Licensed to New Mexico USATF - Association License
                                       HY-TEK's Meet Manager 5/20/2018 02:41 PM
                  2018 AAT 20th Annual Track Meet - 5/19/2018                  
                                AAT Finish Line                                
                           Eldorado HS - Albuq., NM                            
                                    Results                                    
 
100 Meter Dash 8 & Under Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
Finals
  1 #  542 Samaya Fashola     10 RRTC                   15.19      15.90   1 
  2 #  613 Danika Herrera     10 NMSOL                             17.20   4 
  3 # 1516 Mikah Simek-Abeyt  12 NMSA                   18.88      17.97   1 
  4 # 2777 Aaliyna Gallegos   10 RRTC                   17.44      18.19   1 
  5 #  558 Savanah Martinez   10 RRTC                   17.86      18.43   1 
  6 #  767 Olivia Esparza     10 CTC                    19.43      18.74   2 
  7 # 1850 Zoie Hall          10 UNA NM                 18.39      18.77   1 
  8 # 1831 Chloe Coffey       10 UNA NM                            18.85   4 
  9 # 1501 Alyssa Brack       12 NMSA                   19.25      18.87   1 
 10 #  677 Mariah Valdez      11 AOC                    18.44      18.96   1 
 11 #  768 Avery Fisher       10 CTC                    19.90      19.19   2 
 12 #  583 Atiana Tenorio     10 RRTC                   20.14      20.27   2 
 13 # 1453 Makenzie Pittarel  11 AAT                    19.66      20.36   2 
 14 #  619 Alayna Hunter-Gar  12 NMSOL                  19.58      20.39   2 
 15 # 1467 Tegan Sylvester    11 AAT                    20.08      20.44   2 
 16 #  766 Melanie Esparza    12 CTC                    21.07      20.88   2 
 17 # 2381 Hayden Walker      10 CTC                    20.09      21.19   2 
 18 #  794 Briella Marquez    11 CTC                    21.41      21.52   3 
 19 #  553 Clair Lytle        12 RRTC                              22.30   4 
 20 # 1404 Abigail Buie       13 AAT                    24.59      22.54   3  22.536
 21 # 1451 Desinayah Pacheco  11 AAT                    22.89      22.54   3  22.539
 22 #  547 Khloe Graves       11 RRTC                   25.27      23.03   3 
 23 # 1444 Natalia Marchi-Wo  11 AAT                               23.22   4 
 24 # 1506 Brisa Chavez       12 NMSA                              23.89   4 
 25 # 1517 Naysa Ortiz        12 NMSA                   24.54      25.21   3 
 26 # 1313 Fatimah Alomari    13 ZIA                    29.17      25.45   4 
 27 #  678 Monique Valdez     13 AOC                    24.95      25.80   3 
 -- #  181 Kiara Brown        10 GSTC                   19.23        DNS   1 
 -- #  786 Tatum Ingram       11 CTC                    21.10        DNS   3 
 -- # 2782 Hailey Zellner     13 NMSOL                               DNS   4 
 -- # 1457 Giavana Rivera     10 AAT                                 DNS   4 
 -- # 1449 Abby Osborne       11 AAT                    24.44        DNS   3 
 
200 Meter Dash 8 & Under Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 #  591 Jazalyn Apodaca    10 NMSOL                             36.71   5 
  2 #  542 Samaya Fashola     10 RRTC                   33.18      37.19   1 
  3 # 1473 Kamiera Willis     10 AAT                    43.65      38.81   2 
  4 # 1516 Mikah Simek-Abeyt  12 NMSA                   39.71      39.81   1 
  5 # 1850 Zoie Hall          10 UNA NM                 38.81      40.09   1 
  6 # 2495 Lyla Fisher        10 LCSD                   41.13      40.96   1 
  7 # 1501 Alyssa Brack       12 NMSA                   42.05      41.04   1 
  8 #  677 Mariah Valdez      11 AOC                    42.30      42.06   2 
  9 # 1453 Makenzie Pittarel  11 AAT                    42.27      42.79   2 
 10 # 1474 Shaylonie Willis   10 AAT                    47.49      43.14   3 
 11 #  583 Atiana Tenorio     10 RRTC                   46.04      46.56   2 
 12 #  619 Alayna Hunter-Gar  12 NMSOL                  42.09      46.76   2 
 13 #  553 Clair Lytle        12 RRTC                   48.23      50.31   3 
 14 # 1451 Desinayah Pacheco  11 AAT                    49.47      51.96   3 
 15 # 1404 Abigail Buie       13 AAT                  1:00.02      54.16   4 
 16 # 1444 Natalia Marchi-Wo  11 AAT                    59.97      54.19   4 
 17 # 1517 Naysa Ortiz        12 NMSA                   58.02      59.93   4 
 18 #  678 Monique Valdez     13 AOC                    55.61    1:00.63   4 
 -- #  561 Parker McCray      12 RRTC                   48.16        DNS   3 
 -- # 1468 Lexi Taylor        10 AAT                    37.61        DNS   1 
 -- # 1506 Brisa Chavez       12 NMSA                                DNS   4 
 -- # 2782 Hailey Zellner     13 NMSOL                               DNS   5 
 -- # 1986 Taylor McMullan    11 SOH                                 DNS   5 
 -- # 1449 Abby Osborne       11 AAT                    54.72        DNS   3 
 -- # 2381 Hayden Walker      10 CTC                    49.47        DNS   3 
 -- #  786 Tatum Ingram       11 CTC                    46.16        DNS   2 
 
400 Meter Dash 8 & Under Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 #  613 Danika Herrera     10 NMSOL                1:25.78    1:26.86   1 
  2 # 1516 Mikah Simek-Abeyt  12 NMSA                            1:27.52   4 
  3 # 1473 Kamiera Willis     10 AAT                  1:32.84    1:29.43   1 
  4 # 2495 Lyla Fisher        10 LCSD                 1:30.40    1:32.88   1 
  5 #  736 Isabella Aragon    10 CTC                  1:27.09    1:33.66   1 
  6 # 1831 Chloe Coffey       10 UNA NM                          1:34.98   4 
  7 #  761 Elly Cutchen       10 CTC                  1:39.67    1:35.02   2 
  8 #  619 Alayna Hunter-Gar  12 NMSOL                1:34.88    1:35.28   2 
  9 # 1474 Shaylonie Willis   10 AAT                  1:37.81    1:35.86   2 
 10 # 1420 Sarah Fetz         10 AAT                  1:40.49    1:36.73   3 
 11 # 1443 Stella Lucero      11 AAT                  1:33.60    1:37.09   2 
 12 # 2777 Aaliyna Gallegos   10 RRTC                 1:39.74    1:37.20   2 
 13 #  768 Avery Fisher       10 CTC                  1:32.70    1:38.00   1 
 14 # 1501 Alyssa Brack       12 NMSA                            1:39.27   4 
 15 #  388 Brynlee Reed       15 CTC                  1:39.93    1:42.23   2 
 16 #  794 Briella Marquez    11 CTC                  1:45.31    1:42.79   3 
 17 # 1881 Emmanuelle Yurcic  10 UNA NM                          1:43.58   5 
 18 # 1451 Desinayah Pacheco  11 AAT                  1:51.12    1:45.64   3 
 19 #  766 Melanie Esparza    12 CTC                             1:46.18   4 
 20 #  767 Olivia Esparza     10 CTC                             1:49.01   5 
 21 #  181 Kiara Brown        10 GSTC                            1:51.43   5 
 22 # 1444 Natalia Marchi-Wo  11 AAT                  2:01.65    1:54.30   4 
 23 # 1506 Brisa Chavez       12 NMSA                            1:56.17   5 
 24 # 2786 Jennifer Valdez    13 NMSOL                           1:58.88   5 
 25 # 1517 Naysa Ortiz        12 NMSA                            2:05.52   4 
 -- #  654 Tatum Saxton       12 NMSOL                1:59.74        DNS   3 
 -- # 1467 Tegan Sylvester    11 AAT                  1:43.31        DNS   3 
 -- # 1449 Abby Osborne       11 AAT                  1:49.25        DNS   3 
 -- # 1468 Lexi Taylor        10 AAT                  1:21.80        DNS   1 
 
800 Meter Run 8 & Under Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  736 Isabella Aragon    10 CTC                             3:17.67  
  2 #  591 Jazalyn Apodaca    10 NMSOL                           3:21.26  
  3 # 2374 Kadynce Victorino  10 CTC                  3:43.89    3:32.41  
  4 # 1420 Sarah Fetz         10 AAT                  3:40.12    3:43.77  
  5 # 1443 Stella Lucero      11 AAT                  3:36.04    3:45.76  
 
1500 Meter Run 8 & Under Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  761 Elly Cutchen       10 CTC                  7:27.65    7:05.06  
  2 #  388 Brynlee Reed       15 CTC                             7:19.09  
  3 # 2374 Kadynce Victorino  10 CTC                             7:48.20  
  4 # 2786 Jennifer Valdez    13 NMSOL                           8:34.57  
 
4x100 Meter Relay 8 & Under Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 RIO RANCHO TRACK CLUB  'A'                        1:10.74    1:09.92  
  2 ALBUQUERQUE ATHLETICS TRACK  'A'                  1:17.95    1:17.90  
 
Long Jump 8 & Under Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 #  613 Danika Herrera     10 NMSOL                  2.96m      3.11m   10-02.50 
      2.70m  3.11m  FOUL            
  2 #  591 Jazalyn Apodaca    10 NMSOL                             2.88m    9-05.50 
      2.56m  2.74m  2.88m            
  3 #  181 Kiara Brown        10 GSTC                   2.62m      2.78m    9-01.50 
      FOUL  2.78m  2.72m            
  4 # 1881 Emmanuelle Yurcic  10 UNA NM                            2.70m    8-10.25 
      2.33m  2.70m  FOUL            
  5 #  761 Elly Cutchen       10 CTC                    2.26m      2.57m    8-05.25 
      2.31m  2.57m  FOUL            
  6 # 1880 Cali Yurcic        12 UNA NM                            2.32m    7-07.50 
      2.04m  2.32m  1.94m            
  7 #  768 Avery Fisher       10 CTC                               2.29m    7-06.25 
      2.23m  2.29m  2.20m           
  8 #  736 Isabella Aragon    10 CTC                               2.19m    7-02.25 
      2.02m  FOUL  2.19m            
  9 #  767 Olivia Esparza     10 CTC                    2.04m      2.08m    6-10.00 
      FOUL  2.08m  1.84m            
 10 #  766 Melanie Esparza    12 CTC                    1.97m      1.90m    6-03.00 
      1.85m  1.77m  1.90m            
 11 # 2381 Hayden Walker      10 CTC                    1.53m      1.82m    5-11.75 
      1.43m  1.59m  1.82m            
 12 #  547 Khloe Graves       11 RRTC                   1.26m      1.62m    5-03.75 
      FOUL  1.62m  FOUL            
 13 # 2495 Lyla Fisher        10 LCSD                   2.37m      1.58m    5-02.25 
      FOUL  1.41m  1.58m            
 14 # 1404 Abigail Buie       13 AAT                    0.91m      1.23m    4-00.50 
      FOUL  FOUL  1.23m            
 -- # 1453 Makenzie Pittarel  11 AAT                    1.60m       FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL            
 -- # 1850 Zoie Hall          10 UNA NM                 2.88m       FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL            
 -- #  786 Tatum Ingram       11 CTC                    2.00m        DNS            
 -- #  561 Parker McCray      12 RRTC                   1.70m        DNS            
 -- #  677 Mariah Valdez      11 AOC                                 DNS            
 -- # 1468 Lexi Taylor        10 AAT                    2.31m        DNS            
 
Javelin Throw 300g 8 & Under Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 # 1881 Emmanuelle Yurcic  10 UNA NM                 8.20m      8.38m      27-06 
      8.38m  6.38m  7.68m            
  2 #  558 Savanah Martinez   10 RRTC                   7.31m      7.02m      23-00 
      6.31m  7.02m  6.03m            
  3 # 1467 Tegan Sylvester    11 AAT                    6.31m      6.12m      20-01 
      FOUL  6.12m  6.11m            
  4 # 2374 Kadynce Victorino  10 CTC                    6.70m     J6.12m      20-01 
      3.63m  4.11m  6.12m            
  5 # 1420 Sarah Fetz         10 AAT                    5.97m      4.90m      16-01 
      4.75m  4.90m  4.35m            
  6 # 1880 Cali Yurcic        12 UNA NM                            4.73m      15-06 
      3.42m  4.73m  3.98m            
  7 #  553 Clair Lytle        12 RRTC                              3.66m      12-00 
      3.58m  3.19m  3.66m           
  8 #  547 Khloe Graves       11 RRTC                   2.90m      2.90m       9-06 
      2.90m  1.65m  1.37m            
 -- # 1457 Giavana Rivera     10 AAT                                 DNS            
 
100 Meter Dash 9-10 Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 # 1865 Raina Passalacqua  09 UNA NM                 16.08      15.83   1 
  2 #  606 Kieara Garcia      08 NMSOL                  15.94      15.85   1 
  3 #  690 Mary Valdez        08 NMSOL                  16.03      16.13   1 
  4 # 2389 Briar Davis        08 CTC                    15.72      16.37   1 
  5 # 1857 Laila Lowery       09 UNA NM                 15.97      16.70   1 
  6 #  668 Camaura Lucero     08 AOC                    16.49      17.33   1 
  7 #  759 Lily Cordray       09 CTC                    17.02      17.34   1 
  8 #  552 Alanah Lytle       08 RRTC                   17.62      17.48   2 
  9 # 1956 Korin Mosely       09 SOH                    19.02      17.54   2 
 10 # 1878 Karissa Williams   09 UNA NM                 17.52      17.66   2 
 11 # 1327 Gabriella Kist     09 ZIA                    17.98      17.88   2 
 12 #  664 Emma Gutierrez     09 AOC                               17.93   3 
 13 # 1390 Hailey Anderson    08 AAT                    18.15      18.43   2 
 14 # 1483 Barbara Slack      09 AAT                               18.58   3 
 15 #  600 Desiree Corral     08 NMSOL                             18.94   2 
 16 # 1316 Gabriella Baca     09 ZIA                    18.69      19.78   2 
 -- # 1863 Rebecca Neal       08 UNA NM                              DNS   3 
 -- # 1335 Jordisan Webb      09 ZIA                    17.65        DNS   2 
 -- # 1509 D'Aujana Stallard  08 NMSA                   16.36        DNS   1 
 
200 Meter Dash 9-10 Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 #  606 Kieara Garcia      08 NMSOL                  33.63      32.49   1 
  2 # 1865 Raina Passalacqua  09 UNA NM                 34.51      32.77   1 
  3 # 2389 Briar Davis        08 CTC                    35.03      34.22   1 
  4 #  690 Mary Valdez        08 NMSOL                  35.43      34.52   1 
  5 # 1857 Laila Lowery       09 UNA NM                 35.10      35.23   1 
  6 #  668 Camaura Lucero     08 AOC                    38.24      35.24   2 
  7 #  527 Vanessa Cichy      09 RRTC                              35.35   3 
  8 #  664 Emma Gutierrez     09 AOC                    36.67      37.17   1 
  9 #  537 Meelah Ellsworth   08 RRTC                              38.46   4 
 10 # 1956 Korin Mosely       09 SOH                    42.78      38.49   2 
 11 #  602 Ellie Dolan        08 NMSOL                             38.81   3 
 12 #  600 Desiree Corral     08 NMSOL                             38.87   3 
 13 # 1327 Gabriella Kist     09 ZIA                    40.09      38.89   2 
 14 # 1483 Barbara Slack      09 AAT                               40.09   4 
 15 # 1390 Hailey Anderson    08 AAT                    40.88      40.72   2 
 15 # 1924 Daysia Jack        09 RRTC                              40.72   4 
 17 # 1316 Gabriella Baca     09 ZIA                    44.23      43.95   2 
 -- # 1972 Alyssa Ortega      09 SOH                    48.37        DNS   3 
 -- # 1335 Jordisan Webb      09 ZIA                    37.98        DNS   2 
 
400 Meter Dash 9-10 Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 # 1865 Raina Passalacqua  09 UNA NM               1:20.23    1:17.98   1 
  2 #  612 Angelica Herrera   08 NMSOL                           1:19.23   3 
  3 #  664 Emma Gutierrez     09 AOC                  1:22.72    1:20.66   1 
  4 #  635 Luciana Martinez-  08 NMSOL                           1:21.13   4 
  5 # 1396 Aletheia Bigelow   08 AAT                  1:17.97    1:22.92   1 
  6 # 1863 Rebecca Neal       08 UNA NM                          1:23.32   4 
  7 #  568 Madison Munoz      09 RRTC                 1:27.62    1:23.41   2 
  8 #  579 Naomi St. Clair    08 RRTC                 1:16.45    1:24.64   1 
  9 # 1327 Gabriella Kist     09 ZIA                  1:26.09    1:26.44   1 
 10 # 1406 Britain Camacho    09 AAT                  1:28.43    1:29.18   2 
 11 # 2788 Kenya Vazquez      09 NMSOL                           1:30.02   3 
 12 #  602 Ellie Dolan        08 NMSOL                           1:30.70   3 
 13 #  782 Madi Hatch         09 CTC                  1:31.39    1:30.97   2 
 14 #  753 Brooklyn Chavez    09 CTC                  1:34.65    1:31.58   2 
 15 #  759 Lily Cordray       09 CTC                             1:31.78   3 
 16 #  627 Vivian Lee         08 NMSOL                1:25.81    1:33.23   1 
 17 #  600 Desiree Corral     08 NMSOL                           1:35.03   4 
 18 #  610 Madison Gonzales   09 NMSOL                1:32.16    1:38.45   2 
 19 #  640 Alexia Ortiz       09 NMSOL                1:46.38    1:43.44   2 
 20 #  680 Deandra Velasquez  08 NMSOL                1:48.18    1:50.41   3 
 -- # 1972 Alyssa Ortega      09 SOH                  1:49.38        DNS   3 
 -- # 1509 D'Aujana Stallard  08 NMSA                                DNS   4 
 
800 Meter Run 9-10 Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 #  612 Angelica Herrera   08 NMSOL                3:02.90    2:57.24   1 
  2 # 1396 Aletheia Bigelow   08 AAT                  2:55.80    3:00.68   1 
  3 #  398 Ava Spinnato       08 CTC                  3:37.82    3:19.76   1 
  4 #  779 Mabel Grange       09 CTC                  3:21.14    3:29.22   1 
  5 #  627 Vivian Lee         08 NMSOL                3:28.16    3:30.61   1 
  6 # 2788 Kenya Vazquez      09 NMSOL                           3:31.52   2 
  7 #  782 Madi Hatch         09 CTC                             3:32.58   2 
  8 #  608 Alianna GarciaSan  08 NMSOL                3:47.50    3:34.22   1 
  9 #  753 Brooklyn Chavez    09 CTC                             3:34.92   2 
 10 #  758 Devyn Cortez       09 CTC                  3:35.50    3:45.44   1 
 11 #  680 Deandra Velasquez  08 NMSOL                4:12.17    4:09.78   2 
 -- # 1972 Alyssa Ortega      09 SOH                                 DNS   2 
 -- #  684 Ava Wright         09 NMSOL                               DNS   2 
 
1500 Meter Run 9-10 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  635 Luciana Martinez-  08 NMSOL                5:55.79    5:56.86  
  2 #  779 Mabel Grange       09 CTC                  6:43.23    7:01.41  
  3 #  758 Devyn Cortez       09 CTC                  6:54.23    7:05.06  
  4 #  694 Peyton Alderete    09 NMSOL                           7:10.11  
  5 #  684 Ava Wright         09 NMSOL                6:36.23    7:12.58  
  6 #  602 Ellie Dolan        08 NMSOL                7:24.72    7:14.30  
  7 #  610 Madison Gonzales   09 NMSOL                           7:34.25  
  8 #  398 Ava Spinnato       08 CTC                  7:01.47    7:46.10  
 
4x100 Meter Relay 9-10 Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 RIO RANCHO TRACK CLUB  'A'                        1:14.35    1:06.12  
  2 RIO RANCHO TRACK CLUB  'B'                                   1:19.49  
 
High Jump 9-10 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 # 1863 Rebecca Neal       08 UNA NM                            1.05m    3-05.25 
     0.95 1.00 1.05 1.10 
        P    O   XO  XXX 
  2 # 1878 Karissa Williams   09 UNA NM                 1.00m      0.95m    3-01.25 
     0.95 1.00 
        O  XXX 
 
Long Jump 9-10 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 #  537 Meelah Ellsworth   08 RRTC                   3.27m      3.42m   11-02.75 
      3.14m  3.16m  3.42m            
  2 # 1396 Aletheia Bigelow   08 AAT                    3.68m      3.41m   11-02.25 
      3.21m  3.41m  FOUL            
  3 #  606 Kieara Garcia      08 NMSOL                  3.51m      3.38m   11-01.25 
      3.38m  2.88m  3.35m            
  4 # 2389 Briar Davis        08 CTC                    2.99m      3.36m   11-00.25 
      3.36m  3.13m  2.74m            
  5 #  612 Angelica Herrera   08 NMSOL                  3.24m      3.33m   10-11.25 
      3.09m  3.19m  3.33m            
  6 #  527 Vanessa Cichy      09 RRTC                   3.50m      3.30m   10-10.00 
      3.00m  3.28m  3.30m            
  7 # 1878 Karissa Williams   09 UNA NM                 2.93m      3.09m   10-01.75 
      2.88m  3.09m  FOUL            
  8 # 1956 Korin Mosely       09 SOH                    2.38m      3.06m   10-00.50 
      2.86m  2.91m  3.06m            
  9 #  759 Lily Cordray       09 CTC                    2.93m      3.02m    9-11.00 
      FOUL  2.86m  3.02m            
 10 # 1857 Laila Lowery       09 UNA NM                            3.00m    9-10.25 
      FOUL  3.00m  FOUL            
 11 # 1924 Daysia Jack        09 RRTC                              2.95m    9-08.25 
      2.95m  2.90m  2.90m            
 12 #  398 Ava Spinnato       08 CTC                    3.00m      2.94m    9-07.75 
      FOUL  2.94m  2.93m            
 13 #  579 Naomi St. Clair    08 RRTC                   2.56m      2.89m    9-05.75 
      FOUL  2.72m  2.89m            
 14 #  627 Vivian Lee         08 NMSOL                  2.88m      2.67m    8-09.25 
      2.67m  2.42m  2.67m            
 15 # 1390 Hailey Anderson    08 AAT                    2.96m      2.59m    8-06.00 
      2.59m  2.38m  2.22m            
 16 #  668 Camaura Lucero     08 AOC                    2.50m      2.55m    8-04.50 
      2.35m  2.55m  2.00m            
 17 #  782 Madi Hatch         09 CTC                    1.60m      2.51m    8-03.00 
      2.51m  2.48m               
 18 #  758 Devyn Cortez       09 CTC                    2.08m      2.23m    7-03.75 
      FOUL  2.23m  2.01m            
 19 #  568 Madison Munoz      09 RRTC                              2.16m    7-01.00 
      1.87m  2.04m  2.16m            
 20 #  546 Arianna Graves     09 RRTC                   1.92m      2.15m    7-00.75 
      2.15m     1.59m            
 21 #  610 Madison Gonzales   09 NMSOL                             2.13m    7-00.00 
      FOUL  2.02m  2.13m           
 -- # 1920 Elida Donner       09 RRTC                               FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL            
 -- #  694 Peyton Alderete    09 NMSOL                              FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL            
 -- # 1509 D'Aujana Stallard  08 NMSA                   2.33m        DNS            
 
Shot Put 6 lb. 9-10 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 #  608 Alianna GarciaSan  08 NMSOL                  3.95m      3.91m   12-10.00 
      3.91m  2.52m  3.74m            
  2 #  640 Alexia Ortiz       09 NMSOL                  1.91m      3.15m   10-04.00 
      3.15m  2.96m  2.97m           
  3 #  684 Ava Wright         09 NMSOL                  2.26m      1.98m    6-06.00 
      1.89m  1.98m  1.82m            
 
Javelin Throw 300g 9-10 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 # 1316 Gabriella Baca     09 ZIA                   14.55m     13.00m      42-08 
      12.22m  12.81m  13.00m            
  2 #  635 Luciana Martinez-  08 NMSOL                            12.87m      42-03 
      12.87m  10.12m  12.15m            
  3 #  690 Mary Valdez        08 NMSOL                 12.05m     12.38m      40-07 
      11.79m  12.38m  11.45m            
  4 #  753 Brooklyn Chavez    09 CTC                   10.10m     10.73m      35-02 
      8.06m  9.87m  10.73m            
  5 # 1406 Britain Camacho    09 AAT                   16.54m     10.37m      34-00 
      8.83m  9.46m  10.37m            
  6 #  552 Alanah Lytle       08 RRTC                   8.33m      9.01m      29-07 
      9.01m  7.74m  6.85m            
  7 # 1483 Barbara Slack      09 AAT                               8.55m      28-01 
      7.25m  8.55m  5.77m            
  8 #  608 Alianna GarciaSan  08 NMSOL                  9.44m      7.71m      25-03 
      6.96m  7.71m  7.05m            
  9 # 1920 Elida Donner       09 RRTC                   5.36m      6.52m      21-05 
      5.95m  6.52m  4.29m            
 10 #  546 Arianna Graves     09 RRTC                   5.86m      6.46m      21-02 
      4.51m  4.46m  6.46m            
 11 #  580 Zoe St. Clair      09 RRTC                   5.86m      5.21m      17-01 
      3.83m  4.38m  5.21m            
 12 #  640 Alexia Ortiz       09 NMSOL                             4.68m      15-04 
      4.47m  4.37m  4.68m            
 -- # 1335 Jordisan Webb      09 ZIA                    8.94m        DNS            
 
100 Meter Dash 11-12 Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 #  535 Jordyn Dyer        07 RRTC                   14.52      14.38   1 
  2 #  742 Gabriella Barton   06 CTC                    14.68      14.66   1 
  3 # 1846 Layla Foutz        06 UNA NM                 15.22      15.17   1 
  4 # 1947 Dominique Armijo   06 SOH                    16.05      15.37   1 
  5 #  597 Sahye Burdick      07 NMSOL                             15.37   3 
  6 # 1341 Portia Renfro      07 ZIA                    15.89      15.50   1 
  7 # 1410 Ava Chavez         07 AAT                               15.87   3 
  8 #  671 Madaline Romero    06 AOC                    15.93      16.13   1 
  9 # 1841 Helen Desmond      07 UNA NM                            16.38   3 
 10 # 1333 Heavenle Motley    06 ZIA                    15.94      16.74   1 
 11 # 1950 Lily Chavez        07 SOH                               16.98   3 
 12 # 1512 Gabriela Vigil     06 NMSA                              16.99   3 
 13 # 2691 Isabel Della-Ratt  07 LCSD                              17.13   3 
 14 #  615 Jayden Herrera     07 NMSOL                             18.09   3 
 15 #  529 Samone Davis       07 RRTC                   18.57      18.98   2 
 16 #  646 Elliana Radigan-H  06 NMSOL                  20.37      20.57   2 
 17 #  386 Kayley Ray         07 CTC                    21.02      20.70   2 
 -- #  562 Kira Mitchell-Arm  07 RRTC                   19.03        DNS   2 
 -- #  525 Lilee Chapman      06 RRTC                   16.54        DNS   2 
 -- # 2385 Sophia Perez       07 CTC                    18.45        DNS   2 
 -- #  382 Rhiannon Montoya   06 CTC                    22.47        DNS   3 
 -- # 1510 Daijour Davis      06 NMSA                   15.78        DNS   1 
 -- # 1434 Ava Hensley        07 AAT                    20.32        DNS   2 
 -- # 1471 Norah Warren       07 AAT                    17.87        DNS   2 
 
200 Meter Dash 11-12 Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 # 1644 Mya McNeil         06 EPP                    29.50      30.23   1 
  2 #  742 Gabriella Barton   06 CTC                    29.93      30.97   1 
  3 # 1846 Layla Foutz        06 UNA NM                 32.20      31.34   1 
  4 # 1441 Sasha Lucero       07 AAT                               31.92   3 
  5 #  785 Isyss Ingram       06 CTC                    31.41      32.29   1 
  6 #  597 Sahye Burdick      07 NMSOL                             32.50   4 
  7 # 1947 Dominique Armijo   06 SOH                    34.51      33.05   2 
  8 #  671 Madaline Romero    06 AOC                    33.00      34.24   1 
  9 # 1341 Portia Renfro      07 ZIA                    32.76      34.39   1 
 10 # 1424 Sophie Garcia      07 AAT                    34.66      34.83   2 
 11 # 1334 Alliah Vigil       07 ZIA                    35.31      35.92   2 
 12 #  695 Ruby Peek          07 NMSOL                             36.94   3 
 13 #  615 Jayden Herrera     07 NMSOL                  37.00      37.60   2 
 14 # 1325 Adriana Kist       07 ZIA                    39.98      37.68   3 
 15 # 1333 Heavenle Motley    06 ZIA                    38.54      38.37   2 
 16 # 1969 Savannah Lane      06 SOH                    38.39      38.91   2 
 17 #  386 Kayley Ray         07 CTC                    46.54      42.74   3 
 -- # 2385 Sophia Perez       07 CTC                    39.52        DNS   3 
 -- # 1471 Norah Warren       07 AAT                                 DNS   4 
 -- # 1512 Gabriela Vigil     06 NMSA                                DNS   4 
 
400 Meter Dash 11-12 Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 # 1644 Mya McNeil         06 EPP                  1:06.00    1:08.41   1 
  2 #  785 Isyss Ingram       06 CTC                  1:12.76    1:11.43   1 
  3 # 1846 Layla Foutz        06 UNA NM                          1:13.47   4 
  4 #  571 Madison Rebidas    06 RRTC                 1:14.04    1:13.57   1 
  5 # 1512 Gabriela Vigil     06 NMSA                            1:16.31   3 
  6 # 2496 Mia Fisher         07 LCSD                 1:18.04    1:16.48   1 
  7 # 1424 Sophie Garcia      07 AAT                  1:15.63    1:16.62   1 
  8 # 2785 Haili Begay        06 NMSOL                           1:16.69   4 
  9 #  621 Ariana Kedge       07 NMSOL                1:19.44    1:17.62   2 
 10 # 2377 Gracey Yancy       06 CTC                  1:19.23    1:20.19   1 
 11 #  651 Ava Komadina       06 NMSOL                1:19.64    1:21.48   2 
 12 # 1982 Sara Martinez      07 SOH                  1:20.94    1:21.72   2 
 13 # 1325 Adriana Kist       07 ZIA                  1:23.00    1:21.87   2 
 14 # 1952 Ester Grow         06 SOH                  1:27.07    1:22.14   3 
 15 # 1969 Savannah Lane      06 SOH                  1:26.13    1:22.73   3 
 16 # 1966 Jadarose Wright    07 SOH                             1:23.29   4 
 17 # 1950 Lily Chavez        07 SOH                             1:23.72   3 
 18 #  695 Ruby Peek          07 NMSOL                1:24.12    1:25.71   3 
 19 #  637 Zoe Martinez-Croo  06 NMSOL                           1:26.58   4 
 20 #  771 Isabella Foutz     06 CTC                  1:22.41    1:26.87   2 
 21 # 2688 Destiny Perez      07 LCSD                 1:20.38    1:30.65   2 
 -- # 1510 Daijour Davis      06 NMSA                                DNS   3 
 -- #  597 Sahye Burdick      07 NMSOL                               DNS   4 
 
800 Meter Run 11-12 Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 #  742 Gabriella Barton   06 CTC                  2:41.24    2:40.22   1 
  2 # 1853 Raylee Hunt        06 UNA NM                          2:47.94   2 
  3 #  764 Savannah Ellison   07 CTC                  2:44.13    2:49.28   1 
  4 #  489 Sydney Marks       06 RMSW                            2:58.72   2 
  5 #  661 Kylie Trueba       06 NMSOL                3:01.86    3:02.21   1 
  6 #  792 Maya Macias        06 CTC                  3:09.00    3:02.50   1 
  7 # 1966 Jadarose Wright    07 SOH                             3:04.22   2 
  8 # 1958 Hailey Olguin      07 SOH                             3:09.55   2 
  9 #  749 Chloe Campos       07 CTC                  3:12.28    3:09.67   1 
 10 #  651 Ava Komadina       06 NMSOL                           3:11.20   2 
 11 # 2377 Gracey Yancy       06 CTC                  3:04.97    3:21.18   1 
 12 # 2691 Isabel Della-Ratt  07 LCSD                 3:30.02    3:40.21   2 
 13 #  595 Kylie Brink        07 NMSOL                3:55.57    3:56.43   2 
 -- #  795 Carysa Marquez     07 CTC                  2:33.63        DNS   1 
 
1500 Meter Run 11-12 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  764 Savannah Ellison   07 CTC                  5:53.18    5:48.03  
  2 #  679 Isabella Varela    07 NMSOL                6:21.80    6:11.97  
  3 #  621 Ariana Kedge       07 NMSOL                6:17.72    6:14.69  
  4 #  661 Kylie Trueba       06 NMSOL                6:13.26    6:19.23  
  5 # 2785 Haili Begay        06 NMSOL                           6:19.37  
  6 # 1958 Hailey Olguin      07 SOH                             6:28.28  
  7 #  749 Chloe Campos       07 CTC                             6:37.17  
  8 #  792 Maya Macias        06 CTC                  6:39.08    6:38.01  
 -- #  489 Sydney Marks       06 RMSW                 5:57.80        DNS  
 -- # 1982 Sara Martinez      07 SOH                                 DNS  
 
3000 Meter Run 11-12 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  637 Zoe Martinez-Croo  06 NMSOL                          12:57.53  
  2 # 1399 Alexandra Blind    06 AAT                 14:40.07   14:01.28  
  3 #  787 Braylie Laughlin   07 CTC                            14:02.01  
 -- #  795 Carysa Marquez     07 CTC                 10:58.43        DNS  
 
80 Meter Hurdles 11-12 Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 #  536 Acacia Dairsow     06 RRTC                   15.17      15.57   1 
  2 # 1859 Jada Lujan         06 UNA NM                 15.91      16.04   1 
  3 #  571 Madison Rebidas    06 RRTC                   17.59      17.22   1 
  4 # 1853 Raylee Hunt        06 UNA NM                 17.77      17.38   1 
  5 # 1441 Sasha Lucero       07 AAT                               17.46   2 
  6 # 2496 Mia Fisher         07 LCSD                              17.80   2 
  7 # 1841 Helen Desmond      07 UNA NM                 17.69      18.20   1 
  8 # 2688 Destiny Perez      07 LCSD                   18.55      18.71   2 
  9 # 2691 Isabel Della-Ratt  07 LCSD                   19.19      19.53   2 
 -- #  562 Kira Mitchell-Arm  07 RRTC                                DNS   2 
 
4x100 Meter Relay 11-12 Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 SONS OF HERMES  'B'                               1:07.10    1:04.95  
  2 ZIA TRACK CLUB  'A'                               1:04.51    1:05.27  
 
High Jump 11-12 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 # 1859 Jada Lujan         06 UNA NM                 1.35m      1.35m    4-05.00 
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 
        P    P    P    P    O    O    O    O  XXX 
  2 #  536 Acacia Dairsow     06 RRTC                             J1.35m    4-05.00 
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 
        O    O    O    O    O    O    O    O  XXX 
  3 # 2496 Mia Fisher         07 LCSD                   1.05m      1.15m    3-09.25 
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 
        P  XXO  XXO  XXO  XXX 
  4 # 1441 Sasha Lucero       07 AAT                    1.20m      1.05m    3-05.25 
     1.00 1.05 1.10 
        P    O  XXX 
 -- #  525 Lilee Chapman      06 RRTC                   1.00m         NH            
     1.00 
      XXX 
 -- #  562 Kira Mitchell-Arm  07 RRTC                                DNS            
 
Long Jump 11-12 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 #  536 Acacia Dairsow     06 RRTC                   3.86m      4.06m   13-04.00 
      FOUL  FOUL  4.06m            
  2 # 1859 Jada Lujan         06 UNA NM                            3.83m   12-06.75 
      3.17m  3.55m  3.83m            
  3 #  571 Madison Rebidas    06 RRTC                   3.58m      3.80m   12-05.75 
      3.80m  3.71m  FOUL            
  4 #  535 Jordyn Dyer        07 RRTC                   3.80m      3.79m   12-05.25 
      FOUL  FOUL  3.79m            
  5 # 1644 Mya McNeil         06 EPP                               3.56m   11-08.25 
      3.29m  3.56m  FOUL            
  6 # 1841 Helen Desmond      07 UNA NM                 3.07m      3.45m   11-04.00 
      3.45m  3.24m  3.21m            
  7 # 1424 Sophie Garcia      07 AAT                    2.39m      3.42m   11-02.75 
      3.42m  3.30m  FOUL            
  8 # 1952 Ester Grow         06 SOH                    3.31m      3.36m   11-00.25 
      3.36m  2.87m  3.29m            
  9 # 1410 Ava Chavez         07 AAT                    3.28m      3.31m   10-10.50 
      FOUL  3.30m  3.31m            
 10 #  749 Chloe Campos       07 CTC                    3.05m      3.30m   10-10.00 
      FOUL  3.30m  FOUL            
 11 # 2377 Gracey Yancy       06 CTC                               3.29m   10-09.50 
      3.29m  2.91m  3.29m            
 12 #  489 Sydney Marks       06 RMSW                              3.27m   10-08.75 
      3.17m  3.15m  3.27m            
 13 #  525 Lilee Chapman      06 RRTC                              3.06m   10-00.50 
      3.06m  2.25m  FOUL            
 14 #  529 Samone Davis       07 RRTC                   2.89m      3.04m    9-11.75 
      3.04m  2.81m  2.76m            
 15 # 1334 Alliah Vigil       07 ZIA                    3.17m      3.03m    9-11.25 
      3.03m  3.02m  FOUL            
 16 # 1853 Raylee Hunt        06 UNA NM                           J3.03m    9-11.25 
      3.03m  FOUL  FOUL            
 17 #  621 Ariana Kedge       07 NMSOL                             2.65m    8-08.50 
      2.45m  2.65m  2.13m            
 18 #  595 Kylie Brink        07 NMSOL                  2.31m      2.34m    7-08.25 
      1.70m  2.10m  2.34m            
 19 #  787 Braylie Laughlin   07 CTC                               1.99m    6-06.50 
      1.99m  1.75m  FOUL            
 -- # 2688 Destiny Perez      07 LCSD                   2.22m       FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL            
 -- # 1510 Daijour Davis      06 NMSA                   3.10m        DNS            
 -- #  382 Rhiannon Montoya   06 CTC                                 DNS            
 -- #  661 Kylie Trueba       06 NMSOL                               DNS            
 -- #  671 Madaline Romero    06 AOC                    2.80m        DNS            
 -- # 1434 Ava Hensley        07 AAT                    1.56m        DNS            
 -- # 1471 Norah Warren       07 AAT                    2.28m        DNS            
 
Shot Put 6 lb. 11-12 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 #  539 Mattie Espinosa    07 RRTC                   7.06m      7.47m   24-06.25 
      7.17m  7.47m  FOUL            
  2 #  771 Isabella Foutz     06 CTC                    7.20m      7.31m   23-11.75 
      7.31m  6.77m  6.05m            
  3 #  615 Jayden Herrera     07 NMSOL                  4.53m      4.51m   14-09.75 
      4.46m  4.43m  4.51m            
  4 #  646 Elliana Radigan-H  06 NMSOL                  4.06m      4.35m   14-03.25 
      4.35m  4.32m  4.16m            
 -- #  382 Rhiannon Montoya   06 CTC                    4.55m        DNS            
 
Discus Throw 1kg 11-12 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 #  771 Isabella Foutz     06 CTC                   15.27m     17.66m      57-11 
      16.94m  16.55m  17.66m            
  2 #  539 Mattie Espinosa    07 RRTC                  13.91m     15.12m      49-07 
      FOUL  15.12m  14.05m            
 
Javelin Throw 450g 11-12 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 #  597 Sahye Burdick      07 NMSOL                 14.85m     21.19m      69-06 
      16.12m  15.36m  21.19m            
  2 #  785 Isyss Ingram       06 CTC                   14.99m     16.63m      54-07 
      16.63m  14.68m  12.67m            
  3 # 1410 Ava Chavez         07 AAT                   20.14m     13.92m      45-08 
      13.92m  12.53m  12.10m            
  4 #  695 Ruby Peek          07 NMSOL                 15.53m     13.84m      45-05 
      11.56m  13.84m  13.42m            
  5 #  539 Mattie Espinosa    07 RRTC                  14.57m      9.92m      32-06 
      9.29m  9.92m  FOUL            
  6 #  529 Samone Davis       07 RRTC                   9.76m      9.50m      31-02 
      FOUL  9.50m  7.51m            
  7 #  595 Kylie Brink        07 NMSOL                             9.26m      30-04 
      8.49m  8.46m  9.26m            
 -- # 1434 Ava Hensley        07 AAT                                 DNS            
 
100 Meter Dash 13-14 Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 #  663 Kymani Gallegos    05 AOC                    12.94      13.39   1 
  2 #  639 Riley Midgett      04 NMSOL                  13.30      13.71   1 
  3 #  669 Tamaria Martinez   04 AOC                    13.93      14.02   1 
  4 #  676 Dasheana Sykes     04 AOC                    14.02      14.21   1 
  5 # 1819 Rebecca Baker      05 UNA NM                 14.82      14.39   1 
  6 # 1864 Angelina Passalac  05 UNA NM                            14.41   3 
  7 #  530 DaVonna Dennard    05 RRTC                   13.79      14.46   1 
  8 #  647 Gabriella Radigan  04 NMSOL                  15.22      15.00   2 
  9 # 1331 Reagan Morris      04 ZIA                    15.14      15.13   2 
 10 #  670 Kiara Pierce       05 AOC                    15.11      15.18   1 
 11 # 1987 Vashti Grant       05 SOH                               15.31   3 
 12 #  617 Marisol Herrera    05 NMSOL                             15.65   3 
 13 #  523 Nia Beal           05 RRTC                   14.84      15.66   1 
 14 # 2373 Christiana Valdez  05 CTC                    16.12      16.02   2 
 15 #  689 Molly Peek         05 NMSOL                  15.89      16.06   2 
 16 # 1965 Ahnaleigha Wright  05 SOH                               16.41   3 
 17 # 2376 Haley White        05 CTC                    16.76      16.81   2 
 18 # 1476 Heather Yehle      05 AAT                    16.64      16.95   2 
 19 # 1479 Julia Schoenwald   04 AAT                    16.55      17.32   2 
 -- # 1866 Mariana Sanchez    04 UNA NM                 15.48        DNS   2 
 
200 Meter Dash 13-14 Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 #  663 Kymani Gallegos    05 AOC                    28.76      27.70   1 
  2 #  639 Riley Midgett      04 NMSOL                  29.20      28.60   1 
  3 #  669 Tamaria Martinez   04 AOC                    29.35      28.89   1 
  4 # 1864 Angelina Passalac  05 UNA NM                 29.63      28.96   1 
  5 #  735 Savannah Ames      05 CTC                               29.10   4 
  6 #  676 Dasheana Sykes     04 AOC                    29.34      29.47   1 
  7 #  530 DaVonna Dennard    05 RRTC                   29.64      29.84   1 
  8 # 1819 Rebecca Baker      05 UNA NM                 32.40      30.27   2 
  9 #  647 Gabriella Radigan  04 NMSOL                  31.98      30.52   2 
 10 #  670 Kiara Pierce       05 AOC                    31.71      31.64   2 
 11 #  617 Marisol Herrera    05 NMSOL                  33.29      32.38   2 
 12 # 1923 Emma D'Angelico    04 RRTC                              32.64   3 
 13 #  523 Nia Beal           05 RRTC                   32.45      32.72   2 
 14 # 1987 Vashti Grant       05 SOH                               33.17   4 
 15 #  689 Molly Peek         05 NMSOL                  33.83      33.71   3 
 16 # 1476 Heather Yehle      05 AAT                    35.20      34.67   3 
 17 # 1965 Ahnaleigha Wright  05 SOH                               35.18   4 
 18 # 1479 Julia Schoenwald   04 AAT                               39.42   3 
 -- # 1331 Reagan Morris      04 ZIA                    33.14        DNS   2 
 
400 Meter Dash 13-14 Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 #  653 Shaylene Sanchez   04 NMSOL                1:08.18    1:05.97   1 
  2 #  399 Claire Strobbe     05 CTC                  1:06.10    1:06.86   1 
  3 # 1643 Jayda McNeil       05 EPP                  1:05.00    1:08.16   1 
  4 #  639 Riley Midgett      04 NMSOL                1:07.63    1:08.88   1 
  5 # 1642 Janiah McNeil      05 EPP                  1:06.00    1:09.79   1 
  6 #  647 Gabriella Radigan  04 NMSOL                1:10.33    1:10.31   1 
  7 # 1430 Mahlet Habteyes    05 AAT                  1:16.16    1:11.46   2 
  8 # 2373 Christiana Valdez  05 CTC                  1:14.57    1:13.06   2 
  9 #  791 Sophia Lopez       05 CTC                  1:16.16    1:14.12   2 
 10 # 2380 Marisol Gallegos   05 CTC                  1:13.21    1:14.16   2 
 11 #  650 Kendall Ritter     04 NMSOL                1:20.38    1:15.95   3 
 12 #  604 Katelyn Frazier    05 NMSOL                1:17.75    1:17.05   3 
 13 # 1987 Vashti Grant       05 SOH                             1:18.57   4 
 14 #  617 Marisol Herrera    05 NMSOL                1:22.90    1:18.59   3 
 15 # 1476 Heather Yehle      05 AAT                  1:21.82    1:19.86   3 
 16 #  698 Tess Arruti        05 NMSOL                1:24.78    1:21.63   4 
 17 # 1965 Ahnaleigha Wright  05 SOH                  1:24.32    1:27.66   3 
 -- # 1849 Jacquelyn Gorman   04 UNA NM               1:16.20        DNS   2 
 -- #  538 Emily Romansky     04 RRTC                 1:14.09        DNS   2 
 -- # 1923 Emma D'Angelico    04 RRTC                                DNS   4 
 
800 Meter Run 13-14 Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 #  748 Cecilia Campos     05 CTC                  2:29.65    2:32.66   1 
  2 #  653 Shaylene Sanchez   04 NMSOL                           2:37.22   2 
  3 # 1643 Jayda McNeil       05 EPP                  2:38.00    2:42.33   1 
  4 # 1864 Angelina Passalac  05 UNA NM               2:52.55    2:43.26   1 
  5 # 1430 Mahlet Habteyes    05 AAT                  2:49.79    2:50.80   1 
  6 # 1642 Janiah McNeil      05 EPP                  2:35.00    2:53.08   1 
  7 # 1819 Rebecca Baker      05 UNA NM                          3:00.80   2 
  8 #  793 Mireya Macias      04 CTC                  3:05.95    3:02.23   1 
  9 # 2380 Marisol Gallegos   05 CTC                  2:56.53    3:06.34   1 
 10 #  604 Katelyn Frazier    05 NMSOL                           3:06.72   2 
 11 # 1954 Nina Monarco       05 SOH                             3:08.28   2 
 12 #  698 Tess Arruti        05 NMSOL                3:22.31    3:08.88   2 
 13 #  683 Shelby Viseur      04 NMSOL                3:09.61    3:10.77   1 
 14 #  599 Sidney Cooper      04 NMSOL                3:48.12    3:47.32   2 
 -- # 1866 Mariana Sanchez    04 UNA NM               3:02.89        DNS   1 
 -- #  735 Savannah Ames      05 CTC                  2:28.47        DNS   1 
 -- #  688 Marisa Sena        05 NMSOL                2:48.90        DNS   1 
 -- #  662 Elena Valdez       05 NMSOL                2:52.10        DNS   1 
 
1500 Meter Run 13-14 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  653 Shaylene Sanchez   04 NMSOL                           5:36.92  
  2 # 1414 Kendall Downing    05 AAT                  5:33.46    5:49.97  
  3 #  791 Sophia Lopez       05 CTC                             5:50.90  
  4 # 1430 Mahlet Habteyes    05 AAT                  6:02.92    5:51.22  
  5 #  399 Claire Strobbe     05 CTC                             6:06.40  
  6 #  793 Mireya Macias      04 CTC                  6:13.36    6:12.57  
  7 #  596 Bonita Bungei      04 NMSOL                           6:12.66  
  8 # 1954 Nina Monarco       05 SOH                             6:33.48  
 -- #  688 Marisa Sena        05 NMSOL                5:57.11        DNS  
 -- # 1866 Mariana Sanchez    04 UNA NM               6:11.16        DNS  
 
3000 Meter Run 13-14 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  748 Cecilia Campos     05 CTC                 10:57.19   11:15.68  
  2 # 1414 Kendall Downing    05 AAT                 12:09.63   12:33.92  
  3 # 1954 Nina Monarco       05 SOH                            13:44.37  
  4 #  683 Shelby Viseur      04 NMSOL               13:56.66   14:10.03  
 
100 Meter Hurdles 13-14 Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 # 1830 Avery Coffey       05 UNA NM                            20.52   2 
  2 # 1819 Rebecca Baker      05 UNA NM                            21.27   2 
  3 #  662 Elena Valdez       05 NMSOL                             21.66   2 
  4 #  650 Kendall Ritter     04 NMSOL                  21.21      21.89   1 
  5 #  538 Emily Romansky     04 RRTC                   23.58      21.99   1 
 -- # 1838 Maci Cordova       05 UNA NM                              DNS   1 
 
200 Meter Hurdles 13-14 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 # 1830 Avery Coffey       05 UNA NM                            36.06  
  2 # 1923 Emma D'Angelico    04 RRTC                              37.66  
 
4x100 Meter Relay 13-14 Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 ALBUQUERQUE OLYMPETTE CLUB  'A'                     53.83      54.06  
  2 RIO RANCHO TRACK CLUB  'A'                          58.80      58.60  
 
High Jump 13-14 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 # 2380 Marisol Gallegos   05 CTC                    1.20m      1.30m    4-03.25 
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 
        P    O    O   XO    O    O   XO  XXX 
  2 #  698 Tess Arruti        05 NMSOL                  1.25m      1.25m    4-01.25 
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 
        O    O    O    O    O    O  XXX 
  3 # 1849 Jacquelyn Gorman   04 UNA NM                 1.25m     J1.25m    4-01.25 
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 
        P    P    P    O   XO  XXO  XXX 
  4 # 1466 Ellie Suo-Anttila  04 AAT                    1.20m      1.20m    3-11.25 
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 
        O    O    O    O    O  XXX 
  4 # 1414 Kendall Downing    05 AAT                    1.20m      1.20m    3-11.25 
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 
        O    O    O    O    O  XXX 
 -- #  735 Savannah Ames      05 CTC                    1.25m        DNS            
 
Long Jump 13-14 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 #  735 Savannah Ames      05 CTC                    4.46m      4.51m   14-09.75 
      3.90m  4.51m  4.12m         
  2 # 1864 Angelina Passalac  05 UNA NM                 4.16m      4.41m   14-05.75 
      FOUL  4.41m  4.40m         
  3 #  791 Sophia Lopez       05 CTC                    3.99m      4.05m   13-03.50 
      3.80m  4.05m  3.91m         
  4 # 1849 Jacquelyn Gorman   04 UNA NM                 4.19m      4.03m   13-02.75 
      3.94m  4.03m  FOUL         
  5 #  650 Kendall Ritter     04 NMSOL                             3.55m   11-07.75 
      3.45m  3.55m  3.42m           
  6 #  604 Katelyn Frazier    05 NMSOL                             3.04m    9-11.75 
      2.94m  FOUL  3.04m         
  7 # 1479 Julia Schoenwald   04 AAT                    2.93m      2.89m    9-05.75 
      FOUL  2.89m  2.73m         
 -- # 1331 Reagan Morris      04 ZIA                    3.33m       FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL         
 -- #  538 Emily Romansky     04 RRTC                                DNS            
 -- #  676 Dasheana Sykes     04 AOC                    3.55m        DNS            
 
Triple Jump 13-14 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 # 1849 Jacquelyn Gorman   04 UNA NM                            9.15m   30-00.25 
      9.11m  FOUL  9.15m         
 
Shot Put 6 lb. 13-14 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 # 1847 Sterling Glenn     04 UNA NM                11.63m     11.48m   37-08.00 
      10.85m  11.48m  11.11m            
  2 #  757 Samantha Cordova   05 CTC                    7.48m      8.47m   27-09.50 
      7.83m  7.00m  8.47m            
  3 #  399 Claire Strobbe     05 CTC                               7.82m   25-08.00 
      FOUL  7.18m  7.82m            
  4 #  650 Kendall Ritter     04 NMSOL                  6.80m      7.29m   23-11.00 
      6.89m  7.23m  7.29m            
  5 # 2376 Haley White        05 CTC                               4.70m   15-05.00 
      4.50m  4.70m  4.37m            
 -- # 1838 Maci Cordova       05 UNA NM                              DNS            
 
Discus Throw 1kg 13-14 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 # 1847 Sterling Glenn     04 UNA NM                32.00m     32.46m     106-06 
      32.46m  FOUL  31.77m            
  2 #  757 Samantha Cordova   05 CTC                   15.88m     17.99m      59-00 
      16.83m  17.99m  FOUL            
  3 #  599 Sidney Cooper      04 NMSOL                 15.20m     16.13m      52-11 
      15.00m  FOUL  16.13m            
  4 # 2376 Haley White        05 CTC                   12.59m     13.66m      44-10 
      13.66m  10.30m  12.76m            
 -- # 1838 Maci Cordova       05 UNA NM                              DNS            
 -- # 1866 Mariana Sanchez    04 UNA NM                17.45m        DNS            
 
Javelin Throw 600g 13-14 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 # 1847 Sterling Glenn     04 UNA NM                25.44m     27.82m      91-03 
      27.41m  27.82m  27.07m            
  2 #  689 Molly Peek         05 NMSOL                 15.34m     18.28m      60-00 
      15.95m  18.28m  17.21m            
  3 #  757 Samantha Cordova   05 CTC                   15.35m     16.71m      54-10 
      16.71m  14.69m  15.96m            
  4 #  599 Sidney Cooper      04 NMSOL                 14.78m     14.91m      48-11 
      14.74m  14.91m  14.82m            
  5 #  523 Nia Beal           05 RRTC                  11.98m     12.20m      40-00 
      10.98m  9.36m  12.20m            
  6 #  530 DaVonna Dennard    05 RRTC                  14.78m     11.50m      37-09 
      9.81m  9.04m  11.50m            
  7 # 1411 Rosalin Chavez     05 AAT                   17.04m     10.76m      35-04 
      FOUL  10.32m  10.76m            
 -- # 1838 Maci Cordova       05 UNA NM                              DNS            
 -- #  688 Marisa Sena        05 NMSOL                 17.42m        DNS            
 
3000 Meter Race Walk 13-14 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 # 1466 Ellie Suo-Anttila  04 AAT                 17:32.79   17:59.54  
  2 # 1411 Rosalin Chavez     05 AAT                 19:24.36   20:14.13  
 
100 Meter Dash 15-16 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 # 1480 Miah Puckett       03 AAT                    13.75      14.02  
  2 #  559 Joanna McChriston  03 RRTC                   13.67      14.39  
  3 # 1839 Eva Del Frate      03 UNA NM                            15.69   15.684
  4 # 1477 Eva Duran          03 AAT                    14.96      15.69   15.690
  5 # 2775 Arianna Yancey     03 RRTC                              19.17  
  6 # 2784 Alexis Gonzales    03 NMSOL                             19.64  
 
200 Meter Dash 15-16 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 # 1480 Miah Puckett       03 AAT                    30.68      28.95  
  2 #  559 Joanna McChriston  03 RRTC                   31.74      30.08  
  3 #  616 Lauryn Herrera     03 NMSOL                             31.31  
  4 # 2784 Alexis Gonzales    03 NMSOL                             42.97  
 
400 Meter Dash 15-16 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 # 1480 Miah Puckett       03 AAT                  1:04.42    1:04.31  
  2 #  616 Lauryn Herrera     03 NMSOL                           1:11.92  
  3 # 2775 Arianna Yancey     03 RRTC                 1:27.57    1:28.78  
  4 #  691 Nizhoni Atencio    03 NMSOL                1:27.43    1:30.73  
 
800 Meter Run 15-16 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
 -- # 2383 Lauren Tracey      03 CTC                  3:10.28        DNS  
 -- # 1407 Nadine Camacho     02 AAT                  2:52.82        DNS  
 -- # 1450 Alexandra Osterlo  02 AAT                  3:38.18        DNS  
 
1500 Meter Run 15-16 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 # 1843 Mattea Floyd       02 UNA NM                          5:42.79  
 -- # 2383 Lauren Tracey      03 CTC                  6:25.37        DNS  
 
3000 Meter Run 15-16 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  691 Nizhoni Atencio    03 NMSOL                          16:25.11  
 
100 Meter Hurdles 15-16 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 # 1477 Eva Duran          03 AAT                    20.71      20.75  
  2 # 1839 Eva Del Frate      03 UNA NM                            20.77  
 
400 Meter Hurdles 15-16 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 # 1832 Preslie Coffey     02 UNA NM                          1:10.71  
 
Long Jump 15-16 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 #  559 Joanna McChriston  03 RRTC                              3.48m   11-05.00 
      3.30m  FOUL  3.48m           
 -- # 1480 Miah Puckett       03 AAT                    4.17m       FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL         
 -- # 1839 Eva Del Frate      03 UNA NM                              DNS            
 -- # 1407 Nadine Camacho     02 AAT                    3.39m        DNS            
 
Shot Put 4kg 15-16 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 # 1446 Olivia Mikaelian   02 AAT                    9.18m      9.19m   30-02.00 
      8.26m  8.81m  9.19m            
  2 #  616 Lauryn Herrera     03 NMSOL                             8.25m   27-01.00 
      7.41m  8.25m  FOUL            
  3 #  576 Alessandra Silva   02 RRTC                              7.73m   25-04.50 
      7.73m  7.55m  7.72m            
 
Discus Throw 1kg 15-16 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 # 1446 Olivia Mikaelian   02 AAT                   29.55m     28.11m      92-03 
      FOUL  28.11m  FOUL            
  2 #  576 Alessandra Silva   02 RRTC                             25.00m      82-00 
      25.00m  22.03m  24.20m            
  3 # 1839 Eva Del Frate      03 UNA NM                           20.11m      66-00 
      16.96m  17.30m  20.11m           
 
Javelin Throw 600g 15-16 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 #  576 Alessandra Silva   02 RRTC                             25.54m      83-09 
      25.54m  22.49m  23.80m            
  2 #  616 Lauryn Herrera     03 NMSOL                            16.85m      55-03 
      15.87m  14.45m  16.85m           
 
3000 Meter Race Walk 15-16 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 # 1828 Tabitha Cionelo    02 UNA NM                         19:35.04  
 
100 Meter Dash 17-18 Women
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 # 1974 Calicia Perea      01 SOH                               13.77  
 -- # 1344 Alexis Alomari     99 ZIA                                 DNS  
 -- # 1481 Sahara Hansen      00 AAT                                 DNS  
 
200 Meter Dash 17-18 Women
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 # 1974 Calicia Perea      01 SOH                    28.50      27.80  
 -- # 1344 Alexis Alomari     99 ZIA                                 DNS  
 
400 Meter Dash 17-18 Women
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 # 1974 Calicia Perea      01 SOH                  1:05.01    1:03.52  
 -- # 1344 Alexis Alomari     99 ZIA                                 DNS  
 
100 Meter Hurdles 17-18 Women
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 # 1824 Jessica Campbell   99 UNA NM                            18.67  
  2 #  339 Kaitlynn Maestas   01 JJTC                              20.12  
 
400 Meter Hurdles 17-18 Women
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  339 Kaitlynn Maestas   01 JJTC                            1:19.49  
 
High Jump 17-18 Women
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 # 1974 Calicia Perea      01 SOH                               1.45m    4-09.00 
     1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 
        O    O    O    O   XO  XXX 
 
Long Jump 17-18 Women
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 # 1824 Jessica Campbell   99 UNA NM                            4.85m   15-11.00 
      4.26m  4.52m  4.85m            
 
Shot Put 4kg 17-18 Women
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 # 1875 Stephanie Vargovi  00 UNA NM                            9.62m   31-06.75 
      9.62m  9.29m  8.71m            
  2 #  775 Abigail Garcia     01 CTC                    8.08m      8.57m   28-01.50 
      8.15m  8.46m  8.57m           
  3 # 1824 Jessica Campbell   99 UNA NM                            8.18m   26-10.00 
      7.61m  7.57m  8.18m            
 -- # 1481 Sahara Hansen      00 AAT                                 DNS            
 
Discus Throw 1kg 17-18 Women
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 # 1875 Stephanie Vargovi  00 UNA NM                           25.40m      83-04 
      FOUL  25.40m  FOUL            
  2 #  775 Abigail Garcia     01 CTC                   25.19m     22.48m      73-09 
      22.48m  FOUL  FOUL            
 -- # 1481 Sahara Hansen      00 AAT                   21.98m        DNS            
 
Javelin Throw 600g 17-18 Women
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 #  775 Abigail Garcia     01 CTC                   25.45m     23.39m      76-09 
      23.07m  23.39m  23.26m           
 -- # 1481 Sahara Hansen      00 AAT                   21.25m        DNS            
 
800 Meter Run Masters 50 Women
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
 -- # 1874 Lisa Valle         66 UNA NM                              DNS  
 
1500 Meter Run Masters 50 Women
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
 -- # 1874 Lisa Valle         66 UNA NM                              DNS  
 
1500 Meter Race Walk Seniors 60 Women
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
 -- # 1862 Jean Morse-Sanche  55 UNA NM                              DNS  
 
1500 Meter Race Walk Seniors 65 Women
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 # 1867 Anne Schafer Kell  49 UNA NM                         11:30.46  
 
100 Meter Dash 8 & Under Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 #  564 Alexander Morand-  10 RRTC                   15.89      16.14   1 
  2 # 1507 Carmelo Mason      11 NMSA                   17.73      16.43   1 
  3 #  665 Justin Ingersoll   10 AOC                    16.78      16.94   1 
  4 # 1855 Jayden Jones       10 UNA NM                 16.63      17.28   1 
  5 #  572 Ezra Robinson      10 RRTC                              17.85   4 
  6 #  586 Zion Ward          10 RRTC                   17.57      18.07   1 
  7 # 2382 Kai Gachupin       10 CTC                    18.94      18.08   1 
  8 #  569 Michael Nuanez     11 RRTC                   18.41      18.12   1 
  9 # 1872 Trevin Stephens    10 UNA NM                            18.31   4 
 10 # 1971 Anthony Ortega     12 SOH                    22.89      18.58   2 
 11 # 2776 Cash Hankner       10 RRTC                   20.24      18.61   2 
 12 #  750 Eloy Candelaria I  12 CTC                    18.72      19.84   1 
 13 #  323 Tradjen Gaxiola    10 JJTC                   19.32      20.60   2 
 14 # 1431 Mesgana Habteyes   11 AAT                    19.36      21.16   2 
 15 # 1514 Justice Berry      11 NMSA                   20.64      21.24   2 
 16 #  340 Jayden Johnson     12 JJTC                              21.45   4 
 17 #  744 Cameron Burk       11 CTC                    23.32      22.38   3 
 18 # 1403 Kyle Brunton       11 AAT                    21.24      23.90   2 
 19 #  607 Malikai Garcia     12 NMSOL                  39.81      24.03   3 
 20 # 1342 Jacoby Wilson      12 ZIA                    21.61      24.09   2 
 21 #  674 Sebastian Romero   11 AOC                    23.78      24.31   3 
 22 # 1314 Muhammad Alomari   11 ZIA                    24.00      24.49   3 
 23 # 1877 CJ Williams        12 UNA NM                 23.21      24.64   3 
 24 # 1647 Zaiden Scott       11 EPP                               25.62   4 
 25 #  587 Logan Yancey       12 RRTC                   40.89      31.58   3 
 26 # 1646 Xander Scott       13 EPP                               32.39   4 
 27 # 1645 Maddox Scott       13 EPP                               33.60   3 
 -- # 1513 Jayden McDonald    10 NMSA                   19.39        DNS   2 
 -- # 1478 Cru McBride        12 AAT                                 DNS   4 
 -- # 1445 Nolan Maurer       12 AAT                    26.16        DNS   3 
 
200 Meter Dash 8 & Under Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 #  564 Alexander Morand-  10 RRTC                   33.96      35.14   1 
  2 # 1855 Jayden Jones       10 UNA NM                 34.82      36.30   1 
  3 #  543 Tosin Fashola      10 RRTC                   36.43      38.66   1 
  4 #  586 Zion Ward          10 RRTC                   38.36      39.92   1 
  5 # 2382 Kai Gachupin       10 CTC                    38.74      39.96   1 
  6 #  750 Eloy Candelaria I  12 CTC                    41.25      41.83   2 
  7 #  528 Vincent Cichy      11 RRTC                              41.95   3 
  8 #  733 Crew Adams         10 CTC                               42.02   5 
  9 # 1971 Anthony Ortega     12 SOH                    51.24      42.11   3 
 10 #  760 Quinn Cordray      11 CTC                    40.99      42.60   2 
 11 #  324 Tyree Gaxiola      12 JJTC                   41.93      43.65   2 
 12 # 1461 Liam Shiver        12 AAT                    42.61      46.60   2 
 13 #  581 Michael Swinney    11 RRTC                   44.30      47.47   2 
 14 #  323 Tradjen Gaxiola    10 JJTC                              47.91   4 
 15 #  744 Cameron Burk       11 CTC                    50.76      47.99   3 
 16 #  340 Jayden Johnson     12 JJTC                              51.05   5 
 17 #  607 Malikai Garcia     12 NMSOL                  51.68      51.62   3 
 18 #  674 Sebastian Romero   11 AOC                    57.62      51.71   3 
 19 # 1647 Zaiden Scott       11 EPP                               52.34   4 
 20 # 1445 Nolan Maurer       12 AAT                  1:04.23      56.74   3 
 21 # 1447 Nathan Navas       12 AAT                             1:00.04   4 
 22 # 1646 Xander Scott       13 EPP                             1:10.01   5 
 23 # 1645 Maddox Scott       13 EPP                             1:13.56   4 
 -- #  665 Justin Ingersoll   10 AOC                    36.46        DNS   1 
 -- # 1314 Muhammad Alomari   11 ZIA                    46.31        DNS   2 
 
400 Meter Dash 8 & Under Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 # 1855 Jayden Jones       10 UNA NM               1:17.76    1:20.31   1 
  2 # 1507 Carmelo Mason      11 NMSA                            1:20.66   4 
  3 #  733 Crew Adams         10 CTC                  1:30.12    1:24.13   1 
  4 #  543 Tosin Fashola      10 RRTC                 1:23.90    1:24.16   1 
  5 #  638 Eli Midgett        10 NMSOL                           1:29.91   4 
  6 # 1513 Jayden McDonald    10 NMSA                            1:30.05   4 
  7 #  550 Easton Luna        11 RRTC                            1:31.29   3 
  8 #  324 Tyree Gaxiola      12 JJTC                 1:34.69    1:32.63   1 
  9 #  760 Quinn Cordray      11 CTC                             1:32.78   4 
 10 # 1834 Tucker Cole        11 UNA NM               1:31.09    1:34.23   1 
 11 # 2776 Cash Hankner       10 RRTC                 1:39.36    1:36.64   2 
 12 # 1971 Anthony Ortega     12 SOH                  2:04.35    1:37.74   2 
 13 #  569 Michael Nuanez     11 RRTC                            1:37.89   4 
 14 # 1514 Justice Berry      11 NMSA                            1:38.08   3 
 15 #  554 Cyrus Lytle        10 RRTC                            1:38.44   3 
 16 # 1431 Mesgana Habteyes   11 AAT                  1:36.88    1:39.01   1 
 17 #  589 Gavin Romansky     10 RRTC                            1:39.76   3 
 18 #  740 Nolen Barnes       10 CTC                  1:41.71    1:44.86   2 
 19 # 1342 Jacoby Wilson      12 ZIA                  1:40.11    1:48.95   2 
 20 # 1647 Zaiden Scott       11 EPP                             1:54.31   4 
 21 # 1403 Kyle Brunton       11 AAT                  2:01.16    1:58.09   2 
 22 # 1445 Nolan Maurer       12 AAT                  2:06.99    2:02.53   3 
 -- #  659 Anthony Tamayo     12 NMSOL                1:53.44        DNS   2 
 -- # 1478 Cru McBride        12 AAT                                 DNS   3 
 
800 Meter Run 8 & Under Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 # 1418 Lewi Femling       10 AAT                  3:00.61    3:12.45  
  2 # 1398 Gideon Bigelow     10 AAT                  3:17.50    3:26.56  
  3 # 1834 Tucker Cole        11 UNA NM               3:36.16    3:37.77  
  4 #  550 Easton Luna        11 RRTC                 3:32.04    3:41.94  
  5 #  740 Nolen Barnes       10 CTC                             3:46.66  
  6 #  581 Michael Swinney    11 RRTC                            3:50.34  
  7 #  554 Cyrus Lytle        10 RRTC                 3:30.33    3:52.12  
  8 # 1872 Trevin Stephens    10 UNA NM               3:31.62    4:11.69  
 -- #  594 Julian Bonnell     11 NMSOL                3:37.93        DNS  
 
1500 Meter Run 8 & Under Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 # 1418 Lewi Femling       10 AAT                  6:08.45    6:07.35  
  2 #  638 Eli Midgett        10 NMSOL                6:56.40    7:35.54  
  3 #  659 Anthony Tamayo     12 NMSOL                           8:25.46  
 -- #  594 Julian Bonnell     11 NMSOL                7:08.00        DNS  
 
4x100 Meter Relay 8 & Under Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 RIO RANCHO TRACK CLUB  'A'                        1:10.64    1:13.12  
  2 RIO RANCHO TRACK CLUB  'B'                                   1:17.49  
  3 ALBUQUERQUE ATHLETICS TRACK  'A'                  1:07.37    1:37.46  
 
Long Jump 8 & Under Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 # 1507 Carmelo Mason      11 NMSA                   2.76m      3.13m   10-03.25 
      2.91m  2.91m  3.13m           
  2 #  564 Alexander Morand-  10 RRTC                   3.10m      3.07m   10-01.00 
      3.05m  3.07m  FOUL           
  3 #  665 Justin Ingersoll   10 AOC                               2.77m    9-01.25 
      2.42m  2.77m  FOUL            
  4 #  638 Eli Midgett        10 NMSOL                  2.59m      2.70m    8-10.25 
      FOUL  2.57m  2.70m            
  5 # 2382 Kai Gachupin       10 CTC                    2.91m      2.58m    8-05.75 
      2.58m  1.87m  2.37m            
  6 #  528 Vincent Cichy      11 RRTC                   2.32m      2.55m    8-04.50 
      2.42m  2.55m  2.27m            
  7 # 1872 Trevin Stephens    10 UNA NM                 1.76m      2.47m    8-01.25 
      1.86m  1.92m  2.47m            
  8 #  572 Ezra Robinson      10 RRTC                              2.41m    7-11.00 
      2.41m  FOUL  FOUL            
  9 #  744 Cameron Burk       11 CTC                    2.17m      2.31m    7-07.00 
      2.10m  2.14m  2.31m            
 10 #  324 Tyree Gaxiola      12 JJTC                   2.30m      2.26m    7-05.00 
      FOUL  2.12m  2.26m            
 11 # 1834 Tucker Cole        11 UNA NM                 2.53m      2.25m    7-04.75 
      2.20m  2.25m  FOUL            
 12 # 2776 Cash Hankner       10 RRTC                   1.81m      2.20m    7-02.75 
      1.83m  2.06m  2.20m            
 13 #  760 Quinn Cordray      11 CTC                    2.62m      2.18m    7-02.00 
      2.09m  2.18m  2.17m            
 14 # 2690 Dominic Della-Rat  10 LCSD                              2.15m    7-00.75 
      FOUL  2.15m  1.78m            
 15 #  323 Tradjen Gaxiola    10 JJTC                   2.70m      2.05m    6-08.75 
      1.75m  2.05m  2.05m            
 16 # 1398 Gideon Bigelow     10 AAT                              J2.05m    6-08.75 
      2.05m  2.03m  1.86m            
 17 # 1513 Jayden McDonald    10 NMSA                   2.20m      2.04m    6-08.50 
      2.04m  FOUL  FOUL            
 18 # 1514 Justice Berry      11 NMSA                              2.03m    6-08.00 
      2.03m  FOUL  1.86m            
 19 #  733 Crew Adams         10 CTC                               1.98m    6-06.00 
      FOUL  1.98m  FOUL           
 20 #  589 Gavin Romansky     10 RRTC                   2.46m      1.76m    5-09.25 
      1.76m  FOUL  FOUL            
 21 #  340 Jayden Johnson     12 JJTC                              1.64m    5-04.75 
      1.64m  0.86m  FOUL            
 22 # 1877 CJ Williams        12 UNA NM                 1.70m      1.58m    5-02.25 
      1.40m  1.58m  FOUL            
 23 #  740 Nolen Barnes       10 CTC                    2.05m      1.57m    5-02.00 
      1.57m  1.36m  1.32m            
 24 #  607 Malikai Garcia     12 NMSOL                             1.50m    4-11.25 
      FOUL  FOUL  1.50m            
 25 #  573 Marcus Sadler      11 RRTC                   2.05m      1.45m    4-09.25 
      0.97m  0.89m  1.45m            
 -- #  594 Julian Bonnell     11 NMSOL                               DNS            
 
Shot Put 6 lb. 8 & Under Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 #  573 Marcus Sadler      11 RRTC                   1.65m      2.04m    6-08.50 
      2.00m  2.04m  1.89m            
 -- # 2690 Dominic Della-Rat  10 LCSD                                DNS            
 
Javelin Throw 300g 8 & Under Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 # 1418 Lewi Femling       10 AAT                   11.67m     10.17m      33-04 
      10.17m  9.21m  FOUL            
  2 # 1398 Gideon Bigelow     10 AAT                    8.85m      8.27m      27-01 
      8.27m  6.07m  6.29m            
  3 #  573 Marcus Sadler      11 RRTC                   9.86m      6.79m      22-03 
      FOUL  6.79m  6.54m            
  4 # 1431 Mesgana Habteyes   11 AAT                    5.72m      6.42m      21-01 
      6.42m  2.32m  4.27m            
  5 # 1447 Nathan Navas       12 AAT                    5.90m      5.23m      17-02 
      4.39m  4.82m  5.23m            
  6 #  587 Logan Yancey       12 RRTC                              4.55m      14-11 
      4.55m  3.75m  3.60m            
  7 # 1461 Liam Shiver        12 AAT                    5.68m      3.83m      12-07 
      3.83m  2.80m  3.07m            
  8 #  581 Michael Swinney    11 RRTC                              3.14m      10-04 
      3.14m  FOUL  2.39m            
 
100 Meter Dash 9-10 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 #  574 Brandon Schluep    08 RRTC                   15.28      15.56   1 
  2 # 1392 Luca Barreras      08 AAT                    16.11      15.82   1 
  3 # 1845 Jonah Foutz        08 UNA NM                 15.70      16.03   1 
  4 # 1328 Joseph Larson      08 ZIA                    16.50      16.78   1 
  5 # 1437 Jackson Jarrell    09 AAT                    17.66      17.24   2 
  6 #  672 Maximilliano Rome  08 AOC                    17.18      17.24   1  17.238
  6 #  667 Kaden Ingersoll    08 AOC                    16.66      17.24   1  17.238
  8 # 1340 Sylus Coughenour   08 ZIA                    17.33      17.42   1 
  9 # 1992 Ethan Briseno      08 SOH                               17.47   4 
 10 # 1454 Max Pittarelli     09 AAT                               17.58   4 
 11 #  745 Kaleb Burk         08 CTC                    17.42      17.69   1 
 12 # 1326 Christopher Kist   08 ZIA                               17.71   4 
 13 #  384 Ezekiel Ortega     08 CTC                    17.94      17.73   2 
 14 # 1504 B'Angelo Mason     09 NMSA                   17.83      17.84   2 
 15 #  763 Jalil Dixon        08 CTC                    17.63      17.96   2 
 16 #  682 Elijah Vigil       09 NMSOL                  18.62      18.32   2 
 17 # 1959 Jon Otero          09 SOH                               18.59   3 
 18 #  625 Ezra Konold        08 NMSOL                  18.70      18.63   2 
 19 #  533 Ryelle Duque       09 RRTC                   18.35      19.06   2 
 20 #  387 Liam Ray           09 CTC                    18.37      19.14   2 
 21 #  614 James Herrera      09 NMSOL                  19.19      19.47   3 
 22 # 1433 Emmanuel Haynes    09 AAT                    19.08      20.05   3 
 23 # 1415 Jacob Escobedo     08 AAT                    19.99      20.15   3 
 24 #  338 Jesus Morales      08 JJTC                   20.55      20.78   3 
 25 #  334 Omar Carrera       09 JJTC                   19.65      20.79   3 
 -- # 2695 Isley Myrick       08 LCSD                                DNS   3 
 -- # 1336 Tremayne Webb      08 ZIA                    19.64        DNS   3 
 
200 Meter Dash 9-10 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 #  641 Timothy Ortiz      08 NMSOL                  32.91      31.74   1 
  2 # 1320 Amin Cooper        08 ZIA                               32.86   5 
  3 # 1392 Luca Barreras      08 AAT                    33.72      33.46   1 
  4 # 1845 Jonah Foutz        08 UNA NM                 32.55      34.05   1 
  5 #  588 Avery Romansky     09 RRTC                              34.12   6 
  6 # 1448 Mateo Ojeda        09 AAT                    35.48      34.37   2 
  7 #  566 Rache Morris       08 RRTC                   36.07      34.38   2 
  8 #  754 Josiah Chavez      09 CTC                    34.43      34.45   1 
  9 #  333 Zayland Ingram     09 JJTC                   34.50      34.80   1 
 10 #  667 Kaden Ingersoll    08 AOC                    35.15      34.90   2 
 11 #  521 Devin Dairsow      08 RRTC                   34.81      34.98   2 
 12 #  327 Ethan Maestas      08 JJTC                              35.64   5 
 13 #  672 Maximilliano Rome  08 AOC                    37.03      35.83   3 
 14 # 1328 Joseph Larson      08 ZIA                    34.49      36.04   1 
 15 # 1340 Sylus Coughenour   08 ZIA                               36.45   5 
 16 # 1992 Ethan Briseno      08 SOH                               36.83   6 
 17 # 1463 Treyson Sims       08 AAT                    36.65      36.94   3 
 18 # 1454 Max Pittarelli     09 AAT                    36.77      37.45   3 
 19 #  657 Liam Strasser      09 NMSOL                  37.78      37.59   3 
 20 #  745 Kaleb Burk         08 CTC                    39.23      37.97   4 
 21 #  560 Kellen McCray      09 RRTC                   34.77      39.03   2 
 22 # 1408 Brayden Carter     08 AAT                    37.20      39.38   3 
 23 #  625 Ezra Konold        08 NMSOL                  41.28      39.70   4 
 24 # 1452 Duncan Paine       08 AAT                    35.48      39.83   2 
 25 # 1437 Jackson Jarrell    09 AAT                    36.38      41.07   3 
 26 # 1504 B'Angelo Mason     09 NMSA                   39.06      41.28   4 
 27 #  533 Ryelle Duque       09 RRTC                   43.50      42.51   4 
 28 #  387 Liam Ray           09 CTC                    42.37      42.65   4 
 29 # 1433 Emmanuel Haynes    09 AAT                    41.74      46.80   4 
 -- # 2695 Isley Myrick       08 LCSD                                DNS   5 
 -- # 1985 Michael McMullan   09 SOH                                 DNS   5 
 -- #  800 Caden McCraw       08 CTC                                 DNS   6 
 
400 Meter Dash 9-10 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 #  322 Tayson Gaxiola     09 JJTC                 1:09.51    1:07.60   1 
  2 # 1320 Amin Cooper        08 ZIA                  1:08.42    1:08.80   1 
  3 # 1640 Tyson Cotchery     08 EPP                  1:08.00    1:10.57   1 
  4 #  734 Carson Ames        08 CTC                  1:13.46    1:13.29   1 
  5 #  641 Timothy Ortiz      08 NMSOL                           1:13.85   5 
  6 #  567 Rashuad Morris     08 RRTC                 1:20.05    1:16.38   1 
  7 # 1417 Israel Femling     09 AAT                  1:14.36    1:16.88   1 
  8 # 1337 Josiah Wilson      09 ZIA                  1:21.99    1:17.24   2 
  9 #  390 Gavin Reed         08 CTC                  1:20.24    1:19.36   2 
 10 # 1326 Christopher Kist   08 ZIA                  1:23.81    1:22.13   2 
 11 # 1463 Treyson Sims       08 AAT                  1:22.36    1:22.40   2 
 12 # 1845 Jonah Foutz        08 UNA NM                          1:22.43   5  1:22.421
 12 #  566 Rache Morris       08 RRTC                 1:24.45    1:22.43   3  1:22.426
 14 # 1955 Tomar Monarco      08 SOH                             1:22.45   5 
 15 # 1408 Brayden Carter     08 AAT                  1:27.14    1:22.70   3 
 16 # 1992 Ethan Briseno      08 SOH                             1:23.10   4 
 17 # 1835 Wyatt Cole         08 UNA NM               1:21.81    1:23.44   2 
 18 #  384 Ezekiel Ortega     08 CTC                  1:23.47    1:23.54   2 
 19 #  754 Josiah Chavez      09 CTC                  1:24.07    1:24.46   3 
 20 # 1437 Jackson Jarrell    09 AAT                  1:25.63    1:26.32   3 
 21 #  657 Liam Strasser      09 NMSOL                1:24.61    1:27.78   3 
 22 # 1324 Chase Kendall      09 ZIA                  1:25.82    1:28.04   3 
 23 # 1959 Jon Otero          09 SOH                  1:33.23    1:28.55   4 
 24 # 1504 B'Angelo Mason     09 NMSA                            1:31.45   4 
 25 #  337 Osman Morales      09 JJTC                 1:29.40    1:31.75   4 
 26 #  570 Diego Paul         09 RRTC                 1:39.69    1:37.71   4 
 27 #  331 Antonio Romero     08 JJTC                            1:37.94   5 
 28 #  739 Edward Barnes      09 CTC                  1:38.48    1:48.42   4 
 
800 Meter Run 9-10 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 # 1419 Tesfaye Femling    08 AAT                  2:34.85    2:36.42   1 
  2 # 1640 Tyson Cotchery     08 EPP                  2:32.00    2:36.73   1 
  3 #  641 Timothy Ortiz      08 NMSOL                           2:51.90   2 
  4 #  746 Mason Burks        08 CTC                             2:54.04   2 
  5 # 1452 Duncan Paine       08 AAT                  2:57.97    2:55.96   1 
  6 # 1337 Josiah Wilson      09 ZIA                  2:58.92    2:57.42   1 
  7 #  644 Micah Padilla      08 NMSOL                2:59.55    2:57.56   1 
  8 # 1395 Daniel Beers       08 AAT                  3:10.55    3:03.57   1 
  9 # 1417 Israel Femling     09 AAT                  3:00.43    3:06.05   1 
 10 # 1835 Wyatt Cole         08 UNA NM               3:12.36    3:10.55   1 
 11 #  390 Gavin Reed         08 CTC                  3:09.52    3:12.30   1 
 12 #  332 Dominic Romero     08 JJTC                 3:08.97    3:14.28   1 
 13 # 1475 Ronny Yassin       09 AAT                  3:11.32    3:15.03   1 
 14 #  752 Brock Chavez       09 CTC                  3:19.67    3:15.04   2 
 15 # 1959 Jon Otero          09 SOH                  3:27.80    3:19.85   2 
 16 # 1408 Brayden Carter     08 AAT                  3:12.23    3:23.18   1 
 17 #  335 Jose Carrera       08 JJTC                 3:29.94    3:30.32   2 
 18 #  797 Andres Martinez    09 CTC                  3:35.41    3:31.20   2 
 19 #  739 Edward Barnes      09 CTC                             3:52.83   2 
 
1500 Meter Run 9-10 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 # 1419 Tesfaye Femling    08 AAT                  5:17.88    5:11.87  
  2 # 1640 Tyson Cotchery     08 EPP                  5:09.00    5:27.45  
  3 # 1452 Duncan Paine       08 AAT                  5:54.86    5:55.40  
  4 # 1955 Tomar Monarco      08 SOH                             5:59.79  
  5 # 1395 Daniel Beers       08 AAT                  6:05.63    6:00.36  
  6 #  746 Mason Burks        08 CTC                  5:47.32    6:02.83  
  7 #  644 Micah Padilla      08 NMSOL                6:33.89    6:15.62  
  8 # 1475 Ronny Yassin       09 AAT                  6:05.59    6:53.15  
  9 #  797 Andres Martinez    09 CTC                  7:00.89    7:11.95  
 10 #  752 Brock Chavez       09 CTC                             7:28.99  
 
4x100 Meter Relay 9-10 Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 RIO RANCHO TRACK CLUB  'A'                        1:02.20    1:02.19  
  2 JR JAGUARS TRACK CLUB  'A'                                   1:02.76  
  3 ZIA TRACK CLUB  'A'                               1:03.36    1:05.30  
  4 ALBUQUERQUE ATHLETICS TRACK  'A'                  1:01.18    1:06.18  
 
4x400 Meter Relay 9-10 Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 ALBUQUERQUE ATHLETICS TRACK  'A'                  4:57.85    5:49.06  
  2 JR JAGUARS TRACK CLUB  'A'                                   6:08.77  
 
High Jump 9-10 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 # 1419 Tesfaye Femling    08 AAT                    1.10m      1.15m    3-09.25 
     0.80 0.85 0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 
        P    P    P    P   XO   XO   XO  XXO  XXX 
  2 #  533 Ryelle Duque       09 RRTC                              0.85m    2-09.50 
     0.80 0.85 0.90 
        O   XO  XXX 
 
Long Jump 9-10 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 #  322 Tayson Gaxiola     09 JJTC                   3.91m      3.72m   12-02.50 
      3.09m  3.72m  3.64m            
  2 #  327 Ethan Maestas      08 JJTC                              3.22m   10-06.75 
      FOUL  3.22m  2.54m            
  3 # 1392 Luca Barreras      08 AAT                               3.15m   10-04.00 
      3.15m  3.12m  FOUL            
  4 #  521 Devin Dairsow      08 RRTC                   2.93m      3.13m   10-03.25 
      3.13m  3.02m  3.04m            
  5 #  588 Avery Romansky     09 RRTC                   3.28m      3.08m   10-01.25 
      FOUL  3.08m  3.08m            
  6 #  567 Rashuad Morris     08 RRTC                   2.98m     J3.08m   10-01.25 
      2.86m  2.87m  3.08m            
  7 #  333 Zayland Ingram     09 JJTC                   3.32m      3.04m    9-11.75 
      2.90m  3.04m  FOUL            
  8 #  566 Rache Morris       08 RRTC                              2.96m    9-08.50 
      2.71m  2.96m  2.86m            
  9 # 1835 Wyatt Cole         08 UNA NM                 3.07m     J2.96m    9-08.50 
      2.96m  2.64m  FOUL            
 10 #  734 Carson Ames        08 CTC                    3.32m      2.95m    9-08.25 
      2.95m  2.66m  1.68m            
 11 # 2695 Isley Myrick       08 LCSD                              2.94m    9-07.75 
      2.73m  2.94m  2.91m            
 12 # 1417 Israel Femling     09 AAT                    3.28m     J2.94m    9-07.75 
      2.94m  2.78m  2.77m           
 13 #  560 Kellen McCray      09 RRTC                   3.11m      2.91m    9-06.75 
      2.87m  2.91m  2.56m            
 14 #  667 Kaden Ingersoll    08 AOC                    3.22m      2.82m    9-03.00 
      FOUL  2.82m  FOUL            
 15 # 1324 Chase Kendall      09 ZIA                    2.63m      2.76m    9-00.75 
      2.76m  2.68m  2.73m            
 16 #  745 Kaleb Burk         08 CTC                    2.58m      2.73m    8-11.50 
      2.73m  2.55m  FOUL            
 17 #  672 Maximilliano Rome  08 AOC                    2.61m      2.72m    8-11.25 
      2.64m  2.67m  2.72m            
 18 #  331 Antonio Romero     08 JJTC                              2.49m    8-02.00 
      FOUL  2.49m  2.09m            
 19 #  614 James Herrera      09 NMSOL                             2.43m    7-11.75 
      2.24m  2.43m  FOUL            
 20 #  335 Jose Carrera       08 JJTC                   2.64m      2.42m    7-11.25 
      2.38m  2.42m  FOUL            
 21 #  334 Omar Carrera       09 JJTC                   2.20m      2.29m    7-06.25 
      2.29m  1.92m  FOUL            
 22 # 1454 Max Pittarelli     09 AAT                    2.08m      2.27m    7-05.50 
      1.96m  2.18m  2.27m            
 23 #  797 Andres Martinez    09 CTC                    2.69m     J2.27m    7-05.50 
      FOUL  2.27m  FOUL            
 24 #  570 Diego Paul         09 RRTC                   2.31m      2.17m    7-01.50 
      1.83m  2.07m  2.17m            
 25 #  657 Liam Strasser      09 NMSOL                  2.78m      2.10m    6-10.75 
      FOUL  2.10m  2.07m            
 26 #  338 Jesus Morales      08 JJTC                   2.39m     J2.10m    6-10.75 
      2.10m  1.83m  1.99m            
 27 #  337 Osman Morales      09 JJTC                   2.36m      2.00m    6-06.75 
      2.00m  FOUL  1.76m            
 -- #  800 Caden McCraw       08 CTC                                 DNS            
 -- # 1470 Conall Verley      08 AAT                    3.06m        DNS            
 
Shot Put 6 lb. 9-10 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 #  574 Brandon Schluep    08 RRTC                   7.75m      7.17m   23-06.25 
      7.01m  7.17m  FOUL            
  2 #  763 Jalil Dixon        08 CTC                    5.56m      6.35m   20-10.00 
      6.35m  5.80m  6.13m            
  3 #  682 Elijah Vigil       09 NMSOL                  4.74m      5.34m   17-06.25 
      5.34m  4.77m  4.03m            
  4 # 1415 Jacob Escobedo     08 AAT                    5.48m      5.25m   17-02.75 
      5.25m  5.05m  4.97m            
  5 #  614 James Herrera      09 NMSOL                  5.05m      4.87m   15-11.75 
      4.86m  4.87m  FOUL            
  6 #  338 Jesus Morales      08 JJTC                   3.72m      4.42m   14-06.00 
      4.26m  4.11m  4.42m            
  7 #  334 Omar Carrera       09 JJTC                   4.26m      4.24m   13-11.00 
      3.94m  4.24m  4.23m            
  8 # 1641 Izayah Kirby       08 EPP                               3.28m   10-09.25 
      3.04m  3.28m  3.03m            
 -- # 1336 Tremayne Webb      08 ZIA                    5.94m        DNS            
 
Javelin Throw 300g 9-10 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 #  763 Jalil Dixon        08 CTC                   28.98m     27.74m      91-00 
      26.36m  24.79m  27.74m            
  2 #  625 Ezra Konold        08 NMSOL                            20.62m      67-08 
      18.64m  18.00m  20.62m            
  3 # 1462 Thomas Shiver      08 AAT                   24.26m     20.19m      66-03 
      19.48m  15.14m  20.19m            
  4 # 1340 Sylus Coughenour   08 ZIA                   17.15m     20.02m      65-08 
      17.44m  18.63m  20.02m            
  5 #  682 Elijah Vigil       09 NMSOL                 22.02m     19.97m      65-06 
      12.53m  13.15m  19.97m            
  6 #  752 Brock Chavez       09 CTC                              12.04m      39-06 
      11.95m  12.04m  9.94m            
  7 #  739 Edward Barnes      09 CTC                    7.78m     10.10m      33-02 
      8.86m  10.10m  7.36m            
  8 #  570 Diego Paul         09 RRTC                   9.60m      9.21m      30-02 
      7.78m  9.21m  7.00m            
  9 # 1641 Izayah Kirby       08 EPP                               7.38m      24-02 
      4.12m  6.29m  7.38m            
 -- # 1326 Christopher Kist   08 ZIA                                 DNS            
 -- # 1433 Emmanuel Haynes    09 AAT                    9.90m        DNS            
 -- # 1415 Jacob Escobedo     08 AAT                   18.69m        DNS            
 -- # 1336 Tremayne Webb      08 ZIA                   17.98m        DNS            
 
100 Meter Dash 11-12 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 # 1435 Vincent James      06 AAT                    13.65      13.79   1 
  2 #  329 Tanner Montano     07 JJTC                   13.63      13.91   1 
  3 #  551 Gabriel Luna       06 RRTC                   13.68      13.96   1 
  4 #  534 Cameron Dyer       06 RRTC                   13.85      14.06   1 
  5 #  565 Latavious Morris   06 RRTC                              14.53   4 
  6 # 1393 Noah Barreras      06 AAT                    14.13      14.62   1 
  7 #  577 Kadarious Sims     07 RRTC                   14.19      14.80   1 
  8 #  575 Parker Schrock     07 RRTC                   14.76      14.86   1 
  9 # 1868 Aiden Shipman      07 UNA NM                            15.03   4 
 10 #  336 Adam Jaramillo     06 JJTC                              15.58   3 
 11 # 1416 Eyob Femling       06 AAT                    15.24      15.61   1 
 12 # 1833 Lincoln Cole       07 UNA NM                            15.64   4 
 13 #  544 Kamaury Freeman    06 RRTC                   15.75      16.11   2 
 14 # 1332 Felipe Motley      07 ZIA                    15.94      16.32   2  16.313
 15 # 2379 Mycah Gachupin     07 CTC                    15.95      16.32   2  16.318
 16 #  394 Jeremiah Sanchez   06 CTC                    16.45      16.61   2 
 17 # 1957 Daniel Olguin      06 SOH                               16.86   4 
 18 #  548 Roland Henderson   07 RRTC                   16.92      16.96   3 
 19 # 1455 Dylan Prevett      07 AAT                    18.01      17.07   3 
 20 # 1949 Dylan Chavez       07 SOH                               17.10   4 
 21 # 1318 Julian Cisneros    07 ZIA                    16.61      17.15   2 
 22 # 1511 Ezekiah Ortiz      06 NMSA                   16.75      17.38   2 
 23 #  593 Troy Baldonado     06 NMSOL                  16.77      17.62   3 
 24 # 1319 Sergio Cisneros    07 ZIA                    17.46      17.67   3 
 25 # 1973 Cohyn Hunter       07 RRTC                   18.27      18.17   3 
 -- # 2375 Matthew Kingston   06 CTC                    18.76        DNS   3 
 -- # 1323 Isaiah Goree       07 ZIA                    16.04        DNS   2 
 -- # 1427 Malakai Goldie     07 AAT                                 DNS   4 
 -- #  541 Christiano Esquib  07 RRTC                   19.90        DNS   3 
 -- #  526 Xavier Chavez      07 RRTC                   16.64        DNS   2 
 
200 Meter Dash 11-12 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 #  551 Gabriel Luna       06 RRTC                   28.52      28.08   1 
  2 #  329 Tanner Montano     07 JJTC                   27.62      28.68   1 
  3 #  632 Jonah Martinez     06 NMSOL                  29.03      29.05   1 
  4 #  575 Parker Schrock     07 RRTC                   31.36      30.32   1 
  5 # 1393 Noah Barreras      06 AAT                    31.86      30.35   1 
  6 #  400 Joseph Strobbe     06 CTC                    32.24      31.23   2 
  7 # 1416 Eyob Femling       06 AAT                    33.37      31.28   2 
  8 # 1833 Lincoln Cole       07 UNA NM                 32.69      32.54   2 
  9 #  336 Adam Jaramillo     06 JJTC                   33.10      33.48   2 
 10 #  603 Joseph Duran       07 NMSOL                             33.93   3 
 11 # 1332 Felipe Motley      07 ZIA                    33.36      34.12   2 
 12 # 1455 Dylan Prevett      07 AAT                    38.66      36.67   3 
 13 #  781 Jacob Hatch        07 CTC                               37.22   3 
 14 # 1964 James Vaughn       07 SOH                               41.25   3 
 -- #  565 Latavious Morris   06 RRTC                   30.92        DNS   1 
 -- # 1427 Malakai Goldie     07 AAT                    39.63        DNS   3 
 -- # 2375 Matthew Kingston   06 CTC                    42.59        DNS   3 
 -- #  526 Xavier Chavez      07 RRTC                   34.97        DNS   2 
 
400 Meter Dash 11-12 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 # 1422 Desiderio Garcia   06 AAT                  1:02.96    1:03.23   1 
  2 #  632 Jonah Martinez     06 NMSOL                1:06.91    1:07.31   1 
  3 #  556 Jaiden Martinez    07 RRTC                 1:09.48    1:09.39   1 
  4 # 1868 Aiden Shipman      07 UNA NM                          1:11.07   4 
  5 # 1315 Zaid Alomari       07 ZIA                  1:15.24    1:12.79   2 
  6 #  773 Austin Fox         07 CTC                  1:15.57    1:14.50   2 
  7 #  544 Kamaury Freeman    06 RRTC                 1:15.07    1:14.97   1 
  8 #  400 Joseph Strobbe     06 CTC                  1:13.97    1:15.58   1 
  9 # 1397 Andrew Bigelow     06 AAT                  1:13.32    1:16.59   1 
 10 # 2379 Mycah Gachupin     07 CTC                             1:18.29   3 
 11 #  394 Jeremiah Sanchez   06 CTC                  1:19.75    1:18.97   2 
 12 # 1949 Dylan Chavez       07 SOH                             1:21.31   3 
 13 # 1957 Daniel Olguin      06 SOH                             1:21.36   3 
 14 #  520 Ezeqiel Abeyta     07 RRTC                 1:19.48    1:22.46   2 
 15 #  603 Joseph Duran       07 NMSOL                           1:24.58   4 
 16 # 1871 Ethan Stephens     07 UNA NM                          1:27.35   4 
 17 #  781 Jacob Hatch        07 CTC                             1:27.54   3 
 18 #  330 Luke Salazar       07 JJTC                 1:23.20    1:28.56   2 
 19 # 1964 James Vaughn       07 SOH                             1:29.69   4 
 20 #  686 Keivan Wright      07 NMSOL                           1:30.98   4 
 21 # 1511 Ezekiah Ortiz      06 NMSA                            1:32.73   3 
 22 #  548 Roland Henderson   07 RRTC                 1:31.33    1:38.56   3 
 -- # 1427 Malakai Goldie     07 AAT                                 DNS   4 
 -- #  328 Nikolas McDonald   07 JJTC                 1:21.68        DNS   2 
 
800 Meter Run 11-12 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 # 1422 Desiderio Garcia   06 AAT                  2:32.94    2:31.11   1 
  2 # 1421 William Fetz       06 AAT                  2:42.91    2:38.31   1 
  3 #  556 Jaiden Martinez    07 RRTC                 2:45.09    2:41.58   1 
  4 #  391 Asher Saban        06 CTC                  2:49.47    2:44.83   1 
  5 #  755 Orion Chavez       06 CTC                             2:46.21   2 
  6 #  681 Dominic Velasquez  06 NMSOL                2:54.16    2:50.42   1 
  7 #  747 Maxwell Burks      06 CTC                  2:58.78    2:54.93   1 
  8 #  799 Oliver Martinez    06 CTC                  2:58.60    2:56.19   1 
  9 #  590 Kevin Pruitt       07 RRTC                 3:04.22    3:00.64   1 
 10 #  777 Jacob Gonzales     06 CTC                  3:10.85    3:01.87   2 
 11 #  773 Austin Fox         07 CTC                  3:03.97    3:05.40   1 
 12 #  790 Dylan Lopez        06 CTC                  3:08.72    3:06.08   2 
 13 #  622 Isaac Kedge        07 NMSOL                3:12.53    3:11.01   2 
 14 #  687 Elias Vega-Diaz    07 NMSOL                3:03.49    3:11.09   1 
 15 #  737 Erick Bailon       07 CTC                  3:14.35    3:12.21   2 
 16 #  741 Isaiah Barnett     06 CTC                  3:12.75    3:12.95   2 
 17 # 2787 Landon Miner       06 NMSOL                           3:13.81   2 
 18 #  394 Jeremiah Sanchez   06 CTC                             3:14.11   2 
 19 #  330 Luke Salazar       07 JJTC                 3:18.86    3:29.19   2 
 20 #  686 Keivan Wright      07 NMSOL                3:30.75    3:33.26   2 
 -- #  401 Eli Tracey         06 CTC                  3:02.65        DNS   1 
 -- #  328 Nikolas McDonald   07 JJTC                 2:57.34        DNS   1 
 
1500 Meter Run 11-12 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 # 1422 Desiderio Garcia   06 AAT                  5:18.72    5:15.81  
  2 #  747 Maxwell Burks      06 CTC                             5:18.83  
  3 # 1315 Zaid Alomari       07 ZIA                             6:01.35  
  4 # 1429 Calvin Goodkind    06 AAT                  6:40.98    6:02.84  
  5 #  799 Oliver Martinez    06 CTC                             6:09.94  
  6 #  681 Dominic Velasquez  06 NMSOL                5:55.12    6:10.16  
  7 # 1871 Ethan Stephens     07 UNA NM                          6:17.12  
  8 #  790 Dylan Lopez        06 CTC                  6:16.95    6:23.65  
  9 #  777 Jacob Gonzales     06 CTC                  6:15.77    6:27.91  
 10 # 2787 Landon Miner       06 NMSOL                           6:32.24  
 11 #  622 Isaac Kedge        07 NMSOL                6:22.78    6:37.39  
 12 #  741 Isaiah Barnett     06 CTC                  6:37.18    6:38.55  
 13 #  385 Vaughn Ortega      06 CTC                             7:04.71  
 14 #  737 Erick Bailon       07 CTC                             7:13.77  
 -- #  401 Eli Tracey         06 CTC                  6:06.23        DNS  
 -- #  755 Orion Chavez       06 CTC                  5:34.99        DNS  
 -- #  391 Asher Saban        06 CTC                  5:54.27        DNS  
 
3000 Meter Run 11-12 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 # 1421 William Fetz       06 AAT                 11:35.47   11:31.17  
  2 #  389 Dallan Reed        06 CTC                            11:47.43  
  3 # 1397 Andrew Bigelow     06 AAT                 12:05.29   13:02.37  
  4 # 1429 Calvin Goodkind    06 AAT                 12:44.65   13:16.98  
  5 #  687 Elias Vega-Diaz    07 NMSOL                          13:37.27  
 
80 Meter Hurdles 11-12 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 # 1873 Antonio Trujillo   07 UNA NM                 17.49      16.40  
  2 #  531 Jarin Dennard      06 RRTC                   16.95      16.66  
  3 #  544 Kamaury Freeman    06 RRTC                   17.23      17.69  
 -- #  577 Kadarious Sims     07 RRTC                                DNS  
 
4x100 Meter Relay 11-12 Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 RIO RANCHO TRACK CLUB  'A'                          56.40      54.83  
 -- ZIA TRACK CLUB  'A'                               1:04.24        DNS  
 
High Jump 11-12 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 #  585 Cole Wagner        06 RRTC                   1.15m      1.20m    3-11.25 
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 
        O    O  XXO    O   XO  XXX 
  2 # 1482 Sebastian Lee      07 AAT                    1.15m      1.15m    3-09.25 
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 
        P    O    O    O  XXX 
  3 # 1873 Antonio Trujillo   07 UNA NM                 1.20m     J1.15m    3-09.25 
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 
        P    O   XO    O  XXX 
 
Long Jump 11-12 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 # 1435 Vincent James      06 AAT                    4.66m      4.45m   14-07.25 
      4.22m  4.45m  3.97m            
  2 #  632 Jonah Martinez     06 NMSOL                             4.29m   14-01.00 
      4.29m  3.89m  3.99m            
  3 #  565 Latavious Morris   06 RRTC                   4.04m      4.00m   13-01.50 
      3.80m  4.00m  3.90m            
  4 #  534 Cameron Dyer       06 RRTC                   3.93m      3.80m   12-05.75 
      FOUL  3.78m  3.80m            
  5 #  329 Tanner Montano     07 JJTC                   4.35m      3.78m   12-05.00 
      3.78m  3.77m  FOUL            
  6 #  391 Asher Saban        06 CTC                    3.99m     J3.78m   12-05.00 
      FOUL  3.78m  3.47m            
  7 #  336 Adam Jaramillo     06 JJTC                   2.91m      3.76m   12-04.00 
      3.71m  FOUL  3.76m            
  8 #  577 Kadarious Sims     07 RRTC                   3.90m      3.71m   12-02.25 
      FOUL  3.71m  FOUL            
  9 # 1393 Noah Barreras      06 AAT                    3.85m      3.61m   11-10.25 
      3.61m  FOUL  FOUL            
 10 # 1511 Ezekiah Ortiz      06 NMSA                   3.55m      3.31m   10-10.50 
      FOUL  2.77m  3.31m            
 11 # 1416 Eyob Femling       06 AAT                    3.48m      3.24m   10-07.75 
      FOUL  3.12m  3.24m            
 12 # 1871 Ethan Stephens     07 UNA NM                 3.27m      3.23m   10-07.25 
      3.23m  2.51m  2.75m            
 13 # 2379 Mycah Gachupin     07 CTC                    3.21m      3.22m   10-06.75 
      3.16m  FOUL  3.22m            
 14 #  773 Austin Fox         07 CTC                               3.19m   10-05.75 
      3.06m  2.90m  3.19m            
 15 # 1397 Andrew Bigelow     06 AAT                    3.64m      3.15m   10-04.00 
      3.11m  3.15m  2.97m            
 16 #  781 Jacob Hatch        07 CTC                    3.17m      3.06m   10-00.50 
      2.74m  3.06m  3.06m            
 17 #  622 Isaac Kedge        07 NMSOL                  2.97m      2.99m    9-09.75 
      2.64m  2.99m  2.99m            
 18 #  330 Luke Salazar       07 JJTC                   3.11m     J2.99m    9-09.75 
      2.86m  2.84m  2.99m            
 19 # 1455 Dylan Prevett      07 AAT                    2.88m      2.95m    9-08.25 
      2.79m  2.95m  2.65m            
 20 #  548 Roland Henderson   07 RRTC                   2.80m      2.80m    9-02.25 
      2.56m  2.80m  FOUL            
 21 # 1957 Daniel Olguin      06 SOH                               2.78m    9-01.50 
      2.70m  2.78m  2.39m            
 22 #  590 Kevin Pruitt       07 RRTC                   3.18m      2.77m    9-01.25 
      2.65m  2.66m  2.77m            
 23 #  520 Ezeqiel Abeyta     07 RRTC                   3.38m      2.73m    8-11.50 
      2.29m  2.73m  2.73m            
 24 # 1949 Dylan Chavez       07 SOH                               2.72m    8-11.25 
      2.42m  2.72m  2.65m            
 25 # 1973 Cohyn Hunter       07 RRTC                   2.98m      2.54m    8-04.00 
      2.54m  2.39m  2.36m            
 -- # 1833 Lincoln Cole       07 UNA NM                 3.76m       FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL            
 -- #  328 Nikolas McDonald   07 JJTC                   2.86m        DNS            
 -- #  578 Eesa Soliman       06 RRTC                   2.63m        DNS            
 -- # 2375 Matthew Kingston   06 CTC                    2.45m        DNS            
 -- #  526 Xavier Chavez      07 RRTC                   2.69m        DNS            
 -- #  541 Christiano Esquib  07 RRTC                   2.33m        DNS            
 
Shot Put 6 lb. 11-12 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 # 1319 Sergio Cisneros    07 ZIA                    7.80m      7.12m   23-04.50 
      6.44m  6.23m  7.12m            
  2 # 1318 Julian Cisneros    07 ZIA                    6.99m      6.96m   22-10.00 
      6.64m  6.44m  6.96m            
  3 #  593 Troy Baldonado     06 NMSOL                  5.55m      5.90m   19-04.25 
      5.90m  5.85m  5.20m            
  4 # 1439 Makoa Lapilo       06 AAT                    5.76m      5.82m   19-01.25 
      5.56m  5.82m  5.16m            
  5 # 1964 James Vaughn       07 SOH                               5.60m   18-04.50 
      5.40m  5.43m  5.60m            
  6 # 1400 William Blind      06 AAT                    3.74m      4.47m   14-08.00 
      4.47m  4.15m  4.40m            
  7 #  686 Keivan Wright      07 NMSOL                  4.06m      4.28m   14-00.50 
      3.65m  4.28m  4.12m            
 
Discus Throw 1kg 11-12 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 # 1439 Makoa Lapilo       06 AAT                   12.66m     13.78m      45-02 
      13.78m  FOUL  FOUL            
 -- #  578 Eesa Soliman       06 RRTC                                DNS            
 
Javelin Throw 450g 11-12 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 # 1435 Vincent James      06 AAT                              23.61m      77-05 
      19.29m  23.61m  21.90m            
  2 # 1873 Antonio Trujillo   07 UNA NM                19.23m     21.48m      70-06 
      20.02m  19.89m  21.48m            
  3 # 1319 Sergio Cisneros    07 ZIA                   21.77m     21.16m      69-05 
      21.16m  19.37m  20.82m            
  4 #  385 Vaughn Ortega      06 CTC                   17.31m     19.24m      63-01 
      17.86m  19.24m  16.60m            
  5 #  603 Joseph Duran       07 NMSOL                 16.07m     18.08m      59-04 
      18.06m  18.08m  17.40m            
  6 #  593 Troy Baldonado     06 NMSOL                 14.35m     16.15m      53-00 
      14.90m  16.15m  14.09m            
  7 #  741 Isaiah Barnett     06 CTC                   14.14m     15.12m      49-07 
      12.10m  15.12m  14.68m            
  8 #  590 Kevin Pruitt       07 RRTC                  12.60m     13.98m      45-10 
      12.68m  13.98m  12.37m            
  9 #  520 Ezeqiel Abeyta     07 RRTC                  14.80m     13.51m      44-04 
      13.36m  12.07m  13.51m            
 10 # 1439 Makoa Lapilo       06 AAT                   22.75m     12.46m      40-10 
      12.46m  11.81m  11.41m            
 11 # 1973 Cohyn Hunter       07 RRTC                             11.94m      39-02 
      11.01m  11.94m  9.75m            
 12 #  585 Cole Wagner        06 RRTC                             10.92m      35-10 
      10.92m  FOUL  FOUL            
 13 # 1400 William Blind      06 AAT                   16.97m      7.16m      23-06 
      7.16m  4.98m  7.11m            
 -- #  578 Eesa Soliman       06 RRTC                  17.20m        DNS            
 -- # 1323 Isaiah Goree       07 ZIA                   18.23m        DNS            
 -- #  531 Jarin Dennard      06 RRTC                                DNS            
 -- #  541 Christiano Esquib  07 RRTC                  10.03m        DNS            
 
1500 Meter Race Walk 11-12 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 # 1400 William Blind      06 AAT                 11:37.86   11:29.98  
 
100 Meter Dash 13-14 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 # 2781 Bersisa Burdick    05 NMSOL                             12.35   3 
  2 # 1405 Gabriel Buie       05 AAT                    12.17      12.47   1 
  3 # 1856 Daniel Kupcho      05 UNA NM                 13.01      12.62   1 
  4 # 1823 Dustin Bryant      04 UNA NM                 12.62      12.72   1 
  5 #  326 Christian Maestas  05 JJTC                              13.50   3 
  6 # 1329 Raymond Madrid     04 ZIA                    13.04      13.73   1 
  7 #  555 Isaac Martinez     04 RRTC                   13.88      13.81   2 
  8 # 1321 Jabulani Cooper    05 ZIA                    14.36      13.90   2 
  9 # 1465 Darius Sullivan    05 AAT                    13.58      13.95   1 
 10 #  557 Nathaniel Martine  05 RRTC                   13.78      14.03   1 
 11 #  751 Diego Chapa        05 CTC                    13.68      14.04   1 
 12 #  381 Cameron Montoya    05 CTC                    14.90      15.42   2 
 13 #  701 Dean Lane          05 IDT                    15.36      15.74   2 
 14 #  545 Adam Gallegos      05 RRTC                   15.51      15.81   2 
 15 # 1960 Colton Plant       05 SOH                               16.20   3  16.194
 16 #  605 Isaiah Garcia      04 NMSOL                  16.68      16.20   2  16.196
 17 #  675 Abram Smith-Bernh  05 AOC                    18.47      18.70   3 
 -- #  582 Reginald Tapia     04 RRTC                   14.93        DNS   2 
 -- # 1967 Gabriel Tharnish   04 SOH                                 DNS   3 
 -- # 1343 Marquise Renfro    05 ZIA                    13.35        DNS   1 
 -- # 1322 Uziah Gonzales     05 ZIA                    15.23        DNS   2 
 
200 Meter Dash 13-14 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 # 1405 Gabriel Buie       05 AAT                    25.48      25.36   1 
  2 # 1856 Daniel Kupcho      05 UNA NM                 27.13      25.53   1 
  3 # 2781 Bersisa Burdick    05 NMSOL                             25.77   4 
  4 # 1339 Edgar Soto         05 ZIA                    26.84      26.71   1 
  5 #  326 Christian Maestas  05 JJTC                              27.96   4 
  6 # 1465 Darius Sullivan    05 AAT                    29.10      28.45   2 
  7 #  557 Nathaniel Martine  05 RRTC                   29.36      28.75   2 
  8 #  751 Diego Chapa        05 CTC                    29.30      28.77   2 
  9 # 1321 Jabulani Cooper    05 ZIA                               30.27   4 
 10 #  381 Cameron Montoya    05 CTC                               30.80   4 
 11 # 1402 Daylen Bramlett    05 AAT                    31.60      31.10   2 
 12 #  633 Mateo Martinez     04 NMSOL                  31.46      31.18   2 
 13 #  321 Mekhi Aragon       05 JJTC                   31.92      31.56   3 
 14 #  673 Mekhi Romero       05 AOC                    33.06      32.89   3 
 15 #  701 Dean Lane          05 IDT                    33.00      33.55   3 
 16 # 1960 Colton Plant       05 SOH                    34.14      34.41   3 
 17 #  605 Isaiah Garcia      04 NMSOL                  36.48      34.60   4 
 18 # 1963 Santiago Sisneros  05 SOH                               35.80   4 
 -- # 1343 Marquise Renfro    05 ZIA                    31.00        DNS   2 
 -- #  325 Lashawn Lane       05 JJTC                   32.41        DNS   3 
 -- #  685 Bijan Wright       04 NMSOL                  27.97        DNS   1 
 -- # 1823 Dustin Bryant      04 UNA NM                 25.78        DNS   1 
 -- # 1322 Uziah Gonzales     05 ZIA                    32.07        DNS   3 
 -- # 1329 Raymond Madrid     04 ZIA                    28.08        DNS   1 
 
400 Meter Dash 13-14 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 # 1339 Edgar Soto         05 ZIA                    58.92      57.07   1 
  2 # 2781 Bersisa Burdick    05 NMSOL                             57.22   2 
  3 # 1338 Marcus Wilson      05 ZIA                    59.81      58.64   1 
  4 # 1962 Santos Sisneros    04 SOH                  1:08.09    1:00.24   1 
  5 #  555 Isaac Martinez     04 RRTC                 1:01.91    1:01.32   1 
  6 # 1967 Gabriel Tharnish   04 SOH                             1:02.27   3 
  7 # 1844 Jack Foutz         05 UNA NM                          1:11.62   3 
  8 # 1980 Diego Martinez     05 SOH                  1:10.85    1:12.13   1 
  9 # 1402 Daylen Bramlett    05 AAT                  1:08.09    1:12.79   1 
 10 #  673 Mekhi Romero       05 AOC                  1:13.50    1:13.37   2 
 11 #  321 Mekhi Aragon       05 JJTC                 1:16.92    1:14.61   2 
 -- #  645 Benjamin Pautz     05 NMSOL                1:16.73        DNS   2 
 -- #  325 Lashawn Lane       05 JJTC                 1:20.25        DNS   2 
 -- #  380 Joshua Medina      05 CTC                                 DNS   3 
 
800 Meter Run 13-14 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 # 1851 Blayne Howell      05 UNA NM               2:30.08    2:25.74   1 
  2 # 1962 Santos Sisneros    04 SOH                  2:40.60    2:29.97   1 
  3 #  660 Jared Trueba       04 NMSOL                2:38.85    2:31.20   1 
  4 #  609 Austin Gonzales    04 NMSOL                2:33.57    2:34.51   1 
  5 #  762 Stoney Cutchen     05 CTC                  2:47.09    2:36.92   1 
  6 #  738 Hector Bailon      04 CTC                             2:38.74   2 
  7 #  685 Bijan Wright       04 NMSOL                           2:40.93   2 
  8 # 1844 Jack Foutz         05 UNA NM               2:43.61    2:44.05   1 
  9 #  769 Connor Fisher      05 CTC                             2:44.25   2 
 10 # 2693 Austin Martin      04 LCSD                 2:47.56    2:45.53   1 
 11 #  658 Carter Swanson     05 NMSOL                           2:46.04   2 
 12 #  620 Brayden Jaramillo  04 NMSOL                2:57.31    2:48.27   1 
 13 #  780 Ryan Grange        05 CTC                  2:54.36    3:04.26   1 
 -- # 1338 Marcus Wilson      05 ZIA                  2:25.05        DNS   1 
 -- #  645 Benjamin Pautz     05 NMSOL                2:57.77        DNS   1 
 -- # 1980 Diego Martinez     05 SOH                                 DNS   2 
 -- # 2384 George Perez       05 CTC                  3:24.72        DNS   1 
 -- #  380 Joshua Medina      05 CTC                                 DNS   2 
 
1500 Meter Run 13-14 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 # 1460 Isaac Salazar      05 AAT                  5:27.35    5:23.12  
  2 #  626 Gordon Lee         05 NMSOL                5:26.59    5:31.86  
  3 #  658 Carter Swanson     05 NMSOL                5:34.74    5:32.98  
  4 # 1844 Jack Foutz         05 UNA NM               5:31.80    5:35.64  
  5 # 2693 Austin Martin      04 LCSD                            5:45.55  
  6 #  620 Brayden Jaramillo  04 NMSOL                           6:15.31  
  7 # 1842 Judah Floyd        05 UNA NM                          6:15.64  
  8 #  738 Hector Bailon      04 CTC                             6:32.70  
  9 #  780 Ryan Grange        05 CTC                  6:47.92    6:48.34  
 -- #  660 Jared Trueba       04 NMSOL                               DNS  
 -- # 1980 Diego Martinez     05 SOH                                 DNS  
 -- # 1962 Santos Sisneros    04 SOH                  5:40.84        DNS  
 -- # 2384 George Perez       05 CTC                                 DNS  
 -- #  609 Austin Gonzales    04 NMSOL                5:25.72        DNS  
 
3000 Meter Run 13-14 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  393 Cruz Sanchez       05 CTC                 11:08.09   11:12.25  
  2 # 1460 Isaac Salazar      05 AAT                 11:19.29   11:43.88  
 -- #  383 Dylan Ortega       04 CTC                 11:58.67        DNS  
 
100 Meter Hurdles 13-14 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 # 1858 Daymon Lujan       04 UNA NM                 18.47      17.74   1 
  2 #  557 Nathaniel Martine  05 RRTC                   18.34      17.83   1 
  3 #  321 Mekhi Aragon       05 JJTC                   21.40      22.65   2 
 -- #  540 Andres Esquibel    05 RRTC                   27.21        DNS   2 
 -- # 1825 Chance Challacomb  04 UNA NM                              DNS   2 
 -- #  325 Lashawn Lane       05 JJTC                   20.27        DNS   1 
 
200 Meter Hurdles 13-14 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 #  685 Bijan Wright       04 NMSOL                             28.72   1 
  2 # 1391 Gabriel Ball       04 AAT                               30.02   1 
  3 # 1858 Daymon Lujan       04 UNA NM                            30.31   2 
  4 #  557 Nathaniel Martine  05 RRTC                              31.47   2 
  5 # 2693 Austin Martin      04 LCSD                              35.34   1 
 
4x100 Meter Relay 13-14 Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 SONS OF HERMES  'A'                                          1:00.68  
 -- ZIA TRACK CLUB  'A'                                 52.10        DNS  
 
4x400 Meter Relay 13-14 Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 COUGAR TRACK CLUB  'A'                                       5:04.06  
 
High Jump 13-14 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 # 1823 Dustin Bryant      04 UNA NM                 1.75m      1.80m    5-10.75 
     1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 1.80 1.82 
        P    P    P    P    P    P    O    O    O    O    O    O  XXX 
  2 # 1391 Gabriel Ball       04 AAT                    1.65m      1.70m    5-07.00 
     1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 
        P    P    P    P    P    O    O    O    O    O  XXX 
  3 # 1840 Nico Del Frate     05 UNA NM                            1.30m    4-03.25 
     1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 
        O    O   XO  XXO  XXX 
 -- # 1825 Chance Challacomb  04 UNA NM                              DNS            
 -- #  582 Reginald Tapia     04 RRTC                   1.00m        DNS            
 -- #  540 Andres Esquibel    05 RRTC                   1.05m        DNS            
 
Long Jump 13-14 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 # 1823 Dustin Bryant      04 UNA NM                 5.70m      5.56m   18-03.00 
      5.56m  5.53m  5.50m         
  2 #  685 Bijan Wright       04 NMSOL                  4.60m      4.78m   15-08.25 
      FOUL  4.78m  FOUL         
  3 #  326 Christian Maestas  05 JJTC                              4.60m   15-01.25 
      4.60m  4.41m  4.02m           
  4 # 1856 Daniel Kupcho      05 UNA NM                 3.99m      4.54m   14-10.75 
      4.54m  4.46m  4.29m         
  5 #  555 Isaac Martinez     04 RRTC                   4.32m      4.41m   14-05.75 
      4.41m  4.05m  4.21m         
  6 # 1465 Darius Sullivan    05 AAT                    4.49m      4.22m   13-10.25 
      4.22m  FOUL  3.95m         
  7 # 1329 Raymond Madrid     04 ZIA                    4.35m      4.12m   13-06.25 
      FOUL  4.12m  FOUL         
  8 #  393 Cruz Sanchez       05 CTC                    3.75m      3.79m   12-05.25 
      3.51m  3.79m  3.67m         
  9 #  321 Mekhi Aragon       05 JJTC                   3.91m      3.78m   12-05.00 
      FOUL  FOUL  3.78m         
 10 #  660 Jared Trueba       04 NMSOL                  4.10m      3.71m   12-02.25 
      3.38m  3.71m  FOUL         
 11 # 1402 Daylen Bramlett    05 AAT                    3.78m      3.69m   12-01.25 
      3.61m  3.49m  3.69m         
 12 #  626 Gordon Lee         05 NMSOL                  3.68m      3.53m   11-07.00 
      2.76m  2.69m  3.53m         
 13 # 1960 Colton Plant       05 SOH                    3.53m      3.48m   11-05.00 
      3.43m  2.98m  3.48m         
 14 #  673 Mekhi Romero       05 AOC                    3.24m      3.32m   10-10.75 
      3.32m  FOUL            
 15 #  605 Isaiah Garcia      04 NMSOL                             3.26m   10-08.50 
      2.96m  3.26m  FOUL         
 16 #  701 Dean Lane          05 IDT                    3.54m      3.21m   10-06.50 
      3.21m  3.00m  3.00m         
 17 #  545 Adam Gallegos      05 RRTC                   3.38m      3.20m   10-06.00 
      3.20m  3.20m  3.08m         
 18 #  658 Carter Swanson     05 NMSOL                             3.17m   10-05.00 
      3.17m  3.03m  2.60m         
 19 #  769 Connor Fisher      05 CTC                    3.33m      3.12m   10-03.00 
      3.12m  2.90m  FOUL         
 -- #  620 Brayden Jaramillo  04 NMSOL                  3.26m       FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL         
 -- #  325 Lashawn Lane       05 JJTC                   3.66m        DNS            
 -- #  582 Reginald Tapia     04 RRTC                   3.14m        DNS            
 -- #  540 Andres Esquibel    05 RRTC                   2.95m        DNS            
 -- # 1343 Marquise Renfro    05 ZIA                    4.71m        DNS            
 -- #  609 Austin Gonzales    04 NMSOL                  3.98m        DNS            
 
Triple Jump 13-14 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
 -- #  701 Dean Lane          05 IDT                                FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL           
 
Shot Put 4kg 13-14 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 #  675 Abram Smith-Bernh  05 AOC                               8.62m   28-03.50 
      7.73m  7.94m  8.62m            
  2 #  705 Darrian Smith      05 IDT                    7.57m      7.77m   25-06.00 
      7.77m  6.86m  7.45m            
  3 # 1869 Dominic Spalliero  04 UNA NM                 7.03m      7.59m   24-11.00 
      7.58m  7.59m  7.38m            
  4 #  633 Mateo Martinez     04 NMSOL                  7.02m      7.43m   24-04.50 
      6.83m  7.43m  7.42m            
  5 # 1963 Santiago Sisneros  05 SOH                               6.07m   19-11.00 
      6.07m  5.53m  6.01m            
  6 # 2390 Maxwell Kress      05 CTC                               5.47m   17-11.50 
      5.05m  4.82m  5.47m            
 -- # 1840 Nico Del Frate     05 UNA NM                              DNS            
 
Discus Throw 1kg 13-14 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 # 1858 Daymon Lujan       04 UNA NM                27.88m     29.30m      96-01 
      20.85m  24.76m  29.30m            
  2 #  705 Darrian Smith      05 IDT                   30.55m     29.19m      95-09 
      28.70m  FOUL  29.19m            
  3 #  675 Abram Smith-Bernh  05 AOC                              25.56m      83-10 
      22.70m  24.28m  25.56m           
  4 #  633 Mateo Martinez     04 NMSOL                 24.41m     25.46m      83-06 
      23.64m  25.46m  23.46m            
  5 # 1339 Edgar Soto         05 ZIA                   26.56m     25.28m      82-11 
      25.28m  22.77m  25.12m            
  6 # 1967 Gabriel Tharnish   04 SOH                              20.32m      66-08 
      20.32m  17.86m  19.78m            
  7 #  381 Cameron Montoya    05 CTC                   17.44m     18.70m      61-04 
      18.01m  18.70m  18.61m            
  8 # 1963 Santiago Sisneros  05 SOH                              17.87m      58-07 
      17.08m  17.87m  15.14m           
  9 # 2390 Maxwell Kress      05 CTC                              14.57m      47-10 
      13.70m  14.57m  12.68m            
 -- #  383 Dylan Ortega       04 CTC                   14.24m        DNS            
 -- #  582 Reginald Tapia     04 RRTC                  17.30m        DNS            
 -- #  626 Gordon Lee         05 NMSOL                 21.67m        DNS            
 
Javelin Throw 600g 13-14 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 # 2781 Bersisa Burdick    05 NMSOL                            32.03m     105-01 
      26.89m  27.95m  32.03m            
  2 #  555 Isaac Martinez     04 RRTC                  28.39m     29.18m      95-09 
      27.72m  29.18m  28.29m            
  3 # 1858 Daymon Lujan       04 UNA NM                27.57m     29.06m      95-04 
      28.11m  26.73m  29.06m            
  4 # 1321 Jabulani Cooper    05 ZIA                   24.06m     27.44m      90-00 
      27.44m  25.28m  25.69m            
  5 #  633 Mateo Martinez     04 NMSOL                 27.72m     26.05m      85-05 
      19.44m  23.58m  26.05m            
  6 # 1469 Jozaiah Turtle-Mo  05 AAT                   29.28m     26.02m      85-04 
      26.02m  23.09m  25.06m            
  7 #  762 Stoney Cutchen     05 CTC                   23.20m     25.37m      83-03 
      23.70m  25.37m  22.50m            
  8 #  675 Abram Smith-Bernh  05 AOC                              22.34m      73-03 
      21.16m  22.34m  22.23m            
  9 #  381 Cameron Montoya    05 CTC                   15.80m     19.99m      65-07 
      17.12m  16.88m  19.99m            
 10 #  620 Brayden Jaramillo  04 NMSOL                            19.91m      65-04 
      FOUL  19.87m  19.91m            
 11 #  545 Adam Gallegos      05 RRTC                  16.90m     19.87m      65-02 
      17.75m  19.87m  13.07m            
 12 # 2390 Maxwell Kress      05 CTC                              12.49m      41-00 
      12.49m  11.77m  11.88m            
 -- #  645 Benjamin Pautz     05 NMSOL                 18.28m        DNS            
 -- #  383 Dylan Ortega       04 CTC                   13.99m        DNS            
 -- # 1322 Uziah Gonzales     05 ZIA                                 DNS            
 -- #  540 Andres Esquibel    05 RRTC                   9.02m        DNS            
 
3000 Meter Race Walk 13-14 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 # 1469 Jozaiah Turtle-Mo  05 AAT                 18:53.30   19:24.17  
 
100 Meter Dash 15-16 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 #  708 Omari'Kiseanm Ans  02 IDT                    11.91      11.90   1 
  2 # 1822 Koen Biggs         03 UNA NM                 11.87      11.91   1 
  3 # 1989 Kevin Ortega       02 SOH                               12.01   2 
  4 #  532 Trevon Dennard     03 RRTC                   12.11      12.32   1 
  5 #  707 Jared Velasquez    02 IDT                    12.29      12.43   1 
  6 #  524 Robert Beal        03 RRTC                   12.32      12.44   1 
  7 # 1975 Demetrio Perea     02 SOH                    12.87      12.47   1 
  8 # 1440 Dylan Lee          03 AAT                    12.31      12.50   1 
  9 # 1472 Evan Widner        03 AAT                    13.42      13.54   1 
 10 # 2696 Anthony Barnella   03 LCSD                              13.96   2 
 11 # 1922 Alexander Canales  03 RRTC                              14.89   2 
 12 #  789 Ayden Lopez        03 CTC                    15.45      15.58   2 
 -- # 1991 Adrian Cazares     03 SOH                                 DNS   2 
 
200 Meter Dash 15-16 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 #  708 Omari'Kiseanm Ans  02 IDT                    24.35      23.69   1 
  2 # 1989 Kevin Ortega       02 SOH                               24.43   2 
  3 #  524 Robert Beal        03 RRTC                   25.11      24.56   1 
  4 # 1440 Dylan Lee          03 AAT                    25.13      24.83   1 
  5 # 1975 Demetrio Perea     02 SOH                    26.36      24.85   2 
  6 #  707 Jared Velasquez    02 IDT                    26.25      24.96   2 
  7 # 1829 Alexander Clonts   03 UNA NM                 26.05      25.13   1 
  8 # 1394 Hadley Beaty       03 AAT                    27.53      27.37   2 
  9 #  522 Dylan Baca         03 RRTC                   28.54      28.35   2 
 -- #  532 Trevon Dennard     03 RRTC                   24.49        DNS   1 
 -- # 1991 Adrian Cazares     03 SOH                                 DNS   2 
 -- # 1822 Koen Biggs         03 UNA NM                 24.52        DNS   1 
 
400 Meter Dash 15-16 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 # 1989 Kevin Ortega       02 SOH                               54.49   2 
  2 #  524 Robert Beal        03 RRTC                   55.02      55.88   1 
  3 # 1829 Alexander Clonts   03 UNA NM                 56.78      56.90   1 
  4 # 1975 Demetrio Perea     02 SOH                    59.39      58.57   1 
  5 # 1821 Johan Bermudez     03 UNA NM                          1:01.65   2 
  6 #  522 Dylan Baca         03 RRTC                 1:07.71    1:08.75   1 
  7 #  789 Ayden Lopez        03 CTC                  1:15.12    1:14.19   2 
 
800 Meter Run 15-16 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 # 1990 Kaden Helmka       03 SOH                             2:14.02  
 
1500 Meter Run 15-16 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 # 1821 Johan Bermudez     03 UNA NM               4:58.24    5:04.82  
  2 #  788 Spencer Laughlin   03 CTC                  5:10.96    5:06.90  
 -- # 1990 Kaden Helmka       03 SOH                                 DNS  
 
3000 Meter Run 15-16 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 # 1852 Brandon Howell     03 UNA NM                         10:51.83  
 
110 Meter Hurdles 15-16 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  522 Dylan Baca         03 RRTC                   21.15      21.36  
  2 # 2696 Anthony Barnella   03 LCSD                              21.85  
  3 # 1922 Alexander Canales  03 RRTC                              22.26  
  4 #  788 Spencer Laughlin   03 CTC                    22.30      22.75  
 
400 Meter Hurdles 15-16 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  636 Nathaniel Martine  03 NMSOL                           1:26.01  
 
4x100 Meter Relay 15-16 Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 RIO RANCHO TRACK CLUB  'A'                                     51.36  
 
High Jump 15-16 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 # 1440 Dylan Lee          03 AAT                    1.65m      1.70m    5-07.00 
     1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 
        P    P    O    O   XO    O   XO    O  XXX 
  2 # 1472 Evan Widner        03 AAT                    1.70m     J1.70m    5-07.00 
     1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 
        P    P    O    O  XXO  XXO    O   XO  XXX 
  3 # 1852 Brandon Howell     03 UNA NM                            1.65m    5-05.00 
     1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 
        P    P    O    O    O    O    O  XXX 
  4 # 2696 Anthony Barnella   03 LCSD                              1.40m    4-07.00 
     1.35 1.40 1.45 
        O  XXO  XXX 
 
Long Jump 15-16 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 # 1822 Koen Biggs         03 UNA NM                 5.56m      5.54m   18-02.25 
      5.00m  5.54m  5.45m         
  2 #  708 Omari'Kiseanm Ans  02 IDT                    5.22m      5.53m   18-01.75 
      5.26m  5.53m  5.36m         
  3 # 1440 Dylan Lee          03 AAT                    5.81m      5.19m   17-00.50 
      FOUL  FOUL  5.19m         
  4 #  707 Jared Velasquez    02 IDT                    4.92m      5.18m   17-00.00 
      4.68m  5.18m  4.76m         
  5 # 1472 Evan Widner        03 AAT                    4.58m      4.84m   15-10.50 
      4.71m  4.84m  4.83m         
  6 # 1394 Hadley Beaty       03 AAT                    4.76m      4.65m   15-03.25 
      4.60m  4.65m  4.62m         
  7 # 1922 Alexander Canales  03 RRTC                              3.25m   10-08.00 
      FOUL  3.25m  FOUL           
 -- # 1989 Kevin Ortega       02 SOH                                 DNS            
 -- # 2696 Anthony Barnella   03 LCSD                                DNS            
 
Triple Jump 15-16 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 # 1822 Koen Biggs         03 UNA NM                10.80m     11.17m   36-07.75 
      11.17m  11.12m  11.15m         
  2 #  707 Jared Velasquez    02 IDT                              10.60m   34-09.50 
      FOUL  9.86m  10.60m         
 -- #  708 Omari'Kiseanm Ans  02 IDT                                FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL           
 
Shot Put 12 lb. 15-16 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 # 1848 Teagun Glenn       02 UNA NM                           13.82m   45-04.25 
      13.66m  13.75m  13.82m            
  2 #  776 Ryan Garcia        03 CTC                    9.25m      9.02m   29-07.25 
      9.00m  9.02m  8.79m            
  3 #  756 Marcos Cordova     03 CTC                    5.43m      5.55m   18-02.50 
      5.45m  5.55m  5.21m            
 
Discus Throw 1.6kg 15-16 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 # 1848 Teagun Glenn       02 UNA NM                           42.08m     138-01 
      40.89m  41.64m  42.08m            
  2 #  776 Ryan Garcia        03 CTC                   24.96m     22.92m      75-02 
      20.65m  22.92m  FOUL            
  3 # 1876 Luke Vaughn        03 UNA NM                20.58m     19.65m      64-06 
      18.66m  19.65m  16.12m            
  4 #  756 Marcos Cordova     03 CTC                   18.65m     18.00m      59-01 
      16.74m  16.52m  18.00m            
 
Javelin Throw 800g 15-16 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 # 1848 Teagun Glenn       02 UNA NM                           52.30m     171-07 
      50.17m  52.30m  51.05m            
  2 #  776 Ryan Garcia        03 CTC                   29.05m     28.43m      93-03 
      25.15m  25.99m  28.43m            
  3 # 1394 Hadley Beaty       03 AAT                   19.75m     23.41m      76-10 
      22.06m  16.43m  23.41m            
  4 # 1876 Luke Vaughn        03 UNA NM                20.80m     20.67m      67-10 
      16.50m  20.67m  19.00m            
  5 #  756 Marcos Cordova     03 CTC                   17.60m     18.69m      61-04 
      17.11m  18.62m  18.69m            
 
100 Meter Dash 17-18 Men
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  702 Matthew Martinez   01 IDT                               12.43  
  2 #  634 Nick Martinez      01 NMSOL                  13.03      12.93  
  3 # 1423 Dylan Garcia       01 AAT                    13.36      14.01  
  4 # 1413 Nikita Dougan      01 AAT                    17.43      17.42  
 -- # 1860 CJ Luke            01 UNA NM                              DNS  
 
200 Meter Dash 17-18 Men
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  702 Matthew Martinez   01 IDT                    25.83      25.42  
  2 #  634 Nick Martinez      01 NMSOL                  25.94      26.28  
  3 # 1413 Nikita Dougan      01 AAT                    35.86      36.33  
 -- # 1860 CJ Luke            01 UNA NM                              DNS  
 
400 Meter Dash 17-18 Men
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 # 1870 David Stapleton    00 UNA NM                 56.95      57.42  
  2 #  634 Nick Martinez      01 NMSOL                  58.28      58.34  
  3 # 1837 Wyatt Coningham    01 UNA NM               1:04.03    1:03.66  
 
800 Meter Run 17-18 Men
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 # 1836 Trevor Coningham   00 UNA NM               2:22.34    2:31.64  
 
1500 Meter Run 17-18 Men
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 # 1870 David Stapleton    00 UNA NM               4:27.95    4:37.79  
 -- # 1432 Devin Haynes       00 AAT                  6:02.03        DNS  
 
3000 Meter Run 17-18 Men
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
 -- # 1432 Devin Haynes       00 AAT                 11:51.94        DNS  
 
High Jump 17-18 Men
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 # 1423 Dylan Garcia       01 AAT                    1.45m      1.30m    4-03.25 
     1.20 1.25 1.30 1.35 
        O    O    O  XXX 
 
Long Jump 17-18 Men
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 #  702 Matthew Martinez   01 IDT                    5.09m      4.76m   15-07.50 
      4.69m  4.76m  4.63m         
  2 # 1413 Nikita Dougan      01 AAT                    2.04m      1.93m    6-04.00 
      1.93m  1.51m  1.88m           
 
Triple Jump 17-18 Men
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 #  702 Matthew Martinez   01 IDT                               9.49m   31-01.75 
      FOUL  9.49m  FOUL           
 
Discus Throw 1.6kg 17-18 Men
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 #  634 Nick Martinez      01 NMSOL                 31.78m     30.43m      99-10 
      30.05m  FOUL  30.43m            
 
Javelin Throw 800g 17-18 Men
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 # 1423 Dylan Garcia       01 AAT                   30.18m     26.27m      86-02 
      23.38m  22.31m  26.27m           
 
400 Meter Dash Masters 30 Men
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 # 1854 John Jakeman       84 UNA NM                            48.28  
 
3000 Meter Run Masters 35 Men
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 # 1879 Joel Yancey        80 UNA NM                         11:37.39  
 
3000 Meter Run Masters 50 Women
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 # 1874 Lisa Valle         66 UNA NM                         12:12.12  

400 Meter Dash Masters 55 Men
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 # 1827 Geraldo Cionelo    61 UNA NM                          1:11.73  
 
1500 Meter Race Walk Masters 55 Men
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 # 1826 Robert Chavez      60 UNA NM                         13:19.09  
 
100 Meter Dash Seniors 60 Men
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 # 1882 Kevin McDonald     56 UNA NM                            17.24  
 
1500 Meter Race Walk Seniors 65 Women
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 # 1867 Anne Schafer Kelly 49 UNA NM                         11:30.46