New Mexico USATF - Association License
Hy-Tek's MEET MANAGER  8:53 PM  5/19/2013  Page 1
2013 USATFNM Track Meet #4 - 5/19/2013
AAT Finish Line
Eldorado HS - Albuq., NM
Results
Event 1  100 Meter Dash 8 & Under Girls
===================================================================================
    State TF: S 16.18  6/21/2011   Eboni Winfield, CTC
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals
  1 Eva Love                  05 BRX                    15.87      15.25S  1
  2 DaVonna Dennard           05 BRX                    15.96      15.89S  1
  3 Maya Jo Yuric             05 ATC                    17.74      16.61   1
  4 Emma Gavaldon             06 RPM                    19.78      18.75   1
  5 Ashton Capps              05 RPM                               18.79   3
  6 Serena Vigil              05 ATC                    20.81      18.90   1
  7 Syncere Smith             06 SONS OF HERMES         20.42      19.59   1
  8 Aspen Quiroz              07 ATC                    21.87      20.03   3
  9 Gloria Ezenyilimba        06 ATC                    22.01      22.11   3
 10 Evangeline Martinez       07 RPM                    22.52      22.50   3
 11 Alyssa Gion               05 SONS OF HERMES         22.09      22.83   3
 12 Leila Yurcic              06 ATC                    21.04      23.51   2
 13 Adelina Villanueva        07 VALLEY TRACK CLUB                 23.53   3
 14 Felice Davis              06 MONARCH TRACK CLUB     20.92      24.64   2
 15 Kalayah Romero            06 UNANM                  21.50      25.21   2
 16 Ava Talbott               07 ATC                    21.31      25.35   2
 17 Ainsley Capps             07 RPM                    21.05      25.43   2
 18 Chloe Stafford            07 AAT                    21.57      26.69   2
 19 Miley Driscoll            07 SONS OF HERMES         21.40      30.61   2
Event 2  200 Meter Dash 8 & Under Girls
===================================================================================
    State TF: S 34.02  6/21/2011   Eboni Winfield, CTC
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Eva Love                  05 BRX                    32.00      32.74S  1
  2 DaVonna Dennard           05 BRX                    33.97      34.38   1
  3 Maya Jo Yuric             05 ATC                    36.99      36.03   1
  4 Emily Vencill             05 MONARCH TRACK CLUB     38.77      40.10   1
  5 Ashton Capps              05 RPM                    39.20      40.66   1
  6 Sophia Lopez              05 COUGAR TRACK CLUB      43.96      40.82   2
  7 Emma Gavaldon             06 RPM                    44.15      42.86   2
  8 Leila Yurcic              06 ATC                    44.88      42.99   2
  9 Felice Davis              06 MONARCH TRACK CLUB     45.27      43.58   3
 10 Aspen Quiroz              07 ATC                    45.97      44.70   3
 11 Marisa Paredes            05 RIO RANCHO ELITE       41.90      45.86   2
 12 Haylee Driscoll           06 SONS OF HERMES         44.14      45.94   2
 13 Ava Talbott               07 ATC                    45.50      48.01   3
 14 Sara Martinez             07 SONS OF HERMES         47.28      49.48   4
 15 Ainsley Capps             07 RPM                    44.29      52.11   2
 16 Alyssa Gion               05 SONS OF HERMES         49.54      54.70   4
 17 Evangeline Martinez       07 RPM                    50.51      55.18   4
 18 Chloe Stafford            07 AAT                    46.00      58.86   3
 19 Alexandra Blind           06 AAT                    44.88      59.42   3
 20 Kalayah Romero            06 UNANM                           1:10.37   5
 21 Miley Driscoll            07 SONS OF HERMES         56.00    1:14.36   5
New Mexico USATF - Association License
Hy-Tek's MEET MANAGER  8:53 PM  5/19/2013  Page 2
2013 USATFNM Track Meet #4 - 5/19/2013
AAT Finish Line
Eldorado HS - Albuq., NM
Results
Event 3  400 Meter Dash 8 & Under Girls
===================================================================================
    State TF: S 1:17.99  6/20/2011   Eboni Winfield, CTC
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Leah Futey                05 COUGAR TRACK CLUB    1:30.63    1:19.42   1
  2 Sophia Lopez              05 COUGAR TRACK CLUB    1:22.23    1:29.23   1
  3 Brooke Jimenez            05 ATC                  1:33.92    1:31.49   1
  4 Emily Vencill             05 MONARCH TRACK CLUB              1:34.97   2
  5 Angelina Passalacqua      05 UNANM                           1:39.06   2
  6 Sydney Marks              06 COUGAR TRACK CLUB               1:42.07   2
  7 Marisa Paredes            05 RIO RANCHO ELITE     1:31.40    1:43.61   1
  8 Helen Desmond             07 UNANM                           1:51.59   2
  9 Alexandra Blind           06 AAT                  1:46.77    1:52.57   1
Event 4  800 Meter Run 8 & Under Girls
================================================================================
    State TF: S 3:16.23  6/19/2011   Isabel Roberts, AAT
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Sophia Lopez              05 COUGAR TRACK CLUB    3:14.64    3:24.75
  2 Sydney Marks              06 COUGAR TRACK CLUB               3:56.95
Event 5  1500 Meter Run 8 & Under Girls
================================================================================
    State TF: S 6:29.33  6/21/2011   Isabel Roberts, AAT
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Leah Futey                05 COUGAR TRACK CLUB    6:04.94    5:57.43S
Event 7  4x100 Meter Relay 8 & Under Girls
================================================================================
    State TF: S 1:16.44  6/19/2011   Soco Compete-1042, SOCO
                         G Apodaca, L Apodaca, L Laborin, M Ocampo
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 SONS OF HERMES  'A'                                          1:35.91
     1) Miley Driscoll 07               2) Sara Martinez 07
     3) Alyssa Gion 05                  4) Haylee Driscoll 06
Event 10  Long Jump 8 & Under Girls
==========================================================================================
    State TF: S 2.96m  6/19/2011   Adison Romano, ATC
    Name                    Year Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Leah Futey                05 COUGAR TRACK CLUB      3.12m      3.11mS  10-02.50
  2 Eva Love                  05 BRX                               2.91m    9-06.75
  3 Emily Vencill             05 MONARCH TRACK CLUB     2.36m      2.65m    8-08.50
  4 Maya Jo Yuric             05 ATC                    2.23m      2.58m    8-05.75
  5 Angelina Passalacqua      05 UNANM                  2.57m      2.50m    8-02.50
  6 Leila Yurcic              06 ATC                    2.38m      2.40m    7-10.50
  7 Savannah Espinosa         05 AOC                    2.26m      2.29m    7-06.25
  8 Serena Vigil              05 ATC                    2.17m      2.24m    7-04.25
  9 Felice Davis              06 MONARCH TRACK CLUB     2.35m      2.12m    6-11.50
 10 Kalayah Romero            06 UNANM                             2.10m    6-10.75
 11 Helen Desmond             07 UNANM                             2.03m    6-08.00
New Mexico USATF - Association License
Hy-Tek's MEET MANAGER  8:53 PM  5/19/2013  Page 3
2013 USATFNM Track Meet #4 - 5/19/2013
AAT Finish Line
Eldorado HS - Albuq., NM
Results
....Event 10  Long Jump 8 & Under Girls
 12 Gloria Ezenyilimba        06 ATC                    1.60m      1.83m    6-00.00
 12 Alexandra Blind           06 AAT                    1.79m      1.83m    6-00.00
 14 Chloe Stafford            07 AAT                    1.76m      1.77m    5-09.75
 15 Aspen Quiroz              07 ATC                    1.81m      1.25m    4-01.25
Event 12  Javelin Throw 300g 8 & Under Girls
==========================================================================================
    State TF: S 13.25m  6/21/2011   Monique Castillo, RTC
    Name                    Year Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Angelina Passalacqua      05 UNANM                  8.30m      9.25m      30-04
  2 Helen Desmond             07 UNANM                             3.65m      12-00
Event 50  100 Meter Dash 8 & Under Boys
===================================================================================
    State TF: S 15.67  6/21/2011   Lamar Rogers, AOC
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Gabriel Buie              05 AAT                    15.44      15.20S  1
  2 Romel Jordan              06 BRX                    16.10      15.58S  1
  3 Marcus Wilson             05 MONARCH TRACK CLUB     17.34      15.71   1
  4 Ali Abdullah              05 SONS OF HERMES         15.74      15.76   1
  5 Dustin Fillmore           05 UNATTACHED BORDER      16.68      15.77   1
  6 Brandon Boling            05 ATC                    17.08      16.41   1
  6 Azariah Baca              05 BRX                    16.60      16.41   1
  8 Noah Padilla              05 COUGAR TRACK CLUB      17.98      17.12   2
  9 Mekhi Romero              05 AOC                               17.80   4
 10 Makai Sanchez             06 ATC                    18.01      17.86   2
 11 Latavious Morris          06 AAT                    19.11      18.09   2
 12 Isaiah Parrish            06 RIO RANCHO ELITE       18.57      18.47   2
 13 Levon Baldivia            07 BRX                    19.08      18.59   2
 14 Sebastian Lee             07 AAT                    20.89      19.55   3
 15 Austin Ford               05 RIO RANCHO ELITE       21.47      19.56   3
 16 Owen Bishop               06 ATC                    20.67      20.03   2
 17 Robert Leal               06 ATC                               20.08   5
 18 Joseph Duran              07 COUGAR TRACK CLUB      23.01      20.47   3
 19 Brandon Segal             06 RPM                               20.64   4
 20 Marshall Smith            05 SONS OF HERMES         18.48      20.74   2
 21 Joaquin Armijo            07 UNANM                  21.32      20.77   3
 22 Aiden Erickson            07 MONARCH TRACK CLUB     21.51      20.78   3
 23 Quentin Atencio           07 COUGAR TRACK CLUB      25.51      21.43   3
 24 Antonio Villanueva        05 VALLEY TRACK CLUB                 21.45   5
 25 Noah Sanchez              07 SONS OF HERMES         24.38      22.77   3
 26 Noah Barela               08 VALLEY TRACK CLUB      25.52      25.29   4
 27 Jordan Victorino          06 UNANM                             25.79   4
 28 Josiah Wilson             09 MONARCH TRACK CLUB     27.59      26.36   4
 29 Nate Dennison             09 AAT                    27.29      27.03   4
Event 51  200 Meter Dash 8 & Under Boys
===================================================================================
    State TF: S 32.73  6/21/2011   Lamar Rogers, AOC
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Romel Jordan              06 BRX                    34.09      32.51S  1
New Mexico USATF - Association License
Hy-Tek's MEET MANAGER  8:53 PM  5/19/2013  Page 4
2013 USATFNM Track Meet #4 - 5/19/2013
AAT Finish Line
Eldorado HS - Albuq., NM
Results
....Event 51  200 Meter Dash 8 & Under Boys
  2 Marcus Wilson             05 MONARCH TRACK CLUB     34.78      33.21   1
  3 William Klein             05 COUGAR TRACK CLUB      37.62      34.26   2
  4 Azariah Baca              05 BRX                    35.59      34.78   1
  5 Ali Abdullah              05 SONS OF HERMES         35.33      34.82   1
  6 Dustin Fillmore           05 UNATTACHED BORDER      37.85      34.93   2
  7 Mekhi Romero              05 AOC                               36.60   5
  8 Jaxsen Martinez           05 RPM                    35.72      36.80   1
  9 Santiago Armijo           05 UNANM                  35.20      37.68   1
 10 Noah Padilla              05 COUGAR TRACK CLUB      37.23      39.23   2
 11 Diego Martinez            05 SONS OF HERMES         37.00      39.45   2
 12 Makai Sanchez             06 ATC                    37.44      40.54   2
 13 Chapel Bray               05 AOC                    41.38      40.98   3
 14 Adam Aguilar              05 SONS OF HERMES         39.00      44.14   2
 15 Jeremiah Cook             06 COUGAR TRACK CLUB                 45.88   5
 16 Marshall Smith            05 SONS OF HERMES         43.72      46.50   3
 17 Aiden Erickson            07 MONARCH TRACK CLUB     46.07      46.61   3
 18 Quentin Atencio           07 COUGAR TRACK CLUB      48.11      46.71   3
 19 Robert Leal               06 ATC                    48.90      46.90   4
 20 Joseph Duran              07 COUGAR TRACK CLUB      50.02      47.82   4
 20 Joaquin Armijo            07 UNANM                             47.82   5
 22 Brandon Segal             06 RPM                               47.89   5
 23 Noah Sanchez              07 SONS OF HERMES         53.08      51.60   4
 24 Nate Dennison             09 AAT                  1:02.82    1:03.52   4
Event 52  400 Meter Dash 8 & Under Boys
===================================================================================
    State TF: S 1:17.23  6/21/2011   Gabriel Keith, DCT
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Blayne Howell             05 COUGAR TRACK CLUB    1:33.41    1:21.43   1
  2 Jaxsen Martinez           05 RPM                  1:26.46    1:23.37   1
  3 Orion Chavez              06 COUGAR TRACK CLUB    1:27.19    1:23.71   1
  4 Diego Martinez            05 SONS OF HERMES       1:25.05    1:25.84   1
  5 Santiago Armijo           05 UNANM                1:23.60    1:25.89   1
  6 Brandon Boling            05 ATC                             1:26.63   2
  7 Chapel Bray               05 AOC                  1:39.82    1:34.35   2
  8 Isaiah Parrish            06 RIO RANCHO ELITE     1:35.57    1:35.78   1
  9 Aeden Atencio             05 COUGAR TRACK CLUB    1:38.25    1:39.19   2
 10 William Blind             06 AAT                  2:10.02    1:53.48   2
Event 53  800 Meter Run 8 & Under Boys
================================================================================
    State TF: S 3:20.79  6/19/2011   Santiago Chapman, RTC
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Isaac Salazar             05 AAT                  3:02.42    3:08.29S
  2 Andres Oso                05 UNANM                           3:24.33
  3 William Blind             06 AAT                  4:34.25    4:21.26
New Mexico USATF - Association License
Hy-Tek's MEET MANAGER  8:53 PM  5/19/2013  Page 5
2013 USATFNM Track Meet #4 - 5/19/2013
AAT Finish Line
Eldorado HS - Albuq., NM
Results
Event 54  1500 Meter Run 8 & Under Boys
================================================================================
    State TF: S 6:37.24  6/21/2011   Miles Beck, AAT
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Orion Chavez              06 COUGAR TRACK CLUB               6:32.07S
  2 Blayne Howell             05 COUGAR TRACK CLUB    6:20.87    6:51.54
Event 56  4x100 Meter Relay 8 & Under Boys
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 ALBUQUERQUE ATHLETICS TRACK  'A'                  1:07.37    1:10.62
     1) Latavious Morris 06             2) Isaac Salazar 05
     3) Sebastian Lee 07                4) Gabriel Buie 05
  2 COUGAR TRACK CLUB  'A'                            1:06.03    1:12.86
     1) Aeden Atencio 05                2) Jeremiah Cook 06
     3) William Klein 05                4) Noah Padilla 05
  3 SONS OF HERMES  'A'                               1:15.96    1:13.71
     1) Marshall Smith 05               2) Diego Martinez 05
     3) Adam Aguilar 05                 4) Ali Abdullah 05
Event 57  4x400 Meter Relay 8 & Under Boys
================================================================================
    State TF: S 7:19.91  6/19/2011   Albuquerque Athletics Tra-1042, AAT
                         M Beck, M Kulek, J Padilla, C Mckeown
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 ALBUQUERQUE ATHLETICS TRACK  'A'                  5:50.85    6:29.78S
     1) Latavious Morris 06             2) Sebastian Lee 07
     3) Gabriel Buie 05                 4) Isaac Salazar 05
Event 59  Long Jump 8 & Under Boys
==========================================================================================
    State TF: S 3.37m  6/19/2011   Lamar Rogers, AOC
    Name                    Year Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Dustin Fillmore           05 UNATTACHED BORDER                 3.38mS  11-01.25
  2 Marcus Wilson             05 MONARCH TRACK CLUB     2.17m      3.02m    9-11.00
  3 Santiago Armijo           05 UNANM                  2.79m      2.70m    8-10.25
  4 William Klein             05 COUGAR TRACK CLUB      2.49m      2.69m    8-10.00
  5 Brandon Boling            05 ATC                    3.10m      2.60m    8-06.50
  6 Makai Sanchez             06 ATC                    2.72m      2.42m    7-11.25
  7 Mekhi Romero              05 AOC                               2.30m    7-06.50
  8 Isaiah Parrish            06 RIO RANCHO ELITE       2.06m      2.22m    7-03.50
  9 Adam Aguilar              05 SONS OF HERMES                    2.15m    7-00.75
 10 Orion Chavez              06 COUGAR TRACK CLUB      1.03m      2.04m    6-08.50
 11 Joaquin Armijo            07 UNANM                  2.30m      1.98m    6-06.00
 12 Owen Bishop               06 ATC                    2.35m      1.93m    6-04.00
 13 Andres Esquibel           05 SONS OF HERMES         2.00m      1.77m    5-09.75
 14 Aiden Erickson            07 MONARCH TRACK CLUB     1.82m      1.71m    5-07.50
 15 Noah Barela               08 VALLEY TRACK CLUB      1.60m      1.60m    5-03.00
 16 William Blind             06 AAT                    1.90m      1.52m    5-00.00
 17 Josiah Wilson             09 MONARCH TRACK CLUB     1.95m      1.49m    4-10.75
 18 Nate Dennison             09 AAT                    0.94m      1.31m    4-03.75
 19 Christiano Esquibel       07 SONS OF HERMES         1.00m      1.27m    4-02.00
New Mexico USATF - Association License
Hy-Tek's MEET MANAGER  8:53 PM  5/19/2013  Page 6
2013 USATFNM Track Meet #4 - 5/19/2013
AAT Finish Line
Eldorado HS - Albuq., NM
Results
Event 60  Shot Put 8 & Under Boys
==========================================================================================
    State TF: S 4.88m  6/20/2011   Ryan Garcia, CTC
    Name                    Year Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Chapel Bray               05 AOC                               5.71mS  18-09.00
  2 Austin Ford               05 RIO RANCHO ELITE                  4.92mS  16-01.75
Event 61  Javelin Throw 8 & Under Boys
==========================================================================================
    State TF: S 16.55m  6/21/2011   James Jenkins, CTC
    Name                    Year Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Aeden Atencio             05 COUGAR TRACK CLUB                11.50m      37-09
  2 Austin Ford               05 RIO RANCHO ELITE                 11.19m      36-08
  3 Blayne Howell             05 COUGAR TRACK CLUB     10.85m     11.15m      36-07
  4 Quentin Atencio           07 COUGAR TRACK CLUB      5.39m      7.18m      23-07
  5 Jeremiah Cook             06 COUGAR TRACK CLUB                 6.99m      22-11
Event 100  100 Meter Dash 9-10 Girls
===================================================================================
    State TF: S 13.99  6/18/2009   Eryka Robinson, AAT
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Santi Santiago            03 COUGAR TRACK CLUB      15.35      14.77   1
  2 Leilani Sanchez           04 ATC                    15.30      15.56   1
  3 Amari Waites              03 AOC                    16.07      15.76   1
  4 Hailey Buffington         03 MONARCH TRACK CLUB     16.10      15.86   1
  5 Samonne Caluley           04 AOC                    17.19      15.97   2
  6 Mercedes Morris           04 COUGAR TRACK CLUB      15.53      16.17   1
  7 Jyha Dumas                04 AOC                    16.01      16.19   1
  8 Dasheana Sykes            04 AOC                    16.60      16.51   1
  9 Jaiden Padilla            03 COUGAR TRACK CLUB      17.68      17.01   2
 10 Senovia Lopez             03 COUGAR TRACK CLUB      18.51      17.09   2
 11 Breanna Boling            03 ATC                    17.53      17.27   2
 12 Dechanel Banks            04 SONS OF HERMES         17.19      17.28   1
 13 Jerzie Jones              03 ATC                    17.35      17.52   2
 14 JaLara Marinia            04 BRX                    18.55      17.61   2
 15 Emily Romansky            04 RIO RANCHO ELITE       18.62      17.89   2
 16 Maryah Burrell            03 MONARCH TRACK CLUB                18.00   3
 17 Samantha Long             04 COUGAR TRACK CLUB      18.83      18.72   3
 18 Sabrina Davis             03 MONARCH TRACK CLUB     20.78      19.83   3
 19 Takara Hughes             03 BRX                    19.41      19.86   3
 20 Kate Segal                04 RPM                    20.19      19.93   3
Event 101  200 Meter Dash 9-10 Girls
===================================================================================
    State TF: S 29.91  6/24/2007   Alexa Romano, ATC
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Amari Waites              03 AOC                    34.62      33.65   1
  2 Santi Santiago            03 COUGAR TRACK CLUB      32.03      34.39   1
  3 Hailey Buffington         03 MONARCH TRACK CLUB     37.44      34.74   2
  4 Samonne Caluley           04 AOC                    37.72      35.46   3
  5 Mercedes Morris           04 COUGAR TRACK CLUB      33.23      35.59   1
  6 Dasheana Sykes            04 AOC                    37.01      36.56   2
New Mexico USATF - Association License
Hy-Tek's MEET MANAGER  8:53 PM  5/19/2013  Page 7
2013 USATFNM Track Meet #4 - 5/19/2013
AAT Finish Line
Eldorado HS - Albuq., NM
Results
....Event 101  200 Meter Dash 9-10 Girls
  7 Jaiden Padilla            03 COUGAR TRACK CLUB      37.42      37.72   2
  8 Maggie Boone              03 ATC                    35.57      37.78   1
  9 Jyha Dumas                04 AOC                    34.07      37.84   1
 10 Taylor Sturtevant         03 AAT                    35.87      37.87   2
 11 Ainsley Peterson          03 ATC                    36.94      39.31   2
 12 Jerzie Jones              03 ATC                    37.43      39.70   2
 13 JaLara Marinia            04 BRX                    39.25      39.74   3
 13 Eva Del Frate             03 AAT                    40.05      39.74   4
 15 Mia Stafford              04 AAT                    39.68      40.07   3
 16 Emily Romansky            04 RIO RANCHO ELITE       39.01      40.24   3
 17 Maryah Burrell            03 MONARCH TRACK CLUB                41.77   4
 18 Samantha Long             04 COUGAR TRACK CLUB      40.98      43.84   4
 19 Takara Hughes             03 BRX                    42.00      46.72   4
Event 102  400 Meter Dash 9-10 Girls
===================================================================================
    State TF: S 1:05.70  6/24/2007   Alexa Romano, ATC
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Natalie Martinez          03 SONS OF HERMES       1:19.17    1:18.75   1
  2 Leilani Sanchez           04 ATC                             1:19.45   3
  3 Gabriella Torrez          04 COUGAR TRACK CLUB    1:22.68    1:21.20   1
  4 Kathryn Poole             03 COUGAR TRACK CLUB    1:20.45    1:24.29   1
  5 Ava Carpentier            04 COUGAR TRACK CLUB               1:24.59   3
  6 Taylor Sturtevant         03 AAT                  1:31.32    1:25.04   1
  7 Trinity Miller            03 COUGAR TRACK CLUB    1:32.25    1:26.04   2
  8 Maggie Boone              03 ATC                  1:24.41    1:26.75   1
  9 Anila Marks               03 COUGAR TRACK CLUB               1:28.23   3
 10 Breanna Boling            03 ATC                             1:30.32   3
 11 Eva Del Frate             03 AAT                  1:43.18    1:32.50   2
 12 Kate Segal                04 RPM                             1:34.16   2
 13 Mia Stafford              04 AAT                  1:32.19    1:35.80   1
 14 Samantha Long             04 COUGAR TRACK CLUB    1:56.81    1:48.01   2
Event 103  800 Meter Run 9-10 Girls
================================================================================
    State TF: S 2:38.05  6/23/2007   Alexa Romano, ATC
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Melissa Orozco            03 COUGAR TRACK CLUB    2:56.27    2:56.60
  2 Gabriella Torrez          04 COUGAR TRACK CLUB    3:03.94    2:59.10
  3 Isabel Roberts            04 AAT                  3:02.70    3:01.54
  4 Emily Schrader            03 COUGAR TRACK CLUB    3:08.34    3:03.21
  5 Elise Toya                04 COUGAR TRACK CLUB    3:26.68    3:04.43
  6 Natalie Martinez          03 SONS OF HERMES       3:05.59    3:07.43
  7 Ainsley Peterson          03 ATC                  3:10.92    3:10.47
  8 Victoria Barnard          04 ATC                  3:04.72    3:11.94
  9 Faith Talbott             03 ATC                  3:17.77    3:20.77
 10 Kate Segal                04 RPM                             3:27.46
New Mexico USATF - Association License
Hy-Tek's MEET MANAGER  8:53 PM  5/19/2013  Page 8
2013 USATFNM Track Meet #4 - 5/19/2013
AAT Finish Line
Eldorado HS - Albuq., NM
Results
Event 104  1500 Meter Run 9-10 Girls
================================================================================
    State TF: S 5:26.00              Julie Brasher, AAT
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Gabriella Torrez          04 COUGAR TRACK CLUB    5:59.11    6:14.45
  2 Anila Marks               03 COUGAR TRACK CLUB               6:54.45
  3 Trinity Miller            03 COUGAR TRACK CLUB    6:47.11    6:56.61
  4 Faith Talbott             03 ATC                  6:45.72    7:04.14
Event 106  4x100 Meter Relay 9-10 Girls
================================================================================
    State TF: S 59.71  6/17/2009   Rio Rancho Running Rams, RRRR
                       M Crespin, B Garcia, E Avila, Q Truyol
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 COUGAR TRACK CLUB  'A'                            1:02.16    1:04.60
     1) Ava Carpentier 04               2) Mercedes Morris 04
     3) Jaiden Padilla 03               4) Santi Santiago 03
 -- ALBUQUERQUE ATHLETICS TRACK  'A'                  1:05.74         DQ
     1) Taylor Sturtevant 03            2) Eva Del Frate 03
     3) Mia Stafford 04                 4) Isabel Roberts 04
Event 107  4x400 Meter Relay 9-10 Girls
================================================================================
    State TF: S 4:57.00              ATC
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 COUGAR TRACK CLUB  'A'                            5:41.43    5:44.76
     1) Melissa Orozco 03               2) Kathryn Poole 03
     3) Elise Toya 04                   4) Emily Schrader 03
Event 109  Long Jump 9-10 Girls
==========================================================================================
    State TF: S 3.84m  6/20/2010   Trevelynn Monk, 1042 Cougar
    Name                    Year Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Victoria Barnard          04 ATC                    3.37m      3.42m   11-02.75
  2 Ava Carpentier            04 COUGAR TRACK CLUB      3.06m      3.35m   11-00.00
  3 Leilani Sanchez           04 ATC                    3.10m      3.32m   10-10.75
  4 Jyha Dumas                04 AOC                    3.05m      3.30m   10-10.00
  5 Hailey Buffington         03 MONARCH TRACK CLUB     2.93m      3.29m   10-09.50
  6 Amari Waites              03 AOC                    3.26m      3.03m    9-11.25
  7 Breanna Boling            03 ATC                    2.60m      2.79m    9-02.00
  7 Jerzie Jones              03 ATC                    2.77m      2.79m    9-02.00
  7 Samonne Caluley           04 AOC                    2.12m      2.79m    9-02.00
 10 Emily Romansky            04 RIO RANCHO ELITE       2.32m      2.75m    9-00.25
 11 Maggie Boone              03 ATC                    2.72m      2.69m    8-10.00
 12 Maryah Burrell            03 MONARCH TRACK CLUB                2.57m    8-05.25
 13 Isabel Roberts            04 AAT                    2.61m      2.54m    8-04.00
 14 Ainsley Peterson          03 ATC                    2.52m      2.50m    8-02.50
 15 Sabrina Davis             03 MONARCH TRACK CLUB     2.17m      2.24m    7-04.25
New Mexico USATF - Association License
Hy-Tek's MEET MANAGER  8:53 PM  5/19/2013  Page 9
2013 USATFNM Track Meet #4 - 5/19/2013
AAT Finish Line
Eldorado HS - Albuq., NM
Results
Event 110  Shot Put 6 lb. 9-10 Girls
==========================================================================================
    State TF: S 7.09m              Agnes Gallegos, AOC
    Name                    Year Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Sterling Glenn            04 UNANM                  7.36m      5.81m   19-00.75
  2 Senovia Lopez             03 COUGAR TRACK CLUB      5.51m      5.51m   18-01.00
  3 Sabrina Davis             03 MONARCH TRACK CLUB     3.98m      4.20m   13-09.50
Event 111  Javelin Throw 300g 9-10 Girls
==========================================================================================
    State TF: S 25.22m              Agnes Gallegos, AOC
    Name                    Year Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Sterling Glenn            04 UNANM                 18.71m     19.08m      62-07
  2 Senovia Lopez             03 COUGAR TRACK CLUB                14.88m      48-10
  3 Kathryn Poole             03 COUGAR TRACK CLUB     10.46m     11.42m      37-06
  4 Trinity Miller            03 COUGAR TRACK CLUB                 9.66m      31-08
Event 150  100 Meter Dash 9-10 Boys
===================================================================================
    State TF: S 13.01  6/20/2010   Jordan Byrd, 1042 Duke Ci
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Adam Herrera              03 EL PASO WINGS                     14.00   2
  2 Dylan Lee                 03 AAT                    14.10      14.51   1
  3 Joshua Bachechi           03 ATC                    14.46      14.54   1
  4 Terron Cauley             03 AOC                               14.55   3
  5 James Jenkins             03 COUGAR TRACK CLUB      16.95      14.95   1
  6 Jackson Johnston          04 ATC                               15.20   3
  7 Brent Miller              04 MONARCH TRACK CLUB     16.50      16.27   1
  8 Kahleel King              04 BRX                    17.76      16.29   2
  9 Levi Arreola              04 COUGAR TRACK CLUB                 16.30   3
 10 Matthew Pacheco           04 AAT                    19.41      16.53   2
 11 Diego Padilla             03 COUGAR TRACK CLUB      17.00      16.74   1
 12 Joaquin Garcia            04 UNANM                  17.00      16.98   1
 13 Jacob Smith               03 COUGAR TRACK CLUB                 17.45   2
 14 Diego Reyes               04 COUGAR TRACK CLUB      17.27      18.11   2
 15 John Mee                  04 COUGAR TRACK CLUB      18.00      18.85   2
 16 Ian Gavaldon              04 RPM                               19.87   2
Event 151  200 Meter Dash 9-10 Boys
===================================================================================
    State TF: S 27.90              Tyrone Trammell, PAL
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Adam Herrera              03 EL PASO WINGS                     29.26   4
  2 Joshua Bachechi           03 ATC                    28.69      30.93   1
  3 Andrew Ortega             03 RIO LIGHTNING          30.37      31.44   1
  4 Kaden Valdez              04 COUGAR TRACK CLUB      34.80      32.03   1
  5 Jackson Johnston          04 ATC                               33.74   3
  6 Terron Cauley             03 AOC                               33.82   4
  7 Caith McKeown             03 ATC                    35.13      34.28   2
  8 Jett Smith                04 COUGAR TRACK CLUB      35.47      34.34   2
  9 Marcus Scott              04 RIO LIGHTNING          37.54      35.29   2
 10 Matthew Pacheco           04 AAT                    35.02      36.10   1
New Mexico USATF - Association License
Hy-Tek's MEET MANAGER  8:53 PM  5/19/2013  Page 10
2013 USATFNM Track Meet #4 - 5/19/2013
AAT Finish Line
Eldorado HS - Albuq., NM
Results
....Event 151  200 Meter Dash 9-10 Boys
 11 Josiah Tavasci            03 COUGAR TRACK CLUB      34.46      36.78   1
 12 Kahleel King              04 BRX                               37.22   3
 13 Levi Arreola              04 COUGAR TRACK CLUB                 37.83   4
 14 Aidan Romero              04 ATC                    34.81      38.07   1
 15 Andrew Lyden              03 AOC                    38.39      38.79   3
 16 Diego Reyes               04 COUGAR TRACK CLUB      35.67      39.16   2
 17 Jacob Smith               03 COUGAR TRACK CLUB      37.14      39.33   2
 18 Jeremiah Padilla          03 AAT                    37.73      42.56   3
 19 John Mee                  04 COUGAR TRACK CLUB      37.74      43.26   3
 20 Ian Gavaldon              04 RPM                               47.58   3
Event 152  400 Meter Dash 9-10 Boys
===================================================================================
    State TF: S 1:03.53  6/20/2010   Jordan Byrd, 1042 Duke Ci
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Adam Herrera              03 EL PASO WINGS                   1:08.38   3
  2 Kaden Valdez              04 COUGAR TRACK CLUB    1:10.96    1:09.70   1
  3 Brandon Howell            03 COUGAR TRACK CLUB    1:15.00    1:10.66   1
  4 Andrew Ortega             03 RIO LIGHTNING                   1:11.03   2
  5 Joshua Bachechi           03 ATC                  1:13.51    1:12.53   1
  6 Luke Johnston             04 ATC                             1:17.88   3
  7 Marcus Scott              04 RIO LIGHTNING        1:22.34    1:19.49   2
  8 Jett Smith                04 COUGAR TRACK CLUB    1:17.14    1:20.12   1
  9 Pablo Sanchez             03 ATC                  1:20.88    1:21.14   1
 10 Aidan Romero              04 ATC                  1:21.17    1:21.96   1
 11 Levi Arreola              04 COUGAR TRACK CLUB               1:24.68   3
 12 Jeremiah Padilla          03 AAT                  1:23.85    1:25.59   2
 13 Jacob Smith               03 COUGAR TRACK CLUB    1:25.34    1:26.05   2
 14 Andrew Lyden              03 AOC                  1:26.06    1:27.06   2
 15 Diego Reyes               04 COUGAR TRACK CLUB               1:30.63   3
 16 Jack Tavella              03 UNANM                1:29.40    1:37.85   2
Event 153  800 Meter Run 9-10 Boys
================================================================================
    State TF: S 2:28.10              NA
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Brandon Howell            03 COUGAR TRACK CLUB    2:44.99    2:39.67
  2 Stevie Salas              03 ATC                  2:45.39    2:40.93
  3 Adam Schulthess           04 AAT                  3:05.62    2:51.78
  4 Jamin Harlan              04 COUGAR TRACK CLUB    2:53.68    2:52.29
  5 Aidan Romero              04 ATC                  3:01.05    2:59.77
  6 Luke Johnston             04 ATC                             3:03.74
  7 Lucas Montoya             03 COUGAR TRACK CLUB    3:09.25    3:09.85
  8 Santiago Chapman          03 AOC                             3:17.12
  9 Evan Cooney-Martin        03 AAT                  3:51.88    3:48.27
Event 154  1500 Meter Run 9-10 Boys
================================================================================
    State TF: S 5:15.90  6/24/2007   William Stanopiewicz, AAT
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Stevie Salas              03 ATC                  5:20.29    5:41.93
New Mexico USATF - Association License
Hy-Tek's MEET MANAGER  8:53 PM  5/19/2013  Page 11
2013 USATFNM Track Meet #4 - 5/19/2013
AAT Finish Line
Eldorado HS - Albuq., NM
Results
....Event 154  1500 Meter Run 9-10 Boys
  2 Xavier Almodovar          04 COUGAR TRACK CLUB    6:10.89    6:08.88
  3 Lucas Montoya             03 COUGAR TRACK CLUB    6:18.87    6:45.41
  4 Jordan Martinez           03 RIO RANCHO ELITE     6:45.03    7:03.20
  5 Evan Cooney-Martin        03 AAT                  7:30.37    7:07.53
Event 156  4x100 Meter Relay 9-10 Boys
================================================================================
    State TF: S 57.80              NA
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 COUGAR TRACK CLUB  'A'                            1:04.27    1:01.05
     1) Dominic Esparza 04              2) Diego Padilla 03
     3) James Jenkins 03                4) Kaden Valdez 04
  2 ALBUQUERQUE ATHLETICS TRACK  'A'                  1:01.18    1:05.20
     1) Gabriel Ball 04                 2) Matthew Pacheco 04
     3) Adam Schulthess 04              4) Dylan Lee 03
  3 ALBUQUERQUE ATHLETICS TRACK  'B'                             1:18.91
     1) Connor White 03                 2) Colin Colby 03
     3) Simon Colby 03                  4) Jacob Strong 03
Event 157  4x400 Meter Relay 9-10 Boys
================================================================================
    State TF: S 4:55.50              NA
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 COUGAR TRACK CLUB  'A'                            5:37.40    5:25.38
     1) Xavier Almodovar 04             2) Jamin Harlan 04
     3) Brandon Howell 03               4) Diego Padilla 03
  2 ALBUQUERQUE ATHLETICS TRACK  'A'                  5:43.09    5:41.25
     1) Jeremiah Padilla 03             2) Miles Beck 04
     3) Gabriel Ball 04                 4) Adam Schulthess 04
Event 159  Long Jump 9-10 Boys
==========================================================================================
    State TF: S 4.58m              Patel Satyam, RRRR
    Name                    Year Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Dylan Lee                 03 AAT                    3.68m      4.07m   13-04.25
  2 Antonio Avila             03 UNANM                  4.24m      3.77m   12-04.50
  3 Terron Cauley             03 AOC                               3.42m   11-02.75
  4 Jackson Johnston          04 ATC                               3.32m   10-10.75
  5 Andrew Ortega             03 RIO LIGHTNING          2.77m      3.28m   10-09.25
  6 Gabriel Ball              04 AAT                    3.36m      3.25m   10-08.00
  7 Pablo Sanchez             03 ATC                    3.39m      3.11m   10-02.50
  8 Andrew Lyden              03 AOC                    2.63m      3.00m    9-10.25
  9 Luke Johnston             04 ATC                               2.95m    9-08.25
 10 Kahleel King              04 BRX                               2.83m    9-03.50
 11 Julian Gonzales           03 RIO RANCHO ELITE       2.25m      2.77m    9-01.25
 12 Caith McKeown             03 ATC                    2.91m      2.76m    9-00.75
 13 Brent Miller              04 MONARCH TRACK CLUB     2.95m      2.71m    8-10.75
 14 Joaquin Garcia            04 UNANM                             2.65m    8-08.50
 14 Connor White              03 AAT                    2.44m      2.65m    8-08.50
 16 Jacob Strong              03 AAT                    2.16m      2.24m    7-04.25
 17 Jordan Martinez           03 RIO RANCHO ELITE       2.08m      2.04m    6-08.50
New Mexico USATF - Association License
Hy-Tek's MEET MANAGER  8:53 PM  5/19/2013  Page 12
2013 USATFNM Track Meet #4 - 5/19/2013
AAT Finish Line
Eldorado HS - Albuq., NM
Results
Event 160  Shot Put 6 lb. 9-10 Boys
==========================================================================================
    State TF: S 8.75m              Miguel Sanchez
    Name                    Year Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Ryan Garcia               03 COUGAR TRACK CLUB      7.24m      7.75m   25-05.25
  2 Colin Colby               03 AAT                    5.59m      5.70m   18-08.50
  3 Santiago Chapman          03 AOC                               5.52m   18-01.50
  4 Simon Colby               03 AAT                    4.91m      5.24m   17-02.25
Event 161  Javelin Throw 300g 9-10 Boys
==========================================================================================
    State TF: S 31.59m  6/20/2011   Teagun Glenn, RRE
    Name                    Year Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Ryan Garcia               03 COUGAR TRACK CLUB     21.22m     23.02m      75-06
  2 James Jenkins             03 COUGAR TRACK CLUB     20.45m     19.88m      65-03
  3 Marcus Scott              04 RIO LIGHTNING                    18.48m      60-07
  4 Jack Tavella              03 UNANM                            17.54m      57-06
  5 Santiago Chapman          03 AOC                   16.83m     16.38m      53-09
  6 Diego Reyes               04 COUGAR TRACK CLUB                16.12m      52-11
  7 Jamin Harlan              04 COUGAR TRACK CLUB                13.33m      43-09
  8 Simon Colby               03 AAT                   14.05m     11.20m      36-09
  9 Colin Colby               03 AAT                   10.36m     10.00m      32-10
 10 Caith McKeown             03 ATC                   10.61m      9.91m      32-06
 11 Xavier Almodovar          04 COUGAR TRACK CLUB      9.44m      9.36m      30-08
 12 Jacob Strong              03 AAT                    9.25m      8.29m      27-02
Event 200  100 Meter Dash 11-12 Girls
===================================================================================
    State TF: S 13.24  6/20/2011   Nakala Watson, BRX
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Reagan Scott              01 RIO LIGHTNING          14.75      13.80   1
  2 Israel Swanson            01 ATC                               14.11   3
  3 Jayla Doyle               02 UNANM                             14.68   3
  4 Malakah Crespin           01 RIO LIGHTNING          15.23      14.75   1
  5 Kiera King                02 BRX                    14.90      14.77   1
  6 Ryann Faulhaber           02 COUGAR TRACK CLUB      14.64      14.93   1
  7 Baylor Walton             02 UNANM                  15.61      15.09   2
  8 Alicia Martinez           01 ATC                               15.20   3
  9 Avery Koski               02 UNANM                  14.75      15.23   1
 10 Kyra Stafford             02 AAT                    15.18      15.55   1
 11 Jazel Marinia             01 BRX                    14.87      15.56   1
 12 Maria Barela              02 VALLEY TRACK CLUB      15.88      15.83   2
 13 Denise Amisi              02 AAT                    17.31      16.28   2
 14 Jordan Brannon            02 AOC                               16.83   3
 15 Jessica Jarpe             01 RIO LIGHTNING          17.17      17.05   2
 16 Maricela Herrera          01 AOC                    17.20      17.09   2
 17 Amaya Brown               02 COUGAR TRACK CLUB      17.10      17.11   2
 18 Elise Gardiner            02 ATC                    16.16      18.47   2
New Mexico USATF - Association License
Hy-Tek's MEET MANAGER  8:53 PM  5/19/2013  Page 13
2013 USATFNM Track Meet #4 - 5/19/2013
AAT Finish Line
Eldorado HS - Albuq., NM
Results
Event 201  200 Meter Dash 11-12 Girls
===================================================================================
    State TF: S 27.31  6/21/2011   Nakala Watson, BRX
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Israel Swanson            01 ATC                    30.01      28.92   1
  2 Reagan Scott              01 RIO LIGHTNING          29.44      29.27   1
  3 Malakah Crespin           01 RIO LIGHTNING          30.36      30.86   1
  4 Kiera King                02 BRX                    31.37      30.89   2
  5 Madeline Mee              02 COUGAR TRACK CLUB      32.58      31.27   2
  6 Brianna Toya              02 COUGAR TRACK CLUB      30.86      31.56   1
  7 Kamryn Johnson            02 COUGAR TRACK CLUB      34.94      31.60   4
  8 Baylor Walton             02 UNANM                  31.43      31.84   2
  9 Jazel Marinia             01 BRX                    32.70      32.54   3
 10 Sevilla Duran             02 ATC                    31.71      32.65   2
 11 Ema Yuric                 01 ATC                    31.40      32.68   2
 12 Brooke Sturtevant         01 AAT                    35.00      33.78   4
 13 Denise Amisi              02 AAT                    35.74      34.06   4
 14 Alicia Martinez           01 ATC                               34.07   5
 15 Veronica Gayoso           01 COUGAR TRACK CLUB      34.65      34.39   3
 16 Kati Driscoll             02 SONS OF HERMES         33.96      35.44   3
 17 Jessica Jarpe             01 RIO LIGHTNING          34.81      37.57   3
 18 Calicia Perea             01 RPM                    31.31      38.20   2
 19 Jordan Brannon            02 AOC                               38.69   5
Event 202  400 Meter Dash 11-12 Girls
===================================================================================
    State TF: S 1:00.65  6/18/2009   Alexa Romano, AFT
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Reagan Scott              01 RIO LIGHTNING        1:10.04    1:05.99   1
  2 Alicia Salazar            01 COUGAR TRACK CLUB    1:07.05    1:06.06   1
  3 Teagan Yan                01 COUGAR TRACK CLUB    1:07.03    1:07.08   1
  4 Israel Swanson            01 ATC                  1:07.24    1:10.27   1
  5 Brianna Toya              02 COUGAR TRACK CLUB    1:12.18    1:10.61   2
  6 Tallison Baca             01 AAT                  1:11.91    1:11.31   1
  7 Calicia Perea             01 RPM                  1:13.63    1:13.68   2
  8 Ema Yuric                 01 ATC                             1:13.71   4
  9 Crosby Grigsby            02 MONARCH TRACK CLUB   1:15.35    1:15.81   2
 10 Veronica Gayoso           01 COUGAR TRACK CLUB               1:17.22   4
 11 Maria Barela              02 VALLEY TRACK CLUB    1:18.75    1:17.31   2
 12 Kati Driscoll             02 SONS OF HERMES       1:20.66    1:17.85   3
 13 Jessica Jarpe             01 RIO LIGHTNING        1:21.62    1:22.05   3
 14 Ryann Faulhaber           02 COUGAR TRACK CLUB               1:22.60   3
 15 Alessandra Silva          02 RIO RANCHO ELITE     1:18.00    1:22.66   2
 16 Araceli Lopez             02 ATC                  1:25.15    1:23.05   3
 17 Brooke Sturtevant         01 AAT                  1:15.00    1:23.22   2
 18 Amaya Brown               02 COUGAR TRACK CLUB               1:27.00   3
 19 Aimee Summers             02 ATC                  1:28.12    1:31.58   3
Event 203  800 Meter Run 11-12 Girls
================================================================================
    State TF: S 2:27.98  6/17/2009   Alexa Romano, AFT
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Crosby Grigsby            02 MONARCH TRACK CLUB   3:03.75    3:01.27
New Mexico USATF - Association License
Hy-Tek's MEET MANAGER  8:53 PM  5/19/2013  Page 14
2013 USATFNM Track Meet #4 - 5/19/2013
AAT Finish Line
Eldorado HS - Albuq., NM
Results
....Event 203  800 Meter Run 11-12 Girls
  2 Tallison Baca             01 AAT                  3:30.31    3:12.82
  3 Aimee Summers             02 ATC                  3:15.27    3:27.12
Event 204  1500 Meter Run 11-12 Girls
================================================================================
    State TF: S 5:06.20              Julia Foster, ATC
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Isabella Schrader         01 COUGAR TRACK CLUB    5:38.52    5:35.09
  2 Reina Paredes             01 RIO RANCHO ELITE     5:32.11    5:42.77
  3 Jasmine Turtle-Morales    01 AAT                  5:42.57    5:46.32
  4 Kayla Beck                02 AAT                  6:22.83    7:30.73
Event 205  3000 Meter Run 11-12 Girls
================================================================================
    State TF: S 11:20.40              Julie Brasher, AAT
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Reina Paredes             01 RIO RANCHO ELITE    12:06.49   11:40.10
  2 Isabella Schrader         01 COUGAR TRACK CLUB   12:41.51   11:47.11
  3 Jasmine Turtle-Morales    01 AAT                 12:27.63   12:09.59
  4 Kyra Stafford             02 AAT                 12:50.93   12:37.47
  5 Kayla Beck                02 AAT                 13:39.09   13:59.00
Event 206  1500 Meter Race Walk 11-12 Girls
================================================================================
    State TF: S 7:48.20              Brandy Woodley, ATC
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Juliana Pena              01 COUGAR TRACK CLUB    9:51.01    9:14.45
  2 Alexandra Osterloh        02 AAT                 10:03.87    9:29.95
  3 Stephanie Montoya         01 COUGAR TRACK CLUB   10:24.28   10:24.68
  4 Abby Dennison             02 AAT                 12:40.43   12:02.17
Event 208  4x100 Meter Relay 11-12 Girls
================================================================================
    State TF: S 54.82  6/20/2010   1042 Duke City Track, 1042 Duke Ci
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 COUGAR TRACK CLUB  'A'                              57.37      56.75
     1) Alicia Salazar 01               2) Kamryn Johnson 02
     3) Brianna Toya 02                 4) Teagan Yan 01
Event 209  4x400 Meter Relay 11-12 Girls
================================================================================
    State TF: S 4:42.90              NA
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 ALBUQUERQUE ATHLETICS TRACK  'A'                  5:06.28    5:48.22
     1) Denise Amisi 02                 2) Kyra Stafford 02
     3) Brooke Sturtevant 01            4) Tallison Baca 01
New Mexico USATF - Association License
Hy-Tek's MEET MANAGER  8:53 PM  5/19/2013  Page 15
2013 USATFNM Track Meet #4 - 5/19/2013
AAT Finish Line
Eldorado HS - Albuq., NM
Results
Event 212  Long Jump 11-12 Girls
==========================================================================================
    State TF: S 4.84m              Stephanie Burke
    Name                    Year Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Kaylee Caldwell           01 GSTC                              4.92mS  16-01.75
  2 Kamryn Johnson            02 COUGAR TRACK CLUB      3.81m      3.88m   12-08.75
  3 Alicia Martinez           01 ATC                               3.71m   12-02.25
  4 Crosby Grigsby            02 MONARCH TRACK CLUB     3.30m      3.70m   12-01.75
  5 Izabel Sanchez            01 ATC                    3.72m      3.65m   11-11.75
  6 Jazel Marinia             01 BRX                               3.55m   11-07.75
  6 Reina Paredes             01 RIO RANCHO ELITE       3.23m      3.55m   11-07.75
  8 Jayla Doyle               02 UNANM                             3.42m   11-02.75
  9 Kayla Beck                02 AAT                    3.06m      3.34m   10-11.50
 10 Sevilla Duran             02 ATC                    3.78m      3.32m   10-10.75
 10 Araceli Lopez             02 ATC                    2.88m      3.32m   10-10.75
 12 Ryann Faulhaber           02 COUGAR TRACK CLUB      3.32m      3.29m   10-09.50
 13 Alessandra Silva          02 RIO RANCHO ELITE       2.87m      2.97m    9-09.00
 14 Jordan Brannon            02 AOC                               2.94m    9-07.75
 14 Alexandra Osterloh        02 AAT                    2.88m      2.94m    9-07.75
 16 Kati Driscoll             02 SONS OF HERMES         2.71m      2.88m    9-05.50
 17 Maria Barela              02 VALLEY TRACK CLUB      3.14m      2.82m    9-03.00
 18 Abby Dennison             02 AAT                    2.13m      2.48m    8-01.75
Event 213  Shot Put 6 lb. 11-12 Girls
==========================================================================================
    State TF: S 11.45m  6/17/2009   Rikki Newland, AAT
    Name                    Year Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Abigail Garcia            01 COUGAR TRACK CLUB      7.37m      7.46m   24-05.75
  2 Amanda Goheen             02 MONARCH TRACK CLUB     6.91m      5.57m   18-03.25
Event 215  Javelin Throw 300g 11-12 Girls
==========================================================================================
    State TF: S 34.71m  6/16/2009   Rikki Newland, AAT
    Name                    Year Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Abigail Garcia            01 COUGAR TRACK CLUB     24.75m     24.33m      79-10
  2 Amaya Brown               02 COUGAR TRACK CLUB     13.76m     20.76m      68-01
  3 Alessandra Silva          02 RIO RANCHO ELITE      16.33m     15.00m      49-02
  4 Maricela Herrera          01 AOC                    6.97m     12.38m      40-07
  5 Alexandra Osterloh        02 AAT                   10.43m     11.57m      37-11
  6 Ema Yuric                 01 ATC                              10.32m      33-10
  7 Abby Dennison             02 AAT                    9.38m     10.03m      32-11
Event 250  100 Meter Dash 11-12 Boys
===================================================================================
    State TF: S 12.50              Rocky Lopez, SFLA
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Aaziah Flores             01 BRX                               13.02   5
  2 Keyshawn Ball             01 BRX                    13.03      13.56   1
  3 Austin Erickson           02 MONARCH TRACK CLUB     13.10      13.80   1
  4 Jamaari Waddles           02 AOC                               13.89   5
  5 Tyrese Watson             01 BRX                    14.15      13.96   1
  6 Demetrius Banks           02 SONS OF HERMES         14.46      14.27   1
New Mexico USATF - Association License
Hy-Tek's MEET MANAGER  8:53 PM  5/19/2013  Page 16
2013 USATFNM Track Meet #4 - 5/19/2013
AAT Finish Line
Eldorado HS - Albuq., NM
Results
....Event 250  100 Meter Dash 11-12 Boys
  7 Isaiah Griffin            02 SONS OF HERMES         14.72      14.30   2
  8 Aden Bravo                02 ATC                               14.38   5
  9 Dai Shaun Jiggetts        01 RIO RANCHO ELITE       14.35      14.65   1
 10 Jaden Brown               02 SONS OF HERMES         13.57      14.66   1
 11 Anthony Portillo          02 UNANM                  14.26      14.67   1
 12 Enrique Armijo            01 UNANM                  13.80      14.77   1
 13 Dylan Longoria            01 COUGAR TRACK CLUB      14.64      14.82   2
 14 Curstin Ampeire Cubria    02 RIO LIGHTNING          14.75      15.09   2
 15 Conner O'Toole            02 MONARCH TRACK CLUB     15.02      15.37   2
 16 Roger Torres              02 MONARCH TRACK CLUB     16.90      15.50   3
 17 Blane Miller              01 MONARCH TRACK CLUB     15.27      15.79   2
 18 Dezmyn Ball               02 BRX                    15.91      15.81   3
 19 Savion Andrews            01 BRX                    15.60      15.86   2
 20 Kamren Decker             02 RIO LIGHTNING          16.19      15.89   3
 21 Izayah Williams           01 BRX                    15.55      15.93   2
 22 Nicholas Gray             02 SONS OF HERMES         17.11      15.97   4
 23 Tommy Walsh               01 MONARCH TRACK CLUB     16.15      15.99   3
 24 Logan Doughty             01 COUGAR TRACK CLUB                 16.08   4
 25 Terrance Ball             02 BRX                    16.17      16.40   3
 26 Josiah Dumas              02 AOC                    16.48      16.43   3
 27 Devon Ball                02 BRX                    15.84      16.63   3
 28 Spencer Kalivoda          02 MONARCH TRACK CLUB     17.33      16.99   4
 29 Louis Ducharme            01 MONARCH TRACK CLUB     17.29      17.06   4
 30 Jack Kalivoda             02 MONARCH TRACK CLUB     17.05      17.58   3
 31 Coleton Radford           01 SONS OF HERMES         17.41      17.74   4
 32 Patrick Tafoya            02 SONS OF HERMES         19.24      18.75   4
Event 251  200 Meter Dash 11-12 Boys
===================================================================================
    State TF: S 26.20              Jerred Theragood, ATC
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Christian Monsalve        01 COUGAR TRACK CLUB      26.91      27.29   1
  2 Keyshawn Ball             01 BRX                    27.66      27.79   1
  3 Mekhi Majedi              02 COUGAR TRACK CLUB      28.10      28.02   1
  4 Isaac Chavez              01 COUGAR TRACK CLUB      31.00      28.42   2
  5 Austin Erickson           02 MONARCH TRACK CLUB     29.63      28.98   2
  6 Tyrese Watson             01 BRX                    29.15      29.06   1
  7 Isaiah Griffin            02 SONS OF HERMES         30.19      29.76   2
  8 Anthony Portillo          02 UNANM                  32.50      30.45   4
  9 Jaden Brown               02 SONS OF HERMES         31.00      30.92   3
 10 Jamaari Waddles           02 AOC                               31.18   7
 11 Demetrius Banks           02 SONS OF HERMES         30.23      31.28   2
 12 Marcos Baca               01 BRX                    32.14      31.35   3
 13 Savion Andrews            01 BRX                    31.71      31.65   3
 14 Kevin Ortega              02 COUGAR TRACK CLUB      29.30      31.86   1
 15 Curstin Ampeire Cubria    02 RIO LIGHTNING          30.58      32.31   2
 16 Izayah Williams           01 BRX                    33.11      33.22   4
 17 Dezmyn Ball               02 BRX                    33.57      33.64   4
 18 Stone Davis               01 MONARCH TRACK CLUB     32.46      33.93   4
 19 Terrance Ball             02 BRX                    34.90      34.27   5
 20 Devon Ball                02 BRX                    33.52      35.09   4
 21 Josiah Dumas              02 AOC                    36.50      35.55   5
 22 Mohammed Abdullah         02 SONS OF HERMES                    35.83   7
New Mexico USATF - Association License
Hy-Tek's MEET MANAGER  8:53 PM  5/19/2013  Page 17
2013 USATFNM Track Meet #4 - 5/19/2013
AAT Finish Line
Eldorado HS - Albuq., NM
Results
....Event 251  200 Meter Dash 11-12 Boys
 23 Parker Ferando            02 MONARCH TRACK CLUB     37.02      35.91   6
 24 Spencer Kalivoda          02 MONARCH TRACK CLUB     35.21      36.03   5
 25 Nicholas Gray             02 SONS OF HERMES         38.49      37.66   6
 26 Louis Ducharme            01 MONARCH TRACK CLUB     38.06      37.91   6
 27 Aaziah Flores             01 BRX                               39.20   7
Event 252  400 Meter Dash 11-12 Boys
===================================================================================
    State TF: S 58.41              Jerred Theragood, ATC
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Christian Monsalve        01 COUGAR TRACK CLUB               1:05.76   4
  2 Joe Ellefson              01 UNANM                           1:07.80   4
  3 Isaac Chavez              01 COUGAR TRACK CLUB    1:14.70    1:08.74   2
  4 Lucas Ortiz               01 COUGAR TRACK CLUB               1:10.20   4
  5 Kensey Troy               02 AAT                  1:18.05    1:11.30   2
  6 Enrique Armijo            01 UNANM                1:12.04    1:11.44   1
  7 Mekhi Majedi              02 COUGAR TRACK CLUB               1:11.73   5
  8 Marcos Baca               01 BRX                  1:11.94    1:12.33   1
  9 Jeramiah Esquibel         01 SONS OF HERMES                  1:12.85   4
  9 Kevin Ortega              02 COUGAR TRACK CLUB               1:12.85   4
 11 Andrew Rodriguez          01 RIO RANCHO ELITE     1:13.64    1:12.93   1
 12 Daniel Roberts            02 AAT                  1:14.57    1:13.18   2
 13 Stone Davis               01 MONARCH TRACK CLUB   1:13.14    1:14.01   1
 14 Dai Shaun Jiggetts        01 RIO RANCHO ELITE     1:13.70    1:15.56   1
 15 Demetrio Perea            02 RPM                  1:13.75    1:15.79   1
 16 Gabriel Chavez            02 COUGAR TRACK CLUB    1:17.61    1:16.94   2
 17 Mitchell Bauer            02 ATC                             1:17.31   3
 18 Grayson Melvin            01 COUGAR TRACK CLUB    1:15.13    1:19.19   2
 19 Karl Sawyer Lukes         01 COUGAR TRACK CLUB               1:20.77   5
 20 Mohammed Abdullah         02 SONS OF HERMES       1:26.93    1:21.06   3
 21 Jacob Telles              01 SONS OF HERMES       1:20.95    1:21.72   3
 22 Parker Ferando            02 MONARCH TRACK CLUB   1:13.90    1:21.80   2
 23 Reed Thornhill            01 COUGAR TRACK CLUB               1:23.47   3
 24 William Ironside          02 SONS OF HERMES                  1:26.42   5
 25 Hunter Ruddell            01 COUGAR TRACK CLUB    1:22.65    1:26.62   3
Event 253  800 Meter Run 11-12 Boys
===================================================================================
    State TF: S 2:12.90              NA
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Joe Ellefson              01 UNANM                2:37.45    2:36.79   1
  2 Sequoyah Cleveland        01 COUGAR TRACK CLUB    2:47.03    2:41.50   1
  3 Daniel Roberts            02 AAT                  2:43.27    2:42.19   1
  4 Lucas Ortiz               01 COUGAR TRACK CLUB    2:54.79    2:43.27   1
  5 Brian Armijo              02 COUGAR TRACK CLUB    2:53.20    2:45.85   1
  6 Jakob Myers-Heidt         01 COUGAR TRACK CLUB               2:54.06   2
  7 Zachary Sadowski          01 COUGAR TRACK CLUB    3:13.49    2:55.96   1
  8 Caleb Marra               01 MONARCH TRACK CLUB              2:56.74   2
  9 Lucas Futey               02 COUGAR TRACK CLUB    2:58.68    3:00.78   1
 10 Jacob Crilly              01 AAT                             3:07.45   1
 11 Demetrio Perea            02 RPM                  2:59.68    3:07.75   1
 12 Grayson Melvin            01 COUGAR TRACK CLUB    3:30.50    3:12.86   1
New Mexico USATF - Association License
Hy-Tek's MEET MANAGER  8:53 PM  5/19/2013  Page 18
2013 USATFNM Track Meet #4 - 5/19/2013
AAT Finish Line
Eldorado HS - Albuq., NM
Results
....Event 253  800 Meter Run 11-12 Boys
 13 Reed Thornhill            01 COUGAR TRACK CLUB    3:07.57    3:16.98   1
 14 Roger Torres              02 MONARCH TRACK CLUB              3:18.03   2
 15 Karl Sawyer Lukes         01 COUGAR TRACK CLUB               3:18.37   2
 16 Kensey Troy               02 AAT                  2:46.73    3:21.05   1
Event 254  1500 Meter Run 11-12 Boys
================================================================================
    State TF: S 4:41.00              NA
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Joe Ellefson              01 UNANM                5:16.68    5:26.51
  2 Oliver Pilon              02 AAT                  6:06.00    5:43.29
  3 Andrew Rodriguez          01 RIO RANCHO ELITE                6:00.53
  4 Gabriel Chavez            02 COUGAR TRACK CLUB               6:26.83
  5 Hunter Ruddell            01 COUGAR TRACK CLUB               7:13.33
Event 255  3000 Meter Run 11-12 Boys
================================================================================
    State TF: S 10:33.61  6/17/2009   William Stanopiewicz, AAT
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Brian Armijo              02 COUGAR TRACK CLUB   13:17.06   11:29.72
  2 Oliver Pilon              02 AAT                 11:56.53   11:52.88
  3 Lucas Futey               02 COUGAR TRACK CLUB   12:55.32   12:08.51
  4 Gabriel Gonzales          02 RIO RANCHO ELITE    12:11.97   12:35.98
Event 256  1500 Meter Race Walk 11-12 Boys
================================================================================
    State TF: S 8:59.80  6/14/2008   Hunter Littleford, RRRR
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Taryn Johnson             01 COUGAR TRACK CLUB   10:24.59   11:52.84
Event 258  4x100 Meter Relay 11-12 Boys
================================================================================
    State TF: S 53.05              NA
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 COUGAR TRACK CLUB  'A'                              54.11      54.26
     1) Isaac Chavez 01                 2) Mekhi Majedi 02
     3) Christian Monsalve 01           4) Jared Pyle 02
  2 MONARCH TRACK CLUB  'B'                                      1:02.99
     1) Jack Kalivoda 02                2) Roger Torres 02
     3) Caleb Marra 01                  4) Blane Miller 01
  3 MONARCH TRACK CLUB  'A'                             57.31    1:04.19
     1) Louis Ducharme 01               2) Stone Davis 01
     3) Tommy Walsh 01                  4) Conner O'Toole 02
  4 SONS OF HERMES  'A'                               1:06.37    1:06.38
     1) Jacob Telles 01                 2) William Ironside 02
     3) Mohammed Abdullah 02            4) Jeramiah Esquibel 01
New Mexico USATF - Association License
Hy-Tek's MEET MANAGER  8:53 PM  5/19/2013  Page 19
2013 USATFNM Track Meet #4 - 5/19/2013
AAT Finish Line
Eldorado HS - Albuq., NM
Results
Event 259  4x400 Meter Relay 11-12 Boys
================================================================================
    State TF: S 4:25.60  6/14/2008   Rio Rancho Running Rams, RRRR
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 COUGAR TRACK CLUB  'A'                            4:44.55    5:12.52
     1) Sequoyah Cleveland 01           2) Dylan Longoria 01
     3) Kevin Ortega 02                 4) Lucas Ortiz 01
Event 262  Long Jump 11-12 Boys
==========================================================================================
    State TF: S 5.13m              Keith Wooten
    Name                    Year Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Keyshawn Ball             01 BRX                    3.85m      4.04m   13-03.25
  2 Austin Erickson           02 MONARCH TRACK CLUB     3.84m      3.95m   12-11.50
  3 Enrique Armijo            01 UNANM                  3.72m      3.77m   12-04.50
  4 Blane Miller              01 MONARCH TRACK CLUB     3.84m      3.72m   12-02.50
  5 Caleb Marra               01 MONARCH TRACK CLUB     3.85m      3.69m   12-01.25
  6 Logan Doughty             01 COUGAR TRACK CLUB      3.87m      3.58m   11-09.00
  7 Tommy Walsh               01 MONARCH TRACK CLUB     3.84m      3.57m   11-08.50
  8 Dai Shaun Jiggetts        01 RIO RANCHO ELITE       3.60m      3.49m   11-05.50
  9 Mitchell Bauer            02 ATC                    3.56m      3.47m   11-04.75
 10 Daniel Roberts            02 AAT                    3.68m      3.43m   11-03.00
 11 Kensey Troy               02 AAT                    3.63m      3.40m   11-02.00
 12 Curstin Ampeire Cubria    02 RIO LIGHTNING                     3.38m   11-01.25
 12 Aden Bravo                02 ATC                               3.38m   11-01.25
 14 Izayah Williams           01 BRX                               3.37m   11-00.75
 15 Spencer Kalivoda          02 MONARCH TRACK CLUB     2.80m      3.35m   11-00.00
 16 Jamaari Waddles           02 AOC                               3.23m   10-07.25
 16 Anthony Portillo          02 UNANM                  3.52m      3.23m   10-07.25
 18 Kamren Decker             02 RIO LIGHTNING          3.10m      3.16m   10-04.50
 19 Parker Ferando            02 MONARCH TRACK CLUB     3.30m      3.04m    9-11.75
 20 Josiah Dumas              02 AOC                               2.61m    8-06.75
Event 263  Shot Put 6 lb. 11-12 Boys
==========================================================================================
    State TF: S 12.19m              Wilton Rogers, BRX
    Name                    Year Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Teagun Glenn              02 UNANM                 11.19m     10.90m   35-09.25
  2 Ysidro Gravelle           01 UNANM                  9.38m      9.11m   29-10.75
  3 Jakob Myers-Heidt         01 COUGAR TRACK CLUB      7.63m      8.67m   28-05.50
  4 Alberto Cabral            01 COUGAR TRACK CLUB      8.79m      8.43m   27-08.00
  5 Coleton Radford           01 SONS OF HERMES         8.50m      7.85m   25-09.25
  6 Nicholas Gray             02 SONS OF HERMES         7.05m      7.58m   24-10.50
  7 Patrick Tafoya            02 SONS OF HERMES         6.01m      5.77m   18-11.25
Event 265  Javelin Throw 300g 11-12 Boys
==========================================================================================
    State TF: S 45.16m              Daniel Fiaseu, BRX
    Name                    Year Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Teagun Glenn              02 UNANM                 40.34m     42.09m     138-01
  2 Ysidro Gravelle           01 UNANM                 26.99m     27.60m      90-07
  3 Marcos Baca               01 BRX                   25.12m     23.40m      76-09
New Mexico USATF - Association License
Hy-Tek's MEET MANAGER  8:53 PM  5/19/2013  Page 20
2013 USATFNM Track Meet #4 - 5/19/2013
AAT Finish Line
Eldorado HS - Albuq., NM
Results
....Event 265  Javelin Throw 300g 11-12 Boys
  4 Alberto Cabral            01 COUGAR TRACK CLUB     24.87m     22.80m      74-10
  5 Jakob Myers-Heidt         01 COUGAR TRACK CLUB                21.00m      68-11
  6 Taryn Johnson             01 COUGAR TRACK CLUB                17.95m      58-11
  7 Brian Armijo              02 COUGAR TRACK CLUB     10.19m     10.20m      33-05
  8 Kamren Decker             02 RIO LIGHTNING                     8.88m      29-02
Event 300  100 Meter Dash 13-14 Girls
===================================================================================
    State TF: S 12.52              Isis Wilson, ATC
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Breanna Fraizer           99 BRX                    13.35      12.84   1
  2 Rania Hughes              99 BRX                    13.40      13.63   1
  3 Jayna Ball                99 BRX                    14.44      14.39   1
  4 Trevelynn Monk            00 GSTC                              14.50   2
  5 Camryn Bernal             00 RIO RANCHO ELITE       15.00      14.59   1
  6 Denika Gallegos           00 RIO RANCHO ELITE       13.60      14.63   1
  7 Krystal Brown             99 GSTC                              14.95   2
  8 Mariah Chavez             00 COUGAR TRACK CLUB      15.41      15.18   1
  9 Makayla Waddles           00 AOC                    15.93      15.56   1
 10 Aya Williams              00 ATC                               15.70   2
 11 Kiera Toya                00 COUGAR TRACK CLUB                 17.49   3
 12 Cameron Bahrmann          00 RPM                    17.65      18.77   2
 13 Hailey Goheen             00 MONARCH TRACK CLUB                18.93   2
 14 Catalina Fernandez        00 RIO RANCHO ELITE                  19.33   2
Event 301  200 Meter Dash 13-14 Girls
===================================================================================
    State TF: S 26.26              Isis Wilson, ATC
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Breanna Fraizer           99 BRX                    26.62      27.05   1
  2 Rania Hughes              99 BRX                    28.30      28.20   1
  3 Clare Moots               99 COUGAR TRACK CLUB      29.67      30.85   1
  4 Camryn Bernal             00 RIO RANCHO ELITE       30.00      31.36   1
  5 Margaret Mee              00 COUGAR TRACK CLUB      32.01      31.92   1
  6 Kelly Casaus              00 RIO RANCHO ELITE       29.54      32.29   1
  7 Mariah Chavez             00 COUGAR TRACK CLUB      32.89      33.21   2
  8 Aya Williams              00 ATC                    34.56      33.97   2
  9 Kiera Toya                00 COUGAR TRACK CLUB                 36.40   3
 10 Makayla Waddles           00 AOC                    36.92      37.09   2
 11 Cameron Bahrmann          00 RPM                    37.37      38.06   3
Event 302  400 Meter Dash 13-14 Girls
===================================================================================
    State TF: S 59.06  6/21/2011   Alexa Romano, ATC
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Molly Klein               99 COUGAR TRACK CLUB               1:00.29   4
  2 Tasia Hughes              99 BRX                             1:03.86   4
  3 Nicole Lawrence           00 COUGAR TRACK CLUB    1:08.20    1:05.31   1
  4 Jordyn Dilorenzo          99 ATC                  1:06.50    1:06.23   1
  5 Hope Johnson              99 COUGAR TRACK CLUB               1:07.90   4
  6 Bethany Pena              99 COUGAR TRACK CLUB    1:18.28    1:08.77   3
New Mexico USATF - Association License
Hy-Tek's MEET MANAGER  8:53 PM  5/19/2013  Page 21
2013 USATFNM Track Meet #4 - 5/19/2013
AAT Finish Line
Eldorado HS - Albuq., NM
Results
....Event 302  400 Meter Dash 13-14 Girls
  7 Kylie Poole               00 COUGAR TRACK CLUB    1:19.19    1:09.01   3
  8 Clare Moots               99 COUGAR TRACK CLUB    1:06.80    1:09.10   1
  9 Rachel Montoya            99 COUGAR TRACK CLUB    1:14.28    1:09.78   2
 10 Matilde Jacobson          00 COUGAR TRACK CLUB               1:14.28   4
 11 Aya Williams              00 ATC                  1:15.15    1:14.67   2
 12 Margaret Mee              00 COUGAR TRACK CLUB               1:16.32   3
 13 Alyssa Johnson            99 COUGAR TRACK CLUB    1:16.16    1:16.64   2
 14 Mariah Chavez             00 COUGAR TRACK CLUB    1:15.66    1:19.40   2
Event 303  800 Meter Run 13-14 Girls
===================================================================================
    State TF: S 2:20.59  6/23/2007   Julia Foster, ATC
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Molly Klein               99 COUGAR TRACK CLUB    2:27.37    2:25.49   1
  2 Gabriela Pineda-Domingue  99 COUGAR TRACK CLUB               2:42.32   1
  3 Kylie Poole               00 COUGAR TRACK CLUB               2:43.47   1
  4 Faith Trujillo            99 UNANM                2:45.07    2:44.40   1
  5 Bethany Pena              99 COUGAR TRACK CLUB    2:48.34    2:44.87   1
  6 Dara Procell              00 ATC                             2:50.08   2
  7 Nicole Lawrence           00 COUGAR TRACK CLUB    2:53.47    2:50.44   1
  8 Matilde Jacobson          00 COUGAR TRACK CLUB               2:51.69   2
  9 Rachel Montoya            99 COUGAR TRACK CLUB    2:56.38    2:52.93   1
 10 Laura Jarpe               99 RIO LIGHTNING        2:55.90    2:53.43   1
 11 Brooke Blankenship        00 COUGAR TRACK CLUB    3:09.13    2:56.97   1
 12 Olivia Telles             99 SONS OF HERMES                  2:58.41   2
 13 Selena Romero             00 COUGAR TRACK CLUB               3:04.02   1
 14 Alyssa Johnson            99 COUGAR TRACK CLUB    3:10.50    3:15.28   1
 15 Kiera Toya                00 COUGAR TRACK CLUB               3:17.84   2
Event 304  1500 Meter Run 13-14 Girls
================================================================================
    State TF: S 4:49.60  6/24/2007   Julia Foster, ATC
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Esther Beck               00 AAT                  5:25.66    5:38.79
  2 Hope Johnson              99 COUGAR TRACK CLUB               5:39.87
  3 Gabriela Pineda-Domingue  99 COUGAR TRACK CLUB               5:44.05
  4 Allianna Atencio          99 COUGAR TRACK CLUB               5:46.39
  5 Dara Procell              00 ATC                  5:38.78    5:50.03
  6 Celeste Martinez          00 ATC                             6:05.36
  7 Laura Jarpe               99 RIO LIGHTNING        6:07.05    6:08.92
  8 Brooke Blankenship        00 COUGAR TRACK CLUB    6:21.45    6:18.63
  9 Selena Romero             00 COUGAR TRACK CLUB               6:26.14
Event 305  3000 Meter Run 13-14 Girls
================================================================================
    State TF: S 10:51.00              Geli Marchi
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Camila Orozco             99 COUGAR TRACK CLUB   11:52.03   12:00.17
  2 Allianna Atencio          99 COUGAR TRACK CLUB              12:00.78
  3 Dara Procell              00 ATC                 12:29.41   12:07.39
  4 Esther Beck               00 AAT                 11:29.82   12:51.17
New Mexico USATF - Association License
Hy-Tek's MEET MANAGER  8:53 PM  5/19/2013  Page 22
2013 USATFNM Track Meet #4 - 5/19/2013
AAT Finish Line
Eldorado HS - Albuq., NM
Results
Event 306  3000 Meter Race Walk 13-14 Girls
================================================================================
    State TF: S 16:09.74              Caroline Muraida, ATC
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Taylor Gonzales           99 COUGAR TRACK CLUB   19:22.81   19:39.46
Event 309  4x100 Meter Relay 13-14 Girls
================================================================================
    State TF: S 52.86              ATC, ATC
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 RIO RANCHO ELITE  'A'                               57.93      57.91
     1) Kelly Casaus 00                 2) Denika Gallegos 00
     3) Veronica Silva 99               4) Camryn Bernal 00
Event 310  4x400 Meter Relay 13-14 Girls
================================================================================
    State TF: S 4:24.10              NA
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 COUGAR TRACK CLUB  'A'                            4:40.44    4:54.90
     1) Nicole Lawrence 00              2) Rachel Montoya 99
     3) Bethany Pena 99                 4) Kylie Poole 00
Event 314  Long Jump 13-14 Girls
==========================================================================================
    State TF: S 5.15m              Josie Jaramillo, BRX
    Name                    Year Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Marina Ramos              00 RIO RANCHO ELITE       4.40m      4.20m   13-09.50
  2 Jordyn Dilorenzo          99 ATC                    3.72m      3.72m   12-02.50
  3 Krystal Brown             99 GSTC                              3.55m   11-07.75
  4 Clare Moots               99 COUGAR TRACK CLUB      3.94m      3.47m   11-04.75
  5 Margaret Mee              00 COUGAR TRACK CLUB      3.39m      3.43m   11-03.00
  6 Makayla Waddles           00 AOC                    2.95m      3.03m    9-11.25
  7 Hailey Goheen             00 MONARCH TRACK CLUB                2.66m    8-08.75
Event 316  Shot Put 6 lb. 13-14 Girls
==========================================================================================
    State TF: S 12.40m  2006        Edwina Peele, TRTC
    Name                    Year Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Clare Moots               99 COUGAR TRACK CLUB      6.71m      9.27m   30-05.00
  2 Adaysha Williams          00 BRX                    8.23m      8.32m   27-03.75
  3 Amanda Cabral             99 COUGAR TRACK CLUB      8.40m      8.12m   26-07.75
  4 Veronica Silva            99 RIO RANCHO ELITE       8.40m      7.71m   25-03.50
  5 Marina Ramos              00 RIO RANCHO ELITE       7.42m      6.74m   22-01.50
  6 Taylor Gonzales           99 COUGAR TRACK CLUB                 5.73m   18-09.75
  7 Catalina Fernandez        00 RIO RANCHO ELITE       5.76m      5.67m   18-07.25
  8 Hailey Goheen             00 MONARCH TRACK CLUB                4.84m   15-10.50
New Mexico USATF - Association License
Hy-Tek's MEET MANAGER  8:53 PM  5/19/2013  Page 23
2013 USATFNM Track Meet #4 - 5/19/2013
AAT Finish Line
Eldorado HS - Albuq., NM
Results
Event 350  100 Meter Dash 13-14 Boys
===================================================================================
    State TF: S 11.59              Jonathon Ribiero, ATC
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Jordan Byrd               00 BRX                    11.23      11.10S  1
  2 Christopher Streetz       99 BRX                    11.86      11.66   1
  3 Kydae Jones               99 MONARCH TRACK CLUB     12.02      11.74   1
  4 Joey Reyes                99 UNANM                  12.05      11.82   1
  5 Alejandro Armijo          99 UNANM                  10.63      12.10   1
  6 Cameron Dunn              99 UNANM                  12.22      12.30   1
  7 Daniel Jund               00 UNANM                             12.39   4
  8 Ryan Moore                99 MONARCH TRACK CLUB     12.60      12.56   2
  9 Marcos Mendez             00 RIO LIGHTNING          12.86      12.74   2
 10 Andrew Erickson           00 MONARCH TRACK CLUB     13.00      13.17   2
 10 Ethan Caldwell            00 UNANM                             13.17   4
 12 Gerado Ocon               99 UNANM                             13.24   4
 13 Zack Kmatz                99 ATC                    12.18      13.35   1
 14 Miles Brinson             99 GSTC                              13.85   4
 15 Seth Perry                99 COUGAR TRACK CLUB      13.94      13.89   2
 16 Kyronn Young              00 BRX                    13.99      14.14   2
 17 Chasen Richardson         99 UNANM                             14.17   3
 18 Edurdo Ocon               99 UNANM                             14.29   3
 19 Jacob Osborne             00 BRX                    14.43      14.44   2
 20 Arthur Acosta             99 RIO RANCHO ELITE       13.93      14.65   2
 21 Elijah Cook               00 COUGAR TRACK CLUB      14.89      14.68   3
 22 Victor Baldinado          00 MONARCH TRACK CLUB     15.33      15.10   3
 23 Michael Berg              00 AAT                    15.69      15.55   3
 24 Louis Bush                99 MONARCH TRACK CLUB                16.10   3
 25 Colin Powers              00 MONARCH TRACK CLUB     16.93      17.34   3
 26 Jared Jaramillo           99 MONARCH TRACK CLUB     17.52      17.87   3
Event 351  200 Meter Dash 13-14 Boys
===================================================================================
    State TF: S 23.45              Travis Jones, ATC
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Jordan Byrd               00 BRX                               23.00S  6
  2 Christopher Streetz       99 BRX                    24.98      24.00   1
  3 Alejandro Armijo          99 UNANM                  25.15      24.28   1
  4 Joey Reyes                99 UNANM                  25.10      25.02   1
  5 Cameron Dunn              99 UNANM                  26.23      25.12   2
  6 Colin Powers              00 MONARCH TRACK CLUB     36.65      25.18   5
  7 Ryan Moore                99 MONARCH TRACK CLUB     26.24      25.34   2
  8 Danny Russell             99 RIO RANCHO ELITE       25.81      25.53   1
  9 Cameron Herrera           99 MONARCH TRACK CLUB     25.85      25.80   1
 10 Darien Gonzales           99 UNANM                  28.21      26.40   3
 11 Marcos Mendez             00 RIO LIGHTNING          26.82      26.85   2
 12 Joe Portillo              99 UNANM                  26.40      26.87   2
 13 Cody Tavela               99 UNANM                  28.06      26.99   3
 14 Tristan Aguilar           99 UNANM                  27.30      27.63   3
 15 Zack Kmatz                99 ATC                    27.42      27.78   3
 16 Harrison Smith            99 COUGAR TRACK CLUB      29.43      28.06   4
 17 Ethan Caldwell            00 UNANM                             28.45   6
 18 Gerado Ocon               99 UNANM                             29.19   6
 19 Seth Perry                99 COUGAR TRACK CLUB      28.80      29.49   4
New Mexico USATF - Association License
Hy-Tek's MEET MANAGER  8:53 PM  5/19/2013  Page 24
2013 USATFNM Track Meet #4 - 5/19/2013
AAT Finish Line
Eldorado HS - Albuq., NM
Results
....Event 351  200 Meter Dash 13-14 Boys
 20 Garrett Yancy             00 COUGAR TRACK CLUB      30.24      29.51   4
 21 Elijah Cook               00 COUGAR TRACK CLUB      32.64      29.63   5
 22 Edurdo Ocon               99 UNANM                             29.97   6
 23 Jacob Osborne             00 BRX                    30.55      30.54   4
 24 Chasen Richardson         99 UNANM                             30.94   6
 25 Michael Berg              00 AAT                    33.64      31.54   5
 26 Bowen Davis               00 MONARCH TRACK CLUB     31.04      32.84   4
Event 352  400 Meter Dash 13-14 Boys
===================================================================================
    State TF: S 51.99              Cody Harper, ATC
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Alejandro Armijo          99 UNANM                  54.99      56.93   1
  2 Cameron Dunn              99 UNANM                  56.66      58.38   1
  3 Cameron Herrera           99 MONARCH TRACK CLUB   1:00.62      58.80   1
  4 Danny Russell             99 RIO RANCHO ELITE     1:00.22      58.94   1
  5 Jason Bustos              99 UNANM                           1:00.07   4
  6 Joe Portillo              99 UNANM                  59.77    1:00.68   1
  7 Marcos Mendez             00 RIO LIGHTNING                   1:01.10   4
  8 Ryan Brown                99 SONS OF HERMES       1:01.04    1:01.36   2
  8 Tristan Aguilar           99 UNANM                1:05.30    1:01.36   3
 10 Cody Tavela               99 UNANM                1:00.03    1:01.46   1
 11 Ryan Allin                00 ATC                             1:01.63   5
 12 Darien Gonzales           99 UNANM                1:04.78    1:02.04   3
 13 Harrison Smith            99 COUGAR TRACK CLUB    1:03.75    1:04.18   2
 14 Garrett Yancy             00 COUGAR TRACK CLUB    1:07.29    1:05.76   3
 15 Hamza Abdullah            00 SONS OF HERMES       1:03.24    1:06.63   2
 16 Daniel Jund               00 UNANM                           1:06.73   5
 17 Jacob Jenkins             99 COUGAR TRACK CLUB    1:03.75    1:08.06   3
 18 Shawn Nunez               00 COUGAR TRACK CLUB               1:08.79   4
 19 Bowen Davis               00 MONARCH TRACK CLUB   1:09.42    1:13.09   3
 20 Lucas Tafoya              00 SONS OF HERMES       1:15.57    1:14.70   4
 21 Neal Bitsie               99 AAT                  1:18.22    1:16.38   4
 22 Derrick Trujillo          00 COUGAR TRACK CLUB    1:07.29    1:21.20   3
Event 353  800 Meter Run 13-14 Boys
===================================================================================
    State TF: S 2:02.30              Cody Harper, ATC
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Jericho Cleveland         00 COUGAR TRACK CLUB    2:29.78    2:29.36   1
  2 Ryan Brown                99 SONS OF HERMES       2:32.36    2:31.76   1
  3 Korrin Williams           00 COUGAR TRACK CLUB    2:48.94    2:36.17   1
  4 Jacob Jenkins             99 COUGAR TRACK CLUB    2:38.10    2:42.53   1
  5 Dillon Wood               99 COUGAR TRACK CLUB    2:33.63    2:44.35   1
  6 Remington Swanson         99 ATC                             2:46.89   2
  7 Shawn Nunez               00 COUGAR TRACK CLUB    2:44.30    2:47.81   1
  8 Paxton Rodwick            00 COUGAR TRACK CLUB    2:47.59    2:56.80   1
  9 Hamza Abdullah            00 SONS OF HERMES       2:44.98    3:00.28   1
 10 Derrick Trujillo          00 COUGAR TRACK CLUB    2:55.60    3:07.28   1
 11 Tyler Oneal               00 COUGAR TRACK CLUB    2:59.39    3:11.32   1
 12 Neal Bitsie               99 AAT                             3:12.49   2
New Mexico USATF - Association License
Hy-Tek's MEET MANAGER  8:53 PM  5/19/2013  Page 25
2013 USATFNM Track Meet #4 - 5/19/2013
AAT Finish Line
Eldorado HS - Albuq., NM
Results
Event 354  1500 Meter Run 13-14 Boys
================================================================================
    State TF: S 4:29.70              Patrick Gutierrez, ATC
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Devin Paredes             99 RIO RANCHO ELITE     4:48.40    4:51.31
  2 Ivan Pineda-Dominguez     00 COUGAR TRACK CLUB               4:57.12
  3 Korrin Williams           00 COUGAR TRACK CLUB               5:17.88
  4 Wesley Blind              99 AAT                  5:08.16    5:27.21
  5 Paxton Rodwick            00 COUGAR TRACK CLUB    5:50.42    6:10.53
  6 Devin Haynes              00 AAT                  6:02.03    6:14.12
  7 Tyler Oneal               00 COUGAR TRACK CLUB    6:02.51    6:44.18
Event 355  3000 Meter Run 13-14 Boys
================================================================================
    State TF: S 9:59.10              Garren Wacquiu
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Devin Paredes             99 RIO RANCHO ELITE    10:18.96   10:24.84
  2 Ivan Pineda-Dominguez     00 COUGAR TRACK CLUB   12:30.55   10:43.01
  3 Gerado Ocon               99 UNANM                          11:25.85
  4 Chasen Richardson         99 UNANM                          11:27.09
  5 Wesley Blind              99 AAT                 11:18.12   11:30.81
  6 Edurdo Ocon               99 UNANM                          11:52.14
Event 356  3000 Meter Race Walk 13-14 Boys
================================================================================
    State TF: S 17:49.10              NA
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Devin Haynes              00 AAT                 20:35.00   21:08.31
Event 359  4x100 Meter Relay 13-14 Boys
================================================================================
    State TF: S 48.30  6/20/2010   1042 Duke City Track, 1042 Duke Ci
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 ALBUQUERQUE ATHLETICS TRACK  'A'                    54.31    1:01.72
     1) Michael Berg 00                 2) Wesley Blind 99
     3) Neal Bitsie 99                  4) Devin Haynes 00
  2 MONARCH TRACK CLUB  'B'                                      1:02.81
     1) Kydae Jones 99                  2) Alex Nash 99
     3) Payton Ferando 00               4) Louis Bush 99
 -- MONARCH TRACK CLUB  'A'                             49.22         DQ
     1) Ryan Moore 99                   2) Andrew Erickson 00
     3) Colin Powers 00                 4) Victor Baldinado 00
Event 360  4x400 Meter Relay 13-14 Boys
================================================================================
    State TF: S 3:58.83  6/18/2009   Rio Rancho Running Rams, RRRR
                         S Smith, D Harness, B Lawrence, J Ruggles
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 COUGAR TRACK CLUB  'A'                            4:24.03    4:46.15
     1) Elijah Cook 00                  2) Seth Perry 99
     3) Harrison Smith 99               4) Garrett Yancy 00
New Mexico USATF - Association License
Hy-Tek's MEET MANAGER  8:53 PM  5/19/2013  Page 26
2013 USATFNM Track Meet #4 - 5/19/2013
AAT Finish Line
Eldorado HS - Albuq., NM
Results
Event 364  Long Jump 13-14 Boys
==========================================================================================
    State TF: S 6.12m  6/23/2007   Jonathan Woods, UNA
    Name                    Year Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Joey Reyes                99 UNANM                  5.34m      5.44m   17-10.25
  2 Christopher Streetz       99 BRX                    4.52m      5.19m   17-00.50
  3 Kydae Jones               99 MONARCH TRACK CLUB     5.60m      5.15m   16-10.75
  4 Ryan Allin                00 ATC                               5.13m   16-10.00
  5 Danny Russell             99 RIO RANCHO ELITE       4.68m      5.00m   16-05.00
  6 Cameron Herrera           99 MONARCH TRACK CLUB     5.02m      4.99m   16-04.50
  7 Alejandro Armijo          99 UNANM                             4.92m   16-01.75
  8 Miles Brinson             99 GSTC                              4.88m   16-00.25
  9 Marcos Mendez             00 RIO LIGHTNING          3.90m      4.66m   15-03.50
 10 Andrew Erickson           00 MONARCH TRACK CLUB     4.85m      4.60m   15-01.25
 11 Joe Portillo              99 UNANM                  4.34m      4.44m   14-07.00
 12 Ethan Caldwell            00 UNANM                             4.20m   13-09.50
 13 Darien Gonzales           99 UNANM                  4.00m      4.19m   13-09.00
 14 Tristan Aguilar           99 UNANM                  3.97m      4.17m   13-08.25
 15 Jacob Osborne             00 BRX                    3.92m      4.15m   13-07.50
 16 Zack Kmatz                99 ATC                    3.79m      3.76m   12-04.00
 17 Bowen Davis               00 MONARCH TRACK CLUB     3.58m      3.59m   11-09.50
 18 Victor Baldinado          00 MONARCH TRACK CLUB     2.73m      3.45m   11-04.00
 19 Lucas Tafoya              00 SONS OF HERMES         3.29m      3.39m   11-01.50
 20 Michael Berg              00 AAT                    3.14m      3.17m   10-05.00
 21 Payton Ferando            00 MONARCH TRACK CLUB     2.88m      2.97m    9-09.00
Event 366  Shot Put 4kg 13-14 Boys
==========================================================================================
    State TF: S 14.83m              Wilton Rogers, BRX
    Name                    Year Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Kydae Jones               99 MONARCH TRACK CLUB     9.22m      9.51m   31-02.50
  2 Neal Bitsie               99 AAT                    9.21m      9.30m   30-06.25
  3 Louis Bush                99 MONARCH TRACK CLUB     9.39m      9.01m   29-06.75
  4 Seth Perry                99 COUGAR TRACK CLUB                 8.77m   28-09.25
  5 Kyronn Young              00 BRX                    8.45m      8.47m   27-09.50
  6 Sterling Howell           99 COUGAR TRACK CLUB                 8.14m   26-08.50
  7 Colin Powers              00 MONARCH TRACK CLUB     7.81m      7.84m   25-08.75
  8 Victor Baldinado          00 MONARCH TRACK CLUB     7.37m      7.83m   25-08.25
  9 Jared Jaramillo           99 MONARCH TRACK CLUB     8.04m      7.54m   24-09.00
 10 Estevon Campos            99 RIO RANCHO ELITE       7.50m      7.49m   24-07.00
 11 Lucas Tafoya              00 SONS OF HERMES                    7.30m   23-11.50
 12 Bowen Davis               00 MONARCH TRACK CLUB                6.74m   22-01.50
 13 Devin Haynes              00 AAT                               6.24m   20-05.75
 14 Payton Ferando            00 MONARCH TRACK CLUB     5.55m      5.13m   16-10.00
Event 400  100 Meter Dash 15-16 Girls
================================================================================
    State TF: S 12.05  6/14/2008   Amber Battle, ATC
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Jalyn Morgan              98 COUGAR TRACK CLUB                 14.18
  2 Victoria Namusciuymeremy  98 BRX                    14.58      14.51
  3 Hannaiyah Pickett         98 AOC                               15.39
New Mexico USATF - Association License
Hy-Tek's MEET MANAGER  8:53 PM  5/19/2013  Page 27
2013 USATFNM Track Meet #4 - 5/19/2013
AAT Finish Line
Eldorado HS - Albuq., NM
Results
Event 401  200 Meter Dash 15-16 Girls
================================================================================
    State TF: S 25.51  6/17/2009   Jenna Banegas, LCTF
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Victoria Namusciuymeremy  98 BRX                    29.97      30.37
  2 Jalyn Morgan              98 COUGAR TRACK CLUB      30.33      30.82
  3 Destiny Ortiz             98 COUGAR TRACK CLUB      29.95      31.94
  4 Melina Kiesling           98 AOC                    37.38      33.87
Event 402  400 Meter Dash 15-16 Girls
================================================================================
    State TF: S 58.94  6/19/2010   Maggie Sabik, Unattached
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Jalyn Morgan              98 COUGAR TRACK CLUB    1:09.25    1:11.74
  2 Destiny Ortiz             98 COUGAR TRACK CLUB               1:12.11
  3 Alyssa Gonzales           98 COUGAR TRACK CLUB    1:19.62    1:23.50
Event 415  Long Jump 15-16 Girls
==========================================================================================
    State TF: S 5.29m              NA
    Name                    Year Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Hannaiyah Pickett         98 AOC                               2.72m    8-11.25
Event 417  Shot Put 4kg 15-16 Girls
==========================================================================================
    State TF: S 11.30m              Diedra Brown
    Name                    Year Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Melina Kiesling           98 AOC                               6.84m   22-05.25
  2 Destiny Ortiz             98 COUGAR TRACK CLUB      6.38m      6.55m   21-06.00
  3 Rachel Mendez             98 RIO LIGHTNING          6.54m      5.91m   19-04.75
  4 Alyssa Gonzales           98 COUGAR TRACK CLUB                 5.73m   18-09.75
Event 450  100 Meter Dash 15-16 Boys
================================================================================
    State TF: S 10.96  6/14/2008   Josh Newsome, New Mexico Unatt
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Mykell Schexnayder        97 BRX                    11.68      11.34
  2 Lashaun Bashir            98 UNANM                             11.90
  3 Josh Foley                98 RIO RANCHO ELITE       11.90      11.95
  4 Marcus Pineda-Harris      98 AOC                               12.53
  5 Nicholas Chapa            98 UNANM                             15.32
Event 451  200 Meter Dash 15-16 Boys
===================================================================================
    State TF: S 22.55  6/24/2007   Matthew Valenzuela, ATC
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Mykell Schexnayder        97 BRX                               23.92   2
  2 Lashaun Bashir            98 UNANM                             24.00   2
  3 Roope Henry               98 UNANM                             24.27   2
  4 Mike Abramson             98 UNANM                             24.53   2
New Mexico USATF - Association License
Hy-Tek's MEET MANAGER  8:53 PM  5/19/2013  Page 28
2013 USATFNM Track Meet #4 - 5/19/2013
AAT Finish Line
Eldorado HS - Albuq., NM
Results
....Event 451  200 Meter Dash 15-16 Boys
  5 Josh Foley                98 RIO RANCHO ELITE       23.88      24.71   1
  6 Dakota Cleveland          98 COUGAR TRACK CLUB      29.81      24.90   1
  7 Manasse Martinez          98 RIO RANCHO ELITE       27.44      25.03   1
  8 Nicholas Chapa            98 UNANM                             32.00   2
  9 Mikaeel Williams          98 ATC                    31.64      33.09   1
Event 452  400 Meter Dash 15-16 Boys
===================================================================================
    State TF: S 50.30              Kurt Henry
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Brian Cutler              98 BRX                               54.33   2
  2 Mike Abramson             98 UNANM                             54.70   2
  3 Dakota Cleveland          98 COUGAR TRACK CLUB    1:11.21      55.72   1
  4 Marcus Pineda-Harris      98 AOC                               55.80   2
  5 Roope Henry               98 UNANM                             56.50   1
  6 Alex Brown                98 COUGAR TRACK CLUB    1:10.83    1:08.33   1
Event 453  800 Meter Run 15-16 Boys
================================================================================
    State TF: S 1:52.78              Cody Harper, ATC
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Noah Dodd                 98 RIO RANCHO ELITE     2:19.15    2:26.72
Event 455  3000 Meter Run 15-16 Boys
================================================================================
    State TF: S 9:28.80              Andres Urbina, ATC
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Nicholas Chapa            98 UNANM                          12:33.44
Event 465  Long Jump 15-16 Boys
==========================================================================================
    State TF: S 6.97m              Julius Dickerson, BRX
    Name                    Year Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Josh Foley                98 RIO RANCHO ELITE       5.31m      5.21m   17-01.25
  2 Marcus Pineda-Harris      98 AOC                               5.19m   17-00.50
  3 Mikaeel Williams          98 ATC                    3.61m      3.96m   13-00.00
Event 467  Shot Put 12 lb. 15-16 Boys
==========================================================================================
    State TF: S 14.94m              Jace Rivera
    Name                    Year Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Ramon Romero              97 COUGAR TRACK CLUB                 9.31m   30-06.50
  2 Alex Brown                98 COUGAR TRACK CLUB                 7.22m   23-08.25
  3 Mikaeel Williams          98 ATC                    8.18m      7.13m   23-04.75
New Mexico USATF - Association License
Hy-Tek's MEET MANAGER  8:53 PM  5/19/2013  Page 29
2013 USATFNM Track Meet #4 - 5/19/2013
AAT Finish Line
Eldorado HS - Albuq., NM
Results
Event 500  100 Meter Dash 17-18 Women
================================================================================
    State TF: S 12.34  6/19/2010   Kendra Walker, Unattached
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Ayla Hughes               96 BRX                    14.45      14.54
Event 503  800 Meter Run 17-18 Women
================================================================================
    State TF: S 2:16.25              Lyndsay Harper, ATC
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Jacqueline Katzman        95 COUGAR TRACK CLUB    2:23.33    2:25.12
  2 Dayna Guerro              96 UNANM                           2:38.77
Event 504  1500 Meter Run 17-18 Women
================================================================================
    State TF: S 4:55.53              Lyndsay Harper, ATC
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Dayna Guerro              96 UNANM                           5:34.27
Event 552  400 Meter Dash 17-18 Men
================================================================================
    State TF: S 48.74  6/14/2008   Matthew Valenzuela, BRX
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Joshua Cutler             96 BRX                               58.97
  2 David Levy                95 UNANM                             59.48
  3 Joshua Jenkins            96 COUGAR TRACK CLUB    1:01.02    1:06.89
Event 553  800 Meter Run 17-18 Men
================================================================================
    State TF: S 1:54.60              Dash Victor, SFLA
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Roy Madrid                96 UNANM                           2:08.56
  2 Mitchell Yan              96 COUGAR TRACK CLUB    2:20.36    2:28.08
Event 554  1500 Meter Run 17-18 Men
================================================================================
    State TF: S 4:03.30              NA
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Mitchell Yan              96 COUGAR TRACK CLUB               5:41.51
Event 565  Long Jump 17-18 Men
==========================================================================================
    State TF: S 6.89m  6/14/2008   Rolando Trammell, BRX
    Name                    Year Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Joshua Jenkins            96 COUGAR TRACK CLUB      4.78m      4.16m   13-07.75
New Mexico USATF - Association License
Hy-Tek's MEET MANAGER  8:53 PM  5/19/2013  Page 30
2013 USATFNM Track Meet #4 - 5/19/2013
AAT Finish Line
Eldorado HS - Albuq., NM
Results
Event 572  3000 Meter Run 17-18 Men
================================================================================
    State TF: S 9:23.05  6/20/2011   Tyler Saiz, BRX
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Roy Madrid                96 UNANM                           9:38.70
Event 665  Long Jump Open Men
==========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Yannick Roggatz           92 UNANM                  7.39m      7.18m   23-06.75
  2 Jay Chavez                92 RIO RANCHO ELITE                  6.60m   21-08.00
Event 706  800 Meter Run Masters 45 Men
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Steve Mills               62 UNANM                           2:38.14
Event 708  3000 Meter Run Masters 40 Men
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Todd Gravelle             67 UNANM                          13:13.69
Event 709  100 Meter Dash Sub Masters 30 Women
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Celeste Parrish           82 RIO RANCHO ELITE                  13.05