2014 USATFNM TF Meet #1 - 4/27/2014                      
                                AAT Finish Line                                
                           Eldorado HS - Albuq., NM                            
                                    Results                                    
 
Event 1  100 Meter Dash 8 & Under Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
Finals
  1 Graci Jones               07 AAT                               17.11   1 
  2 Madaline Romero           06 AOC                               18.77   2 
  3 Madisen Brown             07 CTC                               19.05   1 
  4 Sincere Smith             06 SOH                               19.21   1 
  5 A'Ona Johnson             07 AOC                               20.15   1 
  6 Sara Martinez             07 SOH                               20.31   2 
  7 Leila Yurcic              06 ATC                               20.38   1 
  8 Raecheleia Hayes          07 ATC                               21.04   2 
  9 Jenia Quinones            07 BRX                               21.19   1 
 10 Alyssa Trujillo           08 SOH                               21.37   2 
 11 Kylee Silva               06 SOH                               21.60   1 
 12 Leah Velarde              09 STC                               27.00   1 
 13 Sophia Aguilar            08 SOH                               27.01   2 
 
Event 2  200 Meter Dash 8 & Under Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Graci Jones               07 AAT                               36.01   1 
  2 Felice Davis              06 MTC                    43.58      40.81   1 
  3 Aspen Quiroz              07 AAT                               41.52   2 
  4 Madisen Brown             07 CTC                               41.58   3 
  5 Madaline Romero           06 AOC                               43.92   2 
  6 Preslei Smith             06 AAT                               44.35   1 
  7 A'Ona Johnson             07 AOC                               46.69   2 
  8 Amelie Martinez           07 AAT                               47.84   3 
  9 Luciana Martinez-Crook    08 CTC                               48.42   2 
 10 Sincere Smith             06 SOH                               52.30   3 
 11 Leah Velarde              09 STC                             1:06.53   2 
 
Event 3  400 Meter Dash 8 & Under Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Felice Davis              06 MTC                             1:38.15  
  2 Sydney Marks              06 CTC                             1:46.38  
  3 Zoe Martinez-Crook        06 CTC                             1:48.33  
  4 Luciana Martinez-Crook    08 CTC                             1:49.00  
 
Event 4  800 Meter Run 8 & Under Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Sydney Marks              06 CTC                             3:54.31  
  2 Zoe Martinez-Crook        06 CTC                             3:56.85  
 
Event 7  4x100 Meter Relay 8 & Under Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 SONS OF HERMES  'A'                               1:35.91    1:38.45  
     1) Sophia Aguilar 08               2) Sara Martinez 07               
     3) Kylee Silva 06                  4) Alyssa Trujillo 08             
  2 ALBUQUERQUE ATHLETICS TRACK  'A'                  1:26.33    1:38.73  
     1) Amelie Martinez 07              2) Anahi Ochoa 08                 
     3) Preslei Smith 06                4) Aspen Quiroz 07                
 
Event 10  Long Jump 8 & Under Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Graci Jones               07 AAT                               2.48m    8-01.75 
  2 Felice Davis              06 MTC                    2.35m      2.42m    7-11.25 
  3 Leila Yurcic              06 ATC                               1.95m    6-04.75 
  4 Madisen Brown             07 CTC                               1.94m    6-04.50 
  5 A'Ona Johnson             07 AOC                               1.74m    5-08.50 
  6 Raecheleia Hayes          07 ATC                               1.63m    5-04.25 
  7 Madaline Romero           06 AOC                               1.39m    4-06.75 
  8 Leah Velarde              09 STC                               0.90m    2-11.50 
 
Event 50  100 Meter Dash 8 & Under Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Diego Viscarra            06 CTC                               16.10   3 
  2 Jalynn Filmore            07 53EA                   17.58      17.07   1 
  3 Isaiah Parrish            06 RRE                    18.16      17.10   1 
  4 Makai Sanchez             06 ATC                               17.32   4 
  5 Latavious Morris          06 BRX                               17.38   2 
  6 Javien Patterson          06 53EA                   16.67      17.99   1 
  7 Joshua Smith              06 CTC                               18.77   2 
  8 Daniel Chiimidos          06 SOH                               19.88   3 
  9 Jeremiah Cook             06 CTC                               19.96   3 
 10 Willie Walker             06 STC                               20.47   2 
 11 Wyatt Cole                08 AAT                               20.54   1 
 12 Dalton Gollihear          07 SOH                               21.16   2 
 13 Preben Sritzer            07 ATC                               21.36   3 
 14 A J Romansky              09 RRE                               21.42   4 
 15 Judson Edgar              06 MTC                    25.13      22.35   1 
 16 Matias Padilla            06 SOH                               22.50   2 
 17 Noah Sanchez              07 SOH                               22.51   2 
 18 Darren Paredes            07 RRE                               23.02   3 
 19 Tony Apodaca              08 UNANM                             23.62   3 
 20 Logan Chavez              08 SOH                               23.99   3 
 21 Owen Ray                  07 AAT                    29.53      24.87   4 
 22 Preston Garcia            06 SOH                               25.46   3 
 23 Jayden Jones              10 ATC                               28.61   2 
 24 Adrian Garcia             10 STC                               29.01   2 
 
Event 51  200 Meter Dash 8 & Under Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Isaiah Yazzie             06 AAT                               34.63   1 
  2 Jalynn Filmore            07 53EA                   39.65      37.34   1 
  3 Diego Viscarra            06 CTC                               38.37   4 
  4 Javien Patterson          06 53EA                   34.47      38.40   1 
  5 Aiden Erickson            07 MTC                    46.07      39.40   1 
  6 Joshua Smith              06 CTC                               40.22   4 
  7 Lincoln Cole              07 AAT                               40.45   1 
  8 Jett Galles               06 AAT                               41.29   3 
  9 Carlos Ochoa              06 AAT                               43.26   4 
 10 Wyatt Cole                08 AAT                               44.03   4 
 11 Jeremiah Cook             06 CTC                               44.80   2 
 12 Calvin Goodkind           06 AAT                               45.75   3 
 13 Willie Walker             06 STC                               46.95   3 
 14 A J Romansky              09 RRE                               48.29   2 
 15 Judson Edgar              06 MTC                    49.82      48.48   1 
 16 Owen Ray                  07 AAT                               56.18   3 
 17 Darren Paredes            07 RRE                               56.25   2 
 18 Adrian Garcia             10 STC                             1:04.10   2 
 
Event 52  400 Meter Dash 8 & Under Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Orion Chavez              06 CTC                             1:18.70   2 
  2 Javien Patterson          06 53EA                 1:20.50    1:25.41   1 
  3 Latavious Morris          06 BRX                             1:25.43   2 
  4 Aiden Erickson            07 MTC                             1:32.74   1 
  5 Makai Sanchez             06 ATC                             1:43.70   1 
  6 Joseph Duran              07 CTC                             1:43.95   1 
  7 Jayden Jones              10 ATC                             2:24.16   2 
 
Event 53  800 Meter Run 8 & Under Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Orion Chavez              06 CTC                             2:53.93  
  2 Caleb Shoenberg           06 RL                              3:46.80  
  3 Joseph Duran              07 CTC                             4:22.88  
 
Event 56  4x100 Meter Relay 8 & Under Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 ALBUQUERQUE ATHLETICS TRACK  'B'                             1:33.87  
     1) Calvin Goodkind 06              2) Carlos Ochoa 06                
     3) Owen Ray 07                     4) Wyatt Cole 08                  
  2 SONS OF HERMES  'A'                               1:11.40    1:47.99  
     1) Noah Sanchez 07                 2) Matias Padilla 06              
     3) Preston Garcia 06               4) Daniel Chiimidos 06            
 
Event 59  Long Jump 8 & Under Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Makai Sanchez             06 ATC                               2.93m    9-07.50 
  2 Diego Viscarra            06 CTC                               2.74m    9-00.00 
  3 Isaiah Parrish            06 RRE                    2.37m      2.65m    8-08.50 
  4 Jalynn Filmore            07 53EA                   2.75m      2.59m    8-06.00 
  5 Joshua Smith              06 CTC                               2.57m    8-05.25 
  6 Antonio Trujillo          07 UNANM                             2.45m    8-00.50 
  7 Aiden Erickson            07 MTC                    1.82m      2.34m    7-08.25 
  8 Willie Walker             06 STC                               2.28m    7-05.75 
  9 Isaiah Yazzie             06 AAT                    2.18m      2.19m    7-02.25 
 10 Judson Edgar              06 MTC                    1.24m      2.18m    7-02.00 
 11 A J Romansky              09 RRE                               2.11m    6-11.25 
 12 Darren Paredes            07 RRE                               2.05m    6-08.75 
 13 Adrian Garcia             10 STC                               1.47m    4-10.00 
 14 Josiah Wilson             09 MTC                    1.95m      1.38m    4-06.50 
 -- Preben Sritzer            07 ATC                                FOUL            
 
Event 61  Javelin Throw 8 & Under Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Jeremiah Cook             06 CTC                               6.45m      21-02 
 
Event 100  100 Meter Dash 9-10 Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Ava Carpentier            04 CTC                               15.18   4 
  2 Jyha Dumas                04 AOC                    15.82      15.41   1 
  3 Samonne Cauley            04 AOC                    15.72      15.47   1 
  4 Leilani Sanchez           04 ATC                               15.87   2 
  5 DaVonna Dennard           05 BRX                    15.89      16.03   1 
  6 Dechanel Banks            04 SOH                               16.07   1 
  7 Eva Love                  05 BRX                    15.25      16.14   1 
  8 Mercedes Morris           04 CTC                               16.27   1 
  9 Japraia Woolridge         04 AOC                               16.32   4 
 10 JaLara Marinia            04 BRX                    17.61      16.37   3 
 11 Dasheana Sykes            04 AOC                    16.41      16.43   2 
 12 Alexis Ayers              04 BRX                               17.34   2 
 13 Emily Romansky            04 RRE                    18.08      17.41   1 
 14 Hannah Gutierrez          04 ATC                               17.48   4 
 15 Samantha Long             04 CTC                               17.58   2 
 16 LaNaeh Rogers             05 BRX                               18.50   3 
 17 Maycie Robertson          05 AOC                    19.10      18.58   1 
 18 Gabriella Ward            04 CTC                               18.66   3 
 19 Mary Helen Mattheyer      05 AOC                               18.81   2 
 20 Marina Montano            04 SOH                               19.27   2 
 21 Ryleigh Beard             04 ATC                               19.66   2 
 22 Katia Ochoa               05 AAT                               19.77   3 
 
Event 101  200 Meter Dash 9-10 Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Jyha Dumas                04 AOC                    34.08      33.47   1 
  2 Japraia Woolridge         04 AOC                               35.05   3 
  3 Samonne Cauley            04 AOC                    36.09      35.06   4 
  4 Dasheana Sykes            04 AOC                    37.04      36.51   4 
  5 Jadyn Edgar               04 MTC                    42.81      38.39   2 
  6 Sonia Rice                05 AAT                               38.75   3 
  7 Mercedes Morris           04 CTC                               38.89   5 
  8 Emily Romansky            04 RRE                    37.13      39.32   1 
  9 Samantha Long             04 CTC                               40.62   5 
 10 Gabriella Ward            04 CTC                               42.14   1 
 11 Maycie Robertson          05 AOC                    42.32      42.98   1 
 12 Marissa Paredes           05 RRE                    44.29      43.70   2 
 13 Jenessa Aragon            05 STC                               44.21   5 
 14 Sarah Grenemyer           05 AAT                               44.40   4 
 15 Mary Helen Mattheyer      05 AOC                               46.93   2 
 16 Katia Ochoa               05 AAT                               49.19   2 
 
Event 102  400 Meter Dash 9-10 Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Victoria Barnard          04 ATC                             1:17.16   3 
  2 Isabel Roberts            04 AAT                  1:18.25    1:20.46   1 
  3 Leilani Sanchez           04 ATC                             1:22.92   2 
  4 Elise Toya                04 CTC                             1:23.60   1 
  5 DaVonna Dennard           05 BRX                             1:26.33   2 
  6 Trinity Short             05 CTC                             1:26.90   2 
  7 Eva Love                  05 BRX                  1:17.52    1:32.98   1 
  8 Jadyn Edgar               04 MTC                  1:29.24    1:33.65   1 
  9 Marissa Paredes           05 RRE                  1:37.48    1:33.89   1 
 10 JaLara Marinia            04 BRX                             1:33.93   3 
 11 Sonia Rice                05 AAT                             1:37.34   2 
 12 Marisol Gallegos          05 CTC                             1:37.36   2 
 13 Tess Arruti               05 CTC                             1:43.67   3 
 14 Isabella Chavez           05 UNANM                           1:44.73   2 
 
Event 103  800 Meter Run 9-10 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Sophia Lopez              05 CTC                             3:10.06  
  2 Jenessa Aragon            05 STC                             3:42.02  
  3 Marisol Gallegos          05 CTC                             3:45.00  
  4 Grace Treadaway           04 AAT                             3:53.32  
  5 Tess Arruti               05 CTC                             3:59.67  
 
Event 104  1500 Meter Run 9-10 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Leah Futey                05 CTC                             5:41.80  
  2 Elise Toya                04 CTC                             6:32.29  
  3 Trinity Short             05 CTC                             7:04.40  
  4 Grace Treadaway           04 AAT                             8:34.34  
 
Event 106  4x100 Meter Relay 9-10 Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 COUGAR TRACK CLUB  'A'                            1:00.46    1:09.95  
     1) Mercedes Morris 04              2) Ava Carpentier 04              
     3) Samantha Long 04                4) Gabriella Ward 04              
 -- ALBUQUERQUE ATHLETICS TRACK  'A'                  1:05.74         DQ  
     1) Isabel Roberts 04               2) Kaylee Huston 04               
     3) Sarah Grenemyer 05              4) Sonia Rice 05                  
 
Event 107  4x400 Meter Relay 9-10 Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 COUGAR TRACK CLUB  'A'                            5:44.76    5:50.46  
     1) Leah Futey 05                   2) Sophia Lopez 05                
     3) Trinity Short 05                4) Elise Toya 04                  
  2 ALBUQUERQUE ATHLETICS TRACK  'A'                  6:00.64    7:11.69  
     1) Kaylee Huston 04                2) Sarah Grenemyer 05             
     3) Katia Ochoa 05                  4) Grace Treadaway 04             
 
Event 109  Long Jump 9-10 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Sophia Lopez              05 CTC                               3.51m   11-06.25 
  2 Ava Carpentier            04 CTC                               3.45m   11-04.00 
  3 Victoria Barnard          04 ATC                               3.38m   11-01.25 
  4 Jyha Dumas                04 AOC                    2.86m      3.19m   10-05.75 
  5 Dasheana Sykes            04 AOC                    2.43m      3.02m    9-11.00 
  6 Isabel Roberts            04 AAT                    2.61m      2.95m    9-08.25 
  7 Emily Romansky            04 RRE                    2.28m      2.69m    8-10.00 
  8 Jadyn Edgar               04 MTC                    2.65m      2.66m    8-08.75 
  9 Maycie Robertson          05 AOC                    2.26m      2.64m    8-08.00 
  9 Hannah Gutierrez          04 ATC                               2.64m    8-08.00 
  9 Marissa Paredes           05 RRE                    2.35m      2.64m    8-08.00 
  9 Japraia Woolridge         04 AOC                               2.64m    8-08.00 
 13 Samonne Cauley            04 AOC                    3.19m      2.43m    7-11.75 
 14 Jenessa Aragon            05 STC                               2.23m    7-03.75 
 15 Mary Helen Mattheyer      05 AOC                               1.86m    6-01.25 
 
Event 111  Javelin Throw 300g 9-10 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 MayaJo Yurcic             05 ATC                               8.56m      28-01 
  2 Ryleigh Beard             04 ATC                               8.03m      26-04 
 
Event 150  100 Meter Dash 9-10 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 D'Marion White            05 53EA                   15.06      14.38   1 
  2 Exodus Ayers              04 BRX                    15.80      14.43   1 
  3 Gabriel Trujillo          04 UNANM                             14.81   2 
  4 Ali Abdullah              05 SOH                               14.95   1 
  5 Dustin Filmore            05 53EA                   15.65      14.97   2 
  6 Gabriel Buie              05 AAT                    14.92      15.09   1 
  7 Jabulani Cooper           05 BRX                               15.11   5 
  8 Gabriel Ball              04 AAT                    15.99      15.15   1 
  9 Kahleel King              04 BRX                    16.29      15.25   3 
 10 Samuel Tibbs              04 SOH                               15.69   3 
 11 Dominic Esparza           04 CTC                               15.91   5 
 12 Freddie Montoya           04 AAT                               15.97   4 
 13 Davante Ponder            04 STC                               16.05   2 
 14 Simon Ballard             05 BRX                               16.14   3 
 15 Nicholas Spaulding        05 AAT                               16.23   5 
 16 Brandon Boling            05 ATC                               16.52   3 
 17 Mason Lovato              04 CTC                               16.83   3 
 18 Noah Padilla              05 CTC                               16.84   2 
 19 Chapel Bray               05 AOC                    16.68      16.89   1 
 20 Dalton Pyle               04 CTC                               16.89   3 
 21 Ethan Dodd                05 RRE                               16.90   2 
 22 Kahlil Nious              05 BRX                               17.10   3 
 23 Michael Begay             04 SOH                               17.16   5 
 24 Adam Aguilar              05 SOH                               17.16   3 
 25 Colton Plant              05 SOH                               17.22   4 
 26 Kasim Nious               05 BRX                               17.24   4 
 27 Trysten Garcia            04 SOH                               17.27   4 
 28 Devon Ramos               05 CTC                               17.28   5 
 29 Grady Hill                04 CTC                               17.45   4 
 30 Ashton Tarin              04 AAT                    20.11      17.80   5 
 31 Luke Remington            04 ATC                               18.00   2 
 32 Brady Smith               05 CTC                               18.28   2 
 33 Jordan Martinez           05 BRX                               18.32   4 
 34 Issac Jaramillo           04 SOH                               18.41   4 
 35 Caden Flores              05 SOH                               18.43   5 
 36 Moses Janga               05 CTC                               18.57   1 
 37 Carlos Trujillo           05 SOH                               19.76   2 
 
Event 151  200 Meter Dash 9-10 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 D'Marion White            05 53EA                   29.17      30.55   1 
  2 Ben Miller                04 MTC                               31.19   6 
  3 Dustin Filmore            05 53EA                   34.39      32.58   1 
  4 Jayden May                05 53EA                              32.75   4 
  5 Samuel Tibbs              04 SOH                               32.83   4 
  6 Marcus Wilson             05 MTC                    33.21      33.05   1 
  7 Gabriel Buie              05 AAT                    32.81      34.18   1 
  8 Kaiden Giron              05 AAT                               34.95   7 
  9 Davante Ponder            04 STC                               34.98   4 
 10 Freddie Montoya           04 AAT                               35.05   7 
 11 Brent Miller              04 MTC                    34.58      35.42   1 
 12 Nicholas Spaulding        05 AAT                               35.52   6 
 13 Mason Lovato              04 CTC                               35.65   2 
 14 Brandon Boling            05 ATC                               35.66   5 
 15 Ashton Tarin              04 AAT                               36.20   2 
 16 Devon Ramos               05 CTC                               36.24   6 
 17 Grady Hill                04 CTC                               37.28   2 
 18 Jonathan Sterling         04 SOH                               38.91   5 
 19 Brady Smith               05 CTC                               39.81   3 
 20 Moses Janga               05 CTC                               41.89   5 
 
Event 152  400 Meter Dash 9-10 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Adam Schulthess           04 AAT                  1:09.85    1:12.83   1 
  2 Ben Miller                04 MTC                             1:16.12   2 
  3 Marcus Wilson             05 MTC                             1:16.98   4 
  4 Marcus Scott              04 UNANM                           1:19.55   5 
  5 D'Marion White            05 53EA                 1:14.21    1:21.32   1 
  6 Aidan Romero              04 ATC                             1:21.65   3 
  7 Jett Smith                04 CTC                             1:23.07   1 
  8 Gordon Lee                05 CTC                             1:24.19   5 
  9 Ali Abdullah              05 SOH                             1:24.34   4 
 10 Blayne Howell             05 CTC                             1:24.67   4 
 11 Ryan Trujillo             05 SOH                             1:25.42   3 
 12 Freddie Montoya           04 AAT                             1:26.18   2 
 13 Xavier Almodovar          04 CTC                             1:26.62   3 
 14 Jayden May                05 53EA                 1:12.86    1:27.73   1 
 15 Brent Miller              04 MTC                  1:25.07    1:29.30   1 
 16 Nicholas Spaulding        05 AAT                             1:29.54   5 
 17 Austen Tracy              05 53EA                 1:38.25    1:31.39   3 
 18 Ethan Dodd                05 RRE                             1:31.88   2 
 19 Luke Cummings             04 UNANM                           1:32.52   3 
 20 Diego Martinez            05 SOH                             1:34.14   2 
 21 Davante Ponder            04 STC                             1:34.72   1 
 22 Cody Toya                 04 CTC                             1:35.60   5 
 23 Jonathan Sterling         04 SOH                             1:35.99   3 
 24 Kai Toya                  05 CTC                             1:36.43   4 
 25 Lucas Lebow               04 CTC                             1:41.15   5 
 26 Connor Cole               05 AAT                             1:42.74   2 
 27 Chapel Bray               05 AOC                  1:34.16    1:48.03   4 
 
Event 153  800 Meter Run 9-10 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Adam Schulthess           04 AAT                  2:48.54    2:52.74   1 
  2 Jett Smith                04 CTC                             2:55.34   1 
  3 Aidan Romero              04 ATC                             2:57.69   1 
  4 Marcus Scott              04 UNANM                           3:02.22   2 
  5 Isaac Salazar             05 AAT                  2:53.44    3:02.30   1 
  6 Michael Kulek             04 AAT                  3:06.65    3:07.63   2 
  7 Jude Lucero               05 CTC                             3:14.69   1 
  8 Gordon Lee                05 CTC                             3:16.96   2 
  9 Jayden May                05 53EA                 2:48.87    3:18.18   1 
 10 Cody Toya                 04 CTC                             3:20.28   1 
 11 Austen Tracy              05 53EA                 3:06.91    3:33.34   2 
 12 Kai Toya                  05 CTC                             3:47.06   2 
 13 Connor Cole               05 AAT                             3:49.57   2 
 14 Lucas Lebow               04 CTC                             3:53.34   2 
 
Event 154  1500 Meter Run 9-10 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Blayne Howell             05 CTC                             6:39.73  
  2 Michael Kulek             04 AAT                  6:03.68    6:43.59  
  3 Isaac Salazar             05 AAT                  5:58.25    6:58.49  
  4 Austen Tracy              05 53EA                 6:41.98    7:28.98  
 
Event 156  4x100 Meter Relay 9-10 Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 ALBUQUERQUE ATHLETICS TRACK  'A'                  1:01.18    1:05.30  
     1) Gabriel Buie 05                 2) Adam Schulthess 04             
     3) Kaiden Giron 05                 4) Gabriel Ball 04                
  2 SONS OF HERMES  'A'                                 58.26    1:09.50  
     1) Ali Abdullah 05                 2) Adam Aguilar 05                
     3) Ryan Trujillo 05                4) Diego Martinez 05              
  3 COUGAR TRACK CLUB  'A'                              59.45    1:10.40  
     1) Dominic Esparza 04              2) Dalton Pyle 04                 
     3) Devon Ramos 05                  4) Mason Lovato 04                
  4 SONS OF HERMES  'B'                                          1:12.10  
     1) Samuel Tibbs 04                 2) Trysten Garcia 04              
     3) Michael Begay 04                4) Jonathan Sterling 04           
  5 SONS OF HERMES  'C'                                          1:21.70  
     1) Caden Flores 05                 2) Issac Jaramillo 04             
     3) Colton Plant 05                 4) Carlos Trujillo 05             
 
Event 157  4x400 Meter Relay 9-10 Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 ALBUQUERQUE ATHLETICS TRACK  'A'                  5:22.95    6:14.38  
     1) Kaiden Giron 05                 2) Michael Kulek 04               
     3) Ashton Tarin 04                 4) Isaac Salazar 05               
 
Event 159  Long Jump 9-10 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Dustin Filmore            05 53EA                   4.09m      3.75m   12-03.75 
  2 Gabriel Ball              04 AAT                    3.82m      3.70m   12-01.75 
  3 Ben Miller                04 MTC                               3.62m   11-10.50 
  4 Gabriel Trujillo          04 UNANM                             3.53m   11-07.00 
  5 Marcus Wilson             05 MTC                    3.36m      3.51m   11-06.25 
  6 Brent Miller              04 MTC                    3.22m      3.21m   10-06.50 
  7 Brandon Boling            05 ATC                               3.06m   10-00.50 
  8 Luke Remington            04 ATC                               2.55m    8-04.50 
  9 Adam Aguilar              05 SOH                               2.45m    8-00.50 
 10 Brady Smith               05 CTC                               2.34m    7-08.25 
 11 Connor Cole               05 AAT                               2.28m    7-05.75 
 
Event 160  Shot Put 6 lb. 9-10 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Benen Lee                 04 CTC                               7.86m   25-09.50 
  2 Chris Salazar             04 UNANM                             5.79m   19-00.00 
  3 Dominic Esparza           04 CTC                               5.53m   18-01.75 
  4 Chapel Bray               05 AOC                               5.36m   17-07.00 
  5 Ernest Montoya III        05 BRX                               3.50m   11-05.75 
 
Event 161  Javelin Throw 300g 9-10 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Ethan Dodd                05 RRE                              14.73m      48-04 
  2 Benen Lee                 04 CTC                              11.18m      36-08 
  3 Moses Janga               05 CTC                              10.82m      35-06 
 
Event 200  100 Meter Dash 11-12 Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Madeline Mee              02 CTC                               14.15   4 
  2 Baylor Walton             02 UNANM                             14.15   2 
  3 Kamryn Johnson            02 CTC                               14.27   4 
  4 Avery Koski               02 UNANM                             14.45   1 
  5 Amari Waites              03 AOC                    15.39      14.48   1 
  6 Nicola Ibarra             02 RRE                               14.59   2 
  7 Ryann Faulhaber           02 CTC                               15.01   3 
  8 Jayla Doyle               02 SOH                               15.02   2 
  9 Shaylee Silva             03 SOH                               15.30   1 
 10 Jordan Brannon            02 AOC                               15.59   2 
 11 Olivia Mosley             02 SOH                               15.65   2 
 12 Mariah Martinez           02 SOH                               15.68   4 
 13 Alexandria Esparza        02 CTC                               15.69   3 
 14 Olivia King               02 SOH                               15.73   1 
 15 Zarei Ortiz               03 AOC                               15.82   3 
 16 Izabella Trujillo         02 CTC                               16.27   4 
 17 Elise Gardiner            02 ATC                               16.27   5 
 18 Lindsey Marra             03 MTC                               16.55   5 
 19 Keyanna Eddings           03 ATC                               16.65   5 
 20 Isabel Miranda            02 CTC                               16.67   1 
 21 Breanna Boling            03 ATC                               16.75   3 
 22 Lyric Abe                 03 AOC                               16.76   4 
 23 Jaiden Padilla            03 CTC                               16.98   2 
 24 Natalie Martinez          03 SOH                               17.03   5 
 25 Cameron Cole              02 AAT                    18.16      17.55   1 
 26 Paige Ferando             03 MTC                    19.25      17.79   1 
 27 Jayden Aragon             03 STC                               18.03   4 
 28 Seven Ballard             02 BRX                               18.06   3 
 29 Takara Hughes             03 BRX                               18.67   2 
 30 Nazarae Layton            02 SOH                               18.84   3 
 31 Skyler Morales            03 RRE                               18.88   3 
 32 Camille Schnerch          03 RRE                               19.50   1 
 
Event 201  200 Meter Dash 11-12 Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Nicola Ibarra             02 RRE                               30.46   6 
  2 Baylor Walton             02 UNANM                             30.52   2 
  3 Amari Waites              03 AOC                    33.08      30.67   1 
  4 Crosby Grigsby            02 MTC                    32.76      31.79   1 
  5 Jordan Brannon            02 AOC                    36.38      32.75   1 
  6 Avery Koski               02 UNANM                             32.91   3 
  7 Zarei Ortiz               03 AOC                               32.92   5 
  8 Hailey Buffington         03 MTC                    33.04      33.34   1 
  9 Christina Huston          02 AAT                               33.37   4 
 10 Olivia King               02 SOH                               33.50   3 
 11 Amaya Brown               02 CTC                               35.15   2 
 12 Isabel Miranda            02 CTC                               35.86   5 
 13 Izabella Trujillo         02 CTC                               36.03   4 
 14 Keyanna Eddings           03 ATC                               36.18   2 
 15 Kayley Rino               02 SOH                               36.45   5 
 16 Lyric Abe                 03 AOC                               36.82   4 
 17 Paige Ferando             03 MTC                    39.65      39.69   6 
 18 Jayden Aragon             03 STC                               40.48   3 
 19 Eva Del Frate             03 AAT                    37.74      40.90   1 
 20 Skyler Morales            03 RRE                               41.85   2 
 21 Camille Schnerch          03 RRE                               44.63   4 
 
Event 202  400 Meter Dash 11-12 Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Crosby Grigsby            02 MTC                  1:12.26    1:17.40   1 
  2 Blakley Edgar             03 MTC                             1:18.57   2 
  3 Ailana Toya               02 CTC                             1:19.65   3 
  4 Hailey Buffington         03 MTC                             1:19.72   1 
  5 Laurynn Sisneros          03 CTC                             1:21.86   1 
  6 Amaya Brown               02 CTC                             1:22.00   2 
  7 Ainsley Peterson          03 ATC                             1:25.44   3 
  8 Zoe Colfax                03 CTC                             1:32.57   1 
  9 Sabrina Davis             03 MTC                             1:36.89   3 
 10 Yvette Perez              02 53EA                            1:41.54   2 
 11 Ashley Jaramillo          02 SOH                             1:51.79   1 
 12 Natajazana Woolridge      03 AOC                             2:01.35   3 
 
Event 203  800 Meter Run 11-12 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Emily Schrader            03 CTC                             3:01.74  
  2 Laurynn Sisneros          03 CTC                             3:03.56  
  3 Kai Warrior               02 RL                              3:27.30  
  4 Yvette Perez              02 53EA                            3:56.30  
 
Event 204  1500 Meter Run 11-12 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Ailana Toya               02 CTC                             6:17.81  
  2 Emily Schrader            03 CTC                             6:38.54  
  3 Zoe Colfax                03 CTC                             7:06.92  
 
Event 206  1500 Meter Race Walk 11-12 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Alexandra Osterloh        02 AAT                  8:54.88    8:54.18  
  2 Campbell Roberts          02 AAT                  9:41.51    9:49.43  
  3 Cameron Cole              02 AAT                 10:59.92   11:52.92  
  4 Zoe Colfax                03 CTC                            12:01.76  
  5 Nina Sandman              03 AAT                 11:01.21   12:07.83  
 
Event 208  4x100 Meter Relay 11-12 Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 COUGAR TRACK CLUB  'A'                              55.22    1:00.16  
     1) Alexandria Esparza 02           2) Kamryn Johnson 02              
     3) Madeline Mee 02                 4) Ryann Faulhaber 02             
  2 SONS OF HERMES  'A'                                          1:03.36  
     1) Jayla Doyle 02                  2) Natalie Martinez 03            
     3) McKenzie Wilson 02              4) Shaylee Silva 03               
  3 ALBUQUERQUE ATHLETICS TRACK  'A'                    58.80    1:12.12  
     1) Christina Huston 02             2) Alexandra Osterloh 02          
     3) Campbell Roberts 02             4) Denise Amisi 02                
  4 SONS OF HERMES  'B'                                          1:14.88  
     1) Ashley Jaramillo 02             2) Taeya Padiilla 03              
     3) Angelique Madrid 02             4) Kayley Rino 02                 
  5 ALBUQUERQUE ATHLETICS TRACK  'B'                             1:18.46  
     1) Eva Del Frate 03                2) Nina Sandman 03                
     3) Sydney Cole 03                  4) Cameron Cole 02                
 
Event 209  4x400 Meter Relay 11-12 Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 COUGAR TRACK CLUB  'A'                            4:49.28    5:43.57  
     1) Kathryn Poole 03                2) Emily Schrader 03              
     3) Laurynn Sisneros 03             4) Ailana Toya 02                 
  2 MONARCH TRACK CLUB  'A'                                      5:54.36  
     1) Lindsey Marra 03                2) Crosby Grigsby 02              
     3) Paige Ferando 03                4) Blakley Edgar 03               
  3 ALBUQUERQUE ATHLETICS TRACK  'A'                  5:06.28    6:00.50  
     1) Denise Amisi 02                 2) Alexandra Osterloh 02          
     3) Campbell Roberts 02             4) Christina Huston 02            
 
Event 212  Long Jump 11-12 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Kamryn Johnson            02 CTC                               3.63m   11-11.00 
  2 Ryann Faulhaber           02 CTC                               3.50m   11-05.75 
  3 Madeline Mee              02 CTC                               3.49m   11-05.50 
  4 Zarei Ortiz               03 AOC                               3.45m   11-04.00 
  5 Nicola Ibarra             02 RRE                               3.32m   10-10.75 
  6 Lindsey Marra             03 MTC                               3.26m   10-08.50 
  7 Amari Waites              03 AOC                    3.27m      3.13m   10-03.25 
  8 Alexandria Esparza        02 CTC                               2.97m    9-09.00 
  9 Eva Del Frate             03 AAT                    2.89m      2.94m    9-07.75 
 10 Hailey Buffington         03 MTC                    3.29m      2.89m    9-05.75 
 11 Jayden Aragon             03 STC                               2.87m    9-05.00 
 12 Lyric Abe                 03 AOC                               2.85m    9-04.25 
 13 Ainsley Peterson          03 ATC                               2.58m    8-05.75 
 14 Keyanna Eddings           03 ATC                               2.53m    8-03.75 
 15 Breanna Boling            03 ATC                               2.45m    8-00.50 
 16 Denise Amisi              02 AAT                    2.88m      2.39m    7-10.25 
 16 Sabrina Davis             03 MTC                    2.24m      2.39m    7-10.25 
 18 Camille Schnerch          03 RRE                               2.23m    7-03.75 
 
Event 213  Shot Put 6 lb. 11-12 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Jordan Brannon            02 AOC                               8.86m   29-01.00 
  2 Alessandra Silva          02 RRE                               7.11m   23-04.00 
  3 Amanda Goheen             02 MTC                    6.91m      6.90m   22-07.75 
  4 Senovia Lopez             03 CTC                               5.83m   19-01.50 
  5 Isabel Miranda            02 CTC                               5.63m   18-05.75 
  6 Izabella Trujillo         02 CTC                               4.02m   13-02.25 
 -- Alexis Gail               02 AAT                                FOUL            
 
Event 215  Javelin Throw 300g 11-12 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Amanda Goheen             02 MTC                   22.32m     22.88m      75-01 
  2 Amaya Brown               02 CTC                              18.50m      60-08 
  3 Alessandra Silva          02 RRE                   15.50m     15.56m      51-00 
  4 Senovia Lopez             03 CTC                              12.30m      40-04 
  5 Yvette Perez              02 53EA                              8.83m      29-00 
  6 Sabrina Davis             03 MTC                    7.36m      8.29m      27-02 
 
Event 250  100 Meter Dash 11-12 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 D'Cambrion White          03 53EA                   13.61      13.67   1 
  2 Jacob Borneo              02 RRE                               14.10   4 
  3 Connor O'Toole            02 MTC                    14.70      14.27   1 
  4 Lemar Rogers              03 BRX                               14.33   3 
  5 Demetrius Banks           02 SOH                               14.51   3 
  6 Jaden Brown               02 SOH                               14.52   5 
  7 Nicholas Abrego-Holman    02 CTC                               14.59   2 
  8 Kevin Ortega              02 SOH                               14.60   4 
  9 Terron Cauley             03 AOC                    14.43      14.61   1 
 10 Jamaari Waddles           02 AOC                    14.66      14.73   1 
 11 Curstin Cubria            02 RRE                               14.78   3 
 12 Kamren Decker             02 RL                                14.92   4 
 13 Isaiah Garcia             03 MTC                               15.31   3 
 14 Trevon Dennard            03 BRX                               15.35   4 
 15 Cole McClain              02 ATC                               15.35   2 
 16 Dezmyn Ball               02 BRX                    15.79      15.40   1 
 17 Isaiah Ortiz              03 AOC                               15.40   3 
 18 Connor Spears             02 AAT                    16.28      15.57   1 
 19 Brendan Ellsworth         03 RRE                               15.62   2 
 20 Chase Lorenzen            03 AAT                    16.18      15.95   1 
 21 Josiah Dumas              02 AOC                    16.41      16.25   2 
 22 Antwaan Wilson            03 AOC                               16.45   5 
 23 Caden Dillavou            02 ATC                               16.58   3 
 24 Anthony Griego            03 BRX                               16.71   4 
 25 Charles Rice              03 AAT                               16.80   4 
 26 Caith McKeown             03 ATC                               16.90   4 
 27 Patrick Tafoya            02 SOH                               17.10   2 
 28 Jack Kalivoda             02 MTC                    17.27      17.78   2 
 29 Jayden Vallez             03 AOC                               18.19   3 
 30 Adrian Armijo             03 AOC                               18.53   4 
 31 Joshuah Barela            03 SOH                               18.56   5 
 32 Austin Covey              03 53EA                              19.39   2 
 
Event 251  200 Meter Dash 11-12 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Austin Erickson           02 MTC                    28.49      28.39   1 
  2 D'Cambrion White          03 53EA                   27.58      28.70   1 
  3 Nicholas Abrego-Holman    02 CTC                               30.41   3 
  4 Terron Cauley             03 AOC                    35.54      31.04   2 
  5 Emilio Flores             02 RRE                               31.36   2 
  6 James Jenkins             03 CTC                               31.48   2 
  7 Isaiah Garcia             03 MTC                               32.71   3 
  8 Mason Rino                03 SOH                               33.53   6 
  8 Connor Spears             02 AAT                               33.53   5 
 10 Jamaari Waddles           02 AOC                    31.48      33.56   1 
 11 Curstin Cubria            02 RRE                               33.61   3 
 12 Kamren Decker             02 RL                                34.24   4 
 13 Charles Rice              03 AAT                               34.67   2 
 14 Josiah Dumas              02 AOC                    35.99      35.84   1 
 15 Antwaan Wilson            03 AOC                               37.50   3 
 16 Jayden Vallez             03 AOC                               40.06   3 
 
Event 252  400 Meter Dash 11-12 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Austin Erickson           02 MTC                             1:08.40   3 
  2 Antonio Avila             03 UNANM                           1:10.94   2 
  3 D'Cambrion White          03 53EA                 1:05.11    1:11.09   1 
  4 Gabriel Chavez            02 CTC                             1:12.21   4 
  5 Brandon Howell            03 CTC                             1:12.22   3 
  6 Emilio Flores             02 RRE                             1:13.10   3 
  7 Jared Chiimidos           03 SOH                             1:13.33   3 
  8 Cameron Lee               02 CTC                             1:14.95   3 
  9 Sean Pinon                02 CTC                             1:15.05   4 
 10 Spencer Kalivoda          02 MTC                  1:16.44    1:15.22   4 
 11 Diego Padilla             03 CTC                             1:16.73   6 
 12 James Jenkins             03 CTC                             1:17.11   2 
 13 Parker Ferando            02 MTC                  1:13.90    1:17.16   1 
 14 Isaiah Lawrence           02 CTC                             1:17.56   1 
 15 Brian Armijo              02 CTC                             1:17.65   2 
 16 Jake Giron                02 CTC                             1:18.23   5 
 17 Connor Spears             02 AAT                  1:21.14    1:18.26   4 
 18 Roman Martinez            03 CTC                             1:18.51   5 
 19 Colton Dukes              02 ATC                             1:19.90   4 
 20 Jacob Saiz                03 UNANM                           1:23.01   5 
 21 Johnathon Ortiz           02 CTC                             1:24.73   5 
 22 Charles Rice              03 AAT                             1:25.15   2 
 23 Spencer Laughlin          03 CTC                             1:25.65   4 
 24 Jared Pyle                02 CTC                             1:31.47   5 
 25 Evan Cooney-Martin        03 AAT                  1:41.60    1:35.46   6 
 26 Andrew Lyden              03 AOC                  1:26.77    1:36.73   1 
 27 Eliot Hunter              03 CTC                             1:40.86   2 
 
Event 253  800 Meter Run 11-12 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Steven Salas              03 CTC                             2:47.17  
  2 Brandon Howell            03 CTC                             2:48.00  
  3 Gabriel Chavez            02 CTC                             2:59.34  
  4 Santiago Chapman          03 AOC                             3:15.33  
  5 Jacob Saiz                03 UNANM                           3:16.03  
  6 Isaiah Lawrence           02 CTC                             3:16.25  
  7 Johnathon Ortiz           02 CTC                             3:16.64  
  8 Andrew Lyden              03 AOC                             3:28.36  
  9 Eliot Hunter              03 CTC                             3:41.99  
 10 Markus Martinez           03 AAT                  3:57.36    3:42.24  
 
Event 254  1500 Meter Run 11-12 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Steven Salas              03 CTC                             5:42.39  
  2 Cameron Lee               02 CTC                             5:51.59  
  3 Diego Padilla             03 CTC                             5:58.24  
  4 Sean Pinon                02 CTC                             6:06.43  
  5 Evan Cooney-Martin        03 AAT                  6:20.17    6:26.83  
  6 Spencer Laughlin          03 CTC                             6:28.65  
  7 Jake Giron                02 CTC                             6:28.72  
  8 Markus Martinez           03 AAT                  7:52.49    7:48.74  
 
Event 255  3000 Meter Run 11-12 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Brian Armijo              02 CTC                            11:09.14  
  2 Lucas Futey               02 CTC                            11:44.26  
  3 Gabriel Gonzales          02 RRE                            13:21.48  
 
Event 258  4x100 Meter Relay 11-12 Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 SONS OF HERMES  'A'                               1:06.37      59.81  
     1) Jaden Brown 02                  2) Isaiah Caston 02               
     3) Isaiah Griffin 02               4) Kevin Ortega 02                
  2 ALBUQUERQUE ATHLETICS TRACK  'A'                    55.49    1:04.85  
     1) Elijah Chavez 03                2) Daniel Roberts 02              
     3) Chase Lorenzen 03               4) Dylan Lee 03                   
  3 SONS OF HERMES  'B'                                          1:13.49  
     1) Mason Rino 03                   2) Joshuah Barela 03              
     3) Jared Chiimidos 03              4) Jacob Hendren 03               
 
Event 259  4x400 Meter Relay 11-12 Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 MONARCH TRACK CLUB  'A'                           4:46.83    5:08.32  
     1) Parker Ferando 02               2) Isaiah Garcia 03               
     3) Spencer Kalivoda 02             4) Connor O'Toole 02              
  2 COUGAR TRACK CLUB  'A'                            4:44.55    5:09.19  
     1) Brandon Howell 03               2) Steven Salas 03                
     3) Lucas Futey 02                  4) Brian Armijo 02                
  3 ALBUQUERQUE ATHLETICS TRACK  'A'                  4:39.66    5:09.37  
     1) Dylan Lee 03                    2) Chase Lorenzen 03              
     3) Daniel Roberts 02               4) Elijah Chavez 03               
 
Event 262  Long Jump 11-12 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Connor O'Toole            02 MTC                    4.00m      4.45m   14-07.25 
  2 Austin Erickson           02 MTC                    4.09m      4.03m   13-02.75 
  3 Dylan Lee                 03 AAT                    4.11m      3.85m   12-07.75 
  4 Terron Cauley             03 AOC                    3.62m      3.83m   12-06.75 
  5 Antonio Avila             03 UNANM                             3.62m   11-10.50 
  6 Brendan Ellsworth         03 RRE                               3.37m   11-00.75 
  7 Jamaari Waddles           02 AOC                               3.34m   10-11.50 
  8 Daniel Roberts            02 AAT                    3.93m      3.33m   10-11.25 
  9 Spencer Kalivoda          02 MTC                    3.35m      3.31m   10-10.50 
  9 Curstin Cubria            02 RRE                               3.31m   10-10.50 
 11 Kamren Decker             02 RL                                3.22m   10-06.75 
 12 Elijah Chavez             03 AAT                               3.20m   10-06.00 
 13 Colton Dukes              02 ATC                               3.17m   10-05.00 
 14 Cole McClain              02 ATC                               3.06m   10-00.50 
 15 Caith McKeown             03 ATC                               2.89m    9-05.75 
 16 Caden Dillavou            02 ATC                               2.81m    9-02.75 
 17 Jack Kalivoda             02 MTC                    2.93m      2.79m    9-02.00 
 18 Andrew Lyden              03 AOC                               2.73m    8-11.50 
 -- Jacob Borneo              02 RRE                                FOUL            
 
Event 263  Shot Put 6 lb. 11-12 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Ryan Garcia               03 CTC                               7.98m   26-02.25 
  2 Jack Kalivoda             02 MTC                               7.28m   23-10.75 
  3 Patrick Tafoya            02 SOH                               7.01m   23-00.00 
  4 Antwaan Wilson            03 AOC                               6.18m   20-03.50 
  5 Josiah Dumas              02 AOC                               5.53m   18-01.75 
  6 Jayden Vallez             03 AOC                               5.41m   17-09.00 
  7 Adrian Armijo             03 AOC                               4.86m   15-11.50 
  8 Austin Covey              03 53EA                              4.81m   15-09.50 
 
Event 265  Javelin Throw 300g 11-12 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 James Jenkins             03 CTC                              26.30m      86-03 
  2 Jacob Borneo              02 RRE                              24.45m      80-02 
  3 Ryan Garcia               03 CTC                              24.10m      79-01 
  4 Santiago Chapman          03 AOC                   17.68m     23.00m      75-05 
  5 Emilio Flores             02 RRE                              18.50m      60-08 
  6 Isaiah Ortiz              03 AOC                              17.64m      57-10 
  7 Parker Ferando            02 MTC                   16.91m     14.00m      45-11 
  8 Brendan Ellsworth         03 RRE                              13.14m      43-01 
  9 Austin Covey              03 53EA                             11.76m      38-07 
 10 Adrian Armijo             03 AOC                              10.66m      35-00 
 
Event 300  100 Meter Dash 13-14 Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Aphiniti Crupper          00 RL                                12.90   2 
  2 Reagan Scott              01 UNANM                             13.24   1 
  3 Miranda Hart              00 CTC                               13.41   1 
  4 Teagan Yan                01 CTC                               13.76   2 
  5 Lexi Baca                 00 CTC                               13.98   1 
  6 Tallison Baca             01 AAT                    14.74      13.99   1 
  7 Brielle Smith             00 MTC                    14.35      14.30   1 
  8 Jazel Marinia             01 BRX                    14.87      14.54   1 
  9 Hayden Colfax             01 CTC                               14.61   2 
 10 Margaret Mee              00 CTC                               14.83   2 
 11 Alyssa Bernardone         00 AAT                    15.60      14.92   1 
 12 Iasia Ratliffe            01 AOC                               14.97   2 
 13 Veronica Gayoso           01 CTC                               15.52   2 
 14 Makayla Waddles           00 AOC                    15.25      15.82   1 
 15 Maricela Herrera          01 STC                               16.18   2 
 
Event 301  200 Meter Dash 13-14 Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Miranda Hart              00 CTC                               27.77   4 
  2 Aphiniti Crupper          00 RL                                28.24   2 
  3 Reagan Scott              01 UNANM                             28.24   3 
  4 Lexi Baca                 00 CTC                               28.94   3 
  5 Teagan Yan                01 CTC                               29.31   2 
  6 Tallison Baca             01 AAT                    31.45      30.24   1 
  7 Laura Shaw                01 CTC                               31.48   2 
  8 Veronica Gayoso           01 CTC                               31.66   1 
  9 Iasia Ratliffe            01 AOC                               31.70   2 
 10 Margaret Mee              00 CTC                               31.94   4 
 11 Hayden Colfax             01 CTC                               32.34   3 
 12 Makayla Waddles           00 AOC                    35.63      33.65   1 
 13 Layla Woolridge           01 AOC                               35.79   3 
 
Event 302  400 Meter Dash 13-14 Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Reagan Scott              01 UNANM                           1:06.71   1 
  2 Nicole Lawrence           00 CTC                             1:08.62   2 
  3 Aphiniti Crupper          00 RL                              1:10.32   2 
  4 Kylie Poole               00 CTC                             1:10.57   1 
  5 Laura Shaw                01 CTC                             1:12.98   1 
  6 Tallison Baca             01 AAT                  1:11.31    1:13.75   1 
  7 Brooke Blankenship        00 CTC                             1:15.16   3 
  8 Savreena Rael             01 CTC                             1:17.89   2 
  9 Marissa Blair             01 SOH                             1:21.19   1 
 10 Alicia Martinez           01 ATC                             1:22.15   1 
 11 Janelle Trujillo          01 SOH                             1:28.41   3 
 12 Maricela Herrera          01 STC                             1:33.91   2 
 
Event 303  800 Meter Run 13-14 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Isabella Schrader         01 CTC                             2:44.82  
  2 Jacqueline Pinon          00 CTC                             2:45.80  
  3 Kylie Poole               00 CTC                             2:47.50  
  4 Celeste Martinez          00 CTC                             2:49.42  
  5 Nicole Lawrence           00 CTC                             2:54.62  
  6 Malakah Crespin           01 RL                              3:02.18  
  7 Savreena Rael             01 CTC                             3:04.48  
  8 Selena Romero             00 CTC                             3:05.35  
  9 Akira Martinez-Crook      01 CTC                             3:08.17  
 10 Amari Crupper             00 RL                              3:17.08  
 11 Majorine Andrews          00 ATC                             3:20.67  
 
Event 304  1500 Meter Run 13-14 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Isabella Schrader         01 CTC                             5:39.14  
  2 Jasmine Turtle-Morales    01 AAT                  5:35.86    5:47.91  
  3 Brooke Blankenship        00 CTC                             6:03.22  
  4 Akira Martinez-Crook      01 CTC                             6:33.29  
 
Event 305  3000 Meter Run 13-14 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Andrea Almodovar          00 CTC                            11:25.21  
  2 Jasmine Turtle-Morales    01 AAT                 11:52.99   12:09.50  
 
Event 306  3000 Meter Race Walk 13-14 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Stephanie Montoya         01 CTC                            21:07.90  
 
Event 309  4x100 Meter Relay 13-14 Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 COUGAR TRACK CLUB  'A'                              55.05      55.78  
     1) Teagan Yan 01                   2) Lexi Baca 00                   
     3) Miranda Hart 00                 4) Hayden Colfax 01               
 
Event 310  4x400 Meter Relay 13-14 Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 COUGAR TRACK CLUB  'A'                            4:40.44    5:05.10  
     1) Isabella Schrader 01            2) Nicole Lawrence 00             
     3) Jacqueline Pinon 00             4) Kylie Poole 00                 
  2 COUGAR TRACK CLUB  'B'                                       5:19.55  
     1) Akira Martinez-Crook 01         2) Savreena Rael 01               
     3) Selena Romero 00                4) Brooke Blankenship 00          
 
Event 314  Long Jump 13-14 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Marina Ramos              00 RRE                    4.28m      4.39m   14-05.00 
  2 Lexi Baca                 00 CTC                               4.28m   14-00.50 
  3 Brielle Smith             00 MTC                    4.06m      4.27m   14-00.25 
  4 Iasia Ratliffe            01 AOC                               3.62m   11-10.50 
  5 Tallison Baca             01 AAT                    3.09m      3.54m   11-07.50 
  5 Majorine Andrews          00 ATC                               3.54m   11-07.50 
  7 Margaret Mee              00 CTC                               3.49m   11-05.50 
  8 Makayla Waddles           00 AOC                               3.37m   11-00.75 
  9 Hayden Colfax             01 CTC                               3.32m   10-10.75 
 
Event 316  Shot Put 6 lb. 13-14 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Abigail Garcia            01 CTC                               7.94m   26-00.75 
  2 Marina Ramos              00 RRE                               6.83m   22-05.00 
  3 Layla Woolridge           01 AOC                               6.81m   22-04.25 
 
Event 318  Javelin Throw 600g 13-14 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Marina Ramos              00 RRE                   24.02m     21.50m      70-06 
  2 Miranda Hart              00 CTC                              20.70m      67-11 
  3 Abigail Garcia            01 CTC                              19.22m      63-01 
  4 Alyssa Bernardone         00 AAT                               8.33m      27-04 
  5 Emma Yurcic               01 ATC                               8.32m      27-03 
  6 Maricela Herrera          01 STC                               7.78m      25-06 
 
Event 350  100 Meter Dash 13-14 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Jordan Byrd               00 BRX                    11.10      10.92   1 
  2 Christian Monsalve        01 CTC                               12.23   2 
  3 Daniel Jund               00 UNANM                             12.56   1 
  4 Aron Martinez             00 AAT                               13.31   2 
  5 Joah Flores               01 CTC                               13.50   1 
  6 Aaziah Flores             01 BRX                    13.02      13.58   1 
  7 Tyrese Watson             01 BRX                    13.82      13.74   1 
  8 Isaac Chavez              01 CTC                               13.98   3 
  9 Sebastian Hernandez       01 53EA                   15.16      14.42   1 
 10 William Kline             00 CTC                               15.33   3 
 11 Benjamin Pulliam          01 CTC                               15.39   2 
 12 Aidan Duron               00 BRX                               15.57   3 
 13 Jaylen Quinones           01 BRX                               15.70   2 
 14 Jeremiah Jenkins          00 CTC                               16.94   2 
 15 Marcos Mendez             00 RL                                21.40   1 
 
Event 351  200 Meter Dash 13-14 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Andrew Erickson           00 MTC                    27.06      24.88   1 
  2 Christian Monsalve        01 CTC                               27.03   4 
  3 Aron Martinez             00 AAT                               27.80   3 
  4 Joah Flores               01 CTC                               27.82   3 
  5 Zion Hall                 01 MTC                    31.57      31.99   1 
  6 Benjamin Pulliam          01 CTC                               33.29   3 
  7 Jeremiah Jenkins          00 CTC                               37.77   4 
 
Event 352  400 Meter Dash 13-14 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Andrew Erickson           00 MTC                               59.92   2 
  2 Jericho Cleveland         00 CTC                             1:02.49   2 
  3 Marcos Mendez             00 RL                              1:02.75   3 
  4 Aron Martinez             00 AAT                             1:07.00   1 
  5 Noah Gutierrez            00 ATC                             1:07.21   2 
  6 Bowen Davis               00 MTC                  1:09.42    1:07.27   1 
  7 Sequoyah Cleveland        01 CTC                             1:08.46   3 
  8 Austin Abeyta             00 UNANM                           1:08.59   1 
  9 Stone Davis               01 MTC                  1:13.14    1:09.94   1 
 10 Sebastian Hernandez       01 53EA                 1:05.11    1:12.40   1 
 11 Blane Miller              01 MTC                             1:15.11   3 
 12 Zion Hall                 01 MTC                  1:17.02    1:19.34   3 
 13 Caleb Marra               01 MTC                  1:15.70    1:19.78   2 
 14 Lucas Tafoya              00 SOH                             1:20.25   1 
 15 Grayson Melvin            01 CTC                             1:22.29   2 
 16 Taryn Johnson             01 CTC                             1:26.30   3 
 17 John Begay                01 SOH                             1:30.76   2 
 18 Phillip Garcia            01 SOH                             1:31.89   3 
 
Event 353  800 Meter Run 13-14 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Cameron Katz              00 CTC                             2:29.80   2 
  2 Austin Abeyta             00 UNANM                           2:37.72   2 
  3 Sequoyah Cleveland        01 CTC                             2:37.76   1 
  4 Cody Smith                01 CTC                             2:45.92   1 
  5 Lucas Ortiz               01 CTC                             2:47.60   2 
  6 Davis Covey               00 53EA                            2:53.28   2 
  7 Ben Abadie                01 CTC                             2:56.75   1 
  8 Tyler Oneal               00 CTC                             2:58.52   2 
  9 Grayson Melvin            01 CTC                             3:12.50   1 
 10 Cesar Maese-Arroyo        01 53EA                            3:26.41   1 
 11 Luis Perez-Gonzalez       00 53EA                            3:51.99   1 
 
Event 354  1500 Meter Run 13-14 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jericho Cleveland         00 CTC                             4:55.63  
  2 Cameron Katz              00 CTC                             5:29.94  
  3 Lucas Ortiz               01 CTC                             5:33.90  
  4 Cody Smith                01 CTC                             5:37.03  
  5 Ben Abadie                01 CTC                             6:02.52  
  6 Tyler Oneal               00 CTC                             6:15.15  
  7 Luis Perez-Gonzalez       00 53EA                            8:46.29  
 
Event 355  3000 Meter Run 13-14 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Davis Covey               00 53EA                           13:47.83  
  2 Cesar Maese-Arroyo        01 53EA                           15:19.05  
  3 Luis Perez-Gonzalez       00 53EA                           19:24.36  
 
Event 356  3000 Meter Race Walk 13-14 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Nehemiah Cionelo          00 UNANM                          16:35.59  
 
Event 359  4x100 Meter Relay 13-14 Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 COUGAR TRACK CLUB  'A'                              49.62      55.19  
     1) Christian Monsalve 01           2) Isaac Chavez 01                
     3) Joah Flores 01                  4) William Kline 00               
 
Event 360  4x400 Meter Relay 13-14 Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 MONARCH TRACK CLUB  'A'                                      4:53.81  
     1) Bowen Davis 00                  2) Stone Davis 01                 
     3) Caleb Marra 01                  4) Blane Miller 01                
 
Event 364  Long Jump 13-14 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Ryan Allin                00 ATC                               5.57m   18-03.25 
  2 Andrew Erickson           00 MTC                    4.85m      5.15m   16-10.75 
  3 Aron Martinez             00 AAT                               4.42m   14-06.00 
  4 Caleb Marra               01 MTC                    3.85m      3.89m   12-09.25 
  5 Blane Miller              01 MTC                    3.84m      3.80m   12-05.75 
  6 William Kline             00 CTC                               3.73m   12-03.00 
  7 Noah Gutierrez            00 ATC                               3.70m   12-01.75 
  8 Sebastian Hernandez       01 53EA                              3.67m   12-00.50 
  9 Zion Hall                 01 MTC                    2.87m      3.64m   11-11.50 
 10 Cody Smith                01 CTC                               3.56m   11-08.25 
 11 Lucas Tafoya              00 SOH                               3.46m   11-04.25 
 
Event 366  Shot Put 4kg 13-14 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Alberto Cabral            01 CTC                               8.70m   28-06.50 
  2 Payton Ferando            00 MTC                    5.55m      6.64m   21-09.50 
  3 Blane Miller              01 MTC                               6.39m   20-11.75 
  4 Luis Perez-Gonzalez       00 53EA                              5.97m   19-07.00 
  5 Caleb Marra               01 MTC                               5.75m   18-10.50 
 
Event 368  Javelin Throw 600g 13-14 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Daniel Chavez             01 CTC                              26.37m      86-06 
  2 Isaac Chavez              01 CTC                              23.73m      77-10 
  3 Alberto Cabral            01 CTC                              21.85m      71-08 
  4 Tyler Oneal               00 CTC                              21.53m      70-08 
  5 Bowen Davis               00 MTC                              20.90m      68-07 
  6 Payton Ferando            00 MTC                   16.05m     18.84m      61-10 
  7 Jeremiah Jenkins          00 CTC                              15.66m      51-04 
  8 Taryn Johnson             01 CTC                              13.46m      44-02 
  9 Stone Davis               01 MTC                              12.55m      41-02 
 
Event 400  100 Meter Dash 15-16 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Breanna Frazier           99 UNANM                             12.65  
  2 Tasia Hughes              99 BRX                    13.55      13.91  
  3 Rania Hughes              99 BRX                    13.12      14.16  
  4 Hannaiyah Pickett         98 AOC                    15.62      14.92  
  5 Cameron Sena              99 BRX                               15.32  
 
Event 402  400 Meter Dash 15-16 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Alyssa Johnson            99 CTC                             1:15.63  
 
Event 403  800 Meter Run 15-16 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Bethany Pena              99 CTC                             2:52.87  
  2 Laura Jarpe               99 RL                              3:06.15  
 
Event 407  3000 Meter Race Walk 15-16 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Taylor Gonzales           99 CTC                            17:39.05  
  2 Sheryl Budick             98 CTC                            24:18.27  
 
Event 415  Long Jump 15-16 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Hannaiyah Pickett         98 AOC                    2.53m      2.64m    8-08.00 
 
Event 417  Shot Put 4kg 15-16 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Esperanza Crespin         99 RL                                7.42m   24-04.25 
  2 Rachel Mendez             98 RL                                6.80m   22-03.75 
  3 Veronica Silva            99 RRE                               6.73m   22-01.00 
 
Event 419  Javelin Throw 600g 15-16 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Alyssa Gonzales           98 CTC                              19.46m      63-10 
  2 Taylor Gonzales           99 CTC                              19.45m      63-10 
  3 Veronica Silva            99 RRE                   18.69m     19.38m      63-07 
 
Event 450  100 Meter Dash 15-16 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Arthur Acosta             99 RRE                    13.45      13.50  
 
Event 452  400 Meter Dash 15-16 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Kydae Jones               99 MTC                               59.30  
  2 Harrison Smith            99 CTC                             1:00.54  
  3 Cameron Herrera           99 MTC                    58.80    1:01.98  
  4 Isaac Cole                99 AAT                  1:17.72    1:03.33  
  5 Jonah Vega-Reid           99 CTC                             1:05.05  
  6 Matthew Buster            99 MTC                  1:09.34    1:23.43  
 
Event 453  800 Meter Run 15-16 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Harrison Smith            99 CTC                             2:24.41  
  2 Isaac Cole                99 AAT                  2:40.09    2:26.18  
 
Event 454  1500 Meter Run 15-16 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Harrison Smith            99 CTC                             5:29.40  
 
Event 465  Long Jump 15-16 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Kydae Jones               99 MTC                    5.89m      5.64m   18-06.00 
  2 Cameron Herrera           99 MTC                    5.16m      4.66m   15-03.50 
  3 Isaac Cole                99 AAT                    4.55m      4.62m   15-02.00 
  4 Matthew Buster            99 MTC                    3.63m      3.33m   10-11.25 
 -- Arthur Acosta             99 RRE                    3.75m       FOUL            
 
Event 467  Shot Put 12 lb. 15-16 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Jared Jaramillo           99 MTC                               7.14m   23-05.25 
  2 Matthew Buster            99 MTC                               5.28m   17-04.00 
 
Event 469  Javelin Throw 800g 15-16 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Jared Jaramillo           99 MTC                              22.86m      75-00 
 
Event 567  Shot Put 12 lb. 17-18 Men
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Ramon Romero              97 CTC                               8.34m   27-04.50 
 
Event 569  Javelin Throw 800g 17-18 Men
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Ramon Romero              97 CTC                              21.64m      71-00