2016 USATFNM TF Meet #1 - 4/30/2016                      
                         VVHS Booster Club Finish Line                         
                         Volcano Vista HS - Albuq., NM                         
                                    Results                                    
 
Event 1  100 Meter Dash 8-Under Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
Finals
  1  1735 Mary Valdez         08 NMSOL                    17.33   1 
  2  1975 Bella Chavez        09 AVTC                     17.41   4 
  3  1800 Laila Lowrey        09 MTC                      18.11   2 
  4   836 Leah Gordon         09 AAT                      18.41   2 
  5  1777 Meelah Ellsworth    08 RRTC                     18.56   3 
  6  1836 Naomi St. Clair     08 RRTC                     19.27   1 
  7  1692 Marisol Chavez      09 NMSOL                    19.43   3 
  8   873 Gianna Tuggle       08 AAT                      19.77   1 
  9  1868 Naveah Murphy       10 UNANM                    20.01   2 
 10  1797 Zoie Hall           10 MTC                      20.05   2 
 11  1539 Britain Camacho     09 ATC                      21.23   1 
 12   802 Emma Agelastos      08 AAT                      21.46   1 
 13  1804 Candace Nikkila     09 MTC                      21.94   4 
 14  1510 Audrianna Barela    10 ATC                      22.05   1 
 15   845 Peyton Jones        09 AAT                      22.26   3 
 16  1538 Emmanuelle Yurcic   12 ATC                      22.29   3 
 17   839 Layla Holt          09 AAT                      23.43   1 
 18  1839 Zoe St. Clair       09 RRTC                     24.12   2 
 19   833 ClaraWren Gomez     10 AAT                      24.29   3 
 20   834 Lillian Gomez       08 AAT                      28.39   2 
 --  1668 Gea Louis           08 IDT                        DNS   4 
 --  1785 Te'mayah Bell       09 MTC                        DNS   2 
 --  1739 Destiny Walker      10 NMSOL                      DNS   3 
 --  1563 Lauren Driscoll     10 STC                        DNS   4 
 --  1813 Priscilla Woolridg  10 MTC                        DNS   2 
 --  1600 Leah Velarde        09 STC                        DNS   1 
 
Event 2  200 Meter Dash 8-Under Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1   811 Aletheia Bigelow    08 AAT                      36.79   1 
  2   836 Leah Gordon         09 AAT                      43.34   1 
  3  1692 Marisol Chavez      09 NMSOL                    43.66   2 
  4  1804 Candace Nikkila     09 MTC                      49.41   1 
  5  1510 Audrianna Barela    10 ATC                      49.63   2 
  6  1839 Zoe St. Clair       09 RRTC                     52.63   1 
  7   845 Peyton Jones        09 AAT                      56.27   1 
  8   839 Layla Holt          09 AAT                      57.02   1 
 --  1739 Destiny Walker      10 NMSOL                      DNS   2 
 --  1600 Leah Velarde        09 STC                        DNS   2 
 --  1563 Lauren Driscoll     10 STC                        DNS   1 
 --  1539 Britain Camacho     09 ATC                        DNS   1 
 --   873 Gianna Tuggle       08 AAT                        DNS   2 
 --  1953 Elly Cutchen        10 CTC                        DNS   2 
 
Event 3  400 Meter Dash 8-Under Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1  1836 Naomi St. Clair     08 RRTC                   1:29.50  
  2  1668 Gea Louis           08 IDT                    1:40.10  
  3  1953 Elly Cutchen        10 CTC                    1:47.80  
 
Event 4  800 Meter Run 8-Under Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1  1708 Luciana Martinez-C  08 NMSOL                  3:15.70  
  2  1706 Vivian Lee          08 NMSOL                  3:37.11  
 --  1720 Khole Rayner        08 NMSOL                      DNS  
 
Event 5  1500 Meter Run 8-Under Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1  1708 Luciana Martinez-C  08 NMSOL                  6:47.70  
 
Event 7  4x100 Meter Relay 8-Under Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 ALBUQUERQUE ATHLETICS TRACK  'A'                    1:24.60  
     1) 836 Leah Gordon 09              2) 802 Emma Agelastos 08          
     3) 873 Gianna Tuggle 08            4) 811 Aletheia Bigelow 08        
  2 MONARCH TRACK CLUB  'A'                             1:36.70  
     1) 1785 Te'mayah Bell 09           2) 1797 Zoie Hall 10              
     3) 1800 Laila Lowrey 09            4) 1813 Priscilla Woolridge 10    
  3 ALBUQUERQUE ATHLETICS TRACK  'B'                    1:42.40  
     1) 845 Peyton Jones 09             2) 839 Layla Holt 09              
     3) 834 Lillian Gomez 08            4) 833 ClaraWren Gomez 10         
 
Event 8  4x400 Meter Relay 8-Under Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 NEW MEXICO SOL RUNNING CLUB  'A'                    7:15.60  
     1) 1706 Vivian Lee 08              2) 1708 Luciana Martinez-Crook 08 
     3) 1720 Khole Rayner 08            4) 1735 Mary Valdez 08            
 
Event 10  Long Jump 8-Under Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1   811 Aletheia Bigelow    08 AAT                      2.85m    9-04.25 
      2.85m  FOUL  2.66m            
  2  1735 Mary Valdez         08 NMSOL                    2.79m    9-02.00 
      2.79m  FOUL  FOUL            
  3  1800 Laila Lowrey        09 MTC                      2.53m    8-03.75 
      2.31m  FOUL  2.53m            
  4  1692 Marisol Chavez      09 NMSOL                    2.25m    7-04.75 
      FOUL  2.22m  2.25m            
  5  1777 Meelah Ellsworth    08 RRTC                     2.13m    7-00.00 
      2.08m  2.13m  2.12m           
  6  1813 Priscilla Woolridg  10 MTC                      2.08m    6-10.00 
      1.73m  1.51m  2.08m            
  7  1797 Zoie Hall           10 MTC                      1.97m    6-05.75 
      1.79m  1.92m  1.97m            
  8   802 Emma Agelastos      08 AAT                      1.90m    6-03.00 
      1.37m  1.90m  1.80m            
  9  1836 Naomi St. Clair     08 RRTC                     1.89m    6-02.50 
      1.69m  1.87m  1.89m            
 10  1804 Candace Nikkila     09 MTC                      1.77m    5-09.75 
      1.77m  FOUL  FOUL            
 11  1668 Gea Louis           08 IDT                      1.56m    5-01.50 
      1.47m  1.16m  1.56m            
 12   834 Lillian Gomez       08 AAT                      1.09m    3-07.00 
      1.09m  1.07m  FOUL            
 13   833 ClaraWren Gomez     10 AAT                      1.07m    3-06.25 
      1.07m  0.90m  0.79m            
 14  1839 Zoe St. Clair       09 RRTC                     1.06m    3-05.75 
      0.96m  1.06m  0.88m           
 --  1785 Te'mayah Bell       09 MTC                        DNS            
 --  1600 Leah Velarde        09 STC                        DNS            
 --  1739 Destiny Walker      10 NMSOL                      DNS            
 --  1538 Emmanuelle Yurcic   12 ATC                        DNS            
 --  1563 Lauren Driscoll     10 STC                        DNS            
 
Event 12  Javelin Throw 300g 8-Under Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1  1538 Emmanuelle Yurcic   12 ATC                      4.25m      13-11 
      3.80m  4.25m  2.70m            
 --  1539 Britain Camacho     09 ATC                        DNS            
 --  1510 Audrianna Barela    10 ATC                        DNS            
 
Event 50  100 Meter Dash 8-Under Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1  1697 Jonah Foutz         08 NMSOL                    16.52   3 
  2   820 Cayl Cox-Liggins    08 AAT                      16.56   1 
  3  1560 Amin Cooper         08 STC                      16.66   4 
  4  1532 Saminas Burdick     09 ATC                      16.82   2 
  5  1628 Tayson Gaxiola      09 JJTC                     17.16   5 
  6  1015 Josiah Wilson       09 FTE                      17.48   2 
  7  1831 A J Romansky        08 RRTC                     17.60   4 
  8  1788 Wyatt Cole          08 MTC                      17.61   5 
  9  1581 Rashuad Morris      08 STC                      17.78   2 
 10  1527 Mack Cash           08 ATC                      17.95   5 
 11  1575 Joseph Larson       08 STC                      18.01   2 
 12  1631 Ethan Maestas       08 JJTC                     18.08   1 
 13  1506 Logan Chavez        08 ATC                      18.13   1 
 14  1520 Javier Boyer-Johns  08 ATC                      18.13   3 
 15   816 Tristan Celestine   09 AAT                      18.30   1 
 16  1637 Angel Aguilar       08 JJTC                     18.34   4 
 17  1719 Micah Padilla       08 NMSOL                    18.34   5 
 18  1580 Rache Morris        08 STC                      18.82   3 
 19  1636 Jonas Garza         08 JJTC                     18.86   1 
 20  1699 Donovan Garcia      09 NMSOL                    19.99   1 
 21  1635 Levi Garcia         09 JJTC                     20.00   2 
 22  1874 Clayton Wolfe       09 UNANM                    20.10   2 
 23  1537 Jayden Jones        10 ATC                      20.45   1 
 24  1597 Isiah Torres        10 STC                      20.48   1 
 25  1585 Allen Rackley       09 STC                      20.67   3 
 26   819 Luke Conway         08 AAT                      21.01   2 
 27  1567 Adrian Garcia       10 STC                      21.83   4 
 28  1783 Diego Paul          09 RRTC                     22.03   5 
 29  1629 Tradjen Gaxiola     10 JJTC                     23.10   4 
 30  1555 Nicholas Archuleta  09 STC                      23.50   5 
 31   858 Timothy Peterson    11 AAT                      23.56   4 
 32   801 Alexander Agelasto  10 AAT                      24.89   4 
 --  1815 Tysean Austin       09 MTC                        DNS   4 
 --   821 Mason Dean          09 AAT                        DNS   3 
 --  1665 Emmanuel Haynes     09 IDT                        DNS   3 
 --  1658 Kweli Black         09 IDT                        DNS   3 
 --   830 Jacob Escobedo      08 AAT                        DNS   3 
 --  1659 Jayson Burton       10 IDT                        DNS   2 
 --  1995 Roman Perea         08 AVTC                       DNS   5 
 --  1529 Aiden Gutierrez     10 ATC                        DNS   5 
 
Event 51  200 Meter Dash 8-Under Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1  1867 Parker Miller       08 UNANM                    33.64   2 
  2   820 Cayl Cox-Liggins    08 AAT                      35.34   2 
  3  1697 Jonah Foutz         08 NMSOL                    35.96   3 
  4  1532 Saminas Burdick     09 ATC                      36.76   4 
  5  1861 Carson Ames         08 UNANM                    37.08   4 
  6  1015 Josiah Wilson       09 FTE                      37.99   1 
  7  1788 Wyatt Cole          08 MTC                      38.50   1 
  8  1506 Logan Chavez        08 ATC                      39.11   4 
  9  1575 Joseph Larson       08 STC                      39.22   4 
 10  1520 Javier Boyer-Johns  08 ATC                      40.53   1 
 11   816 Tristan Celestine   09 AAT                      41.19   2 
 12  1904 Soren Sather        08 AOC                      41.81   1 
 13  1719 Micah Padilla       08 NMSOL                    42.12   3 
 14  1585 Allen Rackley       09 STC                      43.93   2 
 15  1537 Jayden Jones        10 ATC                      44.00   4 
 16  1580 Rache Morris        08 STC                      44.16   2 
 17  1567 Adrian Garcia       10 STC                      48.97   2 
 18  1597 Isiah Torres        10 STC                      49.24   2 
 19  1699 Donovan Garcia      09 NMSOL                    49.38   3 
 20  1783 Diego Paul          09 RRTC                     50.76   3 
 21   858 Timothy Peterson    11 AAT                      51.34   1 
 22  1555 Nicholas Archuleta  09 STC                      51.77   2 
 23   801 Alexander Agelasto  10 AAT                    1:00.44   1 
 --  1529 Aiden Gutierrez     10 ATC                        DNS   3 
 --  1815 Tysean Austin       09 MTC                        DNS   1 
 --   821 Mason Dean          09 AAT                        DNS   1 
 
Event 52  400 Meter Dash 8-Under Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1  1560 Amin Cooper         08 STC                    1:17.70   2 
  2   820 Cayl Cox-Liggins    08 AAT                    1:19.60   2 
  3  1628 Tayson Gaxiola      09 JJTC                   1:23.50   1 
  4  1636 Jonas Garza         08 JJTC                   1:27.00   3 
  5  1637 Angel Aguilar       08 JJTC                   1:27.30   1 
  6  1837 Noah St. Clair      08 RRTC                   1:27.70   2 
  7   867 Thomas Shiver       08 AAT                    1:29.40   1 
  8  1904 Soren Sather        08 AOC                    1:30.00   3 
  9  1965 Gavin Reed          08 CTC                    1:31.40   2 
 10  1631 Ethan Maestas       08 JJTC                   1:31.50   2 
 11  1537 Jayden Jones        10 ATC                    1:33.00   3 
 12   810 Daniel Beers        08 AAT                    1:36.19   3 
 13  1635 Levi Garcia         09 JJTC                   1:38.00   1 
 14  1840 Damian Sterling     09 RRTC                   1:40.00   3 
 15  1832 Gavin Romansky      10 RRTC                   1:41.00   3 
 16   821 Mason Dean          09 AAT                    1:45.00   1 
 17  1658 Kweli Black         09 IDT                    1:46.10   1 
 18  1665 Emmanuel Haynes     09 IDT                    1:49.40   1 
 19  1659 Jayson Burton       10 IDT                    1:52.50   2 
 --  1867 Parker Miller       08 UNANM                      DNS   1 
 
Event 53  800 Meter Run 8-Under Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   877 Ronny Yassin        09 AAT                    3:15.29  
  2   867 Thomas Shiver       08 AAT                    3:31.21  
  3  1965 Gavin Reed          08 CTC                    3:39.21  
  4  1832 Gavin Romansky      10 RRTC                   4:17.15  
  5  1840 Damian Sterling     09 RRTC                   4:17.16  
 
Event 54  1500 Meter Run 8-Under Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1  1694 Seth Cordova        08 NMSOL                  6:40.40  
  2   810 Daniel Beers        08 AAT                    6:56.99  
 --   877 Ronny Yassin        09 AAT                        DNS  
 
Event 56  4x100 Meter Relay 8-Under Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 SOLDIERS TRACK CLUB  'A'                            1:16.00  
     1) 1560 Amin Cooper 08             2) 1581 Rashuad Morris 08         
     3) 1585 Allen Rackley 09           4) 1580 Rache Morris 08           
  2 RIO RANCHO TRACK CLUB  'A'                          1:22.20  
     1) 1783 Diego Paul 09              2) 1831 A J Romansky 08           
     3) 1837 Noah St. Clair 08          4) 1840 Damian Sterling 09        
  3 ALBUQUERQUE ATHLETICS TRACK  'A'                    1:28.30  
     1) 819 Luke Conway 08              2) 801 Alexander Agelastos 10     
     3) 858 Timothy Peterson 11         4) 816 Tristan Celestine 09       
 
Event 57  4x400 Meter Relay 8-Under Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 NEW MEXICO SOL RUNNING CLUB  'A'                    6:28.80  
     1) 1694 Seth Cordova 08            2) 1697 Jonah Foutz 08            
     3) 1699 Donovan Garcia 09          4) 1719 Micah Padilla 08          
  2 ALBUQUERQUE ATHLETICS TRACK  'A'                    6:31.43  
     1) 819 Luke Conway 08              2) 810 Daniel Beers 08            
     3) 867 Thomas Shiver 08            4) 877 Ronny Yassin 09            
 
Event 59  Long Jump 8-Under Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1  1867 Parker Miller       08 UNANM                    3.06m   10-00.50 
      3.06m  2.99m  2.92m           
  2  1831 A J Romansky        08 RRTC                     2.98m    9-09.50 
      2.65m  2.92m  2.98m           
  3  1815 Tysean Austin       09 MTC                      2.94m    9-07.75 
      2.94m  2.65m  2.79m            
  4  1636 Jonas Garza         08 JJTC                     2.44m    8-00.25 
      FOUL  2.13m  2.44m           
  5  1581 Rashuad Morris      08 STC                      2.41m    7-11.00 
      2.15m  2.06m  2.41m           
  6  1637 Angel Aguilar       08 JJTC                     2.37m    7-09.50 
      2.37m  2.27m  2.18m           
  7  1837 Noah St. Clair      08 RRTC                     2.33m    7-07.75 
      2.21m  FOUL  2.33m           
  8  1635 Levi Garcia         09 JJTC                     2.32m    7-07.50 
      FOUL  2.32m  2.05m            
  9  1628 Tayson Gaxiola      09 JJTC                     2.26m    7-05.00 
      2.26m  FOUL  2.18m            
 10  1631 Ethan Maestas       08 JJTC                     2.23m    7-03.75 
      2.23m  FOUL  FOUL            
 11  1575 Joseph Larson       08 STC                      2.19m    7-02.25 
      2.19m  2.11m  FOUL            
 12  1506 Logan Chavez        08 ATC                      2.14m    7-00.25 
      2.09m  1.87m  2.14m           
 13  1658 Kweli Black         09 IDT                     J2.14m    7-00.25 
      FOUL  0.84m  2.14m           
 14  1904 Soren Sather        08 AOC                      2.09m    6-10.25 
      FOUL  1.84m  2.09m           
 15  1694 Seth Cordova        08 NMSOL                    2.03m    6-08.00 
      2.03m  FOUL  FOUL            
 16  1869 Corde Peele         08 UNANM                    2.02m    6-07.50 
      2.02m  1.92m  1.77m           
 17  1629 Tradjen Gaxiola     10 JJTC                     1.87m    6-01.75 
      1.87m  FOUL  0.90m           
 18  1874 Clayton Wolfe       09 UNANM                    1.78m    5-10.25 
      1.59m  1.78m  FOUL            
 19  1567 Adrian Garcia       10 STC                      1.59m    5-02.75 
      FOUL  1.37m  1.59m           
 20  1597 Isiah Torres        10 STC                      1.54m    5-00.75 
      1.08m  FOUL  1.54m           
 21  1659 Jayson Burton       10 IDT                      1.47m    4-10.00 
      1.09m  1.25m  1.47m           
 22  1665 Emmanuel Haynes     09 IDT                      1.45m    4-09.25 
      FOUL  FOUL  1.45m           
 --  1529 Aiden Gutierrez     10 ATC                        DNS            
 --  1788 Wyatt Cole          08 MTC                        DNS            
 --  1520 Javier Boyer-Johns  08 ATC                        DNS            
 
Event 61  Javelin Throw 8-Under Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1   830 Jacob Escobedo      08 AAT                     17.85m      58-07 
      17.85m  9.24m  9.48m            
  2  1555 Nicholas Archuleta  09 STC                      6.40m      21-00 
      6.40m  FOUL  FOUL           
 
Event 100  100 Meter Dash 9-10 Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1  1977 Imani Cole          06 AVTC                     15.40   1 
  2  1775 Jordyn Dyer         07 RRTC                     15.58   3 
  3  1531 Tsehay Burdick      07 ATC                      15.89   2 
  4  1698 Layla Foutz         06 NMSOL                    16.08   2 
  5  1587 Portia Renfro       07 STC                      16.28   1 
  6   841 Harper Ives         06 AAT                      16.51   1 
  7   851 Sasha Lucero        07 AAT                      16.66   3 
  8  1513 Peyten Novak        07 ATC                      16.67   3 
  9  1594 Carina Suarez       06 STC                      17.08   1 
 10  1784 Madison Rebidas     06 RRTC                     17.54   1 
 11  1711 Skyler Maxwell      07 NMSOL                    17.59   1 
 12  1565 Isabella Files      07 STC                      17.84   3 
 13  1693 Mariela Connally    06 NMSOL                    17.94   3 
 14  1516 Ava Chavez          07 ATC                      18.13   3 
 15   853 Kaitlyn Martinez    07 AAT                      18.87   2 
 16  1702 Jayden Herrera      07 NMSOL                    19.11   1 
 17  1634 Gabriella Garcia    07 JJTC                     19.12   2 
 18  1515 Piper Cash          07 ATC                      20.08   2 
 19   872 Calista Tuggle      07 AAT                      20.38   2 
 --  1669 Amara Ortiz         06 IDT                        DNS   2 
 --  1675 Ella Smith          06 IDT                        DNS   1 
 --  1584 Jenia Quinones      07 STC                        DNS   2 
 
Event 101  200 Meter Dash 9-10 Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1  1698 Layla Foutz         06 NMSOL                    35.82   2 
  2   851 Sasha Lucero        07 AAT                      36.47   2 
  3  1587 Portia Renfro       07 STC                      36.97   1 
  4  1594 Carina Suarez       06 STC                      37.11   1 
  5  1513 Peyten Novak        07 ATC                      37.75   2 
  6  1723 Maren Ritter        06 NMSOL                    38.61   1 
  7  1711 Skyler Maxwell      07 NMSOL                    38.75   1 
  8  1516 Ava Chavez          07 ATC                      39.00   1 
  9   853 Kaitlyn Martinez    07 AAT                      41.13   1 
 10  1565 Isabella Files      07 STC                      42.11   2 
 11  1771 Lauren Buford       07 RRTC                     43.18   1 
 12  1702 Jayden Herrera      07 NMSOL                    44.27   2 
 13  1838 Paige St. Clair     07 RRTC                     45.03   1 
 --  1917 Laila Carter        07 SFE                        DNS   2 
 --   872 Calista Tuggle      07 AAT                        DNS   2 
 --  1584 Jenia Quinones      07 STC                        DNS   2 
 
Event 102  400 Meter Dash 9-10 Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1  1675 Ella Smith          06 IDT                    1:27.00   1 
  2  1578 MariaElena Lujan L  06 STC                    1:28.80   2 
  3  1691 Haili Begay         06 NMSOL                  1:30.00   1 
  4  1960 Malia Hunter-Garci  07 CTC                    1:32.50   2 
  5  1576 Makayla Lopez       07 STC                    1:35.00   1 
  6  1838 Paige St. Clair     07 RRTC                   1:38.60   2 
 --  1634 Gabriella Garcia    07 JJTC                       DNS   1 
 --  1917 Laila Carter        07 SFE                        DNS   2 
 --  1669 Amara Ortiz         06 IDT                        DNS   1 
 
Event 103  800 Meter Run 9-10 Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1  1890 Sydney Marks        06 LOBO TC                3:03.88  
  2  1531 Tsehay Burdick      07 ATC                    3:03.90  
  3  1741 Tairia Wanoskia     06 NMSOL                  3:05.99  
  4  1709 Zoe Martinez-Crook  06 NMSOL                  3:11.79  
  5  1578 MariaElena Lujan L  06 STC                    3:31.33  
  6  1736 Isabella Varela     07 NMSOL                  3:31.70  
  7  1576 Makayla Lopez       07 STC                    3:42.46  
  8  1960 Malia Hunter-Garci  07 CTC                    3:47.29  
  9  1727 Caitlyn Small       06 NMSOL                  3:56.27  
 
Event 104  1500 Meter Run 9-10 Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1  1741 Tairia Wanoskia     06 NMSOL                  6:20.68  
  2  1709 Zoe Martinez-Crook  06 NMSOL                  6:25.03  
  3  1691 Haili Begay         06 NMSOL                  7:06.66  
 --  1890 Sydney Marks        06 LOBO TC                    DNS  
 
Event 105  1500 Meter Race Walk 9-10 Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   803 Gabby Agelastos     06 AAT                   12:34.99  
 
Event 106  4x100 Meter Relay 9-10 Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 ALBUQUERQUE ATHLETICS TRACK  'A'                    1:12.70  
     1) 841 Harper Ives 06              2) 846 Tea Kalajdzic 06           
     3) 853 Kaitlyn Martinez 07         4) 872 Calista Tuggle 07          
  2 RIO RANCHO TRACK CLUB  'A'                          1:17.60  
     1) 1771 Lauren Buford 07           2) 1775 Jordyn Dyer 07            
     3) 1784 Madison Rebidas 06         4) 1838 Paige St. Clair 07        
 
Event 107  4x400 Meter Relay 9-10 Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 NEW MEXICO SOL RUNNING CLUB  'A'                    6:22.13  
     1) 1693 Mariela Connally 06        2) 1698 Layla Foutz 06            
     3) 1702 Jayden Herrera 07          4) 1711 Skyler Maxwell 07         
  2 NEW MEXICO SOL RUNNING CLUB  'B'                    6:34.13  
     1) 1723 Maren Ritter 06            2) 1727 Caitlyn Small 06          
     3) 1736 Isabella Varela 07         4) 1741 Tairia Wanoskia 06        
 
Event 108  High Jump 9-10 Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1   846 Tea Kalajdzic       06 AAT                      0.95m    3-01.25 
     0.90 0.95 1.00 
        O    O  XXX 
 
Event 109  Long Jump 9-10 Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1  1775 Jordyn Dyer         07 RRTC                     3.56m   11-08.25 
      3.24m  3.56m  FOUL            
  2  1675 Ella Smith          06 IDT                      3.22m   10-06.75 
      3.22m  2.82m  3.08m           
  3   841 Harper Ives         06 AAT                      2.95m    9-08.25 
      2.71m  2.91m  2.95m            
  4  1594 Carina Suarez       06 STC                      2.90m    9-06.25 
      2.90m  2.39m  2.61m            
  5   851 Sasha Lucero        07 AAT                      2.86m    9-04.75 
      2.68m  2.86m  2.69m           
  6   846 Tea Kalajdzic       06 AAT                      2.70m    8-10.25 
      2.43m  2.45m  2.70m           
  7  1784 Madison Rebidas     06 RRTC                     2.68m    8-09.50 
      2.68m  FOUL  FOUL            
  8  1723 Maren Ritter        06 NMSOL                    2.63m    8-07.50 
      2.63m  2.48m  2.38m            
  9  1584 Jenia Quinones      07 STC                      2.58m    8-05.75 
      2.46m  2.58m  2.15m            
 10  1565 Isabella Files      07 STC                      2.53m    8-03.75 
      2.32m  2.53m  2.12m           
 11  1709 Zoe Martinez-Crook  06 NMSOL                    2.32m    7-07.50 
      FOUL  FOUL  2.32m            
 12  1516 Ava Chavez          07 ATC                      2.30m    7-06.50 
      2.24m  2.30m  2.29m            
 13  1736 Isabella Varela     07 NMSOL                    2.23m    7-03.75 
      2.02m  2.23m  1.73m            
 14  1634 Gabriella Garcia    07 JJTC                     2.20m    7-02.75 
      1.84m  1.65m  2.20m            
 15  1693 Mariela Connally    06 NMSOL                    2.04m    6-08.50 
      2.03m  2.03m  2.04m            
 16  1771 Lauren Buford       07 RRTC                     1.78m    5-10.25 
      1.78m  1.38m  1.72m            
 --  1669 Amara Ortiz         06 IDT                        DNS            
 --  1587 Portia Renfro       07 STC                        DNS            
 --  1917 Laila Carter        07 SFE                        DNS            
 
Event 111  Javelin Throw 300g 9-10 Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1  1578 MariaElena Lujan L  06 STC                      8.93m      29-03 
      6.97m  8.93m  6.94m            
  2  1576 Makayla Lopez       07 STC                      8.03m      26-04 
      7.83m  8.03m  6.83m            
 
Event 150  100 Meter Dash 9-10 Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1  1774 Cameron Dyer        06 RRTC                     14.60   2 
  2  1985 Brennan Grant       06 AVTC                     15.08   2 
  3  1013 Latavius Morris     06 FTE                      15.45   3 
  4  1772 Jarin Dennard       06 RRTC                     15.55   1 
  5   850 Sebastian Lee       07 AAT                      16.00   2 
  6  1566 Jacob Gabaldon      07 STC                      16.05   3 
  7  1535 Dylan James         06 ATC                      16.10   4 
  8  1526 Makai Sanchez       06 ATC                      16.46   1 
  9   835 Calvin Goodkind     06 AAT                      16.65   1 
 10  1595 Logan Suazo         07 STC                      16.83   2 
 11  1507 Donnie Slack        06 ATC                      17.07   3 
 12  1787 Lincoln Cole        07 MTC                      17.13   4 
 13  1570 Isaiah Goree        07 STC                      17.40   3 
 14  1508 Carlos Barela       06 ATC                      17.89   1 
 15  1573 Marius Hunter-Truj  07 STC                      17.96   1 
 16  1556 Mario Archuleta Jr  07 STC                      18.40   1 
 17  1521 Tony Henry          06 ATC                      19.31   1 
 18   829 Michael Erikson     07 AAT                      19.56   1 
 --  1864 Levon Baldivia      07 UNANM                      DNS   4 
 --  1562 Devan Driscoll      07 STC                        DNS   2 
 --  1517 Matthew Itomitsu    06 ATC                        DNS   4 
 --  1661 Hope Cyuzuzo        06 IDT                        DNS   4 
 --   865 Garrett Sandoval    06 AAT                        DNS   2 
 --   879 Isaiah Yazzie       06 AAT                        DNS   3 
 --  1666 Jalen Johnson       07 IDT                        DNS   2 
 --  1667 Omarrion Kennedy    06 IDT                        DNS   2 
 --  1657 Amani Black         06 IDT                        DNS   3 
 
Event 151  200 Meter Dash 9-10 Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1  1013 Latavius Morris     06 FTE                      32.06   2 
  2  1781 Gabriel Luna        06 RRTC                     32.61   1 
  3  1772 Jarin Dennard       06 RRTC                     32.74   1 
  4  1835 Parker Schrock      07 RRTC                     35.08   1 
  5  1595 Logan Suazo         07 STC                      36.71   2 
  6  1787 Lincoln Cole        07 MTC                      36.75   1 
  7  1507 Donnie Slack        06 ATC                      37.60   1 
  8  1508 Carlos Barela       06 ATC                      39.82   1 
  9  1556 Mario Archuleta Jr  07 STC                      40.28   2 
 10   829 Michael Erikson     07 AAT                      43.39   2 
 11  1521 Tony Henry          06 ATC                      46.96   2 
 --  1864 Levon Baldivia      07 UNANM                      DNS   1 
 --   879 Isaiah Yazzie       06 AAT                        DNS   2 
 --   865 Garrett Sandoval    06 AAT                        DNS   1 
 
Event 152  400 Meter Dash 9-10 Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1  1934 Orion Chavez        06 LOBO TC                1:11.40   1 
  2  1013 Latavius Morris     06 FTE                    1:12.50   2 
  3  1781 Gabriel Luna        06 RRTC                   1:14.50   2 
  4  1932 Sterling Salter     07 LOBO TC                1:16.40   2 
  5  1964 Dallan Reed         06 CTC                    1:18.60   2 
  6  1566 Jacob Gabaldon      07 STC                    1:20.20   1 
  7   835 Calvin Goodkind     06 AAT                    1:21.70   3 
  8   804 Eneas Armijo        06 AAT                    1:21.90   1 
  9  1570 Isaiah Goree        07 STC                    1:22.00   2 
 10  1961 Yared Miller        07 CTC                    1:22.10   1 
 11  1573 Marius Hunter-Truj  07 STC                    1:24.20   1 
 12  1808 Solomon Parks       06 MTC                    1:26.50   3 
 13  1712 Cohen Midgett       06 NMSOL                  1:29.80   3 
 14  1657 Amani Black         06 IDT                    1:30.80   2 
 15  1963 Isaiah Ramos        06 CTC                    1:31.00   3 
 16   829 Michael Erikson     07 AAT                    1:31.20   2 
 17  1666 Jalen Johnson       07 IDT                    1:34.30   1 
 18  1970 Eli Tracey          06 CTC                    1:34.50   1 
 --   871 Marcos Torres       06 AAT                        DNS   3 
 --  1667 Omarrion Kennedy    06 IDT                        DNS   1 
 --  1661 Hope Cyuzuzo        06 IDT                        DNS   2 
 
Event 153  800 Meter Run 9-10 Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1  1934 Orion Chavez        06 LOBO TC                2:45.45  
  2  1737 Elias Vega-Diaz     07 NMSOL                  2:58.79  
  3   812 Andrew Bigelow      06 AAT                    3:00.85  
  4   831 William Fetz        06 AAT                    3:03.38  
  5   804 Eneas Armijo        06 AAT                    3:05.67  
  6  1964 Dallan Reed         06 CTC                    3:11.64  
  7  1961 Yared Miller        07 CTC                    3:12.25  
  8  1712 Cohen Midgett       06 NMSOL                  3:32.20  
  9  1970 Eli Tracey          06 CTC                    3:34.88  
 10  1963 Isaiah Ramos        06 CTC                    3:37.15  
 --   871 Marcos Torres       06 AAT                        DNS  
 
Event 154  1500 Meter Run 9-10 Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1  1932 Sterling Salter     07 LOBO TC                5:55.68  
  2   831 William Fetz        06 AAT                    6:01.95  
  3  1737 Elias Vega-Diaz     07 NMSOL                  6:15.11  
  4   812 Andrew Bigelow      06 AAT                    6:22.90  
  5   835 Calvin Goodkind     06 AAT                    6:40.98  
 
Event 156  4x100 Meter Relay 9-10 Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 RIO RANCHO TRACK CLUB  'A'                          1:00.80  
     1) 1772 Jarin Dennard 06           2) 1774 Cameron Dyer 06           
     3) 1781 Gabriel Luna 06            4) 1835 Parker Schrock 07         
  2 SOLDIERS TRACK CLUB  'A'                            1:07.80  
     1) 1570 Isaiah Goree 07            2) 1557 Jon Baca 06               
     3) 1566 Jacob Gabaldon 07          4) 1595 Logan Suazo 07            
 
Event 158  High Jump 9-10 Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1  1870 Antonio Trujillo    07 UNANM                    1.05m    3-05.25 
     0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 
        O    O    O    O  XXX 
  2   850 Sebastian Lee       07 AAT                      1.00m    3-03.25 
     0.90 0.95 1.00 1.05 
        O    O   XO  XXX 
 
Event 159  Long Jump 9-10 Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1  1774 Cameron Dyer        06 RRTC                     3.75m   12-03.75 
      3.75m  3.46m  3.56m           
  2  1526 Makai Sanchez       06 ATC                      3.19m   10-05.75 
      3.19m  2.97m  3.10m           
  3  1787 Lincoln Cole        07 MTC                      3.16m   10-04.50 
      3.16m  3.05m  3.16m            
  4   850 Sebastian Lee       07 AAT                     J3.16m   10-04.50 
      2.96m  3.16m  FOUL            
  5  1535 Dylan James         06 ATC                      3.12m   10-03.00 
      2.92m  3.12m  2.69m            
  6  1517 Matthew Itomitsu    06 ATC                      3.06m   10-00.50 
      3.06m  2.81m  2.63m           
  7   812 Andrew Bigelow      06 AAT                     J3.06m   10-00.50 
      2.69m  2.78m  3.06m            
  8  1835 Parker Schrock      07 RRTC                     2.88m    9-05.50 
      2.85m  FOUL  2.88m            
  9  1737 Elias Vega-Diaz     07 NMSOL                    2.78m    9-01.50 
      2.29m  FOUL  2.78m           
 10  1870 Antonio Trujillo    07 UNANM                    2.73m    8-11.50 
      2.60m  FOUL  2.73m            
 11  1573 Marius Hunter-Truj  07 STC                      2.66m    8-08.75 
      2.27m  2.47m  2.66m           
 12   831 William Fetz        06 AAT                      2.16m    7-01.00 
      2.16m  1.79m  1.60m            
 13  1521 Tony Henry          06 ATC                      1.94m    6-04.50 
      1.77m  1.94m  FOUL            
 14  1666 Jalen Johnson       07 IDT                      1.90m    6-03.00 
      1.87m  1.53m  1.90m           
 15  1657 Amani Black         06 IDT                      1.69m    5-06.50 
      FOUL  FOUL  1.69m           
 --  1661 Hope Cyuzuzo        06 IDT                        DNS            
 --   879 Isaiah Yazzie       06 AAT                        DNS            
 --  1562 Devan Driscoll      07 STC                        DNS            
 --  1667 Omarrion Kennedy    06 IDT                        DNS            
 
Event 160  Shot Put 6 lb. 9-10 Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1  1535 Dylan James         06 ATC                      5.75m   18-10.50 
      5.50m  5.75m  5.34m           
  2  1526 Makai Sanchez       06 ATC                      5.50m   18-00.50 
      4.09m  5.25m  5.50m           
  3  1508 Carlos Barela       06 ATC                      5.33m   17-06.00 
      4.24m  5.07m  5.33m            
  4  1557 Jon Baca            06 STC                     J5.33m   17-06.00 
      FOUL  5.33m  4.72m           
  5  1808 Solomon Parks       06 MTC                      4.82m   15-09.75 
      4.62m  4.82m  4.80m           
 
Event 161  Javelin Throw 300g 9-10 Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1  1870 Antonio Trujillo    07 UNANM                   19.61m      64-04 
      19.47m  17.52m  19.61m            
  2  1808 Solomon Parks       06 MTC                     16.45m      54-00 
      16.45m  14.92m  14.78m           
  3  1557 Jon Baca            06 STC                     16.20m      53-02 
      16.20m  11.85m  13.22m            
  4  1556 Mario Archuleta Jr  07 STC                     14.00m      45-11 
      11.40m  14.00m  13.95m           
  5   804 Eneas Armijo        06 AAT                     12.73m      41-09 
      10.15m  7.36m  12.73m           
 --  1562 Devan Driscoll      07 STC                        DNS            
 
Event 200  100 Meter Dash 11-12 Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1  1877 Jyah Dumas          04 UNANM                    14.65   3 
  2  1951 Savannah Ames       05 CTC                      15.17   3 
  3  1790 Laci Dullea         05 MTC                      15.40   2 
  4  1714 Riley Midgett       04 NMSOL                    15.58   1 
  5   815 Benita Bungei       04 AAT                      15.94   1 
  6  1986 Caden Hallenbeck    05 AVTC                     16.05   3 
  7  1540 Emily Grayson       04 ATC                      16.23   1 
  8  1564 JamieLynn Fernande  04 STC                      16.39   3 
  9  1902 Kyliah Johnlouis    04 AOC                      16.75   1 
 10  1782 Alaysia Moss        05 RRTC                     16.89   2 
 11   866 Sienna Sategna      05 AAT                      17.14   2 
 12  1633 Rikki Gaxiola       04 JJTC                     17.21   1 
 13  1558 Nia Beal            05 STC                      17.30   3 
 14  1707 Amari Lipe          05 NMSOL                    17.32   2 
 15  1638 Alexa Aguilar       05 JJTC                     17.45   1 
 16  1571 Isabella Griego     04 STC                      17.71   2 
 17  1554 Jenessa Aragon      05 STC                      17.78   3 
 18   874 Nadia Tuggle        05 AAT                      17.81   2 
 19  1514 Paige Cash          05 ATC                      19.02   2 
 --  1795 Jaelyn Greene-Sosa  05 MTC                        DNS   1 
 --  1512 Brooke Novak        04 ATC                        DNS   1 
 --  1664 Icela Garcia        04 IDT                        DNS   3 
 
Event 201  200 Meter Dash 11-12 Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1  1525 Leilani Sanchez     04 ATC                      29.15   3 
  2  1990 Lauren Machuca      04 AVTC                     30.34   1 
  3  1877 Jyah Dumas          04 UNANM                    30.45   2 
  4  1903 Tamaria Martinez    04 AOC                      30.60   2 
  5  1906 Dasheana Sykes      04 AOC                      30.95   1 
  6   852 Sima Lucero         04 AAT                      31.81   3 
  7  1790 Laci Dullea         05 MTC                      32.34   1 
  8  1528 Hannah Gutierrez    04 ATC                      33.53   2 
  9  1540 Emily Grayson       04 ATC                      34.34   1 
 10  1714 Riley Midgett       04 NMSOL                    34.56   3 
 11  1726 Marisa Sena         05 NMSOL                    36.68   2 
 12  1902 Kyliah Johnlouis    04 AOC                      37.21   1 
 13   866 Sienna Sategna      05 AAT                      37.31   1 
 14  1782 Alaysia Moss        05 RRTC                     37.87   3 
 15  1707 Amari Lipe          05 NMSOL                    38.14   2 
 16  1733 Christiana Valdez   05 NMSOL                    38.90   2 
 --  1512 Brooke Novak        04 ATC                        DNS   2 
 --  1901 Kymani Gallegos     05 AOC                        DNS   1 
 --  1795 Jaelyn Greene-Sosa  05 MTC                        DNS   1 
 
Event 202  400 Meter Dash 11-12 Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1  1951 Savannah Ames       05 CTC                    1:06.70   2 
  2  1903 Tamaria Martinez    04 AOC                    1:07.40   2 
  2  1525 Leilani Sanchez     04 ATC                    1:07.40   1 
  4  1952 Cecilia Campos      05 CTC                    1:09.50   1 
  5   815 Benita Bungei       04 AAT                    1:13.50   1 
  6  1528 Hannah Gutierrez    04 ATC                    1:14.70   3 
  7  1901 Kymani Gallegos     05 AOC                    1:15.00   1 
  8  1714 Riley Midgett       04 NMSOL                  1:16.10   3 
  9  1738 Shelby Viseur       04 NMSOL                  1:20.20   3 
 10  1726 Marisa Sena         05 NMSOL                  1:23.30   2 
 11  1633 Rikki Gaxiola       04 JJTC                   1:23.70   1 
 12  1638 Alexa Aguilar       05 JJTC                   1:25.00   2 
 13  1707 Amari Lipe          05 NMSOL                  1:27.00   2 
 14  1950 Mary Adelman        05 CTC                    1:29.30   1 
 15  1734 Elena Valdez        05 NMSOL                  1:30.30   2 
 16  1703 Lillian Holmes      05 NMSOL                  1:31.70   2 
 17  1733 Christiana Valdez   05 NMSOL                  1:36.50   3 
 --  1906 Dasheana Sykes      04 AOC                        DNF   3 
 --  1540 Emily Grayson       04 ATC                        DNS   3 
 --  1664 Icela Garcia        04 IDT                        DNS   1 
 --  1512 Brooke Novak        04 ATC                        DNS   1 
 
Event 203  800 Meter Run 11-12 Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1  1525 Leilani Sanchez     04 ATC                    2:34.69  
  2  1956 Leah Futey          05 CTC                    2:39.57  
  3  1528 Hannah Gutierrez    04 ATC                    3:00.48  
  4  1738 Shelby Viseur       04 NMSOL                  3:03.18  
  5   826 Kendall Downing     05 AAT                    3:03.23  
  6   854 Leilani Martinez    04 AAT                    3:09.00  
  7  1722 Kendall Ritter      04 NMSOL                  3:10.47  
  8  1703 Lillian Holmes      05 NMSOL                  3:32.93  
 
Event 204  1500 Meter Run 11-12 Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1  1952 Cecilia Campos      05 CTC                    5:45.99  
  2  1972 Tess Arruti         05 AVTC                   6:06.82  
  3   854 Leilani Martinez    04 AAT                    6:22.83  
  4  1734 Elena Valdez        05 NMSOL                  6:29.09  
  5  1738 Shelby Viseur       04 NMSOL                  6:31.83  
  6  1950 Mary Adelman        05 CTC                    7:11.17  
 
Event 205  3000 Meter Run 11-12 Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1  1956 Leah Futey          05 CTC                   11:17.90  
  2  1876 Sophia Lopez        05 UNANM                 12:25.50  
 
Event 206  1500 Meter Race Walk 11-12 Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   869 Ellie Suo-Anttila   04 AAT                    9:51.61  
  2   818 Rosalin Chavez      05 AAT                   11:25.14  
 
Event 207  80 Meter Hurdles 11-12 Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   852 Sima Lucero         04 AAT                      16.69  
 
Event 208  4x100 Meter Relay 11-12 Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 ALBUQUERQUE ATHLETICS TRACK  'A'                    1:05.30  
     1) 857 Scarlett Peterson 05        2) 874 Nadia Tuggle 05            
     3) 826 Kendall Downing 05          4) 815 Benita Bungei 04           
  2 SOLDIERS TRACK CLUB  'A'                            1:07.80  
     1) 1554 Jenessa Aragon 05          2) 1558 Nia Beal 05               
     3) 1564 JamieLynn Fernandez-Hines  4) 1571 Isabella Griego 04        
 
Event 209  4x400 Meter Relay 11-12 Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 COUGAR TRACK CLUB  'A'                              4:52.87  
     1) 1951 Savannah Ames 05           2) 1952 Cecilia Campos 05         
     3) 1956 Leah Futey 05              4) 1968 Elise Toya 04             
 
Event 211  High Jump 11-12 Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1   852 Sima Lucero         04 AAT                      1.10m    3-07.25 
     0.85 0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 
      PPP  PPP    O    O    O    O  XXX 
  2   857 Scarlett Peterson   05 AAT                      0.95m    3-01.25 
     0.85 0.90 0.95 1.00 
      PPP    O   XO  XXX 
 --   826 Kendall Downing     05 AAT                         NH            
     0.85 
      XXX 
 
Event 212  Long Jump 11-12 Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1  1877 Jyah Dumas          04 UNANM                    4.25m   13-11.50 
      4.18m  4.25m  4.10m            
  2  1903 Tamaria Martinez    04 AOC                      3.80m   12-05.75 
      3.66m  3.80m  FOUL            
  3  1901 Kymani Gallegos     05 AOC                      3.68m   12-01.00 
      3.19m  3.41m  3.68m           
  4  1790 Laci Dullea         05 MTC                      3.65m   11-11.75 
      3.41m  3.65m  3.46m           
  5  1906 Dasheana Sykes      04 AOC                      3.57m   11-08.50 
      3.32m  3.30m  3.57m           
  6   866 Sienna Sategna      05 AAT                      3.48m   11-05.00 
      3.27m  3.48m  3.40m           
  7  1633 Rikki Gaxiola       04 JJTC                     3.39m   11-01.50 
      3.35m  3.39m  3.06m           
  8  1795 Jaelyn Greene-Sosa  05 MTC                      3.27m   10-08.75 
      3.19m  3.04m  3.27m           
  9  1564 JamieLynn Fernande  04 STC                      3.21m   10-06.50 
      3.21m  2.61m  2.92m           
 10  1726 Marisa Sena         05 NMSOL                    3.19m   10-05.75 
      2.58m  2.89m  3.19m           
 11  1554 Jenessa Aragon      05 STC                      3.04m    9-11.75 
      2.93m  3.04m  2.94m           
 12   857 Scarlett Peterson   05 AAT                      3.03m    9-11.25 
      3.03m  FOUL  FOUL            
 13  1734 Elena Valdez        05 NMSOL                    2.85m    9-04.25 
      2.85m  2.72m  1.80m           
 14  1571 Isabella Griego     04 STC                     J2.85m    9-04.25 
      2.85m  2.71m  2.64m           
 15  1782 Alaysia Moss        05 RRTC                     2.81m    9-02.75 
      2.67m  2.77m  2.81m          
 16  1733 Christiana Valdez   05 NMSOL                    2.66m    8-08.75 
      2.50m  2.66m  2.63m           
 17  1902 Kyliah Johnlouis    04 AOC                      2.54m    8-04.00 
      FOUL  2.24m  2.54m            
 18   874 Nadia Tuggle        05 AAT                      2.44m    8-00.25 
      2.28m  2.44m  2.22m            
 19  1722 Kendall Ritter      04 NMSOL                    2.38m    7-09.75 
      FOUL  FOUL  2.38m            
 20  1703 Lillian Holmes      05 NMSOL                    2.01m    6-07.25 
      1.14m  1.74m  2.01m           
 --  1638 Alexa Aguilar       05 JJTC                       DNS            
 --  1664 Icela Garcia        04 IDT                        DNS            
 
Event 213  Shot Put 6 lb. 11-12 Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1  1524 Ryleigh Beard       04 ATC                      6.35m   20-10.00 
      6.35m  6.21m  6.33m            
  2  1722 Kendall Ritter      04 NMSOL                    5.23m   17-02.00 
      4.93m  4.34m  5.23m            
 
Event 215  Javelin Throw 300g 11-12 Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1  1524 Ryleigh Beard       04 ATC                     12.44m      40-10 
      11.93m  FOUL  12.44m            
  2   818 Rosalin Chavez      05 AAT                     10.80m      35-05 
      9.70m  7.26m  10.80m            
  3  1558 Nia Beal            05 STC                      7.74m      25-05 
      7.50m  7.74m  6.67m           
 
Event 250  100 Meter Dash 11-12 Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1  1518 Bersisa Burdick     05 ATC                      13.62   3 
  2  1630 Christian Maestas   05 JJTC                     14.29   1 
  3  1586 Marquis Renfro      05 STC                      14.78   2 
  4  1982 Dominic Esparza     04 AVTC                     14.78   2 
  5  1935 Tristan Zuyderwyk   05 LOBO TC                  14.87   2 
  6  1014 Marcus Wilson       05 FTE                      14.95   1 
  7  1919 Daniel Kupcho       05 SFE                      14.98   3 
  8  1979 Tristan Cordova     05 AVTC                     15.08   1 
  9  1561 Jubalani Cooper     05 STC                      15.10   4 
 10  1773 Ethan Dodd          05 RRTC                     15.34   1 
 11  1591 Jacob Sena          04 STC                      15.56   2 
 12   840 Darrien Ikeda       04 AAT                      15.68   3 
 13  1598 Patrick Torres      04 STC                      15.89   1 
 14  1579 Jesus Martinez      04 STC                      16.01   1 
 15  1695 Miles Fakes         04 NMSOL                    16.12   4 
 16  1627 Mekhi Aragon        05 JJTC                     16.13   4 
 17  1589 Welmer Santino      05 STC                      16.21   3 
 18  1834 Jessiah Russ        05 RRTC                     16.25   2 
 19  1992 Cameron Montoya     05 AVTC                     16.27   2 
 20  1717 Alex Nezar          04 NMSOL                    16.39   2 
 21  1983 Gabriel Freeman     05 AVTC                     16.48   2 
 22  1522 Brandon Boling      05 ATC                      16.69   4 
 23  1599 LaRoyce Try         05 STC                      18.25   3 
 --  1809 Elijah Rivera       05 MTC                        DNS   1 
 --  1590 Nikolas Segura      05 STC                        DNS   3 
 --  1568 Terell Garcia       05 STC                        DNS   1 
 
Event 251  200 Meter Dash 11-12 Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1  1518 Bersisa Burdick     05 ATC                      27.24   1 
  2  1014 Marcus Wilson       05 FTE                      28.22   3 
  3  1866 Ben Miller          04 UNANM                    28.42   3 
  4  1982 Dominic Esparza     04 AVTC                     29.68   1 
  5  1919 Daniel Kupcho       05 SFE                      30.63   2 
  6  1591 Jacob Sena          04 STC                      30.69   1 
  7  1574 Christopher Johnso  05 STC                      31.43   1 
  8  1582 Davante Ponder      04 STC                      31.50   2 
  9  1979 Tristan Cordova     05 AVTC                     31.97   3 
 10  1561 Jubalani Cooper     05 STC                      32.81   1 
 11   840 Darrien Ikeda       04 AAT                      32.96   2 
 12  1780 Austin Kressin      04 RRTC                     33.23   1 
 13  1778 Zack Green          04 RRTC                     33.63   2 
 14  1773 Ethan Dodd          05 RRTC                     34.30   2 
 15  1834 Jessiah Russ        05 RRTC                     34.86   1 
 16  1559 Ryan Clement        05 STC                      34.97   1 
 17  1572 Dontae' Hollins     05 STC                      35.85   2 
 18  1599 LaRoyce Try         05 STC                      39.00   2 
 --  1589 Welmer Santino      05 STC                        DNS   3 
 --   870 Lukas Suo-Anttila   05 AAT                        DNS   3 
 --  1809 Elijah Rivera       05 MTC                        DNS   2 
 
Event 252  400 Meter Dash 11-12 Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1  1518 Bersisa Burdick     05 ATC                      58.70   1 
  2  1014 Marcus Wilson       05 FTE                    1:03.10   2 
  3  1866 Ben Miller          04 UNANM                  1:05.10   2 
  4  1502 Aidan Romero        04 ATC                    1:08.90   3 
  5  1780 Austin Kressin      04 RRTC                   1:09.20   1 
  6  1935 Tristan Zuyderwyk   05 LOBO TC                1:10.40   1 
  7  1590 Nikolas Segura      05 STC                    1:11.40   1 
  8  1778 Zack Green          04 RRTC                   1:13.30   3 
  9  1955 Stoney Cutchen      05 CTC                    1:13.50   2 
 10  1630 Christian Maestas   05 JJTC                   1:13.60   1 
 11  1627 Mekhi Aragon        05 JJTC                   1:16.30   3 
 12  1593 Jaydin Stevens      04 STC                    1:17.40   2 
 13  1969 Caleb Tracey        04 CTC                    1:18.20   2 
 14  1572 Dontae' Hollins     05 STC                    1:19.00   3 
 15  1559 Ryan Clement        05 STC                    1:19.20   1 
 16  1983 Gabriel Freeman     05 AVTC                   1:20.50   2 
 17  1966 Cruz Sanchez        05 CTC                    1:21.40   2 
 18   870 Lukas Suo-Anttila   05 AAT                    1:27.80   2 
 19  1833 Mario Roybal        05 RRTC                   1:30.50   1 
 --  1740 Skyler Walker       05 NMSOL                      DNS   3 
 --  1701 Isaiah Gutierrez    04 NMSOL                      DNS   1 
 
Event 253  800 Meter Run 11-12 Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1  1552 Elijah Aragon       05 STC                    2:41.40   1 
  2   863 Isaac Salazar       05 AAT                    2:42.55   1 
  3  1987 Blayne Howell       05 AVTC                   2:43.33   2 
  4  1696 Jack Foutz          05 NMSOL                  2:49.63   2 
  5  1955 Stoney Cutchen      05 CTC                    2:50.00   2 
  6  1551 Miguel Adame        05 STC                    2:52.21   2 
  7  1592 Miguel Sena         04 STC                    2:56.82   2 
  8  1962 Dylan Ortega        04 CTC                    3:04.10   2 
  9   878 Sammy Yassin        05 AAT                    3:05.25   2 
 10  1966 Cruz Sanchez        05 CTC                    3:08.30   1 
 11  1729 Brady Smith         05 NMSOL                  3:20.43   1 
 12  1833 Mario Roybal        05 RRTC                   3:22.94   1 
 13  1969 Caleb Tracey        04 CTC                    3:47.82   1 
 --  1522 Brandon Boling      05 ATC                        DNS   2 
 --  1732 Cody Toya           04 NMSOL                      DNS   1 
 --  1502 Aidan Romero        04 ATC                        DNS   1 
 --  1701 Isaiah Gutierrez    04 NMSOL                      DNS   1 
 
Event 254  1500 Meter Run 11-12 Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1  1502 Aidan Romero        04 ATC                    5:21.71  
  2  1552 Elijah Aragon       05 STC                    5:41.81  
  3  1705 Gordon Lee          05 NMSOL                  5:45.76  
  4  1696 Jack Foutz          05 NMSOL                  5:46.44  
  5   863 Isaac Salazar       05 AAT                    5:51.30  
  6  1551 Miguel Adame        05 STC                    5:59.74  
  7  1592 Miguel Sena         04 STC                    6:05.42  
  8  1962 Dylan Ortega        04 CTC                    6:13.74  
  9   878 Sammy Yassin        05 AAT                    6:22.01  
 10   844 Justin Jones        05 AAT                    6:32.53  
 --   848 Michael Kulek       04 AAT                        DNS  
 
Event 255  3000 Meter Run 11-12 Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
 --   848 Michael Kulek       04 AAT                        DNS  
 
Event 256  1500 Meter Race Walk 11-12 Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   876 Jozaiah Turtle-Mor  05 AAT                   12:32.03  
 
Event 257  80 Meter Hurdles 11-12 Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1  1871 Gabriel Trujillo    04 UNANM                    14.91   1 
  2   806 Gabriel Ball        04 AAT                      17.80   1 
  3  1865 Chance Challacombe  04 UNANM                    19.03   2 
 
Event 258  4x100 Meter Relay 11-12 Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 SOLDIERS TRACK CLUB  'A'                              57.90  
     1) 1574 Christopher Johnson 05     2) 1586 Marquis Renfro 05         
     3) 1591 Jacob Sena 04              4) 1598 Patrick Torres 04         
  2 SOLDIERS TRACK CLUB  'B'                              59.60  
     1) 1561 Jubalani Cooper 05         2) 1579 Jesus Martinez 04         
     3) 1582 Davante Ponder 04          4) 1590 Nikolas Segura 05         
 
Event 259  4x400 Meter Relay 11-12 Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 SOLDIERS TRACK CLUB  'A'                            5:15.14  
     1) 1551 Miguel Adame 05            2) 1552 Elijah Aragon 05          
     3) 1592 Miguel Sena 04             4) 1593 Jaydin Stevens 04         
  2 NEW MEXICO SOL RUNNING CLUB  'A'                    5:35.50  
     1) 1696 Jack Foutz 05              2) 1705 Gordon Lee 05             
     3) 1695 Miles Fakes 04             4) 1729 Brady Smith 05            
 -- ALBUQUERQUE ATHLETICS TRACK  'A'                        DNS  
     1) 878 Sammy Yassin 05             2) 863 Isaac Salazar 05           
     3) 844 Justin Jones 05             4) 848 Michael Kulek 04           
 
Event 261  High Jump 11-12 Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1   806 Gabriel Ball        04 AAT                      1.45m    4-09.00 
     0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 
        P    P    P    P    P    P    P    P    O  XXO    O   XO  XXX 
  2  1871 Gabriel Trujillo    04 UNANM                    1.35m    4-05.00 
     0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 
      PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP    O    O   XO  XXO  XXX 
  3  1865 Chance Challacombe  04 UNANM                    1.20m    3-11.25 
     0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 
      PPP  PPP    O    O    O    O    O  XXX 
 
Event 262  Long Jump 11-12 Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1  1586 Marquis Renfro      05 STC                      4.28m   14-00.50 
      4.28m  3.96m  4.14m           
  2  1630 Christian Maestas   05 JJTC                     4.09m   13-05.00 
      4.09m  FOUL  FOUL            
  2   806 Gabriel Ball        04 AAT                      4.09m   13-05.00 
      FOUL  FOUL  4.09m           
  4  1866 Ben Miller          04 UNANM                    4.07m   13-04.25 
      FOUL  2.83m  4.07m            
  5  1935 Tristan Zuyderwyk   05 LOBO TC                  3.86m   12-08.00 
      3.74m  2.76m  3.86m           
  6  1809 Elijah Rivera       05 MTC                      3.69m   12-01.25 
      3.17m  3.69m  3.30m           
  7   840 Darrien Ikeda       04 AAT                      3.67m   12-00.50 
      3.67m  FOUL  FOUL            
  8  1627 Mekhi Aragon        05 JJTC                     3.47m   11-04.75 
      3.47m  3.19m  3.24m           
  9  1778 Zack Green          04 RRTC                     3.34m   10-11.50 
      3.34m  2.61m  3.05m           
 10  1589 Welmer Santino      05 STC                      3.33m   10-11.25 
      3.20m  3.33m  3.32m           
 11  1582 Davante Ponder      04 STC                      3.29m   10-09.50 
      3.29m  3.29m  3.22m           
 12  1780 Austin Kressin      04 RRTC                     3.28m   10-09.25 
      3.28m  3.21m  3.22m           
 13  1574 Christopher Johnso  05 STC                     J3.28m   10-09.25 
      3.14m  3.04m  3.28m           
 14  1834 Jessiah Russ        05 RRTC                     3.21m   10-06.50 
      3.11m  3.21m  FOUL           
 15  1598 Patrick Torres      04 STC                      3.08m   10-01.25 
      FOUL  FOUL  3.08m           
 16  1729 Brady Smith         05 NMSOL                    2.78m    9-01.50 
      2.45m  2.70m  2.78m           
 17  1833 Mario Roybal        05 RRTC                     2.45m    8-00.50 
      FOUL  2.27m  2.45m           
 18   870 Lukas Suo-Anttila   05 AAT                      2.44m    8-00.25 
      2.19m  2.23m  2.44m           
 --  1522 Brandon Boling      05 ATC                        DNS            
 
Event 263  Shot Put 6 lb. 11-12 Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1  1905 Abram Smith-Bernha  05 AOC                      7.95m   26-01.00 
      7.68m  7.52m  7.95m            
  2  1596 Diego Torres        04 STC                      7.65m   25-01.25 
      7.26m  7.35m  7.65m            
  3  1717 Alex Nezar          04 NMSOL                    7.59m   24-11.00 
      7.59m  7.34m  6.85m            
  4  1695 Miles Fakes         04 NMSOL                    7.43m   24-04.50 
      6.46m  7.34m  7.43m            
  5  1632 Jaden Lemair        05 JJTC                     6.34m   20-09.75 
      6.34m  5.82m  6.31m            
  6  1919 Daniel Kupcho       05 SFE                      5.76m   18-10.75 
      5.55m  5.76m  5.37m           
  7  1568 Terell Garcia       05 STC                      4.70m   15-05.00 
      FOUL  4.70m  4.32m            
 --  1740 Skyler Walker       05 NMSOL                      DNS            
 
Event 264  Discus Throw 1kg 11-12 Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1  1905 Abram Smith-Bernha  05 AOC                     17.90m      58-09 
      17.90m  16.93m  14.09m           
  2  1596 Diego Torres        04 STC                     17.39m      57-01 
      15.07m  17.10m  17.39m            
 --  1632 Jaden Lemair        05 JJTC                       DNS            
 
Event 265  Javelin Throw 300g 11-12 Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1  1871 Gabriel Trujillo    04 UNANM                   31.38m     102-11 
      FOUL  31.38m  30.14m            
  2  1579 Jesus Martinez      04 STC                     26.20m      85-11 
      26.20m  25.78m  21.49m           
  3   876 Jozaiah Turtle-Mor  05 AAT                     24.20m      79-05 
      23.63m  23.05m  24.20m            
  4  1955 Stoney Cutchen      05 CTC                     22.30m      73-02 
      21.68m  22.30m  21.65m           
  5  1572 Dontae' Hollins     05 STC                     21.64m      71-00 
      18.10m  21.64m  20.94m            
  6  1905 Abram Smith-Bernha  05 AOC                     20.26m      66-06 
      20.26m  17.59m  18.84m            
  7  1773 Ethan Dodd          05 RRTC                    19.20m      63-00 
      15.22m  13.36m  19.20m            
  8  1559 Ryan Clement        05 STC                     19.02m      62-05 
      14.48m  19.02m  18.24m            
  9  1593 Jaydin Stevens      04 STC                     18.14m      59-06 
      18.14m  13.06m  9.16m            
 10  1599 LaRoyce Try         05 STC                     17.80m      58-05 
      17.80m  15.23m  16.93m            
 11  1596 Diego Torres        04 STC                     17.40m      57-01 
      15.94m  17.40m  11.25m            
 12  1568 Terell Garcia       05 STC                     14.94m      49-00 
      14.94m  8.53m  13.76m            
 13   844 Justin Jones        05 AAT                     14.79m      48-06 
      10.34m  14.79m  11.68m           
 --  1740 Skyler Walker       05 NMSOL                      DNS            
 --  1705 Gordon Lee          05 NMSOL                      DNS            
 
Event 300  100 Meter Dash 13-14 Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1  1907 Amari Waites        03 AOC                      13.49   1 
  2  1588 Santii Santiago     03 STC                      13.49   1 
  3  1973 Jaelyn Bates        03 AVTC                     13.72   2 
  4  1888 Ryann Faulhaber     02 ATF                      14.70   2 
  5  1981 Alexandria Esparza  02 AVTC                     14.78   2 
  6  1501 Kayla Romero        02 ATC                      14.88   2 
  7  1724 Noa Ritter          02 NMSOL                    15.10   1 
  8  1511 Gracie Gutierrez    03 ATC                      15.87   1 
  9  1523 Breanna Boling      03 ATC                      16.01   1 
 10  1731 Kaylee Smith        03 NMSOL                    17.06   1 
 11  1509 Miranda Barela      03 ATC                      20.65   2 
 
Event 301  200 Meter Dash 13-14 Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1  1016 Grigsby Crosby      02 FTE                      28.33   1 
  2  1907 Amari Waites        03 AOC                      28.46   2 
  3  1981 Alexandria Esparza  02 AVTC                     30.68   1 
  4  1588 Santii Santiago     03 STC                      30.71   2 
  5  1889 Cassidy Sweet       02 ATF                      30.90   2 
  6  1501 Kayla Romero        02 ATC                      31.55   1 
  7  1724 Noa Ritter          02 NMSOL                    32.35   1 
  8  1862 Brenna Wolfe        03 UNANM                    32.99   1 
  9  1523 Breanna Boling      03 ATC                      33.58   2 
 10  1511 Gracie Gutierrez    03 ATC                      33.94   2 
 --  1888 Ryann Faulhaber     02 ATF                        DNS   1 
 --  1509 Miranda Barela      03 ATC                        DNS   2 
 --  1812 Natajazana Woolrid  03 MTC                        DNS   1 
 
Event 302  400 Meter Dash 13-14 Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1  1016 Grigsby Crosby      02 FTE                    1:05.10  
  2  1588 Santii Santiago     03 STC                    1:09.90  
  3  1724 Noa Ritter          02 NMSOL                  1:10.70  
  4  1501 Kayla Romero        02 ATC                    1:14.80  
 
Event 303  800 Meter Run 13-14 Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1  1931 Olivia Salter       03 LOBO TC                2:41.54  
  2  1721 Devin Ritter        02 NMSOL                  2:58.31  
  3  1728 Campbell Small      02 NMSOL                  3:13.86  
  4  1553 Jayden Aragon       03 STC                    3:15.66  
 --  1812 Natajazana Woolrid  03 MTC                        DNS  
 --  1725 Emily Schrader      03 NMSOL                      DNS  
 
Event 304  1500 Meter Run 13-14 Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1  1931 Olivia Salter       03 LOBO TC                5:35.89  
  2  1721 Devin Ritter        02 NMSOL                  6:26.42  
  3  1728 Campbell Small      02 NMSOL                  6:52.35  
 --  1725 Emily Schrader      03 NMSOL                      DNS  
 
Event 306  3000 Meter Race Walk 13-14 Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   856 Alexandra Osterloh  02 AAT                   19:13.19  
 
Event 307  100 Meter Hurdles 13-14 Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1  1889 Cassidy Sweet       02 ATF                      21.98  
 --  1812 Natajazana Woolrid  03 MTC                        DNS  
 
Event 310  4x400 Meter Relay 13-14 Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 NEW MEXICO SOL RUNNING CLUB  'A'                    5:36.64  
     1) 1724 Noa Ritter 02              2) 1721 Devin Ritter 02           
     3) 1728 Campbell Small 02          4) 1731 Kaylee Smith 03           
 
Event 312  High Jump 13-14 Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1  1889 Cassidy Sweet       02 ATF                      1.25m    4-01.25 
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 
        P    P    P    P  XXO   XO  XXX 
  2  1725 Emily Schrader      03 NMSOL                    1.20m    3-11.25 
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 
        O    O    O    O   XO  XXX 
 
Event 314  Long Jump 13-14 Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1  1588 Santii Santiago     03 STC                      4.25m   13-11.50 
      4.25m  3.63m  3.54m            
  2  1907 Amari Waites        03 AOC                      4.15m   13-07.50 
      FOUL  FOUL  4.15m           
  3  1888 Ryann Faulhaber     02 ATF                      3.66m   12-00.25 
      3.39m  FOUL  3.66m           
  4  1923 Jordan Brannon      02 SFE                      3.46m   11-04.25 
      FOUL  3.46m  3.36m           
  5  1721 Devin Ritter        02 NMSOL                    3.35m   11-00.00 
      3.35m  FOUL  FOUL           
  6  1862 Brenna Wolfe        03 UNANM                    3.29m   10-09.50 
      3.29m  3.20m  3.22m           
  7  1523 Breanna Boling      03 ATC                      3.23m   10-07.25 
      3.23m  FOUL  3.09m           
  8  1501 Kayla Romero        02 ATC                      2.96m    9-08.50 
      2.96m  2.96m  FOUL            
  9  1731 Kaylee Smith        03 NMSOL                    2.92m    9-07.00 
      2.61m  2.21m  2.92m           
 
Event 316  Shot Put 6 lb. 13-14 Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1  1923 Jordan Brannon      02 SFE                     10.62m   34-10.25 
      10.62m  10.17m  10.55m           
  2  1553 Jayden Aragon       03 STC                      6.48m   21-03.25 
      5.49m  5.95m  6.48m            
 --  1731 Kaylee Smith        03 NMSOL                      DNS            
 --  1663 Esther Garcia       02 IDT                        DNS            
 
Event 317  Discus Throw 1kg 13-14 Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1  1923 Jordan Brannon      02 SFE                     21.15m      69-05 
      FOUL  20.65m  21.15m           
  2  1794 Amanda Goheen       02 MTC                     20.34m      66-09 
      20.34m  FOUL  FOUL            
  3  1553 Jayden Aragon       03 STC                     15.00m      49-02 
      15.00m  14.92m  FOUL            
 --  1663 Esther Garcia       02 IDT                        DNS            
 
Event 318  Javelin Throw 600g 13-14 Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1  1794 Amanda Goheen       02 MTC                     26.77m      87-10 
      26.77m  26.60m  26.13m            
  2  1553 Jayden Aragon       03 STC                     13.52m      44-04 
      12.40m  11.04m  13.52m            
 --  1509 Miranda Barela      03 ATC                        DNS            
 
Event 350  100 Meter Dash 13-14 Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1   849 Dylan Lee           03 AAT                      13.72   2 
  2   807 Hadley Beaty        03 AAT                      13.87   1 
  3  1569 Elijah Goree        03 STC                      13.89   2 
  4  1976 Vadin Chavez        03 AVTC                     14.18   1 
  5  1974 Tyler Bush          03 AVTC                     14.53   1 
  6  1978 Kieran Cordova      03 AVTC                     14.55   2 
  7  1810 Antwaan Wilson      03 MTC                      14.95   1 
  8  1996 Kezeiah Preciado    03 AVTC                     14.98   1 
  9  1989 Jacob Howes         02 AVTC                     15.24   1 
 10   860 Charles Rice        03 AAT                      16.36   1 
 11  1994 Jonah Perea         02 AVTC                     19.11   1 
 12   847 Kian Kauzlaric      03 AAT                      22.62   2 
 --  1814 Tajun Austin        03 MTC                        DNS   2 
 --  1730 Gabriel Smith       03 NMSOL                      DNS   2 
 --  1656 Cencir Bacote       02 IDT                        DNS   2 
 --  1505 Joshua Bachechi     03 ATC                        DNS   2 
 
Event 351  200 Meter Dash 13-14 Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1   807 Hadley Beaty        03 AAT                      28.37   2 
  2   849 Dylan Lee           03 AAT                      28.52   1 
  3  1976 Vadin Chavez        03 AVTC                     28.59   1 
  4  1569 Elijah Goree        03 STC                      28.75   1 
  5  1974 Tyler Bush          03 AVTC                     29.57   1 
  6  1980 Aidan Duron         02 AVTC                     30.18   1 
  7  1994 Jonah Perea         02 AVTC                     30.80   1 
  8  1996 Kezeiah Preciado    03 AVTC                     31.28   2 
  9   860 Charles Rice        03 AAT                      34.01   2 
 --  1814 Tajun Austin        03 MTC                        DNS   2 
 --  1730 Gabriel Smith       03 NMSOL                      DNS   1 
 --  1505 Joshua Bachechi     03 ATC                        DNS   2 
 --  1989 Jacob Howes         02 AVTC                       DNS   2 
 --  1810 Antwaan Wilson      03 MTC                        DNS   1 
 
Event 352  400 Meter Dash 13-14 Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1  1569 Elijah Goree        03 STC                    1:04.30   2 
  2  1978 Kieran Cordova      03 AVTC                   1:05.50   1 
  3  1776 Brendan Ellsworth   03 RRTC                   1:10.20   1 
  4  1656 Cencir Bacote       02 IDT                    1:12.90   1 
  5  1715 Lucas Montoya       03 NMSOL                  1:13.80   1 
  6  1710 Nathaniel Martinez  03 NMSOL                  1:15.50   2 
  7   813 Gustav Bourdon      03 AAT                    1:18.90   2 
  8  1730 Gabriel Smith       03 NMSOL                  1:21.60   2 
  9  1959 Eliot Hunter        03 CTC                    1:37.60   1 
 
Event 353  800 Meter Run 13-14 Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1  1710 Nathaniel Martinez  03 NMSOL                  2:47.10  
  2  1715 Lucas Montoya       03 NMSOL                  2:49.22  
  3  1776 Brendan Ellsworth   03 RRTC                   2:50.10  
  4   813 Gustav Bourdon      03 AAT                    2:53.41  
  5  1959 Eliot Hunter        03 CTC                    3:53.37  
 
Event 354  1500 Meter Run 13-14 Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1  1988 Brandon Howell      03 AVTC                   4:54.86  
  2  1957 Lucas Futey         02 CTC                    4:57.39  
  3  1710 Nathaniel Martinez  03 NMSOL                  5:44.21  
 
Event 355  3000 Meter Run 13-14 Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1  1957 Lucas Futey         02 CTC                   10:36.40  
 
Event 357  100 Meter Hurdles 13-14 Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1  1863 Antonio Avila       03 UNANM                    18.12  
 --  1656 Cencir Bacote       02 IDT                        DNS  
 
Event 362  High Jump 13-14 Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1   849 Dylan Lee           03 AAT                      1.40m    4-07.00 
     1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 
        P    O    O    O   XO  XXX 
  2  1863 Antonio Avila       03 UNANM                    1.30m    4-03.25 
     1.20 1.25 1.30 1.35 
        O    O    O  XXX 
 
Event 364  Long Jump 13-14 Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1   849 Dylan Lee           03 AAT                      5.09m   16-08.50 
      5.09m  4.75m  FOUL            
  2  1863 Antonio Avila       03 UNANM                    4.81m   15-09.50 
      FOUL  4.81m  FOUL            
  3   807 Hadley Beaty        03 AAT                      4.76m   15-07.50 
      4.58m  4.76m  4.72m            
  4  1569 Elijah Goree        03 STC                      4.30m   14-01.25 
      0.04m  4.30m  4.04m            
  5  1810 Antwaan Wilson      03 MTC                      4.13m   13-06.75 
      3.88m  FOUL  4.13m           
  6  1730 Gabriel Smith       03 NMSOL                    3.83m   12-06.75 
      3.80m  3.50m  3.83m            
  7  1776 Brendan Ellsworth   03 RRTC                     3.55m   11-07.75 
      3.45m  3.49m  3.55m           
  8   860 Charles Rice        03 AAT                      2.74m    9-00.00 
      2.58m  2.72m  2.74m            
  9   847 Kian Kauzlaric      03 AAT                      1.67m    5-05.75 
      FOUL  1.66m  1.67m           
 --   813 Gustav Bourdon      03 AAT                        DNS            
 --  1814 Tajun Austin        03 MTC                        DNS            
 
Event 368  Javelin Throw 600g 13-14 Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1   813 Gustav Bourdon      03 AAT                     10.08m      33-01 
      10.08m  8.81m  10.05m            
  2   860 Charles Rice        03 AAT                      8.25m      27-01 
      7.90m  8.25m  7.90m            
  3   847 Kian Kauzlaric      03 AAT                      4.30m      14-01 
      4.30m  3.95m  4.17m            
 
Event 400  100 Meter Dash 15-16 Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1  1875 Malakah Crespin     01 UNANM                    14.18  
  2  1541 Presley Lucas       01 ATC                      14.43  
 --   805 Tallison Baca       01 AAT                        DNS  
 --  1811 Layla Woolridge     01 MTC                        DNS  
 
Event 401  200 Meter Dash 15-16 Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1  1875 Malakah Crespin     01 UNANM                    29.42  
 --   805 Tallison Baca       01 AAT                        DNS  
 
Event 402  400 Meter Dash 15-16 Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1  1718 Lila Nezar          01 NMSOL                  1:10.50  
  2  1716 Stephanie Montoya   01 NMSOL                  1:20.20  
 
Event 403  800 Meter Run 15-16 Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1  1718 Lila Nezar          01 NMSOL                  2:47.10  
 
Event 404  1500 Meter Run 15-16 Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1  1716 Stephanie Montoya   01 NMSOL                  6:45.94  
 --   875 Jasmine Turtle-Mor  01 AAT                        DNS  
 
Event 405  3000 Meter Run 15-16 Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   875 Jasmine Turtle-Mor  01 AAT                   11:15.30  
 
Event 413  High Jump 15-16 Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1   805 Tallison Baca       01 AAT                      1.30m    4-03.25 
     0.01 1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 
        P    P    P    P    O    O    O    O  XXX 
 
Event 415  Long Jump 15-16 Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
 --   805 Tallison Baca       01 AAT                        DNS            
 
Event 417  Shot Put 4kg 15-16 Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1  1811 Layla Woolridge     01 MTC                      8.31m   27-03.25 
      8.16m  8.31m  7.35m            
 
Event 418  Discus Throw 1kg 15-16 Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1  1811 Layla Woolridge     01 MTC                     24.56m      80-07 
      FOUL  FOUL  24.56m           
 
Event 450  100 Meter Dash 15-16 Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   825 Evan Dougan         00 AAT                      13.22  
  2  1998 Jalen Taylor        01 AVTC                     13.69  
  3   832 Dylan Garcia        01 AAT                      13.92  
  4   859 Logan Pierson       01 AAT                      14.15  
 
Event 451  200 Meter Dash 15-16 Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1  1998 Jalen Taylor        01 AVTC                     27.67  
  2  1012 Izayah Williams     01 FTE                      28.83  
  3  1918 Jovien Avila        01 SFE                      31.03  
 
Event 452  400 Meter Dash 15-16 Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   859 Logan Pierson       01 AAT                    1:00.10  
  2  1583 Jaylen Quinones     01 STC                    1:07.40  
 
Event 454  1500 Meter Run 15-16 Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1  1933 Lucas Ortiz         01 LOBO TC                4:54.93  
  2  1872 Austin Wolfe        01 UNANM                  5:16.91  
 
Event 455  3000 Meter Run 15-16 Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1  1662 Zach Edward         01 IDT                   16:41.50  
 
Event 458  110 Meter Hurdles 15-16 Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   825 Evan Dougan         00 AAT                      20.70  
  2  1012 Izayah Williams     01 FTE                      22.26  
 
Event 463  High Jump 15-16 Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1   825 Evan Dougan         00 AAT                      1.60m    5-03.00 
     1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 
        P    P    P    P    P    O    O    O    O  XXX 
  2  1872 Austin Wolfe        01 UNANM                    1.35m    4-05.00 
     1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 
        O    O    O    O  XXX 
  3   859 Logan Pierson       01 AAT                      1.30m    4-03.25 
     1.20 1.25 1.30 1.35 
        O    O   XO  XXX 
  4   832 Dylan Garcia        01 AAT                      1.25m    4-01.25 
     1.20 1.25 1.30 
       XX    O  XXX 
 
Event 465  Long Jump 15-16 Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1   825 Evan Dougan         00 AAT                      5.04m   16-06.50 
      5.00m  5.04m  5.03m            
  2   832 Dylan Garcia        01 AAT                      4.38m   14-04.50 
      4.38m  4.28m  4.03m            
 --  1662 Zach Edward         01 IDT                        DNS            
 
Event 467  Shot Put 12 lb. 15-16 Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1  1583 Jaylen Quinones     01 STC                      9.90m   32-05.75 
      9.57m  8.82m  9.90m            
  2  1918 Jovien Avila        01 SFE                      7.39m   24-03.00 
      7.15m  6.84m  7.39m           
 
Event 468  Discus Throw 1.6kg 15-16 Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1  1583 Jaylen Quinones     01 STC                     29.09m      95-05 
      24.04m  27.99m  29.09m           
  2  1918 Jovien Avila        01 SFE                     20.38m      66-10 
      FOUL  20.38m  FOUL           
 
Event 469  Javelin Throw 800g 15-16 Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1  1583 Jaylen Quinones     01 STC                     31.62m     103-09 
      31.62m  FOUL  FOUL           
  2   832 Dylan Garcia        01 AAT                     26.44m      86-09 
      26.44m  25.12m  23.42m            
  3  1918 Jovien Avila        01 SFE                     16.44m      53-11 
      14.15m  16.44m  14.55m            
 
Event 550  100 Meter Dash 17-18 Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1  1786 Isaac Cole          99 MTC                      11.96  
 
Event 551  200 Meter Dash 17-18 Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1  1786 Isaac Cole          99 MTC                      24.35  
 
Event 565  Long Jump 17-18 Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1  1786 Isaac Cole          99 MTC                      5.67m   18-07.25 
      5.67m  FOUL  FOUL