2014 USATFNM TF Meet #2 - 5/3/2014                       
                                CTC Finish Line                                
                         Volcano Vista HS - Albuq., NM                         
                                    Results                                    
 
Event 1  100 Meter Dash 8-Under Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
Finals
  1 Graci Jones               07 AAT                    17.11      17.45   1 
  2 Sincere Smith             06 SOH                    19.21      18.71   1 
  3 Sasha Lucero              07 AAT                               19.04   2 
  4 Layla Trujillo            06 SOH                               19.23   2 
  5 Madaline Romero           06 AOC                    18.77      19.25   1 
  6 Anislie Hassey            06 SOH                               19.79   3 
  7 Felice Davis              06 MTC                    20.92      19.86   1 
  8 Addyson Carpentier        07 CTC                               20.03   3 
  9 Jenia Quinones            07 BRX                               20.59   3 
 10 A'Ona Johnson             07 AOC                    20.15      20.63   1 
 11 Tiajanae Lackey           07 BRX                               20.67   3 
 12 Sara Martinez             07 SOH                    20.31      20.84   1 
 13 Raecheleia Hayes          07 ATC                               21.30   3 
 14 Kylee Silva               06 SOH                    21.60      21.48   1 
 15 Evangeline Martinez       07 UNANM                             21.81   2 
 16 Quinn Anderson            06 CTC                               21.90   2 
 17 Kareena Talavera          09 53ST                              22.77   3 
 18 Sophia Hassey             08 SOH                               23.14   2 
 19 Sofia Aguilar             08 SOH                    27.01      25.62   2 
 20 Leah Velarde              09 STC                    27.00      30.02   2 
 
Event 2  200 Meter Dash 8-Under Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Graci Jones               07 AAT                    36.01      38.49   1 
  2 Layla Trujillo            06 SOH                               40.33   3 
  3 Sasha Lucero              07 AAT                               41.55   3 
  4 Madaline Romero           06 AOC                    43.92      41.69   1 
  5 Anislie Hassey            06 SOH                               42.13   2 
  6 Felice Davis              06 MTC                    40.81      43.52   1 
  7 Jenia Quinones            07 BRX                               44.70   2 
  8 A'Ona Johnson             07 AOC                    46.69      45.31   1 
  9 Quinn Anderson            06 CTC                               46.93   3 
 10 Sara Martinez             07 SOH                               47.11   2 
 11 Preslei Smith             06 AAT                    44.35      48.31   1 
 12 Sophia Hassey             08 SOH                               48.53   3 
 13 Kylee Silva               06 SOH                               48.56   3 
 14 Kareena Talavera          09 53ST                              48.73   3 
 15 Raecheleia Hayes          07 ATC                               52.76   3 
 16 Luciana Martinez-Crook    08 CTC                    48.42      53.61   1 
 17 Evangeline Martinez       07 UNANM                             54.02   2 
 18 Sofia Aguilar             08 SOH                             1:03.24   2 
 19 Leah Velarde              09 STC                  1:06.53    1:08.88   2 
 
Event 3  400 Meter Dash 8-Under Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Ivy Estrada               06 53ST                            1:22.04   1 
  2 Krystal Talavera          07 53ST                            1:30.24   2 
  3 Felice Davis              06 MTC                  1:38.15    1:36.84   1 
  4 Sydney Marks              06 CTC                  1:46.38    1:39.30   1 
  5 Zoe Martinez-Crook        06 CTC                  1:48.33    1:43.25   1 
  6 Preslei Smith             06 AAT                  1:58.80    1:44.86   1 
  7 Luciana Martinez-Crook    08 CTC                  1:49.00    1:45.34   1 
  8 Kareena Talavera          09 53ST                            1:48.00   2 
  9 Evangeline Martinez       07 UNANM                           1:56.72   2 
 
Event 4  800 Meter Run 8-Under Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Ivy Estrada               06 53ST                            3:02.23  
  2 Krystal Talavera          07 53ST                            3:17.95  
  3 Sydney Marks              06 CTC                  3:54.31    3:37.66  
  4 Zoe Martinez-Crook        06 CTC                  3:56.85    3:42.67  
 
Event 5  1500 Meter Run 8-Under Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Ivy Estrada               06 53ST                            6:26.60  
  2 Krystal Talavera          07 53ST                            6:31.03  
  3 Melena Chama              06 WRC                             6:40.05  
 
Event 7  4x100 Meter Relay 8-Under Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 SONS OF HERMES  'A'                               1:35.91    1:36.60  
     1) Anislie Hassey 06               2) Sophia Hassey 08               
     3) Sara Martinez 07                4) Sofia Aguilar 08               
 
Event 10  Long Jump 8-Under Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Graci Jones               07 AAT                    2.48m      2.03m    6-08.00 
  2 Raecheleia Hayes          07 ATC                               1.90m    6-03.00 
  3 Madaline Romero           06 AOC                    1.39m      1.86m    6-01.25 
  4 A'Ona Johnson             07 AOC                    1.74m      1.50m    4-11.25 
  5 Leah Velarde              09 STC                    0.90m      1.11m    3-07.75 
  6 Preslei Smith             06 AAT                    1.38m      0.89m    2-11.00 
 -- Madisen Brown             07 CTC                    1.94m         ND            
 -- Anahi Ochoa               08 AAT                                  ND            
 -- Sasha Lucero              07 AAT                                  ND            
 -- Leila Yurcic              06 ATC                                  ND            
 
Event 50  100 Meter Dash 8-Under Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Diego Viscarra            06 CTC                    16.10      16.53   1 
  2 Isaiah Yazzie             06 AAT                    17.52      16.66   1 
  3 Latavious Morris          06 BRX                               17.93   4 
  4 Aiden Erickson            07 MTC                    20.21      17.96   1 
  5 Lincoln Cole              07 AAT                               18.43   3 
  6 Sebastian Lee             07 AAT                    19.18      18.63   1 
  7 Jett Galles               06 AAT                    19.24      19.26   1 
  8 Calvin Goodkind           06 AAT                    21.05      19.31   2 
  9 Antonio Trujillo          07 UNANM                             19.87   4 
 10 Willie Walker             06 STC                    20.47      20.10   1 
 11 A J Romansky              08 RRE                    21.42      20.22   2 
 12 Preben Sritzer            07 ATC                               20.54   4 
 13 Wyatt Cole                08 AAT                    20.54      20.66   2 
 14 Noah Sanchez              07 SOH                    22.51      21.77   2 
 15 Dalton Gollihear          07 SOH                    21.16      22.46   2 
 16 Matias Padilla            06 SOH                    22.50      23.62   2 
 17 Darren Paredes            07 RRE                    23.02      23.72   2 
 18 Logan Chavez              08 SOH                    23.99      23.75   3 
 19 Preston Garcia            06 SOH                    25.46      25.04   3 
 20 Owen Ray                  07 AAT                    24.87      25.06   3 
 21 Wesley Harrigan           09 UNANM                             27.50   4 
 22 Adrian Garcia             10 STC                    29.01      29.07   3 
 23 Gage Harrigan             10 UNANM                             43.90   3 
 
Event 51  200 Meter Dash 8-Under Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Isaiah Yazzie             06 AAT                    34.63      37.47   1 
  2 Lincoln Cole              07 AAT                    40.45      40.16   1 
  3 Aiden Erickson            07 MTC                    39.40      40.38   1 
  4 Sebastian Lee             07 AAT                    42.99      42.88   1 
  5 Willie Walker             06 STC                    46.95      43.69   2 
  6 Parker Miller             08 UNANM                             44.12   3 
  7 Calvin Goodkind           06 AAT                    45.75      44.30   1 
  8 Jett Galles               06 AAT                    41.29      45.72   1 
  9 Wyatt Cole                08 AAT                    44.03      46.57   1 
 10 A J Romansky              08 RRE                    48.29      48.23   2 
 11 Dalton Gollihear          07 SOH                               48.52   3 
 12 Preben Sritzer            07 ATC                               48.95   3 
 13 Matias Padilla            06 SOH                               52.76   2 
 14 Logan Chavez              08 SOH                               53.82   2 
 15 Darren Paredes            07 RRE                    56.25      54.60   2 
 16 Owen Ray                  07 AAT                    56.18      54.97   2 
 17 Preston Garcia            06 SOH                               55.92   3 
 18 Wesley Harrigan           09 UNANM                           1:03.23   2 
 19 Adrian Garcia             10 STC                  1:04.10    1:05.91   2 
 20 Gage Harrigan             10 UNANM                           1:42.71   3 
 
Event 52  400 Meter Dash 8-Under Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Isaiah Yazzie             06 AAT                  1:23.23    1:18.71  
  2 Latavious Morris          06 BRX                             1:19.79  
  3 Aiden Erickson            07 MTC                  1:32.74    1:28.07  
  4 A J Romansky              08 RRE                  1:45.00    1:45.23  
  5 Joseph Duran              07 CTC                  1:43.95    1:56.49  
 
Event 53  800 Meter Run 8-Under Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jarren Chino              07 WRC                             3:16.45  
  2 Caleb Schoenberg          06 RL                   3:46.80    3:28.57  
  3 Antwon Shendo             06 WRC                             3:36.88  
  4 Joshua Loretto            07 WRC                             3:42.40  
 
Event 54  1500 Meter Run 8-Under Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Orion Chavez              06 CTC                             5:40.16  
  2 Jarren Chino              07 WRC                             6:53.04  
  3 Caleb Schoenberg          06 RL                              7:00.53  
  4 Antwon Shendo             06 WRC                             7:27.58  
  5 Joshua Loretto            07 WRC                             7:51.65  
 
Event 56  4x100 Meter Relay 8-Under Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 COUGAR TRACK CLUB  'A'                            1:06.03    1:18.22  
     1) Joseph Duran 07                 2) Jeremiah Cook 06               
     3) Diego Viscarra 06               4) Joshua Smith 06                
 
Event 57  4x400 Meter Relay 8-Under Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 COUGAR TRACK CLUB  'A'                            6:07.90    6:07.02  
     1) Orion Chavez 06                 2) Jeremiah Cook 06               
     3) Joshua Smith 06                 4) Diego Viscarra 06              
 
Event 59  Long Jump 8-Under Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Diego Viscarra            06 CTC                               2.55m    8-04.50 
  2 Jett Galles               06 AAT                    2.09m      2.48m    8-01.75 
  3 Sebastian Lee             07 AAT                    2.51m      2.35m    7-08.50 
  4 Joshua Smith              06 CTC                    2.57m      2.31m    7-07.00 
  5 Calvin Goodkind           06 AAT                    1.42m      2.28m    7-05.75 
  6 Antonio Trujillo          07 UNANM                  2.45m      2.26m    7-05.00 
  7 Lincoln Cole              07 AAT                               2.10m    6-10.75 
  8 Willie Walker             06 STC                    2.28m      2.09m    6-10.25 
  9 Preben Sritzer            07 ATC                               1.97m    6-05.75 
 10 Darren Paredes            07 RRE                    2.05m      1.87m    6-01.75 
 11 Parker Miller             08 UNANM                             1.69m    5-06.50 
 12 Wyatt Cole                08 AAT                               1.47m    4-10.00 
 13 Adrian Garcia             10 STC                    1.47m      1.14m    3-09.00 
 14 Owen Ray                  07 AAT                    1.23m      1.08m    3-06.50 
 -- Carlos Ochoa              06 AAT                                  ND            
 -- Noah Barela               08 UNANM                                ND            
 
Event 61  Javelin Throw 8-Under Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Jeremiah Cook             06 CTC                               9.47m      31-01 
  2 Orion Chavez              06 CTC                               8.96m      29-05 
 -- Parker Miller             08 UNANM                                ND            
 
Event 100  100 Meter Dash 9-10 Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Jyha Dumas                04 AOC                    15.41      16.00   1 
  2 Ava Carpentier            04 CTC                    15.18      16.03   1 
  3 Sima Lucero               04 AAT                               16.20   3 
  4 Samonne Cauley            04 AOC                    15.47      16.22   1 
  5 Eva Love                  05 BRX                    15.25      16.39   1 
  6 Isabel Roberts            04 AAT                    16.51      16.43   2 
  7 DaVonna Dennard           05 BRX                    15.89      16.86   1 
  8 JaLara Marinia            04 BRX                    17.61      16.94   2 
  9 Mercedes Morris           04 CTC                    16.27      17.01   1 
 10 Sonia Rice                05 AAT                               17.12   3 
 11 Dasheana Sykes            04 AOC                    16.41      17.51   1 
 12 Mary Helen Mattheyer      05 AOC                    18.81      17.66   2 
 13 Caden Hallenbeck          05 ATC                               18.01   4 
 14 Samantha Long             04 CTC                    17.58      18.19   2 
 15 Alexis Ayers              04 BRX                               18.21   3 
 16 Scarlett Peterson         05 AAT                    18.45      18.23   2 
 17 LaNaeh Rogers             05 BRX                               18.93   3 
 18 Gabriella Ward            04 CTC                    18.66      19.23   2 
 19 Maycie Robertson          05 AOC                    18.58      19.39   2 
 20 Seraiah Morgan            05 CTC                               19.87   4 
 21 Shonel Nelson             05 SOH                               19.96   3 
 22 Katelyn Frazier           05 CTC                               20.03   4 
 23 Ryleigh Beard             04 ATC                               20.38   3 
 24 Sarah Grenemyer           05 AAT                               20.48   4 
 25 Jenessa Aragon            05 STC                               21.18   3 
 
Event 101  200 Meter Dash 9-10 Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Jyha Dumas                04 AOC                    33.47      34.21   1 
  2 Sima Lucero               04 AAT                               34.37   2 
  3 Japraia Woolridge         04 AOC                    35.05      34.39   1 
  4 Samonne Cauley            04 AOC                    35.06      35.85   1 
  5 Dasheana Sykes            04 AOC                    36.51      36.02   1 
  6 Scarlett Peterson         05 AAT                               37.05   3 
  7 Jadyn Edgar               04 MTC                    38.39      38.01   1 
  8 Sonia Rice                05 AAT                    38.75      38.38   1 
  9 Seraiah Morgan            05 CTC                               38.88   3 
 10 Samantha Long             04 CTC                    40.62      38.90   1 
 11 Mary Helen Mattheyer      05 AOC                    46.93      38.94   2 
 12 Gabriella Ward            04 CTC                    42.14      42.50   2 
 13 Marissa Paredes           05 RRE                    43.70      43.35   2 
 14 Katelyn Frazier           05 CTC                               44.85   2 
 
Event 102  400 Meter Dash 9-10 Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Sima Lucero               04 AAT                             1:14.80   2 
  2 Trinity Short             05 CTC                  1:26.90    1:17.20   1 
  3 Isabel Roberts            04 AAT                  1:18.25    1:17.32   1 
  4 JaLara Marinia            04 BRX                             1:23.01   2 
  5 DaVonna Dennard           05 BRX                             1:23.82   1 
  6 Eva Love                  05 BRX                  1:17.52    1:24.87   1 
  7 Marisol Gallegos          05 CTC                  1:37.36    1:28.72   1 
  8 Japraia Woolridge         04 AOC                             1:28.78   2 
  9 Jadyn Edgar               04 MTC                  1:29.24    1:30.75   1 
 10 Caden Hallenbeck          05 ATC                             1:32.32   2 
 11 Marissa Paredes           05 RRE                  1:33.89    1:35.65   1 
 12 Tess Arruti               05 CTC                  1:43.67    1:39.93   1 
 13 Alexis Ayers              04 BRX                             1:40.32   2 
 
Event 103  800 Meter Run 9-10 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Leah Futey                05 CTC                             2:43.23  
  2 Elise Toya                04 CTC                             3:01.57  
  3 Sophia Lopez              05 CTC                  3:10.06    3:05.02  
  4 Trinity Short             05 CTC                             3:09.83  
  5 Marisol Gallegos          05 CTC                  3:45.00    3:22.70  
  6 Lauren Mora               05 WRC                             3:23.87  
  7 Tess Arruti               05 CTC                  3:59.67    3:24.11  
  8 Jenessa Aragon            05 STC                  3:42.02    3:44.96  
 
Event 104  1500 Meter Run 9-10 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Leah Futey                05 CTC                  5:41.80    5:26.94  
  2 Elise Toya                04 CTC                  6:32.29    5:55.69  
  3 Lauren Mora               05 WRC                             7:17.73  
 
Event 106  4x100 Meter Relay 9-10 Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 COUGAR TRACK CLUB  'A'                            1:00.46    1:07.31  
     1) Mercedes Morris 04              2) Gabriella Ward 04              
     3) Samantha Long 04                4) Ava Carpentier 04              
 
Event 107  4x400 Meter Relay 9-10 Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 COUGAR TRACK CLUB  'A'                            5:44.76    5:21.77  
     1) Leah Futey 05                   2) Sophia Lopez 05                
     3) Trinity Short 05                4) Elise Toya 04                  
 
Event 109  Long Jump 9-10 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Mercedes Morris           04 CTC                               3.53m   11-07.00 
  2 Ava Carpentier            04 CTC                    3.45m      3.45m   11-04.00 
  3 Sophia Lopez              05 CTC                    3.51m      3.36m   11-00.25 
  4 Jyha Dumas                04 AOC                    3.19m      3.31m   10-10.50 
  5 Samonne Cauley            04 AOC                    3.19m      3.11m   10-02.50 
  6 Dasheana Sykes            04 AOC                    3.02m      2.99m    9-09.75 
  7 Japraia Woolridge         04 AOC                    2.64m      2.77m    9-01.25 
  8 Jadyn Edgar               04 MTC                    2.66m      2.62m    8-07.25 
  8 Scarlett Peterson         05 AAT                    2.31m      2.62m    8-07.25 
 10 Isabel Roberts            04 AAT                    2.95m      2.49m    8-02.00 
 11 Maycie Robertson          05 AOC                    2.64m      2.34m    7-08.25 
 12 Caden Hallenbeck          05 ATC                               2.33m    7-07.75 
 13 Marissa Paredes           05 RRE                    2.64m      2.27m    7-05.50 
 14 Mary Helen Mattheyer      05 AOC                    1.86m      2.24m    7-04.25 
 15 Jenessa Aragon            05 STC                    2.23m      1.88m    6-02.00 
 16 Sonia Rice                05 AAT                               1.85m    6-01.00 
 17 Sarah Grenemyer           05 AAT                               1.81m    5-11.25 
 -- Victoria Barnard          04 ATC                                  ND            
 -- Katia Ochoa               05 AAT                                  ND             DNJ
 -- Eva Love                  05 BRX                    2.91m         ND            
 
Event 110  Shot Put 6 lb. 9-10 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Sterling Glenn            04 UNANM                             6.86m   22-06.25 
 
Event 111  Javelin Throw 300g 9-10 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Sterling Glenn            04 UNANM                            22.08m      72-05 
  2 Ryleigh Beard             04 ATC                              11.18m      36-08 
  3 MayaJo Yurcic             05 ATC                               8.80m      28-10 
  4 Sarah Grenemyer           05 AAT                               6.10m      20-00 
 
Event 150  100 Meter Dash 9-10 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Exodus Ayers              04 BRX                    15.80      14.83   1 
  2 Ali Abdullah              05 SOH                    14.95      14.94   1 
  3 Gabriel Trujillo          04 UNANM                  14.81      15.55   1 
  4 Kahleel King              04 BRX                    16.29      15.69   1 
  5 Davante Ponder            04 STC                    16.05      15.99   1 
  6 Azariah Baca              05 BRX                               16.03   4 
  7 Jabulani Cooper           05 BRX                               16.04   3 
  8 Brent Miller              04 MTC                    16.27      16.65   1 
  9 Chapel Bray               05 AOC                    16.68      16.83   1 
 10 Nicholas Spaulding        05 AAT                    16.23      16.91   1 
 11 Dalton Pyle               04 CTC                    16.89      17.14   2 
 12 Jaxsen Martinez           05 UNANM                             17.33   3 
 13 Ryan Trujillo             05 SOH                               17.35   4 
 14 Kasim Nious               05 BRX                               17.39   4 
 15 Mason Lovato              04 CTC                    16.83      17.61   2 
 16 Adam Aguilar              05 SOH                    17.16      17.74   2 
 17 Jonathan Sterling         04 SOH                               17.80   3 
 18 Grady Hill                04 CTC                    17.45      17.83   3 
 19 Devon Ramos               05 CTC                    17.28      17.87   2 
 20 Kahlil Nious              05 BRX                               17.91   3 
 21 Colton Plant              05 SOH                    17.22      17.98   2 
 22 Michael Begay             04 SOH                    17.16      18.21   2 
 23 Ethan Dodd                05 RRE                    16.90      18.46   2 
 24 Moses Janga               05 CTC                    18.57      18.83   3 
 25 Jordan Martinez           05 BRX                               18.83   4 
 26 Caden Flores              05 SOH                    18.43      18.95   3 
 27 Trysten Garcia            04 SOH                    17.27      19.61   2 
 28 Brady Smith               05 CTC                    18.28      19.69   3 
 
Event 151  200 Meter Dash 9-10 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Ben Miller                04 MTC                    31.19      29.83   1 
  2 Kaden Valdez              04 CTC                               32.13   3 
  3 Marcus Wilson             05 MTC                    33.05      32.52   1 
  4 Davante Ponder            04 STC                    34.98      33.96   1 
  5 Samuel Tibbs              04 SOH                    32.83      34.11   1 
  6 Ali Abdullah              05 SOH                               34.41   3 
  7 Dominic Esparza           04 CTC                               34.96   2 
  8 Mason Lovato              04 CTC                    35.65      36.51   1 
  9 Jabulani Cooper           05 BRX                               36.83   3 
 10 Devon Ramos               05 CTC                    36.24      37.14   1 
 11 Jaxsen Martinez           05 UNANM                             37.30   2 
 12 Diego Martinez            05 SOH                               38.00   2 
 13 Grady Hill                04 CTC                    37.28      40.33   2 
 14 Ryan Trujillo             05 SOH                               41.21   3 
 15 Brady Smith               05 CTC                    39.81      42.40   2 
 16 Moses Janga               05 CTC                    41.89      43.57   2 
 
Event 152  400 Meter Dash 9-10 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Adam Schulthess           04 AAT                  1:09.85    1:07.79   1 
  2 Kaden Valdez              04 CTC                  1:09.70    1:10.05   1 
  3 Marcus Wilson             05 MTC                  1:16.98    1:12.12   1 
  4 Kahleel King              04 BRX                  1:23.52    1:13.78   2 
  5 Gabriel Ball              04 AAT                  1:11.65    1:14.94   1 
  6 Aidan Romero              04 ATC                             1:16.77   3 
  7 Davante Ponder            04 STC                  1:34.72    1:17.09   2 
  8 Exodus Ayers              04 BRX                  1:23.51    1:17.78   1 
  9 Brent Miller              04 MTC                  1:25.07    1:18.08   2 
 10 Jett Smith                04 CTC                  1:23.07    1:18.12   1 
 11 Marcus Scott              04 UNANM                1:19.55    1:19.39   1 
 12 Kahlil Nious              05 BRX                             1:19.67   3 
 13 Kasim Nious               05 BRX                             1:21.26   4 
 14 Jude Lucero               05 CTC                             1:21.26   3 
 15 Azariah Baca              05 BRX                             1:21.31   4 
 16 Jaxsen Martinez           05 UNANM                           1:22.99   4 
 17 Trysten Garcia            04 SOH                             1:24.75   3 
 18 Stoney Cutchen            05 CTC                             1:26.89   3 
 19 Jonathan Sterling         04 SOH                  1:35.99    1:27.46   2 
 20 Michael Begay             04 SOH                             1:27.47   4 
 21 Colton Plant              05 SOH                             1:29.81   4 
 22 Cody Toya                 04 CTC                  1:35.60    1:29.92   2 
 23 Caden Flores              05 SOH                             1:31.48   3 
 24 Kai Toya                  05 CTC                  1:36.43    1:33.03   3 
 25 Lucas Lebow               04 CTC                  1:41.15    1:33.64   3 
 26 Ethan Dodd                05 RRE                  1:31.88    1:35.97   2 
 27 Chapel Bray               05 AOC                  1:34.16    1:43.74   2 
 
Event 153  800 Meter Run 9-10 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Adam Schulthess           04 AAT                  2:48.54    2:35.06   1 
  2 Marcus Scott              04 UNANM                3:02.22    2:49.36   1 
  3 Jett Smith                04 CTC                  2:55.34    2:51.39   1 
  4 Aidan Romero              04 ATC                             2:53.11   2 
  5 Jude Lucero               05 CTC                  3:14.69    2:54.39   1 
  6 Michael Kulek             04 AAT                  3:06.65    2:58.01   1 
  7 Isaac Salazar             05 AAT                  2:53.44    3:01.57   1 
  8 Gordon Lee                05 CTC                  3:16.96    3:02.60   1 
  9 Blayne Howell             05 CTC                             3:04.59   2 
 10 Xavier Almodovar          04 CTC                             3:05.55   2 
 11 Cody Toya                 04 CTC                  3:20.28    3:10.57   1 
 12 Devonte Crawford          05 WRC                             3:17.15   2 
 13 Stoney Cutchen            05 CTC                             3:21.74   2 
 14 Kai Toya                  05 CTC                  3:47.06    3:26.79   1 
 15 Lucas Lebow               04 CTC                  3:53.34    3:32.95   1 
 16 K'Lijah Tsosie            05 WRC                             3:35.85   1 
 17 Connor Cole               05 AAT                  3:49.57    3:46.12   1 
 
Event 154  1500 Meter Run 9-10 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Aidan Romero              04 ATC                             5:47.01   1 
  2 Michael Kulek             04 AAT                  6:03.68    5:51.57   1 
  3 Isaac Salazar             05 AAT                  5:58.25    6:00.32   1 
  4 Xavier Almodovar          04 CTC                             6:20.83   2 
  5 Blayne Howell             05 CTC                  6:39.73    6:36.63   1 
  6 Devonte Crawford          05 WRC                             7:05.76   2 
  7 Connor Cole               05 AAT                             7:27.92   2 
  8 K'Lijah Tsosie            05 WRC                             7:40.60   2 
 
Event 156  4x100 Meter Relay 9-10 Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 COUGAR TRACK CLUB  'A'                              59.45    1:05.02  
     1) Dominic Esparza 04              2) Kaden Valdez 04                
     3) Mason Lovato 04                 4) Dalton Pyle 04                 
  2 SONS OF HERMES  'B'                                          1:08.97  
     1) Diego Martinez 05               2) Adam Aguilar 05                
     3) Trysten Garcia 04               4) Samuel Tibbs 04                
  3 SONS OF HERMES  'C'                                          1:11.60  
     1) Colton Plant 05                 2) Jonathan Sterling 04           
     3) Michael Begay 04                4) Caden Flores 05                
 
Event 157  4x400 Meter Relay 9-10 Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 COUGAR TRACK CLUB  'A'                            5:24.23    5:46.82  
     1) Gordon Lee 05                   2) Blayne Howell 05               
     3) Jett Smith 04                   4) Xavier Almodovar 04            
 
Event 158  High Jump 9-10 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Gabriel Trujillo          04 UNANM                             1.25m    4-01.25 
  2 Gabriel Ball              04 AAT                               1.20m    3-11.25 
 
Event 159  Long Jump 9-10 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Gabriel Ball              04 AAT                    3.82m      3.73m   12-03.00 
  2 Gabriel Trujillo          04 UNANM                  3.53m      3.69m   12-01.25 
  3 Marcus Wilson             05 MTC                    3.51m      3.53m   11-07.00 
  4 Adam Schulthess           04 AAT                    2.68m      3.35m   11-00.00 
  5 Brent Miller              04 MTC                    3.22m      3.14m   10-03.75 
  6 Adam Aguilar              05 SOH                    2.45m      2.84m    9-04.00 
  7 Connor Cole               05 AAT                    2.28m      2.34m    7-08.25 
  8 Brady Smith               05 CTC                    2.34m      2.26m    7-05.00 
  9 Ashton Tarin              04 AAT                    2.57m      2.04m    6-08.50 
 -- Ben Miller                04 MTC                    3.62m         ND            
 -- Freddie Montoya           04 AAT                                  ND            
 -- Luke Remington            04 ATC                                  ND            
 
Event 160  Shot Put 6 lb. 9-10 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Benen Lee                 04 CTC                    7.86m      7.81m   25-07.50 
  2 Dominic Esparza           04 CTC                    5.53m      6.79m   22-03.50 
  3 Chapel Bray               05 AOC                    5.36m      4.91m   16-01.50 
 
Event 161  Javelin Throw 300g 9-10 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Ashton Tarin              04 AAT                              18.39m      60-04 
  2 Stoney Cutchen            05 CTC                              17.66m      57-11 
  3 Ethan Dodd                05 RRE                   14.73m     17.13m      56-02 
  4 Grady Hill                04 CTC                              17.08m      56-00 
  5 Dalton Pyle               04 CTC                              15.80m      51-10 
  6 Benen Lee                 04 CTC                   11.18m     14.09m      46-03 
  7 Moses Janga               05 CTC                   10.82m     13.32m      43-08 
 -- Freddie Montoya           04 AAT                                  ND            
 -- Devon Ramos               05 CTC                                  ND            
 
Event 200  100 Meter Dash 11-12 Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Sydni Burrup              02 CTC                               14.38   3 
  2 Kamryn Johnson            02 CTC                    14.27      14.43   1 
  3 Madeline Mee              02 CTC                    14.15      14.59   1 
  4 Baylor Walton             02 UNANM                  14.15      14.72   1 
  5 Avery Koski               02 UNANM                  14.45      14.75   1 
  6 Nicola Ibarra             02 RRE                    14.59      14.84   1 
  7 Amari Waites              03 AOC                    14.48      14.86   1 
  8 Jayla Doyle               02 SOH                    15.02      14.97   1 
  9 Santii Santiago           03 STC                               15.03   3 
 10 Shaylee Silva             03 SOH                    15.30      15.22   2 
 11 Mariah Martinez           02 SOH                    15.68      16.00   2 
 12 Olivia Mosley             02 SOH                    15.65      16.45   2 
 13 Maggie Boone              03 ATC                               16.78   3 
 14 Keyanna Eddings           03 ATC                               16.80   4 
 15 Elise Gardiner            02 ATC                               16.95   3 
 16 Kayley Rino               02 SOH                               17.14   3 
 17 Cameron Cole              02 AAT                    17.55      17.28   2 
 18 Seven Ballard             02 BRX                               18.67   3 
 19 Takara Hughes             03 BRX                               18.99   4 
 20 Camille Schnerch          03 RRE                    19.50      19.69   2 
 
Event 201  200 Meter Dash 11-12 Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Baylor Walton             02 UNANM                  30.52      30.37   1 
  2 Sydni Burrup              02 CTC                               30.60   2 
  3 Nicola Ibarra             02 RRE                    30.46      31.11   1 
  4 Jayla Doyle               02 SOH                               31.29   3 
  5 Amari Waites              03 AOC                    30.67      31.50   1 
  6 Santii Santiago           03 STC                               31.79   2 
  7 McKenzie Wilson           02 SOH                               32.23   2 
  8 Alexandria Esparza        02 CTC                               32.41   3 
  9 Crosby Grigsby            02 MTC                    31.79      32.48   1 
 10 Hailey Buffington         03 MTC                    33.04      33.78   1 
 11 Mariah Martinez           02 SOH                               34.82   3 
 12 Natalie Martinez          03 SOH                               35.64   3 
 13 Keyanna Eddings           03 ATC                               35.66   2 
 14 Olivia King               02 SOH                    33.50      35.68   1 
 15 Maggie Boone              03 ATC                               35.74   3 
 16 Campbell Roberts          02 AAT                    40.43      36.47   2 
 17 Lyric Abe                 03 AOC                    36.82      36.84   1 
 18 Paige Ferando             03 MTC                    39.65      38.14   2 
 19 Natajazana Woolridge      03 AOC                               40.10   3 
 
Event 202  400 Meter Dash 11-12 Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Santii Santiago           03 STC                             1:11.93   1 
  2 McKenzie Wilson           02 SOH                             1:12.46   2 
  3 Crosby Grigsby            02 MTC                  1:12.26    1:12.85   1 
  4 Avery Koski               02 UNANM                           1:15.59   2 
  5 Hailey Buffington         03 MTC                  1:19.72    1:19.36   1 
  6 Kayley Rino               02 SOH                             1:21.30   2 
  7 Olivia Mosley             02 SOH                             1:21.92   2 
  8 Elise Gardiner            02 ATC                             1:22.37   2 
  9 Zarei Ortiz               03 AOC                             1:22.68   2 
 10 Lyric Abe                 03 AOC                             1:25.74   1 
 11 Paige Ferando             03 MTC                             1:26.34   1 
 12 Sabrina Davis             03 MTC                  1:36.89    1:32.21   1 
 
Event 203  800 Meter Run 11-12 Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Heather Alegria           02 53ST                            2:44.68   1 
  2 Kayhla Talavera           02 53ST                            2:45.05   1 
  3 Ailana Toya               02 CTC                             2:45.37   1 
  4 Crosby Grigsby            02 MTC                  2:51.67    2:50.66   1 
  5 Laurynn Sisneros          03 CTC                  3:03.56    2:52.34   1 
  6 Emily Schrader            03 CTC                  3:01.74    2:56.23   1 
  7 Kathryn Poole             03 CTC                             2:56.83   2 
  8 Natalie Martinez          03 SOH                             3:11.43   1 
  9 Merlina Tosa              02 WRC                             3:17.44   1 
 10 Iesha Tafoya              03 WRC                             3:21.89   2 
 11 Olivia King               02 SOH                             3:32.01   1 
 12 Caili Mora                03 WRC                             3:55.11   1 
 13 Natajazana Woolridge      03 AOC                             3:58.82   2 
 
Event 204  1500 Meter Run 11-12 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Heather Alegria           02 53ST                            5:24.56  
  2 Kayhla Talavera           02 53ST                            5:24.78  
  3 Ailana Toya               02 CTC                  6:17.81    5:44.35  
  4 Kathryn Poole             03 CTC                             5:56.45  
  5 Laurynn Sisneros          03 CTC                             5:57.13  
  6 Iesha Tafoya              03 WRC                             6:46.52  
  7 Merlina Tosa              02 WRC                             7:18.07  
  8 Caili Mora                03 WRC                             8:11.72  
 
Event 205  3000 Meter Run 11-12 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Kayhla Talavera           02 53ST                           11:33.79  
  2 Heather Alegria           02 53ST                           11:34.96  
 
Event 206  1500 Meter Race Walk 11-12 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Alexandra Osterloh        02 AAT                  8:54.18    8:38.86  
  2 Campbell Roberts          02 AAT                  9:41.51    9:19.14  
  3 Cameron Cole              02 AAT                 10:59.92   11:41.97  
 
Event 207  80 Meter Hurdles 11-12 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Campbell Roberts          02 AAT                               20.65  
  2 Alexandra Osterloh        02 AAT                               21.51  
 
Event 208  4x100 Meter Relay 11-12 Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 COUGAR TRACK CLUB  'A'                              55.22      58.21  
     1) Kamryn Johnson 02               2) Alexandria Esparza 02          
     3) Ryann Faulhaber 02              4) Madeline Mee 02                
  2 SONS OF HERMES  'B'                                          1:05.29  
     1) Kayley Rino 02                  2) Olivia Mosley 02               
     3) Taeya Padiilla 03               4) Shaylee Silva 03               
  2 SONS OF HERMES  'A'                               1:03.36    1:05.29  
 
Event 209  4x400 Meter Relay 11-12 Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 COUGAR TRACK CLUB  'A'                            4:49.28    5:25.03  
     1) Laurynn Sisneros 03             2) Kathryn Poole 03               
     3) Ailana Toya 02                  4) Emily Schrader 03              
  2 SONS OF HERMES  'A'                                          5:31.33  
     1) Natalie Martinez 03             2) Olivia King 02                 
     3) Mariah Martinez 02              4) McKenzie Wilson 02             
 
Event 211  High Jump 11-12 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Paige Ferando             03 MTC                               1.05m    3-05.25 
  2 Eva Del Frate             03 AAT                               1.00m    3-03.25 
 -- Emily Schrader            03 CTC                                  NH            
 
Event 212  Long Jump 11-12 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Sydni Burrup              02 CTC                               4.01m   13-02.00 
  2 Madeline Mee              02 CTC                    3.49m      3.87m   12-08.50 
  3 Jayla Doyle               02 SOH                               3.79m   12-05.25 
  4 Kamryn Johnson            02 CTC                    3.63m      3.78m   12-05.00 
  5 Nicola Ibarra             02 RRE                    3.32m      3.72m   12-02.50 
  6 Amari Waites              03 AOC                    3.27m      3.54m   11-07.50 
  7 Zarei Ortiz               03 AOC                    3.45m      3.44m   11-03.50 
  8 Keyanna Eddings           03 ATC                               3.31m   10-10.50 
  9 Alexandria Esparza        02 CTC                    2.97m      3.21m   10-06.50 
 10 Hailey Buffington         03 MTC                    3.29m      3.04m    9-11.75 
 11 Cameron Cole              02 AAT                    2.71m      2.97m    9-09.00 
 11 Elise Gardiner            02 ATC                               2.97m    9-09.00 
 13 Eva Del Frate             03 AAT                    2.94m      2.88m    9-05.50 
 14 Maggie Boone              03 ATC                               2.81m    9-02.75 
 15 Lyric Abe                 03 AOC                    2.85m      2.72m    8-11.25 
 16 Natajazana Woolridge      03 AOC                               2.48m    8-01.75 
 17 Sabrina Davis             03 MTC                    2.39m      2.21m    7-03.00 
 17 Camille Schnerch          03 RRE                    2.23m      2.21m    7-03.00 
 -- Jayden Aragon             03 STC                    2.87m         ND            
 -- Nina Sandman              03 AAT                    2.62m         ND            
 -- Breanna Boling            03 ATC                                  ND            
 -- Ryann Faulhaber           02 CTC                    3.50m         ND            
 
Event 213  Shot Put 6 lb. 11-12 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Jordan Brannon            02 AOC                    8.86m      8.29m   27-02.50 
  2 Alessandra Silva          02 RRE                    7.11m      6.69m   21-11.50 
  3 Senovia Lopez             03 CTC                    5.83m      5.72m   18-09.25 
  4 Sabrina Davis             03 MTC                    4.20m      4.84m   15-10.50 
 
Event 214  Discus Throw 1kg 11-12 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Alessandra Silva          02 RRE                              12.81m      42-00 
 
Event 215  Javelin Throw 300g 11-12 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Alessandra Silva          02 RRE                   15.56m     19.37m      63-06 
  2 Senovia Lopez             03 CTC                   12.30m     16.01m      52-06 
  3 Eva Del Frate             03 AAT                    6.88m     10.18m      33-05 
 
Event 250  100 Meter Dash 11-12 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
 -- Austin Erickson           02 MTC                    13.10         NT   1 
 -- Connor O'Toole            02 MTC                    14.27         NT   1 
 -- Dylan Lee                 03 AAT                    14.10         NT   1 
 -- Brendan Ellsworth         03 RRE                    15.62         NT   2 
 -- Curstin Cubria            02 RRE                    14.78         NT   2 
 -- Demetrius Banks           02 SOH                    14.51         NT   1 
 -- Kevin Ortega              02 SOH                    14.60         NT   1 
 -- Jaden Brown               02 SOH                    14.52         NT   1 
 -- Dezmyn Ball               02 BRX                    15.79         NT   2 
 -- Kamren Decker             02 RL                     14.92         NT   2 
 -- Isaiah Ortiz              03 AOC                    15.40         NT   2 
 -- Connor Spears             02 AAT                    15.57         NT   2 
 -- Jamaari Waddles           02 AOC                    14.66         NT   2 
 -- Terron Cauley             03 AOC                    14.43         NT   1 
 -- Daniel Roberts            02 AAT                    14.66         NT   2 
 -- Jacob Borneo              02 RRE                    14.10         NT   1 
 -- Isaiah Griffin            02 SOH                              X14.10   5 
 -- Joshua Bachechi           03 ATC                              X14.23   4 
 -- Mekhi Huynh               02 BRX                              X14.72   5 
 -- Trevon Dennard            03 BRX                              X15.19   5 
 -- Cole McClain              02 ATC                              X15.34   5 
 -- Jacob Saiz                03 UNANM                            X15.46   5 
 -- James Jenkins             03 CTC                              X15.79   5 
 -- Devon Ball                02 BRX                    15.79     X16.27   3 
 -- Nathan Roberts            02 AAT                    17.50     X16.27   3 
 -- Josiah Dumas              02 AOC                    16.25     X16.37   3 
 -- Terrance Ball             02 BRX                    15.96     X16.43   3 
 -- Spencer Kalivoda          02 MTC                    16.66     X16.47   3 
 -- Antwaan Wilson            03 AOC                    16.45     X16.49   3 
 -- Caith McKeown             03 ATC                              X16.58   4 
 -- Jayden Vallez             03 AOC                    18.19     X16.63   4 
 -- Anthony Griego            03 BRX                              X16.66   4 
 -- Caden Dillavou            02 ATC                              X16.69   4 
 -- Mason Rino                03 SOH                              X16.71   5 
 -- Jacob Smith               03 CTC                              X16.83   5 
 -- Andrew Lyden              03 AOC                    16.50     X17.45   3 
 -- Joshuah Barela            03 SOH                    18.56     X18.03   4 
 
Event 251  200 Meter Dash 11-12 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Jacob Borneo              02 RRE                    29.10      29.43   1 
  2 Nicholas Abrego-Holman    02 CTC                    30.41      30.14   1 
  3 Mekhi Huynh               02 BRX                               30.64   3 
  4 Demetrius Banks           02 SOH                               31.02   4 
  5 Dylan Lee                 03 AAT                    31.67      31.24   1 
  6 Cole McClain              02 ATC                               32.05   3 
  7 Mohammed Abdullah         02 SOH                               32.15   2 
  8 Jamaari Waddles           02 AOC                    31.48      32.28   1 
  9 Emilio Flores             02 RRE                    31.36      32.38   1 
 10 Demetrio Perea            02 UNANM                             33.20   3 
 11 Brendan Ellsworth         03 RRE                    33.00      33.38   1 
 12 Colton Dukes              02 ATC                               33.89   3 
 13 Jacob Saiz                03 UNANM                             34.67   4 
 14 Nathan Roberts            02 AAT                    38.14      34.83   2 
 15 Josiah Dumas              02 AOC                    35.84      35.58   2 
 16 Terrance Ball             02 BRX                    34.27      35.61   2 
 17 Devon Ball                02 BRX                    33.52      35.81   1 
 18 Caith McKeown             03 ATC                               35.93   3 
 19 Antwaan Wilson            03 AOC                    37.50      36.17   2 
 20 Jacob Smith               03 CTC                               36.36   4 
 21 Terron Cauley             03 AOC                    31.04      37.62   1 
 
Event 252  400 Meter Dash 11-12 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Connor O'Toole            02 MTC                             1:06.22   2 
  2 Nicholas Abrego-Holman    02 CTC                             1:06.74   2 
  3 Daniel Roberts            02 AAT                  1:10.25    1:09.98   1 
  4 Trevon Dennard            03 BRX                             1:11.61   3 
  5 Gabriel Chavez            02 CTC                  1:12.21    1:12.63   1 
  6 Isaiah Griffin            02 SOH                             1:13.51   2 
  7 Isaiah Lawrence           02 CTC                  1:17.56    1:14.63   1 
  8 Isaiah Garcia             03 MTC                  1:20.00    1:15.53   1 
  9 Roman Martinez            03 CTC                  1:18.51    1:15.62   1 
 10 Jaden Brown               02 SOH                             1:16.36   3 
 11 Sean Pinon                02 CTC                  1:15.05    1:16.63   1 
 12 Dezmyn Ball               02 BRX                             1:17.27   4 
 13 Lucas Futey               02 CTC                             1:18.37   4 
 14 Jacob Saiz                03 UNANM                1:23.01    1:18.60   2 
 15 Jake Giron                02 CTC                  1:18.23    1:19.28   1 
 16 Demetrio Perea            02 UNANM                           1:20.05   3 
 17 Gavin Chavez              03 SOH                             1:22.75   2 
 18 Anthony Griego            03 BRX                             1:24.71   2 
 19 Nathaniel Martinez-Crook  03 CTC                             1:27.63   3 
 20 Jack Kalivoda             02 MTC                             1:33.01   3 
 21 Andrew Lyden              03 AOC                  1:26.77    1:34.53   2 
 22 Joshuah Barela            03 SOH                             1:39.88   3 
 
Event 253  800 Meter Run 11-12 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Brian Armijo              02 CTC                             2:34.82   2 
  2 Jacob Ye                  02 53ST                            2:35.37   1 
  3 Steven Salas              03 CTC                  2:47.17    2:37.77   1 
  4 Gabriel Chavez            02 CTC                  2:59.34    2:39.98   1 
  5 Hunter Cutchen            02 CTC                             2:44.19   1 
  6 Demetrio Perea            02 UNANM                           2:49.56   2 
  7 Emilio Flores             02 RRE                     3.10    2:50.53   1 
  8 Johnathon Ortiz           02 CTC                  3:16.64    2:57.93   1 
  9 Isaiah Lawrence           02 CTC                  3:16.25    2:58.29   1 
 10 Jake Giron                02 CTC                             3:04.63   2 
 11 Gavin Chavez              03 SOH                             3:07.46   2 
 12 Spencer Laughlin          03 CTC                             3:12.26   1 
 13 Jacob Hendren             03 SOH                             3:15.57   2 
 14 Nathaniel Martinez-Crook  03 CTC                             3:18.18   1 
 15 Markus Martinez           03 AAT                  3:42.24    3:26.73   1 
 
Event 254  1500 Meter Run 11-12 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Brian Armijo              02 CTC                             5:10.03  
  2 Brandon Howell            03 CTC                             5:25.33  
  3 Jacob Ye                  02 53ST                            5:26.86  
  4 Oliver Pilon              02 AAT                  5:43.29    5:37.18  
  5 Diego Padilla             03 CTC                  5:58.24    5:38.25  
  6 Cameron Lee               02 CTC                  5:51.59    5:38.35  
  7 Gabriel Gonzales          02 RRE                     6.20    5:50.32  
  8 Sean Pinon                02 CTC                  6:06.43    5:50.56  
  9 Hunter Cutchen            02 CTC                             5:55.72  
 10 Roman Martinez            03 CTC                             5:59.60  
 11 Johnathon Ortiz           02 CTC                             6:07.22  
 12 Jake Giron                02 CTC                  6:28.72    6:14.11  
 13 Spencer Laughlin          03 CTC                  6:28.65    6:28.10  
 14 Zachary Serrano           03 53ST                            6:30.34  
 15 Markus Martinez           03 AAT                  7:48.74    7:17.77  
 -- Jacob Hendren             03 SOH                                 DNF  
 
Event 255  3000 Meter Run 11-12 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Lucas Futey               02 CTC                 11:44.26   11:22.88  
  2 Jacob Ye                  02 53ST                           11:40.78  
  3 Oliver Pilon              02 AAT                 11:38.93   11:53.26  
  4 Cameron Lee               02 CTC                            11:57.51  
  5 Zachary Serrano           03 53ST                           13:46.09  
 
Event 257  80 Meter Hurdles 11-12 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Brandon Howell            03 CTC                               17.57  
  2 Parker Ferando            02 MTC                               19.52  
  3 Spencer Laughlin          03 CTC                               20.42  
  4 Lucas Futey               02 CTC                               22.32  
 
Event 258  4x100 Meter Relay 11-12 Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 SONS OF HERMES  'A'                                 59.81    1:10.05  
     1) Gavin Chavez 03                 2) Mason Rino 03                  
     3) Joshuah Barela 03               4) Jared Chiimidos 03             
 -- COUGAR TRACK CLUB  'A'                              54.11        DNF  
     1) James Jenkins 03                2) Jacob Smith 03                 
     3) Nicholas Abrego-Holman 02       4)                                
 
Event 259  4x400 Meter Relay 11-12 Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 MONARCH TRACK CLUB  'A'                           4:46.83    4:56.15  
     1) Austin Erickson 02              2) Parker Ferando 02              
     3) Isaiah Garcia 03                4) Spencer Kalivoda 02            
  2 COUGAR TRACK CLUB  'A'                            4:44.55    5:16.60  
     1) Brandon Howell 03               2) Diego Padilla 03               
     3) Steven Salas 03                 4) Brian Armijo 02                
 
Event 262  Long Jump 11-12 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Dylan Lee                 03 AAT                    4.11m      4.37m   14-04.00 
  2 Terron Cauley             03 AOC                    3.83m      4.12m   13-06.25 
  3 Austin Erickson           02 MTC                    4.09m      4.11m   13-06.00 
  3 Connor O'Toole            02 MTC                    4.45m      4.11m   13-06.00 
  5 Jacob Borneo              02 RRE                    3.80m      3.93m   12-10.75 
  6 Colton Dukes              02 ATC                               3.82m   12-06.50 
  7 Connor Spears             02 AAT                    3.38m      3.69m   12-01.25 
  7 Daniel Roberts            02 AAT                    3.93m      3.69m   12-01.25 
  9 Cole McClain              02 ATC                               3.63m   11-11.00 
 10 Brendan Ellsworth         03 RRE                    3.37m      3.62m   11-10.50 
 11 Isaiah Garcia             03 MTC                               3.45m   11-04.00 
 12 Curstin Cubria            02 RRE                    3.31m      3.44m   11-03.50 
 13 Spencer Kalivoda          02 MTC                    3.35m      3.36m   11-00.25 
 14 Nathan Roberts            02 AAT                    3.31m      3.30m   10-10.00 
 15 Caith McKeown             03 ATC                               2.92m    9-07.00 
 15 Caden Dillavou            02 ATC                               2.92m    9-07.00 
 17 Andrew Lyden              03 AOC                    2.73m      2.83m    9-03.50 
 -- Jayden Vallez             03 AOC                                  ND            
 -- Kamren Decker             02 RL                     3.22m         ND            
 
Event 263  Shot Put 6 lb. 11-12 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Teagun Glenn              02 UNANM                            12.33m   40-05.50 
  2 Ryan Garcia               03 CTC                    7.98m      7.96m   26-01.50 
  3 Jack Kalivoda             02 MTC                    7.28m      7.39m   24-03.00 
  4 Antwaan Wilson            03 AOC                    6.18m      6.56m   21-06.25 
  5 Jamaari Waddles           02 AOC                               5.64m   18-06.00 
  6 Markus Martinez           03 AAT                               5.28m   17-04.00 
  7 Josiah Dumas              02 AOC                    5.53m      5.17m   16-11.50 
  8 Adrian Armijo             03 AOC                    4.86m      3.93m   12-10.75 
 -- Santiago Chapman          03 AOC                    4.52m         ND            
 -- Patrick Tafoya            02 SOH                    7.01m         ND            
 
Event 264  Discus Throw 1kg 11-12 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Teagun Glenn              02 UNANM                            31.94m     104-09 
  2 Jack Kalivoda             02 MTC                               9.50m      31-02 
 -- Patrick Tafoya            02 SOH                                  ND            
 -- Ryan Garcia               03 CTC                                  ND            
 
Event 265  Javelin Throw 300g 11-12 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Teagun Glenn              02 UNANM                            42.26m     138-08 
  2 Ryan Garcia               03 CTC                   24.10m     27.56m      90-05 
  3 James Jenkins             03 CTC                   26.30m     25.48m      83-07 
  4 Jayden Vallez             03 AOC                              21.91m      71-10 
  5 Emilio Flores             02 RRE                   18.50m     16.90m      55-05 
  6 Connor Spears             02 AAT                              15.79m      51-10 
  7 Isaiah Ortiz              03 AOC                   17.64m     15.57m      51-01 
  8 Parker Ferando            02 MTC                   16.91m     14.08m      46-02 
  9 Adrian Armijo             03 AOC                   10.66m     13.14m      43-01 
 -- Santiago Chapman          03 AOC                   23.00m         ND            
 
Event 300  100 Meter Dash 13-14 Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Aphiniti Crupper          00 RL                     12.90      13.27   1 
  2 Reagan Scott              01 UNANM                  13.24      13.36   1 
  3 Tallison Baca             01 AAT                    13.99      14.23   1 
  4 Jazel Marinia             01 BRX                    14.87      14.78   1 
  5 Katherine Pflugrath       00 AAT                    15.50      14.96   2 
  6 Makayla Waddles           00 AOC                    15.25      15.08   2 
  7 Margaret Mee              00 CTC                    14.83      15.40   1 
  8 Alyssa Bernardone         00 AAT                    14.92      15.76   1 
  9 Veronica Gayoso           01 CTC                    15.52      15.91   2 
 10 Maricela Herrera          01 STC                    16.18      16.42   2 
 11 Lisa Ko                   00 RRE                    15.00      16.86   1 
 12 Layla Woolridge           01 AOC                               17.51   2 
 
Event 301  200 Meter Dash 13-14 Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Aphiniti Crupper          00 RL                     28.24      27.86   1 
  2 Reagan Scott              01 UNANM                  28.24      28.47   1 
  3 Teagan Yan                01 CTC                    29.31      29.78   1 
  4 Tallison Baca             01 AAT                    30.24      31.50   1 
  5 Marissa Blair             01 SOH                               31.59   2 
  6 Katherine Pflugrath       00 AAT                               32.48   2 
  7 Calicea Perea             01 UNANM                             32.55   3 
  8 Veronica Gayoso           01 CTC                    31.66      32.69   1 
  8 Laura Shaw                01 CTC                    31.48      32.69   1 
 10 Makayla Waddles           00 AOC                    33.65      32.81   2 
 11 Iasia Ratliffe            01 AOC                    31.70      34.06   2 
 12 Margaret Mee              00 CTC                    31.94      34.76   2 
 13 Lisa Ko                   00 RRE                    32.00      36.32   2 
 14 Maricela Herrera          01 STC                               36.79   2 
 
Event 302  400 Meter Dash 13-14 Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Reagan Scott              01 UNANM                1:06.71    1:04.10   1 
  2 Aphiniti Crupper          00 RL                   1:10.32    1:04.11   1 
  3 Nicole Lawrence           00 CTC                  1:08.62    1:07.90   1 
  4 Jazel Marinia             01 BRX                             1:08.55   2 
  5 Teagan Yan                01 CTC                             1:11.13   2 
  6 Tallison Baca             01 AAT                  1:11.31    1:11.66   1 
  7 Laura Shaw                01 CTC                  1:12.98    1:11.98   1 
  8 Calicea Perea             01 UNANM                           1:14.23   2 
  9 Iasia Ratliffe            01 AOC                             1:15.35   2 
 10 Marissa Blair             01 SOH                  1:21.19    1:18.71   1 
 11 Janelle Trujillo          01 SOH                  1:28.41    1:23.18   1 
 12 Maricela Herrera          01 STC                  1:33.91    1:24.57   1 
 13 Destiny Waikaniwa-Birdsh  00 CTC                             1:26.50   2 
 
Event 303  800 Meter Run 13-14 Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Kylie Poole               00 CTC                  2:47.50    2:34.84   1 
  2 Isabella Schrader         01 CTC                  2:44.82    2:34.97   1 
  3 Andrea Almodovar          00 CTC                             2:35.02   2 
  4 Celeste Martinez          00 CTC                  2:49.42    2:42.20   1 
  5 Nicole Lawrence           00 CTC                  2:54.62    2:42.83   1 
  6 Matilde Jacobson          00 UNANM                           2:44.39   1 
  7 Calicea Perea             01 UNANM                           2:46.76   2 
  8 Brooke Blankenship        00 CTC                             2:54.33   2 
  9 Selena Romero             00 CTC                  3:05.35    2:58.65   1 
 10 Amari Crupper             00 RL                   3:17.08    2:59.49   1 
 11 Akira Martinez-Crook      01 CTC                  3:08.17    3:01.93   1 
 12 Majorine Andrews          00 ATC                             3:03.88   1 
 13 Alana Serrano             00 53ST                            3:04.99   1 
 14 Janelle Trujillo          01 SOH                             3:18.51   2 
 15 Stephanie Montoya         01 CTC                             3:22.08   1 
 16 Marissa Blair             01 SOH                             3:27.15   1 
 
Event 304  1500 Meter Run 13-14 Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Kylie Poole               00 CTC                             5:26.79   1 
  2 Celeste Martinez          00 CTC                             5:28.36   1 
  3 Jasmine Turtle-Morales    01 AAT                  5:35.86    5:31.94   1 
  4 Brooke Blankenship        00 CTC                  6:03.22    5:50.27   1 
  5 Alana Serrano             00 53ST                            6:02.97   1 
  6 Akira Martinez-Crook      01 CTC                  6:33.29    6:04.01   1 
  7 Selena Romero             00 CTC                             6:07.22   1 
  8 Majorine Andrews          00 ATC                             6:39.56   1 
  9 Amari Crupper             00 RL                              7:27.22   1 
 10 Destiny Waikaniwa-Birdsh  00 CTC                             7:32.93   2 
 
Event 305  3000 Meter Run 13-14 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Andrea Almodovar          00 CTC                 11:25.21   10:56.94  
  2 Reina Paredes             01 RRE                 11:52.52   11:22.37  
  3 Jasmine Turtle-Morales    01 AAT                 11:52.99   11:45.86  
  4 Alana Serrano             00 53ST                           13:28.28  
 
Event 306  3000 Meter Race Walk 13-14 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Juliana Pena              01 CTC                            19:28.98  
  2 Stephanie Montoya         01 CTC                 21:07.90   20:46.88  
 
Event 307  100 Meter Hurdles 13-14 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Kylie Poole               00 CTC                               21.44  
  2 Nicole Lawrence           00 CTC                               21.47  
  3 Isabella Schrader         01 CTC                               21.78  
  4 Akira Martinez-Crook      01 CTC                               27.58  
 
Event 310  4x400 Meter Relay 13-14 Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 COUGAR TRACK CLUB  'A'                            4:40.44    4:52.95  
     1) Andrea Almodovar 00             2) Kylie Poole 00                 
     3) Isabella Schrader 01            4) Nicole Lawrence 00             
 
Event 312  High Jump 13-14 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
 -- Ally Ye                   00 53ST                                 NH            
 
Event 314  Long Jump 13-14 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Marina Ramos              00 RRE                    4.39m      4.29m   14-01.00 
  2 Alyssa Bernardone         00 AAT                               3.69m   12-01.25 
  3 Iasia Ratliffe            01 AOC                    3.62m      3.68m   12-01.00 
  4 Makayla Waddles           00 AOC                    3.37m      3.62m   11-10.50 
  5 Margaret Mee              00 CTC                    3.49m      3.46m   11-04.25 
  6 Majorine Andrews          00 ATC                               3.18m   10-05.25 
 -- Tallison Baca             01 AAT                    3.54m         ND            
 -- Katherine Pflugrath       00 AAT                    3.00m         ND            
 -- Ally Ye                   00 53ST                                 ND            
 -- Kiley Sanchez             00 ATC                                  ND            
 -- Jazel Marinia             01 BRX                    3.55m         ND            
 
Event 316  Shot Put 6 lb. 13-14 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Abigail Garcia            01 CTC                    7.94m      8.22m   26-11.75 
  2 Adaysha Williams          00 UNANM                             7.80m   25-07.25 
  3 Layla Woolridge           01 AOC                    6.81m      6.54m   21-05.50 
  4 Alyssa Bernardone         00 AAT                               4.29m   14-01.00 
 -- Marina Ramos              00 RRE                    6.83m         ND            
 
Event 317  Discus Throw 1kg 13-14 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Abigail Garcia            01 CTC                              17.61m      57-09 
  2 Layla Woolridge           01 AOC                              14.53m      47-08 
  3 Lisa Ko                   00 RRE                    8.00m     12.29m      40-04 
 -- Adaysha Williams          00 UNANM                                ND            
 
Event 318  Javelin Throw 600g 13-14 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Marina Ramos              00 RRE                   24.02m     24.44m      80-02 
  2 Miranda Hart              00 CTC                   20.70m     23.71m      77-09 
  3 Abigail Garcia            01 CTC                   19.22m     19.72m      64-08 
  4 Emma Yurcic               01 ATC                              11.56m      37-11 
  5 Maricela Herrera          01 STC                    7.78m      9.76m      32-00 
  6 Alyssa Bernardone         00 AAT                    8.33m      8.89m      29-02 
  7 Katherine Pflugrath       00 AAT                               7.43m      24-04 
 -- Savreena Rael             01 CTC                                  ND            
 
Event 350  100 Meter Dash 13-14 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Jordan Byrd               00 BRX                    11.10      11.04   1 
  2 Keyshawn Ball             01 BRX                    13.03      13.03   1 
  3 Elijah Ferguson           00 BRX                               13.20   3 
  4 Joah Flores               01 CTC                    13.50      13.56   1 
  5 Aaziah Flores             01 BRX                    13.02      13.62   1 
  6 Tyrese Watson             01 BRX                    13.82      14.00   1 
  7 Blane Miller              01 MTC                    15.27      14.89   1 
  8 William Kline             00 CTC                    15.33      15.12   2 
  9 Benjamin Pulliam          01 CTC                    15.39      15.37   2 
 10 Zion Hall                 01 MTC                    15.23      15.38   1 
 11 Jaylen Quinones           01 BRX                               15.84   2 
 12 Jedidiah Edgar            01 MTC                    18.06      16.05   2 
 13 Aidan Duron               00 BRX                               16.25   3 
 
Event 351  200 Meter Dash 13-14 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Jordan Byrd               00 BRX                    23.00      22.73   1 
  2 Andrew Erickson           00 MTC                    24.88      25.38   1 
  3 Keyshawn Ball             01 BRX                    27.66      27.91   1 
  4 Isaac Chavez              01 CTC                               29.74   2 
  5 Brandon Lopez             01 CTC                               31.44   2 
  6 Benjamin Pulliam          01 CTC                    33.29      33.10   1 
  7 Jaylen Quinones           01 BRX                               33.97   2 
  8 Aidan Duron               00 BRX                               34.39   2 
  9 John Begay                01 SOH                               38.02   2 
 
Event 352  400 Meter Dash 13-14 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Andrew Erickson           00 MTC                    59.92      56.00   1 
  2 Elijah Ferguson           00 BRX                               57.46   1 
  3 Stone Davis               01 MTC                  1:09.94    1:05.81   1 
  4 Aaziah Flores             01 BRX                             1:06.86   2 
  5 Brandon Lopez             01 CTC                             1:10.81   2 
  6 Tyrese Watson             01 BRX                  1:08.67    1:11.40   1 
  7 Lucas Tafoya              00 SOH                  1:20.25    1:13.14   1 
  8 Zion Hall                 01 MTC                  1:17.02    1:14.10   1 
  9 Ben Abadie                01 CTC                             1:14.34   2 
 10 Taryn Johnson             01 CTC                  1:26.30    1:27.81   1 
 11 John Begay                01 SOH                  1:30.76    1:31.63   1 
 
Event 353  800 Meter Run 13-14 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Jericho Cleveland         00 CTC                             2:11.32   1 
  2 Cameron Katz              00 CTC                  2:29.80    2:22.22   1 
  3 Bowen Davis               00 MTC                             2:32.64   1 
  4 Sequoyah Cleveland        01 CTC                  2:37.76    2:36.08   1 
  5 Cody Smith                01 CTC                  2:45.92    2:36.50   1 
  6 Lucas Ortiz               01 CTC                  2:47.60    2:37.54   1 
  7 Brandon Lopez             01 CTC                             2:46.87   1 
  8 Ben Abadie                01 CTC                  2:56.75    2:48.13   1 
  9 Caleb Marra               01 MTC                  2:42.48    2:51.20   1 
 10 Tyler Oneal               00 CTC                  2:58.52    2:53.52   1 
 11 Taryn Johnson             01 CTC                             3:03.54   2 
 12 Devin Haynes              00 AAT                  2:52.30    3:06.88   1 
 13 Phillip Garcia            01 SOH                             3:07.04   2 
 14 John Begay                01 SOH                             3:20.32   1 
 
Event 354  1500 Meter Run 13-14 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Cameron Katz              00 CTC                  5:29.94    5:10.65   2 
  2 Lucas Ortiz               01 CTC                  5:33.90    5:12.38   2 
  3 Cody Smith                01 CTC                  5:37.03    5:15.63   2 
  4 Tyler Oneal               00 CTC                  6:15.15    6:18.38   2 
  5 Phillip Garcia            01 SOH                             6:34.59   2 
 
Event 355  3000 Meter Run 13-14 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Phillip Garcia            01 SOH                            13:13.17  
 
Event 357  100 Meter Hurdles 13-14 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Joah Flores               01 CTC                               19.86  
  2 Caleb Marra               01 MTC                               21.64  
  3 Jeremiah Jenkins          00 CTC                               23.60  
 
Event 359  4x100 Meter Relay 13-14 Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
 -- COUGAR TRACK CLUB  'A'                              49.62         DQ  
     1) Elijah Cook 00                  2) Joah Flores 01                 
     3) Isaac Chavez 01                 4) William Kline 00               
 
Event 360  4x400 Meter Relay 13-14 Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 COUGAR TRACK CLUB  'A'                            4:14.68    4:26.60  
     1) Jericho Cleveland 00            2) Sequoyah Cleveland 01          
     3) Cameron Katz 00                 4)                                
  2 MONARCH TRACK CLUB  'A'                           4:53.81    4:40.93  
     1) Bowen Davis 00                  2) Stone Davis 01                 
     3) Caleb Marra 01                  4) Blane Miller 01                
  3 COUGAR TRACK CLUB  'B'                                       4:57.12  
     1) Elijah Cook 00                  2) Joah Flores 01                 
     3) William Kline 00                4) Jeremiah Jenkins 00            
 
Event 362  High Jump 13-14 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Jericho Cleveland         00 CTC                               1.45m    4-09.00 
  2 Sequoyah Cleveland        01 CTC                               1.35m    4-05.00 
  3 Caleb Marra               01 MTC                               1.20m    3-11.25 
 -- Ryan Allin                00 ATC                                  NH            
 
Event 364  Long Jump 13-14 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Ryan Allin                00 ATC                               5.85m   19-02.50 
  2 Andrew Erickson           00 MTC                    5.15m      5.04m   16-06.50 
  3 Blane Miller              01 MTC                    3.84m      3.82m   12-06.50 
  4 Lucas Tafoya              00 SOH                    3.46m      3.80m   12-05.75 
  5 Bowen Davis               00 MTC                    3.59m      3.77m   12-04.50 
  6 William Kline             00 CTC                    3.73m      3.74m   12-03.25 
  7 Zion Hall                 01 MTC                    3.64m      3.51m   11-06.25 
  8 Cody Smith                01 CTC                    3.56m      3.38m   11-01.25 
 -- Devin Haynes              00 AAT                    3.59m         ND            
 -- Keyshawn Ball             01 BRX                    4.16m         ND            
 -- Stone Davis               01 MTC                    2.91m         ND            
 
Event 366  Shot Put 4kg 13-14 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Kyronn Young              00 UNANM                             9.11m   29-10.75 
  2 Alberto Cabral            01 CTC                    8.70m      8.41m   27-07.25 
  3 Daniel Chavez             01 CTC                               7.66m   25-01.75 
  4 Lucas Tafoya              00 SOH                               7.26m   23-10.00 
  5 Jedidiah Edgar            01 MTC                               6.68m   21-11.00 
  6 Payton Ferando            00 MTC                    6.64m      6.49m   21-03.50 
  7 Blane Miller              01 MTC                    6.39m      6.12m   20-01.00 
  8 Stone Davis               01 MTC                               5.20m   17-00.75 
 -- Devin Haynes              00 AAT                    6.27m         ND            
 -- Elijah Cook               00 CTC                                  ND            
 
Event 367  Discus Throw 1kg 13-14 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Daniel Chavez             01 CTC                              29.47m      96-08 
  2 Lucas Tafoya              00 SOH                              26.40m      86-07 
  3 Kyronn Young              00 UNANM                            23.51m      77-01 
  4 Elijah Cook               00 CTC                              22.70m      74-06 
  5 Alberto Cabral            01 CTC                              22.67m      74-04 
  6 Payton Ferando            00 MTC                   14.06m     15.69m      51-06 
  7 Tyler Oneal               00 CTC                              15.34m      50-04 
  8 Jeremiah Jenkins          00 CTC                              13.45m      44-01 
  9 Jedidiah Edgar            01 MTC                   11.26m     12.35m      40-06 
 
Event 368  Javelin Throw 600g 13-14 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Bowen Davis               00 MTC                   20.90m     28.38m      93-01 
  2 Elijah Cook               00 CTC                              25.29m      83-00 
  3 Alberto Cabral            01 CTC                   21.85m     24.28m      79-08 
  4 Tyler Oneal               00 CTC                   21.53m     23.75m      77-11 
  5 Daniel Chavez             01 CTC                   26.37m     22.86m      75-00 
  6 Payton Ferando            00 MTC                   18.84m     19.59m      64-03 
  7 Isaac Chavez              01 CTC                   23.73m     18.44m      60-06 
  8 Jeremiah Jenkins          00 CTC                              14.70m      48-03 
  9 Jedidiah Edgar            01 MTC                              14.12m      46-04 
 10 Taryn Johnson             01 CTC                   13.46m     13.50m      44-03 
 
Event 400  100 Meter Dash 15-16 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Breanna Frazier           99 UNANM                  12.65      13.07  
  2 Tasia Hughes              99 BRX                    13.55      14.53  
  3 Cameron Sena              99 BRX                               15.68  
 
Event 401  200 Meter Dash 15-16 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Breanna Frazier           99 UNANM                             26.76  
 
Event 402  400 Meter Dash 15-16 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Breanna Frazier           99 UNANM                           1:02.74  
 
Event 403  800 Meter Run 15-16 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Alyssa Johnson            99 CTC                             2:45.51  
  2 Bethany Pena              99 CTC                  2:52.87    2:47.46  
  3 Laura Jarpe               99 RL                   3:06.15    2:58.82  
 
Event 404  1500 Meter Run 15-16 Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Bethany Pena              99 CTC                             5:44.90   2 
  2 Alyssa Johnson            99 CTC                             5:52.56   2 
  3 Laura Jarpe               99 RL                              6:19.70   2 
 
Event 407  3000 Meter Race Walk 15-16 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Sheryl Budick             98 CTC                 24:18.27   23:01.32  
 
Event 415  Long Jump 15-16 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
 -- Hannaiyah Pickett         98 AOC                    2.64m         ND            
 
Event 417  Shot Put 4kg 15-16 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Veronica Silva            99 RRE                    6.73m      6.96m   22-10.00 
  2 Rachel Mendez             98 RL                     6.80m      6.42m   21-00.75 
  3 Victoria Chavez           98 CTC                               4.99m   16-04.50 
 -- Amanda Cabral             99 CTC                                  ND            
 
Event 418  Discus Throw 1kg 15-16 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Veronica Silva            99 RRE                   12.77m     16.53m      54-03 
  2 Rachel Mendez             98 RL                               14.29m      46-10 
  3 Victoria Chavez           98 CTC                              11.54m      37-10 
 -- Amanda Cabral             99 CTC                                  ND            
 
Event 419  Javelin Throw 600g 15-16 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Veronica Silva            99 RRE                   19.38m     20.48m      67-02 
  2 Victoria Chavez           98 CTC                              15.22m      49-11 
 
Event 450  100 Meter Dash 15-16 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Cameron Herrera           99 MTC                    12.70      13.17  
  2 Arthur Acosta             99 RRE                    13.45      13.94  
  3 Matthew Buster            99 MTC                    15.31      15.50  
  4 Louis Bush                99 MTC                    15.74      15.70  
 
Event 451  200 Meter Dash 15-16 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Kydae Jones               99 MTC                    25.00      24.35  
  2 Alex Nash                 99 MTC                    27.30      26.05  
 
Event 452  400 Meter Dash 15-16 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Kydae Jones               99 MTC                    59.30      56.80  
  2 Jacob Jenkins             99 CTC                               59.33  
  3 Cameron Herrera           99 MTC                    58.80    1:00.00  
  4 Harrison Smith            99 CTC                  1:00.54    1:00.24  
 
Event 453  800 Meter Run 15-16 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Harrison Smith            99 CTC                  2:24.41    2:10.99  
  2 Jacob Jenkins             99 CTC                             2:23.34  
  3 Neal Bitsie               99 AAT                  2:50.93    2:43.65  
 
Event 454  1500 Meter Run 15-16 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Isaac Cole                99 AAT                  5:26.76    5:09.89   2 
  2 Neal Bitsie               99 AAT                  5:46.18    5:36.70   2 
 
Event 455  3000 Meter Run 15-16 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Isaac Cole                99 AAT                 11:00.05   10:56.50  
 
Event 463  High Jump 15-16 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Alex Nash                 99 MTC                               1.60m    5-03.00 
 -- Zack Kmatz                99 ATC                                  NH            
 
Event 465  Long Jump 15-16 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Kydae Jones               99 MTC                    5.89m      5.72m   18-09.25 
  2 Isaac Cole                99 AAT                    4.62m      5.06m   16-07.25 
  3 Cameron Herrera           99 MTC                    5.16m      5.02m   16-05.75 
  4 Alex Nash                 99 MTC                    4.71m      4.60m   15-01.25 
  5 Arthur Acosta             99 RRE                    3.75m      4.49m   14-08.75 
  6 Matthew Buster            99 MTC                    3.63m      3.90m   12-09.50 
 -- Zack Kmatz                99 ATC                                  ND            
 
Event 467  Shot Put 12 lb. 15-16 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Louis Bush                99 MTC                               8.31m   27-03.25 
  2 Jared Jaramillo           99 MTC                    7.14m      6.68m   21-11.00 
  3 Matthew Buster            99 MTC                    5.28m      5.14m   16-10.50 
 
Event 468  Discus Throw 1.6kg 15-16 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Cameron Herrera           99 MTC                              26.23m      86-01 
  2 Jared Jaramillo           99 MTC                              16.89m      55-05 
  3 Louis Bush                99 MTC                              15.43m      50-07 
  4 Joseph LaLonde            99 CTC                              14.50m      47-07 
 
Event 469  Javelin Throw 800g 15-16 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Jacob Jenkins             99 CTC                              33.39m     109-06 
  2 Louis Bush                99 MTC                              24.19m      79-04 
  3 Jared Jaramillo           99 MTC                   22.86m     21.78m      71-05 
  4 Joseph LaLonde            99 CTC                              20.63m      67-08 
  5 Matthew Buster            99 MTC                              15.36m      50-05 
 
Event 567  Shot Put 12 lb. 17-18 Men
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Ramon Romero              97 CTC                    8.34m      7.60m   24-11.25 
 
Event 568  Discus Throw 1.6kg 17-18 Men
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Ramon Romero              97 CTC                              26.12m      85-08 
 
Event 569  Javelin Throw 800g 17-18 Men
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Ramon Romero              97 CTC                   21.64m     25.93m      85-01 
 -- Conor Jones               97 UNANM                                ND            
 
Event 650  100 Meter Dash Open Men
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Xavier Ayers              94 UNANM                  10.90      11.93  
 
Event 665  Long Jump Open Men
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
 -- Xavier Ayers              94 UNANM                                ND            
 
Event 704  Javelin Throw Masters 40 Men
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
 -- DeJong DeGroat            69 UNANM                                ND            
 
Event 705  Shot Put Masters 40 Men
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
 -- DeJong DeGroat            69 UNANM                                ND