2017 USATFNM Track Meet #3 - 5/6/2017                     
                                AAT Finish Line                                
                           Eldorado HS - Albuq., NM                            
                                    Results                                    
 
Event 1  100 Meter Dash 8 & Under Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
Finals
  1   188 Laila Lowrey        09 MTC                    17.97      16.85   1 
  2   811 Raina Passalacqua   09 UNA NM                 17.10      16.92   1 
  3   518 Samaya Fashola      10 RRTC                   17.82      16.94   1 
  4   509 Vanessa Cichy       09 RRTC                   17.80      17.43   1 
  5   431 Marisol Chavez      09 NMSOL                  19.10      18.61   1 
  6   967 Olivia Woods        09 SOH                    21.03      18.70   2 
  7   113 Nierah McKenzie     09 JJTC                   19.57      18.76   2 
  8   638 Analyse Raimondi    10 CTC                    21.39      19.20   3 
  9   191 Naziy Pressley      10 MTC                    19.27      19.20   1 
 10    72 Lexi Taylor         10 AAT                    22.26      19.30   3 
 11   252 Daysia Jack         09 AOC                    17.95      19.30   1 
 12    18 Britain Camacho     09 AAT                               19.45   5 
 13   187 Zoie Hall           10 MTC                    19.06      19.54   1 
 14  1906 Barbara Slack       09 UNA NM                            19.64   4 
 15   596 Elly Cutchen        10 CTC                    20.80      19.76   2 
 16   955 Korin Mosely        09 SOH                    20.83      19.82   2 
 17   457 Jacueline Machuca   10 NMSOL                             20.53   4 
 18   250 Emma Gutierrez      09 AOC                    21.15      20.55   2 
 19   829 Holland Dodder      11 UNA NM                            20.57   5 
 20   828 Emmanuelle Yurcic   10 UNA NM                            21.09   4 
 21    36 Sarah Fetz          10 AAT                    20.20      21.09   2 
 22   600 Avery Fisher        10 CTC                    22.67      21.27   3 
 23   449 Alayna Hunter-Garc  12 NMSOL                  21.72      21.45   3 
 24   956 Alyssa Ortega       09 SOH                    22.73      21.64   3 
 25   861 Alyssa Brack        12 MS                     23.66      21.83   3 
 26   584 Estelle Baca        09 CTC                    23.20      22.34   3 
 27   617 Tatum Ingram        11 CTC                    25.75      24.86   3 
 28    61 Abby Osborne        11 AAT                    27.20      25.56   4 
 29   595 Kadence Cordell     10 CTC                               25.89   4 
 
Event 2  200 Meter Dash 8 & Under Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1   188 Laila Lowrey        09 MTC                    37.15      35.57   1 
  2   518 Samaya Fashola      10 RRTC                   38.84      39.92   1 
  3    72 Lexi Taylor         10 AAT                    44.53      40.37   2 
  4   638 Analyse Raimondi    10 CTC                    43.09      40.61   2 
  5   431 Marisol Chavez      09 NMSOL                             40.77   4 
  6   113 Nierah McKenzie     09 JJTC                   42.95      41.16   1 
  7   191 Naziy Pressley      10 MTC                    40.44      42.12   1 
  8  1906 Barbara Slack       09 UNA NM                            42.13   4 
  9   252 Daysia Jack         09 AOC                    38.89      42.23   1 
 10   443 Danika Herrera      10 NMSOL                  47.55      42.91   2 
 11   187 Zoie Hall           10 MTC                    41.02      42.96   1 
 12   955 Korin Mosely        09 SOH                    45.64      43.46   2 
 13   250 Emma Gutierrez      09 AOC                    43.64      43.80   2 
 14   600 Avery Fisher        10 CTC                    52.88      44.67   3 
 15   449 Alayna Hunter-Garc  12 NMSOL                  49.29      45.66   3 
 16   457 Jacueline Machuca   10 NMSOL                             46.23   4 
 17   861 Alyssa Brack        12 MS                     50.95      47.32   3 
 18   967 Olivia Woods        09 SOH                               47.84   5 
 19   584 Estelle Baca        09 CTC                    48.97      48.76   3 
 20   595 Kadence Cordell     10 CTC                               52.41   4 
 21    61 Abby Osborne        11 AAT                               59.66   5 
 22   429 Abigail Cassady     10 NMSOL                1:11.42    1:07.68   3 
 
Event 3  400 Meter Dash 8 & Under Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1   509 Vanessa Cichy       09 RRTC                 1:30.00    1:21.94   1 
  2   811 Raina Passalacqua   09 UNA NM               1:23.39    1:23.28   1 
  3    73 Madison Thomas      09 AAT                  1:33.50    1:26.22   1 
  4   658 Brea Bailey         10 CTC                             1:43.10   3 
  5   443 Danika Herrera      10 NMSOL                1:36.45    1:43.21   1 
  6    36 Sarah Fetz          10 AAT                  1:53.30    1:44.80   2 
  7   449 Alayna Hunter-Garc  12 NMSOL                1:45.47    1:45.34   1 
  8    75 Allison VanGoethem  09 AAT                  1:46.10    1:50.17   1 
  9   421 Kynli Begay         10 NMSOL                2:04.57    1:55.60   2 
 10   483 Taylor Roberts      11 NMSOL                           1:59.79   3 
 11   429 Abigail Cassady     10 NMSOL                2:32.41    2:33.82   2 
 
Event 4  800 Meter Run 8 & Under Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1   487 Amberlyn Sands      11 NMSOL                4:00.24    3:55.26  
  2   989 Ava Wright          09 NMSOL                3:53.17    4:00.34  
  3   483 Taylor Roberts      11 NMSOL                           4:05.68  
 
Event 5  1500 Meter Run 8 & Under Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1   463 Isa Marquez         09 NMSOL                6:35.07    6:23.84  
  2   421 Kynli Begay         10 NMSOL                           8:29.34  
 
Event 7  4x100 Meter Relay 8 & Under Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 ALBUQUERQUE ATHLETICS TRACK  'A'                  1:17.95    1:22.27  
 -- COUGAR TRACK CLUB  'A'                            1:24.34        DNF  
 
Event 8  4x400 Meter Relay 8 & Under Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 NEW MEXICO SOL RUNNING CLUB  'A'                             7:30.59  
 
Event 10  Long Jump 8 & Under Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1   509 Vanessa Cichy       09 RRTC                   2.98m      2.88m    9-05.50 
      2.88m  2.77m  2.81m           
  2   811 Raina Passalacqua   09 UNA NM                            2.78m    9-01.50 
      2.75m  2.78m  2.51m           
  3   188 Laila Lowrey        09 MTC                               2.71m    8-10.75 
      2.32m  2.38m  2.71m           
  4   431 Marisol Chavez      09 NMSOL                  2.73m      2.61m    8-06.75 
      2.48m  2.61m  2.41m           
  5   191 Naziy Pressley      10 MTC                    2.09m      2.56m    8-04.75 
      2.37m  2.56m  2.39m           
  6   187 Zoie Hall           10 MTC                    2.73m      2.54m    8-04.00 
      2.54m  2.02m  2.35m           
  6   113 Nierah McKenzie     09 JJTC                   2.45m      2.54m    8-04.00 
      2.14m  2.54m  2.47m           
  8   596 Elly Cutchen        10 CTC                    1.85m      2.49m    8-02.00 
      1.86m  2.49m  2.46m           
  8   252 Daysia Jack         09 AOC                    2.57m      2.49m    8-02.00 
      2.44m  2.49m  2.47m           
 10   443 Danika Herrera      10 NMSOL                  2.15m      2.42m    7-11.25 
      FOUL  2.38m  2.42m           
 11   955 Korin Mosely        09 SOH                    1.68m      2.38m    7-09.75 
      FOUL  2.08m  2.38m           
 12    73 Madison Thomas      09 AAT                    1.81m      2.31m    7-07.00 
      1.88m  2.10m  2.31m            
 13   250 Emma Gutierrez      09 AOC                    2.06m      2.28m    7-05.75 
      1.83m  2.02m  2.28m           
 14    18 Britain Camacho     09 AAT                    1.52m      2.24m    7-04.25 
      2.20m  2.24m  2.08m           
 15   584 Estelle Baca        09 CTC                    1.69m      2.13m    7-00.00 
      1.90m  2.13m  1.89m           
 16    75 Allison VanGoethem  09 AAT                    1.39m      2.10m    6-10.75 
      2.10m  1.92m  1.99m           
 17   861 Alyssa Brack        12 MS                     1.42m      2.05m    6-08.75 
      2.00m  1.70m  2.05m           
 18   658 Brea Bailey         10 CTC                    1.75m      1.88m    6-02.00 
      1.88m  1.50m  1.67m           
 19    61 Abby Osborne        11 AAT                    1.43m      1.40m    4-07.25 
      1.23m  1.40m  1.30m           
 --   829 Holland Dodder      11 UNA NM                             FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL           
 
Event 11  Shot Put 6 lb. 8 & Under Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1   989 Ava Wright          09 NMSOL                             1.97m    6-05.75 
      1.83m  1.97m  1.84m           
 
Event 12  Javelin Throw 300g 8 & Under Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1   518 Samaya Fashola      10 RRTC                              6.93m      22-09 
      6.40m  6.93m  4.87m           
  2   828 Emmanuelle Yurcic   10 UNA NM                            5.84m      19-02 
      5.84m  5.05m  4.93m           
  3  1906 Barbara Slack       09 UNA NM                            5.32m      17-05 
      4.48m  3.78m  5.32m           
  4    36 Sarah Fetz          10 AAT                    3.41m      4.24m      13-11 
      4.24m  2.46m  2.77m           
  5   545 Zoe St. Clair       09 RRTC                   4.72m      3.99m      13-01 
      3.99m  3.88m  3.12m           
 
Event 50  100 Meter Dash 8 & Under Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1   101 Tayson Gaxiola      09 JJTC                   15.84      15.41   1 
  2   380 Moses Sena          09 ZIA                    15.95      15.83   1 
  3   526 Alexander Morand-S  10 RRTC                   18.37      16.86   1 
  4    19 Tristan Celestine   09 AAT                    18.00      17.18   1 
  5   908 Joaquin Manning     09 RRTC                   19.39      18.11   2 
  6   966 Bernie Smith        09 SOH                               18.22   4 
  7   893 Izaiah Causas       09 MS                                18.56   4 
  8   374 Chase Kendall       09 ZIA                    18.03      18.59   1 
  9   131 Ricardo Poolaw      10 BIO                    19.38      18.62   1 
 10   126 Curtis Ryan         09 IDT                    21.14      18.76   2 
 11   822 Jayden Jones        10 UNA NM                 19.69      18.90   2 
 12   808 Joseph Garcia       09 UNA NM                 18.46      19.20   1 
 13   480 Benjamin Roberts    09 NMSOL                             19.55   5 
 14   620 Yusuf Konte         11 CTC                    19.39      19.83   1 
 15   639 Monterique Raimond  10 CTC                    19.77      20.09   2 
 16   102 Tradjen Gaxiola     10 JJTC                   20.27      20.82   2 
 17   530 Diego Paul          09 RRTC                   21.47      21.15   2 
 18   527 Michael Nuanez      11 RRTC                   22.56      21.39   2 
 19   505 Michael Boe         09 RRTC                   22.85      21.44   2 
 20   444 James Herrera       09 NMSOL                             21.58   5 
 21    64 Agustus Poindexter  10 AAT                               21.79   4 
 22   510 Vincent Cichy       11 RRTC                              22.51   5 
 23   904 Kypton Barrett      10 RRTC                              22.57   5 
 24    76 Nathan VanGoethem   10 AAT                    25.30      22.62   3 
 25   970 Tyree Gaxiola       12 JJTC                   22.87      22.77   3 
 26  1378 Colton Toya         11 CTC                               22.93   4 
 27   970 Anthony Ortega      10 SOH                    24.29      23.32   3 
 28  1380 Liam Toya           10 CTC                               23.36   4 
 29   522 Easton Luna         11 RRTC                              23.53   4 
 30   114 Nikko Sigwerth      10 JJTC                   24.42      23.79   3 
 31   412 Henry Foutz         12 NMSOL                  26.13      24.29   3 
 32   602 Caleb Foutz         11 CTC                    26.22      25.07   3 
 33   248 Tyrrell Abe         11 AOC                               25.43   5 
 
Event 51  200 Meter Dash 8 & Under Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1   101 Tayson Gaxiola      09 JJTC                   32.97      33.07   1 
  2   380 Moses Sena          09 ZIA                    34.48      36.08   1 
  3   526 Alexander Morand-S  10 RRTC                   37.62      36.32   1 
  4    19 Tristan Celestine   09 AAT                    40.13      38.58   1 
  5   619 Garaba Konte        09 CTC                    40.55      38.74   1 
  6   822 Jayden Jones        10 UNA NM                            38.91   5 
  7   126 Curtis Ryan         09 IDT                    39.09      38.91   1 
  8   131 Ricardo Poolaw      10 BIO                    45.18      40.41   2 
  9   893 Izaiah Causas       09 MS                                41.35   3 
 10   966 Bernie Smith        09 SOH                               41.36   6 
 11   943 Calvin Grow         09 SOH                    45.48      41.72   2 
 12   630 Hank Moon           09 CTC                    44.32      41.89   2 
 13   620 Yusuf Konte         11 CTC                    44.39      41.90   2 
 14   262 Jon Otero           09 SOH                               42.45   5 
 15   263 Lucas Scott         09 SOH                               44.88   6 
 16   639 Monterique Raimond  10 CTC                    48.58      45.63   2 
 17   461 Carter Manning      11 NMSOL                             46.20   5 
 18   527 Michael Nuanez      11 RRTC                   49.09      46.48   3 
 19    41 Emmanuel Haynes     09 AAT                               46.51   4 
 20   904 Kypton Barrett      10 RRTC                              46.90   6 
 21   102 Tradjen Gaxiola     10 JJTC                   47.49      47.36   2 
 22    64 Agustus Poindexter  10 AAT                    51.99      49.01   3 
 23   444 James Herrera       09 NMSOL                             50.60   5 
 24   522 Easton Luna         11 RRTC                              51.50   6 
 25   114 Nikko Sigwerth      10 JJTC                   54.80      52.21   3 
 26    67 Liam Shiver         12 AAT                    54.73      53.56   3 
 27   602 Caleb Foutz         11 CTC                               55.16   4 
 28   248 Tyrrell Abe         11 AOC                               55.30   4 
 29   412 Henry Foutz         12 NMSOL                             55.36   4 
 
Event 52  400 Meter Dash 8 & Under Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1    33 Israel Femling      09 AAT                  1:30.12    1:19.48   1 
  2   512 Michael Denison     09 RRTC                 1:20.81    1:19.89   1 
  3   196 Josiah Wilson       09 MTC                             1:24.65   3 
  4   822 Jayden Jones        10 UNA NM               1:28.28    1:25.33   1 
  5   374 Chase Kendall       09 ZIA                  1:26.51    1:25.70   1 
  6    34 Lewi Femling        10 AAT                  1:41.36    1:30.42   2 
  7   480 Benjamin Roberts    09 NMSOL                           1:30.92   3 
  8   262 Jon Otero           09 SOH                             1:33.23   3 
  9   619 Garaba Konte        09 CTC                  1:38.32    1:33.79   1 
 10   184 Tucker Cole         11 MTC                  1:45.53    1:41.29   2 
 11   131 Ricardo Poolaw      10 BIO                  1:38.95    1:41.82   1 
 12    76 Nathan VanGoethem   10 AAT                  1:56.90    1:55.97   2 
 
Event 53  800 Meter Run 8 & Under Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1    33 Israel Femling      09 AAT                  3:18.17    3:09.92  
  2    34 Lewi Femling        10 AAT                  3:19.09    3:10.33  
  3   512 Michael Denison     09 RRTC                            3:10.92  
  4    79 Ronny Yassin        09 AAT                  3:13.88    3:11.32  
  5   184 Tucker Cole         11 MTC                  3:39.13    3:34.35  
  6   430 Luke Castleberry    10 NMSOL                           3:53.80  
  7   468 Eli Midgett         10 NMSOL                3:59.83    4:06.55  
 
Event 54  1500 Meter Run 8 & Under Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1    79 Ronny Yassin        09 AAT                  6:05.59    6:33.24  
 
Event 56  4x100 Meter Relay 8 & Under Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 RIO RANCHO TRACK CLUB  'A'                        1:33.51    1:13.67  
  2 ALBUQUERQUE ATHLETICS TRACK  'A'                  1:07.37    1:24.36  
  3 SONS OF HERMES  'A'                                          1:30.28  
  4 COUGAR TRACK CLUB  'A'                            1:25.99    1:32.58  
 
Event 57  4x400 Meter Relay 8 & Under Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 ALBUQUERQUE ATHLETICS TRACK  'A'                  5:50.85    6:33.82  
  2 NEW MEXICO SOL RUNNING CLUB  'A'                             8:03.62  
 
Event 59  Long Jump 8 & Under Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1   101 Tayson Gaxiola      09 JJTC                   3.13m      3.21m   10-06.50 
      3.21m  2.73m  2.86m           
  2   380 Moses Sena          09 ZIA                               3.19m   10-05.75 
      2.92m  3.19m  FOUL           
  3   908 Joaquin Manning     09 RRTC                   2.29m      2.94m    9-07.75 
      2.94m  2.63m  FOUL           
  4   196 Josiah Wilson       09 MTC                               2.87m    9-05.00 
      2.78m  2.86m  2.87m           
  5   943 Calvin Grow         09 SOH                    2.39m      2.73m    8-11.50 
      2.73m  2.43m  2.48m           
  6   808 Joseph Garcia       09 UNA NM                 2.24m      2.48m    8-01.75 
      FOUL  FOUL  2.48m           
  7   374 Chase Kendall       09 ZIA                    2.75m      2.45m    8-00.50 
      2.45m  2.37m  2.03m           
  8   996 Jackson Jarrell     09 NMSOL                             2.41m    7-11.00 
      1.84m  2.06m  2.41m           
  9   510 Vincent Cichy       11 RRTC                              2.40m    7-10.50 
      1.94m  2.40m  2.29m           
 10   126 Curtis Ryan         09 IDT                    2.39m      2.34m    7-08.25 
      2.34m  FOUL  2.31m           
 11   893 Izaiah Causas       09 MS                                2.33m    7-07.75 
      2.10m  2.33m  2.27m            
 12   461 Carter Manning      11 NMSOL                             2.27m    7-05.50 
      2.02m  2.08m  2.27m           
 12   904 Kypton Barrett      10 RRTC                              2.27m    7-05.50 
      2.03m  2.27m  2.13m           
 14   530 Diego Paul          09 RRTC                   2.00m      2.25m    7-04.75 
      2.25m  1.82m  1.76m           
 15   263 Lucas Scott         09 SOH                               1.89m    6-02.50 
      1.76m  1.89m  1.74m           
 16   468 Eli Midgett         10 NMSOL                  1.76m      1.86m    6-01.25 
      1.86m  1.63m  FOUL           
 17   184 Tucker Cole         11 MTC                    2.26m      1.84m    6-00.50 
      FOUL  1.84m  1.72m           
 18   114 Nikko Sigwerth      10 JJTC                   1.50m      1.76m    5-09.25 
      1.76m  1.26m  1.67m           
 19   430 Luke Castleberry    10 NMSOL                  1.69m      1.61m    5-03.50 
      1.61m  FOUL  1.59m           
 20   102 Tradjen Gaxiola     10 JJTC                   1.49m      1.58m    5-02.25 
      1.41m  1.42m  1.58m           
 21   527 Michael Nuanez      11 RRTC                   1.63m      1.52m    5-00.00 
      FOUL  1.05m  1.52m           
 22    64 Agustus Poindexter  10 AAT                    1.21m      1.23m    4-00.50 
      0.95m  1.23m  1.15m           
 23    67 Liam Shiver         12 AAT                    1.42m      1.07m    3-06.25 
      1.00m  1.04m  1.07m           
 --   522 Easton Luna         11 RRTC                               FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL           
 --   970 Tyree Gaxiola       12 JJTC                               FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL           
 
Event 60  Shot Put 8 & Under Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1   444 James Herrera       09 NMSOL                             4.79m   15-08.75 
      4.79m  4.75m  FOUL           
  2   480 Benjamin Roberts    09 NMSOL                             2.67m    8-09.25 
      2.30m  2.30m  2.67m           
  3   505 Michael Boe         09 RRTC                              2.56m    8-04.75 
      2.48m  2.56m  1.83m           
 
Event 61  Javelin Throw 8 & Under Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1   530 Diego Paul          09 RRTC                              6.77m      22-02 
      5.54m  6.48m  6.77m           
  2   505 Michael Boe         09 RRTC                              5.50m      18-00 
      5.50m  4.32m  FOUL           
  3    48 Cody Larranaga      10 AAT                    6.45m      5.20m      17-01 
      5.20m  FOUL  4.00m           
 
Event 100  100 Meter Dash 9-10 Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1    21 Ava Chavez          07 AAT                    16.80      15.98   1 
  2   802 Sylviana Baca       07 UNA NM                 16.46      16.04   1 
  3   130 Briar Davis         08 IDT                    16.80      16.55   1 
  4   866 D'Aujana Stallard   08 MS                     17.39      16.65   1 
  5   900 Leilany McBride     07 IDT                               17.00   3 
  6   133 Emeerah Smith       07 BIO                    18.48      17.44   1 
  7   450 Malia Hunter-Garci  07 NMSOL                             17.93   3 
  8  1802 Kirsten Anderson    07 CCAD                              17.98   3 
  9   255 A'Ona Johnson       07 AOC                    18.20      18.01   1 
 10   445 Jayden Herrera      07 NMSOL                  19.49      18.03   2 
 11   951 Sara Martinez       07 SOH                               18.27   2 
 12   382 Alliah Vigil        07 ZIA                    18.67      18.44   1 
 13   969 Jadarose Wright     07 SOH                    19.11      18.67   1 
 14  1811 Ella Perrault       07 CCAD                              18.72   3 
 15   655 Sophia Perez        07 CTC                               18.98   3 
 16   909 Katelynn Otero      07 RRTC                   19.58      19.14   2 
 17   930 Amarisa Baca        08 SOH                    20.47      19.23   2 
 18   507 Lauren Buford       07 RRTC                   20.57      19.64   2 
 19   902 Maleah Baca         07 RRTC                   20.71      20.35   2 
 20   905 Desiree Bittel      08 RRTC                   21.21      20.44   2 
 21   852 Camille McBride     08 IDT                               21.14   3 
 
Event 101  200 Meter Dash 9-10 Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1    21 Ava Chavez          07 AAT                    35.29      33.71   1 
  2   802 Sylviana Baca       07 UNA NM                 34.01      33.88   1 
  3   440 Kieara Garcia       08 NMSOL                  37.78      34.69   1 
  4   130 Briar Davis         08 IDT                    35.53      36.03   1 
  5   442 Angelica Herrera    08 NMSOL                  38.17      36.18   1 
  6    13 Aletheia Bigelow    08 AAT                    36.79      37.05   1 
  7   866 D'Aujana Stallard   08 MS                     38.49      37.39   2 
  8   462 Hailey Manning      08 NMSOL                             37.97   4 
  9   133 Emeerah Smith       07 BIO                    39.89      38.08   2 
 10   382 Alliah Vigil        07 ZIA                    41.40      39.43   3 
 11   255 A'Ona Johnson       07 AOC                    40.43      40.36   2 
 12   450 Malia Hunter-Garci  07 NMSOL                  39.95      40.47   2 
 13   516 Meelah Ellsworth    08 RRTC                   39.87      40.50   2 
 14   265 Lorissa Scott       07 SOH                               41.06   4 
 15   969 Jadarose Wright     07 SOH                    41.51      41.49   3 
 16   953 Amara Montoya       08 SOH                               41.50   3 
 17   375 Adriana Kist        07 ZIA                    38.26      41.97   2 
 18   930 Amarisa Baca        08 SOH                    45.75      42.13   3 
 19   655 Sophia Perez        07 CTC                    45.25      42.79   3 
 20   445 Jayden Herrera      07 NMSOL                             43.33   4 
 21   902 Maleah Baca         07 RRTC                              44.35   4 
 
Event 102  400 Meter Dash 9-10 Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1    51 Sasha Lucero        07 AAT                  1:15.40    1:17.72   1 
  2   951 Sara Martinez       07 SOH                  1:27.19    1:22.22   1 
  3   649 Ella Tracey         08 CTC                  1:31.29    1:24.77   1 
  4    13 Aletheia Bigelow    08 AAT                  1:22.80    1:24.86   1 
  5   953 Amara Montoya       08 SOH                             1:28.45   3 
  6   543 Naomi St. Clair     08 RRTC                 1:26.23    1:28.71   1 
  7     5 Lily Arner          08 AAT                  1:35.20    1:29.89   2 
  8   454 Vivian Lee          08 NMSOL                1:32.07    1:32.56   2 
  9   507 Lauren Buford       07 RRTC                 1:44.76    1:33.90   2 
 10   930 Amarisa Baca        08 SOH                             1:35.29   3 
 11   621 Braylie Laughlin    07 CTC                  1:35.74    1:35.91   2 
 12   445 Jayden Herrera      07 NMSOL                1:47.79    1:37.21   2 
 13   375 Adriana Kist        07 ZIA                  1:29.70    1:37.83   1 
 
Event 103  800 Meter Run 9-10 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1   464 Luciana Martinez-C  08 NMSOL                3:11.74    2:58.89  
  2   983 Isabella Varela     07 NMSOL                3:24.40    3:11.49  
  3     5 Lily Arner          08 AAT                  3:24.40    3:17.36  
  4   475 Ruby Peek           07 NMSOL                           3:19.43  
 
Event 104  1500 Meter Run 9-10 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1   464 Luciana Martinez-C  08 NMSOL                6:10.59    6:01.16  
  2   983 Isabella Varela     07 NMSOL                6:47.71    6:33.55  
  3   649 Ella Tracey         08 CTC                             7:09.01  
  4   631 Lilly Moon          07 CTC                             7:09.74  
  5   647 Ava Spinnato        08 CTC                             7:13.64  
  6   454 Vivian Lee          08 NMSOL                7:22.00    7:23.76  
 
Event 106  4x100 Meter Relay 9-10 Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 SONS OF HERMES  'A'                               1:18.28    1:11.84  
 -- RIO RANCHO TRACK CLUB  'A'                                        DQ   zone violation
 
Event 107  4x400 Meter Relay 9-10 Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 NEW MEXICO SOL RUNNING CLUB  'A'                             5:55.24  
  2 NEW MEXICO SOL RUNNING CLUB  'B'                             6:16.50  
  3 COUGAR TRACK CLUB  'A'                            6:33.70    6:36.91  
 
Event 109  Long Jump 9-10 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1    13 Aletheia Bigelow    08 AAT                    2.98m      3.14m   10-03.75 
      2.28m  2.97m  3.14m            
  2   866 D'Aujana Stallard   08 MS                                3.07m   10-01.00 
      1.73m  FOUL  3.07m           
  3   802 Sylviana Baca       07 UNA NM                            3.03m    9-11.25 
      2.82m  FOUL  3.03m           
  4   462 Hailey Manning      08 NMSOL                             3.00m    9-10.25 
      3.00m  FOUL  FOUL           
  4  1802 Kirsten Anderson    07 CCAD                              3.00m    9-10.25 
      2.72m  2.75m  3.00m           
  6   130 Briar Davis         08 IDT                    2.86m      2.98m    9-09.50 
      2.88m  2.98m  2.76m           
  7   440 Kieara Garcia       08 NMSOL                  2.75m      2.87m    9-05.00 
      2.87m  2.63m  2.66m           
  7   516 Meelah Ellsworth    08 RRTC                   2.76m      2.87m    9-05.00 
      2.81m  2.87m  2.76m           
  9   382 Alliah Vigil        07 ZIA                    2.34m      2.80m    9-02.25 
      2.75m  2.80m  FOUL           
  9   543 Naomi St. Clair     08 RRTC                   2.49m      2.80m    9-02.25 
      2.77m  2.80m  2.71m           
 11   255 A'Ona Johnson       07 AOC                    2.55m      2.79m    9-02.00 
      FOUL  2.79m  2.47m            
 12   909 Katelynn Otero      07 RRTC                   2.33m      2.68m    8-09.50 
      2.68m  2.31m  2.58m           
 13   647 Ava Spinnato        08 CTC                    2.75m      2.62m    8-07.25 
      2.45m  2.62m  2.32m           
 14  1811 Ella Perrault       07 CCAD                              2.57m    8-05.25 
      2.57m  1.52m  2.54m           
 15   265 Lorissa Scott       07 SOH                               2.55m    8-04.50 
      2.55m  2.32m  2.24m           
 16   133 Emeerah Smith       07 BIO                               2.53m    8-03.75 
      2.53m  2.41m  1.52m           
 17   902 Maleah Baca         07 RRTC                   2.14m      2.44m    8-00.25 
      2.44m  2.39m  2.04m           
 18   905 Desiree Bittel      08 RRTC                   1.25m      2.41m    7-11.00 
      2.41m  2.37m  2.26m           
 19   621 Braylie Laughlin    07 CTC                    1.79m      2.26m    7-05.00 
      2.22m  1.81m  2.26m           
 20   925 Sophia Aguiar       08 SOH                    1.83m      2.06m    6-09.25 
      1.63m  1.71m  2.06m           
 21   852 Camille McBride     08 IDT                               1.92m    6-03.75 
      1.42m  1.75m  1.92m           
 
Event 110  Shot Put 6 lb. 9-10 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1   517 Mattie Espinosa     07 RRTC                   5.43m      5.28m   17-04.00 
      4.65m  4.97m  5.28m            
  2   550 Paige St. Clair     07 RRTC                              3.82m   12-06.50 
      3.02m  3.02m  3.82m           
  3   442 Angelica Herrera    08 NMSOL                             3.09m   10-01.75 
      2.51m  2.37m  3.09m           
 
Event 111  Javelin Throw 300g 9-10 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1   517 Mattie Espinosa     07 RRTC                  10.07m     10.53m      34-06 
      10.04m  7.97m  10.53m           
  2    21 Ava Chavez          07 AAT                    9.51m      9.17m      30-01 
      8.55m  9.17m  8.49m           
  3   507 Lauren Buford       07 RRTC                   6.45m      9.05m      29-08 
      9.05m  7.45m  4.78m           
  4   550 Paige St. Clair     07 RRTC                   8.49m      8.71m      28-07 
      7.85m  7.50m  8.71m           
  5   375 Adriana Kist        07 ZIA                    8.49m      7.79m      25-07 
      7.26m  7.79m  6.95m           
 
Event 150  100 Meter Dash 9-10 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1   922 Jalynn Fillmore     07 LB                     14.83      14.62   1 
  2   381 Kadarious Sims      07 ZIA                    14.09      15.12   1 
  3   371 Jacob Gabaldon      07 ZIA                    15.45      15.23   1 
  4   529 Isaiah McMillian    08 RRTC                   16.91      15.28   2 
  5   901 Brandon Schluep     08 RRTC                              15.84   5 
  6   502 Milam Bacahui       08 RRTC                   15.77      15.91   1 
  7   528 Elijah Parrish      08 RRTC                   16.44      16.00   1 
  8   979 Tanner Steel        08 NMSOL                             16.12   5 
  9   110 Yaquez McKenzie     07 JJTC                   14.84      16.25   1 
 10   413 Jonah Foutz         08 NMSOL                  16.10      16.27   1 
 11   372 Isaiah Goree        07 ZIA                    16.49      16.85   2 
 12   105 Ethan Maestas       08 JJTC                   16.99      16.91   2 
 13   134 Jesse Lyon          07 BIO                               16.96   6 
 14   544 Noah St. Clair      08 RRTC                              17.08   4 
 15   605 Austin Fox          07 CTC                    15.85      17.12   1 
 16   135 James Lyon          07 BIO                               17.24   5 
 17   903 Caleb Barrett       08 RRTC                              17.25   5 
 18   137 Ezequiel Rivera     07 BIO                    17.35      17.30   2 
 19   136 Troy Logan          08 BIO                               17.32   6 
 20   604 Justus Foutz        08 CTC                    17.47      17.40   2 
 21   865 Corde Peele         08 MS                     17.78      17.42   2 
 22   379 Rashuad Morris      08 ZIA                    18.54      17.43   3 
 23   907 Devin Dairsow       08 RRTC                              17.45   5 
 24   912 Kaden Ingersoll     08 AOC                    20.00      17.48   4 
 25   378 Rache Morris        08 ZIA                    18.85      17.82   3 
 26   531 Benjamin Prosper    07 RRTC                   18.39      17.88   2 
 27   637 Jerry Portillo      08 CTC                    17.34      18.22   2 
 28   370 Marcos Flores       08 ZIA                    19.00      18.25   3 
 29   825 Ethan Urwiler       08 UNA NM                 18.98      18.71   3 
 30   939 Isaac Gonzales      08 SOH                    19.65      18.71   4 
 31   168 Tayvon McCoy        08 BIO                    19.99      19.00   4 
 32   365 Julian Cisneros     07 ZIA                    18.66      19.23   3 
 33    59 Michael Myers       08 AAT                    19.20      19.35   3 
 34    20 Adrian Chavez       08 AAT                               19.38   5 
 35    31 Jacob Escobedo      08 AAT                    20.01      20.59   4 
 36    80 Edison Miller       08 AAT                               21.15   5 
 37   635 Jacob Philips       08 CTC                    20.84      21.43   4 
 
Event 151  200 Meter Dash 9-10 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1   115 Tanner Montano      07 JJTC                              32.04   4 
  2   502 Milam Bacahui       08 RRTC                   32.36      32.31   1 
  3   529 Isaiah McMillian    08 RRTC                   33.09      32.32   1 
  4   525 Jaiden Martinez     07 RRTC                   34.71      33.37   1 
  5   371 Jacob Gabaldon      07 ZIA                               33.38   5 
  6   183 Lincoln Cole        07 MTC                    34.56      33.96   1 
  7   110 Yaquez McKenzie     07 JJTC                              34.35   5 
  8   134 Jesse Lyon          07 BIO                    36.87      34.90   2 
  9   108 Landon Goroum       07 JJTC                   33.67      35.04   1 
 10   372 Isaiah Goree        07 ZIA                    34.63      35.20   1 
 11   979 Tanner Steel        08 NMSOL                             35.30   4 
 12   605 Austin Fox          07 CTC                    39.45      35.63   2 
 13   136 Troy Logan          08 BIO                    37.80      36.82   2 
 14   135 James Lyon          07 BIO                    38.98      37.47   2 
 15   912 Kaden Ingersoll     08 AOC                    39.98      37.79   3 
 16   137 Ezequiel Rivera     07 BIO                    34.94      37.97   2 
 17    57 Nikko Mihan         07 AAT                               38.17   5 
 18   903 Caleb Barrett       08 RRTC                              38.18   5 
 19   488 Stephen Sands       07 NMSOL                  42.02      38.77   3 
 20   637 Jerry Portillo      08 CTC                    39.20      39.54   2 
 21   383 Christopher Kist    08 ZIA                    41.06      40.11   3 
 22   939 Isaac Gonzales      08 SOH                    45.48      40.31   4 
 23   531 Benjamin Prosper    07 RRTC                   40.07      40.45   3 
 24   168 Tayvon McCoy        08 BIO                    44.17      41.08   3 
 25    24 Luke Conway         08 AAT                    47.02      41.15   4 
 26   635 Jacob Philips       08 CTC                               46.06   6 
 27    80 Edison Miller       08 AAT                               48.62   6 
 
Event 152  400 Meter Dash 9-10 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1   381 Kadarious Sims      07 ZIA                  1:12.57    1:10.82   1 
  2   922 Jalynn Fillmore     07 LB                      1.08    1:11.59   1 
  3    25 Cayl Cox-Liggins    08 AAT                  1:14.20    1:13.17   1 
  4   525 Jaiden Martinez     07 RRTC                 1:16.73    1:15.81   1 
  5   183 Lincoln Cole        07 MTC                             1:18.26   4 
  6   589 Mason Burks         08 CTC                             1:19.91   4 
  7   116 Luke Salazar        07 JJTC                 1:27.97    1:23.89   2 
  8   185 Wyatt Cole          08 MTC                             1:24.70   3 
  9   378 Rache Morris        08 ZIA                  1:39.24    1:24.92   3 
 10   137 Ezequiel Rivera     07 BIO                  1:27.42    1:24.96   1 
 11   939 Isaac Gonzales      08 SOH                  1:30.77    1:26.16   2 
 12   472 Micah Padilla       08 NMSOL                           1:26.88   5 
 13   379 Rashuad Morris      08 ZIA                  1:26.50    1:27.33   1 
 14   370 Marcos Flores       08 ZIA                  1:28.15    1:30.87   2 
 15   383 Christopher Kist    08 ZIA                             1:31.89   3 
 16   598 Jalil Dixon         08 CTC                  1:33.37    1:32.50   2 
 17   482 Ryan Roberts        07 NMSOL                           1:33.08   3 
 18   635 Jacob Philips       08 CTC                  1:43.70    1:33.75   3 
 19    80 Edison Miller       08 AAT                             1:38.80   5 
 20    24 Luke Conway         08 AAT                  1:35.66    1:40.00   2 
 21   991 Keivan Wright       07 NMSOL                1:45.49    1:43.12   3 
 
Event 153  800 Meter Run 9-10 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1    35 Tesfaye Femling     08 AAT                  3:01.67    2:56.97  
  2   413 Jonah Foutz         08 NMSOL                           3:05.52  
  3    63 Duncan Paine        08 AAT                  3:12.40    3:07.08  
  4   116 Luke Salazar        07 JJTC                 3:21.42    3:07.49  
  5   472 Micah Padilla       08 NMSOL                           3:07.90  
  6    69 Ayden Strong        08 AAT                  3:23.20    3:08.15  
  7   185 Wyatt Cole          08 MTC                  3:02.81    3:12.34  
  8   420 Jarom Begay         08 NMSOL                3:26.82    3:26.41  
  9   532 Kevin Pruitt        07 RRTC                 3:28.39    3:27.72  
 10   485 Phillip Robinson    08 NMSOL                           3:37.34  
 11   991 Keivan Wright       07 NMSOL                           3:47.16  
 
Event 154  1500 Meter Run 9-10 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1   985 Elias Vega-Diaz     07 NMSOL                6:18.95    5:59.97  
  2   589 Mason Burks         08 CTC                  6:07.25    6:03.07  
  3    63 Duncan Paine        08 AAT                  6:27.25    6:30.92  
  4    69 Ayden Strong        08 AAT                             6:31.52  
  5   485 Phillip Robinson    08 NMSOL                           7:16.82  
 
Event 156  4x100 Meter Relay 9-10 Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 RIO RANCHO TRACK CLUB  'A'                        1:01.00    1:00.33  
  2 JR JAGUARS TRACK CLUB  'A'                                   1:03.46  
  3 COUGAR TRACK CLUB  'A'                                       1:11.00  
  4 ALBUQUERQUE ATHLETICS TRACK  'A'                  1:01.18    1:24.37  
 
Event 157  4x400 Meter Relay 9-10 Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 ALBUQUERQUE ATHLETICS TRACK  'A'                  4:57.85    5:30.27  
  2 NEW MEXICO SOL RUNNING CLUB  'A'                             5:58.25  
  3 ALBUQUERQUE ATHLETICS TRACK  'B'                             6:05.26  
  4 NEW MEXICO SOL RUNNING CLUB  'B'                             6:36.71  
 
Event 158  High Jump 9-10 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1   922 Jalynn Fillmore     07 LB                     1.10m      1.10m    3-07.25 
     1.00 1.05 1.10 1.20 
        O   XO   XO  XXX 
  2    25 Cayl Cox-Liggins    08 AAT                    1.00m      1.00m    3-03.25 
     0.90 0.95 1.00 1.05 
        O  XXO    O  XXX 
 
Event 159  Long Jump 9-10 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1   115 Tanner Montano      07 JJTC                   3.73m      4.08m   13-04.75 
      2.83m  4.08m  4.06m           
  2   381 Kadarious Sims      07 ZIA                    4.10m      3.52m   11-06.75 
      3.37m  3.52m  3.45m           
  3   183 Lincoln Cole        07 MTC                    3.54m      3.50m   11-05.75 
      FOUL  3.50m  3.24m           
  4   185 Wyatt Cole          08 MTC                    3.25m      3.29m   10-09.50 
      2.98m  2.77m  3.29m           
  5   972 Aguilar Angel       08 JJTC                              3.28m   10-09.25 
      3.10m  3.12m  3.28m           
  6   379 Rashuad Morris      08 ZIA                               3.27m   10-08.75 
      3.27m  3.25m  FOUL           
  7   912 Kaden Ingersoll     08 AOC                               3.26m   10-08.50 
      FOUL  2.36m  3.26m           
  8   604 Justus Foutz        08 CTC                    2.93m      3.25m   10-08.00 
      2.82m  3.25m  3.22m            
  9   108 Landon Goroum       07 JJTC                   2.42m      3.18m   10-05.25 
      2.19m  3.06m  3.18m           
 10   901 Brandon Schluep     08 RRTC                   2.99m      3.15m   10-04.00 
      2.81m  2.97m  3.15m           
 11   105 Ethan Maestas       08 JJTC                   3.06m      3.14m   10-03.75 
      3.14m  FOUL  2.99m           
 12   110 Yaquez McKenzie     07 JJTC                   3.16m      2.97m    9-09.00 
      2.97m  2.67m  2.82m           
 13   370 Marcos Flores       08 ZIA                    2.94m      2.88m    9-05.50 
      FOUL  2.72m  2.88m           
 14   907 Devin Dairsow       08 RRTC                   2.83m      2.87m    9-05.00 
      2.68m  2.87m  2.87m           
 15   116 Luke Salazar        07 JJTC                   2.70m      2.81m    9-02.75 
      2.81m  2.73m  FOUL         
 16   378 Rache Morris        08 ZIA                    3.03m      2.79m    9-02.00 
      2.50m  2.79m  2.54m           
 17    35 Tesfaye Femling     08 AAT                    2.82m      2.74m    9-00.00 
      2.59m  FOUL  2.74m           
 18    68 Thomas Shiver       08 AAT                    2.66m      2.66m    8-08.75 
      2.63m  2.53m  2.66m           
 19   544 Noah St. Clair      08 RRTC                              2.56m    8-04.75 
      2.56m  2.56m  2.38m           
 20   589 Mason Burks         08 CTC                    2.40m      2.50m    8-02.50 
      1.54m  1.17m  2.50m           
 21   825 Ethan Urwiler       08 UNA NM                 2.47m      2.47m    8-01.25 
      2.21m  2.47m  FOUL           
 22   865 Corde Peele         08 MS                     2.57m      2.37m    7-09.50 
      2.20m  2.22m  2.37m           
 23   420 Jarom Begay         08 NMSOL                             2.35m    7-08.50 
      1.91m  2.35m  1.86m           
 23   531 Benjamin Prosper    07 RRTC                              2.35m    7-08.50 
      2.35m  1.97m  2.07m           
 25   168 Tayvon McCoy        08 BIO                               1.98m    6-06.00 
      1.87m  1.98m  1.97m           
 
Event 160  Shot Put 6 lb. 9-10 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1   365 Julian Cisneros     07 ZIA                    5.92m      5.03m   16-06.00 
      4.66m  4.58m  5.03m           
  2   901 Brandon Schluep     08 RRTC                   5.18m      4.80m   15-09.00 
      4.80m  3.76m  4.20m           
  3    31 Jacob Escobedo      08 AAT                    4.34m      4.67m   15-04.00 
      4.67m  4.48m  3.74m           
  4   506 Tyler Boe           08 RRTC                   2.89m      2.61m    8-06.75 
      2.32m  2.17m  2.61m           
 
Event 161  Javelin Throw 300g 9-10 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1   372 Isaiah Goree        07 ZIA                   16.62m     19.58m      64-03 
      16.07m  19.58m  18.61m           
  2   598 Jalil Dixon         08 CTC                   20.21m     18.84m      61-10 
      18.77m  18.84m  16.96m            
  3   488 Stephen Sands       07 NMSOL                            14.56m      47-09 
      14.56m  12.93m  13.35m           
  4   383 Christopher Kist    08 ZIA                   17.30m     13.36m      43-10 
      12.15m  13.36m  12.21m           
  5   482 Ryan Roberts        07 NMSOL                            12.57m      41-03 
      11.49m  9.38m  12.57m           
  6   365 Julian Cisneros     07 ZIA                   11.87m     11.95m      39-02 
      11.06m  11.95m  11.75m           
  7   544 Noah St. Clair      08 RRTC                  12.90m     11.79m      38-08 
      8.37m  11.79m  10.91m           
  8   907 Devin Dairsow       08 RRTC                   9.57m     11.49m      37-08 
      11.42m  11.49m  11.34m           
  9   985 Elias Vega-Diaz     07 NMSOL                            11.48m      37-08 
      11.48m  10.53m  9.36m           
 10    20 Adrian Chavez       08 AAT                   11.29m     11.32m      37-02 
      11.32m  FOUL  10.42m           
 11   903 Caleb Barrett       08 RRTC                             11.02m      36-02 
      FOUL  11.02m  10.54m           
 12    31 Jacob Escobedo      08 AAT                   12.06m     10.91m      35-09 
      10.68m  10.14m  10.91m           
 13   865 Corde Peele         08 MS                               10.68m      35-00 
      10.68m  10.36m  10.61m           
 14    77 John Wegrzynek      07 AAT                              10.59m      34-09 
      10.59m  8.96m  10.50m           
 15   506 Tyler Boe           08 RRTC                   8.00m      6.98m      22-11 
      6.98m  6.52m  6.29m           
 
Event 200  100 Meter Dash 11-12 Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1   249 Kymani Gallegos     05 AOC                    14.02      14.26   1 
  2   636 Delilah Portillo    06 CTC                    15.18      15.57   1 
  3   257 Kiara Pierce        05 AOC                    14.83      15.73   1 
  4   975 Amari Lipe          05 NMSOL                             15.95   3 
  5   414 Layla Foutz         06 NMSOL                  16.59      15.98   1 
  6   928 Dominique Armijo    06 SOH                    16.91      16.42   2 
  7  1903 Imani Cole-Robinso  06 UNA NM                            16.44   5 
  8    44 Harper Ives         06 AAT                    16.07      16.49   1 
  9   125 Allison Ryan        06 IDT                    16.51      16.65   1 
 10   474 Molly Peek          05 NMSOL                             16.70   4 
 11   534 Madison Rebidas     06 RRTC                   17.20      16.70   2 
 12   148 Adriana Castillo    06 BIO                    16.24      16.78   1 
 13   460 Cambria Manning     06 NMSOL                             16.95   5 
 14   149 Gabriela Santos     06 BIO                               17.11   4 
 15    42 Lydia Hill          05 AAT                    17.50      17.29   2 
 16   863 Daijour Davis       06 MS                     17.46      17.33   2 
 17   438 Katelyn Frazier     05 NMSOL                             17.33   3 
 18   508 Claire Cassidy      06 RRTC                              17.50   4 
 19   624 Aydyn Leeds         05 CTC                    16.71      17.54   1 
 20  1808 Lacey Lewis         06 CCAD                              17.67   4 
 21   138 Leilani Sanchez     05 BIO                    18.48      17.94   2 
 22  1804 Hattie Dobrinski    05 CCAD                              18.04   4 
 23   433 Mariela Connally    06 NMSOL                             18.11   3 
 24   139 Myra Ortega         06 BIO                               18.23   3 
 24   911 La Naeh Rogers      05 AOC                               18.23   4 
 26   603 Isabella Foutz      06 CTC                    18.68      18.36   3 
 27   948 Savannah Lane       06 SOH                    18.66      18.41   3 
 28   616 Isyss Ingram        06 CTC                    18.21      18.52   2 
 29   646 Peyton Scarff       06 CTC                    18.19      18.76   2 
 30   653 Gracey Yancy        06 CTC                    17.31      19.08   2 
 31   476 Elliana Radigan-Hi  06 NMSOL                             19.12   3 
 32  1812 Martha Rocha        06 CCAD                              22.14   5 
 
Event 201  200 Meter Dash 11-12 Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1   249 Kymani Gallegos     05 AOC                    28.21      29.83   1 
  2   636 Delilah Portillo    06 CTC                    37.03      32.67   2 
  3   257 Kiara Pierce        05 AOC                    31.25      32.75   1 
  4   906 Acacia Dairsow      06 RRTC                   35.72      32.98   2 
  5   129 Ella Smith          06 IDT                    33.67      33.40   1 
  6   588 Gabriella Barton    06 CTC                    34.91      33.63   1 
  7   975 Amari Lipe          05 NMSOL                             33.85   6 
  8   414 Layla Foutz         06 NMSOL                  34.75      33.97   1 
  9   820 Jada Lujan          06 UNA NM                            34.20   5 
 10   490 Marisa Sena         05 NMSOL                  37.76      34.24   3 
 11   928 Dominique Armijo    06 SOH                    36.62      34.51   2 
 12    44 Harper Ives         06 AAT                    36.25      34.88   2 
 13   474 Molly Peek          05 NMSOL                             35.43   6 
 14   451 Ava Komadina        06 NMSOL                             35.51   6 
 15   447 Marisol Herrera     05 NMSOL                  38.59      35.67   3 
 16   460 Cambria Manning     06 NMSOL                             36.44   5 
 17   417 Tess Arruti         05 NMSOL                  37.40      36.73   3 
 18   941 Sierra Gonzales     06 SOH                    38.55      36.89   3 
 19   149 Gabriela Santos     06 BIO                               37.32   4 
 20   433 Mariela Connally    06 NMSOL                  40.32      37.60   4 
 21   863 Daijour Davis       06 MS                     39.34      38.61   3 
 22   946 Melina Hernandez    06 SOH                               38.99   4 
 23   603 Isabella Foutz      06 CTC                               39.12   4 
 24   944 Ester Grow          06 SOH                               39.41   5 
 25   948 Savannah Lane       06 SOH                    40.58      39.71   4 
 26   138 Leilani Sanchez     05 BIO                    41.57      41.89   4 
 27   653 Gracey Yancy        06 CTC                    37.47      43.48   3 
 28   476 Elliana Radigan-Hi  06 NMSOL                             44.28   5 
 
Event 202  400 Meter Dash 11-12 Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1   591 Cecilia Campos      05 CTC                  1:08.83    1:09.83   1 
  2   810 Angelina Passalacq  05 UNA NM               1:19.80    1:13.81   1 
  3   588 Gabriella Barton    06 CTC                  1:08.88    1:15.22   1 
  4   975 Amari Lipe          05 NMSOL                           1:17.34   4 
  5   534 Madison Rebidas     06 RRTC                 1:27.00    1:20.24   1 
  6   474 Molly Peek          05 NMSOL                           1:21.73   4 
  7   484 Lillian Robinson    06 NMSOL                           1:22.40   3 
  8   148 Adriana Castillo    06 BIO                  1:23.37    1:23.33   1 
  9   628 Maya Macias         06 CTC                  1:23.00    1:23.54   1 
 10   624 Aydyn Leeds         05 CTC                  1:27.49    1:24.17   2 
 11   968 Ahnaleigha Wright   05 SOH                  1:34.43    1:24.32   2 
 12   941 Sierra Gonzales     06 SOH                             1:25.50   3 
 13   433 Mariela Connally    06 NMSOL                1:33.94    1:26.11   2 
 14   948 Savannah Lane       06 SOH                             1:26.13   3 
 15   944 Ester Grow          06 SOH                  1:27.38    1:27.07   2 
 16   946 Melina Hernandez    06 SOH                  1:34.61    1:27.88   2 
 17   646 Peyton Scarff       06 CTC                  1:32.72    1:28.16   2 
 18   653 Gracey Yancy        06 CTC                             1:32.44   4 
 
Event 203  800 Meter Run 11-12 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1   411 Rebecca Baker       05 NMSOL                3:01.09    2:59.11  
  2   318 Sydney Marks        06 RMSW                            3:02.13  
  3   448 Lillian Holmes      05 NMSOL                           3:04.69  
  4    30 Kendall Downing     05 AAT                  3:02.35    3:07.26  
  5   466 Zoe Martinez-Crook  06 NMSOL                           3:10.16  
  6   459 EmmaLee Maez        05 NMSOL                           3:26.10  
  7   484 Lillian Robinson    06 NMSOL                           3:31.26  
  8   968 Ahnaleigha Wright   05 SOH                  3:53.40    3:46.75  
 
Event 204  1500 Meter Run 11-12 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1   591 Cecilia Campos      05 CTC                  5:24.47    5:36.00  
  2    30 Kendall Downing     05 AAT                             6:27.07  
  3   448 Lillian Holmes      05 NMSOL                6:48.54    6:34.89  
  4    60 Mina Olson          06 AAT                  6:48.87    6:49.86  
  5   459 EmmaLee Maez        05 NMSOL                7:21.20    7:04.73  
 
Event 205  3000 Meter Run 11-12 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1   628 Maya Macias         06 CTC                            13:25.53  
  2    60 Mina Olson          06 AAT                            13:38.93  
  3   419 Haili Begay         06 NMSOL               14:16.09   14:11.81  
 
Event 206  1500 Meter Race Walk 11-12 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1    22 Rosalin Chavez      05 AAT                  9:38.47    9:26.50  
 
Event 207  80 Meter Hurdles 11-12 Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1   411 Rebecca Baker       05 NMSOL                             16.94   1 
  2   820 Jada Lujan          06 UNA NM                            17.46   1 
  3   810 Angelina Passalacq  05 UNA NM                            18.45   2 
  4   451 Ava Komadina        06 NMSOL                             26.68   2 
 
Event 208  4x100 Meter Relay 11-12 Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 COUGAR TRACK CLUB  'A'                            1:04.71    1:03.92  
  2 SONS OF HERMES  'A'                               1:13.77    1:08.01  
 
Event 209  4x400 Meter Relay 11-12 Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 NEW MEXICO SOL RUNNING CLUB  'B'                             5:32.35  
  2 NEW MEXICO SOL RUNNING CLUB  'A'                             5:40.50  
  3 NEW MEXICO SOL RUNNING CLUB  'C'                             5:52.42  
 
Event 211  High Jump 11-12 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1   820 Jada Lujan          06 UNA NM                            1.25m    4-01.25 
     0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.22 
        O    O    O    O    O   XO    O 
  2   906 Acacia Dairsow      06 RRTC                   1.15m      1.22m    4-00.00 
     0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.22 1.25 
        O    O    O    O    O    O   XO    O    X 
  3   417 Tess Arruti         05 NMSOL                  1.10m      1.20m    3-11.25 
     0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 
        O    O    O   XO    O   XO  XXO 
  4    30 Kendall Downing     05 AAT                    1.15m      1.15m    3-09.25 
     0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 
        O    O    O    O    O  XXO  XXX 
 
Event 212  Long Jump 11-12 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1   591 Cecilia Campos      05 CTC                    3.34m      3.76m   12-04.00 
      FOUL  FOUL  3.76m           
  2   810 Angelina Passalacq  05 UNA NM                 3.28m      3.71m   12-02.25 
      3.71m  3.70m  3.62m           
  3   257 Kiara Pierce        05 AOC                    3.34m      3.66m   12-00.25 
      3.66m  3.37m  FOUL           
  4    44 Harper Ives         06 AAT                    3.22m      3.62m   11-10.50 
      FOUL  FOUL  3.62m           
  5   129 Ella Smith          06 IDT                    3.32m      3.57m   11-08.50 
      2.43m  3.38m  3.57m           
  5  1903 Imani Cole-Robinso  06 UNA NM                            3.57m   11-08.50 
      3.57m  3.23m  FOUL           
  5   125 Allison Ryan        06 IDT                    3.12m      3.57m   11-08.50 
      3.32m  3.24m  3.57m           
  8   906 Acacia Dairsow      06 RRTC                   3.15m      3.56m   11-08.25 
      FOUL  3.56m  FOUL           
  9   249 Kymani Gallegos     05 AOC                    4.48m      3.51m   11-06.25 
      3.51m  FOUL  FOUL           
 10   438 Katelyn Frazier     05 NMSOL                             3.39m   11-01.50 
      3.06m  3.16m  3.39m           
 11   944 Ester Grow          06 SOH                    3.01m      3.31m   10-10.50 
      3.05m  3.00m  3.31m           
 12  1808 Lacey Lewis         06 CCAD                              3.03m    9-11.25 
      2.72m  3.03m  2.70m           
 13   534 Madison Rebidas     06 RRTC                   2.93m      3.01m    9-10.50 
      FOUL  FOUL  3.01m           
 13   863 Daijour Davis       06 MS                     3.12m      3.01m    9-10.50 
      FOUL  3.01m  FOUL           
 15  1804 Hattie Dobrinski    05 CCAD                              2.98m    9-09.50 
      2.73m  2.82m  2.98m           
 16   616 Isyss Ingram        06 CTC                    2.94m      2.96m    9-08.50 
      2.96m  FOUL  FOUL           
 17   149 Gabriela Santos     06 BIO                               2.91m    9-06.75 
      FOUL  FOUL  2.91m           
 18   139 Myra Ortega         06 BIO                    2.82m      2.86m    9-04.75 
      2.86m  2.11m  2.75m           
 19  1812 Martha Rocha        06 CCAD                              2.84m    9-04.00 
      FOUL  2.62m  2.84m           
 20   419 Haili Begay         06 NMSOL                             2.42m    7-11.25 
      2.42m  1.79m  FOUL           
 21   508 Claire Cassidy      06 RRTC                              2.41m    7-11.00 
      2.19m  2.32m  2.41m           
 22   138 Leilani Sanchez     05 BIO                               2.22m    7-03.50 
      2.14m  1.87m  2.22m           
 23    42 Lydia Hill          05 AAT                    2.42m      2.18m    7-02.00 
      FOUL  2.18m  FOUL           
 --   646 Peyton Scarff       06 CTC                    2.40m       FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL           
 
Event 213  Shot Put 6 lb. 11-12 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1   657 Samantha Cordova    05 CTC                    5.81m      6.52m   21-04.75 
      6.12m  6.35m  6.52m           
  2  1808 Lacey Lewis         06 CCAD                              4.66m   15-03.50 
      4.49m  4.66m  4.35m           
 
Event 214  Discus Throw 1kg 11-12 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1   657 Samantha Cordova    05 CTC                   12.20m     10.68m      35-00 
      10.68m  FOUL  FOUL           
 
Event 215  Javelin Throw 300g 11-12 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1   606 Leah Futey          05 CTC                   18.55m     15.70m      51-06 
      14.37m  15.70m  15.37m           
  2   490 Marisa Sena         05 NMSOL                 14.10m     15.23m      50-00 
      12.13m  15.23m  13.98m           
  3   139 Myra Ortega         06 BIO                   12.91m     12.61m      41-04 
      11.71m  12.61m  12.26m           
  4   657 Samantha Cordova    05 CTC                              12.07m      39-07 
      8.76m  10.87m  12.07m           
  5    42 Lydia Hill          05 AAT                               9.62m      31-07 
      8.67m  9.62m  9.29m           
 
Event 250  100 Meter Dash 11-12 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1   921 Dustin Fillmore     05 LB                     13.93      13.65   1 
  2   109 Cruz Markham        05 JJTC                   13.38      13.84   1 
  3   104 Christian Maestas   05 JJTC                   12.71      14.12   1 
  4   504 Gabriel Bittel      06 RRTC                   15.44      14.59   1 
  4   519 Brennan Grant       06 RRTC                   14.86      14.59   1 
  6   377 Latavious Morris    06 ZIA                               14.85   4 
  7   513 Jarin Dennard       06 RRTC                              15.04   4 
  8   523 Gabriel Luna        06 RRTC                   14.23      15.15   1 
  9   124 Jabsie Lewis        06 IDT                    14.31      15.17   1 
 10   992 Jonah Martinez      06 NMSOL                  16.47      15.47   2 
 11   862 Jonathan Calavaza   05 MS                     17.68      16.47   2 
 12   642 Estevan Rodriguez   05 CTC                    16.80      16.63   2 
 13     7 Noah Barreras       06 AAT                    17.11      16.64   2 
 14   622 Mason Laughlin      05 CTC                    16.41      16.64   2 
 15   144 Alejandro Lopez     06 BIO                    17.80      16.82   3 
 16   418 Troy Baldonado      06 NMSOL                  18.05      17.31   3 
 17   601 Connor Fisher       05 CTC                    16.11      18.04   2 
 18    65 Santiago Quintana   06 AAT                    19.50      18.36   3 
 19   633 Vaughn Ortega       06 CTC                    18.33      18.93   3 
 20   864 Ezekiah Ortiz       06 MS                     19.33      19.60   3 
 
Event 251  200 Meter Dash 11-12 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1   197 Marcus Wilson       05 MTC                               28.14   5 
  2   109 Cruz Markham        05 JJTC                   28.27      29.27   1 
  3   504 Gabriel Bittel      06 RRTC                   29.63      31.30   1 
  4   523 Gabriel Luna        06 RRTC                   33.42      31.97   2 
  5   992 Jonah Martinez      06 NMSOL                  33.08      32.26   1 
  6   513 Jarin Dennard       06 RRTC                   32.49      32.99   1 
  7   432 Jaxon Chenowth      06 NMSOL                  35.29      34.11   2 
  8    38 Desiderio Garcia    06 AAT                    38.00      34.66   3 
  9   519 Brennan Grant       06 RRTC                   35.35      34.99   2 
 10   143 Isai Herrera        06 BIO                    32.78      35.00   1 
 11   862 Jonathan Calavaza   05 MS                     35.98      35.30   2 
 12    71 Lukas Suo-Anttila   05 AAT                    36.13      35.98   2 
 13   144 Alejandro Lopez     06 BIO                    38.34      37.04   3 
 14   418 Troy Baldonado      06 NMSOL                  40.08      37.15   3 
 15   622 Mason Laughlin      05 CTC                    38.73      38.87   3 
 16   978 Mason Steel         05 NMSOL                             39.25   4 
 17    65 Santiago Quintana   06 AAT                    43.66      40.05   4 
 18   642 Estevan Rodriguez   05 CTC                    38.49      40.23   3 
 19   264 Christian Montoya   06 SOH                               41.24   5 
 20   957 Matias Padilla      06 SOH                               41.42   5 
 21   112 Dean Lane III       05 JJTC                   41.33      41.66   4 
 22   864 Ezekiah Ortiz       06 MS                     47.10      42.89   4 
 
Event 252  400 Meter Dash 11-12 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1   197 Marcus Wilson       05 MTC                  1:03.35    1:02.03   1 
  2    45 Vincent James       06 AAT                  1:10.50    1:08.68   1 
  3   504 Gabriel Bittel      06 RRTC                 1:20.00    1:09.30   2 
  4   949 Diego Martinez      05 SOH                  1:14.51    1:10.85   1 
  5   377 Latavious Morris    06 ZIA                             1:10.93   7 
  6   523 Gabriel Luna        06 RRTC                 1:17.00    1:11.60   2 
  7   432 Jaxon Chenowth      06 NMSOL                1:21.17    1:11.84   3 
  8   992 Jonah Martinez      06 NMSOL                1:19.11    1:14.56   2 
  9   980 Carter Swanson      05 NMSOL                           1:14.73   6 
 10   546 Abel Steinfeldt     06 RRTC                 1:13.27    1:14.81   1 
 11    38 Desiderio Garcia    06 AAT                  1:19.85    1:15.98   2 
 12    16 Daylen Bramlett     05 AAT                  1:16.80    1:16.03   2 
 13   960 Colton Plant        05 SOH                             1:17.24   6 
 14   933 Corey Duncan        05 SOH                             1:17.65   6 
 15  1801 Caleb Anderson      05 CCAD                            1:18.76   5 
 16   143 Isai Herrera        06 BIO                  1:14.28    1:19.15   1 
 17   436 Eli Emms            06 NMSOL                           1:19.56   5 
 18   511 Jaxon Denison       06 RRTC                 1:21.18    1:19.56   3 
 19   622 Mason Laughlin      05 CTC                             1:20.34   5 
 20   439 Andrew Galan        05 NMSOL                           1:21.78   7 
 21   987 Dominic Velasquez   06 NMSOL                1:27.55    1:22.24   3 
 22   642 Estevan Rodriguez   05 CTC                             1:23.78   5 
 23   984 Ryan Vargas         05 NMSOL                1:26.21    1:24.13   3 
 24   587 Isaiah Barnett      06 CTC                  1:30.64    1:25.86   4 
 25   107 Lashawn Lane        05 JJTC                 1:22.85    1:26.14   3 
 26   648 Eli Tracey          06 CTC                  1:29.64    1:26.26   4 
 27   978 Mason Steel         05 NMSOL                           1:28.05   6 
 28   467 Cohen Midgett       06 NMSOL                1:49.48    1:32.94   4 
 29   957 Matias Padilla      06 SOH                             1:35.80   5 
 30   112 Dean Lane III       05 JJTC                 1:38.40    1:40.52   4 
 
Event 253  800 Meter Run 11-12 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1   613 Blayne Howell       05 CTC                  2:35.04    2:34.26   1 
  2   456 Jude Lucero         05 NMSOL                2:41.78    2:36.41   1 
  3   437 Jack Foutz          05 NMSOL                           2:42.70   2 
  4   644 Cruz Sanchez        05 CTC                  2:45.39    2:47.87   1 
  5    14 Andrew Bigelow      06 AAT                  2:49.29    2:49.09   1 
  6   546 Abel Steinfeldt     06 RRTC                 2:49.46    2:53.76   1 
  7   590 Maxwell Burks       06 CTC                  2:52.49    2:58.91   1 
  8   432 Jaxon Chenowth      06 NMSOL                           2:59.30   2 
  9   439 Andrew Galan        05 NMSOL                           3:01.54   2 
 10   654 George Perez        05 CTC                  3:25.91    3:02.02   2 
 11   536 Colin Ross          05 RRTC                 3:09.33    3:04.10   1 
 12   987 Dominic Velasquez   06 NMSOL                3:20.99    3:04.34   1 
 13   511 Jaxon Denison       06 RRTC                 2:51.63    3:04.61   1 
 14    16 Daylen Bramlett     05 AAT                  3:09.60    3:06.49   1 
 15   984 Ryan Vargas         05 NMSOL                           3:11.21   2 
 16  1801 Caleb Anderson      05 CCAD                            3:14.60   2 
 17     4 Aidan Arner         05 AAT                  3:18.90    3:15.04   1 
 18   659 Joshua Medina       05 CTC                  3:32.13    3:21.04   2 
 19    58 Hadrian Mingley     06 AAT                             3:23.61   2 
 20   587 Isaiah Barnett      06 CTC                  3:25.75    3:25.26   2 
 21   467 Cohen Midgett       06 NMSOL                3:33.82    3:32.84   2 
 
Event 254  1500 Meter Run 11-12 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1   456 Jude Lucero         05 NMSOL                5:26.04    5:23.91  
  2   597 Stoney Cutchen      05 CTC                             5:26.71  
  3   593 Orion Chavez        06 CTC                             5:29.20  
  4   643 Asher Saban         06 CTC                  5:51.12    5:42.90  
  5    37 William Fetz        06 AAT                  5:39.07    5:43.22  
  6   453 Gordon Lee          05 NMSOL                5:51.50    5:45.66  
  7   980 Carter Swanson      05 NMSOL                           5:47.34  
  8     3 Eneas Armijo        06 AAT                  6:00.24    5:58.35  
  9   473 Benjamin Pautz      05 NMSOL                           5:59.66  
 10   511 Jaxon Denison       06 RRTC                            6:17.57  
 11   648 Eli Tracey          06 CTC                             6:21.31  
 12     4 Aidan Arner         05 AAT                  6:39.47    6:43.76  
 13   536 Colin Ross          05 RRTC                 6:47.72    6:54.01  
 14    40 Calvin Goodkind     06 AAT                  6:40.98    6:57.94  
 15   961 Jacob Pruitt        05 SOH                             6:58.08  
 
Event 255  3000 Meter Run 11-12 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1   644 Cruz Sanchez        05 CTC                 10:40.05   11:34.96  
  2   437 Jack Foutz          05 NMSOL                          11:48.12  
  3    37 William Fetz        06 AAT                 11:40.80   11:55.71  
  4   590 Maxwell Burks       06 CTC                            12:33.36  
  5    40 Calvin Goodkind     06 AAT                 13:36.77   14:11.51  
  6   961 Jacob Pruitt        05 SOH                            15:05.78  
 
Event 256  1500 Meter Race Walk 11-12 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1    74 Jozaiah Turtle-Mor  05 AAT                  9:38.31    9:35.43  
 
Event 257  80 Meter Hurdles 11-12 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1   921 Dustin Fillmore     05 LB                     13.77      14.38   1 
  2   473 Benjamin Pautz      05 NMSOL                  17.52      17.17   1 
  3   103 Mekhi Aragon        05 JJTC                   17.70      17.66   2 
  4   980 Carter Swanson      05 NMSOL                             17.87   3 
  5   107 Lashawn Lane        05 JJTC                   19.22      19.12   2 
  6   633 Vaughn Ortega       06 CTC                               20.35   3 
  7   984 Ryan Vargas         05 NMSOL                  19.33      21.39   2 
 
Event 258  4x100 Meter Relay 11-12 Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 JR JAGUARS TRACK CLUB  'A'                                   1:00.56  
  2 ALBUQUERQUE ATHLETICS TRACK  'A'                    55.49    1:02.75  
  3 SONS OF HERMES  'A'                               1:09.52    1:06.00  
 
Event 259  4x400 Meter Relay 11-12 Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 COUGAR TRACK CLUB  'A'                            5:06.21    4:43.83  
  2 NEW MEXICO SOL RUNNING CLUB  'A'                             5:10.95  
  3 SONS OF HERMES  'A'                               5:35.45    5:20.95  
  4 ALBUQUERQUE ATHLETICS TRACK  'A'                  4:39.66    5:30.42  
  5 ALBUQUERQUE ATHLETICS TRACK  'C'                             5:30.81  
  6 ALBUQUERQUE ATHLETICS TRACK  'B'                             5:58.70  
 
Event 261  High Jump 11-12 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1   921 Dustin Fillmore     05 LB                     1.50m      1.55m    5-01.00 
     1.25 1.35 1.40 1.55 
        O    O    O    O 
  2    45 Vincent James       06 AAT                    1.15m      1.20m    3-11.25 
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 
        O    O    O    O    O  XXX 
  2   613 Blayne Howell       05 CTC                    1.17m      1.20m    3-11.25 
     1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 
        O    O   XO   XO  XXX 
  4   467 Cohen Midgett       06 NMSOL                  1.10m      1.10m    3-07.25 
     0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 
        O    O   XO    O  XXO  XXX 
 
Event 262  Long Jump 11-12 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1   197 Marcus Wilson       05 MTC                               5.02m   16-05.75 
      5.02m  4.72m  4.31m           
  2   104 Christian Maestas   05 JJTC                   4.63m      4.24m   13-11.00 
      4.22m  4.24m  4.10m            
  3    45 Vincent James       06 AAT                    3.75m      4.22m   13-10.25 
      4.22m  3.84m  FOUL           
  4   643 Asher Saban         06 CTC                               4.05m   13-03.50 
      4.05m  3.89m  3.66m           
  5   124 Jabsie Lewis        06 IDT                    4.12m      3.86m   12-08.00 
      3.86m  3.74m  3.83m           
  6   111 Diego Herrera       05 JJTC                   3.88m      3.77m   12-04.50 
      3.68m  3.69m  3.77m           
  7   143 Isai Herrera        06 BIO                    3.34m      3.62m   11-10.50 
      3.62m  3.44m  3.06m           
  8   862 Jonathan Calavaza   05 MS                     3.06m      3.54m   11-07.50 
      FOUL  3.29m  3.54m           
  9   103 Mekhi Aragon        05 JJTC                   3.99m      3.50m   11-05.75 
      FOUL  3.50m  FOUL           
 10    14 Andrew Bigelow      06 AAT                    3.64m      3.41m   11-02.25 
      3.41m  FOUL  3.29m           
 11  1801 Caleb Anderson      05 CCAD                              3.20m   10-06.00 
      FOUL  3.20m  2.18m           
 12   436 Eli Emms            06 NMSOL                             3.19m   10-05.75 
      3.12m  FOUL  3.19m           
 12   107 Lashawn Lane        05 JJTC                   3.20m      3.19m   10-05.75 
      3.14m  3.19m  FOUL           
 14   933 Corey Duncan        05 SOH                    3.12m      3.15m   10-04.00 
      3.15m  2.90m  FOUL           
 15    58 Hadrian Mingley     06 AAT                    2.38m      3.05m   10-00.25 
      FOUL  3.05m  FOUL           
 15   960 Colton Plant        05 SOH                    3.53m      3.05m   10-00.25 
      FOUL  2.85m  3.05m           
 17   961 Jacob Pruitt        05 SOH                               2.97m    9-09.00 
      2.94m  2.78m  2.97m           
 18     7 Noah Barreras       06 AAT                    2.75m      2.95m    9-08.25 
      2.93m  2.95m  2.74m           
 19   864 Ezekiah Ortiz       06 MS                     2.88m      2.82m    9-03.00 
      2.79m  2.79m  2.82m           
 20   144 Alejandro Lopez     06 BIO                               2.81m    9-02.75 
      2.54m  2.37m  2.81m           
 21   601 Connor Fisher       05 CTC                    3.01m      2.75m    9-00.25 
      2.75m  2.57m  2.43m           
 22    32 Eyob Femling        06 AAT                    2.89m      2.51m    8-03.00 
      2.45m  2.51m  2.31m           
 23   590 Maxwell Burks       06 CTC                    2.64m      2.42m    7-11.25 
      2.42m  2.25m  1.95m           
 
Event 263  Shot Put 6 lb. 11-12 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1   128 Darrian Smith       05 IDT                    8.81m      8.94m   29-04.00 
      FOUL  8.46m  8.94m           
  2   161 Andrew Aguirre      05 BIO                               8.69m   28-06.25 
      8.08m  8.61m  8.69m           
  3   926 Adam Aguilar        05 SOH                               7.11m   23-04.00 
      6.84m  6.19m  7.11m           
  4   363 Jon Baca            06 ZIA                    6.90m      6.82m   22-04.50 
      6.63m  6.82m  6.71m           
  5   147 Nehemiah Smith      06 BIO                    5.41m      6.03m   19-09.50 
      6.03m  5.73m  5.96m           
  6   963 Santiago Sisneros   05 SOH                               5.98m   19-07.50 
      5.98m  5.93m  5.82m           
  7   142 Marshall Logan      06 BIO                    5.56m      5.95m   19-06.25 
      5.95m  5.50m  5.08m           
  8  1806 Noah Eng            05 CCAD                              5.82m   19-01.25 
      5.82m  5.72m  5.68m           
  9   548 Christian Tafoya    05 RRTC                              5.56m   18-03.00 
      5.43m  5.48m  5.56m           
 10   145 Ricky Poolaw        06 BIO                    4.44m      5.13m   16-10.00 
      4.97m  4.90m  5.13m           
 11   146 Isaiah Alvarado     05 BIO                    4.64m      4.75m   15-07.00 
      4.68m  4.72m  4.75m           
 
Event 264  Discus Throw 1kg 11-12 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1   128 Darrian Smith       05 IDT                   22.93m     22.58m      74-01 
      22.58m  22.07m  FOUL           
  2   161 Andrew Aguirre      05 BIO                              16.79m      55-01 
      14.56m  16.13m  16.79m           
  3   147 Nehemiah Smith      06 BIO                   13.96m     15.01m      49-03 
      14.28m  FOUL  15.01m           
  4   142 Marshall Logan      06 BIO                   12.82m     12.74m      41-09 
      12.74m  10.72m  FOUL           
  5   112 Dean Lane III       05 JJTC                  10.65m     12.47m      40-11 
      9.90m  12.47m  8.85m           
  6  1806 Noah Eng            05 CCAD                             12.14m      39-10 
      FOUL  11.54m  12.14m           
  7   926 Adam Aguilar        05 SOH                              12.11m      39-09 
      FOUL  FOUL  12.11m           
  8   963 Santiago Sisneros   05 SOH                              12.10m      39-08 
      12.10m  FOUL  10.16m           
  9   145 Ricky Poolaw        06 BIO                    9.98m      8.55m      28-01 
      8.33m  7.96m  8.55m           
 10   146 Isaiah Alvarado     05 BIO                   11.66m      8.52m      27-11 
      8.52m  FOUL  7.94m           
 11   957 Matias Padilla      06 SOH                               5.88m      19-03 
      FOUL  3.26m  5.88m           
 
Event 265  Javelin Throw 300g 11-12 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1    74 Jozaiah Turtle-Mor  05 AAT                   25.86m     24.57m      80-07 
      22.76m  23.27m  24.57m           
  2   363 Jon Baca            06 ZIA                   20.28m     22.68m      74-05 
      20.87m  22.68m  22.20m           
  3   978 Mason Steel         05 NMSOL                            22.58m      74-01 
      18.30m  22.58m  21.36m           
  4   597 Stoney Cutchen      05 CTC                   26.40m     22.19m      72-10 
      18.84m  18.06m  22.19m           
  5   548 Christian Tafoya    05 RRTC                             20.49m      67-03 
      20.49m  19.39m  15.74m           
  6   418 Troy Baldonado      06 NMSOL                 14.43m     20.27m      66-06 
      17.40m  FOUL  20.27m           
  7   142 Marshall Logan      06 BIO                   16.21m     18.90m      62-00 
      15.30m  11.38m  18.90m           
  8    26 Kyle Davy           05 AAT                              18.02m      59-01 
      18.02m  15.18m  16.05m           
  9   546 Abel Steinfeldt     06 RRTC                             17.93m      58-10 
      17.93m  14.51m  17.19m           
 10     3 Eneas Armijo        06 AAT                   17.95m     17.27m      56-08 
      12.41m  17.27m  13.30m           
 11   147 Nehemiah Smith      06 BIO                   17.32m     17.24m      56-07 
      14.19m  17.24m  13.30m           
 12    71 Lukas Suo-Anttila   05 AAT                              15.72m      51-07 
      13.63m  11.54m  15.72m           
 13   146 Isaiah Alvarado     05 BIO                   10.18m     15.70m      51-06 
      14.33m  15.70m  11.04m           
 14   587 Isaiah Barnett      06 CTC                   14.19m     14.92m      48-11 
      14.92m  12.14m  10.56m           
 15   161 Andrew Aguirre      05 BIO                              14.64m      48-00 
      14.64m  14.37m  13.24m           
 16   145 Ricky Poolaw        06 BIO                   16.90m     13.25m      43-06 
      11.97m  13.25m  11.15m           
 
Event 300  100 Meter Dash 13-14 Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1   807 Jocelyn Garcia      04 UNA NM                 13.34      13.25   1 
  2  1909 Jyah Dumas          04 UNA NM                            14.12   2 
  3   256 Tamaria Martinez    04 AOC                    13.66      14.35   1 
  4   150 Imani Smith         04 BIO                    15.25      14.65   1 
  5   634 Jaiden Padilla      03 CTC                    15.48      14.87   1 
  6    82 Jacqueline Oswald   03 AAT                    14.80      15.15   1 
  7   535 Daisha Rodriguez    04 RRTC                   15.72      15.23   2 
  8   152 Alanaja Evans       03 BIO                    16.18      15.82   2 
  9   247 Lyric Abe           03 AOC                               15.86   3 
 10   818 Eva Del Frate       03 UNA NM                            15.87   2 
 11   254 Kyliah Johnlouis    04 AOC                    15.31      15.94   1 
 12   913 Alexis Ayers        04 AOC                               16.31   3 
 13   582 Marina Aguilar      03 CTC                    17.64      17.42   2 
 
Event 301  200 Meter Dash 13-14 Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1   151 Amari Waites        03 BIO                    27.43      27.90   1 
  2   256 Tamaria Martinez    04 AOC                    27.89      28.78   1 
  3   547 Patricia Steinfeld  03 RRTC                   29.69      29.06   1 
  4  1909 Jyah Dumas          04 UNA NM                            29.50   3 
  5   150 Imani Smith         04 BIO                               30.83   3 
  6    82 Jacqueline Oswald   03 AAT                    33.66      31.21   2 
  7   469 Riley Midgett       04 NMSOL                  32.73      31.35   2 
  8   446 Lauryn Herrera      03 NMSOL                  33.55      32.00   2 
  9   947 Vanessa Jaramillo   03 SOH                               32.86   3 
 10   535 Daisha Rodriguez    04 RRTC                   33.40      33.32   2 
 11   247 Lyric Abe           03 AOC                               33.60   4 
 12   937 Aaliya Garcia       04 SOH                    36.59      34.09   2 
 13   254 Kyliah Johnlouis    04 AOC                    34.37      34.72   2 
 14   913 Alexis Ayers        04 AOC                               35.19   3 
 15   582 Marina Aguilar      03 CTC                    37.68      35.63   3 
 16   152 Alanaja Evans       03 BIO                               35.71   4 
 17   814 Selma Baca          04 UNA NM                            37.16   4 
 
Event 302  400 Meter Dash 13-14 Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1   807 Jocelyn Garcia      04 UNA NM                          1:03.10   3 
  2   950 Natalie Martinez    03 SOH                  1:06.30    1:04.47   1 
  3  1909 Jyah Dumas          04 UNA NM                          1:06.31   3 
  4   651 Ariel Vigil         03 CTC                             1:07.23   3 
  5   547 Patricia Steinfeld  03 RRTC                 1:09.63    1:09.09   1 
  6   151 Amari Waites        03 BIO                             1:10.81   2 
  7   446 Lauryn Herrera      03 NMSOL                1:16.77    1:12.16   1 
  8  1379 Elise Toya          04 CTC                             1:12.42   3 
  9   634 Jaiden Padilla      03 CTC                  1:15.46    1:12.43   1 
 10   469 Riley Midgett       04 NMSOL                1:19.00    1:13.49   1 
 11   958 Taeya Padilla       03 SOH                             1:15.06   2 
 12   259 Dasheana Sykes      04 AOC                             1:15.20   2 
 13   947 Vanessa Jaramillo   03 SOH                             1:16.28   2 
 14   625 Keilee Leeds        03 CTC                  1:11.68    1:17.24   1 
 15   937 Aaliya Garcia       04 SOH                             1:22.09   2 
 16   814 Selma Baca          04 UNA NM                          1:24.01   2 
 17  1805 Emma Eng            03 CCAD                            1:27.80   3 
 
Event 303  800 Meter Run 13-14 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1   931 Gracie Baca         03 SOH                  2:51.96    2:43.99  
  2   958 Taeya Padilla       03 SOH                  3:07.52    2:57.40  
  3   988 Shelby Viseur       04 NMSOL                           3:02.86  
  4   478 Kendall Ritter      04 NMSOL                           3:05.20  
 
Event 305  3000 Meter Run 13-14 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1   988 Shelby Viseur       04 NMSOL               17:04.83   13:59.93  
 
Event 306  3000 Meter Race Walk 13-14 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1    70 Ellie Suo-Anttila   04 AAT                 19:16.15   17:47.76  
 
Event 307  100 Meter Hurdles 13-14 Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1    52 Sima Lucero         04 AAT                    19.52      17.85   1 
  2   950 Natalie Martinez    03 SOH                               19.70   2 
  3   958 Taeya Padilla       03 SOH                    23.55      20.71   1 
  3   478 Kendall Ritter      04 NMSOL                  22.28      20.71   1 
  5   988 Shelby Viseur       04 NMSOL                             23.26   2 
 
Event 309  4x100 Meter Relay 13-14 Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 COUGAR TRACK CLUB  'A'                            1:01.14    1:00.80  
 
Event 310  4x400 Meter Relay 13-14 Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 SONS OF HERMES  'A'                               5:00.94    5:06.44  
  2 NEW MEXICO SOL RUNNING CLUB  'A'                             5:19.98  
 
Event 312  High Jump 13-14 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1    52 Sima Lucero         04 AAT                    1.30m      1.25m    4-01.25 
     1.15 1.20 1.25 1.30 
        O    O    O  XXX 
  2   818 Eva Del Frate       03 UNA NM                 1.15m      1.20m    3-11.25 
     1.10 1.15 1.20 1.25 
        O    O   XO  XXX 
  3   814 Selma Baca          04 UNA NM                            1.15m    3-09.25 
     1.05 1.10 1.15 1.20 
        O    O   XO  XXX 
 
Event 314  Long Jump 13-14 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1   807 Jocelyn Garcia      04 UNA NM                 4.86m      4.44m   14-07.00 
      4.29m  4.44m  3.72m           
  2   256 Tamaria Martinez    04 AOC                    4.03m      4.07m   13-04.25 
      4.07m  3.80m  2.64m           
  3   259 Dasheana Sykes      04 AOC                    3.71m      3.86m   12-08.00 
      3.81m  3.81m  3.86m           
  4   931 Gracie Baca         03 SOH                               3.80m   12-05.75 
      FOUL  3.80m  3.78m           
  5   151 Amari Waites        03 BIO                               3.74m   12-03.25 
      2.64m  3.70m  3.74m           
  6   651 Ariel Vigil         03 CTC                    3.72m      3.73m   12-03.00 
      FOUL  3.64m  3.73m           
  7   535 Daisha Rodriguez    04 RRTC                   3.65m      3.68m   12-01.00 
      3.37m  3.32m  3.68m           
  8   547 Patricia Steinfeld  03 RRTC                   3.89m      3.60m   11-09.75 
      3.52m  3.60m  3.52m           
  9    82 Jacqueline Oswald   03 AAT                    3.04m      3.59m   11-09.50 
      FOUL  3.59m  FOUL           
 10   814 Selma Baca          04 UNA NM                            3.34m   10-11.50 
      3.07m  FOUL  3.34m           
 --   254 Kyliah Johnlouis    04 AOC                                FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL          
 
Event 316  Shot Put 6 lb. 13-14 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1   986 Nerissa Vega-Diaz   03 NMSOL                  5.02m      5.13m   16-10.00 
      FOUL  4.68m  5.13m           
 
Event 317  Discus Throw 1kg 13-14 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1   547 Patricia Steinfeld  03 RRTC                             12.97m      42-07 
      12.97m  FOUL  12.80m           
  2   535 Daisha Rodriguez    04 RRTC                             12.29m      40-04 
      12.00m  12.29m  12.13m           
 
Event 318  Javelin Throw 600g 13-14 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1   152 Alanaja Evans       03 BIO                   14.94m     15.67m      51-05 
      12.15m  15.67m  15.06m           
  2   986 Nerissa Vega-Diaz   03 NMSOL                  8.59m      7.23m      23-09 
      6.16m  7.23m  6.92m           
 
Event 350  100 Meter Dash 13-14 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1  1902 Koen Biggs          03 UNA NM                            12.78   3 
  2    43 Brendyn Hoag        03 AAT                    12.60      12.89   1 
  3    49 Dylan Lee           03 AAT                    12.70      12.95   1 
  4   831 Trevon Dennard      03 RRTC                   14.80      13.25   1 
  5   815 Robert Beal         03 UNA NM                 14.59      13.42   1 
  6   167 Eli lopez           04 BIO                    14.87      13.67   1 
  7   158 Louis Herrera       03 BIO                               14.50   3 
  8   384 Raymond Madrid      04 ZIA                    15.58      14.81   2 
  9   990 Bijan Wright        04 NMSOL                             14.88   3 
 10   156 Elijah David Mapal  03 BIO                    14.35      14.91   1 
 11   645 Diego Sanchez       03 CTC                    15.39      15.24   1 
 12   501 Dylan Baca          03 RRTC                   15.50      16.82   1 
 13   623 Spencer Laughlin    03 CTC                    17.57      18.20   2 
 
Event 351  200 Meter Dash 13-14 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1   831 Trevon Dennard      03 RRTC                   30.50      26.30   1 
  2   815 Robert Beal         03 UNA NM                 28.38      26.74   1 
  3   167 Eli lopez           04 BIO                    29.69      27.57   1 
  4     8 Hadley Beaty        03 AAT                    27.53      28.12   1 
  5   826 Logan Urwiler       04 UNA NM                            29.49   3 
  6   158 Louis Herrera       03 BIO                               30.25   3 
  7   153 Adan Sanchez        04 BIO                    32.39      30.62   2 
  8     6 Gabriel Ball        04 AAT                    29.41      30.75   1 
  9   990 Bijan Wright        04 NMSOL                  31.00      31.07   2 
 10    78 Evan Widner         03 AAT                    34.12      31.71   2 
 11   501 Dylan Baca          03 RRTC                   33.29      33.86   2 
 12   993 Mateo Martinez      04 NMSOL                  36.17      34.08   2 
 13   481 Jacob Roberts       04 NMSOL                             40.37   3 
 
Event 352  400 Meter Dash 13-14 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1   815 Robert Beal         03 UNA NM               1:01.08    1:00.18   1 
  2   831 Trevon Dennard      03 RRTC                 1:12.00    1:02.52   1 
  3   167 Eli lopez           04 BIO                  1:05.42    1:03.67   4 
  4   826 Logan Urwiler       04 UNA NM                          1:05.54   3 
  5   995 Cody Toya           04 NMSOL                           1:08.93   4 
  6   158 Louis Herrera       03 BIO                             1:09.55   3 
  7   153 Adan Sanchez        04 BIO                  1:10.12    1:09.88   1 
  8   384 Raymond Madrid      04 ZIA                             1:10.32   3 
  9    78 Evan Widner         03 AAT                  1:12.30    1:12.85   1 
 10   645 Diego Sanchez       03 CTC                             1:14.43   4 
 11   623 Spencer Laughlin    03 CTC                  1:13.63    1:14.65   1 
 12   501 Dylan Baca          03 RRTC                 1:19.64    1:21.25   2 
 13   993 Mateo Martinez      04 NMSOL                1:23.04    1:21.77   2 
 14   615 Eliot Hunter        03 CTC                  1:26.59    1:26.08   2 
 15   945 Josh Grow           04 SOH                  1:24.85    1:26.86   2 
 16   481 Jacob Roberts       04 NMSOL                           1:29.23   3 
 
Event 353  800 Meter Run 13-14 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1   614 Brandon Howell      03 CTC                  2:12.92    2:23.10  
  2   471 Alejandro Navarret  04 NMSOL                2:45.41    2:33.82  
  3    15 Gustav Bourdon      03 AAT                  2:49.75    2:40.19  
  4   995 Cody Toya           04 NMSOL                           2:41.93  
  5   965 Santos Sisneros     04 SOH                             2:42.03  
  6   416 Quinn Arruti        03 NMSOL                           2:44.33  
  7   465 Nathaniel Martinez  03 NMSOL                           2:45.92  
  8   481 Jacob Roberts       04 NMSOL                           3:32.44  
 
Event 354  1500 Meter Run 13-14 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1   614 Brandon Howell      03 CTC                  4:43.61    4:41.95  
  2   471 Alejandro Navarret  04 NMSOL                5:36.64    5:29.04  
  3    83 Jeremiah Padilla    03 AAT                             5:34.65  
  4   416 Quinn Arruti        03 NMSOL                5:45.71    5:35.78  
  5    47 Michael Kulek       04 AAT                  5:21.93    5:37.56  
  6    15 Gustav Bourdon      03 AAT                             5:39.71  
  7   465 Nathaniel Martinez  03 NMSOL                5:45.95    5:41.66  
  8   965 Santos Sisneros     04 SOH                             5:55.33  
  9   615 Eliot Hunter        03 CTC                  6:33.01    6:27.68  
 
Event 355  3000 Meter Run 13-14 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1    47 Michael Kulek       04 AAT                 10:51.98   11:16.75  
  2    83 Jeremiah Padilla    03 AAT                            11:47.31  
  3   632 Dylan Ortega        04 CTC                 11:46.29   11:56.42  
  4   965 Santos Sisneros     04 SOH                            12:18.57  
 
Event 357  100 Meter Hurdles 13-14 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1   990 Bijan Wright        04 NMSOL                  20.92      19.85   1 
  2   465 Nathaniel Martinez  03 NMSOL                  22.11      21.66   1 
  3   623 Spencer Laughlin    03 CTC                    21.67      22.34   1 
 --   441 Isaiah Gutierrez    04 NMSOL                  22.36        DNF   2 
 
Event 359  4x100 Meter Relay 13-14 Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 ALBUQUERQUE ATHLETICS TRACK  'A'                    54.31      52.13  
 
Event 360  4x400 Meter Relay 13-14 Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 NEW MEXICO SOL RUNNING CLUB  'A'                             4:49.25  
 
Event 362  High Jump 13-14 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1   614 Brandon Howell      03 CTC                    1.57m      1.65m    5-05.00 
     1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 
        O    O    O    O    O    O   XO  XXX 
  2    78 Evan Widner         03 AAT                    1.50m      1.55m    5-01.00 
     1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 
        O    O    O    O    O    O   XO  XXX 
  2     6 Gabriel Ball        04 AAT                    1.60m      1.55m    5-01.00 
     1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 
        O    O   XO    O   XO  XXX 
  4    49 Dylan Lee           03 AAT                    1.45m      1.40m    4-07.00 
     1.30 1.35 1.40 1.45 
        O    O    O  XXX 
  4    43 Brendyn Hoag        03 AAT                    1.55m      1.40m    4-07.00 
     1.35 1.40 1.45 
        O    O  XXX 
  6   384 Raymond Madrid      04 ZIA                               1.35m    4-05.00 
     1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 
        O    O   XO    O  XXX 
  6   156 Elijah David Mapal  03 BIO                               1.35m    4-05.00 
     1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 
        O    O    O    O    O  XXO   XO  XXX 
  8   416 Quinn Arruti        03 NMSOL                  1.20m      1.30m    4-03.25 
     1.20 1.25 1.30 1.35 
        O    O  XXO  XXX 
 
Event 364  Long Jump 13-14 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1    49 Dylan Lee           03 AAT                    5.37m      5.58m   18-03.75 
      5.38m  5.34m  5.58m           
  2    43 Brendyn Hoag        03 AAT                    5.39m      5.46m   17-11.00 
      5.38m  5.46m  5.29m           
  3  1902 Koen Biggs          03 UNA NM                            4.63m   15-02.25 
      3.27m  3.66m  4.63m           
  4     6 Gabriel Ball        04 AAT                    4.62m      4.50m   14-09.25 
      FOUL  4.50m  4.34m           
  5     8 Hadley Beaty        03 AAT                    4.76m      4.35m   14-03.25 
      4.21m  4.35m  4.30m           
  6    78 Evan Widner         03 AAT                    4.31m      4.24m   13-11.00 
      FOUL  4.24m  3.63m           
  6   384 Raymond Madrid      04 ZIA                    3.79m      4.24m   13-11.00 
      FOUL  4.24m  3.63m           
  8   995 Cody Toya           04 NMSOL                             4.22m   13-10.25 
      4.22m  4.15m  4.10m           
  9   156 Elijah David Mapal  03 BIO                    4.45m      4.14m   13-07.00 
      4.02m  4.14m  4.02m           
 10   153 Adan Sanchez        04 BIO                               3.66m   12-00.25 
      3.66m  FOUL  FOUL           
 11   965 Santos Sisneros     04 SOH                               3.02m    9-11.00 
      3.02m  2.66m  2.84m           
 
Event 365  Triple Jump 13-14 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1  1902 Koen Biggs          03 UNA NM                           10.39m   34-01.25 
      9.88m  10.03m  10.39m           
 
Event 366  Shot Put 4kg 13-14 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1   157 Diego Torres        04 BIO                    6.95m      7.49m   24-07.00 
      6.83m  7.49m  7.30m           
  2   154 Abraham Lopez       03 BIO                    6.60m      7.09m   23-03.25 
      7.09m  6.71m  7.07m           
  3   618 Reuben Johnson      04 CTC                    6.93m      7.01m   23-00.00 
      6.65m  6.64m  7.01m           
  4   656 Marcos Cordova      03 CTC                    6.78m      6.52m   21-04.75 
      6.52m  6.35m  6.51m           
  5   155 Marcos Herrera      04 BIO                    3.85m      4.91m   16-01.50 
      4.49m  4.49m  4.91m           
 
Event 367  Discus Throw 1kg 13-14 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1   618 Reuben Johnson      04 CTC                   17.33m     22.86m      75-00 
      22.86m  18.81m  FOUL           
  2   157 Diego Torres        04 BIO                   16.93m     17.73m      58-02 
      17.73m  14.82m  17.65m           
  3   993 Mateo Martinez      04 NMSOL                 17.20m     17.33m      56-10 
      15.73m  17.33m  15.11m           
  4   656 Marcos Cordova      03 CTC                   18.80m     16.00m      52-06 
      FOUL  16.00m  FOUL           
  5   154 Abraham Lopez       03 BIO                   17.05m     15.83m      51-11 
      15.83m  15.12m  FOUL           
  6   155 Marcos Herrera      04 BIO                   10.30m      7.83m      25-08 
      7.48m  7.14m  7.83m           
 
Event 368  Javelin Throw 600g 13-14 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1   645 Diego Sanchez       03 CTC                              19.40m      63-08 
      17.55m  19.40m  15.57m           
  2   618 Reuben Johnson      04 CTC                   15.86m     16.76m      55-00 
      16.76m  16.14m  15.78m           
  3   656 Marcos Cordova      03 CTC                   14.34m     16.73m      54-11 
      12.82m  16.20m  16.73m           
  4     8 Hadley Beaty        03 AAT                   16.40m     16.49m      54-01 
      16.49m  14.65m  14.04m           
  5   154 Abraham Lopez       03 BIO                   16.69m     15.32m      50-03 
      15.32m  13.96m  12.64m           
  6   155 Marcos Herrera      04 BIO                   11.20m     14.23m      46-08 
      13.67m  13.53m  14.23m           
  7   157 Diego Torres        04 BIO                   14.86m     13.99m      45-11 
      12.12m  10.82m  13.99m           
 
Event 400  100 Meter Dash 15-16 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1   599 Ryann Faulhaber     02 CTC                    15.23      14.44  
  2   159 Jalaylah Jones      02 BIO                    15.90      15.24  
  3  1809 Julia Mathieu       02 CCAD                              15.62  
  4   251 Maricela Herrera    01 AOC                    16.12      16.39  
  5   935 Jacqueline Gallego  02 SOH                               17.39  
 
Event 401  200 Meter Dash 15-16 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1   599 Ryann Faulhaber     02 CTC                               31.48  
  2   159 Jalaylah Jones      02 BIO                    32.99      32.57  
  3  1809 Julia Mathieu       02 CCAD                              33.87  
  4   251 Maricela Herrera    01 AOC                    34.43      35.57  
 
Event 402  400 Meter Dash 15-16 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1   934 Marleena Duncan     02 SOH                  1:20.94    1:17.23  
 
Event 403  800 Meter Run 15-16 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1   934 Marleena Duncan     02 SOH                  3:20.89    3:28.32  
 
Event 407  3000 Meter Race Walk 15-16 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
 --    62 Alexandra Osterloh  02 AAT                 17:45.94        DNF  
 
Event 413  High Jump 15-16 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1   159 Jalaylah Jones      02 BIO                               1.25m    4-01.25 
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 
        O    O    O    O    O    O 
 
Event 415  Long Jump 15-16 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1   599 Ryann Faulhaber     02 CTC                    3.78m      3.92m   12-10.50 
      3.92m  3.81m  FOUL           
  2   934 Marleena Duncan     02 SOH                    3.43m      3.04m    9-11.75 
      2.83m  3.00m  3.04m           
 
Event 417  Shot Put 4kg 15-16 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1   540 Alessandra Silva    02 RRTC                              7.00m   22-11.75 
      7.00m  6.59m  6.86m           
 
Event 418  Discus Throw 1kg 15-16 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1   540 Alessandra Silva    02 RRTC                             20.95m      68-09 
      FOUL  15.33m  20.95m           
 
Event 419  Javelin Throw 600g 15-16 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1   540 Alessandra Silva    02 RRTC                             20.27m      66-06 
      20.27m  16.49m  18.89m           
  2   251 Maricela Herrera    01 AOC                              14.75m      48-05 
      13.05m  12.51m  14.75m           
 
Event 450  100 Meter Dash 15-16 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1   117 Omari'Kiseanm Ansl  02 IDT                               11.91   1 
  2   851 Matthew Andler      02 IDT                               12.33   2 
  3   959 Demetrio Perea      02 SOH                    13.55      12.90   1 
  4    39 Dylan Garcia        01 AAT                    13.70      13.36   1 
  5   164 Brad Anderson       01 BIO                               13.55   2 
  6   994 Nick Martinez       01 NMSOL                             14.09   2 
  7  1803 Joshua Baca         01 CCAD                              14.43   1 
  8   585 Phillip Baca        02 CTC                    16.19      14.87   1 
  9  1810 Jesse Miragliuolo   02 CCAD                              14.96   1 
 
Event 451  200 Meter Dash 15-16 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1   117 Omari'Kiseanm Ansl  02 IDT                               25.81   1 
  2   959 Demetrio Perea      02 SOH                    28.36      27.09   1 
  3   851 Matthew Andler      02 IDT                               27.49   2 
  4   962 Josiah Ronkullo     01 SOH                    31.43      28.65   1 
  5    39 Dylan Garcia        01 AAT                    28.20      29.20   1 
  6   994 Nick Martinez       01 NMSOL                  29.04      29.47   1 
  7   164 Brad Anderson       01 BIO                               30.49   2 
 
Event 452  400 Meter Dash 15-16 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1   452 Cameron Lee         02 NMSOL                1:02.23      59.35   1 
  2   959 Demetrio Perea      02 SOH                  1:02.85      59.39   1 
  3   166 Mauricio Andress G  02 BIO                  1:01.70    1:01.69   1 
  4   962 Josiah Ronkullo     01 SOH                  1:19.46    1:06.01   1 
  5  1807 Jesse Jasso         02 CCAD                            1:06.66   2 
  6   994 Nick Martinez       01 NMSOL                1:07.18    1:06.98   1 
  7   164 Brad Anderson       01 BIO                  1:09.76    1:07.09   1 
  8   163 Michael Kolb        02 BIO                             1:09.30   2 
  9   585 Phillip Baca        02 CTC                             1:09.66   2 
 
Event 453  800 Meter Run 15-16 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1   166 Mauricio Andress G  02 BIO                  2:37.91    2:29.27  
  2   195 Andrew Chavez       02 MTC                             2:33.83  
  3   163 Michael Kolb        02 BIO                             2:58.72  
 
Event 454  1500 Meter Run 15-16 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1  1376 Lucas Futey         02 CTC                             4:43.05  
  2  1381 Mario Gutierrez     01 CTC                             4:50.66  
  3  1807 Jesse Jasso         02 CCAD                            5:33.69  
  4     1 Kobe Adkins         02 AAT                  5:48.90    5:34.61  
 
Event 455  3000 Meter Run 15-16 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1     1 Kobe Adkins         02 AAT                            11:52.64  
 
Event 463  High Jump 15-16 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1   164 Brad Anderson       01 BIO                               1.40m    4-07.00 
     1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 
        O    O    O    O  XXO  XXX 
  2    39 Dylan Garcia        01 AAT                    1.45m      1.35m    4-05.00 
     1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 
        O    O    O   XO  XXX 
 
Event 465  Long Jump 15-16 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1   452 Cameron Lee         02 NMSOL                  4.84m      5.02m   16-05.75 
      4.06m  FOUL  5.02m           
  2   117 Omari'Kiseanm Ansl  02 IDT                               4.77m   15-07.75 
      FOUL  FOUL  4.77m           
  3   195 Andrew Chavez       02 MTC                    4.72m      4.61m   15-01.50 
      FOUL  4.61m  FOUL           
  4   851 Matthew Andler      02 IDT                               4.13m   13-06.75 
      3.61m  3.95m  4.13m           
  5   163 Michael Kolb        02 BIO                    4.07m      4.06m   13-04.00 
      FOUL  4.06m  3.97m           
 
Event 467  Shot Put 12 lb. 15-16 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1  1803 Joshua Baca         01 CCAD                              8.29m   27-02.50 
      8.29m  7.40m  8.03m           
  2   162 Samuel Lopez        02 BIO                    7.46m      8.00m   26-03.00 
      7.49m  7.30m  8.00m           
 
Event 468  Discus Throw 1.6kg 15-16 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1   994 Nick Martinez       01 NMSOL                 18.32m     20.41m      66-11 
      13.63m  20.41m  20.27m           
  2   162 Samuel Lopez        02 BIO                   20.40m     17.73m      58-02 
      15.22m  17.73m  FOUL           
 
Event 469  Javelin Throw 800g 15-16 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1   166 Mauricio Andress G  02 BIO                   29.66m     30.59m     100-04 
      29.56m  27.64m  30.59m           
  2    39 Dylan Garcia        01 AAT                   30.16m     30.18m      99-00 
      25.07m  24.75m  30.18m           
  3   585 Phillip Baca        02 CTC                   17.06m     24.37m      79-11 
      22.62m  24.37m  FOUL           
  4   162 Samuel Lopez        02 BIO                   18.39m     19.59m      64-03 
      18.91m  19.59m  17.35m           
 
Event 501  200 Meter Dash 17-18 Women
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
 --   971 Johnnie Lynn Salaz  00 JJTC                                DNF  
 
Event 502  400 Meter Dash 17-18 Women
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
 --   971 Johnnie Lynn Salaz  00 JJTC                                DNF  
 
Event 550  100 Meter Dash 17-18 Men
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1    29 Evan Dougan         00 AAT                    12.93      12.97  
 
Event 553  800 Meter Run 17-18 Men
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1     2 Devin Alderman      00 AAT                             2:37.62  
 
Event 555  3000 Meter Run 17-18 Men
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1     2 Devin Alderman      00 AAT                            12:13.81  
 
Event 563  High Jump 17-18 Men
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1    29 Evan Dougan         00 AAT                    1.70m      1.65m    5-05.00 
     1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 
        O    O   XO  XXO  XXX 
 
Event 565  Long Jump 17-18 Men
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1    29 Evan Dougan         00 AAT                    5.50m      5.41m   17-09.00 
      5.41m  FOUL  5.29m           
 
Event 806  200 Meter Dash Seniors 65 Men
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1  1907 Michael Wright      50 UNA NM                            34.69