2016 USATFNM Track Meet #3 - 5/21/2016                     
                                AAT Finish Line                                
                           Eldorado HS - Albuq., NM                            
                                    Results                                    
 
Event 1  100 Meter Dash 8 & Under Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
Finals
  1 Mary Valdez               08 NMSOL                  17.33      16.95   1 
  2 Bella Chavez              09 AV                     17.41      17.22   1 
  3 Laila Lowrey              09 MTC                    18.11      18.14   1 
  4 Leah Gordon               09 AAT                    18.41      18.43   1 
  5 Tiana Austin              09 MTC                               18.99   3 
  6 Meelah Ellsworth          08 RRTC                   18.56      19.02   1 
  7 Addson Soiles             08 SOH                               19.25   3 
  8 Priscilla Sutherland      10 MTC                               19.59   2 
  9 Gea Louis                 08 IDT                               19.68   2 
 10 Gianna Tuggle             08 AAT                    19.77      19.84   1 
 11 Addie Nikodym             09 ATC                               19.89   3 
 12 Naveah Murphy             10 UNANM                  20.01      20.15   1 
 13 Zoie Hall                 10 MTC                    20.05      20.48   1 
 14 Britain Camacho           09 ATC                    21.23      21.64   2 
 15 Leah Velarde              09 STC                               21.76   3 
 16 Zaylah Cedena             08 STC                               22.00   3 
 17 Zanae Cadena              10 STC                               22.33   3 
 18 Kiara Brown               10 GSTC                              22.38   3 
 19 Candace Nikkila           09 MTC                    21.94      22.57   2 
 20 Emmanuelle Yurcic         12 ATC                    22.29      22.79   2 
 21 Barbara Slack             09 ATC                               23.37   4 
 22 Audrianna Barela          10 ATC                    22.05      24.00   2 
 23 Zoe St. Clair             09 RRTC                   24.12      24.85   2 
 24 Layla Holt                09 AAT                    23.43      25.13   2 
 25 Kayla Mares               11 SOH                               48.30   3 
 -- Ana Alexandrescu          08 LM                                  DNS   4 
 -- Raina Passalacqua         09 UNANM                               DNS   4 
 -- Vanessa Cichy             09 RRTC                                DNS   4 
 -- Peyton Moore              08 UNANM                               DNS   4 
 
Event 2  200 Meter Dash 8 & Under Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Aletheia Bigelow          08 AAT                    36.79      37.23   1 
  2 Bella Chavez              09 AV                                38.37   4 
  3 Mary Valdez               08 NMSOL                             40.32   3 
  4 Raina Passalacqua         09 UNANM                             40.99   2 
  5 Leah Gordon               09 AAT                    43.34      41.88   1 
  6 Ivy Sanchez               08 AAT                               42.74   2 
  7 Addson Soiles             08 SOH                               43.55   2 
  8 Marisol Chavez            09 NMSOL                  43.66      44.12   1 
  9 Naveah Murphy             10 UNANM                             44.82   4 
 10 Gianna Tuggle             08 AAT                               45.33   3 
 11 Priscilla Sutherland      10 MTC                               45.40   3 
 12 Britain Camacho           09 ATC                               47.44   4 
 13 Addie Nikodym             09 ATC                               47.56   4 
 14 Barbara Slack             09 ATC                               47.73   4 
 15 Zaylah Cedena             08 STC                               48.69   2 
 16 Emma Agelastos            08 AAT                    50.74      52.69   1 
 17 Peyton Jones              09 AAT                    56.27      52.69   1 
 18 Leah Velarde              09 STC                               53.13   2 
 19 Zanae Cadena              10 STC                               55.90   3 
 20 Audrianna Barela          10 ATC                    49.63      56.47   1 
 21 Layla Holt                09 AAT                    57.02    1:02.15   2 
 -- Kiara Brown               10 GSTC                                DNS   3 
 -- Kayla Mares               11 SOH                                 DNS   3 
 
Event 3  400 Meter Dash 8 & Under Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Vivian Lee                08 NMSOL                           1:28.41   2 
  2 Naomi St. Clair           08 RRTC                 1:29.50    1:33.38   1 
  3 Ivy Sanchez               08 AAT                             1:34.40   2 
  4 Marisol Chavez            09 NMSOL                           1:35.31   1 
  5 Wanda Yepa                08 WRC                             1:38.85   2 
  6 Gea Louis                 08 IDT                  1:40.10    1:40.43   1 
  7 Peyton Jones              09 AAT                  2:27.33    1:50.95   1 
  8 Emma Agelastos            08 AAT                  2:15.82    1:51.48   1 
 
Event 4  800 Meter Run 8 & Under Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Luciana Martinez-Crook    08 NMSOL                3:15.70    3:09.35  
  2 Vivian Lee                08 NMSOL                3:37.11    3:29.52  
  3 Khole Rayner              08 NMSOL                           4:10.45  
 -- Wanda Yepa                08 WRC                                 DNS  
 
Event 5  1500 Meter Run 8 & Under Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Luciana Martinez-Crook    08 NMSOL                6:47.70    6:35.94  
  2 Khole Rayner              08 NMSOL                           9:22.75  
 -- Wanda Yepa                08 WRC                                 DNS  
 
Event 7  4x100 Meter Relay 8 & Under Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 ALBUQUERQUE ATHLETICS TRACK  'A'                  1:18.59    1:17.95  
     1) Emma Agelastos 08               2) Ivy Sanchez 08                 
     3) Leah Gordon 09                  4) Aletheia Bigelow 08            
  2 MONARCH TRACK CLUB  'A'                           1:36.70    1:19.14  
     1) Tiana Austin 09                 2) Zoie Hall 10                   
     3) Laila Lowrey 09                 4) Candace Nikkila 09             
  3 RIO RANCHO TRACK CLUB  'A'                                   1:22.66  
     1) Vanessa Cichy 09                2) Meelah Ellsworth 08            
     3) Naomi St. Clair 08              4) Zoe St. Clair 09               
 
Event 10  Long Jump 8 & Under Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Mary Valdez               08 NMSOL                  2.79m      2.77m    9-01.25 
      2.77m  2.61m  2.66m            
  2 Aletheia Bigelow          08 AAT                    2.85m      2.75m    9-00.25 
      2.56m  2.47m  2.75m            
  3 Vanessa Cichy             09 RRTC                              2.68m    8-09.50 
      2.46m  2.68m  2.54m            
  4 Tiana Austin              09 MTC                               2.49m    8-02.00 
      FOUL  2.49m  FOUL            
  5 Laila Lowrey              09 MTC                    2.53m      2.25m    7-04.75 
      2.25m  FOUL  FOUL            
  6 Meelah Ellsworth          08 RRTC                   2.13m      2.10m    6-10.75 
      FOUL  2.10m  2.10m            
  7 Kiara Brown               10 GSTC                             J2.10m    6-10.75 
      0.90m  1.93m  2.10m            
  8 Gea Louis                 08 IDT                    1.56m     J2.10m    6-10.75 
      2.10m  1.68m  1.86m            
  9 Priscilla Sutherland      10 MTC                    2.08m     J2.10m    6-10.75 
      2.10m  FOUL  1.17m            
 10 Candace Nikkila           09 MTC                    1.83m     J2.10m    6-10.75 
      FOUL  2.10m  FOUL            
 11 Peyton Jones              09 AAT                    1.08m      2.05m    6-08.75 
      2.05m  1.53m  1.96m            
 12 Zoe St. Clair             09 RRTC                   1.06m      2.00m    6-06.75 
      2.00m  FOUL  1.27m            
 13 Naomi St. Clair           08 RRTC                   1.89m      1.97m    6-05.75 
      1.95m  1.97m  1.83m            
 14 Peyton Moore              08 UNANM                             1.94m    6-04.50 
      FOUL  FOUL  1.94m            
 15 Zoie Hall                 10 MTC                    1.97m      1.89m    6-02.50 
      FOUL  FOUL  1.89m            
 16 Leah Velarde              09 STC                               1.76m    5-09.25 
      FOUL  FOUL  1.76m            
 17 Zaylah Cedena             08 STC                               1.72m    5-07.75 
      1.72m  FOUL  1.48m            
 18 Barbara Slack             09 ATC                               1.54m    5-00.75 
      FOUL  1.54m  1.16m            
 19 Layla Holt                09 AAT                    1.29m      1.43m    4-08.25 
      1.24m  1.26m  1.43m            
 20 Zanae Cadena              10 STC                               1.42m    4-08.00 
      FOUL  FOUL  1.42m            
 21 Emmanuelle Yurcic         12 ATC                               1.36m    4-05.50 
      1.09m  1.33m  1.36m            
 -- Marisol Chavez            09 NMSOL                  2.25m       FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL            
 -- Audrianna Barela          10 ATC                                 DNS            
 -- Ana Alexandrescu          08 LM                                  DNS            
 
Event 11  Shot Put 6 lb. 8 & Under Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Ana Alexandrescu          08 LM                                2.50m    8-02.50 
      FOUL  2.50m  2.32m            
 
Event 12  Javelin Throw 300g 8 & Under Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Raina Passalacqua         09 UNANM                             7.48m      24-06 
      7.48m  6.85m  7.06m            
  2 Emmanuelle Yurcic         12 ATC                    4.25m      3.30m      10-10 
      3.30m  3.27m  0.03m            
 -- Addie Nikodym             09 ATC                                 DNS            
 
Event 50  100 Meter Dash 8 & Under Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Cayl Cox-Liggins          08 AAT                    16.56      16.31   1 
  2 Saminas Burdick           09 ATC                    16.82      16.65   1 
  3 Tayson Gaxiola            09 JJTC                   17.16      17.09   1 
  4 Elijah Parrish            08 RRTC                              17.69   5 
  5 Ezra Ocampo               09 UNANM                             17.79   5 
  6 Angel Aguilar             08 JJTC                   18.34      18.02   2 
  7 Carson Ames               08 UNANM                             18.54   4 
  8 Joseph Larson             08 STC                    18.01      18.56   2 
  9 Tristan Celestine         09 AAT                    18.30      18.61   2 
 10 Mack Cash                 08 ATC                    17.95      18.67   1 
 11 Ethan Maestas             08 JJTC                   18.08      18.70   2 
 12 Devin Dairsow             08 ATC                               18.76   6 
 13 Javier Boyer-Johnson      08 ATC                    18.13      18.81   2 
 14 Micah Padilla             08 NMSOL                  18.34      19.18   2 
 15 Daniel Herrera            08 UNANM                             19.22   5 
 16 Allen Rackley             09 STC                    20.67      19.32   3 
 17 Jonah Dozal-Chavez        08 MTC                               19.71   4 
 18 Jayden Jones              10 ATC                    20.45      20.06   3 
 19 Clayton Wolfe             09 UNANM                  20.10      20.08   3 
 20 Rache Morris              08 STC                    18.82      20.50   2 
 21 Isiah Torres              10 STC                    20.48      20.53   3 
 22 Roman Perea               08 AV                                20.63   5 
 23 Diego Paul                09 RRTC                   22.03      21.05   3 
 24 Martin Roybal             08 RRTC                              21.54   6 
 25 Damian Sterling           09 RRTC                              21.81   4 
 26 Adrian Garcia             10 STC                    21.83      21.84   3 
 27 Kweli Black               09 IDT                               21.84   5 
 28 Tradjen Gaxiola           10 JJTC                   23.10      21.89   3 
 29 Aiden Gutierrez           10 ATC                               21.99   6 
 30 Emmanuel Haynes           09 IDT                               22.16   6 
 31 Nicholas Archuleta        09 STC                    23.50      22.94   4 
 32 Bernie Smith              09 SOH                               23.21   6 
 33 Mason Dean                09 AAT                    24.92      24.18   4 
 34 Timothy Peterson          11 AAT                    23.56      25.35   4 
 35 Jadon Mares               09 SOH                               25.41   6 
 36 Xhaiden Coty              11 SOH                               26.26   5 
 37 Sam Walling               08 LM                                26.76   6 
 38 Alexander Agelastos       10 AAT                    24.89      27.70   4 
 39 Xyaire Coty               11 SOH                               32.19   5 
 -- Jakel George              08 LBTC                                DNS   5 
 -- Jayson Burton             10 IDT                                 DNS   6 
 -- Cruz Vasquez              08 LM                                  DNS   4 
 -- Rashuad Morris            08 STC                    17.78        DNS   1 
 -- Josiah Wilson             09 FTE                    17.48        DNS   1 
 -- Levi Garcia               09 JJTC                   20.00        DNS   3 
 -- Logan Chavez              08 ATC                    18.13        DNS   2 
 -- A J Romansky              08 RRTC                   17.60        DNS   1 
 -- Jonah Foutz               08 NMSOL                  16.52        DNS   1 
 -- Adrian Zamora             08 AAT                                 SCR     
 
Event 51  200 Meter Dash 8 & Under Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Parker Miller             08 UNANM                  33.64      34.84   1 
  2 Cayl Cox-Liggins          08 AAT                    35.34      35.23   1 
  3 Tayson Gaxiola            09 JJTC                              36.54   6 
  4 Jonah Foutz               08 NMSOL                  35.96      37.33   1 
  5 Mack Cash                 08 ATC                               38.69   4 
  6 Ezra Ocampo               09 UNANM                             38.94   4 
  7 Carson Ames               08 UNANM                  37.08      39.52   1 
  8 Angel Aguilar             08 JJTC                              39.92   6 
  9 Noah St. Clair            08 RRTC                   38.00      40.09   1 
 10 Devin Dairsow             08 ATC                               40.88   4 
 11 Tristan Celestine         09 AAT                    41.19      41.60   2 
 12 Jonah Dozal-Chavez        08 MTC                               42.69   6 
 13 Ethan Maestas             08 JJTC                              42.99   6 
 14 Allen Rackley             09 STC                    43.93      43.39   2 
 15 Saminas Burdick           09 ATC                    36.76      43.77   1 
 16 Micah Padilla             08 NMSOL                  42.12      43.85   2 
 17 Jayden Jones              10 ATC                    44.00      44.13   3 
 18 Logan Chavez              08 ATC                    39.11      44.16   2 
 19 Isiah Torres              10 STC                    49.24      46.43   3 
 20 Luke Conway               08 AAT                               47.50   4 
 21 Diego Paul                09 RRTC                   50.76      51.93   3 
 22 Adrian Garcia             10 STC                    48.97      51.99   3 
 23 Mason Dean                09 AAT                               54.32   4 
 24 Nicholas Archuleta        09 STC                    51.77      54.99   3 
 25 Timothy Peterson          11 AAT                    51.34      58.63   3 
 26 Alexander Agelastos       10 AAT                  1:00.44    1:09.37   4 
 -- Jakel George              08 LBTC                                DNS   6 
 -- Soren Sather              08 AOC                    41.81        DNS   2 
 -- Xyaire Coty               11 SOH                                 DNS   5 
 -- Javier Boyer-Johnson      08 ATC                    40.53        DNS   2 
 -- Aiden Gutierrez           10 ATC                                 DNS   5 
 -- Daniel Herrera            08 UNANM                               DNS   5 
 -- Levi Garcia               09 JJTC                                DNS   5 
 -- Damian Sterling           09 RRTC                                DNS   5 
 -- Adrian Zamora             08 AAT                                 DNS   5 
 -- Jadon Mares               09 SOH                                 SCR     
 
Event 52  400 Meter Dash 8 & Under Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Parker Miller             08 UNANM                           1:21.32   2 
  2 Jonah Foutz               08 NMSOL                           1:21.33   3 
  3 Amin Cooper               08 STC                  1:17.70    1:24.24   1 
  4 Wyatt Cole                08 MTC                  1:35.81    1:27.75   1 
  5 Jonas Garza               08 JJTC                 1:27.00    1:27.87   1 
  6 Micah Padilla             08 NMSOL                           1:29.37   4 
  7 Josiah Wilson             09 FTE                             1:30.00   3 
  8 Kodin Hoffman             08 CTC                             1:31.45   4 
  9 Gavin Reed                08 CTC                  1:31.40    1:31.68   1 
 10 Jayden Jones              10 ATC                  1:33.00    1:33.61   1 
 11 Emmanuel Haynes           09 IDT                  1:49.40    1:46.35   2 
 12 Gavin Romansky            10 RRTC                 1:41.00    1:46.77   2 
 13 Damian Sterling           09 RRTC                 1:40.00    1:47.04   2 
 14 Kweli Black               09 IDT                  1:46.10    1:50.18   2 
 15 Bernie Smith              09 SOH                             1:50.56   3 
 -- Xhaiden Coty              11 SOH                                  DQ   4  Finish out of lane
 -- Jayson Burton             10 IDT                  1:52.50        DNS   2 
 -- Aiden Gutierrez           10 ATC                                 DNS   3 
 -- Adrian Zamora             08 AAT                                 DNS   3 
 -- Soren Sather              08 AOC                  1:30.00        DNS   1 
 
Event 53  800 Meter Run 8 & Under Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Ronny Yassin              09 AAT                  3:15.29    3:14.33  
  2 Thomas Shiver             08 AAT                  3:31.21    3:18.71  
  3 Wyatt Cole                08 MTC                             3:20.43  
  4 Jonas Garza               08 JJTC                            3:20.97  
  5 Daniel Beers              08 AAT                  3:53.51    3:21.02  
  6 Donovan Garcia            09 NMSOL                           3:36.83  
  7 Gavin Romansky            10 RRTC                 4:17.15    4:29.91  
 
Event 54  1500 Meter Run 8 & Under Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Daniel Beers              08 AAT                  6:56.99    6:49.46  
  2 Ronny Yassin              09 AAT                  6:48.67    6:56.06  
  3 Gavin Reed                08 CTC                             7:10.00  
  4 Donovan Garcia            09 NMSOL                           8:17.50  
 -- Kodin Hoffman             08 CTC                                 DNS  
 
Event 56  4x100 Meter Relay 8 & Under Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 ALBUQUERQUE ATHLETICS TRACK  'A'                  1:07.37    1:11.72  
     1) Tristan Celestine 09            2) Thomas Shiver 08               
     3) Luke Conway 08                  4) Cayl Cox-Liggins 08            
  2 RIO RANCHO TRACK CLUB  'A'                        1:22.20    1:12.71  
     1) Elijah Parrish 08               2) A J Romansky 08                
     3) Martin Roybal 08                4) Noah St. Clair 08              
  3 SOLDIERS TRACK CLUB  'A'                          1:16.00    1:12.73  
     1) Amin Cooper 08                  2) Joseph Larson 08               
     3) Rache Morris 08                 4) Rashuad Morris 08              
  4 ALBUQUERQUE ATHLETICS TRACK  'B'                             1:40.41  
     1) Mason Dean 09                   2) Alexander Agelastos 10         
     3) Timothy Peterson 11             4) Jacob Escobedo 08              
  5 SONS OF HERMES  'A'                                          1:42.48  
     1) Xyaire Coty 11                  2) Xhaiden Coty 11                
     3) Jadon Mares 09                  4) Bernie Smith 09                
 
Event 57  4x400 Meter Relay 8 & Under Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 ALBUQUERQUE ATHLETICS TRACK  'A'                  5:50.85    6:45.19  
     1) Luke Conway 08                  2) Daniel Beers 08                
     3) Ronny Yassin 09                 4) Thomas Shiver 08               
 
Event 59  Long Jump 8 & Under Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Parker Miller             08 UNANM                  3.06m      3.32m   10-10.75 
      3.32m  2.88m  2.79m            
  2 Angel Aguilar             08 JJTC                   2.37m      2.76m    9-00.75 
      2.76m  2.66m  2.43m            
  3 Tayson Gaxiola            09 JJTC                   2.26m      2.71m    8-10.75 
      2.49m  2.53m  2.71m            
  4 A J Romansky              08 RRTC                   2.98m     J2.71m    8-10.75 
      2.28m  FOUL  2.71m            
  5 Amin Cooper               08 STC                              J2.71m    8-10.75 
      FOUL  FOUL  2.71m            
  6 Jonah Dozal-Chavez        08 MTC                               2.61m    8-06.75 
      2.61m  FOUL  2.10m            
  7 Ethan Maestas             08 JJTC                   2.23m      2.60m    8-06.50 
      2.59m  2.44m  2.60m            
  8 Rashuad Morris            08 STC                    2.41m      2.58m    8-05.75 
      FOUL  FOUL  2.58m            
  9 Joseph Larson             08 STC                    2.19m      2.55m    8-04.50 
      2.46m  2.55m  2.39m            
 10 Jonas Garza               08 JJTC                   2.44m      2.53m    8-03.75 
      2.53m  2.50m  2.42m            
 11 Daniel Herrera            08 UNANM                             2.40m    7-10.50 
      2.34m  2.40m  FOUL            
 12 Wyatt Cole                08 MTC                    2.18m      2.39m    7-10.25 
      2.39m  2.32m  FOUL            
 13 Mack Cash                 08 ATC                               2.28m    7-05.75 
      FOUL  FOUL  2.28m            
 14 Diego Paul                09 RRTC                              2.19m    7-02.25 
      1.87m  1.70m  2.19m            
 15 Clayton Wolfe             09 UNANM                  1.78m      2.14m    7-00.25 
      2.00m  2.03m  2.14m            
 16 Corde Peele               08 UNANM                  2.02m      2.10m    6-10.75 
      2.10m  1.98m  1.98m            
 17 Martin Roybal             08 RRTC                              1.98m    6-06.00 
      1.44m  1.77m  1.98m            
 18 Javier Boyer-Johnson      08 ATC                               1.96m    6-05.25 
      FOUL  1.96m  1.59m            
 19 Kweli Black               09 IDT                    2.14m      1.84m    6-00.50 
      1.84m  FOUL  1.53m            
 20 Emmanuel Haynes           09 IDT                    1.45m     J1.84m    6-00.50 
      1.30m  1.50m  1.84m            
 21 Allen Rackley             09 STC                               1.83m    6-00.00 
      1.83m  1.68m  1.80m            
 22 Gavin Romansky            10 RRTC                              1.81m    5-11.25 
      1.49m  1.46m  1.81m           
 23 Adrian Garcia             10 STC                    1.79m      1.78m    5-10.25 
      1.22m  1.78m  1.42m            
 24 Isiah Torres              10 STC                    1.54m      1.62m    5-03.75 
      1.61m  1.55m  1.62m            
 25 Tradjen Gaxiola           10 JJTC                   1.87m     J1.62m    5-03.75 
      1.62m  FOUL  FOUL            
 26 Rache Morris              08 STC                               1.45m    4-09.25 
      1.41m  1.33m  1.45m            
 27 Sam Walling               08 LM                                0.99m    3-03.00 
      0.78m  0.99m  0.94m            
 -- Soren Sather              08 AOC                    2.09m        DNS            
 -- Levi Garcia               09 JJTC                   2.32m        DNS            
 -- Jayson Burton             10 IDT                    1.47m        DNS            
 -- Devin Dairsow             08 ATC                                 DNS            
 -- Logan Chavez              08 ATC                    2.14m        DNS            
 -- Cruz Vasquez              08 LM                                  DNS            
 -- Jakel George              08 LBTC                                DNS            
 -- Saminas Burdick           09 ATC                                 DNS            
 
Event 60  Shot Put 8 & Under Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Jacob Escobedo            08 AAT                               3.32m   10-10.75 
      3.11m  3.32m  3.18m            
  2 Sam Walling               08 LM                                1.70m    5-07.00 
      1.70m  1.44m  1.42m            
 -- Cruz Vasquez              08 LM                                  DNS            
 
Event 61  Javelin Throw 8 & Under Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Jacob Escobedo            08 AAT                              10.59m      34-09 
      10.59m  9.16m  6.57m            
  2 Noah St. Clair            08 RRTC                              9.24m      30-04 
      5.59m  8.62m  9.24m            
  3 Nicholas Archuleta        09 STC                               6.88m      22-07 
      6.88m  FOUL  5.73m            
  4 Pierson Emmanuel          10 UNANM                             3.30m      10-10 
      3.30m  3.27m  3.00m            
 
Event 100  100 Meter Dash 9-10 Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Jordyn Dyer               07 RRTC                   15.58      15.46   1 
  2 Imani Cole                06 AV                     15.40      15.69   1 
  3 Layla Foutz               06 NMSOL                  16.08      16.17   1 
  4 Tsehay Burdick            07 ATC                    15.89      16.18   1 
  5 Ella Smith                06 IDT                               16.21   4 
  6 Jaden Meadows             07 MTC                               16.25   5 
  7 Harper Ives               06 AAT                    16.51      16.49   1 
  8 Sasha Lucero              07 AAT                    16.66      16.56   1 
  9 Portia Renfro             07 STC                    16.28      16.61   1 
 10 Olivia Tanner             06 LM                                16.99   4 
 11 Isabella Files            07 STC                    17.84      17.07   2 
 12 Peyten Novak              07 ATC                    16.67      17.30   1 
 13 Ava Chavez                07 ATC                    18.13      17.30   2 
 14 Madison Rebidas           06 RRTC                   17.54      17.33   2 
 15 Jadarose Tennison         07 UNANM                             17.44   5 
 16 Jasmine Gipson            06 AV                                17.50   4 
 17 McKaylee Burt             07 SOH                               17.55   3 
 18 Skyler Maxwell            07 NMSOL                  17.59      17.69   2 
 19 Laila Nikodym             07 ATC                               17.70   3 
 20 Isabella Varela           07 NMSOL                             17.74   3 
 21 Jenia Quinones            07 STC                    18.06      17.75   2 
 22 Cambria Manning           06 NMSOL                             18.96   3 
 23 Amelia Abdullah           06 SOH                               19.65   5 
 24 Kaitlyn Romero            06 SOH                               19.66   5 
 25 Marissa Salcedo           07 NMSOL                             19.85   3 
 26 Lauren Buford             07 RRTC                              19.96   3 
 27 Serenity Gomez            07 NMSOL                             20.19   4 
 28 Wahaila Granillo          07 AAT                               20.28   4 
 29 Jayden Herrera            07 NMSOL                  19.11      20.38   2 
 30 Margaux Geisler           07 LM                                20.87   4 
 31 Piper Cash                07 ATC                    20.08      20.96   2 
 32 Calista Tuggle            07 AAT                    20.38      21.05   3 
 -- Emily Oldfield            07 MTC                    20.92        DNS   3 
 -- Holly Chavez              07 LM                                  DNS   4 
 -- Elsie Odai                07 LM                                  DNS   4 
 -- Gabriella Garcia          07 JJTC                   19.12        DNS   2 
 
Event 101  200 Meter Dash 9-10 Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Layla Foutz               06 NMSOL                  35.82      34.65   1 
  2 Carina Suarez             06 STC                    37.11      35.41   1 
  3 Sasha Lucero              07 AAT                    36.47      35.71   1 
  4 Acacia Dairsow            06 ATC                               35.91   3 
  5 Payton Cunico             07 NMSOL                             36.40   4 
  6 Jaden Meadows             07 MTC                               36.62   5 
  7 Peyten Novak              07 ATC                    37.75      36.87   1 
  8 Harper Ives               06 AAT                    36.61      36.88   1 
  9 Laila Carter              07 SFE                               38.10   4 
 10 Ava Chavez                07 ATC                    39.00      39.27   2 
 11 Cambria Manning           06 NMSOL                             39.98   3 
 12 Jenia Quinones            07 STC                    37.18      40.18   1 
 13 Skyler Maxwell            07 NMSOL                  38.75      40.30   2 
 14 Isabella Varela           07 NMSOL                             41.89   4 
 15 Kaitlyn Romero            06 SOH                               43.50   4 
 16 Maren Ritter              06 NMSOL                  38.61      43.52   2 
 17 Sara Martinez             07 SOH                               43.83   5 
 18 Kaitlyn Martinez          07 AAT                    41.13      44.06   2 
 19 Marissa Salcedo           07 NMSOL                             44.11   5 
 20 Serenity Gomez            07 NMSOL                             44.27   4 
 21 Piper Cash                07 ATC                               44.89   3 
 22 Jadarose Tennison         07 UNANM                             45.73   5 
 23 Calista Tuggle            07 AAT                               48.41   3 
 24 Jayden Herrera            07 NMSOL                  44.27      50.10   2 
 -- Ella Zamora               06 SOH                                 DNS   5 
 -- Gabriella Garcia          07 JJTC                                DNS   3 
 -- Emily Oldfield            07 MTC                                 DNS   3 
 -- Amelia Abdullah           06 SOH                                 DNS   4 
 -- Jada Lujan                06 UNANM                               DNS   2 
 
Event 102  400 Meter Dash 9-10 Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Melena Chama              06 WRC                             1:15.97   2 
  2 Layla Foutz               06 NMSOL                           1:18.46   4 
  3 Laila Carter              07 SFE                             1:21.29   5 
  4 Tairia Wanoskia           06 NMSOL                           1:21.68   4 
  5 Payton Cunico             07 NMSOL                           1:22.53   2 
  6 Emma Lucero               07 STC                  1:26.47    1:22.66   1 
  7 Ella Zamora               06 SOH                             1:24.14   5 
  8 Haili Begay               06 NMSOL                1:30.00    1:24.57   1 
  9 McKaylee Burt             07 SOH                             1:24.60   4 
 10 MariaElena Lujan Lovato   06 STC                  1:28.80    1:27.01   1 
 11 Ella Smith                06 IDT                  1:27.00    1:28.23   1 
 12 Delaney Chama             07 WRC                             1:29.10   4 
 13 Malia Hunter-Garcia       07 CTC                  1:32.50    1:31.62   1 
 14 Kaitlyn Martinez          07 AAT                  1:48.33    1:32.20   1 
 15 Cambria Manning           06 NMSOL                           1:32.23   2 
 16 Mariela Connally          06 NMSOL                           1:33.03   4 
 17 Marissa Salcedo           07 NMSOL                           1:34.56   5 
 18 Lauren Buford             07 RRTC                            1:36.62   4 
 19 Serenity Gomez            07 NMSOL                           1:38.68   2 
 20 Caitlyn Small             06 NMSOL                           1:41.88   2 
 21 Elliana Radigan-Hindi     06 NMSOL                           1:47.57   2 
 -- Helen Desmond             07 UNANM                                NT   3 
 -- Jayden Herrera            07 NMSOL                                NT   3 
 -- Sara Martinez             07 SOH                                  NT   3 
 -- Zoe Martinez-Crook        06 NMSOL                                NT   3 
 -- Skyler Maxwell            07 NMSOL                                NT   3 
 -- Maren Ritter              06 NMSOL                                NT   3 
 -- Laila Nikodym             07 ATC                                 DNS   5 
 
Event 103  800 Meter Run 9-10 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Melena Chama              06 WRC                             2:57.71  
  2 Tairia Wanoskia           06 NMSOL                3:05.99    3:03.32  
  3 Sydney Marks              07 LOBO TC                         3:06.77  
  4 Zoe Martinez-Crook        06 NMSOL                3:11.79    3:09.04  
  5 Delaney Chama             07 WRC                             3:23.76  
  6 MariaElena Lujan Lovato   06 STC                  3:31.33    3:27.19  
  7 Mariela Connally          06 NMSOL                           3:32.17  
  8 Malia Hunter-Garcia       07 CTC                  3:47.29    3:34.37  
  9 Caitlyn Small             06 NMSOL                3:56.27    3:51.56  
 10 Elliana Radigan-Hindi     06 NMSOL                           4:09.01  
 -- Tsehay Burdick            07 ATC                  3:03.90        DNS  
 
Event 104  1500 Meter Run 9-10 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Melena Chama              06 WRC                             6:13.16  
  2 Tairia Wanoskia           06 NMSOL                6:20.68    6:15.02  
  3 Zoe Martinez-Crook        06 NMSOL                6:25.03    6:34.67  
  4 Delaney Chama             07 WRC                             7:03.66  
  5 Haili Begay               06 NMSOL                7:06.66    7:09.84  
  6 Isabella Varela           07 NMSOL                           7:41.79  
 
Event 105  1500 Meter Race Walk 9-10 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Gabby Agelastos           06 AAT                 12:34.99   13:24.78  
 
Event 106  4x100 Meter Relay 9-10 Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 SOLDIERS TRACK CLUB  'A'                                     1:05.53  
     1) Isabella Files 07               2) Emma Lucero 07                 
     3) Portia Renfro 07                4) Carina Suarez 06               
  2 RIO RANCHO TRACK CLUB  'A'                        1:17.60    1:13.08  
     1) Lauren Buford 07                2) Jordyn Dyer 07                 
     3) Madison Rebidas 06              4) Paige St. Clair 07             
  3 SONS OF HERMES  'A'                                          1:13.15  
     1) Amelia Abdullah 06              2) Sara Martinez 07               
     3) Ella Zamora 06                  4) Kaitlyn Romero 06              
 
Event 108  High Jump 9-10 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Helen Desmond             07 UNANM                             0.90m    2-11.50 
     0.80 0.85 0.90 0.95 
        O  XXO   XO  XXX 
 -- Acacia Dairsow            06 ATC                                 DNS            
 
Event 109  Long Jump 9-10 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Jordyn Dyer               07 RRTC                   3.56m      3.61m   11-10.25 
      FOUL  FOUL  3.61m            
  2 Acacia Dairsow            06 ATC                               3.38m   11-01.25 
      3.02m  3.15m  3.38m            
  3 Olivia Tanner             06 LM                                3.27m   10-08.75 
      3.03m  3.27m  FOUL            
  4 Portia Renfro             07 STC                    2.90m      3.12m   10-03.00 
      2.71m  3.12m  FOUL            
  5 Jaden Meadows             07 MTC                               3.08m   10-01.25 
      FOUL  3.08m  2.94m            
  6 Carina Suarez             06 STC                    2.90m      3.07m   10-01.00 
      2.92m  3.01m  3.07m            
  7 Peyten Novak              07 ATC                               2.98m    9-09.50 
      2.98m  2.75m  2.72m           
  8 Laila Carter              07 SFE                               2.91m    9-06.75 
      2.91m  FOUL  FOUL            
  9 Isabella Files            07 STC                    2.53m      2.80m    9-02.25 
      2.80m  FOUL  FOUL            
 10 McKaylee Burt             07 SOH                               2.76m    9-00.75 
      2.76m  FOUL  FOUL            
 11 Ella Smith                06 IDT                    3.22m      2.75m    9-00.25 
      2.75m  2.44m  2.75m            
 12 Sasha Lucero              07 AAT                    2.86m      2.74m    9-00.00 
      2.49m  2.73m  2.74m            
 13 Maren Ritter              06 NMSOL                  2.63m      2.66m    8-08.75 
      2.25m  2.61m  2.66m            
 14 Laila Nikodym             07 ATC                               2.63m    8-07.50 
      2.22m  2.49m  2.63m            
 15 Emma Lucero               07 STC                    2.71m      2.62m    8-07.25 
      2.62m  FOUL  2.60m            
 16 Helen Desmond             07 UNANM                             2.60m    8-06.50 
      FOUL  2.59m  2.60m            
 17 Madison Rebidas           06 RRTC                   2.68m      2.59m    8-06.00 
      2.49m  2.36m  2.59m            
 18 Mariela Connally          06 NMSOL                  2.04m      2.40m    7-10.50 
      2.22m  2.40m  2.38m            
 19 Margaux Geisler           07 LM                                2.05m    6-08.75 
      1.62m  2.05m  FOUL            
 20 Kaitlyn Martinez          07 AAT                    1.14m      1.87m    6-01.75 
      1.87m  1.85m  FOUL            
 21 Piper Cash                07 ATC                               1.82m    5-11.75 
      1.82m  FOUL  FOUL            
 -- Harper Ives               06 AAT                    3.11m       FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL            
 -- Jenia Quinones            07 STC                    2.58m       FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL            
 -- Gabriella Garcia          07 JJTC                   2.20m        DNS            
 -- Holly Chavez              07 LM                                  DNS            
 -- Elsie Odai                07 LM                                  DNS            
 -- Emily Oldfield            07 MTC                    2.08m        DNS            
 
Event 110  Shot Put 6 lb. 9-10 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Olivia Tanner             06 LM                                3.40m   11-02.00 
      FOUL  2.69m  3.40m            
  2 Wahaila Granillo          07 AAT                               3.15m   10-04.00 
      3.15m  2.67m  2.97m            
  3 Paige St. Clair           07 RRTC                              2.71m    8-10.75 
      2.65m  2.70m  2.71m            
  4 Margaux Geisler           07 LM                                2.44m    8-00.25 
      FOUL  2.44m  2.02m            
 -- Elsie Odai                07 LM                                  DNS            
 -- Holly Chavez              07 LM                                  DNS            
 
Event 111  Javelin Throw 300g 9-10 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Wahaila Granillo          07 AAT                              10.54m      34-07 
      9.85m  10.54m  9.29m            
  2 Ava Chavez                07 ATC                               9.50m      31-02 
      6.86m  7.15m  9.50m            
  3 MariaElena Lujan Lovato   06 STC                    8.93m      8.54m      28-00 
      7.13m  7.04m  8.54m           
  4 Paige St. Clair           07 RRTC                              7.06m      23-02 
      7.06m  5.70m  7.05m            
 
Event 150  100 Meter Dash 9-10 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Levon Baldivia            07 UNANM                             15.14   5 
  2 Brennan Grant             06 AV                     15.08      15.26   1  15.254
  3 Jarin Dennard             06 RRTC                   15.55      15.26   1  15.259
  4 Jacob Gabaldon            07 STC                    16.05      15.78   1 
  5 Parker Schrock            07 RRTC                              15.83   4 
  6 Dylan James               06 ATC                    16.10      15.93   1 
  7 Isaiah Yazzie             06 AAT                    16.33      16.47   1 
  8 Gary Borja III            06 JJTC                              16.47   5 
  9 Angelo Brito              06 RRTC                              16.48   4 
 10 Makai Sanchez             06 ATC                    16.46      16.55   1 
 11 Walter Monroe             06 SOH                               16.82   4 
 12 Tysean Austin             06 MTC                               16.89   3 
 13 Corbin Carreather         06 IDT                               16.89   5 
 14 Isaiah Ocampo             06 UNANM                             16.90   3 
 15 Matthew Itomitsu          06 ATC                               16.94   4 
 16 Hope Cyuzuzo              06 IDT                               17.00   3 
 17 Donnie Slack              06 ATC                    17.07      17.01   2 
 18 Isaiah Goree              07 STC                    17.40      17.06   2 
 19 Aidyn Hoag                06 AAT                               17.11   4 
 20 Garrett Sandoval          06 AAT                    17.51      17.23   2 
 21 Gerardo Molina            06 SOH                               17.26   4 
 22 Ry Crozier                06 LM                                17.69   4 
 23 Carlos Barela             06 ATC                    17.89      17.91   2 
 24 Vaughn Ortega             06 CTC                               17.91   5 
 25 Amani Black               06 IDT                               18.25   3 
 26 Kayden Kelly              07 LM                                18.35   3 
 27 Mario Archuleta Jr.       07 STC                    18.40      18.36   2 
 28 Brady Aragon              06 SOH                               18.43   4 
 29 Tony Henry                06 ATC                    19.31      19.80   2 
 30 Luca Martini              06 LM                                19.94   5 
 31 Michael Erikson           07 AAT                    19.54      19.97   2 
 32 Isaac Garcia              07 NMSOL                             20.22   3 
 -- Omarrion Kennedy          06 IDT                                 DNS   3 
 -- Jeremiah Cook             06 ATF                                 DNS   3 
 -- Latavius Morris           06 FTE                    15.45        DNS   1 
 -- Ayvian Famiglietta        07 RRTC                   16.00        DNS   1 
 
Event 151  200 Meter Dash 9-10 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Levon Baldivia            07 UNANM                             32.20   4 
  2 Isaiah Parrish            06 RRTC                              32.85   4 
  3 Gabriel Luna              06 RRTC                   32.61      33.83   1 
  4 Jacob Gabaldon            07 STC                               34.50   3 
  5 Gary Borja III            06 JJTC                              34.61   4 
  6 Walter Monroe             06 SOH                               35.24   4 
  7 Logan Suazo               07 STC                    36.71      36.65   1 
  8 Tysean Austin             06 MTC                               36.75   2 
  9 Matthew Itomitsu          06 ATC                               36.89   3 
 10 Angelo Brito              06 RRTC                              37.15   4 
 11 Donnie Slack              06 ATC                    37.60      37.30   1 
 12 Lincoln Cole              07 MTC                    35.87      37.30   1 
 13 Isaiah Ocampo             06 UNANM                             37.59   3 
 14 Garrett Sandoval          06 AAT                    38.08      38.55   2 
 15 Carlos Barela             06 ATC                    39.82      39.24   2 
 16 Gerardo Molina            06 SOH                               39.32   3 
 17 Mario Archuleta Jr.       07 STC                    40.28      41.06   2 
 18 Vaughn Ortega             06 CTC                               42.40   4 
 19 Isaac Garcia              07 NMSOL                             49.70   3 
 20 Tony Henry                06 ATC                    46.96      52.66   2 
 -- Brady Aragon              06 SOH                                 DNS   2 
 -- Ayvian Famiglietta        07 RRTC                   36.50        DNS   1 
 -- Isaiah Yazzie             06 AAT                    33.96        DNS   1 
 
Event 152  400 Meter Dash 9-10 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Levon Baldivia            07 UNANM                           1:15.60   5 
  2 Gabriel Luna              06 RRTC                 1:14.50    1:16.96   1 
  3 Eneas Armijo              06 AAT                  1:21.90    1:18.44   1 
  4 Dallan Reed               06 CTC                  1:18.60    1:18.46   1 
  5 William Fetz              06 AAT                  1:39.11    1:18.78   3 
  6 Lincoln Cole              07 MTC                  1:20.70    1:19.13   1 
  7 Calvin Goodkind           06 AAT                  1:21.70    1:19.70   1 
  8 Elias Vega-Diaz           07 NMSOL                           1:20.23   3 
  9 Aidyn Hoag                06 AAT                             1:21.13   3 
 10 Jarren Chino              07 WRC                             1:21.15   3 
 11 Matthew Itomitsu          06 ATC                             1:22.20   5 
 12 Samuel Fuentes            07 UNANM                           1:22.71   4 
 13 Yared Miller              07 CTC                  1:22.10    1:24.61   2 
 14 Vaughn Ortega             06 CTC                             1:26.52   4 
 15 Eli Tracey                06 CTC                  1:34.50    1:28.09   2 
 16 Corbin Carreather         06 IDT                             1:29.24   3 
 17 Amani Black               06 IDT                  1:30.80    1:29.28   2 
 18 Solomon Parks             06 MTC                  1:26.50    1:33.51   2 
 19 Hope Cyuzuzo              06 IDT                             1:41.22   5 
 20 Isaac Garcia              07 NMSOL                           1:41.64   3 
 21 Cohen Midgett             06 NMSOL                1:29.80    1:43.42   2 
 22 Cody Hanson               07 AAT                             1:46.04   4 
 -- Omarrion Kennedy          06 IDT                                 DNS   4 
 -- Latavius Morris           06 FTE                  1:12.50        DNS   1 
 -- Isaiah Ramos              06 CTC                  1:31.00        DNS   2 
 
Event 153  800 Meter Run 9-10 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Orion Chavez              06 LOBO TC                         2:42.23  
  2 Sterling Salter           07 LOBO TC                         2:55.59  
  3 Andrew Bigelow            06 AAT                  3:00.85    2:57.39  
  4 Jarren Chino              07 WRC                             3:12.05  
  5 Marcos Torres             06 AAT                             3:16.35  
  6 Cohen Midgett             06 NMSOL                3:32.20    3:39.14  
 -- Cody Hanson               07 AAT                                 SCR  
 
Event 154  1500 Meter Run 9-10 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Orion Chavez              06 LOBO TC                         5:42.74  
  2 Sterling Salter           07 LOBO TC                         5:55.64  
  3 William Fetz              06 AAT                  6:01.95    5:58.45  
  4 Elias Vega-Diaz           07 NMSOL                6:15.11    6:06.27  
  5 Dallan Reed               06 CTC                             6:07.94  
  6 Andrew Bigelow            06 AAT                  6:22.90    6:08.78  
  7 Eneas Armijo              06 AAT                  6:41.92    6:15.72  
  8 Samuel Fuentes            07 UNANM                           6:26.46  
  9 Marcos Torres             06 AAT                             6:37.73  
 10 Calvin Goodkind           06 AAT                  6:40.98    6:48.02  
 11 Yared Miller              07 CTC                             6:56.97  
 12 Eli Tracey                06 CTC                             7:01.67  
 -- Isaiah Ramos              06 CTC                                 DNS  
 -- Jarren Chino              07 WRC                                 DNS  
 
Event 156  4x100 Meter Relay 9-10 Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 RIO RANCHO TRACK CLUB  'A'                        1:00.80      59.70  
     1) Jarin Dennard 06                2) Gabriel Luna 06                
     3) Isaiah Parrish 06               4) Parker Schrock 07              
  2 ALBUQUERQUE ATHLETICS TRACK  'A'                  1:01.18    1:05.41  
     1) Isaiah Yazzie 06                2) Calvin Goodkind 06             
     3) Aidyn Hoag 06                   4) Sebastian Lee 07               
  3 SOLDIERS TRACK CLUB  'A'                            59.85    1:06.58  
     1) Jon Baca 06                     2) Jacob Gabaldon 07              
     3) Isaiah Goree 07                 4) Logan Suazo 07                 
 
Event 157  4x400 Meter Relay 9-10 Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
 -- COUGAR TRACK CLUB  'A'                                           DNS  
     1) Yared Miller 07                 2) Isaiah Ramos 06                
     3) Dallan Reed 06                  4) Eli Tracey 06                  
 
Event 158  High Jump 9-10 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Sebastian Lee             07 AAT                    1.00m      1.00m    3-03.25 
     0.90 0.95 1.00 1.05 
        O  XXO   XO  XXX 
 -- Antonio Trujillo          07 UNANM                  1.05m        DNS            
 -- Jalynn Fillmore           07 LBTC                                DNS            
 -- Walter Monroe             06 SOH                                 DNS            
 
Event 159  Long Jump 9-10 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Sebastian Lee             07 AAT                    3.16m      3.65m   11-11.75 
      3.48m  3.65m  3.58m            
  2 Andrew Bigelow            06 AAT                    3.12m      3.64m   11-11.50 
      3.57m  3.55m  3.64m            
  3 Logan Suazo               07 STC                               3.57m   11-08.50 
      3.09m  3.57m  3.27m            
  4 Jarin Dennard             06 RRTC                              3.56m   11-08.25 
      3.56m  FOUL  3.23m            
  5 Dylan James               06 ATC                    3.12m      3.48m   11-05.00 
      3.38m  3.48m  3.48m            
  6 Lincoln Cole              07 MTC                    3.16m     J3.48m   11-05.00 
      3.48m  3.32m  3.48m            
  7 Gary Borja III            06 JJTC                              3.41m   11-02.25 
      3.41m  3.39m  3.15m            
  8 Isaiah Parrish            06 RRTC                              3.36m   11-00.25 
      3.36m  FOUL  FOUL            
  9 Corbin Carreather         06 IDT                               3.33m   10-11.25 
      3.33m  FOUL  3.25m            
 10 Makai Sanchez             06 ATC                    3.19m      3.32m   10-10.75 
      3.15m  2.98m  3.32m            
 11 Parker Schrock            07 RRTC                   2.88m      3.16m   10-04.50 
      3.04m  2.83m  3.16m            
 12 Gerardo Molina            06 SOH                               3.14m   10-03.75 
      2.42m  3.14m  2.14m            
 13 Hope Cyuzuzo              06 IDT                               2.97m    9-09.00 
      2.97m  2.92m  2.95m            
 14 Brady Aragon              06 SOH                              J2.97m    9-09.00 
      2.97m  2.78m  2.94m            
 15 Ry Crozier                06 LM                                2.73m    8-11.50 
      2.73m  2.65m  2.62m            
 16 Elias Vega-Diaz           07 NMSOL                  2.78m      2.70m    8-10.25 
      2.70m  FOUL  2.06m            
 17 Isaiah Goree              07 STC                    2.37m      2.69m    8-10.00 
      FOUL  2.69m  FOUL            
 18 Amani Black               06 IDT                    1.69m      2.61m    8-06.75 
      2.35m  2.53m  2.61m            
 19 William Fetz              06 AAT                    2.26m      2.23m    7-03.75 
      2.07m  2.21m  2.23m            
 20 Kayden Kelly              07 LM                                2.16m    7-01.00 
      FOUL  1.84m  2.16m            
 21 Tony Henry                06 ATC                    1.94m      1.90m    6-03.00 
      1.58m  1.90m  1.74m            
 22 Luca Martini              06 LM                                1.82m    5-11.75 
      1.82m  1.48m  1.41m            
 -- Tysean Austin             06 MTC                    2.94m       FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL            
 -- Omarrion Kennedy          06 IDT                                 DNS            
 -- Ayvian Famiglietta        07 RRTC                                DNS            
 -- Antonio Trujillo          07 UNANM                  2.73m        DNS            
 
Event 160  Shot Put 6 lb. 9-10 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Jon Baca                  06 STC                    5.33m      6.17m   20-03.00 
      5.43m  FOUL  6.17m            
  2 Makai Sanchez             06 ATC                    5.50m      5.96m   19-06.75 
      5.41m  5.61m  5.96m            
  3 Carlos Barela             06 ATC                    5.33m      5.69m   18-08.00 
      5.69m  5.46m  5.34m            
  4 Dylan James               06 ATC                    5.75m      5.59m   18-04.25 
      5.36m  5.59m  5.51m            
  5 Donnie Slack              06 ATC                               5.58m   18-03.75 
      5.34m  5.22m  5.58m            
  6 Solomon Parks             06 MTC                    4.82m      5.48m   17-11.75 
      5.48m  5.22m  4.99m            
  7 Luca Martini              06 LM                                4.69m   15-04.75 
      4.52m  4.43m  4.69m            
  8 Ry Crozier                06 LM                                3.93m   12-10.75 
      3.13m  3.83m  3.93m            
  9 Kayden Kelly              07 LM                                3.19m   10-05.75 
      3.04m  3.19m  FOUL            
 10 Michael Erikson           07 AAT                               3.02m    9-11.00 
      2.14m  2.68m  3.02m            
 -- Jeremiah Cook             06 ATF                                 DNS            
 
Event 161  Javelin Throw 300g 9-10 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Jon Baca                  06 STC                   16.20m     19.03m      62-05 
      19.03m  15.11m  18.41m            
  2 Eneas Armijo              06 AAT                   15.30m     17.95m      58-11 
      13.93m  17.95m  17.50m            
  3 Angelo Brito              06 RRTC                             16.72m      54-10 
      16.72m  16.31m  14.32m            
  4 Mario Archuleta Jr.       07 STC                   14.00m     11.39m      37-04 
      11.39m  10.02m  9.37m            
  5 Michael Erikson           07 AAT                               6.57m      21-07 
      6.57m  6.00m  3.40m            
 -- Antonio Trujillo          07 UNANM                 19.61m        DNS            
 -- Jalynn Fillmore           07 LBTC                                DNS            
 -- Jeremiah Cook             06 ATF                                 DNS            
 -- Solomon Parks             06 MTC                   16.45m        DNS            
 
Event 200  100 Meter Dash 11-12 Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Jocelyn Garcia            04 ATC                               14.05   4 
  2 Lauren Machuca            04 AV                                14.49   4 
  3 Jyah Dumas                04 UNANM                  14.65      14.66   1 
  4 Mercedes Morris           04 MTC                    15.25      14.77   1 
  5 Japraia Woolridge         04 MTC                    14.73      15.18   1 
  6 Riley Midgett             04 NMSOL                  15.58      15.24   1 
  7 Laci Dullea               05 MTC                    15.40      15.26   1 
  8 Caden Hallenbeck          05 AV                     16.05      15.48   1 
  9 Gabriella Radigan-Hindi   04 NMSOL                             15.80   5 
 10 JamieLynn Fernandez-Hine  04 STC                    16.39      15.94   1 
 11 Icela Garcia              04 IDT                               15.95   5 
 12 Rikki Gaxiola             04 JJTC                   17.21      16.01   2 
 13 Alexa Aguilar             05 JJTC                   17.45      16.11   2 
 14 Jaelyn Greene-Sosa        05 MTC                    17.10      16.57   2 
 15 Kyliah Johnlouis          04 AOC                    16.75      16.68   2 
 16 Sydney Garcia             05 MTC                    17.04      16.76   2 
 17 Emily Grayson             04 ATC                    16.23      16.83   1 
 18 Alaysia Moss              05 RRTC                   16.89      16.91   2 
 19 Victoria Hogan            05 LM                                16.97   3 
 20 Nia Beal                  05 STC                    17.30      17.08   2 
 21 Scarlett Peterson         05 AAT                    17.79      17.16   3 
 22 Nadia Tuggle              05 AAT                    17.81      17.42   3 
 23 Marisa Sena               05 NMSOL                             17.46   5 
 24 Jenessa Aragon            05 STC                    17.78      17.57   3 
 25 Isabella Griego           04 STC                    17.71      17.59   3 
 26 Brooke Novak              04 ATC                               17.64   3 
 27 Cayla Rivera              05 LM                                18.12   3 
 28 Ahnaleigha Sam            05 UNANM                             19.10   4 
 29 Paige Cash                05 ATC                    19.02      20.63   3 
 -- Emily Armijo              04 SOH                                 DNS   4 
 -- Amari Lipe                05 NMSOL                  17.32        DNS   2 
 -- Emilie Burdick            04 ATC                                 DNS   4 
 -- Cai Acosta                04 AV                                  DNS   4 
 
Event 201  200 Meter Dash 11-12 Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Jyah Dumas                04 UNANM                  30.45      31.55   1 
  2 Japraia Woolridge         04 MTC                    31.02      31.94   1 
  3 Dasheana Sykes            04 AOC                    30.95      32.33   1 
  4 Savannah Ames             05 CTC                               32.48   4 
  5 Rikki Gaxiola             04 JJTC                              33.42   3 
  6 Gabriella Radigan-Hindi   04 NMSOL                             33.92   4 
  7 Caden Hallenbeck          05 AV                                34.09   4 
  8 Hannah Gutierrez          04 ATC                    33.53      34.40   1 
  9 Alexa Aguilar             05 JJTC                              34.48   3 
 10 Riley Midgett             04 NMSOL                  34.56      34.72   2 
 11 Angelina Passalacqua      05 UNANM                             35.24   4 
 12 Emily Grayson             04 ATC                    34.34      36.17   2 
 13 Alaysia Moss              05 RRTC                   37.87      37.03   2 
 14 Brooke Novak              04 ATC                               37.33   3 
 15 Nadia Tuggle              05 AAT                               38.22   3 
 16 Elena Valdez              05 NMSOL                             38.73   4 
 17 Christiana Valdez         05 NMSOL                  38.90      39.74   2 
 18 Ahnaleigha Sam            05 UNANM                             39.75   3 
 19 Paige Cash                05 ATC                               43.55   3 
 -- Amari Lipe                05 NMSOL                  38.14        DNS   2 
 -- Lauren Machuca            04 AV                     30.34        DNS   1 
 -- Emilie Burdick            04 ATC                                 DNS   2 
 -- Leilani Sanchez           04 ATC                    29.15        DNS   1 
 
Event 202  400 Meter Dash 11-12 Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Tamaria Martinez          04 AOC                  1:07.40    1:06.10   1 
  2 Jocelyn Garcia            04 ATC                             1:07.61   5 
  3 Savannah Ames             05 CTC                  1:06.70    1:07.88   1 
  4 Cecilia Campos            05 CTC                  1:09.50    1:08.79   1 
  5 Kymani Gallegos           05 AOC                  1:15.00    1:09.80   1 
  6 Gabriella Radigan-Hindi   04 NMSOL                           1:13.94   4 
  7 Leah Futey                05 CTC                             1:15.99   5 
  8 Angelina Passalacqua      05 UNANM                           1:17.94   4 
  9 Emily Grayson             04 ATC                             1:19.19   3 
 10 Icela Garcia              04 IDT                             1:19.85   4 
 11 Emily Armijo              04 SOH                             1:19.86   3 
 12 Brooke Novak              04 ATC                             1:20.51   4 
 13 Kendall Ritter            04 NMSOL                           1:20.81   5 
 14 Riley Midgett             04 NMSOL                1:16.10    1:21.26   2 
 15 Mary Adelman              05 CTC                  1:29.30    1:22.05   2 
 16 Marisa Sena               05 NMSOL                1:23.30    1:22.59   2 
 17 Kendall Downing           05 AAT                  1:25.65    1:22.70   2 
 18 Scarlett Peterson         05 AAT                  1:20.99    1:23.97   2 
 19 Elena Valdez              05 NMSOL                1:30.30    1:27.40   3 
 20 Christiana Valdez         05 NMSOL                1:36.50    1:30.11   3 
 21 Jacinta Orozco            05 UNANM                           1:30.24   4 
 22 Lillian Holmes            05 NMSOL                1:31.70    1:30.52   3 
 23 Sienna Sategna            05 AAT                  1:29.73    1:32.26   3 
 24 Ahnaleigha Sam            05 UNANM                           1:34.69   4 
 -- Amari Lipe                05 NMSOL                1:27.00        DNS   2 
 -- Hannah Gutierrez          04 ATC                  1:14.70        DNS   1 
 -- Leilani Sanchez           04 ATC                  1:07.40        DNS   1 
 
Event 203  800 Meter Run 11-12 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Hannah Gutierrez          04 ATC                  3:00.48    2:52.49  
  2 Tess Arruti               05 AV                              2:59.89  
  3 Shelby Viseur             04 NMSOL                3:03.18    3:05.98  
  4 Kendall Ritter            04 NMSOL                3:10.47    3:06.27  
  5 Lillian Holmes            05 NMSOL                3:32.93    3:20.12  
 -- Leilani Sanchez           04 ATC                  2:34.69        DNS  
 -- Emily Armijo              04 SOH                                 DNS  
 -- Jacinta Orozco            05 UNANM                               DNS  
 
Event 204  1500 Meter Run 11-12 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Cecilia Campos            05 CTC                  5:45.99    5:30.81  
  2 Leilani Martinez          04 AAT                  6:22.83    6:30.63  
  3 Elena Valdez              05 NMSOL                6:29.09    6:51.00  
  4 Mary Adelman              05 CTC                  7:11.17    6:57.42  
 
Event 205  3000 Meter Run 11-12 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Leah Futey                05 CTC                 11:17.90   11:34.56  
  2 Elise Toya                04 CTC                            12:11.15  
  3 Sophia Lopez              05 UNANM               12:25.50   12:45.30  
  4 Leilani Martinez          04 AAT                            14:10.67  
  5 Shelby Viseur             04 NMSOL                          14:24.13  
 
Event 206  1500 Meter Race Walk 11-12 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Ellie Suo-Anttila         04 AAT                  9:51.61   10:01.33  
  2 Rosalin Chavez            05 AAT                 11:25.14   10:47.21  
 
Event 208  4x100 Meter Relay 11-12 Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 ALBUQUERQUE OLYMPETTE CLUB  'A'                                59.81  
     1) Dasheana Sykes 04               2) Kyliah Johnlouis 04            
     3) Kymani Gallegos 05              4) Tamaria Martinez 04            
  2 MONARCH TRACK CLUB  'A'                             59.62    1:01.47  
     1) Laci Dullea 05                  2) Sydney Garcia 05               
     3) Jaelyn Greene-Sosa 05           4) Mercedes Morris 04             
  3 SOLDIERS TRACK CLUB  'A'                          1:07.80    1:05.65  
     1) Isabella Griego 04              2) JamieLynn Fernandez-Hines 04   
     3) Nia Beal 05                     4) Jenessa Aragon 05              
  4 ALBUQUERQUE ATHLETICS TRACK  'A'                    58.80    1:07.49  
     1) Scarlett Peterson 05            2) Sienna Sategna 05              
     3) Ellie Suo-Anttila 04            4) Kendall Downing 05             
 
Event 209  4x400 Meter Relay 11-12 Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 COUGAR TRACK CLUB  'A'                            4:52.87    5:15.22  
     1) Mary Adelman 05                 2) Savannah Ames 05               
     3) Cecilia Campos 05               4) Leah Futey 05                  
 
Event 211  High Jump 11-12 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Kennedy Huslig            04 UNANM                             1.15m    3-09.25 
     0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 
        O    O    O    O   XO  XXO  XXX 
  2 Kendall Downing           05 AAT                    1.05m      1.10m    3-07.25 
     0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 
        O    O    O    O    O  XXX 
 
Event 212  Long Jump 11-12 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Kennedy Huslig            04 UNANM                             4.29m   14-01.00 
      FOUL  FOUL  4.29m            
  2 Jocelyn Garcia            04 ATC                               4.14m   13-07.00 
      3.80m  3.64m  4.14m            
  3 Dasheana Sykes            04 AOC                    3.57m      3.68m   12-01.00 
      3.54m  3.51m  3.68m            
  4 Mercedes Morris           04 MTC                    3.65m      3.67m   12-00.50 
      FOUL  FOUL  3.67m            
  5 Laci Dullea               05 MTC                    3.65m      3.63m   11-11.00 
      3.55m  3.63m  FOUL            
  6 Japraia Woolridge         04 MTC                    3.28m      3.59m   11-09.50 
      3.59m  3.45m  3.23m            
  7 Alexa Aguilar             05 JJTC                              3.53m   11-07.00 
      3.43m  3.53m  3.36m            
  8 JamieLynn Fernandez-Hine  04 STC                    3.21m      3.41m   11-02.25 
      3.41m  3.32m  3.23m            
  9 Rikki Gaxiola             04 JJTC                   3.39m      3.39m   11-01.50 
      3.16m  FOUL  3.39m            
 10 Sydney Garcia             05 MTC                    3.16m      3.34m   10-11.50 
      3.34m  FOUL  3.20m            
 11 Jaelyn Greene-Sosa        05 MTC                    3.27m      3.27m   10-08.75 
      3.04m  3.12m  3.27m            
 12 Victoria Hogan            05 LM                                3.26m   10-08.50 
      3.04m  3.26m  FOUL           
 13 Angelina Passalacqua      05 UNANM                             3.12m   10-03.00 
      3.08m  2.02m  3.12m            
 14 Alaysia Moss              05 RRTC                   2.81m      3.09m   10-01.75 
      3.08m  3.09m  2.94m            
 15 Sienna Sategna            05 AAT                    3.48m      3.08m   10-01.25 
      3.08m  FOUL  FOUL            
 16 Tamaria Martinez          04 AOC                    3.80m      2.96m    9-08.50 
      FOUL  FOUL  2.96m            
 17 Jenessa Aragon            05 STC                    3.04m      2.94m    9-07.75 
      2.53m  FOUL  2.94m            
 18 Christiana Valdez         05 NMSOL                  2.66m      2.85m    9-04.25 
      2.85m  2.83m  2.68m            
 19 Cayla Rivera              05 LM                                2.78m    9-01.50 
      2.48m  2.78m  FOUL            
 20 Marisa Sena               05 NMSOL                  3.19m      2.65m    8-08.50 
      2.31m  2.65m  2.26m            
 21 Isabella Griego           04 STC                    2.85m      2.60m    8-06.50 
      2.43m  2.60m  2.43m            
 22 Jacinta Orozco            05 UNANM                             2.49m    8-02.00 
      2.09m  2.49m  2.41m            
 23 Kyliah Johnlouis          04 AOC                    2.54m      2.39m    7-10.25 
      2.09m  2.39m  2.19m            
 -- Kymani Gallegos           05 AOC                    3.68m       FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL            
 -- Jyah Dumas                04 UNANM                  4.25m       FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL            
 -- Emilie Burdick            04 ATC                                 DNS            
 -- Icela Garcia              04 IDT                                 DNS            
 
Event 213  Shot Put 6 lb. 11-12 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Sterling Glenn            04 UNANM                             9.30m   30-06.25 
      8.95m  9.11m  9.30m            
  2 Ryleigh Beard             04 ATC                    6.35m      6.39m   20-11.75 
      5.86m  5.49m  6.39m            
  3 Kendall Ritter            04 NMSOL                  5.23m      5.23m   17-02.00 
      4.92m  5.23m  4.94m            
  4 Victoria Hogan            05 LM                                4.48m   14-08.50 
      4.25m  4.48m  3.72m            
 -- Cayla Rivera              05 LM                                  DNS            
 
Event 214  Discus Throw 1kg 11-12 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Sterling Glenn            04 UNANM                            27.49m      90-02 
      25.10m  27.49m  26.61m            
 -- Ryleigh Beard             04 ATC                                 DNS            
 
Event 215  Javelin Throw 300g 11-12 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Sterling Glenn            04 UNANM                            27.36m      89-09 
      24.58m  27.36m  25.79m            
  2 Ryleigh Beard             04 ATC                   12.44m     14.40m      47-03 
      11.82m  14.40m  13.97m            
  3 Rosalin Chavez            05 AAT                   14.95m     12.18m      39-11 
      12.18m  8.50m  10.18m            
  4 Nia Beal                  05 STC                    7.74m      7.94m      26-00 
      7.12m  7.94m  7.72m            
 -- Paige Cash                05 ATC                                 DNS            
 
Event 250  100 Meter Dash 11-12 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Bersisa Burdick           05 ATC                    13.62      12.78   1 
  2 Marcus Wilson             05 FTE                    14.95      13.84   1 
  3 Kaden Valdez              04 AV                                13.90   4 
  4 Christian Maestas         05 JJTC                   14.29      14.33   1 
  5 Dominic Esparza           04 AV                     14.78      14.39   1 
  6 Marquis Renfro            05 STC                    14.78      14.42   1 
  7 Jubalani Cooper           05 STC                    14.89      14.60   1 
  8 Ali Abdullah              05 SOH                               14.76   5 
  9 Daniel Kupcho             05 SFE                               14.84   4 
 10 Elijah Rivera             05 MTC                               14.96   4 
 11 Christopher Johnson       05 STC                    15.33      15.04   1 
 12 Tristan Zuyderwyk         05 LOBO TC                           15.06   3 
 13 Tristan Cordova           05 AV                     15.08      15.12   1 
 14 Jesus Martinez            04 STC                    15.55      15.28   2 
 15 Joshua Otero              04 NMSOL                             15.28   4 
 16 Patrick Torres            04 STC                    15.89      15.29   2 
 17 Jameer Meadows            04 MTC                               15.48   3 
 18 Mekhi Aragon              05 JJTC                   16.13      15.81   2 
 19 Jessiah Russ              05 RRTC                   16.25      15.97   2 
 20 Ethan Dodd                05 RRTC                   15.34      16.10   2 
 21 Miles Fakes               04 NMSOL                  16.12      16.21   2 
 22 Alex Nezar                04 NMSOL                  16.39      16.21   3 
 23 Jesse Seitzinger          05 UNANM                             16.42   5 
 24 Ryan Clement              05 STC                               16.48   5 
 25 Cameron Montoya           05 AV                     16.27      16.67   3 
 26 Dontae' Hollins           05 STC                               17.40   3 
 27 Kevin Guhl                04 NMSOL                             17.88   4 
 28 Javan Williamson          05 UNANM                             18.20   3 
 29 LaRoyce Try               05 STC                    18.25      18.31   3 
 -- Richard Baca              05 SOH                                 DNS   3 
 -- Miguel Sena               04 STC                                 DNS   4 
 -- Dustin Fillmore           05 LBTC                                DNS   4 
 -- Santino Welmer            05 STC                    16.21        DNS   2 
 -- Jacob Sena                04 STC                    15.56        DNS   2 
 
Event 251  200 Meter Dash 11-12 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Bersisa Burdick           05 ATC                    27.24      27.78   1 
  2 Marcus Wilson             05 FTE                    28.22      29.12   1 
  3 Dustin Bryant             04 UNANM                             29.98   4 
  4 Dominic Esparza           04 AV                     29.68      30.72   1 
  5 Elijah Rivera             05 MTC                               30.74   4 
  6 Nikolas Segura            05 STC                               30.81   6 
  7 Daniel Kupcho             05 SFE                               30.89   6 
  8 Christian Maestas         05 JJTC                              31.07   4 
  9 Joshua Otero              04 NMSOL                             31.18   6 
 10 Jameer Meadows            04 MTC                               31.41   4 
 11 Christopher Johnson       05 STC                    31.43      31.91   1 
 12 Jubalani Cooper           05 STC                    31.24      31.97   1 
 13 Jesus Martinez            04 STC                    34.13      32.25   2 
 14 Mekhi Aragon              05 JJTC                              32.61   5 
 15 Davante Ponder            04 STC                    31.50      32.80   1 
 16 Darrien Ikeda             04 AAT                    32.96      33.02   2 
 17 Tristan Cordova           05 AV                     31.97      33.02   2 
 18 Hunter Roswold            04 ATC                               33.06   5 
 19 Santos Sisneros           04 SOH                               34.28   3 
 20 Zack Green                04 RRTC                   33.63      34.42   2 
 21 J Gutierrez               05 UNANM                             34.97   5 
 22 Gabriel Freeman           05 AV                                35.30   3 
 23 Ethan St Clari            04 RRTC                   33.00      36.93   2 
 24 Jessiah Russ              05 RRTC                   34.86      37.44   2 
 25 Brandon Boling            05 ATC                               37.86   5 
 26 Lukas Suo-Anttila         05 AAT                    36.13      37.95   3 
 27 LaRoyce Try               05 STC                    39.00      40.05   3 
 28 Kevin Guhl                04 NMSOL                             42.70   3 
 -- Santino Welmer            05 STC                                 DNS   4 
 -- Richard Baca              05 SOH                                 DNS   5 
 -- Ali Abdullah              05 SOH                                 DNS   4 
 -- Kaden Valdez              04 AV                                  DNS   3 
 
Event 252  400 Meter Dash 11-12 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Bersisa Burdick           05 ATC                    58.70      57.42   1 
  2 Marcus Wilson             05 FTE                  1:03.10    1:01.01   1 
  3 Jacob Sena                04 STC                             1:08.95   5 
  4 Aidan Romero              04 ATC                  1:08.90    1:09.11   1 
  5 Joshua Otero              04 NMSOL                           1:09.27   2 
  6 Blayne Howell             05 AV                              1:11.24   5 
  7 Austin Kressin            04 RRTC                 1:09.20    1:12.97   1 
  8 Caleb Tracey              04 CTC                  1:18.20    1:13.24   2 
  9 Miguel Sena               04 STC                             1:13.42   4 
 10 Diego Martinez            05 SOH                             1:13.49   4 
 11 Zack Green                04 RRTC                 1:13.30    1:14.18   1 
 12 Jack Foutz                05 NMSOL                           1:14.41   3 
 13 J Gutierrez               05 UNANM                           1:15.19   2 
 14 Hunter Roswold            04 ATC                             1:15.83   5 
 15 Gordon Lee                05 NMSOL                           1:16.36   3 
 16 Miles Fakes               04 NMSOL                           1:16.94   4 
 17 Ethan Dodd                05 RRTC                            1:17.00   4 
 18 Jaydin Stevens            04 STC                  1:17.40    1:18.19   1 
 19 Dontae' Hollins           05 STC                  1:19.00    1:19.22   2 
 20 Cruz Sanchez              05 CTC                  1:21.40    1:19.29   2 
 21 Dylan Ortega              04 CTC                             1:19.54   3 
 22 Alex Nezar                04 NMSOL                           1:21.57   3 
 23 Brady Smith               05 NMSOL                           1:26.30   2 
 24 Isaiah Gutierrez          04 NMSOL                           1:27.24   3 
 25 Kevin Guhl                04 NMSOL                           1:34.60   3 
 -- Santos Sisneros           04 SOH                                 DNS   4 
 
Event 253  800 Meter Run 11-12 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Elijah Aragon             05 STC                  2:41.40    2:40.59   1 
  2 Jack Foutz                05 NMSOL                2:49.63    2:41.74   1 
  3 Isaac Salazar             05 AAT                  2:42.55    2:42.98   1 
  4 Miguel Adame              05 STC                  2:52.21    2:49.38   1 
  5 Cody Toya                 04 NMSOL                           2:52.90   2 
  6 Stoney Cutchen            05 CTC                  2:50.00    2:54.75   1 
  7 Sammy Yassin              05 AAT                  3:05.25    2:58.78   1 
  8 Justin Jones              05 AAT                             3:06.31   2 
  9 Brady Smith               05 NMSOL                3:20.43    3:20.58   1 
 10 Mario Roybal              05 RRTC                 3:22.94    3:20.90   1 
 11 Isaiah Gutierrez          04 NMSOL                           3:26.26   2 
 12 K'Lijah Tsosie            05 WRC                             3:33.64   2 
 -- Aidan Romero              04 ATC                                 DNS   2 
 -- Hunter Roswold            04 ATC                                 DNS   2 
 -- Diego Martinez            05 SOH                                 DNS   2 
 -- Brandon Boling            05 ATC                                 DNS   2 
 
Event 254  1500 Meter Run 11-12 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Aidan Romero              04 ATC                  5:21.71    5:21.70  
  2 Michael Kulek             04 AAT                  5:27.25    5:31.82  
  3 Elijah Aragon             05 STC                  5:41.81    5:37.26  
  4 Isaac Salazar             05 AAT                  5:51.30    5:39.53  
  5 Gordon Lee                05 NMSOL                5:45.76    5:46.93  
  6 Dylan Ortega              04 CTC                  6:13.74    6:02.31  
  7 Miguel Adame              05 STC                  5:59.74    6:06.67  
  8 Caleb Tracey              04 CTC                             6:36.38  
  9 Justin Jones              05 AAT                  6:32.53    6:49.18  
 10 K'Lijah Tsosie            05 WRC                             7:38.67  
 -- Stoney Cutchen            05 CTC                                 DNS  
 -- Cruz Sanchez              05 CTC                                 DNS  
 -- Jack Foutz                05 NMSOL                5:46.44        DNS  
 
Event 255  3000 Meter Run 11-12 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Michael Kulek             04 AAT                 10:57.00   11:22.39  
  2 Cody Toya                 04 NMSOL                          12:07.82  
 -- Sammy Yassin              05 AAT                 13:52.41        DNS  
 
Event 256  1500 Meter Race Walk 11-12 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jozaiah Turtle-Morales    05 AAT                 12:32.03   12:03.93  
 
Event 257  80 Meter Hurdles 11-12 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Gabriel Trujillo          04 UNANM                  14.91      15.05  
  2 Jesse Seitzinger          05 UNANM                             17.01  
 -- Dustin Fillmore           05 LBTC                                DNS  
 
Event 258  4x100 Meter Relay 11-12 Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 SOLDIERS TRACK CLUB  'A'                            57.90      55.76  
     1) Nikolas Segura 05               2) Patrick Torres 04              
     3) Marquis Renfro 05               4) Jubalani Cooper 05             
  2 SONS OF HERMES  'A'                                          1:00.39  
     1) Ali Abdullah 05                 2) Santos Sisneros 04             
     3) Diego Martinez 05               4) Richard Baca 05                
  3 ALBUQUERQUE ATHLETICS TRACK  'A'                             1:06.76  
     1) Darrien Ikeda 04                2) Jozaiah Turtle-Morales 05      
     3) Nico Del Frate 05               4) Lukas Suo-Anttila 05           
 
Event 259  4x400 Meter Relay 11-12 Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 SOLDIERS TRACK CLUB  'A'                          5:15.14    5:20.35  
     1) Miguel Adame 05                 2) Elijah Aragon 05               
     3) Ryan Clement 05                 4) Jaydin Stevens 04              
  2 ALBUQUERQUE ATHLETICS TRACK  'A'                             5:26.55  
     1) Sammy Yassin 05                 2) Justin Jones 05                
     3) Isaac Salazar 05                4) Michael Kulek 04               
 
Event 261  High Jump 11-12 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Gabriel Ball              04 AAT                    1.45m      1.55m    5-01.00 
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.58 
        P    P    P    P    P    P    O    O    O    O    O   XO  XXX 
  2 Dustin Bryant             04 UNANM                             1.50m    4-11.00 
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 
        P    P    P    P    P    P    O    O    O  XXO   XO  XXX 
  3 Kaden Valdez              04 AV                                1.40m    4-07.00 
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 
        O    P    O    P    O    O    O    O   XO  XXX 
  4 Gabriel Trujillo          04 UNANM                  1.35m      1.30m    4-03.25 
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 
        P    P    P    P    O    O   XO  XXX 
  5 Nico Del Frate            05 AAT                               1.25m    4-01.25 
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 
        P    O    O   XO  XXO  XXO  XXX 
  6 Blayne Howell             05 AV                                1.15m    3-09.25 
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 
        O    O    O    O  XXX 
 -- Dustin Fillmore           05 LBTC                                DNS            
 
Event 262  Long Jump 11-12 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Dustin Bryant             04 UNANM                             4.76m   15-07.50 
      4.56m  FOUL  4.76m            
  2 Christian Maestas         05 JJTC                   4.09m      4.42m   14-06.00 
      4.42m  FOUL  4.16m            
  3 Marquis Renfro            05 STC                    4.28m      4.35m   14-03.25 
      3.57m  3.95m  4.35m            
  4 Tristan Zuyderwyk         05 LOBO TC                           4.29m   14-01.00 
      4.16m  4.29m  4.29m            
  5 Gabriel Ball              04 AAT                    4.45m     J4.29m   14-01.00 
      FOUL  4.22m  4.29m            
  6 Dominic Esparza           04 AV                                4.18m   13-08.75 
      4.18m  4.10m  3.95m            
  7 Patrick Torres            04 STC                    3.08m      4.10m   13-05.50 
      3.89m  3.89m  4.10m            
  8 Elijah Rivera             05 MTC                    3.69m      3.79m   12-05.25 
      3.79m  3.54m  FOUL            
  9 Austin Kressin            04 RRTC                   3.28m      3.68m   12-01.00 
      3.66m  3.68m  3.50m            
 10 Mekhi Aragon              05 JJTC                   3.47m      3.66m   12-00.25 
      FOUL  3.66m  FOUL            
 11 Jameer Meadows            04 MTC                               3.56m   11-08.25 
      3.56m  2.88m  FOUL            
 12 Darrien Ikeda             04 AAT                    3.67m      3.54m   11-07.50 
      2.80m  FOUL  3.54m            
 13 Zack Green                04 RRTC                   3.34m      3.53m   11-07.00 
      2.51m  3.43m  3.53m            
 14 Ryan Clement              05 STC                               3.43m   11-03.00 
      3.41m  3.43m  3.17m            
 15 Davante Ponder            04 STC                    3.29m      3.42m   11-02.75 
      3.42m  FOUL  2.94m            
 16 Gabriel Freeman           05 AV                                3.36m   11-00.25 
      3.36m  3.33m  FOUL            
 17 Tristan Cordova           05 AV                                3.30m   10-10.00 
      3.30m  3.00m  FOUL            
 18 Christopher Johnson       05 STC                    3.47m      3.21m   10-06.50 
      3.13m  3.21m  FOUL            
 19 Ethan St Clari            04 RRTC                              3.18m   10-05.25 
      3.03m  3.18m  2.93m            
 20 K'Lijah Tsosie            05 WRC                               3.05m   10-00.25 
      3.05m  FOUL  2.80m            
 21 Lukas Suo-Anttila         05 AAT                    2.69m      2.76m    9-00.75 
      2.76m  2.66m  FOUL            
 22 Javan Williamson          05 UNANM                             2.64m    8-08.00 
      2.23m  2.64m  2.15m            
 23 Nico Del Frate            05 AAT                               2.62m    8-07.25 
      2.54m  2.62m  FOUL            
 24 Mario Roybal              05 RRTC                   2.45m      2.60m    8-06.50 
      2.16m  2.45m  2.60m            
 25 Brady Smith               05 NMSOL                  2.78m      2.59m    8-06.00 
      2.58m  2.59m  2.42m            
 26 Trevor Moore              05 UNANM                             2.33m    7-07.75 
      2.28m  2.33m  0.99m            
 -- Jesse Seitzinger          05 UNANM                              FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL            
 -- Jessiah Russ              05 RRTC                   3.21m       FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL            
 -- Brandon Boling            05 ATC                                 DNS            
 -- Santino Welmer            05 STC                    3.33m        DNS            
 -- Jacob Sena                04 STC                                 DNS            
 -- Miguel Sena               04 STC                                 DNS            
 
Event 263  Shot Put 6 lb. 11-12 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Benen Lee                 04 UNANM                            10.20m   33-05.75 
      9.81m  10.20m  9.93m            
  2 Darrian Smith             05 IDT                               7.56m   24-09.75 
      7.41m  7.56m  7.29m            
  3 Abram Smith-Bernhard      05 AOC                    7.95m      7.41m   24-03.75 
      7.41m  7.03m  6.90m            
  4 Alex Nezar                04 NMSOL                  7.59m      7.39m   24-03.00 
      7.39m  6.77m  6.98m            
  5 Gabriel Ball              04 AAT                               7.16m   23-06.00 
      7.13m  7.16m  7.11m            
  6 Miles Fakes               04 NMSOL                  7.43m      7.05m   23-01.75 
      7.05m  6.64m  6.84m            
  7 Diego Torres              04 STC                    7.65m      6.78m   22-03.00 
      6.72m  6.27m  6.78m            
  8 Javan Williamson          05 UNANM                             6.45m   21-02.00 
      5.98m  6.19m  6.45m            
  9 J Gutierrez               05 UNANM                             6.04m   19-09.75 
      5.92m  6.04m  5.70m           
 10 Austin Kressin            04 RRTC                              5.81m   19-00.75 
      5.39m  5.81m  5.50m            
 11 Ethan St Clari            04 RRTC                              4.86m   15-11.50 
      4.77m  4.86m  4.79m            
 -- Richard Baca              05 SOH                                 DNS            
 
Event 264  Discus Throw 1kg 11-12 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Darrian Smith             05 IDT                              19.23m      63-01 
      FOUL  19.23m  18.55m            
  2 Abram Smith-Bernhard      05 AOC                   17.90m     18.42m      60-05 
      15.70m  17.22m  18.42m            
  3 Benen Lee                 04 UNANM                            17.50m      57-05 
      FOUL  17.30m  17.50m            
  4 Diego Torres              04 STC                   17.39m     14.96m      49-01 
      14.72m  FOUL  14.96m            
 
Event 265  Javelin Throw 300g 11-12 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Gabriel Trujillo          04 UNANM                 31.38m     34.51m     113-03 
      32.75m  34.51m  33.73m            
  2 Ethan Dodd                05 RRTC                  19.20m     25.93m      85-01 
      25.93m  23.72m  22.79m            
  3 Jozaiah Turtle-Morales    05 AAT                   24.20m     25.86m      84-10 
      25.86m  20.97m  22.23m            
  4 Dontae' Hollins           05 STC                   21.64m     25.10m      82-04 
      23.83m  25.10m  16.71m            
  5 Nikolas Segura            05 STC                   22.38m     24.06m      78-11 
      24.06m  20.65m  20.79m            
  6 Davante Ponder            04 STC                              23.27m      76-04 
      23.27m  21.09m  16.81m            
  7 Jesus Martinez            04 STC                   27.82m     22.94m      75-03 
      19.11m  17.61m  22.94m            
  8 Jaydin Stevens            04 STC                   18.14m     21.93m      71-11 
      21.93m  18.00m  21.87m            
  9 Abram Smith-Bernhard      05 AOC                   20.26m     20.49m      67-03 
      FOUL  16.50m  20.49m            
 10 Gordon Lee                05 NMSOL                            18.52m      60-09 
      16.19m  18.52m  15.17m            
 11 Diego Torres              04 STC                   17.96m     17.15m      56-03 
      11.56m  14.10m  17.15m            
 12 LaRoyce Try               05 STC                   17.80m     14.46m      47-05 
      14.08m  FOUL  14.46m            
 -- Benen Lee                 04 UNANM                               DNS            
 -- Daniel Kupcho             05 SFE                                 DNS            
 
Event 300  100 Meter Dash 13-14 Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Amari Waites              03 AOC                    13.49      13.61   1 
  2 Jhonae Reed               02 UNANM                             13.72   3 
  3 Analeah Ortiz             02 AV                                13.95   3 
  4 Grigsby Crosby            02 FTE                               13.98   2 
  5 Riannah Varela            02 SFE                               14.08   3 
  6 Ryann Faulhaber           02 ATF                    14.70      14.15   1 
  7 Santii Santiago           03 STC                    13.49      14.17   1 
  8 Jayla Doyle               02 SOH                               14.25   2 
  9 Camille Peisner           03 UNANM                             14.45   2 
 10 Kayla Romero              02 ATC                    14.88      14.51   1 
 11 Madeline Mee              02 ATF                               14.74   3 
 12 Mia Tafoya                02 AV                                15.20   3 
 13 Maislyn Ferguson          03 UNANM                             15.21   3 
 14 Ariana Montoya            03 ATF                               15.51   2 
 14 Noa Ritter                02 NMSOL                  15.10      15.51   1 
 16 Breanna Boling            03 ATC                    16.01      16.08   1 
 17 Jacqueline Oswald         03 ATC                               16.26   2 
 18 Carmela Duran             03 AAT                               16.93   2 
 19 Kaylee Smith              03 NMSOL                  17.06      17.96   2 
 -- Miranda Barela            03 ATC                    20.65        DNS   2 
 -- Jacqueline Oswold         03 ATC                                 DNS   3 
 -- Eva Duran                 03 AAT                    16.26        DNS   1 
 -- Jaelyn Bates              03 AV                     13.72        DNS   1 
 
Event 301  200 Meter Dash 13-14 Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Grigsby Crosby            02 FTE                    28.33      27.90   1 
  2 Amari Waites              03 AOC                    28.46      27.97   1 
  3 Santii Santiago           03 STC                    29.61      29.38   1 
  4 Lanay Gutierrez           03 UNANM                             29.78   4  29.775
  5 Jhonae Reed               02 UNANM                             29.78   3  29.778
  6 Kayla Romero              02 ATC                    31.55      30.31   1 
  7 Camille Peisner           03 UNANM                             30.36   3 
  8 Jayla Doyle               02 SOH                               30.44   4 
  9 Alexandria Esparza        02 AV                     30.68      30.52   1 
 10 Cassidy Sweet             02 ATF                    30.90      30.56   1 
 11 Ariana Montoya            03 ATF                               32.50   4 
 12 Noa Ritter                02 NMSOL                  32.35      32.59   2 
 13 Marysa Ocampo             03 UNANM                             32.66   3 
 14 Brenna Wolfe              03 UNANM                  32.99      33.28   2 
 15 Gracie Gutierrez          03 ATC                    33.94      33.33   2 
 16 Breanna Boling            03 ATC                    33.58      35.17   2 
 -- Miranda Barela            03 ATC                                 DNS   2 
 -- Jacqueline Oswald         03 ATC                                 DNS   3 
 -- Jacqueline Oswold         03 ATC                                 DNS   3 
 -- Riannah Varela            02 SFE                                 DNS   4 
 -- Gracie Baca               03 SOH                                 DNS   2 
 -- Analeah Ortiz             02 AV                                  DNS   3 
 
Event 302  400 Meter Dash 13-14 Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Camille Peisner           03 UNANM                           1:01.76   3 
  2 Lanay Gutierrez           03 UNANM                           1:03.97   3 
  3 Grigsby Crosby            02 FTE                  1:05.10    1:04.51   1 
  4 Natalie Martinez          03 SOH                             1:07.19   2 
  5 Santii Santiago           03 STC                  1:06.22    1:07.45   1 
  6 Laurynn Sisneros          03 NMSOL                           1:07.78   3 
  7 Noa Ritter                02 NMSOL                1:10.70    1:11.25   1 
  8 Adriana Bracken           02 UNANM                           1:13.05   3 
  9 Devin Ritter              02 NMSOL                           1:13.54   1 
 10 Marysa Ocampo             03 UNANM                           1:13.86   2 
 11 Jacqueline Oswald         03 ATC                             1:14.32   3 
 12 Emily Schrader            03 NMSOL                           1:18.32   2 
 13 Gracie Gutierrez          03 ATC                             1:19.47   3 
 -- Kayla Romero              02 ATC                  1:14.80        DNS   1 
 -- Breanna Boling            03 ATC                                 DNS   2 
 -- Megan Oldfield            03 MTC                  1:20.51        DNS   1 
 -- Jade Earwood              02 UNANM                               DNS   2 
 -- Jacqueline Oswold         03 ATC                                 SCR     
 
Event 303  800 Meter Run 13-14 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Laurynn Sisneros          03 NMSOL                           2:39.50  
  2 Olivia Salter             03 LOBO TC                         2:43.03  
  3 Alyssa Bargas             02 UNANM                           2:47.24  
  4 Gracie Baca               03 SOH                             2:49.25  
  5 Natajazana Woolridge      03 MTC                  3:08.64    3:18.45  
  6 Maislyn Ferguson          03 UNANM                           3:33.86  
 
Event 304  1500 Meter Run 13-14 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Olivia Salter             03 LOBO TC                         5:34.62  
  2 Natalie Martinez          03 SOH                             5:51.59  
  3 Devin Ritter              02 NMSOL                6:26.42    6:18.81  
  4 Campbell Small            02 NMSOL                6:52.35    7:14.48  
 -- Jade Earwood              02 UNANM                               DNS  
 -- Gracie Baca               03 SOH                                 DNS  
 
Event 305  3000 Meter Run 13-14 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Emily Schrader            03 NMSOL                          12:00.90  
  2 Katy Poole                03 UNANM                          12:49.80  
  3 Campbell Small            02 NMSOL                          15:13.08  
 
Event 306  3000 Meter Race Walk 13-14 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Alexandra Osterloh        02 AAT                 17:45.94   18:47.45  
 
Event 307  100 Meter Hurdles 13-14 Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Carmela Duran             03 AAT                               21.07   2 
  2 Eva Del Frate             03 AAT                               21.48   2 
  3 Alyssa Bargas             02 UNANM                             21.63   1 
  4 Cassidy Sweet             02 ATF                    21.98      21.74   1 
 -- Eva Duran                 03 AAT                                 DNF   1 
 -- Jade Earwood              02 UNANM                               DNS   2 
 -- Natajazana Woolridge      03 MTC                                 DNS   2 
 -- Megan Oldfield            03 MTC                                 DNS   1 
 
Event 309  4x100 Meter Relay 13-14 Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 ALBUQUERQUE ATHLETICS TRACK  'A'                  1:03.37    1:03.37  
     1) Eva Del Frate 03                2) Alexandra Osterloh 02          
     3) Carmela Duran 03                4) Eva Duran 03                   
 
Event 312  High Jump 13-14 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Katherine Giunta          02 GSTC                              1.40m    4-07.00 
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.42 
        P    P    P    O    O    P    O   XO  XXO  XXX 
  2 Cassidy Sweet             02 ATF                    1.25m      1.30m    4-03.25 
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 
        P    P    P    P    O   XO  XXO  XXX 
  3 Mia Tafoya                02 AV                                1.15m    3-09.25 
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 
        P    P    O   XO  XXX 
  4 Adriana Brackeen          02 UNANM                            J1.15m    3-09.25 
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 
        O    O   XO   XO  XXX 
  5 Eva Del Frate             03 AAT                    1.15m      1.10m    3-07.25 
     1.00 1.05 1.10 1.15 
        P    O    O  XXX 
  6 Eva Duran                 03 AAT                    1.10m      1.05m    3-05.25 
     1.00 1.05 1.10 
        P    O  XXX 
 -- Jade Earwood              02 UNANM                               DNS            
 -- Emily Schrader            03 NMSOL                  1.20m        DNS            
 -- Jordan Brannon            02 SFE                                 DNS            
 
Event 314  Long Jump 13-14 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Abby McRae                02 UNANM                             4.48m   14-08.50 
      4.42m  4.44m  4.48m            
  2 Riannah Varela            02 SFE                               4.32m   14-02.25 
      4.25m  FOUL  4.32m            
  3 Madeline Mee              02 ATF                               4.15m   13-07.50 
      4.15m  FOUL  3.98m            
  4 Alyssa Bargas             02 UNANM                             4.08m   13-04.75 
      3.72m  4.08m  3.89m            
  5 Ryann Faulhaber           02 ATF                    3.66m      3.96m   13-00.00 
      FOUL  3.96m  3.84m            
  6 Jordan Brannon            02 SFE                              J3.96m   13-00.00 
      3.96m  FOUL  FOUL            
  7 Jayla Doyle               02 SOH                               3.94m   12-11.25 
      FOUL  3.57m  3.94m           
  8 Jhonae Reed               02 UNANM                             3.93m   12-10.75 
      3.93m  3.92m  FOUL            
  9 Maislyn Ferguson          03 UNANM                             3.90m   12-09.50 
      3.90m  3.55m  3.48m            
 10 Natalie Martinez          03 SOH                               3.89m   12-09.25 
      3.58m  3.79m  3.89m            
 11 Santii Santiago           03 STC                    4.25m      3.77m   12-04.50 
      FOUL  3.77m  3.55m            
 12 Alexandria Esparza        02 AV                                3.75m   12-03.75 
      3.44m  3.75m  3.70m            
 13 Natajazana Woolridge      03 MTC                    2.30m      3.69m   12-01.25 
      3.69m  3.69m  3.29m            
 14 Eva Del Frate             03 AAT                    3.39m      3.49m   11-05.50 
      3.49m  3.29m  FOUL           
 15 Ariana Montoya            03 ATF                               3.33m   10-11.25 
      3.33m  2.93m  FOUL            
 16 Carmela Duran             03 AAT                    3.39m      3.21m   10-06.50 
      3.21m  FOUL  3.19m            
 17 Devin Ritter              02 NMSOL                  3.35m      3.12m   10-03.00 
      FOUL  3.12m  FOUL            
 18 Kaylee Smith              03 NMSOL                  2.92m      2.57m    8-05.25 
      2.23m  2.27m  2.57m            
 -- Adriana Brackeen          02 UNANM                              FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL            
 -- Amari Waites              03 AOC                    4.15m       FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL            
 -- Jacqueline Oswold         03 ATC                                 DNS            
 -- Jacqueline Oswald         03 ATC                                 DNS            
 -- Kayla Romero              02 ATC                    2.96m        DNS            
 -- Brenna Wolfe              03 UNANM                  3.29m        DNS            
 -- Megan Oldfield            03 MTC                    2.95m        DNS            
 -- Breanna Boling            03 ATC                    3.23m        DNS            
 -- Jaelyn Bates              03 AV                                  DNS            
 
Event 315  Triple Jump 13-14 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Riannah Varela            02 SFE                              10.31m   33-10.00 
      10.10m  9.71m  10.31m           
  2 Lanay Gutierrez           03 UNANM                             9.65m   31-08.00 
      9.56m  9.24m  9.65m           
  3 Amari Waites              03 AOC                               8.53m   28-00.00 
      8.53m  FOUL  FOUL           
  4 Alyssa Bargas             02 UNANM                             8.14m   26-08.50 
      8.14m  FOUL  8.02m           
 
Event 316  Shot Put 6 lb. 13-14 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Jordan Brannon            02 SFE                              10.39m   34-01.25 
      10.34m  10.39m  9.81m            
  2 Alessandra Silva          02 RRTC                              8.83m   28-11.75 
      8.83m  7.81m  8.49m            
  3 Abby McRae                02 UNANM                             7.89m   25-10.75 
      7.89m  7.41m  FOUL           
  4 Esther Garcia             02 IDT                               6.75m   22-01.75 
      6.62m  6.75m  6.31m            
  5 Jayden Aragon             03 STC                    6.48m      5.92m   19-05.25 
      5.92m  5.62m  5.44m            
  6 Kaylee Smith              03 NMSOL                             5.90m   19-04.25 
      5.88m  5.90m  5.77m            
 -- Amanda Goheen             02 MTC                    9.41m        DNS            
 
Event 317  Discus Throw 1kg 13-14 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Jordan Brannon            02 SFE                              22.79m      74-09 
      21.15m  20.57m  22.79m            
  2 Esther Garcia             02 IDT                              15.90m      52-02 
      FOUL  FOUL  15.90m            
  3 Jayden Aragon             03 STC                   15.00m     14.78m      48-06 
      14.78m  FOUL  13.79m            
 -- Alessandra Silva          02 RRTC                               FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL            
 
Event 318  Javelin Throw 600g 13-14 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Alessandra Silva          02 RRTC                             21.28m      69-10 
      21.28m  19.65m  18.96m            
  2 Jayden Aragon             03 STC                   13.52m     16.97m      55-08 
      13.99m  16.97m  14.67m            
 -- Miranda Barela            03 ATC                                 DNS            
 -- Amanda Goheen             02 MTC                   26.77m        DNS            
 
Event 350  100 Meter Dash 13-14 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Ayden Reinhardt           02 UNANM                             12.44   3 
  2 Dylan Lee                 03 AAT                    13.43      13.15   1 
  3 Marco Ybarra              03 RRTC                   14.00      13.18   1 
  4 Elijah Goree              03 STC                    13.89      13.21   1 
  5 Brandon Padilla           02 ATF                               13.60   2 
  6 Demetrio Perea            02 SOH                               13.71   3 
  7 Brendyn Hoag              03 AAT                               13.81   2 
  8 Tajun Austin              03 MTC                               14.09   2 
  9 Tyler Bush                03 AV                     14.53      14.30   1 
 10 Isaiah Garcia             03 MTC                    15.09      14.48   1 
 11 Antwaan Wilson            03 MTC                    14.95      14.52   1 
 12 Cencir Bacote             02 IDT                               14.54   3 
 13 Aidan Duron               02 AV                                14.80   2 
 14 James Jenkins             03 ATF                               14.93   3 
 15 Kezeiah Preciado          03 AV                     14.98      15.10   1 
 16 Jimmy Baca                03 SOH                               15.75   3 
 17 Gabriel Smith             03 NMSOL                             16.38   2 
 18 Kian Kauzlaric            03 AAT                    22.62      22.60   1 
 -- Christopher Burdick       02 ATC                                 DNS   2 
 -- Isaiah Griffin            02 SOH                                 DNS   2 
 -- Joshua Bachechi           03 ATC                                 DNS   2 
 
Event 351  200 Meter Dash 13-14 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Ayden Reinhardt           02 UNANM                             26.40   3 
  2 Kenyon Mosley             02 UNANM                             26.86   4 
  3 Brandon Padilla           02 ATF                               27.62   4 
  4 Hadley Beaty              03 AAT                    28.12      27.89   1 
  5 Demetrio Perea            02 SOH                               27.92   3 
  6 Elijah Goree              03 STC                    28.75      28.45   1 
  7 Marco Ybarra              03 RRTC                   30.00      28.52   1 
  8 Robert Beal               03 UNANM                             29.95   3 
  9 Tajun Austin              03 MTC                               30.17   3 
 10 Tyler Bush                03 AV                     29.57      30.24   1 
 11 James Jenkins             03 ATF                               30.36   3 
 12 Antwaan Wilson            03 MTC                    31.84      30.69   2 
 13 Kieran Cordova            03 AV                                31.03   2 
 14 Jonah Perea               02 AV                     30.80      31.46   2 
 15 Gabriel Smith             03 NMSOL                             37.30   2 
 -- Isaiah Griffin            02 SOH                                 DNS   4 
 -- Elijah Chavez             03 AAT                    29.01        DNS   1 
 -- Christopher Burdick       02 ATC                                 DNS   3 
 -- Joshua Bachechi           03 ATC                                 DNS   2 
 -- Jimmy Baca                03 SOH                                 DNS   4 
 -- Isaiah Garcia             03 MTC                    31.72        DNS   2 
 -- Aidan Duron               02 AV                     30.18        DNS   1 
 
Event 352  400 Meter Dash 13-14 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Cameron Lee               02 NMSOL                           1:01.59   3 
  2 Demetrio Perea            02 SOH                             1:02.31   3 
  3 Elijah Goree              03 STC                  1:04.30    1:04.64   1 
  4 Vadin Chavez              03 AV                              1:05.60   2 
  5 Robert Beal               03 UNANM                           1:06.17   3 
  6 Kieran Cordova            03 AV                   1:05.50    1:07.72   1 
  7 Cencir Bacote             02 IDT                  1:12.90    1:08.42   1 
  8 Brendan Ellsworth         03 RRTC                 1:10.20    1:08.44   1 
  9 Nathan Roberts            02 AAT                  1:18.90    1:13.64   2 
 10 Lucas Montoya             03 NMSOL                1:13.80    1:14.18   1 
 11 Jimmy Baca                03 SOH                             1:15.32   3 
 12 Nathaniel Martinez-Crook  03 NMSOL                1:15.50    1:15.93   2 
 13 Gustav Bourdon            03 AAT                  1:18.90    1:23.23   2 
 14 Gabriel Smith             03 NMSOL                1:21.60    1:26.45   2 
 15 Eliot Hunter              03 CTC                  1:37.60    1:39.76   2 
 -- Joshua Bachechi           03 ATC                                 DNS   4 
 -- Marco Ybarra              03 RRTC                 1:10.00        DNS   1 
 -- Antonio Avila             03 UNANM                               DNS   4 
 -- Christopher Burdick       02 ATC                                 SCR     
 
Event 353  800 Meter Run 13-14 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Brandon Howell            03 AV                              2:20.74  
  2 Cameron Lee               02 NMSOL                           2:24.78  
  3 Oliver Pilon              02 LOBO TC                         2:24.85  
  4 Nathaniel Martinez-Crook  03 NMSOL                2:47.10    2:54.39  
  5 Lucas Montoya             03 NMSOL                2:49.22    3:01.48  
  6 Gustav Bourdon            03 AAT                  2:53.41    3:14.01  
 -- Brendan Ellsworth         03 RRTC                 2:50.10        DNS  
 -- Elijah Chavez             03 AAT                  2:27.69        DNS  
 
Event 354  1500 Meter Run 13-14 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Oliver Pilon              02 LOBO TC                         5:02.12  
  2 Cameron Lee               02 NMSOL                           5:10.75  
  3 Hunter Cutchen            02 CTC                             5:28.85  
  4 Nathaniel Martinez-Crook  03 NMSOL                5:44.21    5:54.12  
  5 Eliot Hunter              03 CTC                             7:40.85  
 -- Lucas Montoya             03 NMSOL                               DNS  
 
Event 357  100 Meter Hurdles 13-14 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Kenyon Mosley             02 UNANM                             15.23  
  2 Antonio Avila             03 UNANM                  18.12      17.71  
  3 Robert Beal               03 UNANM                             20.18  
 -- Nathan Roberts            02 AAT                    21.15        DNS  
 
Event 360  4x400 Meter Relay 13-14 Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 ALBUQUERQUE ATHLETICS TRACK  'A'                             4:31.85  
     1) Brendyn Hoag 03                 2) Elijah Chavez 03               
     3) Dylan Lee 03                    4) Hadley Beaty 03                
 
Event 362  High Jump 13-14 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Antonio Avila             03 UNANM                  1.30m      1.45m    4-09.00 
     1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 
        P    P    P    O    O    O   XO    O  XXX 
  2 Dylan Lee                 03 AAT                    1.45m     J1.45m    4-09.00 
     1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 
        P    P    P    O    O   XO   XO    O  XXX 
  3 Brendyn Hoag              03 AAT                              J1.45m    4-09.00 
     1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 
        P    P    P    O    O    O    O   XO  XXX 
  4 Brandon Howell            03 AV                               J1.45m    4-09.00 
     1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 
        P    P    O   XO    O    O   XO   XO  XXX 
  5 James Jenkins             03 ATF                               1.40m    4-07.00 
     1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 
        P    P    P    O    O    O    O  XXX 
  6 Kezeiah Preciado          03 AV                                1.25m    4-01.25 
     1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 
        P    P  XXO    O  XXX 
  7 Nathan Roberts            02 AAT                    1.25m     J1.25m    4-01.25 
     1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 
        O    O    O  XXO  XXX 
 -- Demetrio Perea            02 SOH                                 DNS            
 
Event 364  Long Jump 13-14 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Kenyon Mosley             02 UNANM                             5.56m   18-03.00 
      5.56m  FOUL  5.37m            
  2 Dylan Lee                 03 AAT                    5.09m      5.13m   16-10.00 
      5.13m  5.13m  5.08m            
  3 Brendyn Hoag              03 AAT                               5.12m   16-09.75 
      5.01m  5.12m  4.55m            
  4 Ayden Reinhardt           02 UNANM                             5.01m   16-05.25 
      4.62m  4.48m  5.01m            
  5 Antonio Avila             03 UNANM                  4.81m      4.78m   15-08.25 
      FOUL  4.76m  4.78m            
  6 Marco Ybarra              03 RRTC                              4.64m   15-02.75 
      FOUL  4.64m  4.33m            
  7 Hadley Beaty              03 AAT                    4.76m      4.48m   14-08.50 
      4.48m  4.46m  4.34m            
  8 Vadin Chavez              03 AV                                4.46m   14-07.75 
      PASS  4.26m  4.46m            
  9 Nathan Roberts            02 AAT                    3.86m      4.30m   14-01.25 
      4.30m  4.22m  FOUL            
 10 Isaiah Garcia             03 MTC                    3.61m      4.14m   13-07.00 
      3.42m  4.14m  4.04m            
 11 Gabriel Smith             03 NMSOL                  3.83m      3.78m   12-05.00 
      3.23m  3.33m  3.78m            
 12 Jimmy Baca                03 SOH                               3.76m   12-04.00 
      3.76m  FOUL  2.95m            
 13 Phil Alexander            02 SFE                               3.29m   10-09.50 
      3.29m  3.29m  3.14m            
 14 Gustav Bourdon            03 AAT                    2.84m      2.98m    9-09.50 
      FOUL  2.79m  2.98m            
 15 Kian Kauzlaric            03 AAT                    1.67m      1.45m    4-09.25 
      1.37m  1.45m  1.34m            
 -- Antwaan Wilson            03 MTC                    4.13m       FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL            
 -- Tajun Austin              03 MTC                                FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL            
 -- Brendan Ellsworth         03 RRTC                   3.55m        DNS            
 -- Christopher Burdick       02 ATC                                 DNS            
 -- Elijah Goree              03 STC                    4.30m        DNS            
 -- Kieran Cordova            03 AV                                  DNS            
 
Event 365  Triple Jump 13-14 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Kenyon Mosley             02 UNANM                            11.84m   38-10.25 
      11.77m  11.84m  11.57m           
 
Event 366  Shot Put 4kg 13-14 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Ryan Garcia               03 CTC                               9.61m   31-06.50 
      9.61m  9.54m  FOUL            
 
Event 367  Discus Throw 1kg 13-14 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Ryan Garcia               03 CTC                              28.27m      92-09 
      28.27m  FOUL  FOUL            
 
Event 368  Javelin Throw 600g 13-14 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Ryan Garcia               03 CTC                              26.69m      87-07 
      26.69m  24.35m  25.96m            
  2 Phil Alexander            02 SFE                              20.75m      68-01 
      17.56m  20.75m  16.90m            
  3 Cameron Lee               02 NMSOL                            18.02m      59-01 
      15.84m  18.02m  17.67m            
  4 Hadley Beaty              03 AAT                              14.51m      47-07 
      12.68m  13.67m  14.51m            
  5 Gustav Bourdon            03 AAT                   10.08m      8.28m      27-02 
      7.79m  8.28m  5.96m            
  6 Kian Kauzlaric            03 AAT                    4.30m      5.75m      18-10 
      5.75m  FOUL  4.80m            
 
Event 400  100 Meter Dash 15-16 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Juliana Mitchell          00 UNANM                             13.28  
  2 Tallison Baca             01 AAT                    13.99      13.34  
  3 Malakah Crespin           01 UNANM                  14.18      14.18  
  4 Naanibah Eddie            01 UNANM                             14.77  
  5 Layla Woolridge           01 MTC                    15.44      15.56  
 
Event 401  200 Meter Dash 15-16 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Tallison Baca             01 AAT                    30.24      27.84  
  2 Juliana Mitchell          00 UNANM                             28.52  
  3 Malakah Crespin           01 UNANM                  29.42      29.10  
  4 Lila Nezar                01 NMSOL                             30.49  
  5 Stephanie Montoya         01 NMSOL                             38.57  
 
Event 402  400 Meter Dash 15-16 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jazel Morinia             01 FTE                             1:04.83  
  2 Lila Nezar                01 NMSOL                1:10.50    1:07.27  
  3 Naanibah Eddie            01 UNANM                           1:08.63  
  4 Stephanie Montoya         01 NMSOL                1:20.20    1:23.44  
 
Event 403  800 Meter Run 15-16 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Holly Tsosie              00 UNANM                           2:36.94  
  2 Lila Nezar                01 NMSOL                2:47.10    2:43.83  
  3 Naanibah Eddie            01 UNANM                           3:00.55  
  4 Stephanie Montoya         01 NMSOL                           3:19.55  
 -- Chamique DuBoise          00 UNANM                               DNS  
 
Event 404  1500 Meter Run 15-16 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jasmine Turtle-Morales    01 AAT                  5:07.40    5:26.87  
  2 Holly Tsosie              00 UNANM                           5:30.23  
  3 Naanibah Eddie            01 UNANM                           6:49.30  
 -- Chamique DuBoise          00 UNANM                               DNS  
 
Event 405  3000 Meter Run 15-16 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jasmine Turtle-Morales    01 AAT                 11:15.15   11:22.52  
 -- Chamique DuBoise          00 UNANM                               DNS  
 
Event 413  High Jump 15-16 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Jazel Morinia             01 FTE                               1.45m    4-09.00 
     1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 
        P    P    O    O    O   XO   XO  XXX 
  2 Tallison Baca             01 AAT                    1.30m      1.30m    4-03.25 
     1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 
        O   XO  XXO  XXO  XXX 
 
Event 415  Long Jump 15-16 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Juliana Mitchell          00 UNANM                             4.47m   14-08.00 
      4.43m  4.47m  FOUL            
  2 Ava Gervais               00 UNANM                             4.35m   14-03.25 
      4.35m  4.24m  4.34m            
  3 Tallison Baca             01 AAT                    3.96m     J4.35m   14-03.25 
      4.35m  FOUL  FOUL            
 
Event 416  Triple Jump 15-16 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
 -- Ava Gervais               00 UNANM                              FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL           
 
Event 417  Shot Put 4kg 15-16 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Layla Woolridge           01 MTC                    8.31m      8.75m   28-08.50 
      8.54m  8.75m  8.47m            
  2 Alicia Arias              00 UNANM                             8.00m   26-03.00 
      FOUL  FOUL  8.00m            
  3 Adaysha Williams          00 FTE                               7.70m   25-03.25 
      7.31m  7.43m  7.70m            
  4 Abigail Garcia            01 CTC                               7.49m   24-07.00 
      7.33m  7.49m  7.39m            
 
Event 418  Discus Throw 1kg 15-16 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Alicia Arias              00 UNANM                            32.82m     107-08 
      28.97m  32.82m  FOUL            
  2 Adaysha Williams          00 FTE                              25.79m      84-07 
      25.79m  25.75m  FOUL            
  3 Abigail Garcia            01 CTC                              23.85m      78-03 
      FOUL  23.85m  23.60m            
  4 Layla Woolridge           01 MTC                   27.80m     17.99m      59-00 
      FOUL  17.99m  FOUL            
 
Event 419  Javelin Throw 600g 15-16 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Abigail Garcia            01 CTC                              24.12m      79-02 
      23.93m  24.12m  23.56m            
  2 Alicia Arias              00 UNANM                            23.47m      77-00 
      23.47m  22.83m  23.00m            
  3 Jayden McLaughlin         01 AV                               20.12m      66-00 
      14.22m  20.12m  19.78m            
 
Event 450  100 Meter Dash 15-16 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Aron Martinez             00 FTE                               12.17  
  2 Isaac Chavez              01 ATF                               12.54  
  3 Justin Seitzinger         01 UNANM                             12.97  
  4 Izayah Williams           01 FTE                               13.91  
  5 Zach Edward               01 IDT                               15.82  
 -- Jalen Taylor              01 AV                     13.69        DNS  
 -- Darren Romero             01 SOH                                 DNS  
 
Event 451  200 Meter Dash 15-16 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Aron Martinez             00 FTE                               24.85   2 
  2 Justin Seitzinger         01 UNANM                             27.17   1 
  3 Logan Pierson             01 AAT                               28.10   1 
 -- Jovien Avila              01 SFE                                 DNS   2 
 -- Ryan Allin                00 UNANM                               DNS   1 
 -- Izayah Williams           01 FTE                    28.83        DNS   1 
 -- Jalen Taylor              01 AV                     27.67        DNS   1 
 -- Darren Romero             01 SOH                                 DNS   2 
 
Event 452  400 Meter Dash 15-16 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Isaac Chavez              01 ATF                               56.12   2 
  2 Juan Fuentes              01 UNANM                             58.73   1 
  3 Logan Pierson             01 AAT                  1:00.10    1:01.30   1 
  4 Justin Seitzinger         01 UNANM                           1:03.50   1 
  5 Tim Wright                01 NMSOL                           1:20.57   1 
  6 Zach Edward               01 IDT                             1:25.10   2 
 -- Andrew Oldfield           01 MTC                                 DNS   2 
 
Event 453  800 Meter Run 15-16 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Andrew Rodriguez          01 RRTC                            2:29.73  
 -- Emmit Falcon              01 UNANM                               DNS  
 
Event 454  1500 Meter Run 15-16 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Juan Fuentes              01 UNANM                           4:45.35  
  2 Austin Wolfe              01 UNANM                           5:34.00  
  3 Tim Wright                01 NMSOL                           6:59.39  
 -- Lucas Ortiz               01 LOBO TC                             DNS  
 -- Emmit Falcon              01 UNANM                               DNS  
 
Event 455  3000 Meter Run 15-16 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Lucas Ortiz               01 LOBO TC                        10:54.96  
 -- Emmit Falcon              01 UNANM                               DNS  
 
Event 458  110 Meter Hurdles 15-16 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Izayah Williams           01 FTE                    22.26      21.13  
 
Event 463  High Jump 15-16 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Logan Pierson             01 AAT                    1.30m      1.50m    4-11.00 
     1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 
        O    O    O    O    O  XXO  XXO  XXX 
  2 Austin Wolfe              01 UNANM                             1.40m    4-07.00 
     1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 
        P    O    O   XO    O  XXX 
  3 Dylan Garcia              01 AAT                    1.25m     J1.40m    4-07.00 
     1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 
        O   XO  XXO    O    O  XXX 
 
Event 465  Long Jump 15-16 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Aron Martinez             00 FTE                               5.67m   18-07.25 
      FOUL  5.67m  FOUL            
  2 Elijah Cook               00 ATF                               5.05m   16-07.00 
      4.66m  4.69m  5.05m            
  3 Justin Seitzinger         01 UNANM                             4.43m   14-06.50 
      4.19m  4.43m  4.19m            
  4 Logan Pierson             01 AAT                    3.46m      4.21m   13-09.75 
      4.21m  FOUL  3.56m            
  5 Dylan Garcia              01 AAT                    4.38m      3.92m   12-10.50 
      3.84m  3.92m  3.79m            
  6 Zach Edward               01 IDT                               3.44m   11-03.50 
      3.44m  2.89m  2.84m            
 -- Darren Romero             01 SOH                                 DNS            
 
Event 466  Triple Jump 15-16 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Elijah Cook               00 ATF                              10.74m   35-03.00 
      10.69m  10.45m  10.74m          
 -- Ryan Allin                00 UNANM                              FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL           
 
Event 467  Shot Put 12 lb. 15-16 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Alberto Cabral            01 UNANM                             9.95m   32-07.75 
      9.95m  9.92m  9.54m            
  2 Jovien Avila              01 SFE                               8.82m   28-11.25 
      5.84m  7.88m  8.82m            
  3 Andrew Oldfield           01 MTC                               8.24m   27-00.50 
      8.24m  7.57m  6.88m            
 -- Jaylen Quinones           01 STC                    9.90m        DNS            
 
Event 468  Discus Throw 1.6kg 15-16 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Dylan Garcia              01 AAT                              26.31m      86-04 
      FOUL  22.76m  26.31m            
  2 Alberto Cabral            01 UNANM                            25.71m      84-04 
      FOUL  25.71m  FOUL            
  3 Andrew Oldfield           01 MTC                              21.37m      70-01 
      21.37m  FOUL  FOUL            
  4 Jovien Avila              01 SFE                              21.36m      70-01 
      21.36m  FOUL  FOUL            
 -- Elijah Cook               00 ATF                                 DNS            
 -- Jaylen Quinones           01 STC                   29.09m        DNS            
 
Event 469  Javelin Throw 800g 15-16 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Alberto Cabral            01 UNANM                            33.15m     108-09 
      FOUL  28.95m  33.15m            
  2 Dylan Garcia              01 AAT                   28.60m     27.81m      91-03 
      24.01m  27.81m  27.71m            
  3 Jovien Avila              01 SFE                              16.69m      54-09 
      16.69m  12.83m  13.77m            
 -- Jaylen Quinones           01 STC                   31.62m        DNS            
 
Event 500  100 Meter Dash 17-18 Women
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Chelsea Hobbs             98 UNANM                             13.37  
  2 Lise King-Dooley          99 FTE                               13.80  
  3 Teagan Mosley             98 UNANM                             14.00  
 -- Krystal Brown             99 GSTC                                DNS  
 
Event 501  200 Meter Dash 17-18 Women
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Chelsea Hobbs             98 UNANM                             27.99  
 -- Krystal Brown             99 GSTC                                DNS  
 -- Lise King-Dooley          99 FTE                                 DNS  
 
Event 502  400 Meter Dash 17-18 Women
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Brooke Fuentas            98 UNANM                           1:25.19  
 
Event 504  1500 Meter Run 17-18 Women
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Brooke Fuentas            98 UNANM                           6:49.30  
 
Event 508  100 Meter Hurdles 17-18 Women
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Teagan Mosley             98 UNANM                             17.26  
 
Event 515  Long Jump 17-18 Women
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Krystal Brown             99 GSTC                              4.62m   15-02.00 
      FOUL  4.62m  FOUL            
  2 Chelsea Hobbs             98 UNANM                             4.57m   15-00.00 
      3.98m  4.12m  4.57m            
  3 Darby Rosenberger         98 UNANM                             4.28m   14-00.50 
      4.11m  4.28m  4.04m            
 -- Teagan Mosley             98 UNANM                              FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL            
 
Event 516  Triple Jump 17-18 Women
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Darby Rosenberger         98 UNANM                             9.61m   31-06.50 
      9.60m  9.61m  FOUL           
  2 Teagan Mosley             98 UNANM                             9.52m   31-03.00 
      9.26m  FOUL  9.52m           
  3 Abby Young                99 UNANM                             9.47m   31-01.00 
      9.47m  9.29m  8.89m          
 -- Krystal Brown             99 GSTC                                DNS            
 
Event 517  Shot Put 4kg 17-18 Women
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Amanda Cabral             99 UNANM                             7.76m   25-05.50 
      7.49m  7.76m  7.68m            
  2 Veronica Silva            99 RRTC                              6.94m   22-09.25 
      6.83m  6.94m  6.41m            
 
Event 518  Discus Throw 1kg 17-18 Women
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Amanda Cabral             99 UNANM                            25.38m      83-03 
      25.38m  23.13m  24.19m            
  2 Veronica Silva            99 RRTC                             17.78m      58-04 
      17.78m  FOUL  16.65m            
 
Event 519  Javelin Throw 600g 17-18 Women
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Veronica Silva            99 RRTC                             22.13m      72-07 
      20.89m  22.13m  21.47m            
  2 Amanda Cabral             99 UNANM                            21.58m      70-10 
      21.58m  21.04m  FOUL            
 
Event 550  100 Meter Dash 17-18 Men
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Gregory Diaz              99 ATF                               12.08  
  2 Mateo Romero              99 SOH                               12.74  
 -- Daniel Rael               98 SFE                                 DNS  
 -- Tevin Flowers             99 SFE                                 DNS  
 
Event 551  200 Meter Dash 17-18 Men
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Gregory Diaz              99 ATF                               24.82  
  2 Mateo Romero              99 SOH                               26.09  
  3 Drew Smith                99 UNANM                             26.10  
 -- Daniel Rael               98 SFE                                 DNS  
 -- Tevin Flowers             99 SFE                                 DNS  
 
Event 552  400 Meter Dash 17-18 Men
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jacob Jenkins             99 ATF                               52.54  
  2 Austin Fuentas            99 UNANM                             53.89  
  3 Drew Smith                99 UNANM                             56.32  
 
Event 553  800 Meter Run 17-18 Men
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jacob Jenkins             99 ATF                             2:09.02  
 
Event 558  110 Meter Hurdles 17-18 Men
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Drew Smith                99 UNANM                             17.53  
 
Event 565  Long Jump 17-18 Men
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Gregory Diaz              99 ATF                               5.62m   18-05.25 
      5.45m  5.62m  5.54m            
  2 Drew Smith                99 UNANM                             5.55m   18-02.50 
      5.55m  FOUL  5.45m            
 -- Daniel Rael               98 SFE                                 DNS            
 -- Mateo Romero              99 SOH                                 DNS            
 -- Tevin Flowers             99 SFE                                 DNS            
 
Event 567  Shot Put 12 lb. 17-18 Men
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Nathaniel Manges          99 SFE                              11.03m   36-02.25 
      10.53m  10.55m  11.03m            
  2 Dominic Vaughn            98 UNANM                            10.96m   35-11.50 
      10.22m  10.66m  10.96m            
  3 Jonathan Chavez           99 SFE                              10.90m   35-09.25 
      FOUL  10.90m  10.51m            
 
Event 568  Discus Throw 1.6kg 17-18 Men
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Dominic Vaughn            98 UNANM                            35.38m     116-01 
      35.38m  FOUL  33.45m            
  2 Jonathan Chavez           99 SFE                              29.37m      96-04 
      22.93m  FOUL  29.37m            
  3 Nathaniel Manges          99 SFE                              27.44m      90-00 
      27.44m  26.95m  FOUL            
 
Event 569  Javelin Throw 800g 17-18 Men
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Dominic Vaughn            98 UNANM                            43.08m     141-04 
      35.60m  42.73m  43.08m            
  2 Jonathan Chavez           99 SFE                              35.12m     115-03 
      35.12m  31.88m  33.01m            
  3 Nathaniel Manges          99 SFE                              33.44m     109-08 
      FOUL  27.56m  33.44m            
 
Event 605  3000 Meter Run Open Women
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Shihlin Lu                91 DTC                            18:21.08  
 
Event 650  100 Meter Dash Open Men
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Aaron Caton               89 UNANM                             12.36  
 
Event 651  200 Meter Dash Open Men
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
 -- Aaron Caton               89 UNANM                               DNS  
 
Event 801  3000 Meter Race Walk Masters 50 Men
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Art Kellner               62 NMRW                           22:50.12  
 
Event 802  3000 Meter Race Walk Masters 55 Women
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
 -- Gretchen Bedeaux          58 NMRW                                DNF  
 
Event 803  3000 Meter Race Walk Seniors 60 Women
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
 -- Ruth Doyle                55 NMRW                                DNS  
 
Event 805  100 Meter Dash Sub Masters 30 Men
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
 -- John Jakeman              84 UNANM                               DNS  
 
Event 806  200 Meter Dash Sub Masters 30 Men
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
 -- John Jakeman              84 UNANM                               DNS  
 
Event 807  100 Meter Dash Sub Masters 35 Men
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
 -- Edward Baca               81 UNANM                               DNS  
 
Event 808  200 Meter Dash Sub Masters 35 Men
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
 -- Edward Baca               81 UNANM                               DNS  
 
Event 809  3000 Meter Race Walk Seniors 75 Men
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Victor Belarde            40 NMRW                           23:29.36