2017 USATFNM State JO TF Meet                         
                USATFNM Finish Line   - 6/17/2017 to 6/18/2017                 
                           Cleveland HS - Albuq., NM                           
                                    Results                                    
 
100 Meter Dash 8U Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 #  231 Fashola, Samaya    10 RRTC                   16.35      16.91Q  NWI  1 
  2 #  210 Lowrey, Laila      09 MTC                    16.24      17.62Q  NWI  2 
  3 #  429 Passalacqua, Rain  09 UNANM                  16.21      17.72Q  NWI  3 
  4 #  279 Chavez, Marisol    09 SOL                    18.61      18.67Q  NWI  3 
  5 #  379 Woods'Lowe, Olivi  09 SOH                    18.65      19.19Q  NWI  2 
  6 #   66 Jack, Daysia       09 AOC                    17.78      19.21Q  NWI  1 
  7 #  364 Moseley, Korin     09 SOH                    18.78      19.25q  NWI  1 
  8 #  150 Raimondi, Analyse  10 CTC                    18.91      19.43q  NWI  2 
  9 #  415 Lee, Maddison      10 UNANM                  18.68      20.13   NWI  1 
 10 #  432 Slack, Barbara     09 UNANM                  19.60      20.60   NWI  3 
 11 #  209 Hall, Zoie         10 MTC                    18.41      20.79   NWI  2 
 12 #  296 Hunter-Garcia, Al  12 SOL                    21.45      20.90   NWI  2 
 13 #  108 Cutchen, Elly      10 CTC                    19.36      21.49   NWI  3 
 14 #  197 Brack, Alyssa      12 MS                                21.56   NWI  2 
 15 #  202 Simek, Mikah       12 MS                                21.85   NWI  3 
 16 #  192 McKenzie, Nierah   09 JJTC                   18.64      22.75   NWI  3 
 17 #  129 Ingram, Tatum      11 CTC                    23.80      23.44   NWI  1 
 18 #  277 Cassady, Abigail   10 SOL                    32.92      30.86   NWI  1 
 
100 Meter Dash 8U Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 #  231 Fashola, Samaya    10 RRTC                   16.91      15.80   NWI 
  2 #  429 Passalacqua, Rain  09 UNANM                  17.72      16.39   NWI 
  3 #  210 Lowrey, Laila      09 MTC                    17.62      16.51   NWI 
  4 #  150 Raimondi, Analyse  10 CTC                    19.43      17.84   NWI 
  5 #  279 Chavez, Marisol    09 SOL                    18.67      18.00   NWI 
  6 #  379 Woods'Lowe, Olivi  09 SOH                    19.19      18.12   NWI 
  7 #   66 Jack, Daysia       09 AOC                    19.21      18.26   NWI 
  8 #  364 Moseley, Korin     09 SOH                    19.25      18.90   NWI 
 
200 Meter Dash 8U Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 #  210 Lowrey, Laila      09 MTC                    34.07      34.15Q  NWI  2 
  2 #  219 Cichy, Vanessa     09 RRTC                   33.85      36.63Q  NWI  1 
  3 #  231 Fashola, Samaya    10 RRTC                   36.13      36.03Q  NWI  2 
  4 #  265 Apodaca, Jazalyn   10 SOL                    37.11      40.14Q  NWI  1 
  5 #  192 McKenzie, Nierah   09 JJTC                   39.02      39.74Q  NWI  2 
  6 #   66 Jack, Daysia       09 AOC                    37.85      41.43Q  NWI  1 
  7 #  364 Moseley, Korin     09 SOH                    41.07      41.95q  NWI  2 
  8 #  432 Slack, Barbara     09 UNANM                  41.26      42.54q  NWI  2 
  9 #   63 Gutierrez, Emma    09 AOC                    39.95      43.47   NWI  1 
 10 #  209 Hall, Zoie         10 MTC                    39.92      43.54   NWI  1 
 11 #  415 Lee, Maddison      10 UNANM                  37.99      45.09   NWI  2 
 12 #  202 Simek, Mikah       12 MS                                46.25   NWI  2 
 13 #  197 Brack, Alyssa      12 MS                                46.28   NWI  1 
 14 #  112 Fisher, Avery      10 CTC                    44.67      49.86   NWI  1 
 
200 Meter Dash 8U Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 #  210 Lowrey, Laila      09 MTC                    34.15      35.16   NWI 
  2 #  219 Cichy, Vanessa     09 RRTC                   36.63      36.84   NWI 
  3 #  231 Fashola, Samaya    10 RRTC                   36.03      38.48   NWI 
  4 #  192 McKenzie, Nierah   09 JJTC                   39.74      39.69   NWI 
  5 #  265 Apodaca, Jazalyn   10 SOL                    40.14      40.08   NWI 
  6 #   66 Jack, Daysia       09 AOC                    41.43      41.01   NWI 
  7 #  432 Slack, Barbara     09 UNANM                  42.54      42.91   NWI 
  8 #  364 Moseley, Korin     09 SOH                    41.95      43.06   NWI 
 
400 Meter Dash 8U Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 #  219 Cichy, Vanessa     09 RRTC                 1:21.94    1:21.88Q  1 
  2 #  429 Passalacqua, Rain  09 UNANM                1:23.28    1:24.18Q  2 
  3 #  265 Apodaca, Jazalyn   10 SOL                  1:52.83    1:29.77Q  1 
  4 #   63 Gutierrez, Emma    09 AOC                  1:30.67    1:39.62Q  2 
  5 #  150 Raimondi, Analyse  10 CTC                  1:35.45    1:35.88Q  1 
  6 #  112 Fisher, Avery      10 CTC                  1:41.73    1:47.07Q  2 
  7 #   15 Camacho, Britain   09 AAT                  1:37.07    1:38.03q  1 
  8 #  340 Wollard, Isabella  09 SOL                             1:42.67q  1 
  9 #   98 Bailey, Brea       10 CTC                  1:43.10    1:47.45   1 
 10 #   96 Baca, Estelle      09 CTC                  1:46.97    1:48.89   2 
 11 #  365 Ortega, Alyssa     09 SOH                  1:48.61    1:49.72   2 
 12 #   54 VanGoethem, Allis  09 AAT                  1:46.10    1:50.03   1 
 13 #  379 Woods'Lowe, Olivi  09 SOH                  1:40.00    1:50.45   2 
 
400 Meter Dash 8U Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 #  429 Passalacqua, Rain  09 UNANM                1:24.18    1:18.97  
  2 #  219 Cichy, Vanessa     09 RRTC                 1:21.88    1:21.03  
  3 #  265 Apodaca, Jazalyn   10 SOL                  1:29.77    1:29.24  
  4 #  150 Raimondi, Analyse  10 CTC                  1:35.88    1:29.63  
  5 #   63 Gutierrez, Emma    09 AOC                  1:39.62    1:33.56  
  6 #   15 Camacho, Britain   09 AAT                  1:38.03    1:36.80  
  7 #  340 Wollard, Isabella  09 SOL                  1:42.67    1:40.08  
  8 #  112 Fisher, Avery      10 CTC                  1:47.07    1:41.69  
 
800 Meter Run 8U Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  306 Marquez, Isa       09 SOL                  3:21.28    3:09.94  
  2 #  324 Sands, Amberlyn    11 SOL                  3:49.47    3:37.38  
  3 #  340 Wollard, Isabella  09 SOL                             3:45.61  
  4 #   25 Fetz, Sarah        10 AAT                             3:48.63  
  5 #  343 Wright, Ava        09 SOL                  3:53.17    3:49.94  
  6 #  271 Begay, Kynli       10 SOL                  4:13.94    4:03.15  
  7 #  365 Ortega, Alyssa     09 SOH                  4:06.87    4:14.16  
 
1500 Meter Run 8U Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  306 Marquez, Isa       09 SOL                  6:23.84    6:10.23  
  2 #  324 Sands, Amberlyn    11 SOL                  7:26.22    7:26.41  
  3 #  271 Begay, Kynli       10 SOL                  8:29.34    8:38.43  
 
4x100 Meter Relay 8U Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 SOL RUNNING CLUB  'A'                                        1:14.70  
     1) #290 Herrera, Danika 10         2) #296 Hunter-Garcia, Alayna 12  
     3) #324 Sands, Amberlyn 11         4) #279 Chavez, Marisol 09        
 
4x400 Meter Relay 8U Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 SOL RUNNING CLUB  'A'                                        6:29.93  
     1) #306 Marquez, Isa 09            2) #296 Hunter-Garcia, Alayna 12  
     3) #340 Wollard, Isabella 09       4) #290 Herrera, Danika 10        
 
Long Jump 8U Girls
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 #  279 Chavez, Marisol    09 SOL                    2.73m      3.46m   NWI  11-04.25 
     FOUL      FOUL      3.33m(NWI) 3.46m(NWI) FOUL      3.24m(NWI)
  2 #  219 Cichy, Vanessa     09 RRTC                   3.11m      3.23m   NWI  10-07.25 
     FOUL      3.07m(NWI) 2.74m(NWI) 3.23m(NWI) 3.18m(NWI) 2.99m(NWI)
  3 #  192 McKenzie, Nierah   09 JJTC                   2.99m      3.01m   NWI   9-10.50 
     3.01m(NWI) FOUL      2.95m(NWI) FOUL      2.94m(NWI) 2.47m(NWI)
  4 #   66 Jack, Daysia       09 AOC                    3.11m      2.87m   NWI   9-05.00 
     FOUL      2.87m(NWI) FOUL      2.08m(NWI) 2.85m(NWI) FOUL     
  5 #  290 Herrera, Danika    10 SOL                    2.42m      2.80m   NWI   9-02.25 
     FOUL      2.37m(NWI) 2.55m(NWI) FOUL      2.80m(NWI) FOUL     
  6 #  415 Lee, Maddison      10 UNANM                  2.72m      2.75m   NWI   9-00.25 
     2.63m(NWI) FOUL      FOUL      2.75m(NWI) FOUL      FOUL     
  7 #  209 Hall, Zoie         10 MTC                    2.73m      2.73m   NWI   8-11.50 
     2.41m(NWI) 2.73m(NWI) 2.61m(NWI) FOUL      2.17m(NWI) 2.55m(NWI)
  8 #  108 Cutchen, Elly      10 CTC                    2.65m      2.71m   NWI   8-10.75 
     2.43m(NWI) FOUL      2.71m(NWI) FOUL      FOUL      FOUL     
  9 #  197 Brack, Alyssa      12 MS                                2.39m   NWI   7-10.25 
     2.39m(NWI) FOUL      FOUL              
 10 #  129 Ingram, Tatum      11 CTC                    1.91m      2.36m   NWI   7-09.00 
     FOUL      2.30m(NWI) 2.36m(NWI)         
 11 #   63 Gutierrez, Emma    09 AOC                    2.51m     J2.36m   NWI   7-09.00 
     2.36m(NWI) FOUL      FOUL              
 12 #   96 Baca, Estelle      09 CTC                    2.36m      1.96m   NWI   6-05.25 
     FOUL      FOUL      1.96m(NWI)         
 13 #  200 Ortiz, Naysa       12 MS                                1.77m   NWI   5-09.75 
     FOUL      1.77m(NWI) FOUL              
 
Shot Put 2k 8U Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 #  343 Wright, Ava        09 SOL                    2.34m      2.95m    9-08.25 
      2.95m  1.45m  1.73m  1.84m  1.58m  1.50m
 
Javelin Throw 300g 8U Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 #  429 Passalacqua, Rain  09 UNANM                 11.10m     13.22m      43-04 
      10.36m  12.44m  FOUL  10.81m  13.22m  12.31m
  2 #   15 Camacho, Britain   09 AAT                    7.11m      9.93m      32-07 
      8.01m  9.93m  7.60m  6.63m  9.15m  8.31m
  3 #  231 Fashola, Samaya    10 RRTC                   6.93m      9.68m      31-09 
      9.68m  7.84m  5.54m  8.43m  7.70m  7.56m
  4 #  443 Yurcic, Emmanuell  10 UNANM                             8.85m      29-00 
      8.46m  6.56m  7.74m  6.87m  8.85m  8.51m
  5 #  432 Slack, Barbara     09 UNANM                  6.40m      8.62m      28-03 
      6.91m  8.27m  8.39m  8.29m  8.62m  6.83m
  6 #   54 VanGoethem, Allis  09 AAT                    4.62m      6.57m      21-07 
      4.71m  5.70m  5.41m  5.21m  6.57m  FOUL
  7 #  259 St Clair, Zoe      09 RRTC                   4.72m      5.58m      18-04 
      5.51m  5.34m  5.07m  5.58m  4.19m  4.96m
  8 #   25 Fetz, Sarah        10 AAT                    4.24m      4.34m      14-03 
      4.29m  4.23m  3.19m  2.94m  3.02m  4.34m
 
100 Meter Dash 9-10 Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 #  275 Burdick, Sahye     07 SOL                    14.92      15.13Q  NWI  2 
  2 #  228 Dyer, Jordyn       07 RRTC                   14.99      15.32Q  NWI  1 
  3 #  389 Baca, Sylviana     07 UNANM                  16.04      16.21Q  NWI  2 
  4 #   18 Chavez, Ava        07 AAT                    15.94      16.66Q  NWI  1 
  5 #  171 Davis, Briar       08 IDT                    16.14      16.41Q  NWI  2 
  6 #  229 Ellsworth, Meelah  08 RRTC                   18.08      18.09Q  NWI  1 
  7 #  203 Stallard, D'Aujan  08 MS                                16.49q  NWI  2 
  8 #  381 Wright, Jadarose   07 SOH                    17.70      18.31q  NWI  1 
  9 #  363 Martinez, Sara     07 SOH                    18.85      18.34   NWI  2 
 10 #  297 Hunter-Garcia, Ma  07 SOL                    17.93      18.42   NWI  2 
 11 #   68 Johnson, A'Ona     07 AOC                    17.80      19.05   NWI  2 
 11 #  292 Herrera, Jayden    07 SOL                    18.03      19.05   NWI  1 
 13 #  174 McBride, Camille   08 IDT                    20.59      19.43   NWI  1 
 -- #  334 Valdez, Mary       08 SOL                    17.48         DQ   NWI  1 
 -- #  147 Perez, Sophia      07 CTC                    18.98         DQ   NWI  1 
 
100 Meter Dash 9-10 Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 #  228 Dyer, Jordyn       07 RRTC                   15.32      14.80   NWI 
  2 #  275 Burdick, Sahye     07 SOL                    15.13      14.88   NWI 
  3 #   18 Chavez, Ava        07 AAT                    16.66      16.25   NWI 
  4 #  171 Davis, Briar       08 IDT                    16.41      16.33   NWI 
  5 #  203 Stallard, D'Aujan  08 MS                     16.49      16.40   NWI 
  6 #  389 Baca, Sylviana     07 UNANM                  16.21      16.44   NWI 
  7 #  229 Ellsworth, Meelah  08 RRTC                   18.09      17.48   NWI 
  8 #  381 Wright, Jadarose   07 SOH                    18.31      17.74   NWI 
 
200 Meter Dash 9-10 Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 #  275 Burdick, Sahye     07 SOL                    30.50      31.82Q  NWI  2 
  2 #  228 Dyer, Jordyn       07 RRTC                   30.64      32.00Q  NWI  1 
  3 #   18 Chavez, Ava        07 AAT                    33.68      34.56Q  NWI  3 
  4 #  389 Baca, Sylviana     07 UNANM                  33.88      34.75Q  NWI  1 
  5 #  175 McBride, Leilany   07 IDT                    36.79      35.19Q  NWI  3 
  6 #  287 Garcia, Kieara     08 SOL                    34.69      35.26Q  NWI  2 
  7 #  289 Herrera, Angelica  08 SOL                    33.84      35.68q  NWI  3 
  8 #  442 Williamson, Tiana  08 UNANM                1:32.58      35.86q  NWI  2 
  9 #  303 Lucero, Emma       07 SOL                    37.16      35.88   NWI  3 
 10 #  203 Stallard, D'Aujan  08 MS                                36.03   NWI  2 
 11 #  381 Wright, Jadarose   07 SOH                    40.10      38.37   NWI  3 
 12 #  171 Davis, Briar       08 IDT                    34.87      38.39   NWI  2 
 13 #    8 Begay, Kadyn       08 AAT                    37.25      38.71   NWI  1 
 14 #  363 Martinez, Sara     07 SOH                    38.90      39.86   NWI  2 
 15 #  297 Hunter-Garcia, Ma  07 SOL                    38.66      40.37   NWI  2 
 16 #   68 Johnson, A'Ona     07 AOC                    38.91      41.70   NWI  1 
 17 #  147 Perez, Sophia      07 CTC                    42.53      41.90   NWI  3 
 
200 Meter Dash 9-10 Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 #  228 Dyer, Jordyn       07 RRTC                   32.00      31.13   NWI 
  2 #  275 Burdick, Sahye     07 SOL                    31.82      31.73   NWI 
  3 #   18 Chavez, Ava        07 AAT                    34.56      33.93   NWI 
  4 #  389 Baca, Sylviana     07 UNANM                  34.75      34.05   NWI 
  5 #  175 McBride, Leilany   07 IDT                    35.19      34.63   NWI 
  6 #  287 Garcia, Kieara     08 SOL                    35.26      35.32   NWI 
  7 #  289 Herrera, Angelica  08 SOL                    35.68      35.96   NWI 
  8 #  442 Williamson, Tiana  08 UNANM                  35.86      35.96   NWI 
 
400 Meter Dash 9-10 Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 #   36 Lucero, Sasha      07 AAT                  1:15.40    1:16.71Q  2 
  2 #  289 Herrera, Angelica  08 SOL                  1:21.25    1:17.37Q  1 
  3 #  301 Lee, Vivian        08 SOL                  1:32.07    1:20.34Q  1 
  4 #  256 St Clair, Naomi    08 RRTC                 1:22.00    1:20.59Q  2 
  5 #  363 Martinez, Sara     07 SOH                  1:21.33    1:21.31q  1 
  6 #  452 Kist, Adriana      07 ZIA                  1:26.20    1:22.82q  1 
  7 #  383 Fleg, Nizhoni      08 SWTC                            1:24.70q  1 
  8 #  381 Wright, Jadarose   07 SOH                  1:24.10    1:26.51q  2 
  9 #    8 Begay, Kadyn       08 AAT                  1:26.80    1:27.04   1 
 10 #  297 Hunter-Garcia, Ma  07 SOL                  1:29.57    1:30.58   2 
 11 #  133 Laughlin, Braylie  07 CTC                  1:32.06    1:32.13   2 
 
400 Meter Dash 9-10 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 #  289 Herrera, Angelica  08 SOL                  1:17.37    1:17.01  
  2 #  363 Martinez, Sara     07 SOH                  1:21.31    1:19.54  
  3 #  256 St Clair, Naomi    08 RRTC                 1:20.59    1:20.48  
  4 #   36 Lucero, Sasha      07 AAT                  1:16.71    1:20.99  
  5 #  301 Lee, Vivian        08 SOL                  1:20.34    1:21.01  
  6 #  452 Kist, Adriana      07 ZIA                  1:22.82    1:21.47  
  7 #  381 Wright, Jadarose   07 SOH                  1:26.51    1:26.57  
 
800 Meter Run 9-10 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  310 Martinez-Crook, L  08 SOL                  2:53.99    3:01.18  
  2 #   38 Martinez, Kaitlyn  07 AAT                  3:14.68    3:05.98  
  3 #   10 Bigelow, Aletheia  08 AAT                  3:15.47    3:12.28  
  4 #    4 Arner, Lily        08 AAT                  3:09.26    3:14.42  
  5 #  383 Fleg, Nizhoni      08 SWTC                            3:16.25  
  6 #  335 Varela, Isabella   07 SOL                  3:07.00    3:17.84  
  7 #  301 Lee, Vivian        08 SOL                  3:27.97    3:24.74  
 
1500 Meter Run 9-10 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  310 Martinez-Crook, L  08 SOL                  5:34.27    6:00.64  
  2 #   38 Martinez, Kaitlyn  07 AAT                  6:28.27    6:14.80  
  3 #  335 Varela, Isabella   07 SOL                  6:25.01    6:20.98  
  4 #    4 Arner, Lily        08 AAT                             6:22.39  
 
4x100 Meter Relay 9-10 Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 SOL RUNNING CLUB  'A'                                        1:02.85  
     1) #303 Lucero, Emma 07            2) #334 Valdez, Mary 08           
     3) #287 Garcia, Kieara 08          4) #275 Burdick, Sahye 07         
  2 RIO RANCHO TRACK CLUB  'A'                        1:12.88    1:10.86  
     1) #218 Buford, Lauren 07          2) #229 Ellsworth, Meelah 08      
     3) #256 St Clair, Naomi 08         4) #240 Otero, Katelynn 07        
 
4x400 Meter Relay 9-10 Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 SOL RUNNING CLUB  'A'                             5:49.38    4:58.92  
     1) #303 Lucero, Emma 07            2) #289 Herrera, Angelica 08      
     3) #335 Varela, Isabella 07        4) #310 Martinez-Crook, Luciana 08
 
High Jump 9-10 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 #  389 Baca, Sylviana     07 UNANM                  1.15m      1.15m    3-09.25 
     0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 
        O    O    O    O    O    O  XXX 
  2 #   36 Lucero, Sasha      07 AAT                    1.05m      1.00m    3-03.25 
     0.90 0.95 1.00 1.05 
        O    O  XXO  XXX 
 
Long Jump 9-10 Girls
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 #  228 Dyer, Jordyn       07 RRTC                   3.87m      4.14m   NWI  13-07.00 
     3.89m(NWI) 3.86m(NWI) 3.80m(NWI) 4.14m(NWI) 4.10m(NWI) 3.79m(NWI)
  2 #  287 Garcia, Kieara     08 SOL                    3.29m      3.71m   NWI  12-02.25 
     3.71m(NWI) 3.44m(NWI) 3.40m(NWI) 3.61m(NWI) 3.31m(NWI) 3.68m(NWI)
  3 #   10 Bigelow, Aletheia  08 AAT                    3.22m      3.68m   NWI  12-01.00 
     FOUL      3.51m(NWI) 3.49m(NWI) 3.47m(NWI) 3.68m(NWI) 3.65m(NWI)
  4 #  171 Davis, Briar       08 IDT                    3.15m      3.55m   NWI  11-07.75 
     3.47m(NWI) FOUL      3.23m(NWI) 3.31m(NWI) 3.55m(NWI) 3.35m(NWI)
  5 #  334 Valdez, Mary       08 SOL                    3.37m      3.50m   NWI  11-05.75 
     FOUL      3.50m(NWI) FOUL      3.18m(NWI) FOUL      3.36m(NWI)
  6 #  203 Stallard, D'Aujan  08 MS                                3.47m   NWI  11-04.75 
     2.95m(NWI) 3.07m(NWI) 3.47m(NWI) 3.36m(NWI) 3.00m(NWI) 3.28m(NWI)
  7 #  442 Williamson, Tiana  08 UNANM                  3.20m      3.39m   NWI  11-01.50 
     FOUL      3.11m(NWI) 1.88m(NWI) FOUL      3.39m(NWI) 3.29m(NWI)
  8 #  240 Otero, Katelynn    07 RRTC                   2.68m      3.17m   NWI  10-05.00 
     3.17m(NWI) 2.99m(NWI) 2.74m(NWI) 2.74m(NWI) 3.00m(NWI) 3.04m(NWI)
  9 #  383 Fleg, Nizhoni      08 SWTC                              3.05m   NWI  10-00.25 
     2.88m(NWI) 3.05m(NWI) FOUL              
 10 #  229 Ellsworth, Meelah  08 RRTC                   3.31m      3.03m   NWI   9-11.25 
     FOUL      FOUL      3.03m(NWI)         
 11 #  256 St Clair, Naomi    08 RRTC                   2.80m      3.01m   NWI   9-10.50 
     3.01m(NWI) 2.89m(NWI) FOUL              
 12 #   68 Johnson, A'Ona     07 AOC                    3.38m      2.88m   NWI   9-05.50 
     FOUL      2.88m(NWI) FOUL              
 13 #  292 Herrera, Jayden    07 SOL                    2.93m      2.80m   NWI   9-02.25 
     2.80m(NWI) 2.61m(NWI) 2.58m(NWI)         
 14 #  133 Laughlin, Braylie  07 CTC                    2.56m      2.45m   NWI   8-00.50 
     FOUL      2.45m(NWI) 2.40m(NWI)         
 15 #  216 Bittel, Desiree    08 RRTC                   2.44m      2.42m   NWI   7-11.25 
     FOUL      2.42m(NWI) 2.18m(NWI)         
 16 #  174 McBride, Camille   08 IDT                    1.99m      2.34m   NWI   7-08.25 
     2.34m(NWI) 1.86m(NWI) FOUL              
 
Shot Put 6 lb. 9-10 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 #  442 Williamson, Tiana  08 UNANM                  7.04m      6.91m   22-08.00 
      6.18m  6.74m  6.91m  6.45m  FOUL  5.91m
  2 #  230 Espinosa, Mattie   07 RRTC                   5.47m      6.35m   20-10.00 
      5.13m  5.50m  5.56m  6.05m  6.35m  5.72m
  3 #  175 McBride, Leilany   07 IDT                               5.40m   17-08.75 
      4.42m  FOUL  3.91m  4.14m  5.39m  5.40m
  4 #  258 St Clair, Paige    07 RRTC                   3.82m      3.56m   11-08.25 
      3.54m  3.26m  3.33m  3.16m  3.28m  3.56m
  5 #  216 Bittel, Desiree    08 RRTC                   3.40m      3.40m   11-02.00 
      3.40m  2.70m  2.83m  2.69m  2.63m  3.13m
  6 #  174 McBride, Camille   08 IDT                               2.78m    9-01.50 
      2.60m  2.78m  2.63m  2.14m  2.22m  FOUL
 
Javelin Throw 300g 9-10 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 #  230 Espinosa, Mattie   07 RRTC                  10.53m     15.30m      50-02 
      11.71m  12.52m  11.90m  9.47m  15.30m  13.76m
  2 #   18 Chavez, Ava        07 AAT                    9.51m     11.41m      37-05 
      10.62m  9.35m  11.41m  10.20m  9.54m  9.34m
  3 #  258 St Clair, Paige    07 RRTC                  10.10m     11.10m      36-05 
      10.41m  7.86m  7.32m  6.93m  11.10m  10.90m
  4 #  216 Bittel, Desiree    08 RRTC                   9.23m     10.40m      34-01 
      10.40m  9.57m  10.34m  10.35m  9.29m  7.01m
  5 #  218 Buford, Lauren     07 RRTC                   9.63m      9.69m      31-09 
      FOUL  6.16m  7.40m  9.69m  6.78m  7.29m
  6 #  292 Herrera, Jayden    07 SOL                               9.68m      31-09 
      8.98m  7.92m  7.80m  9.68m  8.14m  9.37m
 
100 Meter Dash 11-12 Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 #   62 Gallegos, Kymani   05 AOC                    13.85      14.39Q  NWI  1 
  2 #  148 Portillo, Delilah  06 CTC                    15.11      15.61Q  NWI  2 
  3 #   70 Pierce, Kiara      05 AOC                    14.83      15.76Q  NWI  2 
  4 #  398 Cole-Robinson, Im  06 UNANM                  15.29      15.90Q  NWI  1 
  5 #  347 Armijo, Dominique  06 SOH                    15.84      16.00Q  NWI  2 
  6 #  284 Foutz, Layla       06 SOL                    15.42      16.01Q  NWI  1 
  7 #  100 Barton, Gabriella  06 CTC                    15.99      16.59q  NWI  2 
  8 #  198 Davis, Daijour     06 MS                                17.52q  NWI  1 
  9 #  115 Foutz, Isabella    06 CTC                    17.36      17.60   NWI  2 
 10 #  164 Yancy, Gracey      06 CTC                    17.31      17.86   NWI  1 
 11 #  128 Ingram, Isyss      06 CTC                    17.00      17.90   NWI  1 
 12 #  332 Trueba, Kylie      06 SOL                    18.85      18.25   NWI  1 
 
100 Meter Dash 11-12 Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 #   62 Gallegos, Kymani   05 AOC                    14.39      14.17   NWI 
  2 #  148 Portillo, Delilah  06 CTC                    15.61      15.27   NWI 
  3 #   70 Pierce, Kiara      05 AOC                    15.76      15.53   NWI 
  4 #  398 Cole-Robinson, Im  06 UNANM                  15.90      15.59   NWI 
  5 #  347 Armijo, Dominique  06 SOH                    16.00      15.66   NWI 
  6 #  100 Barton, Gabriella  06 CTC                    16.59      15.69   NWI 
  7 #  198 Davis, Daijour     06 MS                     17.52      17.19   NWI 
 
200 Meter Dash 11-12 Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 #   62 Gallegos, Kymani   05 AOC                    28.21      29.48Q  NWI  1 
  2 #  148 Portillo, Delilah  06 CTC                    31.28      31.98Q  NWI  2 
  3 #   70 Pierce, Kiara      05 AOC                    31.25      32.02Q  NWI  2 
  4 #  284 Foutz, Layla       06 SOL                    32.67      33.18Q  NWI  1 
  5 #  177 Smith, Ella        06 IDT                    32.18      33.99Q  NWI  1 
  6 #  347 Armijo, Dominique  06 SOH                    33.79      34.60Q  NWI  2 
  7 #  267 Arruti, Tess       05 SOL                    36.73      35.09q  NWI  2 
  8 #   74 Castillo, Adriana  06 BIO                    33.70      35.98q  NWI  2 
  9 #  299 Komadina, Ava      06 SOL                    34.63      36.16   NWI  1 
 10 #  294 Herrera, Marisol   05 SOL                    35.57      36.20   NWI  1 
 11 #  164 Yancy, Gracey      06 CTC                    37.47      37.59   NWI  1 
 12 #  360 Lane, Savannah     06 SOH                    38.09      37.88   NWI  1 
 13 #  115 Foutz, Isabella    06 CTC                    36.08      38.11   NWI  2 
 
200 Meter Dash 11-12 Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 #   62 Gallegos, Kymani   05 AOC                    29.48      29.13   NWI 
  2 #   70 Pierce, Kiara      05 AOC                    32.02      32.20   NWI 
  3 #  148 Portillo, Delilah  06 CTC                    31.98      32.24   NWI 
  4 #  177 Smith, Ella        06 IDT                    33.99      32.77   NWI 
  5 #  347 Armijo, Dominique  06 SOH                    34.60      33.55   NWI 
  6 #   74 Castillo, Adriana  06 BIO                    35.98      34.83   NWI 
  7 #  267 Arruti, Tess       05 SOL                    35.09      36.08   NWI 
 
400 Meter Dash 11-12 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  100 Barton, Gabriella  06 CTC                  1:08.88    1:11.95  
  2 #  177 Smith, Ella        06 IDT                  1:20.00    1:17.28  
  3 #  246 Rebidas, Madison   06 RRTC                 1:18.00    1:17.93  
  4 #  354 Gonzales, Sierra   06 SOH                  1:21.80    1:19.34  
  5 #   74 Castillo, Adriana  06 BIO                  1:23.33    1:27.31  
  6 #  158 Scarff, Peyton     06 CTC                  1:28.16    1:30.18  
  7 #  198 Davis, Daijour     06 MS                              1:31.93  
 
800 Meter Run 11-12 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #   95 Ames, Savannah     05 CTC                  2:35.14    2:30.36  
  2 #  327 Sena, Marisa       05 SOL                  2:55.94    2:56.26  
  3 #  428 Passalacqua, Ange  05 UNANM                2:49.87    2:56.82  
  4 #  136 Lopez, Sophia      05 CTC                  2:56.06    2:58.81  
  5 #  333 Valdez, Elena      05 SOL                  2:58.35    3:04.68  
  6 #  384 Marks, Sydney      06 SWTC                            3:10.63  
  7 #  312 Martinez-Crook, Z  06 SOL                  3:06.75    3:12.80  
  8 #  295 Holmes, Lillian    05 SOL                  3:04.69    3:16.09  
  9 #  305 Maez, EmmaLee      05 SOL                  3:22.45    3:23.94  
 10 #  380 Wright, Ahnaleigh  05 SOH                  3:19.55    3:30.74  
 11 #  302 Lucero, Alexa      05 SOL                  3:32.39    3:32.46  
 
1500 Meter Run 11-12 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  104 Campos, Cecilia    05 CTC                  5:24.47    5:29.22  
  2 #  438 Varela, Leah       06 UNANM                6:10.00    5:38.58  
  3 #  136 Lopez, Sophia      05 CTC                  6:08.18    6:01.32  
  4 #   23 Downing, Kendall   05 AAT                  6:05.14    6:04.34  
  5 #  269 Begay, Haili       06 SOL                  6:21.37    6:15.48  
  6 #   43 Olson, Mina        06 AAT                  6:48.87    6:19.17  
  7 #  312 Martinez-Crook, Z  06 SOL                  5:57.19    6:20.51  
  8 #  137 Macias, Maya       06 CTC                  6:21.84    6:27.52  
  9 #  295 Holmes, Lillian    05 SOL                  6:25.88    6:44.36  
 10 #  305 Maez, EmmaLee      05 SOL                  7:04.73    7:03.61  
 
3000 Meter Run 11-12 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  104 Campos, Cecilia    05 CTC                 11:45.31   12:08.70  
  2 #  438 Varela, Leah       06 UNANM               13:00.00   12:20.40  
  3 #   43 Olson, Mina        06 AAT                 13:29.33   13:44.68  
  4 #  137 Macias, Maya       06 CTC                 13:25.53   13:58.78  
  5 #  269 Begay, Haili       06 SOL                 14:11.81   14:07.30  
 
80 Meter Hurdles 11-12 Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 #  428 Passalacqua, Ange  05 UNANM                  16.60      15.62   NWI 
  2 #  417 Lujan, Jada        06 UNANM                  16.55      16.28   NWI 
  3 #  246 Rebidas, Madison   06 RRTC                   17.51      17.77   NWI 
  4 #  221 Dairsow, Acacia    06 RRTC                   17.76      17.82   NWI 
  5 #  333 Valdez, Elena      05 SOL                    18.24      19.19   NWI 
  6 #  285 Frazier, Katelyn   05 SOL                    18.80      19.37   NWI 
 
4x100 Meter Relay 11-12 Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 COUGAR TRACK CLUB  'A'                            1:02.45    1:00.87  
     1) #95 Ames, Savannah 05           2) #100 Barton, Gabriella 06      
     3) #128 Ingram, Isyss 06           4) #148 Portillo, Delilah 06      
  2 SOL RUNNING CLUB  'A'                                        1:06.30  
     1) #294 Herrera, Marisol 05        2) #285 Frazier, Katelyn 05       
     3) #299 Komadina, Ava 06           4) #332 Trueba, Kylie 06          
  3 SONS OF HERMES  'A'                                          1:07.49  
     1) #354 Gonzales, Sierra 06        2) #358 Hernandez, Melina 06      
     3) #360 Lane, Savannah 06          4) #380 Wright, Ahnaleigha 05     
 
4x400 Meter Relay 11-12 Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 SONS OF HERMES  'A'                                          5:29.88  
     1) #347 Armijo, Dominique 06       2) #380 Wright, Ahnaleigha 05     
     3) #360 Lane, Savannah 06          4) #354 Gonzales, Sierra 06       
  2 SOL RUNNING CLUB  'A'                                        5:33.88  
     1) #267 Arruti, Tess 05            2) #299 Komadina, Ava 06          
     3) #332 Trueba, Kylie 06           4) #285 Frazier, Katelyn 05       
 
4x800 Meter Relay 11-12 Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 SOL RUNNING CLUB  'A'                                       12:30.88  
     1) #327 Sena, Marisa 05            2) #269 Begay, Haili 06           
     3) #312 Martinez-Crook, Zoe 06     4) #333 Valdez, Elena 05          
 
High Jump 11-12 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 #  417 Lujan, Jada        06 UNANM                  1.30m      1.30m    4-03.25 
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 
      PPP    O    O    O   XO    O    O  XXX 
  2 #  221 Dairsow, Acacia    06 RRTC                   1.30m      1.25m    4-01.25 
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 
        O    O    O    O    O  XXO  XXX 
  3 #  428 Passalacqua, Ange  05 UNANM                  1.25m      1.20m    3-11.25 
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 
        O    O    O    O   XO  XXX 
  4 #   23 Downing, Kendall   05 AAT                    1.20m     J1.20m    3-11.25 
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 
        O   XO    O   XO   XO  XXX 
  5 #  267 Arruti, Tess       05 SOL                    1.20m      1.15m    3-09.25 
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 
        O    O    O    O  XXX 
 
Long Jump 11-12 Girls
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 #   95 Ames, Savannah     05 CTC                    4.64m      4.65m   NWI  15-03.25 
     4.49m(NWI) 4.65m(NWI) 4.43m(NWI) 4.21m(NWI) FOUL      4.53m(NWI)
  2 #   62 Gallegos, Kymani   05 AOC                    4.48m      4.19m   NWI  13-09.00 
     4.12m(NWI) FOUL      FOUL      4.19m(NWI) 4.01m(NWI) FOUL     
  3 #  136 Lopez, Sophia      05 CTC                    4.30m      4.13m   NWI  13-06.75 
     4.13m(NWI) FOUL      FOUL      4.01m(NWI) FOUL      4.03m(NWI)
  4 #  221 Dairsow, Acacia    06 RRTC                   3.84m      4.02m   NWI  13-02.25 
     4.00m(NWI) 3.97m(NWI) 3.94m(NWI) 4.02m(NWI) 4.01m(NWI) 3.84m(NWI)
  5 #  104 Campos, Cecilia    05 CTC                    3.76m     J4.02m   NWI  13-02.25 
     FOUL      4.02m(NWI) FOUL      FOUL      FOUL      FOUL     
  6 #  246 Rebidas, Madison   06 RRTC                   3.31m      3.78m   NWI  12-05.00 
     3.58m(NWI) 3.55m(NWI) 3.78m(NWI) 3.43m(NWI) 3.35m(NWI) 3.47m(NWI)
  7 #  398 Cole-Robinson, Im  06 UNANM                  3.57m      3.75m   NWI  12-03.75 
     3.75m(NWI) FOUL      2.95m(NWI) 2.74m(NWI) 3.25m(NWI) 2.73m(NWI)
  8 #  284 Foutz, Layla       06 SOL                    3.61m      3.73m   NWI  12-03.00 
     FOUL      FOUL      3.73m(NWI) 3.50m(NWI) 3.52m(NWI) FOUL     
  9 #   70 Pierce, Kiara      05 AOC                    3.80m      3.68m   NWI  12-01.00 
     FOUL      FOUL      3.68m(NWI)         
 10 #  417 Lujan, Jada        06 UNANM                  3.79m      3.65m   NWI  11-11.75 
     3.54m(NWI) 3.65m(NWI) FOUL              
 11 #  177 Smith, Ella        06 IDT                    3.98m      3.47m   NWI  11-04.75 
     3.47m(NWI) FOUL      FOUL              
 12 #  198 Davis, Daijour     06 MS                                3.39m   NWI  11-01.50 
     3.38m(NWI) 3.39m(NWI) 3.39m(NWI)         
 13 #  158 Scarff, Peyton     06 CTC                    3.12m      3.23m   NWI  10-07.25 
     FOUL      3.23m(NWI) 3.09m(NWI)         
 14 #   86 Ortega, Myra       06 BIO                    2.86m      3.00m   NWI   9-10.25 
     2.89m(NWI) 2.77m(NWI) 3.00m(NWI)         
 
Shot Put 6 lb. 11-12 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 #  107 Cordova, Samantha  05 CTC                    6.52m      6.97m   22-10.50 
      6.12m  6.05m  6.44m  6.58m  6.44m  6.97m
  2 #   30 Hill, Lydia        05 AAT                               4.55m   14-11.25 
      4.45m  3.77m  4.16m  3.92m  4.55m  4.07m
  3 #  302 Lucero, Alexa      05 SOL                               4.11m   13-06.00 
      3.77m  4.07m  3.68m  FOUL  4.11m  3.76m
 
Discus Throw 1kg 11-12 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 #  426 Ocampo, Lauren     05 UNANM                 17.54m     18.12m      59-05 
      18.01m  FOUL  17.91m  18.12m  17.71m  16.50m
  2 #  107 Cordova, Samantha  05 CTC                   16.97m     16.91m      55-06 
      13.99m  15.75m  15.74m  16.91m  16.52m  16.86m
 
Javelin Throw 450g 11-12 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 #  426 Ocampo, Lauren     05 UNANM                 20.84m     26.16m      85-10 
      26.16m  25.38m  24.79m  24.35m  21.16m  24.88m
  2 #   86 Ortega, Myra       06 BIO                   12.91m     16.86m      55-04 
      13.33m  15.33m  14.30m  16.86m  14.26m  16.58m
  3 #  327 Sena, Marisa       05 SOL                   15.23m     15.61m      51-02 
      15.61m  13.65m  11.32m  11.82m  14.06m  15.31m
  4 #  118 Futey, Leah        05 CTC                              13.89m      45-07 
      12.29m  13.89m  12.52m  13.75m  13.03m  12.19m
  5 #  107 Cordova, Samantha  05 CTC                   13.94m     13.75m      45-01 
      12.62m  12.93m  11.64m  13.75m  FOUL  10.65m
  6 #   30 Hill, Lydia        05 AAT                    7.64m      9.97m      32-08 
      9.97m  7.73m  8.29m  8.71m  FOUL  9.66m
 
1500 Meter Race Walk 11-12 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #   19 Chavez, Rosalin    05 AAT                  9:26.50    9:52.78  
 
100 Meter Dash 13-14 Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 #   93 Waites, Amari      03 BIO                    12.85      13.38Q  NWI  2 
  2 #  403 Dumas, Jyha        04 UNANM                             13.90Q  NWI  1 
  3 #  261 Steinfeldt, Patri  03 RRTC                   14.05      13.97Q  NWI  2 
  4 #  315 Midgett, Riley     04 SOL                    14.98      14.16Q  NWI  1 
  5 #  410 Hernandez, Narian  04 UNANM                  14.00      14.35Q  NWI  1 
  6 #  145 Padilla, Jaiden    03 CTC                    14.48      14.41Q  NWI  2 
  7 #  322 Radigan-Hindi, Ga  04 SOL                    14.88      14.70q  NWI  2 
  8 #  247 Rodriguez, Daisha  04 RRTC                   14.86      14.80q  NWI  2 
  9 #  163 Vigil, Ariel       03 CTC                    14.65      14.88   NWI  1 
 10 #  406 Gibbs, Heather     03 UNANM                             15.02   NWI  1 
 11 #   60 Abe, Lyric         03 AOC                    15.86      15.43   NWI  2 
 12 #   75 Evans, Alanaja     03 BIO                    14.51      15.60   NWI  1 
 13 #   67 Johnlouis, Kyliah  04 AOC                    15.31      15.85   NWI  1 
 14 #   94 Aguilar, Marina    03 CTC                    17.42      17.45   NWI  2 
 
100 Meter Dash 13-14 Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 #  403 Dumas, Jyha        04 UNANM                  13.90      13.64   NWI 
  2 #  261 Steinfeldt, Patri  03 RRTC                   13.97      13.98   NWI 
  3 #  315 Midgett, Riley     04 SOL                    14.16      14.30   NWI 
  4 #  410 Hernandez, Narian  04 UNANM                  14.35      14.30   NWI 
  5 #  145 Padilla, Jaiden    03 CTC                    14.41      14.31   NWI 
  6 #  247 Rodriguez, Daisha  04 RRTC                   14.80      14.77   NWI 
  7 #  322 Radigan-Hindi, Ga  04 SOL                    14.70      14.84   NWI 
 
200 Meter Dash 13-14 Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 #  404 Garcia, Jocelyn    04 UNANM                  26.41      27.34Q  NWI  1 
  2 #   93 Waites, Amari      03 BIO                    27.39      27.67Q  NWI  2 
  3 #  261 Steinfeldt, Patri  03 RRTC                   28.61      27.99Q  NWI  1 
  4 #  409 Gutierrez, Lanay   03 UNANM                  27.57      28.20Q  NWI  2 
  5 #  403 Dumas, Jyha        04 UNANM                             28.28Q  NWI  2 
  6 #   69 Martinez, Tamaria  04 AOC                    27.89      29.07Q  NWI  1 
  7 #  362 Martinez, Natalie  03 SOH                               28.63q  NWI  2 
  8 #  410 Hernandez, Narian  04 UNANM                  30.00      29.92q  NWI  2 
  9 #  315 Midgett, Riley     04 SOL                    30.46      30.18   NWI  2 
 10 #  406 Gibbs, Heather     03 UNANM                             31.17   NWI  1 
 11 #  247 Rodriguez, Daisha  04 RRTC                   31.93      32.67   NWI  2 
 12 #   60 Abe, Lyric         03 AOC                    33.60      32.91   NWI  2 
 13 #   67 Johnlouis, Kyliah  04 AOC                    34.37      34.99   NWI  1 
 14 #  348 Armijo, Emily      04 SOH                    36.34      35.75   NWI  1 
 
200 Meter Dash 13-14 Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 #  404 Garcia, Jocelyn    04 UNANM                  27.34      27.78   NWI 
  2 #  409 Gutierrez, Lanay   03 UNANM                  28.20      28.40   NWI 
  3 #  403 Dumas, Jyha        04 UNANM                  28.28      28.67   NWI 
  4 #   69 Martinez, Tamaria  04 AOC                    29.07      28.78   NWI 
  5 #  261 Steinfeldt, Patri  03 RRTC                   27.99      28.80   NWI 
  6 #  410 Hernandez, Narian  04 UNANM                  29.92      29.46   NWI 
 
400 Meter Dash 13-14 Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 #  404 Garcia, Jocelyn    04 UNANM                1:01.05    1:02.13Q  1 
  2 #  362 Martinez, Natalie  03 SOH                  1:02.89    1:02.46Q  2 
  3 #  409 Gutierrez, Lanay   03 UNANM                1:02.89    1:02.66Q  2 
  4 #  261 Steinfeldt, Patri  03 RRTC                 1:05.78    1:06.09Q  1 
  5 #  410 Hernandez, Narian  04 UNANM                1:05.00    1:06.31q  1 
  6 #   69 Martinez, Tamaria  04 AOC                  1:06.86    1:07.21q  2 
  7 #  163 Vigil, Ariel       03 CTC                  1:07.23    1:08.73q  2 
  8 #  293 Herrera, Lauryn    03 SOL                  1:12.16    1:10.65q  1 
  9 #  145 Padilla, Jaiden    03 CTC                  1:10.97    1:12.25   1 
 10 #  160 Toya, Elise        04 CTC                  1:12.42    1:12.82   2 
 11 #  101 Beltran, Liliana   04 CTC                  1:12.98    1:12.96   2 
 12 #  348 Armijo, Emily      04 SOH                  1:21.22    1:18.59   2 
 13 #   94 Aguilar, Marina    03 CTC                  1:20.94    1:19.47   1 
 14 #  388 Baca, Selma        04 UNANM                1:18.51    1:23.86   1 
 
400 Meter Dash 13-14 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 #  404 Garcia, Jocelyn    04 UNANM                1:02.13    1:01.87  
  2 #  362 Martinez, Natalie  03 SOH                  1:02.46    1:03.92  
  3 #  409 Gutierrez, Lanay   03 UNANM                1:02.66    1:04.10  
  4 #  261 Steinfeldt, Patri  03 RRTC                 1:06.09    1:06.64  
  5 #   69 Martinez, Tamaria  04 AOC                  1:07.21    1:07.50  
  6 #  410 Hernandez, Narian  04 UNANM                1:06.31    1:07.82  
  7 #  293 Herrera, Lauryn    03 SOL                  1:10.65    1:11.82  
  8 #  163 Vigil, Ariel       03 CTC                  1:08.73    1:14.09  
 
800 Meter Run 13-14 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  349 Baca, Gracie       03 SOH                  2:39.55    2:42.47  
  2 #  326 Schrader, Emily    03 SOL                  2:37.01    2:46.72  
  3 #  370 Padilla, Taeya     03 SOH                  2:56.01    2:56.02  
  4 #  338 Viseur, Shelby     04 SOL                  3:02.86    3:05.45  
 
1500 Meter Run 13-14 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  160 Toya, Elise        04 CTC                  5:55.80    5:40.02  
  2 #  326 Schrader, Emily    03 SOL                  5:11.12    5:44.13  
  3 #  338 Viseur, Shelby     04 SOL                  6:14.20    6:13.91  
  4 #   39 Martinez, Leilani  04 AAT                  6:03.61    6:44.50  
 
3000 Meter Run 13-14 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #   39 Martinez, Leilani  04 AAT                 13:26.67   14:43.73  
 
100 Meter Hurdles 13-14 Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 #   37 Lucero, Sima       04 AAT                    17.85      18.35   NWI 
  2 #  362 Martinez, Natalie  03 SOH                    19.36      18.40   NWI 
  3 #  322 Radigan-Hindi, Ga  04 SOL                    20.97      19.79   NWI 
  4 #  401 Del Frate, Eva     03 UNANM                  20.30      21.01   NWI 
  5 #   34 Layno, Aryn        03 AAT                    21.26      21.26   NWI 
  6 #  370 Padilla, Taeya     03 SOH                    20.71      21.72   NWI 
  7 #   45 Oswald, Jacquelin  03 AAT                    22.19      21.90   NWI 
  8 #  338 Viseur, Shelby     04 SOL                    22.01      22.58   NWI 
 
200 Meter Hurdles 13-14 Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 #   37 Lucero, Sima       04 AAT                               33.40   NWI 
  2 #  427 Ocampo, Marysa     03 UNANM                             35.74   NWI 
  3 #   34 Layno, Aryn        03 AAT                               36.34   NWI 
  4 #   45 Oswald, Jacquelin  03 AAT                               36.34   NWI 
  5 #  370 Padilla, Taeya     03 SOH                    33.99      37.85   NWI 
 
4x100 Meter Relay 13-14 Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 SOL RUNNING CLUB  'A'                                          57.93  
     1) #322 Radigan-Hindi, Gabriella 0 2) #342 Wollard, Susanna 03       
     3) #293 Herrera, Lauryn 03         4) #315 Midgett, Riley 04         
  2 COUGAR TRACK CLUB  'A'                              59.72      59.21  
     1) #94 Aguilar, Marina 03          2) #101 Beltran, Liliana 04       
     3) #145 Padilla, Jaiden 03         4) #163 Vigil, Ariel 03           
 
4x400 Meter Relay 13-14 Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 SONS OF HERMES  'A'                               4:55.00    4:43.44  
     1) #348 Armijo, Emily 04           2) #349 Baca, Gracie 03           
     3) #370 Padilla, Taeya 03          4) #362 Martinez, Natalie 03      
  2 SOL RUNNING CLUB  'A'                                        4:52.26  
     1) #342 Wollard, Susanna 03        2) #293 Herrera, Lauryn 03        
     3) #322 Radigan-Hindi, Gabriella 0 4) #315 Midgett, Riley 04         
 
High Jump 13-14 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 #  401 Del Frate, Eva     03 UNANM                  1.20m      1.25m    4-01.25 
     1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 
        P    O    O    O    O  XXX 
  2 #   37 Lucero, Sima       04 AAT                    1.30m     J1.25m    4-01.25 
     1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 
        P    O    O    O   XO  XXX 
  3 #  388 Baca, Selma        04 UNANM                  1.15m      1.20m    3-11.25 
     1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 
        O    O    O    O  XXX  XXX 
 
Long Jump 13-14 Girls
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 #  404 Garcia, Jocelyn    04 UNANM                  5.17m      5.12m   NWI  16-09.75 
     5.01m(NWI) 4.82m(NWI) 4.86m(NWI) 4.64m(NWI) 5.12m(NWI) FOUL     
  2 #  409 Gutierrez, Lanay   03 UNANM                  4.72m      4.58m   NWI  15-00.50 
     FOUL      4.40m(NWI) 4.40m(NWI) 4.41m(NWI) 4.44m(NWI) 4.58m(NWI)
  3 #  261 Steinfeldt, Patri  03 RRTC                   4.05m      4.40m   NWI  14-05.25 
     FOUL      4.07m(NWI) FOUL      FOUL      4.15m(NWI) 4.40m(NWI)
  4 #  410 Hernandez, Narian  04 UNANM                  4.24m      4.28m   NWI  14-00.50 
     FOUL      3.49m(NWI) 3.94m(NWI) FOUL      4.10m(NWI) 4.28m(NWI)
  5 #   69 Martinez, Tamaria  04 AOC                    4.41m      4.20m   NWI  13-09.50 
     4.20m(NWI) 4.05m(NWI) 4.18m(NWI) 4.11m(NWI) 3.99m(NWI) 3.26m(NWI)
  6 #  247 Rodriguez, Daisha  04 RRTC                   4.32m      4.16m   NWI  13-07.75 
     3.95m(NWI) 3.99m(NWI) 4.16m(NWI) 3.98m(NWI) 4.15m(NWI) FOUL     
  7 #   45 Oswald, Jacquelin  03 AAT                    3.92m      4.15m   NWI  13-07.50 
     3.78m(NWI) 4.07m(NWI) 4.15m(NWI) 3.83m(NWI) 3.73m(NWI) 4.06m(NWI)
  8 #   34 Layno, Aryn        03 AAT                    3.97m      4.09m   NWI  13-05.00 
     3.69m(NWI) FOUL      4.09m(NWI) 3.96m(NWI) 3.94m(NWI) 3.99m(NWI)
  9 #  406 Gibbs, Heather     03 UNANM                             3.92m   NWI  12-10.50 
     FOUL      3.92m(NWI) FOUL              
 10 #  401 Del Frate, Eva     03 UNANM                  3.92m      3.88m   NWI  12-08.75 
     3.41m(NWI) 3.86m(NWI) 3.88m(NWI)         
 11 #  163 Vigil, Ariel       03 CTC                    3.73m      3.83m   NWI  12-06.75 
     3.32m(NWI) 3.78m(NWI) 3.83m(NWI)         
 12 #   67 Johnlouis, Kyliah  04 AOC                    3.13m      3.61m   NWI  11-10.25 
     FOUL      FOUL      3.61m(NWI)         
 13 #  388 Baca, Selma        04 UNANM                  3.34m      3.38m   NWI  11-01.25 
     FOUL      3.38m(NWI) FOUL              
 
Triple Jump 13-14 Girls
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 #  409 Gutierrez, Lanay   03 UNANM                 10.17m     10.19m   NWI  33-05.25 
     8.72m(NWI) 9.45m(NWI) FOUL      9.63m(NWI) 10.19m(NWI) 9.66m(NWI)
 
Shot Put 6 lb. 13-14 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 #  407 Glenn, Sterling    04 UNANM                 10.97m     11.00m   36-01.25 
      9.40m  10.69m  10.22m  11.00m  10.57m  10.10m
  2 #  328 Smith, Kaylee      03 SOL                    7.05m      6.67m   21-10.75 
      6.32m  6.35m  6.37m  6.67m  6.55m  6.44m
  3 #  101 Beltran, Liliana   04 CTC                    6.20m      5.99m   19-08.00 
      5.88m  5.59m  5.87m  5.99m  5.56m  5.87m
 
Discus Throw 1kg 13-14 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 #  407 Glenn, Sterling    04 UNANM                 29.85m     30.83m     101-02 
      25.33m  30.83m  29.11m  28.66m  26.03m  29.06m
  2 #  401 Del Frate, Eva     03 UNANM                 19.20m     20.97m      68-09 
      19.33m  FOUL  19.75m  17.34m  20.66m  20.97m
  3 #  427 Ocampo, Marysa     03 UNANM                            20.93m      68-08 
      17.03m  20.57m  19.77m  17.85m  17.58m  20.93m
  4 #  247 Rodriguez, Daisha  04 RRTC                  16.01m     17.00m      55-09 
      16.32m  15.30m  17.00m  15.82m  15.60m  16.62m
  5 #  328 Smith, Kaylee      03 SOL                   14.96m     16.42m      53-10 
      FOUL  13.03m  14.93m  13.54m  16.42m  FOUL
 
Javelin Throw 600g 13-14 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 #  407 Glenn, Sterling    04 UNANM                 26.14m     25.20m      82-08 
      23.29m  22.83m  22.80m  24.59m  24.77m  25.20m
  2 #  293 Herrera, Lauryn    03 SOL                   12.55m     17.57m      57-08 
      11.76m  11.55m  10.62m  9.93m  12.71m  17.57m
  3 #   75 Evans, Alanaja     03 BIO                   15.67m     15.01m      49-03 
      FOUL  14.15m  6.38m  14.89m  15.01m  12.87m
  4 #  328 Smith, Kaylee      03 SOL                              14.22m      46-08 
      11.30m  14.22m  10.90m  13.41m  10.33m  7.51m
 
3000 Meter Race Walk 13-14 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #   51 Suo-Anttila, Elli  04 AAT                 17:37.78   18:54.15  
 
100 Meter Dash 15-16 Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 #  353 Doyle, Jayla       02 SOH                    14.11      13.69   NWI 
  2 #  399 Crespin, Malakah   01 UNANM                             13.82   NWI 
  3 #  111 Faulhaber, Ryann   02 CTC                    14.24      14.19   NWI 
  4 #  138 McConnell, Ariel   02 CTC                    14.56      15.06   NWI 
  5 #   64 Herrera, Maricela  01 AOC                    16.12      16.16   NWI 
 
200 Meter Dash 15-16 Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 #  420 Mitchell, Jayln    01 UNANM                  26.10      26.71   NWI 
  2 #  371 Perea, Calicia     01 SOH                    27.89      28.52   NWI 
  3 #  399 Crespin, Malakah   01 UNANM                             28.72   NWI 
  4 #  353 Doyle, Jayla       02 SOH                    27.65      29.16   NWI 
  5 #  111 Faulhaber, Ryann   02 CTC                    29.68      29.90   NWI 
  6 #   64 Herrera, Maricela  01 AOC                    34.15      35.78   NWI 
 
400 Meter Dash 15-16 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  420 Mitchell, Jayln    01 UNANM                1:00.61      59.17  
  2 #  371 Perea, Calicia     01 SOH                  1:03.99    1:04.16  
  3 #  399 Crespin, Malakah   01 UNANM                           1:05.35  
  4 #  357 Hernandez, Elysia  02 SOH                  1:04.00    1:05.76  
  5 #  138 McConnell, Ariel   02 CTC                  1:11.42    1:15.68  
 
800 Meter Run 15-16 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  405 Gee, Skyler        01 UNANM                2:20.26    2:23.16  
  2 #  385 Alley, Grace       01 UNANM                2:19.78    2:25.66  
 
High Jump 15-16 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 #  371 Perea, Calicia     01 SOH                               1.20m    3-11.25 
     1.20 1.25 
        O  XXX 
 
Long Jump 15-16 Girls
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 #  111 Faulhaber, Ryann   02 CTC                    4.05m      4.39m   NWI  14-05.00 
     4.39m(NWI) 3.61m(NWI) 2.99m(NWI) 3.31m(NWI) 3.59m(NWI) FOUL     
 
Shot Put 4kg 15-16 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 #   40 Mikaelian, Olivia  02 AAT                    8.34m      8.19m   26-10.50 
      7.70m  7.82m  7.46m  7.57m  7.50m  8.19m
  2 #  253 Silva, Alessandra  02 RRTC                   7.00m      7.32m   24-00.25 
      7.19m  7.01m  7.32m  7.08m  6.39m  6.93m
  3 #  119 Garcia, Abigail    01 CTC                    9.67m      5.40m   17-08.75 
      4.81m  5.40m  5.16m  4.89m  5.16m  5.14m
 
Discus Throw 1kg 15-16 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 #   40 Mikaelian, Olivia  02 AAT                   28.13m     28.41m      93-02 
      28.41m  27.95m  25.21m  23.49m  27.53m  27.21m
  2 #  253 Silva, Alessandra  02 RRTC                  20.95m     23.09m      75-09 
      22.64m  22.08m  23.09m  22.90m  FOUL  22.91m
 
Javelin Throw 600g 15-16 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 #  253 Silva, Alessandra  02 RRTC                  20.27m     21.95m      72-00 
      18.82m  21.76m  20.81m  21.95m  20.25m  FOUL
  2 #   40 Mikaelian, Olivia  02 AAT                   25.17m     18.93m      62-01 
      16.59m  18.93m  18.72m  18.88m  16.66m  17.61m
  3 #   64 Herrera, Maricela  01 AOC                   14.75m     17.94m      58-10 
      17.94m  15.45m  16.95m  15.89m  16.65m  17.05m
  4 #  119 Garcia, Abigail    01 CTC                   27.41m     15.68m      51-05 
      14.89m  15.51m  15.68m  15.14m  15.56m  15.44m
 
3000 Meter Race Walk 15-16 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  397 Cionelo, Tabitha   02 UNANM               19:15.00   19:35.74  
  2 #   44 Osterloh, Alexand  02 AAT                 17:45.94   20:13.17  
 
100 Meter Dash 17-18 Women
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 #  418 Mackey, Jerldean   00 UNANM                  12.36      12.92   NWI 
  2 #  422 Mosley, Teagan     98 UNANM                  12.90      14.04   NWI 
  3 #  195 Salazar, Johnnie   00 JJTC                   17.21      17.29   NWI 
 
200 Meter Dash 17-18 Women
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 #  395 Campbell, Jessica  99 UNANM                  28.41      28.99   NWI 
 
400 Meter Dash 17-18 Women
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  165 Sacoman, Katerina  00 GSTC                 1:06.45    1:06.38  
 
800 Meter Run 17-18 Women
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  395 Campbell, Jessica  99 UNANM                           2:48.47  
 
100 Meter Hurdles 17-18 Women
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 #  400 Crotta, Morgan     99 UNANM               16:16.00      16.74   NWI 
  2 #  422 Mosley, Teagan     98 UNANM                  16.93      17.65   NWI 
  3 #  395 Campbell, Jessica  99 UNANM                  19.86      20.15   NWI 
 
High Jump 17-18 Women
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 #  395 Campbell, Jessica  99 UNANM                  1.55m      1.55m    5-01.00 
     1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 
        O    O   XO    O  XPP 
 
Pole Vault 17-18 Women
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 #  400 Crotta, Morgan     99 UNANM                  3.40m      3.25m   10-08.00 
     2.90 3.25 
        O   XO 
 
Long Jump 17-18 Women
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 #  418 Mackey, Jerldean   00 UNANM                  5.47m      5.47m   NWI  17-11.50 
     FOUL      4.83m(NWI) 4.92m(NWI) 4.73m(NWI) 5.01m(NWI) 5.47m(NWI)
  2 #  166 Troy, Genai        99 GSTC                   5.25m      4.91m   NWI  16-01.50 
     4.82m(NWI) 4.82m(NWI) 4.70m(NWI) 4.74m(NWI) 4.91m(NWI) FOUL     
  3 #  422 Mosley, Teagan     98 UNANM                  4.62m      4.63m   NWI  15-02.25 
     4.63m(NWI) 4.38m(NWI) 4.59m(NWI) 4.35m(NWI) FOUL      4.44m(NWI)
  4 #  165 Sacoman, Katerina  00 GSTC                   4.49m      4.14m   NWI  13-07.00 
     3.96m(NWI) 4.14m(NWI) 4.13m(NWI) 4.08m(NWI) 3.87m(NWI) 4.06m(NWI)
  5 #  195 Salazar, Johnnie   00 JJTC                   3.76m      3.68m   NWI  12-01.00 
     3.23m(NWI) FOUL      3.60m(NWI) FOUL      3.68m(NWI) 3.67m(NWI)
 -- #  395 Campbell, Jessica  99 UNANM                             XFOUL   NWI           
     FOUL      FOUL      FOUL      FOUL      FOUL      FOUL     
 
Triple Jump 17-18 Women
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 #  418 Mackey, Jerldean   00 UNANM                 10.26m     10.66m   NWI  34-11.75 
     9.08m(NWI) FOUL      FOUL      10.42m(NWI) 10.66m(NWI) 10.48m(NWI)
  2 #  166 Troy, Genai        99 GSTC                  10.36m     10.13m   NWI  33-03.00 
     0.10m(NWI) FOUL      10.13m(NWI) FOUL      FOUL      FOUL     
  3 #  165 Sacoman, Katerina  00 GSTC                  10.36m     10.06m   NWI  33-00.25 
     0.98m(NWI) 10.06m(NWI) 9.92m(NWI) 9.98m(NWI) 10.04m(NWI) FOUL     
  4 #  422 Mosley, Teagan     98 UNANM                  9.75m      9.40m   NWI  30-10.25 
     9.34m(NWI) 8.96m(NWI) 9.40m(NWI) 9.29m(NWI) 9.26m(NWI) FOUL     
 
Shot Put 4kg 17-18 Women
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 #  386 Arias, Alicia      00 UNANM                  8.78m      8.44m   27-08.25 
      7.89m  7.52m  8.29m  8.16m  7.92m  8.44m
  2 #  439 Williams, Adaysha  00 UNANM                  8.55m      7.63m   25-00.50 
      7.56m  FOUL  7.63m  FOUL  7.43m  7.25m
  3 #  254 Silva, Veronica    99 RRTC                             J7.63m   25-00.50 
      7.18m  6.97m  7.04m  7.18m  7.63m  7.03m
 -- #  395 Campbell, Jessica  99 UNANM                            X7.95m   26-01.00 
      6.64m  7.53m  7.23m  7.24m  7.95m  7.81m
 
Discus Throw 1kg 17-18 Women
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 #  392 Beene, Bailey      00 UNANM                 33.24m     30.74m     100-10 
      28.98m  30.74m  29.90m  26.75m  26.26m  20.91m
  2 #  386 Arias, Alicia      00 UNANM                 32.50m     29.86m      97-11 
      23.71m  27.17m  29.86m  25.32m  FOUL  27.01m
  3 #  439 Williams, Adaysha  00 UNANM                 29.18m     25.44m      83-05 
      25.44m  22.99m  23.81m  24.52m  24.57m  FOUL
  4 #  254 Silva, Veronica    99 RRTC                             20.02m      65-08 
      FOUL  20.02m  FOUL  19.27m  18.05m  19.02m
 
Javelin Throw 600g 17-18 Women
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 #  392 Beene, Bailey      00 UNANM                 40.97m     36.96m     121-03 
      33.76m  36.14m  36.96m  33.97m  32.88m  FOUL
  2 #  386 Arias, Alicia      00 UNANM                 27.23m     27.14m      89-00 
      21.63m  20.09m  24.91m  22.00m  27.14m  25.10m
  3 #  254 Silva, Veronica    99 RRTC                             21.82m      71-07 
      20.87m  21.82m  20.59m  20.19m  20.89m  FOUL
 -- #  395 Campbell, Jessica  99 UNANM                           X29.72m      97-06 
      28.49m  29.72m  27.80m  27.34m  25.80m  27.69m
 
100 Meter Dash 8U Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 #  276 Burdick, Saminas   09 SOL                    16.14      16.12Q  NWI  1 
  2 #  181 Gaxiola, Tayson    09 JJTC                   15.41      16.19Q  NWI  3 
  3 #  458 Sena, Moses        09 ZIA                    15.50      16.35Q  NWI  2 
  4 #  423 Ocampo, Ezra       09 UNANM                             16.60Q  NWI  2 
  5 #  239 Morand-Sewell, Al  10 RRTC                   16.16      16.77Q  NWI  1 
  6 #   87 Poolaw, Ricardo    10 BIO                    18.18      19.08Q  NWI  3 
  7 #  412 Jones, Jayden      10 UNANM                             19.44q  NWI  3 
  8 #   59 Abe, Joseph        09 AOC                               19.62q  NWI  1 
  9 #  132 Konte, Yusuf       11 CTC                    18.92      19.80   NWI  2 
 10 #  151 Raimondi, Monteri  10 CTC                    19.62      20.30   NWI  1 
 11 #  182 Gaxiola, Tradjen   10 JJTC                   19.92      20.40   NWI  1 
 12 #  351 Coty, Xhaiden      11 SOH                    20.21      20.69   NWI  3 
 13 #  220 Cichy, Vincent     11 RRTC                   19.97      20.88   NWI  2 
 14 #  161 Toya, Liam         10 CTC                    21.88      22.16   NWI  2 
 15 #  159 Toya, Colton       11 CTC                    22.21      22.59   NWI  1 
 16 #  366 Ortega, Anthony    11 SOH                    21.06      22.68   NWI  3 
 17 #   61 Abe, Tyrrell       11 AOC                    25.43      24.95   NWI  2 
 18 #  352 Coty, Xyaire       11 SOH                    31.00      26.53   NWI  3 
 -- #  114 Foutz, Caleb       11 CTC                    23.00         DQ   NWI  1 
 
100 Meter Dash 8U Boys
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 #  181 Gaxiola, Tayson    09 JJTC                   16.19      15.54   NWI 
  2 #  276 Burdick, Saminas   09 SOL                    16.12      15.77   NWI 
  3 #  423 Ocampo, Ezra       09 UNANM                  16.60      16.33   NWI 
  4 #  458 Sena, Moses        09 ZIA                    16.35      16.33   NWI 
  5 #  239 Morand-Sewell, Al  10 RRTC                   16.77      16.40   NWI 
  6 #   87 Poolaw, Ricardo    10 BIO                    19.08      18.34   NWI 
  7 #   59 Abe, Joseph        09 AOC                    19.62      18.39   NWI 
  8 #  412 Jones, Jayden      10 UNANM                  19.44      18.90   NWI 
 
200 Meter Dash 8U Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 #  276 Burdick, Saminas   09 SOL                    33.89      33.49Q  NWI  1 
  2 #  181 Gaxiola, Tayson    09 JJTC                   31.58      33.78Q  NWI  2 
  3 #  239 Morand-Sewell, Al  10 RRTC                   33.05      34.11Q  NWI  1 
  4 #  224 Denison, Michael   09 RRTC                   34.26      37.03Q  NWI  2 
  5 #  451 Kendall, Chase     09 ZIA                               37.00Q  NWI  1 
  6 #  412 Jones, Jayden      10 UNANM                             40.02Q  NWI  2 
  7 #  131 Konte, Garaba      09 CTC                    37.99      41.48q  NWI  2 
  8 #  132 Konte, Yusuf       11 CTC                    40.23      42.43q  NWI  1 
  9 #  220 Cichy, Vincent     11 RRTC                   43.55      45.47   NWI  2 
 10 #  159 Toya, Colton       11 CTC                    50.69      47.40   NWI  1 
 11 #  182 Gaxiola, Tradjen   10 JJTC                   44.14      49.39   NWI  2 
 12 #  161 Toya, Liam         10 CTC                    50.99      50.18   NWI  2 
 13 #  114 Foutz, Caleb       11 CTC                    50.77      53.21   NWI  1 
 
200 Meter Dash 8U Boys
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 #  181 Gaxiola, Tayson    09 JJTC                   33.78      32.97   NWI 
  2 #  276 Burdick, Saminas   09 SOL                    33.49      33.92   NWI 
  3 #  239 Morand-Sewell, Al  10 RRTC                   34.11      34.71   NWI 
  4 #  224 Denison, Michael   09 RRTC                   37.03      36.62   NWI 
  5 #  451 Kendall, Chase     09 ZIA                    37.00      37.18   NWI 
  6 #  131 Konte, Garaba      09 CTC                    41.48      38.74   NWI 
  7 #  412 Jones, Jayden      10 UNANM                  40.02      39.43   NWI 
  8 #  132 Konte, Yusuf       11 CTC                    42.43      40.19   NWI 
 
400 Meter Dash 8U Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 #  212 Wilson, Josiah     09 MTC                  1:18.84    1:20.40Q  1 
  2 #  224 Denison, Michael   09 RRTC                 1:19.89    1:20.93Q  2 
  3 #  451 Kendall, Chase     09 ZIA                  1:24.93    1:23.67Q  2 
  4 #  131 Konte, Garaba      09 CTC                  1:32.32    1:30.38Q  1 
  5 #  412 Jones, Jayden      10 UNANM                           1:23.75Q  2 
  6 #  368 Otero, Jon         09 SOH                  1:31.08    1:33.03Q  1 
  7 #  382 Fleg, Bah'Hozhoon  11 SWTC                            1:35.58q  2 
  8 #  314 Midgett, Eli       10 SOL                  1:43.49    1:39.49q  1 
  9 #  151 Raimondi, Monteri  10 CTC                  1:37.80    1:41.05   2 
 10 #  207 Cole, Tucker       11 MTC                  1:38.79    1:41.96   1 
 
400 Meter Dash 8U Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 #  212 Wilson, Josiah     09 MTC                  1:20.40    1:19.15  
  2 #  224 Denison, Michael   09 RRTC                 1:20.93    1:20.43  
  3 #  451 Kendall, Chase     09 ZIA                  1:23.67    1:23.55  
  4 #  412 Jones, Jayden      10 UNANM                1:23.75    1:23.71  
  5 #  131 Konte, Garaba      09 CTC                  1:30.38    1:27.24  
  6 #  368 Otero, Jon         09 SOH                  1:33.03    1:32.18  
  7 #  314 Midgett, Eli       10 SOL                  1:39.49    1:33.92  
 
800 Meter Run 8U Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  212 Wilson, Josiah     09 MTC                  3:02.14    3:00.80  
  2 #  276 Burdick, Saminas   09 SOL                  3:17.16    3:04.57  
  3 #   58 Yassin, Ronny      09 AAT                  3:11.32    3:15.42  
  4 #  298 Jarrell, Jackson   09 SOL                  3:39.04    3:20.52  
  5 #  368 Otero, Jon         09 SOH                  3:28.11    3:21.64  
  6 #  382 Fleg, Bah'Hozhoon  11 SWTC                            3:33.85  
  7 #  207 Cole, Tucker       11 MTC                  3:28.90    3:35.37  
  8 #   21 Dean, Mason        09 AAT                  3:22.58    3:36.06  
 
1500 Meter Run 8U Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #   58 Yassin, Ronny      09 AAT                  6:05.59    6:23.11  
  2 #   21 Dean, Mason        09 AAT                  6:55.89    7:00.27  
  3 #  368 Otero, Jon         09 SOH                             7:20.11  
 
4x100 Meter Relay 8U Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 SONS OF HERMES  'A'                                          1:27.48  
     1) #351 Coty, Xhaiden 11           2) #366 Ortega, Anthony 11        
     3) #378 Smith, Bernie 09           4) #352 Coty, Xyaire 11           
  2 ALBUQUERQUE ATHLETICS TRACK  'A'                  6:33.82    1:28.11  
     1) #9 Begay, Simon 10              2) #48 Poindexter, Augustus 10    
     3) #55 VanGoethem, Nathan 10       4) #29 Haynes, Emmanuel 09        
 
4x400 Meter Relay 8U Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 SOL RUNNING CLUB  'A'                                        6:54.75  
     1) #291 Herrera, James 09          2) #278 Castleberry, Luke 10      
     3) #298 Jarrell, Jackson 09        4) #314 Midgett, Eli 10           
 
Long Jump 8U Boys
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 #  181 Gaxiola, Tayson    09 JJTC                   3.51m      3.27m   NWI  10-08.75 
     3.20m(NWI) 2.99m(NWI) 3.25m(NWI) 3.27m(NWI) FOUL      FOUL     
  2 #  458 Sena, Moses        09 ZIA                    3.33m      3.23m   NWI  10-07.25 
     FOUL      3.17m(NWI) FOUL      3.18m(NWI) 3.14m(NWI) 3.23m(NWI)
  3 #  239 Morand-Sewell, Al  10 RRTC                   3.16m      3.00m   NWI   9-10.25 
     2.70m(NWI) 2.69m(NWI) 3.00m(NWI) 2.35m(NWI) FOUL      FOUL     
  4 #   87 Poolaw, Ricardo    10 BIO                    3.00m      2.97m   NWI   9-09.00 
     FOUL      1.68m(NWI) 2.97m(NWI) 2.49m(NWI) FOUL      FOUL     
  5 #  451 Kendall, Chase     09 ZIA                    3.01m      2.86m   NWI   9-04.75 
     2.71m(NWI) 2.62m(NWI) 2.74m(NWI) 2.86m(NWI) 2.77m(NWI) 2.58m(NWI)
  6 #  131 Konte, Garaba      09 CTC                    2.74m      2.63m   NWI   8-07.50 
     FOUL      2.28m(NWI) 2.63m(NWI) 2.46m(NWI) 2.59m(NWI) 2.39m(NWI)
  7 #  243 Paul, Diego        09 RRTC                   2.70m      2.52m   NWI   8-03.25 
     FOUL      2.19m(NWI) 2.52m(NWI) 2.52m(NWI) FOUL      1.94m(NWI)
  8 #  132 Konte, Yusuf       11 CTC                    2.43m      2.51m   NWI   8-03.00 
     FOUL      2.42m(NWI) 2.51m(NWI) 2.50m(NWI) 2.46m(NWI) FOUL     
  9 #  382 Fleg, Bah'Hozhoon  11 SWTC                              2.38m   NWI   7-09.75 
     2.14m(NWI) 2.21m(NWI) 2.38m(NWI)         
 10 #  220 Cichy, Vincent     11 RRTC                   2.40m      2.32m   NWI   7-07.50 
     FOUL      FOUL      2.32m(NWI)         
 11 #  314 Midgett, Eli       10 SOL                    2.79m      2.29m   NWI   7-06.25 
     FOUL      2.29m(NWI) 1.94m(NWI)         
 12 #  207 Cole, Tucker       11 MTC                    2.26m      1.89m   NWI   6-02.50 
     1.89m(NWI) FOUL      1.83m(NWI)         
 13 #  278 Castleberry, Luke  10 SOL                    2.13m      1.58m   NWI   5-02.25 
     FOUL      1.58m(NWI) FOUL              
 
Shot Put 2k 8U Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 #  291 Herrera, James     09 SOL                    4.79m      5.22m   17-01.50 
      3.80m  2.89m  FOUL  4.60m  4.84m  5.22m
  2 #  423 Ocampo, Ezra       09 UNANM                             5.20m   17-00.75 
      4.52m  4.29m  4.08m  4.46m  4.89m  5.20m
  3 #  425 Ocampo, Jonah      09 UNANM                             3.57m   11-08.50 
      3.57m  3.28m  3.34m  3.26m  2.88m  3.11m
  4 #  278 Castleberry, Luke  10 SOL                    2.42m      2.59m    8-06.00 
      2.59m  FOUL  1.69m  2.46m  FOUL  2.18m
 
Javelin Throw 300g 8U Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 #  423 Ocampo, Ezra       09 UNANM                            18.88m      61-11 
      FOUL  18.88m  18.19m  16.37m  17.33m  16.19m
  2 #  458 Sena, Moses        09 ZIA                              14.78m      48-06 
      12.21m  12.63m  13.49m  14.22m  14.78m  13.04m
  3 #  291 Herrera, James     09 SOL                   10.00m     13.40m      43-11 
      13.40m  9.25m  FOUL  11.57m  11.29m  10.93m
  4 #  425 Ocampo, Jonah      09 UNANM                  9.47m      8.09m      26-06 
      6.48m  7.68m  8.09m  7.92m  7.98m  5.78m
  5 #  243 Paul, Diego        09 RRTC                   7.79m      8.07m      26-06 
      7.32m  FOUL  6.80m  6.65m  7.01m  8.07m
  6 #    9 Begay, Simon       10 AAT                    6.74m      6.96m      22-10 
      FOUL  FOUL  5.34m  FOUL  FOUL  6.96m
  7 #   55 VanGoethem, Natha  10 AAT                               5.14m      16-10 
      5.14m  4.69m  5.05m  4.94m  4.38m  4.74m
  8 #   48 Poindexter, Augus  10 AAT                    4.63m      4.88m      16-00 
      4.12m  3.19m  4.69m  2.94m  FOUL  4.88m
 
100 Meter Dash 9-10 Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 #  252 Schrock, Parker    07 RRTC                   14.46      14.93Q  NWI  3 
  2 #  238 McMillian, Isaiah  08 RRTC                   14.75      15.38Q  NWI  1 
  3 #  449 Gabaldon, Jacob    07 ZIA                    15.23      15.95Q  NWI  2 
  4 #  446 Cooper, Amin       08 ZIA                    14.49      15.70Q  NWI  1 
  5 #  193 McKenzie, Yaquez   07 JJTC                   14.84      15.78Q  NWI  3 
  6 #  215 Bacahui, Milam     08 RRTC                   15.77      16.00Q  NWI  2 
  7 #  251 Schluep, Brandon   08 RRTC                   15.84      16.00q  NWI  3 
  8 #  459 Sims, Kadarious    07 ZIA                    14.09      16.24q  NWI  2 
  9 #  241 Parrish, Elijah    08 RRTC                   16.00      16.54   NWI  1 
 10 #  117 Fox, Austin        07 CTC                    15.85      16.72   NWI  1 
 11 #  457 Morris, Rashuad    08 ZIA                    17.17      16.99   NWI  1 
 12 #  450 Goree, Isaiah      07 ZIA                    16.33      17.07   NWI  3 
 13 #   84 Lyon, Jesse        07 BIO                    16.37      17.23   NWI  2 
 14 #  149 Portillo III, Jer  08 CTC                    17.34      17.52   NWI  3 
 15 #   65 Ingersoll, Kaden   08 AOC                    16.93      17.94   NWI  3 
 16 #  201 Peele, Corde       08 MS                                18.22   NWI  3 
 17 #   79 Logan, Troy        08 BIO                    16.81      18.38   NWI  2 
 18 #  456 Morris, Rache      08 ZIA                    17.82      18.57   NWI  2 
 19 #  445 Cisneros, Julian   07 ZIA                    17.91      18.59   NWI  2 
 20 #   85 McCoy, Tayvon      08 BIO                               18.75   NWI  2 
 21 #  263 Tafoya, Damien     08 RRTC                   18.78      19.55   NWI  3 
 22 #  139 McConnell, Cody    08 CTC                    19.88      19.77   NWI  1 
 
100 Meter Dash 9-10 Boys
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 #  252 Schrock, Parker    07 RRTC                   14.93      14.94   NWI 
  2 #  238 McMillian, Isaiah  08 RRTC                   15.38      15.05   NWI 
  3 #  446 Cooper, Amin       08 ZIA                    15.70      15.52   NWI 
  4 #  449 Gabaldon, Jacob    07 ZIA                    15.95      15.62   NWI 
  5 #  193 McKenzie, Yaquez   07 JJTC                   15.78      15.67   NWI 
  6 #  215 Bacahui, Milam     08 RRTC                   16.00      15.69   NWI 
  7 #  251 Schluep, Brandon   08 RRTC                   16.00      15.98   NWI 
 
200 Meter Dash 9-10 Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 #  252 Schrock, Parker    07 RRTC                   28.85      30.51Q  NWI  2 
  2 #  194 Montano, Tanner    07 JJTC                   30.18      31.57Q  NWI  4 
  3 #  238 McMillian, Isaiah  08 RRTC                   32.25      32.30Q  NWI  3 
  4 #  236 Martinez, Jaiden   07 RRTC                   32.54      32.33Q  NWI  1 
  5 #  193 McKenzie, Yaquez   07 JJTC                   32.81      32.85Q  NWI  3 
  6 #  215 Bacahui, Milam     08 RRTC                   32.31      33.00Q  NWI  1 
  7 #  449 Gabaldon, Jacob    07 ZIA                    33.38      34.32Q  NWI  2 
  8 #  117 Fox, Austin        07 CTC                    33.69      34.42Q  NWI  4 
  9 #  283 Foutz, Jonah       08 SOL                    33.85      33.95   NWI  3 
 10 #  414 Lee, Jaythan       07 UNANM                  33.94      34.27   NWI  1 
 11 #   84 Lyon, Jesse        07 BIO                    34.05      34.51   NWI  1 
 12 #  450 Goree, Isaiah      07 ZIA                    34.07      34.68   NWI  3 
 13 #  206 Cole, Lincoln      07 MTC                    33.34      35.71   NWI  4 
 14 #  184 Goroum, Landen     07 JJTC                   33.67      36.28   NWI  2 
 15 #  189 Maestas, Ethan     08 JJTC                   35.62      36.93   NWI  2 
 16 #   65 Ingersoll, Kaden   08 AOC                    35.67      37.02   NWI  2 
 17 #  201 Peele, Corde       08 MS                                37.42   NWI  4 
 18 #  142 Miller, Yared      07 CTC                    35.54      37.49   NWI  4 
 19 #  149 Portillo III, Jer  08 CTC                    37.25      37.65   NWI  3 
 20 #  116 Foutz, Justus      08 CTC                    35.71      37.78   NWI  4 
 21 #  110 Dixon, Jalil       08 CTC                    39.67      37.83   NWI  4 
 22 #  325 Sands, Stephen     07 SOL                    37.27      38.99   NWI  1 
 23 #  222 Dairsow, Devin     08 RRTC                   37.75      40.15   NWI  3 
 
200 Meter Dash 9-10 Boys
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 #  252 Schrock, Parker    07 RRTC                   30.51      31.15   NWI 
  2 #  194 Montano, Tanner    07 JJTC                   31.57      32.14   NWI 
  3 #  236 Martinez, Jaiden   07 RRTC                   32.33      32.89   NWI 
  4 #  238 McMillian, Isaiah  08 RRTC                   32.30      33.14   NWI 
  5 #  449 Gabaldon, Jacob    07 ZIA                    34.32      33.78   NWI 
  6 #  215 Bacahui, Milam     08 RRTC                   33.00      33.83   NWI 
  7 #  193 McKenzie, Yaquez   07 JJTC                   32.85      33.86   NWI 
  8 #  117 Fox, Austin        07 CTC                    34.42      34.31   NWI 
 
400 Meter Dash 9-10 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 #  236 Martinez, Jaiden   07 RRTC                 1:11.78    1:12.07Q  1 
  2 #  446 Cooper, Amin       08 ZIA                  1:14.38    1:12.29Q  2 
  3 #  459 Sims, Kadarious    07 ZIA                  1:10.82    1:16.12Q  3 
  4 #   20 Cox-Liggins, Cayl  08 AAT                  1:13.17    1:15.37Q  2 
  5 #  206 Cole, Lincoln      07 MTC                  1:16.65    1:16.17Q  1 
  6 #  457 Morris, Rashuad    08 ZIA                  1:25.24    1:20.73Q  3 
  7 #  191 McDonald, Nikolas  07 JJTC                 1:23.48    1:20.49q  2 
  8 #  142 Miller, Yared      07 CTC                  1:21.88    1:22.65q  1 
  9 #  208 Cole, Wyatt        08 MTC                  1:19.83    1:24.04   3 
 10 #  196 Salazar, Luke      07 JJTC                 1:23.89    1:24.38   1 
 11 #   79 Logan, Troy        08 BIO                  1:22.15    1:26.35   2 
 12 #  270 Begay, Jarom       08 SOL                  1:30.64    1:26.64   1 
 13 #  453 Kist Jr, Christop  08 ZIA                  1:25.74    1:27.14   1 
 14 #  153 Reed, Gavin        08 CTC                  1:26.58    1:27.28   2 
 15 #  102 Burks, Mason       08 CTC                  1:19.91    1:29.61   3 
 16 #  341 Wollard, Seth      07 SOL                             1:29.86   1 
 17 #   42 Myers, Michael     08 AAT                  1:32.60    1:34.86   3 
 18 #  456 Morris, Rache      08 ZIA                  1:24.92    1:35.04   3 
 
400 Meter Dash 9-10 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 #  236 Martinez, Jaiden   07 RRTC                 1:12.07    1:10.88  
  2 #  446 Cooper, Amin       08 ZIA                  1:12.29    1:10.89  
  3 #  459 Sims, Kadarious    07 ZIA                  1:16.12    1:11.94  
  4 #   20 Cox-Liggins, Cayl  08 AAT                  1:15.37    1:12.95  
  5 #  206 Cole, Lincoln      07 MTC                  1:16.17    1:13.31  
  6 #  457 Morris, Rashuad    08 ZIA                  1:20.73    1:20.48  
  7 #  191 McDonald, Nikolas  07 JJTC                 1:20.49    1:22.33  
  8 #  142 Miller, Yared      07 CTC                  1:22.65    1:24.35  
 
800 Meter Run 9-10 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 #  283 Foutz, Jonah       08 SOL                  3:05.52    2:57.65   1 
  2 #   47 Paine, Duncan      08 AAT                  3:06.95    2:57.97   1 
  3 #  337 Vega-Diaz, Elias   07 SOL                  3:03.49    2:59.62   1 
  4 #   83 Lyon, James        07 BIO                  3:18.56   J3:01.62   2 
  4 #  191 McDonald, Nikolas  07 JJTC                            3:01.62   1 
  6 #  208 Cole, Wyatt        08 MTC                  3:02.81    3:10.45   1 
  7 #  319 Padilla, Micah     08 SOL                  3:11.74    3:12.17   1 
  8 #  102 Burks, Mason       08 CTC                  3:00.89    3:12.26   1 
  9 #  244 Pruitt, Kevin      07 RRTC                 3:13.00    3:19.34   1 
 10 #  196 Salazar, Luke      07 JJTC                 3:07.49    3:21.71   1 
 11 #  153 Reed, Gavin        08 CTC                  3:12.85    3:27.53   1 
 12 #  270 Begay, Jarom       08 SOL                  3:26.41    3:38.06   1 
 13 #  345 Wright, Keivan     07 SOL                  3:46.16    3:48.55   1 
 
1500 Meter Run 9-10 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  337 Vega-Diaz, Elias   07 SOL                  5:56.77    6:01.26  
  2 #   47 Paine, Duncan      08 AAT                  6:12.77    6:06.83  
  3 #  102 Burks, Mason       08 CTC                  6:03.07    6:10.67  
  4 #  319 Padilla, Micah     08 SOL                  6:04.16    6:17.13  
  5 #    7 Beers, Daniel      08 AAT                  6:20.04    6:19.34  
  6 #   50 Strong, Ayden      08 AAT                  6:13.22    6:23.77  
 
4x100 Meter Relay 9-10 Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 RIO RANCHO TRACK CLUB  'A'                        1:00.33    1:00.23  
     1) #215 Bacahui, Milam 08          2) #236 Martinez, Jaiden 07       
     3) #238 McMillian, Isaiah 08       4) #252 Schrock, Parker 07        
  2 JR. JAQUARS TRACK CLUB  'A'                                  1:02.94  
     1) #184 Goroum, Landen 07          2) #179 Aguilar, Angel 08         
     3) #189 Maestas, Ethan 08          4) #194 Montano, Tanner 07        
  3 RIO RANCHO TRACK CLUB  'B'                        1:10.56    1:07.89  
     1) #251 Schluep, Brandon 08        2) #222 Dairsow, Devin 08         
     3) #250 Roybal, Martin 08          4) #241 Parrish, Elijah 08        
 
4x400 Meter Relay 9-10 Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 JR. JAQUARS TRACK CLUB  'A'                                  5:29.25  
     1) #191 McDonald, Nikolas 07       2) #196 Salazar, Luke 07          
     3) #184 Goroum, Landen 07          4) #179 Aguilar, Angel 08         
  2 SOL RUNNING CLUB  'A'                                        5:46.70  
     1) #337 Vega-Diaz, Elias 07        2) #270 Begay, Jarom 08           
     3) #341 Wollard, Seth 07           4) #319 Padilla, Micah 08         
  3 ALBUQUERQUE ATHLETICS TRACK  'A'                  6:14.79    5:55.57  
     1) #42 Myers, Michael 08           2) #7 Beers, Daniel 08            
     3) #56 Wegrzynek, John 07          4) #50 Strong, Ayden 08           
 
High Jump 9-10 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 #   20 Cox-Liggins, Cayl  08 AAT                    1.15m      1.05m    3-05.25 
     0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 
        O    P    O    O  XXX 
 -- #  434 Urwiler, Ethan     08 UNANM                  0.84m         NH            
     0.90 
      XXX 
 
Long Jump 9-10 Boys
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 #  194 Montano, Tanner    07 JJTC                   4.08m      3.96m   NWI  13-00.00 
     3.96m(NWI) 3.67m(NWI) 3.71m(NWI) 3.74m(NWI) FOUL      3.90m(NWI)
  2 #  206 Cole, Lincoln      07 MTC                    3.86m      3.85m   NWI  12-07.75 
     FOUL      FOUL      3.85m(NWI) 3.78m(NWI) 3.61m(NWI) 3.74m(NWI)
  3 #  283 Foutz, Jonah       08 SOL                    3.73m      3.78m   NWI  12-05.00 
     3.50m(NWI) 3.65m(NWI) 3.78m(NWI) 3.49m(NWI) 3.61m(NWI) 3.59m(NWI)
  4 #  459 Sims, Kadarious    07 ZIA                    4.10m      3.67m   NWI  12-00.50 
     3.39m(NWI) 3.67m(NWI) 3.67m(NWI) FOUL      3.56m(NWI) 3.54m(NWI)
  5 #  446 Cooper, Amin       08 ZIA                    3.30m      3.47m   NWI  11-04.75 
     3.25m(NWI) 3.47m(NWI) 2.96m(NWI) 3.12m(NWI) 2.99m(NWI) 3.31m(NWI)
  6 #  193 McKenzie, Yaquez   07 JJTC                   3.16m      3.46m   NWI  11-04.25 
     3.46m(NWI) 3.09m(NWI) 2.85m(NWI) 2.14m(NWI) 2.77m(NWI) 2.07m(NWI)
  7 #  208 Cole, Wyatt        08 MTC                    3.29m      3.44m   NWI  11-03.50 
     3.08m(NWI) 3.44m(NWI) 3.19m(NWI) 3.04m(NWI) FOUL      3.04m(NWI)
  8 #  414 Lee, Jaythan       07 UNANM                  3.14m      3.37m   NWI  11-00.75 
     FOUL      3.32m(NWI) FOUL      FOUL      FOUL      3.37m(NWI)
  9 #  189 Maestas, Ethan     08 JJTC                   3.22m      3.27m   NWI  10-08.75 
     FOUL      3.27m(NWI) 3.11m(NWI)         
 10 #  457 Morris, Rashuad    08 ZIA                    3.27m     J3.27m   NWI  10-08.75 
     FOUL      3.05m(NWI) 3.27m(NWI)         
 11 #  179 Aguilar, Angel     08 JJTC                   3.55m      3.26m   NWI  10-08.50 
     3.12m(NWI) 3.03m(NWI) 3.26m(NWI)         
 12 #  449 Gabaldon, Jacob    07 ZIA                    3.65m      3.22m   NWI  10-06.75 
     FOUL      3.22m(NWI) 3.15m(NWI)         
 13 #  116 Foutz, Justus      08 CTC                    3.25m      3.20m   NWI  10-06.00 
     3.20m(NWI) 2.91m(NWI) 3.01m(NWI)         
 14 #  456 Morris, Rache      08 ZIA                    3.03m      2.82m   NWI   9-03.00 
     2.76m(NWI) 2.53m(NWI) 2.82m(NWI)         
 15 #  434 Urwiler, Ethan     08 UNANM                  3.00m      2.78m   NWI   9-01.50 
     FOUL      2.78m(NWI) 2.53m(NWI)         
 16 #  201 Peele, Corde       08 MS                                2.33m   NWI   7-07.75 
     2.33m(NWI) 1.78m(NWI) FOUL              
 17 #  250 Roybal, Martin     08 RRTC                   2.52m      2.05m   NWI   6-08.75 
     1.95m(NWI) 2.00m(NWI) 2.05m(NWI)         
 
Shot Put 6 lb. 9-10 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 #  251 Schluep, Brandon   08 RRTC                   5.18m      6.19m   20-03.75 
      6.19m  5.91m  5.28m  FOUL  5.73m  5.45m
  2 #  445 Cisneros, Julian   07 ZIA                    5.92m      6.04m   19-09.75 
      6.04m  5.45m  4.89m  5.30m  5.34m  5.68m
  3 #  257 St Clair, Noah     08 RRTC                   4.48m      4.93m   16-02.25 
      4.71m  4.93m  4.63m  4.25m  FOUL  4.71m
  4 #   24 Escobedo, Jacob    08 AAT                    4.67m      4.47m   14-08.00 
      4.18m  4.19m  3.85m  3.81m  4.47m  FOUL
  5 #  325 Sands, Stephen     07 SOL                    3.65m      4.09m   13-05.00 
      4.00m  3.93m  4.09m  3.53m  3.12m  3.61m
  6 #  345 Wright, Keivan     07 SOL                    3.40m      3.85m   12-07.75 
      FOUL  3.66m  3.85m  3.57m  3.84m  3.07m
  7 #  263 Tafoya, Damien     08 RRTC                   3.81m      3.58m   11-09.00 
      3.06m  3.20m  3.11m  3.40m  3.40m  3.58m
 
Javelin Throw 300g 9-10 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 #  414 Lee, Jaythan       07 UNANM                 25.88m     26.57m      87-02 
      26.04m  FOUL  26.57m  25.71m  25.26m  25.30m
  2 #  110 Dixon, Jalil       08 CTC                   20.21m     23.66m      77-07 
      18.41m  22.55m  FOUL  22.37m  19.72m  23.66m
  3 #  241 Parrish, Elijah    08 RRTC                             19.52m      64-00 
      16.57m  18.48m  16.51m  19.52m  FOUL  FOUL
  4 #  280 Duran, Joseph      07 SOL                   16.35m     18.39m      60-04 
      15.25m  18.39m  17.99m  16.30m  16.63m  15.48m
  5 #  450 Goree, Isaiah      07 ZIA                   19.58m     17.78m      58-04 
      16.99m  16.53m  17.55m  16.08m  FOUL  17.78m
  6 #  244 Pruitt, Kevin      07 RRTC                  14.90m     17.46m      57-03 
      15.96m  16.54m  14.42m  14.14m  15.76m  17.46m
  7 #  445 Cisneros, Julian   07 ZIA                   13.58m     16.94m      55-07 
      14.50m  14.69m  15.49m  16.94m  12.09m  13.94m
  8 #  257 St Clair, Noah     08 RRTC                  12.90m     16.18m      53-01 
      14.77m  16.18m  12.85m  14.15m  14.73m  13.62m
  9 #  325 Sands, Stephen     07 SOL                   11.68m     15.94m      52-03 
      15.94m  12.02m  13.26m         
 10 #   56 Wegrzynek, John    07 AAT                   13.91m     15.22m      49-11 
      13.44m  15.22m  FOUL         
 11 #   17 Chavez, Adrian     08 AAT                   12.98m     14.84m      48-08 
      14.42m  14.47m  14.84m         
 12 #  263 Tafoya, Damien     08 RRTC                  13.57m     13.91m      45-08 
      10.36m  13.63m  13.91m         
 13 #  222 Dairsow, Devin     08 RRTC                  11.49m     11.77m      38-07 
      FOUL  11.55m  11.77m         
 14 #  250 Roybal, Martin     08 RRTC                  11.43m     10.92m      35-10 
      10.92m  5.96m  7.90m         
 15 #  345 Wright, Keivan     07 SOL                    7.85m      9.91m      32-06 
      9.91m  9.22m  9.51m         
 
100 Meter Dash 11-12 Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 #  274 Burdick, Bersisa   05 SOL                    12.79      12.71Q  NWI  2 
  2 #   14 Buie, Gabriel      05 AAT                    12.93      13.32Q  NWI  1 
  3 #  188 Maestas, Christia  05 JJTC                   12.71      13.77Q  NWI  3 
  4 #  227 Dyer, Cameron      06 RRTC                   13.45      14.17Q  NWI  1 
  5 #  447 Cooper, Jabulani   05 ZIA                    13.55      14.31Q  NWI  2 
  6 #  235 Luna, Gabriel      06 RRTC                   14.23      14.70Q  NWI  3 
  7 #  436 Vallejos, Isaiah   05 UNANM                  13.73      14.71q  NWI  3 
  8 #  307 Martinez, Jonah    06 SOL                    15.47      14.93q  NWI  2 
  9 #  455 Morris, Latavious  06 ZIA                    14.85      15.09   NWI  1 
 10 #  232 Grant, Brennan     06 RRTC                   14.59      15.12   NWI  2 
 11 #  350 Coleman, Jalen     05 SOH                    15.89      16.33   NWI  3 
 12 #  225 Dennard, Jarin     06 RRTC                   14.93      16.41   NWI  1 
 13 #  441 Williamson, Javan  05 UNANM                  17.51      16.45   NWI  1 
 14 #  113 Fisher, Connor     05 CTC                    16.11      16.50   NWI  1 
 15 #  154 Rodriguez, Esteva  05 CTC                    16.63      16.57   NWI  3 
 16 #  431 Sharpe, Ryan       05 UNANM                  16.00      16.78   NWI  2 
 17 #  268 Baldonado, Troy    06 SOL                    17.31      17.07   NWI  1 
 18 #   81 Lopez, Alejandro   06 BIO                    16.79      17.10   NWI  3 
 19 #  437 Vallejos, Lucas    05 UNANM                  15.79      17.13   NWI  3 
 20 #  134 Laughlin, Mason    05 CTC                    16.41      17.50   NWI  2 
 21 #  433 Slack III, Donald  06 UNANM                  16.84      17.57   NWI  2 
 22 #  199 Ortiz, Ezekiah     06 MS                                18.39   NWI  2 
 
100 Meter Dash 11-12 Boys
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 #  274 Burdick, Bersisa   05 SOL                    12.71      12.35   NWI 
  2 #   14 Buie, Gabriel      05 AAT                    13.32      13.28   NWI 
  3 #  188 Maestas, Christia  05 JJTC                   13.77      13.94   NWI 
  4 #  227 Dyer, Cameron      06 RRTC                   14.17      13.97   NWI 
  5 #  447 Cooper, Jabulani   05 ZIA                    14.31      14.27   NWI 
  6 #  307 Martinez, Jonah    06 SOL                    14.93      14.45   NWI 
  7 #  436 Vallejos, Isaiah   05 UNANM                  14.71      14.89   NWI 
  8 #  235 Luna, Gabriel      06 RRTC                   14.70      14.91   NWI 
 
200 Meter Dash 11-12 Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 #  274 Burdick, Bersisa   05 SOL                    25.56      25.79Q  NWI  3 
  2 #   14 Buie, Gabriel      05 AAT                    27.38      27.57Q  NWI  2 
  3 #  190 Markham, Cruz      05 JJTC                   28.27      29.26Q  NWI  1 
  4 #   32 James, Vincent     06 AAT                    29.08      28.95Q  NWI  2 
  5 #  447 Cooper, Jabulani   05 ZIA                    28.99      30.23Q  NWI  1 
  6 #  237 Martinez, Nathani  05 RRTC                   29.86      30.42Q  NWI  3 
  7 #  235 Luna, Gabriel      06 RRTC                   29.92      30.51q  NWI  2 
  8 #  455 Morris, Latavious  06 ZIA                               30.57q  NWI  3 
  9 #  217 Bittel, Gabriel    06 RRTC                   29.10      31.44   NWI  3 
 10 #  436 Vallejos, Isaiah   05 UNANM                  30.75      31.97   NWI  1 
 11 #  361 Martinez, Diego    05 SOH                    32.80      32.07   NWI  3 
 12 #  232 Grant, Brennan     06 RRTC                   31.96      32.11   NWI  2 
 13 #   27 Garcia, Desiderio  06 AAT                    31.86      32.23   NWI  1 
 14 #  373 Plant, Colton      05 SOH                    35.99      32.65   NWI  2 
 15 #  336 Vargas, Ryan       05 SOL                    34.48      33.79   NWI  2 
 16 #  154 Rodriguez, Esteva  05 CTC                    34.27      36.24   NWI  3 
 17 #  437 Vallejos, Lucas    05 UNANM                  35.11      37.11   NWI  1 
 18 #  199 Ortiz, Ezekiah     06 MS                                40.37   NWI  3 
 
200 Meter Dash 11-12 Boys
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 #  274 Burdick, Bersisa   05 SOL                    25.79      25.19   NWI 
  2 #   14 Buie, Gabriel      05 AAT                    27.57      27.34   NWI 
  3 #  190 Markham, Cruz      05 JJTC                   29.26      28.57   NWI 
  4 #   32 James, Vincent     06 AAT                    28.95      28.83   NWI 
  5 #  447 Cooper, Jabulani   05 ZIA                    30.23      30.37   NWI 
  6 #  455 Morris, Latavious  06 ZIA                    30.57      30.45   NWI 
  7 #  237 Martinez, Nathani  05 RRTC                   30.42      30.58   NWI 
  8 #  235 Luna, Gabriel      06 RRTC                   30.51      30.85   NWI 
 
400 Meter Dash 11-12 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 #  274 Burdick, Bersisa   05 SOL                    59.07      57.17Q  2 
  2 #  213 Wilson, Marcus     05 MTC                  1:00.33    1:01.82Q  1 
  3 #  455 Morris, Latavious  06 ZIA                  1:08.97    1:09.83Q  3 
  4 #  317 Morford-Oberst, N  05 SOL                             1:07.18Q  2 
  5 #  361 Martinez, Diego    05 SOH                  1:09.41    1:10.21Q  1 
  6 #  217 Bittel, Gabriel    06 RRTC                 1:09.30    1:10.51Q  3 
  7 #  260 Steinfeldt, Abel   06 RRTC                 1:10.00    1:09.15q  2 
  8 #  242 Parrish, Isaiah    06 RRTC                 1:13.00    1:10.36q  1 
  9 #  134 Laughlin, Mason    05 CTC                  1:19.85    1:20.94   2 
 10 #  152 Reed, Dallan       06 CTC                  1:18.64    1:21.02   3 
 11 #  156 Sanchez, Cruz      05 CTC                  1:12.93    1:21.16   2 
 12 #  162 Tynan, Hoffman     06 CTC                  1:19.41    1:21.57   3 
 13 #  186 Lane, Lashawn      05 JJTC                 1:22.85    1:26.78   1 
 14 #  141 Medina, Joshua     05 CTC                  1:26.43    1:27.10   3 
 15 #  369 Padilla, Matias    06 SOH                  1:34.89    1:46.09   1 
 
400 Meter Dash 11-12 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 #  274 Burdick, Bersisa   05 SOL                    57.17      56.29  
  2 #  213 Wilson, Marcus     05 MTC                  1:01.82    1:04.07  
  3 #  317 Morford-Oberst, N  05 SOL                  1:07.18    1:06.27  
  4 #  455 Morris, Latavious  06 ZIA                  1:09.83    1:07.55  
  5 #  361 Martinez, Diego    05 SOH                  1:10.21    1:10.05  
  6 #  217 Bittel, Gabriel    06 RRTC                 1:10.51    1:10.92  
  7 #  242 Parrish, Isaiah    06 RRTC                 1:10.36    1:11.81  
  8 #  260 Steinfeldt, Abel   06 RRTC                 1:09.15    1:13.86  
 
800 Meter Run 11-12 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 #  213 Wilson, Marcus     05 MTC                  2:33.76    2:25.61   1 
  2 #  125 Howell, Blayne     05 CTC                  2:31.05    2:37.08   1 
  3 #  260 Steinfeldt, Abel   06 RRTC                 2:49.00    2:39.68   1 
  4 #  282 Foutz, Jack        05 SOL                  2:41.68    2:48.41   1 
  5 #   11 Bigelow, Andrew    06 AAT                  2:45.03    2:59.63   1 
  6 #  146 Perez, George      05 CTC                  3:01.87    3:07.72   1 
  7 #  223 Denison, Jaxon     06 RRTC                 2:51.63    3:08.37   1 
  8 #  248 Ross, Colin        05 RRTC                 3:04.00    3:09.61   1 
  9 #  374 Prewitt, Jacob     05 SOH                  3:21.04    3:13.69   2 
 10 #   99 Barnett, Isaiah    06 CTC                  3:25.26    3:19.29   2 
 11 #  103 Burks, Maxwell     06 CTC                  2:52.49    3:20.07   1 
 12 #  249 Roybal, Mario      05 RRTC                 3:15.00    3:22.17   2 
 13 #  245 Pruitt, Kyle       05 RRTC                 3:11.00    3:37.93   1 
 14 #  141 Medina, Joshua     05 CTC                  3:20.34    3:54.86   2 
 
1500 Meter Run 11-12 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  304 Lucero, Jude       05 SOL                  5:07.63    5:14.78  
  2 #  109 Cutchen, Stoney    05 CTC                  5:17.22    5:25.45  
  3 #  260 Steinfeldt, Abel   06 RRTC                 5:36.00    5:27.64  
  4 #  156 Sanchez, Cruz      05 CTC                  5:38.87    5:34.65  
  5 #   26 Fetz, William      06 AAT                  5:39.07    5:37.78  
  6 #   49 Salazar, Isaac     05 AAT                  5:39.53    5:42.09  
  7 #    2 Armijo, Eneas      06 AAT                  5:44.23    5:42.85  
  8 #  155 Saban, Asher       06 CTC                  5:42.90    5:52.47  
  9 #  223 Denison, Jaxon     06 RRTC                 6:17.57    6:10.07  
 10 #    3 Arner, Aidan       05 AAT                  6:13.77    6:18.68  
 11 #  248 Ross, Colin        05 RRTC                 6:26.00    6:25.31  
 12 #   99 Barnett, Isaiah    06 CTC                  6:42.50    6:38.30  
 
3000 Meter Run 11-12 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  304 Lucero, Jude       05 SOL                 11:04.16   11:11.45  
  2 #  282 Foutz, Jack        05 SOL                 11:48.12   11:37.38  
  3 #  105 Chavez, Orion      06 CTC                 11:25.77   11:39.02  
  4 #  156 Sanchez, Cruz      05 CTC                 10:40.05   11:40.18  
  5 #   26 Fetz, William      06 AAT                 11:40.80   11:40.68  
  6 #   49 Salazar, Isaac     05 AAT                 11:44.40   11:52.26  
  7 #    2 Armijo, Eneas      06 AAT                 11:57.14   12:13.02  
  8 #  152 Reed, Dallan       06 CTC                 12:37.30   13:17.04  
  9 #  103 Burks, Maxwell     06 CTC                 12:33.36   13:40.52  
 10 #   28 Goodkind, Calvin   06 AAT                 13:36.77   14:54.67  
 
80 Meter Hurdles 11-12 Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 #  233 LeDoux, Sage       05 RRTC                   15.49      15.25Q  NWI  1 
  2 #  185 Herrera, Diego     05 JJTC                   16.73      16.26Q  NWI  2 
  3 #  237 Martinez, Nathani  05 RRTC                   16.46      15.66Q  NWI  1 
  4 #  180 Aragon, Mekhi      05 JJTC                   17.32      16.33Q  NWI  2 
  5 #  436 Vallejos, Isaiah   05 UNANM                  17.21      16.62Q  NWI  2 
  6 #  431 Sharpe, Ryan       05 UNANM                  17.28      16.74Q  NWI  1 
  7 #  329 Swanson, Carter    05 SOL                    17.43      17.03q  NWI  2 
  8 #  186 Lane, Lashawn      05 JJTC                   17.70      17.23q  NWI  2 
  9 #  424 Ocampo, Isaiah     06 UNANM                             18.74   NWI  1 
 10 #  144 Ortega, Vaughn     06 CTC                    20.35      19.76   NWI  1 
 
80 Meter Hurdles 11-12 Boys
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 #  233 LeDoux, Sage       05 RRTC                   15.25      15.22   NWI 
  2 #  237 Martinez, Nathani  05 RRTC                   15.66      15.73   NWI 
  3 #  185 Herrera, Diego     05 JJTC                   16.26      15.87   NWI 
  4 #  180 Aragon, Mekhi      05 JJTC                   16.33      16.02   NWI 
  5 #  436 Vallejos, Isaiah   05 UNANM                  16.62      16.37   NWI 
  6 #  329 Swanson, Carter    05 SOL                    17.03      16.53   NWI 
  7 #  186 Lane, Lashawn      05 JJTC                   17.23      17.19   NWI 
  8 #  431 Sharpe, Ryan       05 UNANM                  16.74      17.58   NWI 
 
4x100 Meter Relay 11-12 Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 RIO RANCHO TRACK CLUB  'A'                          55.67      55.84  
     1) #227 Dyer, Cameron 06           2) #217 Bittel, Gabriel 06        
     3) #225 Dennard, Jarin 06          4) #235 Luna, Gabriel 06          
  2 JR. JAQUARS TRACK CLUB  'A'                         55.86      55.93  
     1) #183 Gehres, Kellan 05          2) #190 Markham, Cruz 05          
     3) #180 Aragon, Mekhi 05           4) #188 Maestas, Christian 05     
  3 RIO RANCHO TRACK CLUB  'B'                        1:00.31      59.24  
     1) #232 Grant, Brennan 06          2) #237 Martinez, Nathaniel 05    
     3) #233 LeDoux, Sage 05            4) #262 Tafoya, Christian 05      
  4 SOL RUNNING CLUB  'A'                                        1:01.03  
     1) #307 Martinez, Jonah 06         2) #339 Wollard, Ian 05           
     3) #268 Baldonado, Troy 06         4) #336 Vargas, Ryan 05           
  5 SONS OF HERMES  'A'                                          1:07.79  
     1) #346 Aguilar, Adam 05           2) #369 Padilla, Matias 06        
     3) #376 Sisneros, Santiago 05      4) #350 Coleman, Jalen 05         
 
4x400 Meter Relay 11-12 Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 COUGAR TRACK CLUB  'A'                            4:39.64    4:55.15  
     1) #105 Chavez, Orion 06           2) #109 Cutchen, Stoney 05        
     3) #125 Howell, Blayne 05          4) #155 Saban, Asher 06           
  2 SOL RUNNING CLUB  'A'                                        5:06.90  
     1) #329 Swanson, Carter 05         2) #320 Pautz, Benjamin 05        
     3) #317 Morford-Oberst, Nicolai 05 4) #300 Lee, Gordon 05            
  3 ALBUQUERQUE ATHLETICS TRACK  'A'                  5:58.70    5:13.32  
     1) #27 Garcia, Desiderio 06        2) #41 Mingley, Hadrian 06        
     3) #52 Suo-Anttila, Lukas 05       4) #13 Bramlett, Daylen 05        
  4 JR. JAQUARS TRACK CLUB  'A'                                  5:13.91  
     1) #180 Aragon, Mekhi 05           2) #185 Herrera, Diego 05         
     3) #186 Lane, Lashawn 05           4) #183 Gehres, Kellan 05         
  5 SONS OF HERMES  'A'                               5:30.10    5:21.54  
     1) #350 Coleman, Jalen 05          2) #373 Plant, Colton 05          
     3) #374 Prewitt, Jacob 05          4) #361 Martinez, Diego 05        
  6 SOL RUNNING CLUB  'B'                                        5:22.85  
     1) #273 Brazell, Conner 05         2) #313 Midgett, Cohen 06         
     3) #339 Wollard, Ian 05            4) #336 Vargas, Ryan 05           
 
4x800 Meter Relay 11-12 Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 SOL RUNNING CLUB  'A'                                       11:40.53  
     1) #300 Lee, Gordon 05             2) #329 Swanson, Carter 05        
     3) #320 Pautz, Benjamin 05         4) #304 Lucero, Jude 05           
  2 ALBUQUERQUE ATHLETICS TRACK  'A'                            12:33.40  
     1) #3 Arner, Aidan 05              2) #41 Mingley, Hadrian 06        
     3) #28 Goodkind, Calvin 06         4) #13 Bramlett, Daylen 05        
 
High Jump 11-12 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 #  402 Del Frate, Nico    05 UNANM                  1.20m      1.30m    4-03.25 
     0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 
      PPP  PPP  PPP  PPP    O    O    O    O   XO  XXX 
  2 #  125 Howell, Blayne     05 CTC                    1.25m      1.25m    4-01.25 
     0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 
      PPP  PPP  PPP  PPP    O    O  XXO   XO  XXX 
  3 #  313 Midgett, Cohen     06 SOL                    1.10m      1.20m    3-11.25 
     0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 
        O    O    O    O    O    O    O  XXX 
  4 #  248 Ross, Colin        05 RRTC                   1.00m      1.15m    3-09.25 
     0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 
        O    O    O    O    O    O  XXX 
  5 #   32 James, Vincent     06 AAT                    1.20m     J1.15m    3-09.25 
     0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 
      PPP  PPP  PPP    O    O   XO  XXX 
  6 #  162 Tynan, Hoffman     06 CTC                    1.00m      1.00m    3-03.25 
     0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 
        O    O    O    X  XXX 
 -- #  144 Ortega, Vaughn     06 CTC                    0.95m         NH            
     0.90 
      XXX 
 -- #  262 Tafoya, Christian  05 RRTC                   1.00m         NH            
     0.90 0.95 1.00 
      PPP  PPP  XXX 
 
Long Jump 11-12 Boys
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 #  188 Maestas, Christia  05 JJTC                   4.63m      4.72m   NWI  15-06.00 
     4.37m(NWI) 4.17m(NWI) 4.51m(NWI) 4.52m(NWI) 4.57m(NWI) 4.72m(NWI)
  2 #   32 James, Vincent     06 AAT                    4.22m      4.66m   NWI  15-03.50 
     4.04m(NWI) 4.66m(NWI) 4.50m(NWI) 4.30m(NWI) FOUL      FOUL     
  3 #  213 Wilson, Marcus     05 MTC                    5.02m      4.62m   NWI  15-02.00 
     FOUL      4.62m(NWI) 3.91m(NWI) 3.86m(NWI) FOUL      FOUL     
  4 #  190 Markham, Cruz      05 JJTC                   4.15m      4.60m   NWI  15-01.25 
     4.12m(NWI) FOUL      FOUL      FOUL      4.40m(NWI) 4.60m(NWI)
  5 #  307 Martinez, Jonah    06 SOL                    4.09m      4.40m   NWI  14-05.25 
     FOUL      FOUL      4.19m(NWI) 4.16m(NWI) 4.40m(NWI) FOUL     
  6 #  227 Dyer, Cameron      06 RRTC                   4.21m      4.29m   NWI  14-01.00 
     4.15m(NWI) 4.29m(NWI) FOUL      4.29m(NWI) FOUL      4.21m(NWI)
  7 #  185 Herrera, Diego     05 JJTC                   3.88m      4.21m   NWI  13-09.75 
     4.10m(NWI) FOUL      FOUL      4.04m(NWI) 4.21m(NWI) 3.98m(NWI)
  8 #  233 LeDoux, Sage       05 RRTC                   4.18m      4.09m   NWI  13-05.00 
     4.06m(NWI) 3.75m(NWI) 4.09m(NWI) FOUL      FOUL      FOUL     
  9 #  155 Saban, Asher       06 CTC                    4.05m      3.86m   NWI  12-08.00 
     3.86m(NWI) 3.41m(NWI) 3.72m(NWI)         
 10 #  199 Ortiz, Ezekiah     06 MS                                3.78m   NWI  12-05.00 
     3.22m(NWI) FOUL      3.78m(NWI)         
 11 #  373 Plant, Colton      05 SOH                               3.74m   NWI  12-03.25 
     FOUL      3.65m(NWI) 3.74m(NWI)         
 12 #   81 Lopez, Alejandro   06 BIO                    3.32m      3.15m   NWI  10-04.00 
     3.15m(NWI) 2.87m(NWI) 1.92m(NWI)         
 13 #  113 Fisher, Connor     05 CTC                    3.44m      2.93m   NWI   9-07.50 
     2.93m(NWI) FOUL      2.89m(NWI)         
 14 #  249 Roybal, Mario      05 RRTC                   3.15m      2.51m   NWI   8-03.00 
     FOUL      FOUL      2.51m(NWI)         
 
Shot Put 6 lb. 11-12 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 #   71 Aguirre, Andrew    05 BIO                   10.50m     10.69m   35-01.00 
      10.17m  10.07m  10.69m  10.45m  10.48m  9.46m
  2 #  441 Williamson, Javan  05 UNANM                 10.70m      9.60m   31-06.00 
      9.14m  9.26m  9.45m  9.60m  8.82m  8.97m
  3 #  176 Smith, Darrian     05 IDT                    8.96m      8.75m   28-08.50 
      FOUL  8.51m  8.75m  7.50m  FOUL  7.80m
  4 #  444 Baca, Jon          06 ZIA                    7.39m      8.25m   27-01.00 
      7.57m  7.61m  8.25m  8.03m  8.06m  7.59m
  5 #  346 Aguilar, Adam      05 SOH                               7.65m   25-01.25 
      6.83m  6.17m  6.55m  6.89m  5.94m  7.65m
  6 #  402 Del Frate, Nico    05 UNANM                  6.45m      6.59m   21-07.50 
      6.43m  FOUL  6.30m  6.59m  6.11m  6.58m
  7 #  376 Sisneros, Santiag  05 SOH                               6.02m   19-09.00 
      FOUL  5.32m  6.00m  6.02m  FOUL  5.89m
  8 #   78 Logan, Marshall    06 BIO                    6.55m      5.62m   18-05.25 
      4.71m  5.39m  5.38m  4.83m  5.11m  5.62m
  9 #   88 Poolaw, Ricky      06 BIO                    5.58m      5.19m   17-00.50 
      4.44m  4.63m  5.19m         
 
Discus Throw 1kg 11-12 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 #  441 Williamson, Javan  05 UNANM                 23.93m     26.42m      86-08 
      23.68m  25.30m  23.36m  26.42m  24.31m  24.52m
  2 #   71 Aguirre, Andrew    05 BIO                   21.41m     23.17m      76-00 
      FOUL  18.52m  22.23m  20.54m  19.77m  23.17m
  3 #  176 Smith, Darrian     05 IDT                   24.96m     23.00m      75-05 
      FOUL  23.00m  19.85m  FOUL  FOUL  FOUL
  4 #  431 Sharpe, Ryan       05 UNANM                 44.00m     21.47m      70-05 
      16.93m  18.27m  17.58m  19.44m  21.47m  20.60m
  5 #  346 Aguilar, Adam      05 SOH                              17.04m      55-11 
      16.77m  14.46m  FOUL  16.53m  17.04m  FOUL
  6 #   78 Logan, Marshall    06 BIO                   14.65m     14.56m      47-09 
      12.08m  12.35m  13.07m  10.73m  14.56m  13.02m
  7 #  187 Lane III, Dean     05 JJTC                  13.94m     14.15m      46-05 
      12.73m  12.36m  FOUL  FOUL  12.97m  14.15m
  8 #  376 Sisneros, Santiag  05 SOH                              13.17m      43-02 
      13.17m  11.43m  FOUL  12.05m  FOUL  11.77m
  9 #   72 Alvarado, Isaiah   05 BIO                   11.66m      9.54m      31-03 
      9.54m  FOUL  9.51m         
 10 #   88 Poolaw, Ricky      06 BIO                    9.98m      9.45m      31-00 
      FOUL  8.48m  9.45m         
 11 #  369 Padilla, Matias    06 SOH                               7.41m      24-04 
      7.13m  7.02m  7.41m         
 
Javelin Throw 450g 11-12 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 #  447 Cooper, Jabulani   05 ZIA                   28.93m     27.77m      91-01 
      24.36m  23.54m  27.77m  23.74m  FOUL  21.54m
  2 #  109 Cutchen, Stoney    05 CTC                   23.40m     23.80m      78-01 
      18.82m  20.52m  23.80m  21.52m  20.61m  20.52m
  3 #  444 Baca, Jon          06 ZIA                   22.68m     23.21m      76-02 
      19.17m  22.25m  22.19m  23.19m  21.29m  23.21m
  4 #   53 Turtle-Morales, J  05 AAT                   22.25m     23.15m      75-11 
      21.67m  FOUL  22.20m  22.31m  22.71m  23.15m
  5 #  424 Ocampo, Isaiah     06 UNANM                            18.06m      59-03 
      15.11m  18.06m  16.63m  15.65m  17.33m  16.16m
  6 #  262 Tafoya, Christian  05 RRTC                  20.49m     17.62m      57-10 
      15.14m  14.90m  16.85m  16.41m  FOUL  17.62m
  7 #  245 Pruitt, Kyle       05 RRTC                  17.95m     16.90m      55-05 
      15.90m  11.11m  14.30m  13.60m  16.90m  16.52m
  8 #  187 Lane III, Dean     05 JJTC                  10.39m     16.24m      53-03 
      12.92m  14.77m  16.24m  15.25m  12.69m  12.68m
  9 #    2 Armijo, Eneas      06 AAT                   22.05m     15.86m      52-00 
      FOUL  15.86m  13.39m         
 10 #   72 Alvarado, Isaiah   05 BIO                    4.75m     13.87m      45-06 
      13.70m  13.87m  12.97m         
 11 #  249 Roybal, Mario      05 RRTC                             13.60m      44-07 
      12.52m  13.60m  11.14m         
 12 #  268 Baldonado, Troy    06 SOL                   20.27m     13.53m      44-05 
      13.28m  13.44m  13.53m         
 
1500 Meter Race Walk 11-12 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #   53 Turtle-Morales, J  05 AAT                  9:23.72   10:07.20  
 
100 Meter Dash 13-14 Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 #  393 Biggs, Koen        03 UNANM                  12.43      12.27Q  NWI  1 
  2 #   35 Lee, Dylan         03 AAT                    12.70      12.51Q  NWI  2 
  3 #  390 Bachechi, Joshua   03 UNANM                  12.78      12.33Q  NWI  1 
  4 #   31 Hoag, Brendyn      03 AAT                    12.53      12.53Q  NWI  2 
  5 #  226 Dennard, Trevon    03 RRTC                   12.74      12.89Q  NWI  1 
  6 #  391 Beal III, Robert   03 UNANM                  13.31      13.04Q  NWI  2 
  7 #  211 Miller, Brent      04 MTC                    14.87      14.09q  NWI  2 
  8 #  454 Madrid, Raymond    04 ZIA                    14.09      14.17q  NWI  1 
  9 #  157 Sanchez, Diego     03 CTC                    14.85      14.53   NWI  1 
 
100 Meter Dash 13-14 Boys
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 #   31 Hoag, Brendyn      03 AAT                    12.53      12.74   NWI 
  2 #  390 Bachechi, Joshua   03 UNANM                  12.33      12.82   NWI 
  3 #  226 Dennard, Trevon    03 RRTC                   12.89      12.85   NWI 
  4 #   35 Lee, Dylan         03 AAT                    12.51      13.07   NWI 
  5 #  391 Beal III, Robert   03 UNANM                  13.04      13.32   NWI 
  6 #  454 Madrid, Raymond    04 ZIA                    14.17      14.46   NWI 
  7 #  211 Miller, Brent      04 MTC                    14.09      14.74   NWI 
 
200 Meter Dash 13-14 Boys
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 #  393 Biggs, Koen        03 UNANM                  25.60      25.74   NWI 
  2 #  390 Bachechi, Joshua   03 UNANM                  26.08      25.90   NWI 
  3 #  226 Dennard, Trevon    03 RRTC                   26.30      26.20   NWI 
  4 #  169 Clonts, Alexander  03 IDT                    27.47      27.11   NWI 
  5 #  391 Beal III, Robert   03 UNANM                  26.57      27.21   NWI 
  6 #  211 Miller, Brent      04 MTC                    30.79      29.09   NWI 
  7 #  435 Urwiler, Logan     04 UNANM                  29.49      29.49   NWI 
  8 #  344 Wright, Bijan      04 SOL                    31.00      29.51   NWI 
 
400 Meter Dash 13-14 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 #  391 Beal III, Robert   03 UNANM                  59.40      59.71Q  2 
  2 #  226 Dennard, Trevon    03 RRTC                   57.95    1:00.48Q  1 
  3 #  169 Clonts, Alexander  03 IDT                  1:01.12    1:03.97Q  1 
  4 #    6 Beaty, Hadley      03 AAT                  1:00.90    1:05.73Q  2 
  5 #  264 Waldron, Evan      04 RRTC                 1:06.00    1:07.33Q  2 
  6 #  435 Urwiler, Logan     04 UNANM                1:04.00    1:07.55Q  1 
  7 #  157 Sanchez, Diego     03 CTC                  1:10.60    1:13.37q  2 
  8 #  135 Laughlin, Spencer  03 CTC                  1:13.63    1:15.39q  1 
  9 #  308 Martinez, Mateo    04 SOL                  1:18.97    1:21.66   1 
 
400 Meter Dash 13-14 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 #  226 Dennard, Trevon    03 RRTC                 1:00.48      58.00  
  2 #  391 Beal III, Robert   03 UNANM                  59.71      58.77  
  3 #  169 Clonts, Alexander  03 IDT                  1:03.97    1:01.44  
  4 #    6 Beaty, Hadley      03 AAT                  1:05.73    1:02.72  
  5 #  435 Urwiler, Logan     04 UNANM                1:07.55    1:03.80  
  6 #  264 Waldron, Evan      04 RRTC                 1:07.33    1:08.63  
  7 #  135 Laughlin, Spencer  03 CTC                  1:15.39    1:12.76  
  8 #  157 Sanchez, Diego     03 CTC                  1:13.37    1:14.59  
 
800 Meter Run 13-14 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  126 Howell, Brandon    03 CTC                  2:12.92    2:25.64  
  2 #   12 Bourdon, Gustav    03 AAT                  2:32.21    2:31.95  
  3 #  318 Navarrete, Alejan  04 SOL                  2:33.82    2:33.40  
  4 #  331 Trueba, Jared      04 SOL                  2:38.76    2:33.82  
  5 #  330 Toya, Cody         04 SOL                  2:41.89    2:39.55  
  6 #  377 Sisneros, Santos   04 SOH                  2:41.21    2:39.76  
  7 #  311 Martinez-Crook, N  03 SOL                  2:44.09    2:46.78  
  8 #  127 Hunter, Eliot      03 CTC                  3:17.15    3:07.23  
 
1500 Meter Run 13-14 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  126 Howell, Brandon    03 CTC                  4:41.55    4:44.56  
  2 #   12 Bourdon, Gustav    03 AAT                  5:25.57    5:16.71  
  3 #   33 Kulek, Michael     04 AAT                  5:21.93    5:17.34  
  4 #   46 Padilla, Jeremiah  03 AAT                  5:24.55    5:20.63  
  5 #  330 Toya, Cody         04 SOL                  5:20.91    5:20.67  
  6 #  318 Navarrete, Alejan  04 SOL                  5:24.50    5:22.33  
  7 #  266 Arruti, Quinn      03 SOL                  5:35.78    5:24.50  
  8 #  311 Martinez-Crook, N  03 SOL                  5:14.88    5:37.89  
  9 #  377 Sisneros, Santos   04 SOH                  5:51.21    5:40.72  
 10 #  127 Hunter, Eliot      03 CTC                  6:18.57    6:10.77  
 
3000 Meter Run 13-14 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #   33 Kulek, Michael     04 AAT                 10:51.98   11:23.57  
  2 #   46 Padilla, Jeremiah  03 AAT                 11:22.82   12:02.53  
  3 #  266 Arruti, Quinn      03 SOL                 11:20.87   12:04.42  
  4 #  143 Ortega, Dylan      04 CTC                 11:40.42   12:17.45  
 
100 Meter Hurdles 13-14 Boys
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 #  387 Avila, Antonio     03 UNANM                  15.77      16.89   NWI 
  2 #  344 Wright, Bijan      04 SOL                    19.85      18.90   NWI 
  3 #  416 Lujan, Daymon      04 UNANM                  20.27      20.14   NWI 
  4 #  234 LeDoux, Sebastian  03 RRTC                   20.06      20.51   NWI 
  5 #   57 Widner, Evan       03 AAT                    20.93      21.35   NWI 
  6 #  214 Baca, Dylan        03 RRTC                   21.20      21.36   NWI 
  7 #  135 Laughlin, Spencer  03 CTC                    21.52      21.46   NWI 
  8 #  288 Gutierrez, Isaiah  04 SOL                    21.91      22.33   NWI 
 
200 Meter Hurdles 13-14 Boys
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 #  344 Wright, Bijan      04 SOL                               32.48   NWI 
  2 #  288 Gutierrez, Isaiah  04 SOL                               36.14   NWI 
  3 #   57 Widner, Evan       03 AAT                               36.32   NWI 
  4 #  311 Martinez-Crook, N  03 SOL                               36.67   NWI 
  5 #  135 Laughlin, Spencer  03 CTC                               37.12   NWI 
 
4x100 Meter Relay 13-14 Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 ALBUQUERQUE ATHLETICS TRACK  'A'                    52.13      52.12  
     1) #6 Beaty, Hadley 03             2) #35 Lee, Dylan 03              
     3) #5 Ball, Gabriel 04             4) #31 Hoag, Brendyn 03           
  2 RIO RANCHO TRACK CLUB  'A'                                     55.72  
     1) #214 Baca, Dylan 03             2) #226 Dennard, Trevon 03        
     3) #234 LeDoux, Sebastian 03       4) #264 Waldron, Evan 04          
 
4x400 Meter Relay 13-14 Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 SOL RUNNING CLUB  'A'                                        4:36.72  
     1) #344 Wright, Bijan 04           2) #331 Trueba, Jared 04          
     3) #330 Toya, Cody 04              4) #318 Navarrete, Alejandro 04   
 
4x800 Meter Relay 13-14 Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 SOL RUNNING CLUB  'A'                                       11:07.67  
     1) #318 Navarrete, Alejandro 04    2) #311 Martinez-Crook, Nathaniel 
     3) #331 Trueba, Jared 04           4) #330 Toya, Cody 04             
 
High Jump 13-14 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 #  126 Howell, Brandon    03 CTC                    1.74m      1.65m    5-05.00 
     1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 
        P    P    P    P    P    O    O    O   XO  XXO  XXX 
  2 #   31 Hoag, Brendyn      03 AAT                    1.55m      1.60m    5-03.00 
     1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 
        P    P    P    O    O    O    O   XO   XO  XXX 
  3 #   35 Lee, Dylan         03 AAT                    1.50m     J1.60m    5-03.00 
     1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 
        P    P    P    O    O    O    O    O  XXO  XXX 
  4 #    5 Ball, Gabriel      04 AAT                    1.60m      1.55m    5-01.00 
     1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 
        P    P    P    O    O    O    O   XO  XXX 
  5 #   57 Widner, Evan       03 AAT                    1.55m      1.50m    4-11.00 
     1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 
        P    P    P   XO    O   XO    O  XXX 
  6 #  387 Avila, Antonio     03 UNANM                  1.53m     J1.50m    4-11.00 
     1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 
        P    P    P   XO    O   XO  XXO  XXX 
  7 #  394 Bryant, Dustin     04 UNANM                  1.57m      1.45m    4-09.00 
     1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 
        P    P    P   XO    O    O  XXX 
  8 #  454 Madrid, Raymond    04 ZIA                    1.35m      1.30m    4-03.25 
     1.20 1.25 1.30 1.35 
        O    O    O  XXX 
 
Long Jump 13-14 Boys
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 #   35 Lee, Dylan         03 AAT                    5.58m      5.81m   NWI  19-00.75 
     FOUL      5.81m(NWI) 5.48m(NWI) FOUL      5.77m(NWI) FOUL     
  2 #   31 Hoag, Brendyn      03 AAT                    5.71m      5.61m   NWI  18-05.00 
     5.61m(NWI) FOUL      5.61m(NWI) FOUL      FOUL      FOUL     
  3 #  170 Davis, Brett       03 IDT                    5.06m      5.38m   NWI  17-08.00 
     FOUL      5.29m(NWI) FOUL      5.27m(NWI) 5.38m(NWI) FOUL     
  4 #  394 Bryant, Dustin     04 UNANM                  5.13m      5.17m   NWI  16-11.50 
     5.14m(NWI) 4.89m(NWI) FOUL      5.17m(NWI) FOUL      FOUL     
  5 #  387 Avila, Antonio     03 UNANM                  4.58m      5.01m   NWI  16-05.25 
     3.25m(NWI) 4.91m(NWI) 4.22m(NWI) FOUL      5.01m(NWI) FOUL     
  6 #    5 Ball, Gabriel      04 AAT                    4.62m      4.89m   NWI  16-00.50 
     FOUL      4.88m(NWI) 4.89m(NWI) FOUL      FOUL      FOUL     
  7 #    6 Beaty, Hadley      03 AAT                    4.76m      4.74m   NWI  15-06.75 
     FOUL      4.73m(NWI) 4.74m(NWI) 4.29m(NWI) 4.49m(NWI) 4.63m(NWI)
  8 #  454 Madrid, Raymond    04 ZIA                    4.24m      4.38m   NWI  14-04.50 
     4.21m(NWI) 4.22m(NWI) 4.38m(NWI) 4.07m(NWI) 4.33m(NWI) 4.38m(NWI)
  9 #  169 Clonts, Alexander  03 IDT                    3.98m      4.11m   NWI  13-06.00 
     3.20m(NWI) 3.61m(NWI) 4.11m(NWI)         
 
Shot Put 4kg 13-14 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 #  419 Maestas, Diego     03 UNANM                            11.48m   37-08.00 
      11.09m  11.46m  10.74m  11.46m  11.03m  11.48m
  2 #  121 Garcia, Ryan       03 CTC                   10.43m     11.39m   37-04.50 
      10.84m  10.82m  11.39m  10.49m  10.94m  10.82m
  3 #  170 Davis, Brett       03 IDT                               9.39m   30-09.75 
      9.28m  9.10m  8.66m  8.83m  9.39m  FOUL
  4 #   80 Lopez, Abraham     03 BIO                    8.33m      8.49m   27-10.25 
      8.06m  7.98m  7.91m  8.49m  7.93m  8.15m
  5 #  130 Johnson, Reuben    04 CTC                    7.40m      7.97m   26-01.75 
      7.43m  7.55m  7.61m  7.90m  7.97m  6.95m
  6 #  416 Lujan, Daymon      04 UNANM                  7.28m      7.67m   25-02.00 
      7.27m  7.67m  FOUL  6.93m  7.32m  7.58m
  7 #   92 Torres, Diego      04 BIO                    7.49m      7.53m   24-08.50 
      6.97m  6.91m  7.40m  6.39m  7.53m  5.78m
  8 #  140 McConnell, Nathan  04 CTC                    7.71m      7.37m   24-02.25 
      6.85m  6.70m  7.37m  6.94m  7.09m  6.56m
  9 #  106 Cordova, Marcos    03 CTC                    6.78m      6.86m   22-06.25 
      6.86m  6.43m  6.65m         
 10 #  308 Martinez, Mateo    04 SOL                    7.00m      5.99m   19-08.00 
      5.86m  5.71m  5.99m         
 
Discus Throw 1kg 13-14 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 #  419 Maestas, Diego     03 UNANM                            41.14m     135-00 
      29.83m  38.53m  34.97m  38.60m  38.18m  41.14m
  2 #  121 Garcia, Ryan       03 CTC                   32.12m     31.72m     104-01 
      31.16m  29.98m  29.85m  29.39m  26.92m  31.72m
  3 #  170 Davis, Brett       03 IDT                   28.63m     30.79m     101-00 
      FOUL  30.79m  26.19m  29.99m  27.85m  FOUL
  4 #  130 Johnson, Reuben    04 CTC                   25.91m     26.94m      88-05 
      26.71m  25.73m  FOUL  FOUL  26.94m  FOUL
  5 #  416 Lujan, Daymon      04 UNANM                 22.07m     20.99m      68-10 
      17.41m  FOUL  20.05m  20.99m  17.65m  19.73m
  6 #  308 Martinez, Mateo    04 SOL                   18.40m     20.89m      68-06 
      FOUL  FOUL  19.91m  18.19m  19.92m  20.89m
  7 #  140 McConnell, Nathan  04 CTC                   13.40m     20.08m      65-10 
      FOUL  20.08m  13.70m  19.25m  16.67m  19.90m
  8 #  106 Cordova, Marcos    03 CTC                   20.21m     19.16m      62-10 
      FOUL  FOUL  18.82m  FOUL  16.89m  19.16m
  9 #   92 Torres, Diego      04 BIO                   19.84m     18.62m      61-01 
      13.80m  18.62m  14.89m         
 10 #   80 Lopez, Abraham     03 BIO                   20.58m     18.40m      60-04 
      FOUL  16.80m  18.40m         
 11 #  143 Ortega, Dylan      04 CTC                   13.08m     13.35m      43-09 
      11.83m  13.35m  12.44m         
 12 #  255 St Clair, Ethan    04 RRTC                  12.41m     12.86m      42-02 
      12.86m  10.26m  11.16m         
 
Javelin Throw 600g 13-14 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 #  419 Maestas, Diego     03 UNANM                            50.89m     166-11 
      49.03m  50.89m  48.87m  43.71m  48.10m  41.61m
  2 #  121 Garcia, Ryan       03 CTC                   26.48m     26.95m      88-05 
      17.31m  26.95m  FOUL  FOUL  21.34m  26.29m
  3 #  308 Martinez, Mateo    04 SOL                   28.85m     23.32m      76-06 
      19.82m  19.00m  23.15m  23.32m  21.43m  22.06m
  4 #  130 Johnson, Reuben    04 CTC                   20.46m     23.16m      76-00 
      FOUL  23.16m  20.81m  FOUL  21.56m  20.87m
  5 #    6 Beaty, Hadley      03 AAT                   20.67m     22.70m      74-06 
      17.39m  20.87m  21.32m  21.64m  19.66m  22.70m
  6 #  416 Lujan, Daymon      04 UNANM                 25.60m     21.38m      70-02 
      21.27m  FOUL  FOUL  21.38m  20.70m  21.26m
  7 #  106 Cordova, Marcos    03 CTC                   19.94m     20.70m      67-11 
      18.61m  15.88m  18.15m  19.65m  18.35m  20.70m
  8 #  255 St Clair, Ethan    04 RRTC                  15.14m     16.34m      53-07 
      16.20m  15.86m  15.87m  14.26m  16.34m  16.31m
 
100 Meter Dash 15-16 Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 #  411 Hunter-Muhammad,   02 UNANM                  11.86      11.91Q  NWI  1 
  2 #  168 Ansley, Omari'Kis  02 IDT                    11.91      12.09Q  NWI  2 
  3 #  430 Reinhardt, Ayden   02 UNANM                  11.90      12.11Q  NWI  2 
  4 #  355 Griffin, Isaiah    02 SOH                    12.04      12.16Q  NWI  1 
  5 #  421 Mosley, Kenyon     02 UNANM                  11.96      12.24Q  NWI  1 
  6 #  167 Andler, Matthew    02 IDT                    12.06      12.38Q  NWI  2 
  7 #  178 Velasquez, Jared   02 IDT                    12.74      12.76q  NWI  2 
  8 #  309 Martinez, Nick     01 SOL                    13.83      14.48q  NWI  1 
  9 #   97 Baca, Phillip      02 CTC                    14.87      16.11   NWI  2 
 
100 Meter Dash 15-16 Boys
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 #  411 Hunter-Muhammad,   02 UNANM                  11.91      11.89   NWI 
  2 #  355 Griffin, Isaiah    02 SOH                    12.16      11.93   NWI 
  3 #  168 Ansley, Omari'Kis  02 IDT                    12.09      11.96   NWI 
  4 #  167 Andler, Matthew    02 IDT                    12.38      12.12   NWI 
  5 #  421 Mosley, Kenyon     02 UNANM                  12.24      12.17   NWI 
  6 #  430 Reinhardt, Ayden   02 UNANM                  12.11      12.19   NWI 
  7 #  178 Velasquez, Jared   02 IDT                    12.76      13.01   NWI 
  8 #  309 Martinez, Nick     01 SOL                    14.48      14.32   NWI 
 
200 Meter Dash 15-16 Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 #  411 Hunter-Muhammad,   02 UNANM                  24.60      24.07Q  NWI  2 
  2 #  168 Ansley, Omari'Kis  02 IDT                    24.35      24.18Q  NWI  1 
  3 #  167 Andler, Matthew    02 IDT                    25.51      24.49Q  NWI  2 
  4 #  355 Griffin, Isaiah    02 SOH                    24.50      24.65Q  NWI  1 
  5 #  430 Reinhardt, Ayden   02 UNANM                  23.76      24.58Q  NWI  2 
  6 #  173 Martinez, Matthew  01 IDT                    25.83      25.54Q  NWI  1 
  7 #  178 Velasquez, Jared   02 IDT                    26.25      26.30q  NWI  2 
  8 #  372 Perea, Demetrio    02 SOH                    25.67      26.43q  NWI  1 
  9 #  309 Martinez, Nick     01 SOL                    28.25      28.97   NWI  2 
 
200 Meter Dash 15-16 Boys
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 #  411 Hunter-Muhammad,   02 UNANM                  24.07      24.07   NWI 
  2 #  168 Ansley, Omari'Kis  02 IDT                    24.18      24.28   NWI 
  3 #  355 Griffin, Isaiah    02 SOH                    24.65      24.44   NWI 
  4 #  430 Reinhardt, Ayden   02 UNANM                  24.58      25.20   NWI 
  5 #  173 Martinez, Matthew  01 IDT                    25.54      25.51   NWI 
  6 #  167 Andler, Matthew    02 IDT                    24.49      25.78   NWI 
  7 #  372 Perea, Demetrio    02 SOH                    26.43      26.11   NWI 
  8 #  178 Velasquez, Jared   02 IDT                    26.30      27.26   NWI 
 
400 Meter Dash 15-16 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  173 Martinez, Matthew  01 IDT                    58.26      57.19  
  2 #  372 Perea, Demetrio    02 SOH                    58.11      57.64  
  3 #  204 Chavez, Andrew     02 MTC                  1:03.57    1:01.87  
  4 #  309 Martinez, Nick     01 SOL                  1:06.47    1:08.90  
  5 #  172 Edwards, Zach      01 IDT                  1:06.44    1:09.68  
  6 #   97 Baca, Phillip      02 CTC                  1:09.66    1:20.19  
 
800 Meter Run 15-16 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #   76 Gallegos-Ortega,   02 BIO                  2:29.00    2:36.39  
  2 #  172 Edwards, Zach      01 IDT                             3:29.93  
 
3000 Meter Run 15-16 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  122 Gutierrez, Mario   01 CTC                 10:13.28   10:25.66  
 
110 Meter Hurdles 15-16 Boys
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 #  421 Mosley, Kenyon     02 UNANM                  17.00      17.90   NWI 
  2 #  440 Williams, Izayah   01 UNANM                  19.82      20.35   NWI 
 
400 Meter Hurdles 15-16 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  421 Mosley, Kenyon     02 UNANM                1:01.01    1:05.48  
  2 #  440 Williams, Izayah   01 UNANM                           1:11.25  
 
4x100 Meter Relay 15-16 Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 INTERNATIONAL DISTRICT TRACK &  'A'                            47.21  
     1) #173 Martinez, Matthew 01       2) #167 Andler, Matthew 02        
     3) #178 Velasquez, Jared 02        4) #168 Ansley, Omari'Kisean 02   
  2 SONS OF HERMES  'A'                                            49.63  
     1) #375 Romero, Darren 01          2) #372 Perea, Demetrio 02        
     3) #359 Hodge, Trevon 02           4) #355 Griffin, Isaiah 02        
 
4x400 Meter Relay 15-16 Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 SONS OF HERMES  'A'                                          4:08.84  
     1) #355 Griffin, Isaiah 02         2) #359 Hodge, Trevon 02          
     3) #372 Perea, Demetrio 02         4) #375 Romero, Darren 01         
 
High Jump 15-16 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
 -- #   73 Anderson, Brad     01 BIO                    1.40m         NH            
     1.40 
      XXX 
 
Long Jump 15-16 Boys
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 #  430 Reinhardt, Ayden   02 UNANM                  5.56m      5.63m   NWI  18-05.75 
     5.50m(NWI) 5.25m(NWI) 5.53m(NWI) 5.58m(NWI) 5.61m(NWI) 5.63m(NWI)
  2 #  168 Ansley, Omari'Kis  02 IDT                    5.22m      5.56m   NWI  18-03.00 
     5.33m(NWI) 5.56m(NWI) 5.54m(NWI) 5.37m(NWI) FOUL      FOUL     
  3 #  421 Mosley, Kenyon     02 UNANM                  6.07m      5.55m   NWI  18-02.50 
     5.50m(NWI) 5.44m(NWI) 5.47m(NWI) 5.55m(NWI) 5.38m(NWI) 5.09m(NWI)
  4 #  411 Hunter-Muhammad,   02 UNANM                  5.40m      5.21m   NWI  17-01.25 
     5.21m(NWI) FOUL      5.00m(NWI) 4.56m(NWI) FOUL      5.12m(NWI)
  5 #  440 Williams, Izayah   01 UNANM                  4.92m      5.03m   NWI  16-06.00 
     5.03m(NWI) 4.82m(NWI) FOUL      FOUL      4.74m(NWI) 4.63m(NWI)
  6 #  178 Velasquez, Jared   02 IDT                    4.92m      5.01m   NWI  16-05.25 
     4.61m(NWI) FOUL      5.01m(NWI) FOUL      FOUL      FOUL     
  7 #  204 Chavez, Andrew     02 MTC                    4.72m      4.88m   NWI  16-00.25 
     FOUL      FOUL      4.88m(NWI) FOUL      FOUL      FOUL     
  8 #  167 Andler, Matthew    02 IDT                    4.27m      4.83m   NWI  15-10.25 
     4.39m(NWI) 4.79m(NWI) 4.16m(NWI) 4.83m(NWI) 4.69m(NWI) 4.50m(NWI)
  9 #  173 Martinez, Matthew  01 IDT                    5.09m      4.66m   NWI  15-03.50 
     4.66m(NWI) 4.61m(NWI) FOUL                
 10 #  172 Edwards, Zach      01 IDT                    4.21m      4.17m   NWI  13-08.25 
     3.75m(NWI) 3.81m(NWI) 4.17m(NWI)            
 
Shot Put 12 lb. 15-16 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 #  408 Glenn, Teagun      02 UNANM                 14.85m     14.93m   48-11.75 
      14.62m  14.67m  14.93m  FOUL  14.73m  FOUL
  2 #   82 Lopez, Samuel      02 BIO                    8.29m      8.23m   27-00.00 
      7.91m  7.95m  7.18m  FOUL  8.23m  7.46m
 
Discus Throw 1.6kg 15-16 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 #  408 Glenn, Teagun      02 UNANM                 42.65m     41.80m     137-02 
      41.80m  FOUL  40.71m  37.48m  40.52m  41.17m
  2 #  309 Martinez, Nick     01 SOL                   26.34m     28.11m      92-03 
      25.91m  FOUL  28.11m  18.37m  FOUL  26.01m
  3 #   82 Lopez, Samuel      02 BIO                   20.40m     20.50m      67-03 
      FOUL  19.94m  FOUL  20.50m  17.26m  16.49m
 
Javelin Throw 800g 15-16 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 #  408 Glenn, Teagun      02 UNANM                 55.20m     51.28m     168-03 
      51.28m  49.41m  51.17m  45.91m  46.35m  50.29m
  2 #   76 Gallegos-Ortega,   02 BIO                   38.72m     35.46m     116-04 
      32.37m  FOUL  33.13m  FOUL  35.46m  31.26m
 
100 Meter Dash 17-18 Men
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 #   22 Dougan, Evan       00 AAT                    12.79      13.16   NWI 
 
200 Meter Dash 17-18 Men
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 #  205 Cole, Isaac        99 MTC                    24.35      23.31   NWI 
 
400 Meter Dash 17-18 Men
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  205 Cole, Isaac        99 MTC                    55.41      52.63  
 
1500 Meter Run 17-18 Men
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  396 Cionelo, Nehemiah  00 UNANM                4:47.00    4:31.23  
 
3000 Meter Run 17-18 Men
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  396 Cionelo, Nehemiah  00 UNANM                9:59.00    9:52.67  
  2 #    1 Alderman, Devin    00 AAT                 12:13.81   12:10.91  
 
110 Meter Hurdles 17-18 Men
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 #   22 Dougan, Evan       00 AAT                    18.44      18.43   NWI 
 
High Jump 17-18 Men
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 #   22 Dougan, Evan       00 AAT                    1.70m      1.70m    5-07.00 
     1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 
        O    O    O    O    O  XXX 
 
Long Jump 17-18 Men
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 #  205 Cole, Isaac        99 MTC                               6.23m   NWI  20-05.25 
     6.23m(NWI) FOUL      FOUL      FOUL      FOUL      FOUL     
  2 #   22 Dougan, Evan       00 AAT                    5.50m      5.45m   NWI  17-10.75 
     FOUL      FOUL      FOUL      5.45m(NWI) FOUL      FOUL