New Mexico USATF - Association License
Hy-Tek's MEET MANAGER  11:01 AM  5/15/2013  Page 1
2013 USATFNM TF Meet #3 - 5/11/2013
Finish Line Rio Lightning
Milne Stadium - Albuq., NM
Results
100 Meter Dash 8-Under Girls
===================================================================================
    State TF: S 16.18  6/21/2011   Eboni Winfield, CTC
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals
  1 Monique Contreras         05 EXPRESS ATHLETICS      19.30      18.40   1
  2 Savannah Espinosa         05 AOC                    18.33      20.43   1
  3 Serena Vigil              05 ATC                               20.81   2
  4 Emma Gavaldon             06 RPM                    19.78      21.02   1
  5 Leila Yurcic              06 ATC                    21.04      21.05   1
  6 Syncere Smith             06 SONS OF HERMES         20.42      21.06   1
  7 Aspen Quiroz              07 ATC                               21.87   1
  8 Haylee Driscoll           06 SONS OF HERMES         25.00      22.17   2
  9 Alyssa Gion               05 SONS OF HERMES         22.09      24.01   2
 10 Evangeline Martinez       07 RPM                    22.52      25.63   2
 11 Danika Padilla            07 UNANM                             26.16   2
 12 Miley Driscoll            07 SONS OF HERMES         21.40      27.28   2
200 Meter Dash 8-Under Girls
===================================================================================
    State TF: S 34.02  6/21/2011   Eboni Winfield, CTC
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Maya Jo Yuric             05 ATC                    38.27      36.99   1
  2 Monique Contreras         05 EXPRESS ATHLETICS      41.46      38.02   1
  3 Angelina Passalacqua      05 UNANM                  40.27      39.06   1
  4 Savannah Espinosa         05 AOC                    41.50      41.82   1
  5 Emma Gavaldon             06 RPM                    44.15      42.67   1
  6 Marisa Paredes            05 RIO RANCHO ELITE       41.90      42.91   1
  7 Haylee Driscoll           06 SONS OF HERMES         45.15      44.14   1
  8 Leila Yurcic              06 ATC                    44.88      44.88   1
  9 Ava Talbott               07 ATC                    45.50      47.29   2
 10 Aspen Quiroz              07 ATC                               48.33   2
 11 Alyssa Gion               05 SONS OF HERMES                    50.20   2
 12 Syncere Smith             06 SONS OF HERMES                    53.03   2
 13 Avah Tapia                05 UNANM                             53.83   2
 14 Evangeline Martinez       07 RPM                    59.81      55.83   2
 15 Miley Driscoll            07 SONS OF HERMES         57.31      56.00   2
400 Meter Dash 8-Under Girls
================================================================================
    State TF: S 1:17.59  6/11/2012   Alex Ford, CTC
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Marisa Paredes            05 RIO RANCHO ELITE     1:40.19    1:31.40
  2 Monique Contreras         05 EXPRESS ATHLETICS    1:05.44    1:31.50
Long Jump 8-Under Girls
==========================================================================================
    State TF: S 3.09m  6/12/2012   Jyha Dumas, AOC
    Name                    Year Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Angelina Passalacqua      05 UNANM                  2.35m      2.57m    8-05.25
  2 Leila Yurcic              06 ATC                    2.11m      2.38m    7-09.75
  3 Maya Jo Yuric             05 ATC                    2.23m      2.22m    7-03.50
New Mexico USATF - Association License
Hy-Tek's MEET MANAGER  11:01 AM  5/15/2013  Page 2
2013 USATFNM TF Meet #3 - 5/11/2013
Finish Line Rio Lightning
Milne Stadium - Albuq., NM
Results
....Long Jump 8-Under Girls
  4 Serena Vigil              05 ATC                               2.17m    7-01.50
  5 Savannah Espinosa         05 AOC                    2.26m      1.98m    6-06.00
  6 Ava Talbott               07 ATC                    1.93m      1.83m    6-00.00
  7 Aspen Quiroz              07 ATC                               1.70m    5-07.00
  8 Avah Tapia                05 UNANM                             1.39m    4-06.75
  9 Danika Padilla            07 UNANM                             1.10m    3-07.50
Shot Put 6 lb. 8-Under Girls
==========================================================================================
    State TF: S 5.38m  6/21/2011   Monique Castillo, RTC
    Name                    Year Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Angelina Passalacqua      05 UNANM                             4.08m   13-04.75
100 Meter Dash 9-10 Girls
===================================================================================
    State TF: S 13.99  6/18/2009   Eryka Robinson, AAT
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Leilani Sanchez           04 ATC                    15.30      15.44   1
  2 Amari Waites              03 AOC                    16.07      15.66   1
  3 Samonne Caluley           04 AOC                    17.19      16.35   1
  3 Jyha Dumas                04 AOC                    16.01      16.35   1
  5 Dasheana Sykes            04 AOC                    16.60      16.84   1
  6 Breanna Boling            03 ATC                    17.97      17.53   1
  7 Dominique Contreras       03 EXPRESS ATHLETICS      19.04      18.50   2
  8 Emily Romansky            04 RIO RANCHO ELITE       19.13      18.62   2
200 Meter Dash 9-10 Girls
================================================================================
    State TF: S 29.91  6/24/2007   Alexa Romano, ATC
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Amari Waites              03 AOC                    34.62      33.36
  2 Leilani Sanchez           04 ATC                    33.84      33.53
  3 Jyha Dumas                04 AOC                    34.07      35.02
  4 Dasheana Sykes            04 AOC                    37.01      35.82
  5 Samonne Caluley           04 AOC                    37.72      36.24
  6 Emily Romansky            04 RIO RANCHO ELITE       41.30      39.01
400 Meter Dash 9-10 Girls
================================================================================
    State TF: S 1:05.70  6/24/2007   Alexa Romano, ATC
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Breanna Boling            03 ATC                             1:31.58
1500 Meter Run 9-10 Girls
================================================================================
    State TF: S 5:26.00  6/23/2001   Julie Brasher, AAT
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Faith Talbott             03 ATC                             7:07.38
New Mexico USATF - Association License
Hy-Tek's MEET MANAGER  11:01 AM  5/15/2013  Page 3
2013 USATFNM TF Meet #3 - 5/11/2013
Finish Line Rio Lightning
Milne Stadium - Albuq., NM
Results
Long Jump 9-10 Girls
==========================================================================================
    State TF: S 3.84m  6/20/2010   Trevelynn Monk, CTC
    Name                    Year Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Jyha Dumas                04 AOC                    3.05m      3.35m   11-00.00
  2 Dasheana Sykes            04 AOC                    2.36m      2.98m    9-09.50
  3 Leilani Sanchez           04 ATC                    3.10m      2.97m    9-09.00
  4 Breanna Boling            03 ATC                               2.60m    8-06.50
  5 Samonne Caluley           04 AOC                    2.12m      2.36m    7-09.00
  6 Emily Romansky            04 RIO RANCHO ELITE       2.08m      2.32m    7-07.50
Shot Put 6 lb. 9-10 Girls
==========================================================================================
    State TF: S 7.09m              Agnes Gallegos, AOC
    Name                    Year Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Dominique Contreras       03 EXPRESS ATHLETICS                 4.85m   15-11.00
Javelin Throw 300g 9-10 Girls
==========================================================================================
    State TF: S 25.22m  6/24/2001   Agnes Gallegos, AOC
    Name                    Year Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Dominique Contreras       03 EXPRESS ATHLETICS                 9.28m      30-05
100 Meter Dash 11-12 Girls
===================================================================================
    State TF: S 13.24  6/20/2011   Nakala Watson, BRX
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Reagan Scott              01 RIO LIGHTNING                     14.25   1
  2 Malakah Crespin           01 RIO LIGHTNING          15.23      15.02   1
  3 Jayla Doyle               02 UNANM                  14.75      15.13   1
  4 Baylor Walton             02 UNANM                  15.64      15.61   1
  5 Elise Gardiner            02 ATC                    16.16      16.60   1
  6 Jessica Jarpe             01 RIO LIGHTNING          17.17      17.07   2
  7 Jordan Brannon            02 AOC                               17.44   2
  8 Alessandra Silva          02 RIO RANCHO ELITE       16.78      17.58   1
  9 Maricela Herrera          01 AOC                    17.20      17.86   2
 10 Heavyn Proctor            02 EXPRESS ATHLETICS      19.05      18.89   2
 11 Kaitlyn Krantz            01 EXPRESS ATHLETICS      21.52      20.87   2
200 Meter Dash 11-12 Girls
===================================================================================
    State TF: S 26.75  6/11/2012   Aphiniti Crupper, RRL
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Reagan Scott              01 RIO LIGHTNING          29.44      29.34   1
  2 Desiree Quintanar         01 EXPRESS ATHLETICS      31.29      31.14   1
  3 Malakah Crespin           01 RIO LIGHTNING          30.36      31.89   1
  4 Crosby Grigsby            02 MONARCH TRACK CLUB     32.76      33.23   1
  5 Calicia Perea             01 RPM                    31.31      33.63   1
  6 Kati Driscoll             02 SONS OF HERMES         33.96      34.19   1
  7 Baylor Walton             02 UNANM                  31.43      34.52   1
  8 Ema Yuric                 01 ATC                    31.40      34.77   1
New Mexico USATF - Association License
Hy-Tek's MEET MANAGER  11:01 AM  5/15/2013  Page 4
2013 USATFNM TF Meet #3 - 5/11/2013
Finish Line Rio Lightning
Milne Stadium - Albuq., NM
Results
....200 Meter Dash 11-12 Girls
  9 Jessica Jarpe             01 RIO LIGHTNING          34.81      35.75   2
 10 Jordan Brannon            02 AOC                               36.45   2
 11 Elise Gardiner            02 ATC                    35.15      37.17   2
 12 Maricela Herrera          01 AOC                    36.00      38.56   2
 13 Heavyn Proctor            02 EXPRESS ATHLETICS      45.40      38.59   2
400 Meter Dash 11-12 Girls
===================================================================================
    State TF: S 1:00.65  6/18/2009   Alexa Romano, AFT
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Reagan Scott              01 RIO LIGHTNING        1:10.04    1:07.00   1
  2 Desiree Quintanar         01 EXPRESS ATHLETICS    1:13.59    1:09.23   1
  3 Malakah Crespin           01 RIO LIGHTNING        1:09.92    1:15.36   1
  4 Calicia Perea             01 RPM                  1:13.72    1:18.74   1
  5 Crosby Grigsby            02 MONARCH TRACK CLUB   1:15.35    1:18.92   1
  6 Kati Driscoll             02 SONS OF HERMES                  1:20.66   2
  7 Jessica Jarpe             01 RIO LIGHTNING        1:21.62    1:26.60   1
800 Meter Run 11-12 Girls
================================================================================
    State TF: S 2:27.98  6/17/2009   Alexa Romano, AFT
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Reina Paredes             01 RIO RANCHO ELITE     2:49.53    2:52.77
  2 Crosby Grigsby            02 MONARCH TRACK CLUB              3:03.75
  3 Calicia Perea             01 RPM                             3:04.79
3000 Meter Run 11-12 Girls
================================================================================
    State TF: S 11:20.40  6/28/2003   Julie Brasher, AAT
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Reina Paredes             01 RIO RANCHO ELITE               12:06.53
Long Jump 11-12 Girls
==========================================================================================
    State TF: S 4.84m              Stephanie Burke
    Name                    Year Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Desiree Quintanar         01 EXPRESS ATHLETICS                 3.17m   10-05.00
  2 Reina Paredes             01 RIO RANCHO ELITE       3.23m      3.07m   10-01.00
  3 Elise Gardiner            02 ATC                    2.99m      3.06m   10-00.50
  4 Jordan Brannon            02 AOC                               2.97m    9-09.00
  5 Alessandra Silva          02 RIO RANCHO ELITE       2.87m      2.83m    9-03.50
  6 Kati Driscoll             02 SONS OF HERMES         2.65m      2.71m    8-10.75
Shot Put 6 lb. 11-12 Girls
==========================================================================================
    State TF: S 11.45m  6/17/2009   Rikki Newland, AAT
    Name                    Year Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Kaitlyn Krantz            01 EXPRESS ATHLETICS                 4.70m   15-05.00
New Mexico USATF - Association License
Hy-Tek's MEET MANAGER  11:01 AM  5/15/2013  Page 5
2013 USATFNM TF Meet #3 - 5/11/2013
Finish Line Rio Lightning
Milne Stadium - Albuq., NM
Results
Javelin Throw 300g 11-12 Girls
==========================================================================================
    State TF: S 34.71m  6/16/2009   Rikki Newland, AAT
    Name                    Year Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Alessandra Silva          02 RIO RANCHO ELITE      15.39m     16.33m      53-07
  2 Maricela Herrera          01 AOC                    6.97m     10.93m      35-10
  3 Kaitlyn Krantz            01 EXPRESS ATHLETICS                 8.79m      28-10
  4 Heavyn Proctor            02 EXPRESS ATHLETICS                 8.07m      26-06
200 Meter Dash 13-14 Girls
===================================================================================
    State TF: S 26.26  6/17/2006   Isis Wilson, ATC
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Aphiniti Crupper          00 RIO LIGHTNING          26.50      27.71   1
  2 Jaelyn McGee              00 RIO LIGHTNING          27.83      28.67   1
  3 Esperanza Crespin         99 RIO LIGHTNING                     29.45   2
  4 MahKaylah Singleton       99 EXPRESS ATHLETICS      32.50      29.63   1
  5 Kelly Casaus              00 RIO RANCHO ELITE       29.54      29.95   1
  6 Shanice Duckworth         00 EXPRESS ATHLETICS      32.81      32.68   1
  7 Alexis Trujillo           99 UNANM                             33.41   2
  8 Laura Jarpe               99 RIO LIGHTNING          32.95      33.59   1
  9 Amari Crupper             00 RIO LIGHTNING          33.37      33.85   1
 10 Aya Williams              00 ATC                               34.56   2
 11 Makayla Waddles           00 AOC                    36.92      39.13   1
400 Meter Dash 13-14 Girls
================================================================================
    State TF: S 59.06  6/21/2011   Alexa Romano, ATC
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Aphiniti Crupper          00 RIO LIGHTNING        1:04.05    1:06.06
  2 Jaelyn McGee              00 RIO LIGHTNING        1:09.50    1:10.13
  3 Shanice Duckworth         00 EXPRESS ATHLETICS    1:23.35    1:15.26
  4 Aya Williams              00 ATC                  1:15.15    1:15.31
800 Meter Run 13-14 Girls
================================================================================
    State TF: S 2:20.59  6/23/2007   Julia Foster, ATC
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Esperanza Crespin         99 RIO LIGHTNING                   2:48.86
  2 Laura Jarpe               99 RIO LIGHTNING        2:55.90    3:10.50
  3 Amari Crupper             00 RIO LIGHTNING        3:11.24    3:30.39
1500 Meter Run 13-14 Girls
================================================================================
    State TF: S 4:49.60  6/24/2007   Julia Foster, ATC
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Dara Procell              00 ATC                             5:38.78
  2 Laura Jarpe               99 RIO LIGHTNING        6:07.05    5:56.01
  3 Amari Crupper             00 RIO LIGHTNING        6:41.69    6:31.90
New Mexico USATF - Association License
Hy-Tek's MEET MANAGER  11:01 AM  5/15/2013  Page 6
2013 USATFNM TF Meet #3 - 5/11/2013
Finish Line Rio Lightning
Milne Stadium - Albuq., NM
Results
3000 Meter Run 13-14 Girls
================================================================================
    State TF: S 10:51.00  6/23/2001   Geli Marchi
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Dara Procell              00 ATC                            12:29.33
100 Meter Hurdles 13-14 Girls
================================================================================
    State TF: S 14.60              Sarah Peterson
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Denika Gallegos           00 RIO RANCHO ELITE                  20.88
  2 Kelly Casaus              00 RIO RANCHO ELITE                  21.26
4x100 Meter Relay 13-14 Girls
================================================================================
    State TF: S 52.86              Albuquerque Track Club, ATC
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 RIO RANCHO ELITE  'A'                                          57.93
     1) Kelly Casaus 00                 2) Marina Ramos 00
     3) Marley Suber 00                 4) Denika Gallegos 00
High Jump 13-14 Girls
==========================================================================================
    State TF: S 1.63m              NA
    Name                    Year Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Sarah Skillman            99 SONS OF HERMES                    1.32m    4-04.00
Long Jump 13-14 Girls
==========================================================================================
    State TF: S 5.15m              Josie Jaramillo, BRX
    Name                    Year Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Jaelyn McGee              00 RIO LIGHTNING          4.27m      4.74m   15-06.75
  2 Denika Gallegos           00 RIO RANCHO ELITE                  4.42m   14-06.00
  3 Marina Ramos              00 RIO RANCHO ELITE       4.37m      4.40m   14-05.25
  4 Kelly Casaus              00 RIO RANCHO ELITE       3.77m      4.28m   14-00.50
  4 Beatrice Lowe             00 SANTA FE STRIDERS      4.41m      4.28m   14-00.50
  6 Krystal Brown             99 GSTC                              4.16m   13-07.75
  7 Shanice Duckworth         00 EXPRESS ATHLETICS                 3.55m   11-07.75
  8 Sarah Skillman            99 SONS OF HERMES                    3.49m   11-05.50
  9 Makayla Waddles           00 AOC                    2.95m      2.77m    9-01.25
Triple Jump 13-14 Girls
==========================================================================================
    State TF: S 10.11m              Brey Cardwell
    Name                    Year Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Krystal Brown             99 GSTC                              8.38m   27-06.00
New Mexico USATF - Association License
Hy-Tek's MEET MANAGER  11:01 AM  5/15/2013  Page 7
2013 USATFNM TF Meet #3 - 5/11/2013
Finish Line Rio Lightning
Milne Stadium - Albuq., NM
Results
Shot Put 6 lb. 13-14 Girls
==========================================================================================
    State TF: S 12.40m  2006        Edwina Peele, TRTC
    Name                    Year Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Veronica Silva            99 RIO RANCHO ELITE       7.80m      8.40m   27-06.75
  2 Catalina Fernandez        00 RIO RANCHO ELITE       4.75m      5.76m   18-10.75
  3 MahKaylah Singleton       99 EXPRESS ATHLETICS                 5.45m   17-10.75
Discus Throw 1kg 13-14 Girls
==========================================================================================
    State TF: S 32.06m  6/19/2010   Jaden Ortiz, AAT
    Name                    Year Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Faith Trujillo            99 UNANM                 16.14m     15.62m      51-03
  2 Veronica Silva            99 RIO RANCHO ELITE      13.42m     12.45m      40-10
  3 Catalina Fernandez        00 RIO RANCHO ELITE                 12.20m      40-00
Javelin Throw 600g 13-14 Girls
==========================================================================================
    State TF: S 35.34m  6/26/2005   Agnes Gallegos, AWSR
    Name                    Year Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Marina Ramos              00 RIO RANCHO ELITE      19.10m     20.65m      67-09
  2 Veronica Silva            99 RIO RANCHO ELITE      21.38m     18.00m      59-01
  3 MahKaylah Singleton       99 EXPRESS ATHLETICS                14.36m      47-01
  4 Catalina Fernandez        00 RIO RANCHO ELITE      13.20m     12.95m      42-06
100 Meter Dash 15-16 Girls
================================================================================
    State TF: S 12.05  6/14/2008   Amber Battle, ATC
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hannaiyah Pickett         98 AOC                               15.92
  2 Serena Duckworth          98 EXPRESS ATHLETICS      19.77      17.72
200 Meter Dash 15-16 Girls
================================================================================
    State TF: S 25.51  6/17/2009   Jenna Banegas, LCTF
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hannaiyah Pickett         98 AOC                               33.94
  2 Serena Duckworth          98 EXPRESS ATHLETICS      42.99      38.90
Long Jump 15-16 Girls
==========================================================================================
    State TF: S 5.29m              NA
    Name                    Year Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Hannaiyah Pickett         98 AOC                               3.20m   10-06.00
New Mexico USATF - Association License
Hy-Tek's MEET MANAGER  11:01 AM  5/15/2013  Page 8
2013 USATFNM TF Meet #3 - 5/11/2013
Finish Line Rio Lightning
Milne Stadium - Albuq., NM
Results
Shot Put 4kg 15-16 Girls
==========================================================================================
    State TF: S 11.30m              Diedra Brown
    Name                    Year Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Rachel Mendez             98 RIO LIGHTNING          6.54m      7.06m   23-02.00
  2 Serena Duckworth          98 EXPRESS ATHLETICS                 5.85m   19-02.50
Discus Throw 1kg 15-16 Girls
==========================================================================================
    State TF: S 35.18m              NA
    Name                    Year Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Celeste Walz              98 UNANM                            21.34m      70-00
  2 Rachel Mendez             98 RIO LIGHTNING         12.17m     10.42m      34-02
Javelin Throw 600g 15-16 Girls
==========================================================================================
    State TF: S 54.18m              NA
    Name                    Year Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Serena Duckworth          98 EXPRESS ATHLETICS                11.85m      38-10
Shot Put Open Women
==========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Jennifer Walz             93 UNANM                             9.32m   30-07.00
New Mexico USATF - Association License
Hy-Tek's MEET MANAGER  11:01 AM  5/15/2013  Page 9
2013 USATFNM TF Meet #3 - 5/11/2013
Finish Line Rio Lightning
Milne Stadium - Albuq., NM
Results
100 Meter Dash 8-Under Boys
===================================================================================
    State TF: S 15.67  6/21/2011   Lamar Rogers, AOC
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 D'Marion White            05 EXPRESS ATHLETICS      15.09      15.37S  1
  2 Ali Abdullah              05 SONS OF HERMES         16.26      15.74   1
  3 Jaxsen Martinez           05 RPM                    16.36      17.37   1
  4 Brandon Boling            05 ATC                    17.08      17.49   1
  5 Mekhi Romero              05 AOC                               17.70   3
  6 Makai Sanchez             06 ATC                    18.42      18.01   1
  7 Keashawn Duckworth        05 EXPRESS ATHLETICS      17.12      18.25   1
  8 Javien Patterson          06 EXPRESS ATHLETICS      19.07      18.61   2
  9 Eloy Fernandez            06 SONS OF HERMES         20.07      18.74   2
 10 Jason Padilla             05 UNANM                             19.84   3
 11 Owen Bishop               06 ATC                    21.25      20.67   2
 12 Dylan Contreras           07 EXPRESS ATHLETICS      20.24      21.15   2
 13 Joaquin Armijo            07 UNANM                             21.32   3
 14 Austin Ford               05 RIO RANCHO ELITE       18.50      21.47   1
 15 Marshall Smith            05 SONS OF HERMES         18.48      21.82   1
 16 Andres Esquibel           05 SONS OF HERMES         22.19      24.06   2
 17 Noah Sanchez              07 SONS OF HERMES         22.08      24.38   2
 18 Christiano Esquibel       07 SONS OF HERMES                    27.82   3
200 Meter Dash 8-Under Boys
===================================================================================
    State TF: S 32.73  6/21/2011   Lamar Rogers, AOC
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Jaxsen Martinez           05 RPM                    35.72      29.84S  1
  2 Brandon Boling            05 ATC                    38.42      36.06   1
  3 Andrew Lyeen              05 AOC                    38.39      36.20   1
  4 Makai Sanchez             06 ATC                    40.31      37.44   1
  5 Javien Patterson          06 EXPRESS ATHLETICS      37.02      39.75   1
  6 Mekhi Romero              05 AOC                               39.80   3
  7 Adam Aguilar              05 SONS OF HERMES         39.00      42.14   1
  8 D'Marion White            05 EXPRESS ATHLETICS      32.61      42.38   1
  9 Robert Leal               06 ATC                               48.90   3
 10 Christiano Esquibel       07 SONS OF HERMES                    55.72   3
 11 Keashawn Duckworth        05 EXPRESS ATHLETICS      40.63      55.85   2
 12 Austin Trujillo           05 UNANM                             56.17   2
 13 Tyler Krantz              05 EXPRESS ATHLETICS      41.78      56.41   2
 14 Eloy Fernandez            06 SONS OF HERMES                    59.65   2
 15 Dylan Contreras           07 EXPRESS ATHLETICS      44.26    1:01.93   2
 16 Marshall Smith            05 SONS OF HERMES                  1:04.77   2
 17 Noah Sanchez              07 SONS OF HERMES                  1:10.04   2
400 Meter Dash 8-Under Boys
================================================================================
    State TF: S 1:17.00  6/12/2012   Kaden Valdez, CTC
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Santiago Armijo           05 UNANM                1:28.32    1:23.60
  2 Andrew Lyeen              05 AOC                  1:26.06    1:26.36
  3 Tyler Krantz              05 EXPRESS ATHLETICS    1:01.80    1:28.38
  4 Chapel Bray               05 AOC                  1:39.82    1:31.97
New Mexico USATF - Association License
Hy-Tek's MEET MANAGER  11:01 AM  5/15/2013  Page 10
2013 USATFNM TF Meet #3 - 5/11/2013
Finish Line Rio Lightning
Milne Stadium - Albuq., NM
Results
....400 Meter Dash 8-Under Boys
  5 Ali Abdullah              05 SONS OF HERMES                  1:35.06
  6 Adam Aguilar              05 SONS OF HERMES                  1:35.69
800 Meter Run 8-Under Boys
================================================================================
    State TF: S 2:59.46  6/11/2012   Jamin Harlan, CTC
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Chapel Bray               05 AOC                             3:34.12
Long Jump 8-Under Boys
==========================================================================================
    State TF: S 3.37m  6/19/2011   Lamar Rogers, AOC
    Name                    Year Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Brandon Boling            05 ATC                    2.93m      3.10m   10-02.00
  2 Santiago Armijo           05 UNANM                             2.79m    9-02.00
  3 Makai Sanchez             06 ATC                    2.24m      2.72m    8-11.25
  4 Andrew Lyeen              05 AOC                    2.63m      2.56m    8-04.75
  5 Owen Bishop               06 ATC                    2.14m      2.35m    7-08.50
  6 Joaquin Armijo            07 UNANM                             2.30m    7-06.50
  7 Jaythan Lee               07 UNANM                             2.10m    6-10.75
  7 Robert Leal               06 ATC                               2.10m    6-10.75
  9 Jason Padilla             05 UNANM                             2.04m    6-08.50
 10 Andres Esquibel           05 SONS OF HERMES                    2.00m    6-06.75
 11 Dylan Contreras           07 EXPRESS ATHLETICS                 1.54m    5-00.75
 12 Austin Trujillo           05 UNANM                             1.45m    4-09.25
 13 Christiano Esquibel       07 SONS OF HERMES                    1.00m    3-03.50
Shot Put 8-Under Boys
==========================================================================================
    State TF: S 4.93m  6/12/2012   Benen Lee, UNANM
    Name                    Year Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Austin Ford               05 RIO RANCHO ELITE                  5.87mS  19-03.25
  2 Chapel Bray               05 AOC                               5.50mS  18-00.50
Javelin Throw 8-Under Boys
==========================================================================================
    State TF: S 16.55m  6/21/2011   James Jenkins, CTC
    Name                    Year Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Austin Ford               05 RIO RANCHO ELITE                 15.71m      51-06
  2 Santiago Armijo           05 UNANM                            11.80m      38-08
100 Meter Dash 9-10 Boys
================================================================================
    State TF: S 13.01  6/20/2010   Jordan Byrd, DCT
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 D'Cambrion White          03 EXPRESS ATHLETICS      13.30      14.43
  2 Joshua Bachechi           03 ATC                    14.46      14.97
  3 Andrew Ortega             03 RIO LIGHTNING          15.22      15.14
  4 Terron Cauley             03 AOC                               15.25
New Mexico USATF - Association License
Hy-Tek's MEET MANAGER  11:01 AM  5/15/2013  Page 11
2013 USATFNM TF Meet #3 - 5/11/2013
Finish Line Rio Lightning
Milne Stadium - Albuq., NM
Results
....100 Meter Dash 9-10 Boys
  5 Marcus Scott              04 RIO LIGHTNING          16.42      16.53
  6 Joaquin Garcia            04 UNANM                             17.00
  7 Ian Gavaldon              04 RPM                               21.62
200 Meter Dash 9-10 Boys
===================================================================================
    State TF: S 27.90              Tyrone Trammell, PAL
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 D'Cambrion White          03 EXPRESS ATHLETICS      30.28      27.44S  1
  2 Joshua Bachechi           03 ATC                    30.00      28.69   1
  3 Andrew Ortega             03 RIO LIGHTNING          30.37      29.14   1
  4 Crystian McRae            03 EXPRESS ATHLETICS      35.67      32.06   1
  5 Aidan Romero              04 ATC                    37.15      34.81   1
  6 Terron Cauley             03 AOC                               34.96   2
  7 Samuel Krantz             03 EXPRESS ATHLETICS      36.72      35.58   1
  8 Malachi Proctor           04 EXPRESS ATHLETICS      37.66      39.79   2
  9 Ian Gavaldon              04 RPM                               48.58   2
400 Meter Dash 9-10 Boys
================================================================================
    State TF: S 1:03.53  6/20/2010   Jordan Byrd, 1042 Duke Ci
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Joshua Bachechi           03 ATC                  1:13.51    1:15.10
  2 Marcus Scott              04 RIO LIGHTNING        1:22.34    1:16.74
  3 Crystian McRae            03 EXPRESS ATHLETICS               1:19.46
  4 Aidan Romero              04 ATC                  1:21.17    1:21.71
  5 Samuel Krantz             03 EXPRESS ATHLETICS               1:22.39
  6 Malachi Proctor           04 EXPRESS ATHLETICS    1:36.20    1:33.70
  7 Nathan Tabor              03 EXPRESS ATHLETICS    1:35.68    1:40.61
  8 Austin Covey              03 EXPRESS ATHLETICS    1:09.78    1:45.21
800 Meter Run 9-10 Boys
================================================================================
    State TF: S 2:28.10
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Stevie Salas              03 ATC                  2:48.19    2:45.39
  2 Aidan Romero              04 ATC                  3:01.05    3:05.08
  3 Santiago Chapman          03 AOC                             3:21.47
1500 Meter Run 9-10 Boys
================================================================================
    State TF: S 5:15.90  6/24/2007   William Stanopiewicz, AAT
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Stevie Salas              03 ATC                             5:20.29
  2 Jordan Martinez           03 RIO RANCHO ELITE                7:00.68
New Mexico USATF - Association License
Hy-Tek's MEET MANAGER  11:01 AM  5/15/2013  Page 12
2013 USATFNM TF Meet #3 - 5/11/2013
Finish Line Rio Lightning
Milne Stadium - Albuq., NM
Results
Long Jump 9-10 Boys
==========================================================================================
    State TF: S 4.58m              Patel Satyam, RRRR
    Name                    Year Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Antonio Avila             03 UNANM                             4.24m   13-11.00
  2 Andrew Ortega             03 RIO LIGHTNING          2.77m      3.56m   11-08.25
  3 Terron Cauley             03 AOC                               2.85m    9-04.25
  4 Caith McKeown             03 ATC                    2.91m      2.60m    8-06.50
  5 Jordan Martinez           03 RIO RANCHO ELITE                  2.08m    6-10.00
Shot Put 6 lb. 9-10 Boys
==========================================================================================
    State TF: S 8.75m              Miguel Sanchez
    Name                    Year Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Benen Lee                 04 UNANM                             6.69m   21-11.50
  2 Santiago Chapman          03 AOC                               5.92m   19-05.25
  3 Christopher Salazar       04 UNANM                  5.42m      4.10m   13-05.50
Javelin Throw 300g 9-10 Boys
==========================================================================================
    State TF: S 37.35m  6/11/2012   Teagun Glenn, UNANM
    Name                    Year Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Santiago Chapman          03 AOC                   16.83m     21.53m      70-08
  2 Antonio Avila             03 UNANM                            17.30m      56-09
  3 Nathan Tabor              03 EXPRESS ATHLETICS                16.55m      54-03
  4 Marcus Scott              04 RIO LIGHTNING                    14.45m      47-05
  5 Austin Covey              03 EXPRESS ATHLETICS                12.98m      42-07
  6 Malachi Proctor           04 EXPRESS ATHLETICS                12.17m      39-11
  7 Caith McKeown             03 ATC                              10.61m      34-10
100 Meter Dash 11-12 Boys
===================================================================================
    State TF: S 12.13  6/12/2012   Jordan Byrd, BRX
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Skyler Suber              02 RIO RANCHO ELITE       15.34      15.10   1
  1 Jamaari Waddles           02 AOC                               15.10   2
  3 Kamren Decker             02 RIO LIGHTNING          16.19      15.70   2
  4 Jonathan McRae            01 EXPRESS ATHLETICS      17.07      16.36   2
  5 Josiah Dumas              02 AOC                    16.48      16.47   2
  6 Coleton Radford           01 SONS OF HERMES         17.70      17.41   2
  7 Parker Ferando            02 MONARCH TRACK CLUB     17.54      17.74   2
200 Meter Dash 11-12 Boys
===================================================================================
    State TF: S 25.61  6/12/2012   Jordan Byrd, BRX
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Demetrius Banks           02 SONS OF HERMES                    30.23   2
  2 Jaden Brown               02 SONS OF HERMES                    31.00   3
  3 Enrique Armijo            01 UNANM                             31.72   2
  4 Jacob Martinez            01 UNANM                             31.81   2
  5 Ryan Trujillo             01 UNANM                             31.84   3
New Mexico USATF - Association License
Hy-Tek's MEET MANAGER  11:01 AM  5/15/2013  Page 13
2013 USATFNM TF Meet #3 - 5/11/2013
Finish Line Rio Lightning
Milne Stadium - Albuq., NM
Results
....200 Meter Dash 11-12 Boys
  6 Yashiya Crespin           02 RIO LIGHTNING          32.04      31.92   1
  7 Curstin Ampeire Cubria    02 RIO LIGHTNING          30.58      32.02   1
  8 Isaiah Griffin            02 SONS OF HERMES                    32.03   2
  9 Anthony Portillo          02 UNANM                  33.83      32.50   1
 10 Jamaari Waddles           02 AOC                               33.80   2
 11 Demetrio Perea            02 RPM                    32.26      33.94   1
 12 Jeramiah Esquibel         01 SONS OF HERMES                    34.77   2
 13 Josiah Dumas              02 AOC                    36.50      36.16   1
 14 Steven Pineda-Harris      02 AOC                               36.40   3
 15 Mohammed Abdullah         02 SONS OF HERMES                    36.68   3
 16 Jacob Telles              01 SONS OF HERMES                    36.95   3
400 Meter Dash 11-12 Boys
===================================================================================
    State TF: S 58.41              Jerred Theragood, ATC
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Yashiya Crespin           02 RIO LIGHTNING        1:12.28    1:11.79   1
  2 Enrique Armijo            01 UNANM                           1:12.04   1
  3 Demetrio Perea            02 RPM                  1:16.45    1:12.95   1
  4 Dai Shaun Jiggetts        01 RIO RANCHO ELITE        1.12    1:13.70   1
  5 Parker Ferando            02 MONARCH TRACK CLUB   1:22.74    1:13.90   1
  6 Curstin Ampeire Cubria    02 RIO LIGHTNING                   1:16.51   1
  7 Jacob Telles              01 SONS OF HERMES                  1:20.95   2
800 Meter Run 11-12 Boys
================================================================================
    State TF: S 2:12.90              NA
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Demetrio Perea            02 RPM                             3:05.56
  2 Mohammed Abdullah         02 SONS OF HERMES       3:31.98    3:21.83
1500 Meter Run 11-12 Boys
================================================================================
    State TF: S 4:41.00              NA
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Joe Ellefson              01 UNANM                           5:20.00
3000 Meter Run 11-12 Boys
================================================================================
    State TF: S 10:33.61  6/17/2009   William Stanopiewicz, AAT
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Gabriel Gonzales          02 RIO RANCHO ELITE               12:12.09
4x400 Meter Relay 11-12 Boys
================================================================================
    State TF: S 4:25.60  6/14/2008   Rio Rancho Running Rams, RRRR
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 SONS OF HERMES  'A'                                          5:56.13
     1) Mohammed Abdullah 02            2) Jeramiah Esquibel 01
New Mexico USATF - Association License
Hy-Tek's MEET MANAGER  11:01 AM  5/15/2013  Page 14
2013 USATFNM TF Meet #3 - 5/11/2013
Finish Line Rio Lightning
Milne Stadium - Albuq., NM
Results
....4x400 Meter Relay 11-12 Boys
     3) Coleton Radford 01              4) Jacob Telles 01
Long Jump 11-12 Boys
==========================================================================================
    State TF: S 5.13m              Keith Wooten
    Name                    Year Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Jacob Martinez            01 UNANM                             3.95m   12-11.50
  2 Enrique Armijo            01 UNANM                             3.72m   12-02.50
  3 Dai Shaun Jiggetts        01 RIO RANCHO ELITE       3.51m      3.60m   11-09.75
  4 Anthony Portillo          02 UNANM                             3.52m   11-06.75
  5 Ryan Trujillo             01 UNANM                             3.41m   11-02.25
  6 Parker Ferando            02 MONARCH TRACK CLUB     3.05m      3.30m   10-10.00
  7 Isaiah Caston             02 SONS OF HERMES         3.86m      3.22m   10-06.75
  8 Steven Pineda-Harris      02 AOC                               3.16m   10-04.50
  9 Jamaari Waddles           02 AOC                               2.95m    9-08.25
 10 Jeramiah Esquibel         01 SONS OF HERMES                    2.87m    9-05.00
 11 Kamren Decker             02 RIO LIGHTNING          3.10m      2.79m    9-02.00
Shot Put 6 lb. 11-12 Boys
==========================================================================================
    State TF: S 12.19m  6/28/2003   Wilton Rogers, AAT
    Name                    Year Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Ysidro Gravelle           01 UNANM                  9.16m      9.38m   30-09.25
  2 Coleton Radford           01 SONS OF HERMES                    8.50m   27-10.75
  3 Yashiya Crespin           02 RIO LIGHTNING          6.03m      7.99m   26-02.75
  4 Patrick Tafoya            02 SONS OF HERMES                    6.01m   19-08.75
  5 Jonathan McRae            01 EXPRESS ATHLETICS                 5.91m   19-04.75
Discus Throw 1kg 11-12 Boys
==========================================================================================
    State TF: S 43.30m              NA
    Name                    Year Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Ysidro Gravelle           01 UNANM                 18.92m     14.24m      46-09
  2 Patrick Tafoya            02 SONS OF HERMES                   12.53m      41-01
  3 Coleton Radford           01 SONS OF HERMES                   12.05m      39-06
Javelin Throw 300g 11-12 Boys
==========================================================================================
    State TF: S 45.16m  6/28/2003   Daniel Fiaseu, BRX
    Name                    Year Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Ysidro Gravelle           01 UNANM                 26.72m     26.99m      88-06
  2 Jonathan McRae            01 EXPRESS ATHLETICS                17.46m      57-03
  3 Josiah Dumas              02 AOC                              16.59m      54-05
  4 Kamren Decker             02 RIO LIGHTNING                    12.90m      42-04
New Mexico USATF - Association License
Hy-Tek's MEET MANAGER  11:01 AM  5/15/2013  Page 15
2013 USATFNM TF Meet #3 - 5/11/2013
Finish Line Rio Lightning
Milne Stadium - Albuq., NM
Results
100 Meter Dash 13-14 Boys
===================================================================================
    State TF: S 11.59              Jonathon Ribiero, ATC
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Alejandro Armijo          99 UNANM                  11.70      10.63S  1
  2 Tino Lucero               99 RIO RANCHO ELITE       13.80      10.81S  1
  3 Cameron Dunn              99 UNANM                  12.27      11.05S  1
  4 Ryan Moore                99 MONARCH TRACK CLUB     12.60      11.36S  1
  5 Marcos Mendez             00 RIO LIGHTNING          12.86      11.60   1
  6 Jacob McTernan            00 ATC                               11.74   1
  7 Joey Reyes                99 UNANM                             12.05   2
  8 Zack Kmatz                99 ATC                    13.71      12.18   1
  9 Jordan Singleton          00 EXPRESS ATHLETICS      12.98      12.36   1
 10 Arthur Acosta             99 RIO RANCHO ELITE       14.00      13.93   2
 11 Angel Contreras           00 EXPRESS ATHLETICS      17.46      16.95   2
200 Meter Dash 13-14 Boys
===================================================================================
    State TF: S 23.45              Travis Jones, ATC
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Alejandro Armijo          99 UNANM                  24.70      25.15   1
  2 Tino Lucero               99 RIO RANCHO ELITE       27.50      25.72   1
  3 Cameron Dunn              99 UNANM                             26.23   2
  4 Ryan Moore                99 MONARCH TRACK CLUB     29.57      26.24   1
  5 Danny Russell             99 RIO RANCHO ELITE       25.81      27.15   1
  6 Marcos Mendez             00 RIO LIGHTNING          26.82      27.22   1
  7 Alex Nash                 99 MONARCH TRACK CLUB     27.30      27.72   1
  8 Cody Travela              99 UNANM                  26.82      28.06   1
  9 Darien Gonzales           99 UNANM                             28.21   2
 10 Zack Kmatz                99 ATC                    27.42      28.64   1
 11 Arthur Acosta             99 RIO RANCHO ELITE       31.50      29.04   2
 12 Jordan Singleton          00 EXPRESS ATHLETICS      30.83      29.39   2
 13 Zion Caston               00 SONS OF HERMES                    34.09   2
 14 Angel Contreras           00 EXPRESS ATHLETICS      39.11      36.22   2
 -- Miles Brinson             99 GSTC                                 NT   2
400 Meter Dash 13-14 Boys
===================================================================================
    State TF: S 51.99  6/24/2001   Cody Harper, ATC
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Cody Travela              99 UNANM                1:00.10    1:00.03   1
  2 Danny Russell             99 RIO RANCHO ELITE     1:00.24    1:00.22   1
  3 Ryan Brown                99 SONS OF HERMES       1:01.04    1:07.66   1
  4 Lucas Tafoya              00 SONS OF HERMES                  1:15.57   2
  5 Davis Covey               00 EXPRESS ATHLETICS               1:16.01   2
  6 Jordan Singleton          00 EXPRESS ATHLETICS    1:14.48    1:18.73   1
  7 Angel Contreras           00 EXPRESS ATHLETICS    1:33.61    1:23.72   1
New Mexico USATF - Association License
Hy-Tek's MEET MANAGER  11:01 AM  5/15/2013  Page 16
2013 USATFNM TF Meet #3 - 5/11/2013
Finish Line Rio Lightning
Milne Stadium - Albuq., NM
Results
800 Meter Run 13-14 Boys
================================================================================
    State TF: S 2:02.30  6/23/2001   Cody Harper, ATC
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Ryan Brown                99 SONS OF HERMES                  2:37.06
  2 Tyler Gibson              00 ATC                  3:00.97    2:53.61
  3 Davis Covey               00 EXPRESS ATHLETICS    2:12.51    2:55.82
  4 Cesar Lujan-Flores        99 UNANM                3:10.54    3:13.83
1500 Meter Run 13-14 Boys
================================================================================
    State TF: S 4:29.70              Patrick Gutierrez, ATC
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Devin Paredes             99 RIO RANCHO ELITE                4:48.40
  2 Jimmy Toomy               99 UNANM                           5:14.54
  3 Davis Covey               00 EXPRESS ATHLETICS               5:52.95
  4 Tyler Gibson              00 ATC                             5:55.59
  5 Cesar Lujan-Flores        99 UNANM                           6:06.81
3000 Meter Run 13-14 Boys
================================================================================
    State TF: S 9:59.10              Garren Wacquiu
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Devin Paredes             99 RIO RANCHO ELITE               10:19.10
100 Meter Hurdles 13-14 Boys
================================================================================
    State TF: S 14.29              NA
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Tristan Aguilar           99 UNANM                             22.62
  2 Darien Gonzales           99 UNANM                             24.09
4x100 Meter Relay 13-14 Boys
================================================================================
    State TF: S 48.30  6/20/2010   Duke City Track, DCT
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 UNATTACHED NEW MEXICO  'A'                                     48.21S
     1) Alejandro Armijo 99             2) Joey Reyes 99
     3) Joe Portillo 99                 4) Cameron Dunn 99
  2 SONS OF HERMES  'A'                                            58.00
     1) Demetrius Banks 02              2) Jaden Brown 02
     3) Isaiah Caston 02                4) Isaiah Griffin 02
  3 EXPRESS ATHLETICS  'A'                                       1:08.79
     1) Crystian McRae 03               2) D'Cambrion White 03
     3) Fabian Najera 03                4) Samuel Krantz 03
  4 EXPRESS ATHLETICS  'A'                                       1:14.82
     1) D'Marion White 05               2) Javien Patterson 06
     3) Keashawn Duckworth 05           4) Tyler Krantz 05
  5 SONS OF HERMES  'A'                                          1:17.24
     1) Ali Abdullah 05                 2) Adam Aguilar 05
     3) Marshall Smith 05               4) Eloy Fernandez 06
New Mexico USATF - Association License
Hy-Tek's MEET MANAGER  11:01 AM  5/15/2013  Page 17
2013 USATFNM TF Meet #3 - 5/11/2013
Finish Line Rio Lightning
Milne Stadium - Albuq., NM
Results
4x400 Meter Relay 13-14 Boys
================================================================================
    State TF: S 3:58.83  6/18/2009   Rio Rancho Running Rams, RRRR
                         S Smith, D Harness, B Lawrence, J Ruggles
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 UNATTACHED NEW MEXICO  'A'                                   4:07.60
     1) Alejandro Armijo 99             2) Tristan Aguilar 99
     3) Joey Reyes 99                   4)
  2 UNATTACHED NEW MEXICO  'B'                                   4:07.90
     1) Nick Anderson 99                2) Cameron Dunn 99
     3) Darien Gonzales 99              4) Joe Portillo 99
  3 RIO RANCHO ELITE  'A'                                        4:13.92
     1) Arthur Acosta 99                2) Tino Lucero 99
     3) Danny Russell 99                4)
High Jump 13-14 Boys
==========================================================================================
    State TF: S 1.75m              Adam Mendonco
    Name                    Year Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Joey Reyes                99 UNANM                             1.60m    5-03.00
  2 Tino Lucero               99 RIO RANCHO ELITE                  1.57m    5-01.75
Long Jump 13-14 Boys
==========================================================================================
    State TF: S 6.12m  6/23/2007   Jonathan Woods, UNANM
    Name                    Year Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Joey Reyes                99 UNANM                             5.34m   17-06.25
  2 Miles Brinson             99 GSTC                              5.02m   16-05.75
  3 Danny Russell             99 RIO RANCHO ELITE       4.68m      4.62m   15-02.00
  4 Ryan Moore                99 MONARCH TRACK CLUB     4.73m      4.39m   14-05.00
  5 Joe Portillo              99 UNANM                             4.34m   14-03.00
  6 Alex Nash                 99 MONARCH TRACK CLUB     4.71m      4.30m   14-01.25
  7 Arthur Acosta             99 RIO RANCHO ELITE                  4.22m   13-10.25
  8 Marcos Mendez             00 RIO LIGHTNING                     4.15m   13-07.50
  9 Darien Gonzales           99 UNANM                             4.00m   13-01.50
 10 Tristan Aguilar           99 UNANM                             3.97m   13-00.25
 11 Zack Kmatz                99 ATC                    3.79m      3.48m   11-05.00
 12 Lucas Tafoya              00 SONS OF HERMES         3.29m      3.01m    9-10.50
Triple Jump 13-14 Boys
==========================================================================================
    State TF: S 12.12m  6/24/2007   Jonathan Woods, UNANM
    Name                    Year Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Miles Brinson             99 GSTC                              9.76m   32-00.25
Shot Put 4kg 13-14 Boys
==========================================================================================
    State TF: S 14.83m  6/5/2005    Wilton Rogers, BRX
    Name                    Year Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Dale Salazar              99 UNANM                  7.86m      8.72m   28-07.50
  2 Estevon Campos            99 RIO RANCHO ELITE       7.26m      7.50m   24-07.25
New Mexico USATF - Association License
Hy-Tek's MEET MANAGER  11:01 AM  5/15/2013  Page 18
2013 USATFNM TF Meet #3 - 5/11/2013
Finish Line Rio Lightning
Milne Stadium - Albuq., NM
Results
....Shot Put 4kg 13-14 Boys
  3 Lucas Tafoya              00 SONS OF HERMES                    6.87m   22-06.50
  4 Payton Ferando            00 MONARCH TRACK CLUB     5.28m      5.55m   18-02.50
Discus Throw 1kg 13-14 Boys
==========================================================================================
    State TF: S 47.26m              Damien O'Campo, UNANM
    Name                    Year Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Dale Salazar              99 UNANM                 27.28m     28.34m      93-00
  2 Ryan Moore                99 MONARCH TRACK CLUB    24.53m     22.36m      73-04
  3 Estevon Campos            99 RIO RANCHO ELITE      19.73m     21.78m      71-05
  4 Marcos Mendez             00 RIO LIGHTNING         19.90m     20.11m      66-00
  5 Jimmy Toomy               99 UNANM                            17.93m      58-10
  6 Louis Bush                99 MONARCH TRACK CLUB    19.20m     17.84m      58-06
  7 Payton Ferando            00 MONARCH TRACK CLUB    10.80m     11.51m      37-09
Javelin Throw 600g 13-14 Boys
==========================================================================================
    State TF: S 49.98m              Damien O'Campo, UNANM
    Name                    Year Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Dale Salazar              99 UNANM                            32.45m     106-05
  2 Estevon Campos            99 RIO RANCHO ELITE                 16.94m      55-07
100 Meter Dash 15-16 Boys
================================================================================
    State TF: S 10.96  6/14/2008   Josh Newsome, New Mexico Unatt
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Josh Foley                98 RIO RANCHO ELITE       11.90      12.44
  2 Manasse Martinez          98 RIO RANCHO ELITE       12.20      12.93
200 Meter Dash 15-16 Boys
================================================================================
    State TF: S 22.55  6/24/2007   Matthew Valenzuela, ATC
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Josh Foley                98 RIO RANCHO ELITE       23.88      25.42
  2 Marcus Pineda-Harris      98 AOC                               25.97
  3 Manasse Martinez          98 RIO RANCHO ELITE       25.00      27.44
  4 Andres Martinez           98 UNANM                             29.18
  5 Mikaeel Williams          98 ATC                    31.64      33.85
400 Meter Dash 15-16 Boys
================================================================================
    State TF: S 50.30              Kurt Henry
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Manasse Martinez          98 RIO RANCHO ELITE     1:00.00    1:07.61
New Mexico USATF - Association License
Hy-Tek's MEET MANAGER  11:01 AM  5/15/2013  Page 19
2013 USATFNM TF Meet #3 - 5/11/2013
Finish Line Rio Lightning
Milne Stadium - Albuq., NM
Results
800 Meter Run 15-16 Boys
================================================================================
    State TF: S 1:52.78  6/28/2003   Cody Harper, ATC
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Noah Dodd                 98 RIO RANCHO ELITE                2:19.15
1500 Meter Run 15-16 Boys
================================================================================
    State TF: S 4:02.04  6/29/2003   Cody Harper, ATC
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Noah Dodd                 98 RIO RANCHO ELITE                4:40.87
110 Meter Hurdles 15-16 Boys
================================================================================
    State TF: S 15.41  6/18/2006   Curtis Beach, ATC
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Josh Foley                98 RIO RANCHO ELITE                  20.01
Long Jump 15-16 Boys
==========================================================================================
    State TF: S 6.97m              Julius Dickerson, BRX
    Name                    Year Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Josh Foley                98 RIO RANCHO ELITE       5.31m      5.17m   16-11.50
  2 Marcus Pineda-Harris      98 AOC                               4.48m   14-08.50
  3 Mikaeel Williams          98 ATC                    3.61m      3.30m   10-10.00
Shot Put 12 lb. 15-16 Boys
==========================================================================================
    State TF: S 14.94m              Jace Rivera
    Name                    Year Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Mikaeel Williams          98 ATC                    7.91m      8.18m   26-10.00
Discus Throw 1.6kg 15-16 Boys
==========================================================================================
    State TF: S 42.42m              NA
    Name                    Year Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Mikaeel Williams          98 ATC                   20.61m     21.23m      69-08
  2 Andres Martinez           98 UNANM                            20.89m      68-06
800 Meter Run Open Men
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Benjamin Rodefer          63 UNANM                           2:20.55
Shot Put Open Men
==========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Aaron Krueger             93 UNANM                            11.78m   38-07.75
New Mexico USATF - Association License
Hy-Tek's MEET MANAGER  11:01 AM  5/15/2013  Page 20
2013 USATFNM TF Meet #3 - 5/11/2013
Finish Line Rio Lightning
Milne Stadium - Albuq., NM
Results
Discus Throw Open Men
==========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Aaron Krueger             93 UNANM                            28.09m      92-02
1500 Meter Run Masters 45 Men
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Todd Gravelle             67 UNANM                           6:03.68   2