC                    37.18      39.60   1 
  6    18 Ava Chavez          07 ATC                    39.48      40.50   1 
  7   962 Evangeline Martine  07 UNANM                  41.90      41.03   2 
  8   565 Raina Passalacqua   09 UNANM                  43.09      43.49   2 
  9   180 Sophia Perez        07 AAT                    47.08      43.68   2 
 10   800 Delaney Chama       07 WRC                               44.49   3 
 11   121 Emily Oldfield      07 MTC                               45.38   3 
 12   303 Loren Herrera       07 CTC                    46.75      45.50   2 
 13    48 Laila Nikodym       07 ATC                    41.81      46.02   2 
 14   942 Avery Anderson      07 UNANM                  48.06      46.52   2 
 15   655 Carmen Chavez       09 IDT                               46.55   4 
 16   680 Gea Louis           08 IDT                               48.44   4 
 17   109 Zoie Hall           10 MTC                    52.00      51.99   3 
 18   202 Garinn Jones        10 AAT                               53.00   4 
 19   141 Emma Agelastos      08 AAT                    50.74      53.19   3 
 20    49 Addie Nikodym       09 ATC                               53.41   4 
 21   471 Kiara Brown         10 GSTC                            1:00.33   4 
 
400 Meter Dash 8 & Under Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1   633 Laila Carter        07 SFE                  1:25.02    1:21.04   1 
  2   174 Sasha Lucero        07 AAT                  1:22.59    1:23.62   1 
  3   517 Jenia Quinones      07 STC                             1:25.60   3 
  4   514 Emma Lucero         07 STC                  1:26.47    1:26.64   1 
  5   948 Helen Desmond       07 UNANM                1:30.19    1:29.24   1 
  6   800 Delaney Chama       07 WRC                             1:30.73   2 
  7   411 Isabella Varela     07 CTC                  1:33.84    1:31.06   1 
  8   628 Kadynce Arellano    08 SFE                             1:33.28   3 
  9   620 Sophia Hassey       08 SOH                  1:33.60    1:33.61   1 
 10    48 Laila Nikodym       07 ATC                             1:33.66   3 
 11   623 Sara Martinez       07 SOH                  1:38.80    1:35.98   2 
 12   962 Evangeline Martine  07 UNANM                1:48.98    1:42.26   2 
 13   606 Isabella Baldonado  08 SOH                             1:42.82   2 
 14   942 Avery Anderson      07 UNANM                1:56.11    1:50.26   2 
 15   604 Sophia Aguilar      08 SOH                             1:56.98   2 
 
800 Meter Run 8 & Under Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1     9 Tsehay Burdick      07 ATC                             3:08.44  
  2   339 Luciana Martinez-C  08 CTC                  3:14.10    3:13.87  
  3   411 Isabella Varela     07 CTC                  3:38.58    3:29.81  
  4   800 Delaney Chama       07 WRC                  3:15.66    3:32.11  
  5   948 Helen Desmond       07 UNANM                3:25.01    3:36.55  
  6   311 Braylie Laughlin    07 CTC                  3:44.17    3:53.04  
 
1500 Meter Run 8 & Under Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1   339 Luciana Martinez-C  08 CTC                  6:27.12    6:28.55  
  2   311 Braylie Laughlin    07 CTC                  7:41.49    7:42.86  
 
4x100 Meter Relay 8 & Under Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 SOLDIERS TRACK CLUB  'A'                          1:12.08    1:11.68  
     1) 505 Nevaeha Aragon 07           2) 514 Emma Lucero 07             
     3) 517 Jenia Quinones 07           4) 523 Portia Renfro 07           
  2 COUGAR TRACK CLUB  'A'                            1:18.45    1:13.59  
     1) 246 Madisen Abeyta-Brown 07     2) 282 Jordyn Dyer 07             
     3) 261 Marisol Chavez 09           4) 410 Mary Valdez 08             
  3 SONS OF HERMES  'A'                               1:21.12    1:25.03  
     1) 620 Sophia Hassey 08            2) 623 Sara Martinez 07           
     3) 604 Sophia Aguilar 08           4) 606 Isabella Baldonado 08      
  4 MONARCH TRACK CLUB  'A'                           1:37.51    1:42.33  
     1) 119 Candace Nikkila 09          2) 121 Emily Oldfield 07          
     3) 125 Brooke Ray 10               4) 109 Zoie Hall 10               
 
Long Jump 8 & Under Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1   165 Graci Jones         07 AAT                    3.10m      3.12m   10-03.00 
      3.12m  2.90m  2.70m            
  2   282 Jordyn Dyer         07 CTC                    3.07m     J3.12m   10-03.00 
      FOUL  FOUL  3.12m            
  3   633 Laila Carter        07 SFE                    2.89m      2.71m    8-10.75 
      2.71m  FOUL  2.66m            
  4   246 Madisen Abeyta-Bro  07 CTC                    2.75m     J2.71m    8-10.75 
      2.71m  2.61m  2.31m            
  5   523 Portia Renfro       07 STC                    2.90m      2.70m    8-10.25 
      2.17m  2.70m  2.52m            
  6    19 Raecheleia Hayes    07 ATC                    2.66m      2.60m    8-06.50 
      1.71m  2.10m  2.60m            
  7   505 Nevaeha Aragon      07 STC                    2.38m      2.51m    8-03.00 
      FOUL  2.50m  2.51m            
  8   680 Gea Louis           08 IDT                               2.34m    7-08.25 
      0.98m  FOUL  2.34m            
  9    18 Ava Chavez          07 ATC                    1.84m      1.90m    6-03.00 
      1.35m  1.65m  1.90m            
 10    38 Emmanuelle Yurcic   12 ATC                    1.41m      1.52m    5-00.00 
      1.52m  FOUL  FOUL            
 11   471 Kiara Brown         10 GSTC                   1.22m      1.33m    4-04.50 
      1.23m  1.33m  FOUL            
 12   202 Garinn Jones        10 AAT                               1.23m    4-00.50 
      FOUL  FOUL  1.23m            
 --   141 Emma Agelastos      08 AAT                    1.91m       FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL            
 --   655 Carmen Chavez       09 IDT                                FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL            
 --   514 Emma Lucero         07 STC                    2.71m       FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL            
 
Javelin Throw 300g 8 & Under Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1     9 Tsehay Burdick      07 ATC                              16.43m      53-11 
      16.43m  12.96m  7.66m            
  2    49 Addie Nikodym       09 ATC                    5.56m      7.53m      24-08 
      7.53m  6.77m  7.19m            
  3   565 Raina Passalacqua   09 UNANM                             7.21m      23-08 
      7.21m  6.15m  6.40m            
  4    19 Raecheleia Hayes    07 ATC                    7.55m      6.53m      21-05 
      4.36m  6.53m  5.81m            
  5   628 Kadynce Arellano    08 SFE                    8.93m      5.20m      17-01 
      4.64m  4.90m  5.20m            
  6    38 Emmanuelle Yurcic   12 ATC                               4.26m      14-00 
      3.64m  3.37m  4.26m            
 
100 Meter Dash 9-10 Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1   723 Janiya Preciado     05 UNANM                             15.59   1 
  2   106 Jaelyn Greene-Sosa  05 MTC                    17.10      17.02   1 
  3    12 Acacia Dairsow      06 ATC                    16.90      17.28   1 
  4   392 Camryn Smith        05 CTC                    17.44      17.77   1 
  5   364 Delilah Portillo    06 CTC                    17.75      17.79   2 
  6   504 Jenessa Aragon      05 STC                    17.85      17.94   2 
  7   619 Anislie Hassey      06 SOH                    18.00      18.00   2 
  8   287 Katelyn Frazier     05 CTC                    17.50      18.05   1 
  9    39 Leila Yurcic        06 ATC                    19.25      19.71   2 
 10    24 Ava Medina          06 ATC                    19.91      19.96   2 
 11   142 Gabby Agelastos     06 AAT                    19.68      20.15   2 
 12    15 Isabella Fernandez  06 ATC                    21.72      21.45   2 
 
200 Meter Dash 9-10 Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1   723 Janiya Preciado     05 UNANM                             33.25   3 
  2   104 Sydney Garcia       05 MTC                    35.03      34.63   1 
  3   961 Jada Lujan          06 UNANM                  36.68      35.87   1 
  4   287 Katelyn Frazier     05 CTC                    37.29      35.92   2 
  5   181 Scarlett Peterson   05 AAT                    37.05      36.65   2 
  6   106 Jaelyn Greene-Sosa  05 MTC                    36.97      37.09   1 
  7   793 Lauren Mora         05 WRC                    40.43      37.75   2 
  8    91 Felice Davis        06 MTC                    40.29      37.87   2 
  9   794 Kiera Mora          06 WRC                    43.00      39.82   3 
 10   268 Mariela Connally    06 CTC                    41.98      42.76   3 
 11    24 Ava Medina          06 ATC                    41.44      43.66   2 
 12   142 Gabby Agelastos     06 AAT                    43.37      44.32   3 
 
400 Meter Dash 9-10 Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1   104 Sydney Garcia       05 MTC                  1:19.30    1:18.81   1 
  2   181 Scarlett Peterson   05 AAT                  1:21.02    1:21.24   1 
  3   799 Melena Chama        06 WRC                  1:22.51    1:22.62   1 
  4   619 Anislie Hassey      06 SOH                  1:25.01    1:23.92   1 
  5    91 Felice Davis        06 MTC                  1:27.30    1:24.61   2 
  6   248 Tess Arruti         05 CTC                             1:26.86   3 
  7    28 Serenity Oates      06 ATC                  1:27.08    1:27.58   2 
  8   794 Kiera Mora          06 WRC                  1:25.15    1:28.32   1 
  9   793 Lauren Mora         05 WRC                  1:26.47    1:29.79   2 
 10   370 Ellianna Radigan-H  06 CTC                  1:42.98    1:45.98   3 
 
800 Meter Run 9-10 Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1   289 Leah Futey          05 CTC                  2:37.15    2:34.06   1 
  2   326 Sophia Lopez        05 CTC                  2:59.13    2:51.56   1 
  3   335 Sydney Marks        06 CTC                  3:08.16    3:03.43   1 
  4   799 Melena Chama        06 WRC                  3:02.79    3:04.11   1 
  5   408 Elena Valdez        05 CTC                  3:16.15    3:08.78   1 
  6   341 Zoe Martinez-Crook  06 CTC                  3:10.03    3:10.66   1 
  7   253 Haili Begay         06 CTC                  3:17.35    3:16.93   2 
  8   793 Lauren Mora         05 WRC                  3:19.14    3:19.38   2 
  9    28 Serenity Oates      06 ATC                             3:36.56   2 
 10   564 Angelina Passalacq  05 UNANM                3:07.71    3:49.85   1 
 11   382 Peyton Scarff       06 CTC                  3:37.29    3:54.54   2 
 12   370 Ellianna Radigan-H  06 CTC                  3:59.20    4:07.65   2 
 
1500 Meter Run 9-10 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1   289 Leah Futey          05 CTC                  5:14.88    5:13.87  
  2   257 Cecilia Campos      05 CTC                  5:36.46    5:58.69  
  3   326 Sophia Lopez        05 CTC                  6:02.88    6:03.93  
  4   408 Elena Valdez        05 CTC                  6:48.00    6:20.07  
  5   799 Melena Chama        06 WRC                  6:11.88    6:23.36  
  6   341 Zoe Martinez-Crook  06 CTC                  6:31.02    6:24.69  
  7   248 Tess Arruti         05 CTC                  6:49.67    6:59.07  
  8   253 Haili Begay         06 CTC                  7:01.43    7:08.16  
  9   794 Kiera Mora          06 WRC                  7:01.76    7:23.67  
 10   382 Peyton Scarff       06 CTC                  7:25.97    8:15.83  
 
4x100 Meter Relay 9-10 Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 INTERNATIONAL DISTRICT TRACK  'A'                            1:09.66  
     1) 669 Allison Ryan 06             2) 667 Amara Ortiz 06             
     3) 656 Imani Cole Robinson 06      4) 675 Ella Smith 06              
  2 COUGAR TRACK CLUB  'A'                            1:07.66    1:10.74  
     1) 399 Claire Strobbe 05           2) 392 Camryn Smith 05            
     3) 268 Mariela Connally 06         4) 364 Delilah Portillo 06        
 
4x400 Meter Relay 9-10 Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 INTERNATIONAL DISTRICT TRACK  'A'                            6:06.52  
     1) 667 Amara Ortiz 06              2) 656 Imani Cole Robinson 06     
     3) 669 Allison Ryan 06             4) 675 Ella Smith 06              
 
High Jump 9-10 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1    12 Acacia Dairsow      06 ATC                               1.05m    3-05.25 
     0.80 0.85 0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 
       XO   XO    O    O    O  XXO  XXX 
  2   961 Jada Lujan          06 UNANM                            J1.05m    3-05.25 
     0.80 0.85 0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 
        O    O   XO    O    O  XXO  XXX 
  3   248 Tess Arruti         05 CTC                    1.00m      1.00m    3-03.25 
     0.80 0.85 0.90 0.95 1.00 1.05 
        O    O    O   XO    O  XXX 
  4   564 Angelina Passalacq  05 UNANM                             0.95m    3-01.25 
     0.80 0.85 0.90 0.95 1.00 
        O    O    O    O  XXX 
 
Long Jump 9-10 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1   289 Leah Futey          05 CTC                    3.55m      3.52m   11-06.75 
      3.52m  3.19m  3.23m            
  2   326 Sophia Lopez        05 CTC                    3.42m      3.29m   10-09.50 
      3.29m  3.09m  3.26m            
  3   181 Scarlett Peterson   05 AAT                    3.05m      2.98m    9-09.50 
      2.61m  FOUL  2.98m            
  4   675 Ella Smith          06 IDT                               2.86m    9-04.75 
      2.68m  2.50m  2.86m            
  5   667 Amara Ortiz         06 IDT                              J2.86m    9-04.75 
      FOUL  2.86m  1.64m            
  6   656 Imani Cole Robinso  06 IDT                               2.84m    9-04.00 
      FOUL  FOUL  2.84m            
  7   723 Janiya Preciado     05 UNANM                             2.83m    9-03.50 
      2.20m  2.53m  2.83m            
  8    12 Acacia Dairsow      06 ATC                    2.81m      2.81m    9-02.75 
      2.81m  2.39m  2.51m            
  9   408 Elena Valdez        05 CTC                    2.88m      2.79m    9-02.00 
      FOUL  2.79m  FOUL            
 10   504 Jenessa Aragon      05 STC                    2.85m      2.78m    9-01.50 
      2.78m  FOUL  2.42m            
 11    91 Felice Davis        06 MTC                    2.44m      2.74m    9-00.00 
      2.74m  2.72m  2.63m            
 12   106 Jaelyn Greene-Sosa  05 MTC                    3.03m      2.72m    8-11.25 
      2.59m  2.72m  2.36m            
 13   669 Allison Ryan        06 IDT                               2.63m    8-07.50 
      2.63m  2.48m  2.54m            
 14   392 Camryn Smith        05 CTC                    3.02m      2.52m    8-03.25 
      FOUL  FOUL  2.52m            
 15   961 Jada Lujan          06 UNANM                  3.00m      2.36m    7-09.00 
      2.23m  2.36m  1.06m            
 16    39 Leila Yurcic        06 ATC                    2.42m      2.18m    7-02.00 
      2.18m  1.96m  2.12m            
 17    24 Ava Medina          06 ATC                    2.38m      2.14m    7-00.25 
      2.04m  2.01m  2.14m            
 18   142 Gabby Agelastos     06 AAT                    2.09m      2.02m    6-07.50 
      1.94m  2.02m  1.94m            
 19   268 Mariela Connally    06 CTC                    2.36m      1.95m    6-04.75 
      1.95m  1.75m  FOUL            
 20   364 Delilah Portillo    06 CTC                    2.75m      1.81m    5-11.25 
      1.56m  1.75m  1.81m            
 21    15 Isabella Fernandez  06 ATC                    1.56m      1.73m    5-08.25 
      1.59m  1.73m  1.73m            
 --   104 Sydney Garcia       05 MTC                    3.16m       FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL            
 
Javelin Throw 300g 9-10 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1    40 MayaJo Yurcic       05 ATC                   12.70m     13.35m      43-09 
      9.96m  11.50m  13.35m            
  2    28 Serenity Oates      06 ATC                   10.96m     11.81m      38-09 
      10.84m  11.81m  9.02m            
  3    39 Leila Yurcic        06 ATC                   10.65m     11.62m      38-01 
      11.10m  9.83m  11.62m            
  4   564 Angelina Passalacq  05 UNANM                            10.83m      35-06 
      10.83m  8.68m  7.58m            
  5   504 Jenessa Aragon      05 STC                    9.18m      9.55m      31-04 
      7.68m  8.46m  9.55m            
  6    15 Isabella Fernandez  06 ATC                    4.95m      4.17m      13-08 
      4.17m  3.82m  3.92m            
 
100 Meter Dash 11-12 Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1   447 Amari Waites        03 AOC                    13.52      13.61   1 
  2   519 Santii Santiago     03 STC                    14.13      14.46   1 
  3   175 Sima Lucero         04 AAT                    14.98      15.04   1 
  4   293 Jocelyn Garcia      04 CTC                    15.03      15.10   1 
  5   116 Mercedes Morris     04 MTC                    15.25      15.11   1 
  6   360 Jaiden Padilla      03 CTC                    15.22      15.38   1 
  7    17 Hannah Gutierrez    04 ATC                    15.38      15.45   1 
  8   134 Japraia Woolridge   04 MTC                    14.73      15.49   1 
  9   200 Eva Duran           03 AAT                    16.27      16.26   2 
 10   444 Kyliah Jojnlouis    04 AOC                    17.09      16.43   2 
 11    25 Moorea Medina       04 ATC                    16.73      16.67   2 
 12   510 Isabella Griego     04 STC                    17.81      17.48   3 
 13    21 Ainsley Jones       04 ATC                    17.37      17.82   2 
 14     8 Emilie Burdick      04 ATC                    16.91      18.08   2 
 15   188 Ellie Suo-Anttila   04 AAT                    17.79      18.09   3 
 16   943 Lauren Anderson     04 UNANM                  18.39      18.82   3 
 17   325 Senovia Lopez       03 CTC                    17.67      18.92   2 
 18   153 Tatiana Cabrera     03 AAT                    18.26      19.24   3 
 19   751 Briana Mowery       04 MTC                               20.62   3 
 
200 Meter Dash 11-12 Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1   447 Amari Waites        03 AOC                    28.08      28.58   1 
  2    33 Leilani Sanchez     04 ATC                    29.69      28.98   1 
  3   519 Santii Santiago     03 STC                    29.61      29.26   1 
  4   175 Sima Lucero         04 AAT                    31.20      31.08   1 
  5   360 Jaiden Padilla      03 CTC                    31.70      31.75   1 
  6   137 Kiariah Pete        03 MTC                    32.57      32.22   1 
  7   446 Dasheana Sykes      04 AOC                    33.07      33.75   2 
  8   444 Kyliah Jojnlouis    04 AOC                    37.70      37.20   2 
  9    25 Moorea Medina       04 ATC                    37.72      38.30   2 
 10    21 Ainsley Jones       04 ATC                    38.56      39.17   2 
 11   751 Briana Mowery       04 MTC                               40.13   3 
 
400 Meter Dash 11-12 Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1    33 Leilani Sanchez     04 ATC                  1:06.17    1:05.91   1 
  2   519 Santii Santiago     03 STC                  1:06.22    1:07.04   1 
  3   622 Natalie Martinez    03 SOH                  1:10.90    1:11.29   1 
  4   381 Isabel Salbato      03 CTC                  1:17.25    1:15.73   1 
  5    17 Hannah Gutierrez    04 ATC                  1:13.82    1:15.82   1 
  6   199 Carmela Duran       03 AAT                  1:24.00    1:21.15   2 
  7   413 Ariel Vigil         03 CTC                  1:12.35    1:22.48   1 
  8   446 Dasheana Sykes      04 AOC                  1:33.64    1:22.48   3 
  9   122 Megan Oldfield      03 MTC                  1:20.51    1:22.66   2 
 10    92 Sabrina Davis       03 MTC                  1:23.99    1:23.06   2 
 11   605 Emily Armijo        04 SOH                  1:25.94    1:24.66   2 
 12   790 Iesha Tafoya        03 WRC                  1:27.80    1:25.20   3 
 13   510 Isabella Griego     04 STC                  1:26.91    1:30.69   2 
 14   943 Lauren Anderson     04 UNANM                1:37.61    1:37.36   3 
 
800 Meter Run 11-12 Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1    33 Leilani Sanchez     04 ATC                  2:50.07    2:40.04   1 
  2   390 Laurynn Sisneros    03 CTC                  2:40.10    2:46.00   1 
  3   622 Natalie Martinez    03 SOH                  3:05.66    2:53.51   1 
  4    17 Hannah Gutierrez    04 ATC                  2:57.58    2:53.55   1 
  5   301 Alexes Hernandez    03 CTC                  2:49.12    2:56.20   1 
  6   405 Elise Toya          04 CTC                  2:49.60    2:56.23   1 
  7   381 Isabel Salbato      03 CTC                  3:02.69    2:58.74   1 
  8   348 Riley Midgett       04 CTC                  3:13.57    3:07.97   2 
  9   502 Jayden Aragon       03 STC                  3:06.51    3:08.39   1 
 10   398 Sedona Stinson      03 CTC                             3:10.26   2 
 11   122 Megan Oldfield      03 MTC                             3:15.25   2 
 12   136 Natajazana Woolrid  03 MTC                  3:14.09    3:16.51   2 
 13    44 Lilian Anderson     04 ATC                  3:28.09    3:16.76   2 
 14   605 Emily Armijo        04 SOH                  3:22.59    3:26.68   2 
 15   790 Iesha Tafoya        03 WRC                  3:12.91    3:34.80   2 
 
1500 Meter Run 11-12 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1   385 Emily Schrader      03 CTC                  5:56.30    5:42.39  
  2   301 Alexes Hernandez    03 CTC                  5:53.07    6:26.21  
  3   381 Isabel Salbato      03 CTC                  6:19.60    6:40.51  
  4   790 Iesha Tafoya        03 WRC                  6:27.26    6:44.51  
  5   398 Sedona Stinson      03 CTC                  6:36.51    6:48.13  
  6   348 Riley Midgett       04 CTC                  6:48.51    7:00.31  
  7    44 Lilian Anderson     04 ATC                  7:02.04    7:18.48  
 
3000 Meter Run 11-12 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1   405 Elise Toya          04 CTC                 12:47.33   12:51.40  
  2   362 Kathryn Poole       03 CTC                 13:16.66   13:22.39  
 
80 Meter Hurdles 11-12 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1   136 Natajazana Woolrid  03 MTC                               17.46  
  2   157 Eva Del Frate       03 AAT                    18.56      18.62  
  3   200 Eva Duran           03 AAT                    18.77      18.84  
  4   199 Carmela Duran       03 AAT                               19.92  
 
4x100 Meter Relay 11-12 Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 MONARCH TRACK CLUB  'A'                           1:00.00    1:00.80  
     1) 116 Mercedes Morris 04          2) 137 Kiariah Pete 03            
     3) 136 Natajazana Woolridge 03     4) 134 Japraia Woolridge 04       
  2 COUGAR TRACK CLUB  'A'                              58.49    1:01.37  
     1) 293 Jocelyn Garcia 04           2) 360 Jaiden Padilla 03          
     3) 396 Kaylee Smith 03             4) 413 Ariel Vigil 03             
  3 INTERNATIONAL DISTRICT TRACK  'A'                            1:02.24  
     1) 651 Natalie Brown 03            2) 659 Icela Garcia 04            
     3) 663 Tamaria Martinez 04         4) 671 Deniece Ryan 03            
 
4x400 Meter Relay 11-12 Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 INTERNATIONAL DISTRICT TRACK  'A'                            5:02.07  
     1) 651 Natalie Brown 03            2) 659 Icela Garcia 04            
     3) 663 Tamaria Martinez 04         4) 671 Deniece Ryan 03            
 
High Jump 11-12 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1   385 Emily Schrader      03 CTC                    1.15m      1.15m    3-09.25 
     0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 
      PPP  PPP    O    O   XO   XO  XXX 
  2   100 Paige Ferando       03 MTC                    1.10m      1.10m    3-07.25 
     0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 
        O    O    O    O   XO  XXX 
  2   157 Eva Del Frate       03 AAT                    1.05m      1.10m    3-07.25 
     0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 
        O    O    O    O   XO  XXX 
  4   200 Eva Duran           03 AAT                    1.10m      1.00m    3-03.25 
     0.90 0.95 1.00 1.05 
        O    O    O  XXX 
 --   362 Kathryn Poole       03 CTC                    1.15m         NH            
     1.20 
      XXX 
 
Long Jump 11-12 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1   447 Amari Waites        03 AOC                    4.52m      4.30m   14-01.25 
      4.14m  FOUL  4.30m            
  2   663 Tamaria Martinez    04 IDT                               3.75m   12-03.75 
      3.42m  3.64m  3.75m            
  3   446 Dasheana Sykes      04 AOC                    3.65m      3.65m   11-11.75 
      3.65m  3.54m  FOUL            
  4   293 Jocelyn Garcia      04 CTC                    3.76m      3.63m   11-11.00 
      3.31m  FOUL  3.63m            
  5   137 Kiariah Pete        03 MTC                    4.09m      3.50m   11-05.75 
      3.50m  3.50m  FOUL            
  6   671 Deniece Ryan        03 IDT                               3.45m   11-04.00 
      2.88m  3.45m  3.33m            
  7   116 Mercedes Morris     04 MTC                    3.65m      3.41m   11-02.25 
      3.41m  3.14m  3.35m            
  8   175 Sima Lucero         04 AAT                    3.48m      3.39m   11-01.50 
      3.39m  3.23m  3.15m            
  9   199 Carmela Duran       03 AAT                    3.14m     J3.39m   11-01.50 
      2.84m  3.20m  3.39m            
 10   639 Kalye Arellano      03 SFE                    3.22m      3.31m   10-10.50 
      3.31m  3.26m  3.19m            
 11   651 Natalie Brown       03 IDT                               3.28m   10-09.25 
      3.28m  2.63m  2.79m            
 12   157 Eva Del Frate       03 AAT                    3.39m      3.26m   10-08.50 
      2.84m  3.18m  3.26m            
 13   398 Sedona Stinson      03 CTC                    2.95m      3.14m   10-03.75 
      FOUL  3.14m  FOUL            
 14   659 Icela Garcia        04 IDT                               3.11m   10-02.50 
      2.99m  3.08m  3.11m            
 15   122 Megan Oldfield      03 MTC                    2.95m      3.04m    9-11.75 
      3.04m  FOUL  2.39m            
 16   502 Jayden Aragon       03 STC                    3.38m      2.92m    9-07.00 
      2.91m  2.82m  2.92m            
 17   510 Isabella Griego     04 STC                    2.80m      2.89m    9-05.75 
      2.55m  2.89m  FOUL            
 18    92 Sabrina Davis       03 MTC                    2.57m      2.88m    9-05.50 
      2.88m  2.56m  2.74m            
 19   444 Kyliah Jojnlouis    04 AOC                    2.43m      2.63m    8-07.50 
      2.63m  2.62m  1.48m           
 20   188 Ellie Suo-Anttila   04 AAT                    2.73m      2.24m    7-04.25 
      2.24m  2.21m  2.20m            
 21    25 Moorea Medina       04 ATC                    2.76m      2.17m    7-01.50 
      2.17m  1.45m  1.88m            
 22   396 Kaylee Smith        03 CTC                               1.98m    6-06.00 
      1.26m  1.73m  1.98m            
 23   751 Briana Mowery       04 MTC                               1.83m    6-00.00 
      1.67m  1.83m  FOUL            
 
Shot Put 6 lb. 11-12 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1   559 Sterling Glenn      04 UNANM                  9.53m      8.34m   27-04.50 
      FOUL  8.34m  FOUL            
  2   325 Senovia Lopez       03 CTC                    7.45m      7.04m   23-01.25 
      6.23m  FOUL  7.04m            
 
Discus Throw 1kg 11-12 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1   559 Sterling Glenn      04 UNANM                 27.80m     25.89m      84-11 
      25.89m  24.15m  24.14m            
  2    92 Sabrina Davis       03 MTC                   12.22m     13.14m      43-01 
      10.99m  12.40m  13.14m            
  3   502 Jayden Aragon       03 STC                   12.83m     12.74m      41-09 
      10.86m  12.13m  12.74m            
  4   639 Kalye Arellano      03 SFE                   13.87m     12.44m      40-10 
      11.51m  12.40m  12.44m            
 
Javelin Throw 300g 11-12 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1   559 Sterling Glenn      04 UNANM                 29.61m     32.70m     107-03 
      29.45m  32.70m  31.29m            
  2   325 Senovia Lopez       03 CTC                   16.56m     16.79m      55-01 
      16.79m  16.13m  15.92m            
  3   134 Japraia Woolridge   04 MTC                              16.30m      53-06 
      16.30m  15.34m  11.64m            
  4     8 Emilie Burdick      04 ATC                              11.88m      39-00 
      11.27m  11.34m  11.88m            
  5    31 Emily Romansky      04 ATC                    9.52m     11.80m      38-08 
      11.80m  8.98m  9.88m            
  6   639 Kalye Arellano      03 SFE                   10.60m     10.67m      35-00 
      10.67m  FOUL  10.30m            
 
1500 Meter Race Walk 11-12 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1   188 Ellie Suo-Anttila   04 AAT                 10:59.80   10:22.00  
  2   153 Tatiana Cabrera     03 AAT                 11:37.61   13:50.00  
 
100 Meter Dash 13-14 Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1   307 Kamryn Johnson      02 CTC                    13.43      13.54   1 
  2   474 Maddie Morris       01 GSTC                   13.87      14.05   1 
  3   107 Crosby Grigsby      02 MTC                    14.08      14.07   1 
  4   582 Jayla Doyle         02 SOH                    13.94      14.37   1 
  5   684 Malakah Crespin     01 RL                     14.64      14.51   1 
  6   270 Miranda Coraci      01 CTC                    14.67      14.78   2 
  7   285 Ryann Faulhaber     02 CTC                    14.32      14.84   1 
  8   345 Madeline Mee        02 CTC                    14.25      14.84   1 
  9   276 Gabriella Del Rio   01 CTC                    15.23      15.23   2 
 10   693 Iesha Kirven        02 RL                     15.97      15.91   2 
 11   245 Amaya Abeyta-Brown  02 CTC                    15.98      15.94   2 
 12   191 Mia Jae Tafoya      02 AAT                    15.89      16.28   2 
 13   511 Maricela Herrera    01 STC                    16.10      16.32   2 
 14    85 Cameron Cole        02 MTC                    17.28      17.41   3 
 
200 Meter Dash 13-14 Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1   307 Kamryn Johnson      02 CTC                    28.31      27.89   1 
  2   107 Crosby Grigsby      02 MTC                    29.07      28.49   1 
  3   684 Malakah Crespin     01 RL                     29.57      28.60   1 
  4   285 Ryann Faulhaber     02 CTC                    30.14      29.09   1 
  5   474 Maddie Morris       01 GSTC                              29.12   3 
  6   124 Iasia Ratliff       01 MTC                    29.17      30.36   1 
  7   270 Miranda Coraci      01 CTC                    30.67      31.07   2 
  8   345 Madeline Mee        02 CTC                    30.00      31.16   1 
  9   276 Gabriella Del Rio   01 CTC                    32.20      32.03   2 
 10   693 Iesha Kirven        02 RL                     33.80      33.18   2 
 11   245 Amaya Abeyta-Brown  02 CTC                    34.08      33.93   2 
 12   511 Maricela Herrera    01 STC                    34.67      35.43   2 
 
400 Meter Dash 13-14 Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1   107 Crosby Grigsby      02 MTC                  1:05.12    1:04.92   1 
  2   124 Iasia Ratliff       01 MTC                  1:06.95    1:05.38   1 
  3   388 Laura Shaw          01 CTC                  1:05.16    1:06.06   1 
  4   684 Malakah Crespin     01 RL                   1:12.10    1:07.59   2 
  5   353 Lila Nezar          01 CTC                  1:09.12    1:09.23   1 
  6   345 Madeline Mee        02 CTC                  1:09.09    1:09.81   1 
  7   270 Miranda Coraci      01 CTC                  1:09.54    1:09.84   1 
  8   276 Gabriella Del Rio   01 CTC                  1:15.44    1:15.50   2 
  9   245 Amaya Abeyta-Brown  02 CTC                  1:17.23    1:16.61   2 
 10   511 Maricela Herrera    01 STC                  1:17.20    1:21.93   2 
 
800 Meter Run 13-14 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1   386 Isabella Schrader   01 CTC                  2:42.75    2:39.01  
  2   388 Laura Shaw          01 CTC                  2:49.63    2:46.61  
  3   353 Lila Nezar          01 CTC                  2:45.80    2:49.63  
  4   147 Kayla Beck          02 AAT                  2:53.06    2:52.46  
 
1500 Meter Run 13-14 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1   194 Jasmine Turtle-Mor  01 AAT                  5:21.75    5:18.03  
  2   386 Isabella Schrader   01 CTC                  5:32.41    5:36.26  
  3   147 Kayla Beck          02 AAT                  6:08.40    6:13.13  
 
3000 Meter Run 13-14 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1   194 Jasmine Turtle-Mor  01 AAT                 11:15.15   11:25.07  
 
100 Meter Hurdles 13-14 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1   124 Iasia Ratliff       01 MTC                    17.87      18.88  
  2   970 Cassidy Sweet       02 UNANM                  22.93      22.76  
  3   191 Mia Jae Tafoya      02 AAT                               22.99  
 
High Jump 13-14 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1   201 Katherine Giunta    02 AAT                    1.30m      1.30m    4-03.25 
     1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 
      PPP  PPP  PPP    O    O   XO  XXX 
  2   970 Cassidy Sweet       02 UNANM                  1.25m      1.25m    4-01.25 
     1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 
      PPP    O    O    O   XO  XXX 
  3   191 Mia Jae Tafoya      02 AAT                    1.15m      1.20m    3-11.25 
     1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 
        O    O    O    O  XXX 
  4    85 Cameron Cole        02 MTC                    1.10m      1.10m    3-07.25 
     1.05 1.10 1.15 
        O   XO  XXX 
 
Long Jump 13-14 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1   474 Maddie Morris       01 GSTC                   4.62m      4.45m   14-07.25 
      FOUL  FOUL  4.45m            
  2   345 Madeline Mee        02 CTC                    4.02m      4.13m   13-06.75 
      3.79m  3.91m  4.13m            
  3   307 Kamryn Johnson      02 CTC                    4.14m      4.05m   13-03.50 
      3.71m  4.00m  4.05m            
  4   582 Jayla Doyle         02 SOH                    3.61m      3.92m   12-10.50 
      2.89m  3.72m  3.92m            
  5   631 Jordan Brannon      02 SFE                    4.05m      3.89m   12-09.25 
      3.85m  3.89m  3.78m            
  6   353 Lila Nezar          01 CTC                    3.76m      3.74m   12-03.25 
      3.65m  3.74m  FOUL            
  7   285 Ryann Faulhaber     02 CTC                    3.83m      3.52m   11-06.75 
      3.51m  3.41m  3.52m            
  8   147 Kayla Beck          02 AAT                    3.37m      3.47m   11-04.75 
      3.47m  3.22m  FOUL            
  9    85 Cameron Cole        02 MTC                    3.05m      3.09m   10-01.75 
      2.98m  2.83m  3.09m            
 
Shot Put 6 lb. 13-14 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1   631 Jordan Brannon      02 SFE                   10.07m      9.89m   32-05.50 
      9.26m  9.69m  9.89m            
  2   135 Layla Woolridge     01 MTC                    9.39m      9.16m   30-00.75 
      FOUL  7.94m  9.16m            
  3   177 Olivia Mikaelian    02 AAT                               8.09m   26-06.50 
      7.54m  8.09m  7.82m            
  4   105 Amanda Goheen       02 MTC                    9.41m      7.65m   25-01.25 
      FOUL  FOUL  7.65m            
  5   693 Iesha Kirven        02 RL                     5.70m      6.88m   22-07.00 
      6.25m  6.24m  6.88m            
 
Discus Throw 1kg 13-14 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1   177 Olivia Mikaelian    02 AAT                   24.32m     21.48m      70-06 
      21.38m  21.48m  20.63m            
  2   631 Jordan Brannon      02 SFE                   22.17m     20.75m      68-01 
      20.75m  20.39m  20.14m            
  3   105 Amanda Goheen       02 MTC                   21.77m     20.54m      67-05 
      19.39m  20.54m  19.68m            
  4   135 Layla Woolridge     01 MTC                   20.90m     18.70m      61-04 
      FOUL  18.70m  FOUL            
 
Javelin Throw 600g 13-14 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1   105 Amanda Goheen       02 MTC                   24.80m     25.20m      82-08 
      22.80m  20.49m  25.20m            
  2   631 Jordan Brannon      02 SFE                   24.96m     21.80m      71-06 
      21.10m  20.42m  21.80m            
  3   177 Olivia Mikaelian    02 AAT                              15.94m      52-03 
      15.94m  13.70m  15.82m            
  4   511 Maricela Herrera    01 STC                   12.84m     13.30m      43-08 
      13.30m  FOUL  12.64m            
  5   135 Layla Woolridge     01 MTC                   10.33m      9.80m      32-02 
      9.55m  8.05m  9.80m            
 
3000 Meter Race Walk 13-14 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1   178 Alexandra Osterloh  02 AAT                 17:45.94   18:54.05  
  2   537 Tabitha Cionelo     02 NMRW                18:21.05   18:57.54  
 
100 Meter Dash 15-16 Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1   478 Trevelynn Monk      00 GSTC                   13.80      13.59   1 
  2   729 Abby Young          99 UNANM                             13.79   2 
  3   753 Meghan Lucero       99 MTC                               13.86   2 
  4   346 Margaret Mee        00 CTC                    15.30      14.75   1 
  5   944 Alexandra Archulet  99 UNANM                  15.15      14.85   1 
  6   354 Alyssa Ortega       00 CTC                    14.91      15.17   1 
  7   328 Savannah Lovato     00 CTC                    15.57      15.42   1 
  8   260 Mariah Chavez       00 CTC                    15.64      16.43   1 
  9   138 Stephanie Vargovic  00 MTC                    17.49      17.04   2 
 
200 Meter Dash 15-16 Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1   478 Trevelynn Monk      00 GSTC                   29.10      27.93   1 
  2   729 Abby Young          99 UNANM                             28.70   2 
  3   346 Margaret Mee        00 CTC                    31.79      31.44   1 
  4   354 Alyssa Ortega       00 CTC                    32.38      31.86   1 
  5   944 Alexandra Archulet  99 UNANM                  31.41      32.11   1 
  6   328 Savannah Lovato     00 CTC                    33.08      33.10   1 
  7   503 Jayleen Aragon      99 STC                    34.34      33.52   2 
  8   260 Mariah Chavez       00 CTC                    33.61      34.49   1 
 
400 Meter Dash 15-16 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1   263 Janai Clayton       00 CTC                  1:04.65    1:03.17  
  2   267 Gloria Connally     00 CTC                  1:08.07    1:08.55  
  3   346 Margaret Mee        00 CTC                  1:13.67    1:12.57  
  4   354 Alyssa Ortega       00 CTC                  1:17.92    1:13.53  
  5   503 Jayleen Aragon      99 STC                  1:19.14    1:18.00  
 
800 Meter Run 15-16 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1   263 Janai Clayton       00 CTC                  2:43.94    2:36.38  
  2   267 Gloria Connally     00 CTC                  2:43.70    2:40.17  
  3   254 Brooke Blankenship  00 CTC                  2:44.78    2:48.94  
  4   379 Selena Romero       00 CTC                  2:57.24    2:57.29  
 
1500 Meter Run 15-16 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1   254 Brooke Blankenship  00 CTC                  5:47.33    5:59.10  
 
100 Meter Hurdles 15-16 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1   480 Genai Troy          99 GSTC                   18.31      18.37  
 
High Jump 15-16 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1   702 Ava Gervais         00 UNANM                             1.20m    3-11.25 
     1.20 1.25 
      XXO  XXX 
 
Long Jump 15-16 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1   480 Genai Troy          99 GSTC                   4.50m      4.46m   14-07.75 
      4.41m  4.39m  4.46m            
  2   702 Ava Gervais         00 UNANM                  4.30m      4.13m   13-06.75 
      4.13m  4.09m  FOUL            
  3   470 Krystal Brown       99 GSTC                   4.16m      4.06m   13-04.00 
      FOUL  4.06m  4.00m            
  4   478 Trevelynn Monk      00 GSTC                   4.50m      4.04m   13-03.25 
      FOUL  4.04m  3.97m            
  5   944 Alexandra Archulet  99 UNANM                             3.69m   12-01.25 
      3.58m  3.69m  3.39m            
  6   267 Gloria Connally     00 CTC                    3.57m      3.46m   11-04.25 
      FOUL  3.46m  FOUL            
  7   503 Jayleen Aragon      99 STC                    3.38m      3.33m   10-11.25 
      3.18m  3.19m  3.33m            
 
Triple Jump 15-16 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1   702 Ava Gervais         00 UNANM                  9.60m      9.44m   30-11.75 
      9.44m  9.15m  FOUL            
  2   478 Trevelynn Monk      00 GSTC                              9.39m   30-09.75 
      8.62m  FOUL  9.39m            
  3   470 Krystal Brown       99 GSTC                   8.78m      9.19m   30-02.00 
      FOUL  FOUL  9.19m            
  4   480 Genai Troy          99 GSTC                              8.82m   28-11.25 
      8.82m  FOUL  FOUL            
 
Shot Put 4kg 15-16 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1   256 Amanda Cabral       99 CTC                    7.98m      8.87m   29-01.25 
      8.10m  8.60m  8.87m            
  2   226 Adaysha Williams    00 FTE                    8.24m      7.85m   25-09.25 
      7.58m  7.73m  7.85m            
  3   138 Stephanie Vargovic  00 MTC                    5.84m      6.13m   20-01.50 
      6.13m  5.89m  5.84m            
 
Discus Throw 1kg 15-16 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1   256 Amanda Cabral       99 CTC                   27.32m     24.96m      81-11 
      21.23m  24.96m  22.52m            
  2   226 Adaysha Williams    00 FTE                   23.04m     24.30m      79-09 
      24.30m  FOUL  FOUL            
  3   138 Stephanie Vargovic  00 MTC                   18.45m     17.07m      56-00 
      15.54m  17.07m  13.61m            
 
Javelin Throw 600g 15-16 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1   256 Amanda Cabral       99 CTC                   21.26m     18.29m      60-00 
      18.29m  FOUL  17.81m            
  2   138 Stephanie Vargovic  00 MTC                   13.13m     18.00m      59-01 
      18.00m  16.64m  14.20m            
 
100 Meter Dash 17-18 Women
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1   728 Kiersten Huitt      98 UNANM                             13.60  
  2   479 Taylor Nez          98 GSTC                   14.56      14.24  
 
800 Meter Run 17-18 Women
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1   716 Morgan Diefendorf   98 UNANM                           2:27.67  
 
100 Meter Hurdles 17-18 Women
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1   728 Kiersten Huitt      98 UNANM                             15.83  
 
High Jump 17-18 Women
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1   705 Brooklyn Armijo     98 UNANM                  1.45m      1.35m    4-05.00 
     1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 
      PPP  PPP    O    O  XXX 
  2   704 Darby Rosenberger   98 UNANM                            J1.35m    4-05.00 
     1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 
        O  XXO   XO    O  XXX 
 
Long Jump 17-18 Women
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1   763 Zhane Gurule        96 STC                    4.69m      4.58m   15-00.50 
      FOUL  FOUL  4.58m            
  2   705 Brooklyn Armijo     98 UNANM                  4.55m      4.45m   14-07.25 
      4.17m  4.45m  4.12m            
  3   704 Darby Rosenberger   98 UNANM                  4.46m      4.41m   14-05.75 
      4.20m  4.41m  FOUL            
  4   479 Taylor Nez          98 GSTC                   3.90m      3.83m   12-06.75 
      FOUL  FOUL  3.83m            
 
Triple Jump 17-18 Women
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1   704 Darby Rosenberger   98 UNANM                             9.50m   31-02.00 
      FOUL  FOUL  9.50m            
  2   705 Brooklyn Armijo     98 UNANM                 10.11m      7.05m   23-01.75 
      7.05m  FOUL  FOUL            
 
Shot Put 4kg 17-18 Women
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1   688 Rachel Mendez       98 RL                     7.46m      5.89m   19-04.00 
      5.70m  5.89m  FOUL            
 
Discus Throw 1kg 17-18 Women
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1   688 Rachel Mendez       98 RL                    19.90m     22.92m      75-02 
      FOUL  22.92m  21.83m            
 
100 Meter Dash 8 & Under Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1   555 Levon Baldivia      07 UNANM                  15.77      16.13   1 
  2   170 Sebastian Lee       07 AAT                    16.68      16.48   1 
  3   506 Amin Cooper         08 STC                    16.60      16.80   1 
  4   726 Anthony Jackson     07 UNANM                             17.35   4 
  5   711 Jody Siddell        07 UNANM                  17.35      17.44   1 
  6    29 Cameron Riddle      07 ATC                    17.19      17.81   1 
  7    10 Saminas Burdick     09 ATC                    18.28      18.34   2 
  8   509 Isaiah Goree        07 STC                    17.97      18.35   1 
  9   280 Joseph Duran        07 CTC                    18.01      18.71   1 
 10    46 Eli Anderson        08 ATC                    18.24      18.81   1 
 11    30 Avery Romansky      08 ATC                    18.30      19.11   2 
 12    89 Wyatt Cole          08 MTC                    18.88      19.12   2 
 13   133 Josiah Wilson       09 MTC                    18.65      19.48   2 
 14   420 Marcos Sedillo      07 CTC                    18.40      19.68   2 
 15   951 Daniel Herrera      08 UNANM                  20.73      19.69   3 
 16    13 Devin Dairsow       08 ATC                    19.88      20.06   2 
 17    11 Logan Chavez        08 ATC                    20.14      20.49   2 
 18   198 Henry Snyder        07 AAT                               20.80   4 
 19    26 Paco Moore          08 ATC                    22.60      21.15   3 
 20   572 Clayton Wolfe       09 UNANM                  21.65      21.54   3 
 21   670 Curtis Ryan         09 IDT                               22.21   4 
 22    22 Jayden Jones        10 ATC                    23.32      22.33   3 
 23   508 Adrian Garcia       10 STC                    25.36      25.45   3 
 24   727 Xavier Jackson      10 UNANM                             25.60   4 
 25    16 Zavian Fitts        10 ATC                    25.95      26.83   3 
 26    14 Derrick Delcampo    09 ATC                    34.31      32.57   3 
 
200 Meter Dash 8 & Under Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1   555 Levon Baldivia      07 UNANM                  33.22      33.89   1 
  2   506 Amin Cooper         08 STC                    35.62      34.56   1 
  3   562 Parker Miller       08 UNANM                  36.61      34.78   1 
  4    97 Aiden Erickson      07 MTC                    35.90      35.68   1 
  5    88 Lincoln Cole        07 MTC                    35.87      35.89   1 
  6   711 Jody Siddell        07 UNANM                  37.50      36.10   1 
  7    29 Cameron Riddle      07 ATC                    37.94      36.37   2 
  8   509 Isaiah Goree        07 STC                    38.61      37.00   2 
  9    89 Wyatt Cole          08 MTC                    39.35      38.94   2 
 10    10 Saminas Burdick     09 ATC                    39.47      39.04   2 
 11    30 Avery Romansky      08 ATC                    40.23      40.35   2 
 12    46 Eli Anderson        08 ATC                    39.04      40.50   2 
 13   726 Anthony Jackson     07 UNANM                             40.70   5 
 14   951 Daniel Herrera      08 UNANM                  46.53      41.92   3 
 15   796 Joshua Loretto      07 WRC                               43.51   4 
 16    13 Devin Dairsow       08 ATC                    42.50      43.80   3 
 17    11 Logan Chavez        08 ATC                    42.42      43.87   3 
 18    26 Paco Moore          08 ATC                    46.89      45.33   3 
 19    22 Jayden Jones        10 ATC                    48.11      45.61   3 
 20   792 Merlin Pecos        08 WRC                               47.76   4 
 21   670 Curtis Ryan         09 IDT                               48.74   4 
 22   727 Xavier Jackson      10 UNANM                             56.54   5 
 23   508 Adrian Garcia       10 STC                    54.85      57.14   4 
 
400 Meter Dash 8 & Under Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1   555 Levon Baldivia      07 UNANM                1:21.85    1:16.94   1 
  2   506 Amin Cooper         08 STC                  1:20.81    1:18.81   1 
  3    97 Aiden Erickson      07 MTC                  1:19.31    1:21.36   1 
  4   170 Sebastian Lee       07 AAT                  1:20.81    1:22.71   1 
  5   562 Parker Miller       08 UNANM                1:22.92    1:23.02   1 
  6   509 Isaiah Goree        07 STC                  1:25.31    1:23.79   1 
  7   660 Tayson Gaxiola      09 IDT                             1:27.61   3 
  8   280 Joseph Duran        07 CTC                  1:30.16    1:28.38   2 
  9   133 Josiah Wilson       09 MTC                  1:27.36    1:28.51   2 
 10   796 Joshua Loretto      07 WRC                             1:31.38   3 
 11   149 Daniel Beers        08 AAT                  1:40.46    1:38.29   2 
 12   792 Merlin Pecos        08 WRC                             1:38.38   3 
 13    22 Jayden Jones        10 ATC                  1:43.58    1:38.89   2 
 14   126 Owen Ray            07 MTC                  1:43.30    1:46.07   2 
 
800 Meter Run 8 & Under Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1   143 Erick Bailon        07 AAT                  3:20.74    3:19.98  
  2   796 Joshua Loretto      07 WRC                  3:32.97    3:30.34  
  3   198 Henry Snyder        07 AAT                  3:45.70    3:30.87  
  4   792 Merlin Pecos        08 WRC                  3:48.45    3:53.51  
  5   801 Michael Gachupin    10 WRC                             4:04.83  
 
1500 Meter Run 8 & Under Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1   143 Erick Bailon        07 AAT                  7:02.58    6:49.36  
  2   149 Daniel Beers        08 AAT                             7:24.58  
 
4x100 Meter Relay 8 & Under Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 MONARCH TRACK CLUB  'A'                           1:09.92    1:11.51  
     1) 133 Josiah Wilson 09            2) 88 Lincoln Cole 07             
     3) 89 Wyatt Cole 08                4) 97 Aiden Erickson 07           
  2 COUGAR TRACK CLUB  'A'                            1:13.26    1:13.37  
     1) 280 Joseph Duran 07             2) 365 Jerry Portillo 08          
     3) 349 Yared Miller 07             4) 309 Ezra Konold 08             
 
4x400 Meter Relay 8 & Under Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 COUGAR TRACK CLUB  'A'                            6:38.42    6:09.60  
     1) 309 Ezra Konold 08              2) 365 Jerry Portillo 08          
     3) 420 Marcos Sedillo 07           4) 349 Yared Miller 07            
 
Long Jump 8 & Under Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1    88 Lincoln Cole        07 MTC                    2.94m      2.89m    9-05.75 
      2.77m  2.78m  2.89m           
  2   726 Anthony Jackson     07 UNANM                             2.87m    9-05.00 
      2.61m  2.87m  2.67m            
  3   170 Sebastian Lee       07 AAT                    3.13m      2.61m    8-06.75 
      FOUL  FOUL  2.61m           
  4   562 Parker Miller       08 UNANM                  2.81m      2.59m    8-06.00 
      FOUL  2.44m  2.59m            
  5   365 Jerry Portillo      08 CTC                    2.82m      2.53m    8-03.75 
      2.53m  2.43m  2.47m            
  6   711 Jody Siddell        07 UNANM                             2.35m    7-08.50 
      2.35m  1.67m  FOUL           
  7   660 Tayson Gaxiola      09 IDT                               2.29m    7-06.25 
      FOUL  FOUL  2.29m            
  8    46 Eli Anderson        08 ATC                    2.80m      2.27m    7-05.50 
      2.20m  2.27m  1.69m            
  9   420 Marcos Sedillo      07 CTC                    2.25m      2.20m    7-02.75 
      1.78m  2.20m  1.94m            
 10    30 Avery Romansky      08 ATC                    2.46m      2.18m    7-02.00 
      FOUL  FOUL  2.18m            
 11   951 Daniel Herrera      08 UNANM                  2.13m      2.13m    7-00.00 
      2.13m  2.06m  1.90m           
 12    13 Devin Dairsow       08 ATC                    2.33m     J2.13m    7-00.00 
      1.92m  1.97m  2.13m            
 13    11 Logan Chavez        08 ATC                    2.23m      1.99m    6-06.50 
      1.79m  1.99m  1.35m            
 14   572 Clayton Wolfe       09 UNANM                  1.91m      1.59m    5-02.75 
      1.44m  1.48m  1.59m            
 15   670 Curtis Ryan         09 IDT                               1.51m    4-11.50 
      1.51m  1.14m  1.14m            
 16   508 Adrian Garcia       10 STC                    1.79m      1.35m    4-05.25 
      1.18m  0.93m  1.35m            
 17   126 Owen Ray            07 MTC                    2.13m      1.30m    4-03.25 
      1.30m  FOUL  FOUL            
 18    26 Paco Moore          08 ATC                    1.47m      1.20m    3-11.25 
      FOUL  1.00m  1.20m            
 19    14 Derrick Delcampo    09 ATC                    1.03m      1.00m    3-03.50 
      FOUL  1.00m  FOUL            
 20   727 Xavier Jackson      10 UNANM                             0.80m    2-07.50 
      0.80m  FOUL  FOUL            
 --    16 Zavian Fitts        10 ATC                    1.26m       FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL            
 --   672 Jason Sands         07 IDT                                FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL            
 --    29 Cameron Riddle      07 ATC                                FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL            
 
Javelin Throw 8 & Under Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1   309 Ezra Konold         08 CTC                              13.37m      43-10 
      13.37m  FOUL  11.32m            
  2    10 Saminas Burdick     09 ATC                               8.43m      27-08 
      8.13m  FOUL  8.43m            
  3    16 Zavian Fitts        10 ATC                               2.90m       9-06 
      1.45m  FOUL  2.90m            
  4    14 Derrick Delcampo    09 ATC                               2.25m       7-04 
      FOUL  1.18m  2.25m            
 
100 Meter Dash 9-10 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1   518 Marquis Renfro      05 STC                    14.83      14.46   1 
  2   507 Jubalani Cooper     05 STC                    14.89      14.55   1 
  3   724 Kenny Jackson       05 UNANM                  15.27      14.98   1 
  4   983 Cameron Marks       06 UNANM                  15.71      15.59   1 
  5   281 Cameron Dyer        06 CTC                    15.65      15.63   1 
  6   179 George Perez        05 AAT                    15.54      15.70   1 
  7   278 Jarin Dennard       06 CTC                    15.92      15.75   2 
  8   963 Jaxsen Martinez     05 UNANM                  15.68      15.80   1 
  9   369 Preston Quade       05 CTC                    16.06      15.91   2 
 10   361 Noah Padilla        05 CTC                    15.76      16.08   2 
 11   380 Eli Salas           06 CTC                    15.85      16.25   2 
 12   731 Tristan Cordova     05 UNANM                             16.27   5 
 13   798 Devonte Crawford    05 WRC                               16.51   5 
 14    47 Matthew Itisamisu   05 ATC                               17.03   5 
 15   652 Corbin Carreather   06 IDT                               17.26   5 
 16   372 Devon Ramos         05 CTC                    16.51      17.26   2 
 17   162 Calvin Goodkind     06 AAT                    17.41      17.29   2 
 18   621 Diego Martinez      05 SOH                               17.42   4 
 19   258 Jarett Casalduc     06 CTC                    17.01      17.42   2 
 20   952 Talan Herrera       06 UNANM                  18.16      17.72   3 
 21   603 Adam Aguilar        05 SOH                    17.52      18.16   3 
 22    57 Aaron Portillo      06 ATC                               18.38   4 
 23   994 Patrick Rodriguez   05 UNANM                             18.45   5 
 24    50 Caedan Grubelnik    05 ATC                    18.64      18.55   3 
 25   419 Malachi Christophe  05 CTC                    18.29      18.70   3 
 26   356 Vaughn Ortega       06 CTC                    19.91      18.82   4 
 27   377 Jayden Romero       06 CTC                    18.64      19.47   3 
 28    55 Graham Morris       06 ATC                               19.73   4 
 29    45 Levi Anderson       06 ATC                    18.69      19.82   3 
 30   642 Elijah Valdez       05 SFE                    20.20      20.30   4 
 31   347 John Miaris         06 CTC                    19.01      21.08   3 
 32   160 Armando Garcia      06 AAT                    21.68      22.74   4 
 
200 Meter Dash 9-10 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1   724 Kenny Jackson       05 UNANM                  33.08      31.96   2 
  2   278 Jarin Dennard       06 CTC                    32.41      32.32   1 
  3   963 Jaxsen Martinez     05 UNANM                  32.25      32.52   1 
  4   369 Preston Quade       05 CTC                    33.14      32.74   2 
  5   361 Noah Padilla        05 CTC                    32.62      32.80   1 
  6   731 Tristan Cordova     05 UNANM                             34.31   4 
  7    47 Matthew Itisamisu   05 ATC                               34.37   4 
  8   798 Devonte Crawford    05 WRC                    36.78      34.80   2 
  9    34 Makai Sanchez       06 ATC                    30.50      35.83   1 
 10   372 Devon Ramos         05 CTC                    35.56      36.04   2 
 11   391 Brady Smith         05 CTC                    35.86      36.70   2 
 12   952 Talan Herrera       06 UNANM                  38.62      36.72   3 
 13   189 Lukas Suo-Anttila   05 AAT                    36.13      37.29   2 
 14   652 Corbin Carreather   06 IDT                               37.82   4 
 15   186 Garrett Sandoval    06 AAT                    40.26      38.08   3 
 16    57 Aaron Portillo      06 ATC                               38.38   4 
 17   994 Patrick Rodriguez   05 UNANM                             39.41   4 
 18    50 Caedan Grubelnik    05 ATC                    39.46      39.80   3 
 19   419 Malachi Christophe  05 CTC                    41.91      41.07   3 
 20   347 John Miaris         06 CTC                    42.69      45.32   3 
 
400 Meter Dash 9-10 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1   512 Christopher Johnso  05 STC                  1:10.85    1:13.75   1 
  2   963 Jaxsen Martinez     05 UNANM                1:16.92    1:16.37   1 
  3   304 Blayne Howell       05 CTC                  1:19.04    1:18.29   2 
  4   501 Miguel Adame        05 STC                  1:18.97    1:20.43   1 
  5   621 Diego Martinez      05 SOH                  1:19.00    1:20.76   2 
  6   249 Jacob Baca          05 CTC                  1:20.95    1:21.33   2 
  7   189 Lukas Suo-Anttila   05 AAT                  1:34.92    1:22.98   3 
  8   657 Hope Cyuzuzo        06 IDT                             1:25.77   4 
  9   591 Colton Plant        05 SOH                  1:29.72    1:26.04   3 
 10   377 Jayden Romero       06 CTC                             1:28.14   4 
 11   302 Diego Herrera       05 CTC                  1:18.38    1:28.64   1 
 12   798 Devonte Crawford    05 WRC                  1:22.45    1:29.79   2 
 13   186 Garrett Sandoval    06 AAT                  1:28.80    1:31.35   2 
 14   788 K'Lijah Tsosie      05 WRC                  1:27.94    1:31.95   2 
 15   312 Mason Laughlin      05 CTC                  1:32.44    1:32.80   3 
 
800 Meter Run 9-10 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1   329 Jude Lucero         05 CTC                  2:43.50    2:43.91  
  2   304 Blayne Howell       05 CTC                  2:50.94    2:47.31  
  3   179 George Perez        05 AAT                  2:57.21    2:55.40  
  4   501 Miguel Adame        05 STC                  2:53.55    2:57.91  
  5   166 Brandon Kosel       05 AAT                  3:26.80    3:23.58  
  6   195 Jozaiah Turtle-Mor  05 AAT                  3:31.57    3:37.24  
  7   788 K'Lijah Tsosie      05 WRC                  3:16.11    3:45.94  
 
1500 Meter Run 9-10 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1   329 Jude Lucero         05 CTC                  5:18.03    5:31.81  
  2   249 Jacob Baca          05 CTC                  6:09.99    6:28.41  
  3   179 George Perez        05 AAT                  6:02.02    6:30.79  
  4   312 Mason Laughlin      05 CTC                  6:30.44    6:41.50  
  5   195 Jozaiah Turtle-Mor  05 AAT                  7:09.06    7:03.98  
  6   162 Calvin Goodkind     06 AAT                  7:04.43    7:04.03  
  7   788 K'Lijah Tsosie      05 WRC                  6:32.68    7:16.44  
 
4x100 Meter Relay 9-10 Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 SOLDIERS TRACK CLUB  'A'                            59.85      59.93  
     1) 507 Jubalani Cooper 05          2) 512 Christopher Johnson 05     
     3) 518 Marquis Renfro 05           4) 520 Nikolas Segura 05          
  2 COUGAR TRACK CLUB  'A'                            1:01.51    1:01.58  
     1) 278 Jarin Dennard 06            2) 281 Cameron Dyer 06            
     3) 361 Noah Padilla 05             4) 380 Eli Salas 06               
  3 SONS OF HERMES  'A'                               1:05.09    1:08.49  
     1) 603 Adam Aguilar 05             2) 621 Diego Martinez 05          
     3) 591 Colton Plant 05             4) 592 Santiago Sisneros 05       
  4 COUGAR TRACK CLUB  'B'                                       1:11.11  
     1) 250 Troy Baldonado 06           2) 372 Devon Ramos 05             
     3) 377 Jayden Romero 06            4) 369 Preston Quade 05           
  5 COUGAR TRACK CLUB  'C'                                       1:18.42  
     1) 269 Jeremiah Cook 06            2) 258 Jarett Casalduc 06         
     3) 347 John Miaris 06              4) 400 Joseph Strobbe 06          
 
4x400 Meter Relay 9-10 Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 COUGAR TRACK CLUB  'A'                                       5:15.98  
     1) 356 Vaughn Ortega 06            2) 400 Joseph Strobbe 06          
     3) 419 Malachi Christopher 05      4) 391 Brady Smith 05             
 
High Jump 9-10 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1   983 Cameron Marks       06 UNANM                             1.10m    3-07.25 
     0.80 0.85 0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 
        O    O    O    O    O    O    O  XXX 
  2   304 Blayne Howell       05 CTC                    1.10m     J1.10m    3-07.25 
     0.80 0.85 0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 
        O    O    O    O    O    O   XO  XXX 
  3   717 Nicholas Del Frate  05 UNANM                  1.10m     J1.10m    3-07.25 
     0.80 0.85 0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 
      PPP  PPP    O    O   XO    O   XO  XXX 
 
Long Jump 9-10 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1   518 Marquis Renfro      05 STC                    3.95m      3.84m   12-07.25 
      3.84m  3.72m  2.82m            
  2   724 Kenny Jackson       05 UNANM                  3.59m      3.36m   11-00.25 
      FOUL  3.36m  3.10m            
  3   302 Diego Herrera       05 CTC                    3.48m      3.35m   11-00.00 
      3.34m  FOUL  3.35m            
  4   662 Christian Maestas   05 IDT                               3.32m   10-10.75 
      3.25m  3.21m  3.32m            
  5   512 Christopher Johnso  05 STC                    3.47m      3.29m   10-09.50 
      3.29m  3.23m  3.23m            
  6    20 Dylan James         06 ATC                    3.20m      3.17m   10-05.00 
      3.15m  3.17m  3.10m            
  7   507 Jubalani Cooper     05 STC                    3.64m      3.09m   10-01.75 
      3.09m  3.00m  2.80m            
  8   657 Hope Cyuzuzo        06 IDT                               2.97m    9-09.00 
      2.97m  FOUL  2.83m            
  9   731 Tristan Cordova     05 UNANM                             2.89m    9-05.75 
      2.66m  2.60m  2.89m            
 10   281 Cameron Dyer        06 CTC                    3.51m      2.86m    9-04.75 
      1.31m  2.81m  2.86m            
 11   380 Eli Salas           06 CTC                    3.38m      2.85m    9-04.25 
      2.56m  2.77m  2.85m            
 12   983 Cameron Marks       06 UNANM                             2.82m    9-03.00 
      FOUL  2.82m  2.78m           
 13   591 Colton Plant        05 SOH                    3.54m      2.81m    9-02.75 
      2.67m  2.75m  2.81m            
 14    34 Makai Sanchez       06 ATC                    2.96m      2.69m    8-10.00 
      2.69m  2.53m  2.49m           
 15    86 Connor Cole         05 MTC                    3.23m      2.62m    8-07.25 
      2.33m  2.62m  2.39m            
 16    50 Caedan Grubelnik    05 ATC                    2.45m      2.60m    8-06.50 
      2.32m  2.44m  2.60m            
 17   952 Talan Herrera       06 UNANM                  2.26m      2.59m    8-06.00 
      FOUL  2.59m  FOUL           
 18   652 Corbin Carreather   06 IDT                               2.57m    8-05.25 
      2.57m  2.29m  FOUL            
 19   189 Lukas Suo-Anttila   05 AAT                    2.53m      2.51m    8-03.00 
      2.51m  2.48m  2.26m            
 20    47 Matthew Itisamisu   05 ATC                              J2.51m    8-03.00 
      2.44m  2.29m  2.51m            
 21   603 Adam Aguilar        05 SOH                    2.75m      2.50m    8-02.50 
      2.37m  2.50m  2.41m            
 22   994 Patrick Rodriguez   05 UNANM                             2.46m    8-01.00 
      FOUL  2.46m  FOUL            
 22   391 Brady Smith         05 CTC                    2.93m      2.46m    8-01.00 
      2.25m  2.46m  2.40m           
 24   166 Brandon Kosel       05 AAT                    2.71m      2.39m    7-10.25 
      FOUL  2.37m  2.39m            
 25   162 Calvin Goodkind     06 AAT                    3.01m      2.34m    7-08.25 
      2.34m  2.01m  2.14m            
 26    55 Graham Morris       06 ATC                               2.24m    7-04.25 
      FOUL  2.24m  2.24m           
 27    45 Levi Anderson       06 ATC                    2.43m      2.20m    7-02.75 
      1.76m  2.20m  1.74m            
 28   356 Vaughn Ortega       06 CTC                    2.33m      2.15m    7-00.75 
      FOUL  2.15m  FOUL            
 29   445 Abram Smith-Bernha  05 AOC                    2.45m      2.09m    6-10.25 
      1.83m  2.09m  1.92m            
 30   186 Garrett Sandoval    06 AAT                    2.04m      1.96m    6-05.25 
      1.90m  1.90m  1.96m            
 31   642 Elijah Valdez       05 SFE                    2.29m      1.87m    6-01.75 
      1.79m  1.68m  1.87m            
 32    57 Aaron Portillo      06 ATC                               1.60m    5-03.00 
      1.57m  1.13m  1.60m            
 33   160 Armando Garcia      06 AAT                    1.88m      1.53m    5-00.25 
      1.53m  1.39m  1.24m            
 
Shot Put 6 lb. 9-10 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1   674 Darrian Smith       05 IDT                               7.13m   23-04.75 
      6.08m  6.38m  7.13m            
  2   445 Abram Smith-Bernha  05 AOC                    7.30m      7.05m   23-01.75 
      6.62m  6.51m  7.05m            
  3   661 Jaden Lemaire       05 IDT                               5.51m   18-01.00 
      5.31m  5.09m  5.51m            
  4    86 Connor Cole         05 MTC                    5.80m      5.10m   16-08.75 
      4.90m  4.69m  5.10m            
  5    34 Makai Sanchez       06 ATC                    5.00m      4.55m   14-11.25 
      4.55m  4.19m  4.55m            
 
Javelin Throw 300g 9-10 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1   520 Nikolas Segura      05 STC                   22.38m     26.92m      88-04 
      26.92m  23.35m  23.50m            
  2   258 Jarett Casalduc     06 CTC                   18.09m     20.90m      68-07 
      20.90m  14.98m  13.28m            
  3   501 Miguel Adame        05 STC                   18.52m     20.15m      66-01 
      18.20m  20.15m  19.61m            
  4   195 Jozaiah Turtle-Mor  05 AAT                   17.52m     18.34m      60-02 
      18.34m  14.28m  13.48m            
  5   166 Brandon Kosel       05 AAT                   14.32m     16.13m      52-11 
      14.84m  16.13m  15.02m            
  6    86 Connor Cole         05 MTC                   16.40m     15.12m      49-07 
      15.12m  8.02m  12.65m            
  7    55 Graham Morris       06 ATC                              14.39m      47-02 
      11.12m  FOUL  14.39m            
  8   250 Troy Baldonado      06 CTC                   14.11m     12.37m      40-07 
      12.37m  8.50m  11.91m            
  9   445 Abram Smith-Bernha  05 AOC                   15.52m     10.69m      35-01 
      8.23m  10.69m  FOUL            
 10   269 Jeremiah Cook       06 CTC                    9.03m      9.69m      31-09 
      9.69m  7.14m  9.53m            
 11   642 Elijah Valdez       05 SFE                    6.86m      6.41m      21-00 
      6.41m  4.27m  4.89m            
 
100 Meter Dash 11-12 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1     2 Joshua Bachechi     03 ATC                    13.57      13.45   1 
  2   169 Dylan Lee           03 AAT                    13.82      13.75   1 
  3   701 Tommy Lujan         03 UNANM                  14.22      14.01   1 
  4   146 Hadley Beaty        03 AAT                    14.20      14.06   1 
  5   409 Kaden Valdez        04 CTC                    13.96      14.10   1 
  6    95 Trevon Dennard      03 MTC                    14.89      14.58   1 
  7   515 Jesus Martinez      04 STC                    15.55      15.01   2 
  8   703 KJ Preciado         03 UNANM                  14.66      15.24   1 
  9     1 Nicolas Baca        03 ATC                    15.00      15.41   2 
 10   176 Landen Martinez     04 AAT                    16.07      15.72   2 
 11   284 Dominic Esparza     04 CTC                    15.73      15.73   2 
 12   327 Mason Lovato        04 CTC                    16.53      15.76   3 
 13   352 Alex Nezar          04 CTC                    16.39      15.93   3 
 14   615 Norman Finley       04 SOH                               16.26   3 
 15   115 Brent Miller        04 MTC                    16.00      16.34   2 
 16   190 Mario Tafoya        04 AAT                    16.16      16.41   2 
 17   632 Anthony Branch      03 SFE                    16.07      16.42   2 
 
200 Meter Dash 11-12 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1     2 Joshua Bachechi     03 ATC                    28.21      27.80   1 
  2   701 Tommy Lujan         03 UNANM                  29.20      28.72   1 
  3   409 Kaden Valdez        04 CTC                    28.94      28.89   1 
  4   155 Elijah Chavez       03 AAT                    29.16      29.01   1 
  5   993 Vadin Chavez        03 UNANM                  29.56      29.08   1 
  6   284 Dominic Esparza     04 CTC                    31.52      31.42   2 
  7   176 Landen Martinez     04 AAT                    31.90      31.81   2 
  8     1 Nicolas Baca        03 ATC                    31.95      31.82   2 
  9   327 Mason Lovato        04 CTC                               33.54   3 
 10   190 Mario Tafoya        04 AAT                    35.14      34.98   3 
 
400 Meter Dash 11-12 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1   146 Hadley Beaty        03 AAT                  1:04.82    1:03.98   1 
  2   701 Tommy Lujan         03 UNANM                1:06.93    1:04.89   1 
  3   155 Elijah Chavez       03 AAT                  1:04.60    1:05.30   1 
  4   993 Vadin Chavez        03 UNANM                1:13.34    1:09.16   2 
  5   966 Marcus Scott        04 UNANM                1:10.56    1:09.95   2 
  6   103 Isaiah Garcia       03 MTC                  1:09.41    1:11.27   1 
  7   271 Kieran Cordova      03 CTC                  1:09.27    1:16.15   1 
  8   300 Jacob Handler       03 CTC                  1:14.82    1:22.14   2 
  9   615 Norman Finley       04 SOH                  1:19.70    1:27.36   2 
 10   158 Jeremiah Dubois     03 AAT                  1:33.77    1:28.32   3 
 11   306 Eliot Hunter        03 CTC                  1:38.09    1:38.90   3 
 
800 Meter Run 11-12 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1   155 Elijah Chavez       03 AAT                  2:35.31    2:32.68   1 
  2   966 Marcus Scott        04 UNANM                2:37.66    2:40.81   1 
  3   310 Luke Langham        04 CTC                  2:48.12    2:41.10   2 
  4    32 Aidan Romero        04 ATC                  2:39.58    2:42.31   1 
  5   271 Kieran Cordova      03 CTC                  2:39.02    2:42.55   1 
  6   513 Santiago Lopez      03 STC                  2:40.28    2:43.56   1 
  7   422 Quinn Arruti        03 CTC                  2:37.36    2:47.36   1 
  8   318 Elijah Leija        03 CTC                  2:51.80    2:50.03   2 
  9   144 Hector Bailon       04 AAT                  2:58.70    2:58.02   2 
 10    43 Paolo Vela          03 ATC                  2:58.02    3:05.01   2 
 
1500 Meter Run 11-12 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1    32 Aidan Romero        04 ATC                  5:17.31    5:21.13  
  2   395 Jett Smith          04 CTC                  5:40.76    5:21.26  
  3   310 Luke Langham        04 CTC                  5:44.49    5:21.81  
  4   148 Miles Beck          04 AAT                  6:03.73    5:37.34  
  5   404 Cody Toya           04 CTC                  5:38.18    5:38.29  
  6   340 Nathaniel Martinez  03 CTC                  5:56.32    5:51.32  
  7   318 Elijah Leija        03 CTC                             5:52.04  
 
3000 Meter Run 11-12 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1   404 Cody Toya           04 CTC                 11:47.52   12:04.80  
 
80 Meter Hurdles 11-12 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1   145 Gabriel Ball        04 AAT                    16.74      16.65   1 
  2   557 Dustin Bryant       04 UNANM                             17.12   3 
  3   513 Santiago Lopez      03 STC                               17.23   3 
  4   960 Daymon Lujan        04 UNANM                  18.02      17.84   2 
  5   394 Gabriel Smith       03 CTC                    17.55      18.05   2 
  6   300 Jacob Handler       03 CTC                    17.79      18.19   2 
  7   340 Nathaniel Martinez  03 CTC                    17.82      18.37   2 
  8   515 Jesus Martinez      04 STC                    16.05      21.79   1 
 
4x100 Meter Relay 11-12 Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 COUGAR TRACK CLUB  'A'                              58.78      59.51  
     1) 284 Dominic Esparza 04          2) 366 Dalton Pyle 04             
     3) 394 Gabriel Smith 03            4) 409 Kaden Valdez 04            
  2 MONARCH TRACK CLUB  'A'                             59.35      59.60  
     1) 103 Isaiah Garcia 03            2) 132 Antwaan Wilson 03          
     3) 115 Brent Miller 04             4) 95 Trevon Dennard 03           
 
4x400 Meter Relay 11-12 Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 COUGAR TRACK CLUB  'A'                            5:07.19    4:13.17  
     1) 327 Mason Lovato 04             2) 366 Dalton Pyle 04             
     3) 352 Alex Nezar 04               4) 394 Gabriel Smith 03           
  2 MONARCH TRACK CLUB  'A'                           4:56.15    4:41.87  
     1) 115 Brent Miller 04             2) 95 Trevon Dennard 03           
     3) 103 Isaiah Garcia 03            4) 132 Antwaan Wilson 03          
 
High Jump 11-12 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1   145 Gabriel Ball        04 AAT                    1.40m      1.45m    4-09.00 
     0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 
      PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP    O    O  XXO  XXO  XXX 
  2   305 Brandon Howell      03 CTC                    1.40m      1.35m    4-05.00 
     0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 
      PPP  PPP  PPP    O    O    O    O    O   XO  XXX 
  2   169 Dylan Lee           03 AAT                    1.45m      1.35m    4-05.00 
     0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 
      PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP    O    O   XO  XXX 
  4   310 Luke Langham        04 CTC                    1.10m      1.10m    3-07.25 
     1.00 1.05 1.10 1.15 
        O    O  OXX  XXX 
  5   960 Daymon Lujan        04 UNANM                             1.00m    3-03.25 
     0.95 1.00 1.05 
        O    O  XXX 
 --   422 Quinn Arruti        03 CTC                    1.20m         NH            
     0.95 1.00 1.05 1.10 
      PPP  PPP   PP  XXX 
 
Long Jump 11-12 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1   169 Dylan Lee           03 AAT                    4.59m      4.10m   13-05.50 
      4.04m  4.03m  4.10m            
  2   557 Dustin Bryant       04 UNANM                  4.44m      4.06m   13-04.00 
      3.87m  4.06m  3.70m            
  3   146 Hadley Beaty        03 AAT                    4.07m      3.88m   12-08.75 
      3.85m  FOUL  3.88m            
  4   145 Gabriel Ball        04 AAT                    4.05m      3.80m   12-05.75 
      FOUL  3.67m  3.80m            
  5   703 KJ Preciado         03 UNANM                  3.97m      3.77m   12-04.50 
      FOUL  3.70m  3.77m            
  6   271 Kieran Cordova      03 CTC                    3.87m      3.71m   12-02.25 
      2.88m  FOUL  3.71m            
  7    35 Sean Solomon        03 ATC                    4.09m      3.69m   12-01.25 
      3.69m  3.30m  3.55m            
  8   513 Santiago Lopez      03 STC                    4.14m      3.68m   12-01.00 
      3.68m  3.56m  3.67m            
  9   158 Jeremiah Dubois     03 AAT                    3.62m      3.36m   11-00.25 
      3.36m  2.94m  3.15m            
 10   176 Landen Martinez     04 AAT                    3.58m      3.16m   10-04.50 
      2.92m  3.16m  FOUL            
 11   190 Mario Tafoya        04 AAT                    3.38m      3.12m   10-03.00 
      FOUL  3.10m  3.12m            
 12   632 Anthony Branch      03 SFE                    3.12m      3.06m   10-00.50 
      3.01m  2.47m  3.06m            
 13   689 Ayden Noble         04 RL                     3.20m      2.90m    9-06.25 
      2.90m  2.80m  2.58m            
 14   340 Nathaniel Martinez  03 CTC                    3.26m      2.84m    9-04.00 
      2.84m  2.78m  2.84m            
 15    43 Paolo Vela          03 ATC                    3.12m      2.59m    8-06.00 
      2.59m  FOUL  2.37m            
 16   993 Vadin Chavez        03 UNANM                  3.61m      2.26m    7-05.00 
      FOUL  2.26m  1.82m            
 
Shot Put 6 lb. 11-12 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1   294 Ryan Garcia         03 CTC                   10.41m     10.68m   35-00.50 
      10.68m  10.66m  10.41m            
  2   958 Benen Lee           04 UNANM                  9.67m      9.91m   32-06.25 
      9.68m  9.40m  9.91m            
  3   132 Antwaan Wilson      03 MTC                    8.28m      8.65m   28-04.50 
      8.65m  8.27m  7.79m            
  4   161 Kaleb Garza         03 AAT                    7.42m      7.96m   26-01.50 
      7.65m  7.96m  7.54m            
  5   960 Daymon Lujan        04 UNANM                             7.48m   24-06.50 
      7.44m  7.17m  7.48m            
  6   352 Alex Nezar          04 CTC                    6.93m      7.42m   24-04.25 
      6.89m  7.42m  7.38m            
  7   130 Mitchell Vargovich  04 MTC                    6.63m      6.63m   21-09.00 
      6.63m  6.46m  6.30m            
  8   632 Anthony Branch      03 SFE                    6.22m      5.99m   19-08.00 
      5.36m  5.56m  5.99m            
  9   522 Diego Torres        04 STC                    6.18m      5.98m   19-07.50 
      5.98m  5.95m  5.59m            
 10   653 Andrew Castillo     04 IDT                               5.01m   16-05.25 
      4.55m  5.01m  4.96m            
 
Discus Throw 1kg 11-12 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1   294 Ryan Garcia         03 CTC                   22.41m     25.33m      83-01 
      25.33m  FOUL  24.50m            
  2   958 Benen Lee           04 UNANM                            18.06m      59-03 
      16.15m  17.53m  18.06m            
  3   161 Kaleb Garza         03 AAT                   15.47m     17.05m      55-11 
      14.09m  17.05m  14.69m            
  4   561 Ben Miller          04 UNANM                            16.25m      53-04 
      FOUL  FOUL  16.25m            
  5   522 Diego Torres        04 STC                   13.68m     12.81m      42-00 
      7.89m  11.49m  12.81m            
  6   130 Mitchell Vargovich  04 MTC                    6.83m      9.91m      32-06 
      9.91m  8.98m  8.82m            
 
Javelin Throw 300g 11-12 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1   294 Ryan Garcia         03 CTC                   30.67m     32.44m     106-05 
      32.44m  28.98m  FOUL            
  2   366 Dalton Pyle         04 CTC                   27.86m     25.70m      84-04 
      22.68m  25.70m  23.69m            
  3   561 Ben Miller          04 UNANM                            19.86m      65-02 
      15.64m  19.86m  17.69m            
  4   158 Jeremiah Dubois     03 AAT                   20.45m     19.51m      64-00 
      14.08m  18.78m  19.51m            
  5   515 Jesus Martinez      04 STC                   27.82m     17.58m      57-08 
      17.58m  16.80m  17.14m            
  6   522 Diego Torres        04 STC                   17.96m     14.65m      48-01 
      12.88m  11.28m  14.65m            
  7   130 Mitchell Vargovich  04 MTC                   19.00m     13.59m      44-07 
      FOUL  13.59m  13.03m            
  8   161 Kaleb Garza         03 AAT                   12.16m     10.72m      35-02 
      9.41m  10.29m  10.72m            
 
100 Meter Dash 13-14 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1   350 Christian Monsalve  01 CTC                    12.20      12.40   1 
  2   127 Antonio Romero-Sal  01 MTC                    13.80      13.44   1 
  3   373 Darrian Regensberg  01 CTC                    13.35      13.85   1 
  4   108 Zion Hall           01 MTC                    14.23      14.11   1 
  5   197 Dylan Garcia        01 AAT                    14.20      14.14   1 
  6   630 Philip Alexander    02 SFE                    14.15      14.14   1 
  7   578 Demetrius Banks     02 SOH                    14.08      14.17   1 
  8   368 Kody Quade          02 CTC                    14.42      14.29   2 
  9   129 Isaiah Hernandez    01 MTC                    14.03      14.38   1 
 10   376 Ethan Romero        01 CTC                    15.02      14.87   2 
 11   417 Corey Chavez        02 CTC                    14.92      15.05   2 
 12   101 Parker Ferando      02 MTC                               15.61   3 
 13   110 Jack Kalivoda       02 MTC                    15.50      15.72   2 
 14    96 Josiah Dumas        02 MTC                    16.25      16.55   2 
 15   128 Sabastian Rose      02 MTC                               16.66   3 
 16    56 Angel Portillo Jr   02 ATC                               17.55   3 
 17   152 Emmanuel Cabrera    02 AAT                    18.88      19.93   2 
 
200 Meter Dash 13-14 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1   322 Dylan Longoria      01 CTC                    27.47      26.79   1 
  2   123 Connor O'Toole      02 MTC                    29.53      27.06   2 
  3   154 Mateo Centenera     01 AAT                    28.14      27.30   1 
  4   279 Preston Dennard     01 CTC                    28.82      28.06   1 
  5   975 Sean Dwyer          01 UNANM                             28.81   4 
  6   630 Philip Alexander    02 SFE                    29.85      29.17   2 
  7   368 Kody Quade          02 CTC                    29.48      30.17   2 
  8   376 Ethan Romero        01 CTC                    31.02      30.54   2 
  9   417 Corey Chavez        02 CTC                    31.76      30.85   3 
 10    96 Josiah Dumas        02 MTC                    35.58      34.68   3 
 11   128 Sabastian Rose      02 MTC                               35.31   4 
 12   163 Klayton Husbands    02 AAT                    37.16      36.60   3 
 13   654 Elijah Castillo     02 IDT                               37.07   4 
 14   152 Emmanuel Cabrera    02 AAT                    40.59      40.07   3 
 
400 Meter Dash 13-14 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1   286 Joah Flores         01 CTC                    57.18      57.88   1 
  2   114 Blane Miller        01 MTC                  1:06.52    1:00.15   2 
  3   154 Mateo Centenera     01 AAT                  1:02.36    1:00.76   1 
  4   324 Brandon Lopez       01 CTC                  1:01.80    1:01.34   1 
  5   418 Dustin Chavez       01 CTC                  1:01.75    1:02.55   1 
  6   279 Preston Dennard     01 CTC                  1:02.03    1:03.30   1 
  7   243 Ben Abadie          01 CTC                  1:06.47    1:04.44   2 
  8   367 Jared Pyle          02 CTC                             1:04.60   4 
  9   111 Spencer Kalivoda    02 MTC                  1:12.95    1:08.90   2 
 10   376 Ethan Romero        01 CTC                  1:10.16    1:09.20   2 
 11   417 Corey Chavez        02 CTC                  1:10.58    1:11.49   2 
 12   314 Isaiah Lawrence     02 CTC                  1:16.76    1:14.66   3 
 13   964 Jonah Perea         02 UNANM                1:18.08    1:16.41   3 
 14    56 Angel Portillo Jr   02 ATC                             1:20.93   3 
 15   163 Klayton Husbands    02 AAT                             1:21.55   4 
 16   152 Emmanuel Cabrera    02 AAT                  1:22.90    1:22.22   3 
 17   654 Elijah Castillo     02 IDT                             1:22.64   4 
 
800 Meter Run 13-14 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1   975 Sean Dwyer          01 UNANM                2:18.18    2:19.15  
  2   393 Cody Smith          01 CTC                  2:24.79    2:20.24  
  3   264 Sequoyah Cleveland  01 CTC                  2:22.52    2:22.76  
  4   358 Lucas Ortiz         01 CTC                             2:26.80  
  5   324 Brandon Lopez       01 CTC                  2:25.06    2:28.81  
  6   298 Santiago Gonzales   01 CTC                  2:36.76    2:31.82  
  7   247 Brian Armijo        02 CTC                  2:31.70    2:31.83  
  8   571 Austin Wolfe        01 UNANM                2:41.72    2:43.71  
  9   314 Isaiah Lawrence     02 CTC                  2:58.64    3:01.60  
 
1500 Meter Run 13-14 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1   283 Joe Ellefson        01 CTC                  4:45.03    4:44.32  
  2   393 Cody Smith          01 CTC                  4:57.30    4:57.60  
  3   358 Lucas Ortiz         01 CTC                  5:00.21    4:59.38  
  4   247 Brian Armijo        02 CTC                  5:01.85    5:03.61  
  5   298 Santiago Gonzales   01 CTC                  5:25.37    5:23.30  
  6    51 David Grubelnik     02 ATC                             5:49.91  
  7   357 Johnathon Ortiz     02 CTC                             5:59.51  
  8   185 Nathan Roberts      02 AAT                  5:58.63    6:14.12  
 
3000 Meter Run 13-14 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1   283 Joe Ellefson        01 CTC                 10:03.88   10:04.58  
  2   243 Ben Abadie          01 CTC                 10:31.14   10:05.04  
  3   290 Lucas Futey         02 CTC                 11:07.44   11:36.50  
 
100 Meter Hurdles 13-14 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1   286 Joah Flores         01 CTC                    15.50      15.99  
  2   264 Sequoyah Cleveland  01 CTC                    16.23      17.22  
  3   101 Parker Ferando      02 MTC                    22.00      20.96  
  4   185 Nathan Roberts      02 AAT                    21.15      22.42  
 
4x100 Meter Relay 13-14 Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 COUGAR TRACK CLUB  'A'                              50.20      50.12  
     1) 367 Jared Pyle 02               2) 286 Joah Flores 01             
     3) 322 Dylan Longoria 01           4) 350 Christian Monsalve 01      
  2 MONARCH TRACK CLUB  'A'                             53.27      52.04  
     1) 99 Austin Erickson 02           2) 127 Antonio Romero-Salas 01    
     3) 123 Connor O'Toole 02           4) 114 Blane Miller 01            
  3 COUGAR TRACK CLUB  'B'                                         54.10  
     1) 368 Kody Quade 02               2) 418 Dustin Chavez 01           
     3) 324 Brandon Lopez 01            4) 373 Darrian Regensberg 01      
 
4x400 Meter Relay 13-14 Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 COUGAR TRACK CLUB  'A'                            4:12.44    4:11.43  
     1) 418 Dustin Chavez 01            2) 286 Joah Flores 01             
     3) 350 Christian Monsalve 01       4) 264 Sequoyah Cleveland 01      
  2 COUGAR TRACK CLUB  'B'                                       4:12.89  
     1) 367 Jared Pyle 02               2) 322 Dylan Longoria 01          
     3) 324 Brandon Lopez 01            4) 279 Preston Dennard 01         
  3 COUGAR TRACK CLUB  'C'                                       4:51.72  
     1) 417 Corey Chavez 02             2) 368 Kody Quade 02              
     3) 373 Darrian Regensberg 01       4) 376 Ethan Romero 01            
 
High Jump 13-14 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1   264 Sequoyah Cleveland  01 CTC                    1.65m      1.60m    5-03.00 
     1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 
      PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP   XO    O  XXO  XXX 
  2   571 Austin Wolfe        01 UNANM                  1.40m      1.35m    4-05.00 
     1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 
      PPP  PPP    O    O    O   XO  XXX 
  3   185 Nathan Roberts      02 AAT                    1.25m      1.25m    4-01.25 
     1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 
      PPP    O    O    O  XXX 
  4   357 Johnathon Ortiz     02 CTC                    1.25m     J1.25m    4-01.25 
     1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 
        O  XXO    O    O  XXX 
  5   154 Mateo Centenera     01 AAT                    1.25m     J1.25m    4-01.25 
     1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 
      PPP    O    O  XXO  XXX 
  6   163 Klayton Husbands    02 AAT                    1.20m      1.20m    3-11.25 
     1.10 1.15 1.20 1.25 
      XXO    O   XO  XXX 
 
Long Jump 13-14 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1   560 Teagun Glenn        02 UNANM                  5.04m      4.70m   15-05.00 
      4.68m  4.70m  4.54m            
  2   114 Blane Miller        01 MTC                    4.98m      4.29m   14-01.00 
      4.23m  4.29m  4.14m            
  3   393 Cody Smith          01 CTC                    4.41m      4.08m   13-04.75 
      4.08m  3.91m  3.77m            
  4   154 Mateo Centenera     01 AAT                    4.21m      3.98m   13-00.75 
      3.49m  3.62m  3.98m            
  5   123 Connor O'Toole      02 MTC                    4.57m      3.92m   12-10.50 
      3.92m  3.24m  3.72m            
  6   197 Dylan Garcia        01 AAT                    4.18m      3.89m   12-09.25 
      3.89m  3.88m  FOUL            
  7   127 Antonio Romero-Sal  01 MTC                    4.07m      3.82m   12-06.50 
      3.82m  3.29m  3.48m            
  8   630 Philip Alexander    02 SFE                    3.67m      3.81m   12-06.00 
      FOUL  3.59m  3.81m            
  9   964 Jonah Perea         02 UNANM                  3.57m      3.70m   12-01.75 
      3.70m  3.38m  3.46m            
 10   110 Jack Kalivoda       02 MTC                    3.99m      3.54m   11-07.50 
      FOUL  3.54m  3.50m            
 11   111 Spencer Kalivoda    02 MTC                    3.99m      3.40m   11-02.00 
      2.52m  3.40m  3.28m            
 12   290 Lucas Futey         02 CTC                    3.47m      3.23m   10-07.25 
      3.21m  3.19m  3.23m            
 13   163 Klayton Husbands    02 AAT                    3.82m      3.13m   10-03.25 
      3.13m  3.04m  3.00m            
 14    51 David Grubelnik     02 ATC                               3.09m   10-01.75 
      3.09m  3.04m  3.04m           
 15    96 Josiah Dumas        02 MTC                    3.21m      2.92m    9-07.00 
      2.89m  2.65m  2.92m            
 16   654 Elijah Castillo     02 IDT                               2.76m    9-00.75 
      2.76m  2.61m  FOUL            
 17   128 Sabastian Rose      02 MTC                               2.64m    8-08.00 
      FOUL  2.61m  2.64m            
 18    56 Angel Portillo Jr   02 ATC                               2.59m    8-06.00 
      1.70m  2.35m  2.59m            
 
Shot Put 4kg 13-14 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1   560 Teagun Glenn        02 UNANM                 13.21m     13.67m   44-10.25 
      13.67m  FOUL  13.10m            
  2   255 Alberto Cabral      01 CTC                   10.64m     10.46m   34-04.00 
      FOUL  10.46m  9.78m            
  3   516 Jaylen Quinones     01 STC                    9.09m      9.47m   31-01.00 
      9.04m  FOUL  9.47m            
  4   120 Andrew Oldfield     01 MTC                    8.02m      8.04m   26-04.50 
      8.04m  7.88m  7.70m            
  5    56 Angel Portillo Jr   02 ATC                               5.91m   19-04.75 
      5.81m  5.91m  5.65m            
  6   185 Nathan Roberts      02 AAT                               5.20m   17-00.75 
      5.19m  5.20m  5.09m            
 
Discus Throw 1kg 13-14 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1   560 Teagun Glenn        02 UNANM                 42.43m     43.71m     143-05 
      FOUL  42.49m  43.71m            
  2   255 Alberto Cabral      01 CTC                   30.06m     27.81m      91-03 
      FOUL  FOUL  27.81m            
  3   516 Jaylen Quinones     01 STC                   25.33m     27.71m      90-11 
      26.87m  FOUL  27.71m            
 --   120 Andrew Oldfield     01 MTC                   22.49m       FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL            
 
Javelin Throw 600g 13-14 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1   560 Teagun Glenn        02 UNANM                 45.35m     42.36m     139-00 
      41.28m  41.90m  42.36m            
  2   516 Jaylen Quinones     01 STC                   35.01m     32.20m     105-08 
      FOUL  32.20m  FOUL            
  3   197 Dylan Garcia        01 AAT                   31.18m     32.05m     105-02 
      31.70m  32.05m  28.91m            
  4   418 Dustin Chavez       01 CTC                   31.61m     32.00m     105-00 
      27.82m  32.00m  28.44m            
  5   255 Alberto Cabral      01 CTC                   28.74m     31.10m     102-00 
      28.51m  31.10m  23.47m            
  6   279 Preston Dennard     01 CTC                   20.32m     23.91m      78-05 
      22.09m  23.91m  22.62m            
  7   101 Parker Ferando      02 MTC                   22.10m     22.32m      73-03 
      20.46m  20.35m  22.32m            
  8   373 Darrian Regensberg  01 CTC                   23.55m     21.96m      72-00 
      21.96m  20.48m  21.09m            
  9   630 Philip Alexander    02 SFE                   17.95m     21.53m      70-08 
      18.69m  21.53m  21.18m            
 10   120 Andrew Oldfield     01 MTC                   17.54m     15.13m      49-08 
      13.15m  14.58m  15.13m            
 
100 Meter Dash 15-16 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1   233 Aaron Martinez      00 FTE                               12.45  
  2   196 Evan Dougan         00 AAT                    12.93      13.00  
 
200 Meter Dash 15-16 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1   687 Marcos Mendez       00 RL                     24.46      24.27  
  2    87 Isaac Cole          99 MTC                               24.40  
  3   196 Evan Dougan         00 AAT                    26.12      27.61  
 
400 Meter Dash 15-16 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1   687 Marcos Mendez       00 RL                     54.06      54.38  
 
800 Meter Run 15-16 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1   308 Cameron Katz        00 CTC                  2:15.32    2:18.05  
 
High Jump 15-16 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1    87 Isaac Cole          99 MTC                    1.65m      1.75m    5-08.75 
     1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 1.80 
      PPP  PPP    O    O   XO    O  XXO    O  XXX 
  2   196 Evan Dougan         00 AAT                    1.60m      1.50m    4-11.00 
     1.40 1.45 1.50 1.55 
        O    O    O  XXX 
 
Long Jump 15-16 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1    87 Isaac Cole          99 MTC                    5.84m      5.57m   18-03.25 
      5.42m  5.57m  5.18m            
  2   233 Aaron Martinez      00 FTE                               5.35m   17-06.75 
      5.35m  4.87m  FOUL            
  3   477 Ethan Caldwell      00 GSTC                   5.24m      5.12m   16-09.75 
      4.92m  5.10m  5.12m            
  4   196 Evan Dougan         00 AAT                    4.90m      4.78m   15-08.25 
      FOUL  FOUL  4.78m            
  5   432 Elijah Cook         00 CTC                    4.45m      4.73m   15-06.25 
      4.73m  4.50m  4.56m            
 
Triple Jump 15-16 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1   432 Elijah Cook         00 CTC                              10.33m   33-10.75 
      FOUL  9.87m  10.33m            
 --   477 Ethan Caldwell      00 GSTC                               FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL            
 
Shot Put 12 lb. 15-16 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1   102 Payton Ferando      00 MTC                    8.22m      9.07m   29-09.25 
      FOUL  8.05m  9.07m            
 
Discus Throw 1.6kg 15-16 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1   432 Elijah Cook         00 CTC                              26.20m      85-11 
      FOUL  24.26m  26.20m            
  2   687 Marcos Mendez       00 RL                    27.24m     24.36m      79-11 
      23.86m  FOUL  24.36m            
  3   102 Payton Ferando      00 MTC                   23.40m     24.12m      79-02 
      FOUL  24.12m  FOUL            
 
Javelin Throw 800g 15-16 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1   102 Payton Ferando      00 MTC                   25.72m     26.74m      87-09 
      24.25m  26.74m  FOUL            
 
3000 Meter Race Walk 15-16 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1   536 Nehemiah Cionelo    00 NMRW                16:39.60   15:41.00  
 
100 Meter Dash 17-18 Men
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1   476 Matthew Blumensche  97 GSTC                              11.98  
  2   752 Josh Soliz          98 MTC                               12.72  
 
200 Meter Dash 17-18 Men
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1   448 Alejandro Goldston  98 AOC                               22.10  
  2   476 Matthew Blumensche  97 GSTC                              23.88  
  3   685 Manassah Endwarrio  97 RL                                25.18  
 
400 Meter Dash 17-18 Men
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1   685 Manassah Endwarrio  97 RL                     55.69      55.05  
 
800 Meter Run 17-18 Men
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1   685 Manassah Endwarrio  97 RL                   2:09.63    2:09.40  
 
3000 Meter Run 17-18 Men
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1   982 Damian Arruti       97 CTC                            10:02.70  
 
Long Jump 17-18 Men
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1   476 Matthew Blumensche  97 GSTC                              6.25m   20-06.25 
      6.05m  6.20m  6.25m            
  2   448 Alejandro Goldston  98 AOC                    6.54m      6.21m   20-04.50 
      5.95m  6.10m  6.21m            
 
Triple Jump 17-18 Men
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1   448 Alejandro Goldston  98 AOC                              11.72m   38-05.50 
      FOUL  11.15m  11.72m            
 --   476 Matthew Blumensche  97 GSTC                               FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL            
 
Shot Put 12 lb. 17-18 Men
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1   971 Dominic Vaughn      98 UNANM                  9.80m     10.89m   35-08.75 
      10.09m  10.89m  10.68m            
 
Discus Throw 1.6kg 17-18 Men
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1   971 Dominic Vaughn      98 UNANM                 35.30m     31.41m     103-01 
      28.35m  31.41m  28.29m            
  2   244 Alex Abeyta-Brown   98 CTC                   30.11m     29.81m      97-10 
      28.58m  29.81m  28.73m            
 
Javelin Throw 800g 17-18 Men
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1   971 Dominic Vaughn      98 UNANM                 39.00m     44.21m     145-00 
      37.00m  41.55m  44.21m            
  2   244 Alex Abeyta-Brown   98 CTC                   29.15m     28.32m      92-11 
      23.47m  FOUL  28.32m            
 
3000 Meter Race Walk Seniors 70 Men
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1   730 Victor Belarde      40 NMRW                           26:00.00