2016 USATFNM Track Meet #4 - 6/4/2016                     
                                AAT Finish Line                                
                           Eldorado HS - Albuq., NM                            
                                    Results                                    
 
100 Meter Dash 8 & Under Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
Finals
  1 Bella Chavez              09 AV                     17.22      17.33   1 
  2 Mary Valdez               08 NMSOL                  16.95      17.43   1 
  3 Aletheia Bigelow          08 AAT                    19.83      18.31   2 
  4 Leah Gordon               09 AAT                    18.41      18.61   1 
  5 Laila Lowrey              09 MTC                    18.11      18.85   1 
  6 Tiana Austin              09 MTC                    18.99      18.90   1 
  7 Gea Louis                 08 IDT                    19.68      19.33   2 
  8 Marisol Chavez            09 NMSOL                  19.43      19.47   1 
  9 Addson Soiles             08 SOH                    19.25      19.72   1 
 10 Priscilla Sutherland      10 MTC                    19.59      19.89   1 
 11 Peyton Moore              08 UNANM                             20.15   4 
 12 Naveah Murphy             10 UNANM                  20.01      20.53   2 
 13 Zoie Hall                 10 MTC                    20.05      20.98   2 
 14 Zanae Cadena              10 STC                    22.33      21.28   3 
 15 Naziy Pressley            10 MTC                               21.98   4 
 16 Barbara Slack             09 ATC                    23.37      22.11   3 
 17 Zaylah Cedena             08 STC                    22.00      22.41   2 
 18 Kiara Brown               10 GSTC                   22.38      22.60   3 
 19 Peyton Jones              09 AAT                    22.26      22.71   3 
 20 Candace Nikkila           09 MTC                    21.94      23.61   2 
 21 Mackenzie Soiles          10 SOH                               26.30   4 
 22 Kayla Mares               11 SOH                    48.30      35.99   3 
 -- Audrianna Barela          10 ATC                    22.05        DNS   2 
 -- Leah Velarde              09 STC                    21.76        DNS   2 
 -- Emmanuelle Yurcic         12 ATC                    22.29        DNS   3 
 -- Morgan Rohlke             08 AAT                                 DNS   3 
 
200 Meter Dash 8 & Under Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Bella Chavez              09 AV                     38.37      38.09   1 
  2 Leah Gordon               09 AAT                    41.88      40.86   1 
  3 Vanessa Cichy             09 RRTC                   44.00      41.00   1 
  4 Meelah Ellsworth          08 RRTC                   42.00      41.74   1 
  5 Gea Louis                 08 IDT                               41.75   3 
  6 Marisol Chavez            09 NMSOL                  43.66      42.87   1 
  7 Naveah Murphy             10 UNANM                             42.92   3 
  8 Addson Soiles             08 SOH                    43.55      45.49   1 
  9 Zaylah Cedena             08 STC                    48.69      45.83   2 
 10 Naziy Pressley            10 MTC                               46.61   3 
 11 Candace Nikkila           09 MTC                    49.41      48.07   2 
 12 Zanae Cadena              10 STC                    55.90      48.10   3 
 13 Audrianna Barela          10 ATC                    49.63      48.12   2 
 14 Peyton Jones              09 AAT                    52.69      53.81   2 
 15 Kiara Brown               10 GSTC                              54.96   4 
 16 Mackenzie Soiles          10 SOH                               57.76   4 
 -- Barbara Slack             09 ATC                    47.73        DNS   2 
 -- Leah Velarde              09 STC                    53.13        DNS   2 
 -- Kayla Mares               11 SOH                                 DNS   4 
 -- Morgan Rohlke             08 AAT                                 DNS   3 
 
400 Meter Dash 8 & Under Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Aletheia Bigelow          08 AAT                  1:36.85    1:22.80   1 
  2 Vivian Lee                08 NMSOL                1:28.41    1:27.80   1 
  3 Naomi St. Clair           08 RRTC                 1:29.50    1:30.85   1 
  4 Wanda Yepa                08 WRC                  1:38.85    1:35.50   1 
  5 Addson Soiles             08 SOH                             1:44.13   2 
  6 Peyton Jones              09 AAT                  1:50.95    1:52.81   1 
  7 Morgan Rohlke             08 AAT                             2:01.94   2 
 -- Audrianna Barela          10 ATC                                 DNS   1 
 -- Leah Gordon               09 AAT                                 DNS   2 
 
800 Meter Run 8 & Under Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Luciana Martinez-Crook    08 NMSOL                3:09.35    3:07.10  
  2 Vivian Lee                08 NMSOL                3:29.52    3:31.96  
  3 Wanda Yepa                08 WRC                             3:40.24  
  4 Khole Rayner              08 NMSOL                4:10.45    4:20.77  
 
1500 Meter Run 8 & Under Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Luciana Martinez-Crook    08 NMSOL                6:35.94    6:25.49  
  2 Khole Rayner              08 NMSOL                9:22.75    8:52.89  
 -- Wanda Yepa                08 WRC                                 DNS  
 
4x100 Meter Relay 8 & Under Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 MONARCH TRACK CLUB  'A'                           1:19.14    1:19.17  
     1) Zoie Hall 10                    2) Laila Lowrey 09                
     3) Priscilla Sutherland 10         4) Tiana Austin 09                
  2 RIO RANCHO TRACK CLUB  'A'                        1:22.66    1:21.08  
     1) Zoe St. Clair 09                2) Meelah Ellsworth 08            
     3) Vanessa Cichy 09                4) Naomi St. Clair 08             
 
Long Jump 8 & Under Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Mary Valdez               08 NMSOL                  2.79m      2.78m    9-01.50 
      2.63m  2.17m  2.78m            
  2 Aletheia Bigelow          08 AAT                    2.85m      2.76m    9-00.75 
      2.53m  2.76m  2.51m            
  3 Vanessa Cichy             09 RRTC                   2.68m      2.54m    8-04.00 
      2.53m  2.54m  FOUL            
  4 Meelah Ellsworth          08 RRTC                   2.13m      2.42m    7-11.25 
      2.11m  2.42m  2.29m          
  5 Marisol Chavez            09 NMSOL                  2.25m      2.35m    7-08.50 
      2.35m  2.30m  2.34m           
  6 Naziy Pressley            10 MTC                               2.11m    6-11.25 
      1.99m  2.11m  FOUL           
  7 Tiana Austin              09 MTC                    2.49m     J2.11m    6-11.25 
      1.17m  2.11m  1.83m          
  8 Naomi St. Clair           08 RRTC                   1.97m      2.08m    6-10.00 
      1.97m  1.61m  2.08m            
  9 Kiara Brown               10 GSTC                   2.10m      2.02m    6-07.50 
      2.02m  FOUL  1.90m          
 10 Zoie Hall                 10 MTC                    1.97m      2.00m    6-06.75 
      1.72m  1.95m  2.00m            
 11 Gea Louis                 08 IDT                    2.10m      1.94m    6-04.50 
      1.94m  1.92m  1.43m            
 12 Candace Nikkila           09 MTC                    2.10m      1.91m    6-03.25 
      1.69m  1.88m  1.91m           
 13 Zanae Cadena              10 STC                    1.42m      1.83m    6-00.00 
      1.05m  1.52m  1.83m          
 14 Zaylah Cedena             08 STC                    1.72m      1.74m    5-08.50 
      FOUL  1.65m  1.74m           
 15 Peyton Moore              08 UNANM                  1.94m     J1.74m    5-08.50 
      1.74m  1.47m  FOUL            
 16 Zoe St. Clair             09 RRTC                   2.00m      1.55m    5-01.00 
      1.24m  1.55m  FOUL            
 17 Priscilla Sutherland      10 MTC                    2.10m      1.15m    3-09.25 
      1.15m  FOUL  FOUL          
 -- Laila Lowrey              09 MTC                    2.53m       FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL           
 -- Emmanuelle Yurcic         12 ATC                    1.36m        DNS            
 -- Leah Velarde              09 STC                    1.76m        DNS            
 
Javelin Throw 300g 8 & Under Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Zoe St. Clair             09 RRTC                              3.56m      11-08 
      2.26m  3.56m  2.97m         
  2 Barbara Slack             09 ATC                               3.02m       9-11 
      1.09m  3.02m  2.71m            
 -- Emmanuelle Yurcic         12 ATC                    4.25m        DNS            
 
100 Meter Dash 9-10 Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Imani Cole                06 AV                     15.40      15.46   1 
  2 Jordyn Dyer               07 RRTC                   15.46      15.49   1 
  3 Layla Foutz               06 NMSOL                  16.08      15.84   1 
  4 Jaden Meadows             07 MTC                    16.25      15.91   1 
  5 Tsehay Burdick            07 ATC                    15.89      16.05   1 
  6 Ella Smith                06 IDT                    16.21      16.31   1 
  7 Harper Ives               06 AAT                    16.49      16.37   1 
  8 Portia Renfro             07 STC                    16.28      16.54   1 
  9 Sasha Lucero              07 AAT                    16.56      16.63   2 
 10 Payton Cunico             07 NMSOL                             16.79   4 
 11 Ava Chavez                07 ATC                    17.30      17.16   2 
 12 Madison Rebidas           06 RRTC                   17.33      17.34   2 
 13 Tea Kalajdzic             06 AAT                    19.00      17.37   3 
 14 Cambria Manning           06 NMSOL                  18.96      17.63   3 
 15 Isabella Files            07 STC                    17.07      17.82   2 
 16 Melina Hernandez          06 SOH                               18.31   4 
 17 Jasmine Gipson            06 AV                     17.50      18.52   2 
 18 Maren Ritter              06 NMSOL                             19.32   4 
 19 Gabriella Garcia          07 JJTC                   19.12      19.35   3 
 20 Jadarose Tennison         07 UNANM                  17.44      19.43   2 
 21 Kaitlyn Martinez          07 AAT                    18.87      19.47   3 
 22 Ava Medina                06 ATC                               20.22   4 
 23 Jayden Herrera            07 NMSOL                  19.11      20.46   3 
 24 Piper Cash                07 ATC                    20.08      20.49   3 
 25 Wahaila Granillo          07 AAT                    20.28      20.99   4 
 -- Jenia Quinones            07 STC                    17.75        DNS   2 
 -- Skyler Maxwell            07 NMSOL                  17.59        DNS   2 
 -- Kaitlyn Romero            06 SOH                    19.66        DNS   3 
 -- Elliana Radigan-Hindi     06 NMSOL                               DNS   4 
 -- Amelia Abdullah           06 SOH                    19.65        DNS   3 
 -- Serenity Gomez            07 NMSOL                  20.19        DNS   4 
 
200 Meter Dash 9-10 Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Layla Foutz               06 NMSOL                  34.65      33.81   1 
  2 Payton Cunico             07 NMSOL                  36.40      33.91   1 
  3 Carina Suarez             06 STC                    35.41      34.97   1 
  4 Jaden Meadows             07 MTC                    36.62      35.10   2 
  5 Ella Smith                06 IDT                               35.15   5 
  6 Jada Lujan                06 UNANM                             35.56   6 
  7 Laila Carter              07 SFE                    38.10      35.79   2 
  8 Sasha Lucero              07 AAT                    35.71      35.98   1 
  9 Emma Lucero               07 STC                    37.22      36.05   2 
 10 Harper Ives               06 AAT                    36.61      36.25   1 
 11 McKaylee Burt             07 SOH                               37.31   4 
 12 Ella Zamora               06 SOH                               37.92   6 
 13 Ava Chavez                07 ATC                    39.00      38.23   3 
 14 Cambria Manning           06 NMSOL                  39.98      39.11   3 
 15 Jasmine Gipson            06 AV                                39.23   5 
 16 Jenia Quinones            07 STC                    37.18      39.58   2 
 17 Maren Ritter              06 NMSOL                  38.61      40.01   2 
 18 Malia Hunter-Garcia       07 CTC                               40.07   5 
 19 Marissa Salcedo           07 NMSOL                  44.11      41.04   3 
 20 Gabriella Garcia          07 JJTC                              41.23   4 
 21 Mariela Connally          06 NMSOL                             41.73   6 
 22 Kaitlyn Martinez          07 AAT                    41.13      41.74   3 
 23 Sara Martinez             07 SOH                    43.83      42.89   3 
 24 Ava Medina                06 ATC                               43.26   5 
 25 Jadarose Tennison         07 UNANM                  45.73      43.93   4 
 26 Piper Cash                07 ATC                    44.89      44.96   4 
 27 Jayden Herrera            07 NMSOL                  44.27      45.93   4 
 -- Kaitlyn Romero            06 SOH                    43.50        DNS   3 
 -- Amelia Abdullah           06 SOH                                 DNS   5 
 -- Elliana Radigan-Hindi     06 NMSOL                               DNS   5 
 -- Skyler Maxwell            07 NMSOL                  38.75        DNS   2 
 -- Tsehay Burdick            07 ATC                                 DNS   6 
 -- Serenity Gomez            07 NMSOL                  44.27        DNS   4 
 -- Acacia Dairsow            06 ATC                    35.91        DNS   1 
 
400 Meter Dash 9-10 Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Melena Chama              06 WRC                  1:15.97    1:15.87   1 
  2 Layla Foutz               06 NMSOL                1:18.46    1:16.96   1 
  3 Carina Suarez             06 STC                             1:18.05   5 
  4 Payton Cunico             07 NMSOL                1:22.53    1:19.16   1 
  5 Emma Lucero               07 STC                  1:22.66    1:20.34   1 
  6 Ella Zamora               06 SOH                  1:24.14    1:21.16   2 
  7 McKaylee Burt             07 SOH                  1:24.60    1:21.75   2 
  8 Tairia Wanoskia           06 NMSOL                1:21.68    1:22.30   1 
  9 Delaney Chama             07 WRC                  1:29.10    1:23.62   2 
 10 Haili Begay               06 NMSOL                1:24.57    1:23.79   2 
 11 Cambria Manning           06 NMSOL                1:32.23    1:26.18   3 
 12 Zoe Martinez-Crook        06 NMSOL                           1:26.69   5 
 13 Madison Rebidas           06 RRTC                 1:25.00    1:27.15   2 
 14 Melina Hernandez          06 SOH                             1:27.72   4 
 15 MariaElena Lujan Lovato   06 STC                  1:27.01    1:27.98   2 
 16 Laila Carter              07 SFE                  1:21.29    1:29.04   1 
 17 Malia Hunter-Garcia       07 CTC                  1:31.62    1:30.50   3 
 18 Sara Martinez             07 SOH                             1:31.01   4 
 19 Marissa Salcedo           07 NMSOL                1:34.56    1:32.91   3 
 20 Mariela Connally          06 NMSOL                1:33.03    1:34.56   3 
 21 Makayla Lopez             07 STC                  1:35.00    1:38.90   3 
 22 Ava Medina                06 ATC                             1:39.03   4 
 23 Maren Ritter              06 NMSOL                           1:44.71   5 
 24 Elliana Radigan-Hindi     06 NMSOL                1:47.57    1:47.29   4 
 25 Jayden Herrera            07 NMSOL                           1:59.88   4 
 -- Skyler Maxwell            07 NMSOL                               DNS   4 
 -- Serenity Gomez            07 NMSOL                1:38.68        DNS   3 
 
800 Meter Run 9-10 Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Melena Chama              06 WRC                  2:57.71    3:00.10   1 
  2 Tairia Wanoskia           06 NMSOL                3:03.32    3:04.14   1 
  3 Zoe Martinez-Crook        06 NMSOL                3:09.04    3:06.35   1 
  4 Isabella Varela           07 NMSOL                3:31.70    3:19.21   2 
  5 Delaney Chama             07 WRC                  3:23.76    3:19.42   1 
  6 MariaElena Lujan Lovato   06 STC                  3:27.19    3:20.66   1 
  7 Haili Begay               06 NMSOL                           3:22.49   2 
  8 Tsehay Burdick            07 ATC                  3:03.90    3:24.13   1 
  9 Malia Hunter-Garcia       07 CTC                  3:34.37    3:28.34   2 
 10 Mariela Connally          06 NMSOL                3:32.17    3:35.36   2 
 11 Marissa Salcedo           07 NMSOL                           3:36.30   2 
 12 Makayla Lopez             07 STC                  3:42.46    3:47.77   2 
 13 Caitlyn Small             06 NMSOL                3:51.56    3:50.12   2 
 
1500 Meter Run 9-10 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Tairia Wanoskia           06 NMSOL                6:15.02    6:07.14  
  2 Melena Chama              06 WRC                  6:13.16    6:12.35  
  3 Zoe Martinez-Crook        06 NMSOL                6:25.03    6:19.72  
  4 Delaney Chama             07 WRC                  7:03.66    6:44.08  
  5 Isabella Varela           07 NMSOL                7:41.79    6:44.32  
  6 Caitlyn Small             06 NMSOL                           7:35.19  
 
4x100 Meter Relay 9-10 Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 SOLDIERS TRACK CLUB  'A'                          1:05.53    1:05.29  
     1) Isabella Files 07               2) Emma Lucero 07                 
     3) Portia Renfro 07                4) Carina Suarez 06               
  2 SONS OF HERMES  'A'                               1:13.15    1:11.55  
     1) Sara Martinez 07                2) Amelia Abdullah 06             
     3) Melina Hernandez 06             4) Kaitlyn Romero 06              
  3 RIO RANCHO TRACK CLUB  'A'                        1:13.08    1:12.78  
     1) Lauren Buford 07                2) Madison Rebidas 06             
     3) Paige St. Clair 07              4) Jordyn Dyer 07                 
 
High Jump 9-10 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Jada Lujan                06 UNANM                             1.20m    3-11.25 
     0.85 0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 
        O    O    O    O    O    O    O  XXO  XXX 
  2 Acacia Dairsow            06 ATC                               1.10m    3-07.25 
     0.85 0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 
        O    O    O    O    O  XXO  XXX 
  3 Tea Kalajdzic             06 AAT                    0.95m      0.95m    3-01.25 
     0.85 0.90 0.95 1.00 
        P   XO   XO  XXX 
 
Long Jump 9-10 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Imani Cole                06 AV                                3.34m   10-11.50 
      FOUL  FOUL  3.34m           
  2 Jada Lujan                06 UNANM                             3.32m   10-10.75 
      3.32m  2.89m  3.05m            
  3 Harper Ives               06 AAT                    3.11m      3.22m   10-06.75 
      3.22m  2.93m  2.94m            
  4 Laila Carter              07 SFE                    2.91m      3.21m   10-06.50 
      FOUL  3.21m  3.07m            
  5 Jaden Meadows             07 MTC                    3.08m      3.20m   10-06.00 
      FOUL  FOUL  3.20m            
  6 Jordyn Dyer               07 RRTC                   3.61m      3.18m   10-05.25 
      3.14m  3.18m  FOUL            
  7 Acacia Dairsow            06 ATC                    3.38m      3.13m   10-03.25 
      3.07m  3.12m  3.13m            
  8 Portia Renfro             07 STC                    3.12m      3.09m   10-01.75 
      3.07m  3.09m  FOUL            
  9 Ella Zamora               06 SOH                               2.99m    9-09.75 
      2.77m  2.99m  2.85m            
 10 Sasha Lucero              07 AAT                    2.86m      2.87m    9-05.00 
      2.49m  2.72m  2.87m            
 11 Tea Kalajdzic             06 AAT                    2.70m     J2.87m    9-05.00 
      FOUL  2.87m  2.51m            
 12 Maren Ritter              06 NMSOL                  2.66m      2.78m    9-01.50 
      2.78m  FOUL  FOUL            
 13 Jenia Quinones            07 STC                    2.58m      2.73m    8-11.50 
      2.59m  2.56m  2.73m            
 14 McKaylee Burt             07 SOH                    2.76m      2.72m    8-11.25 
      2.57m  2.23m  2.72m            
 15 Gabriella Garcia          07 JJTC                   2.20m      2.56m    8-04.75 
      FOUL  2.56m  2.42m            
 16 Piper Cash                07 ATC                    1.82m      1.95m    6-04.75 
      1.95m  FOUL  FOUL           
 
Shot Put 6 lb. 9-10 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Isabella Files            07 STC                               5.46m   17-11.00 
      4.84m  4.83m  5.46m            
  2 Wahaila Granillo          07 AAT                    3.15m      3.48m   11-05.00 
      3.48m  3.12m  3.48m            
  3 Paige St. Clair           07 RRTC                   2.71m      3.09m   10-01.75 
      2.93m  3.09m  2.71m         
  4 Lauren Buford             07 RRTC                              2.67m    8-09.25 
      2.67m  2.49m  1.92m         
 
Javelin Throw 300g 9-10 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Makayla Lopez             07 STC                    8.03m     10.59m      34-09 
      10.59m  9.19m  6.78m         
  2 Wahaila Granillo          07 AAT                   10.54m      9.77m      32-01 
      6.85m  9.77m  7.87m         
  3 Ava Chavez                07 ATC                    9.50m      9.09m      29-10 
      5.00m  8.95m  9.09m         
  4 MariaElena Lujan Lovato   06 STC                    8.93m      8.89m      29-02 
      8.55m  8.39m  8.89m         
  5 Lauren Buford             07 RRTC                              7.57m      24-10 
      5.25m  6.05m  7.57m            
  6 Paige St. Clair           07 RRTC                   7.06m      6.52m      21-05 
      5.08m  5.92m  6.52m           
 
1500 Meter Race Walk 9-10 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Kaitlyn Martinez          07 AAT                            14:15.45  
 
100 Meter Dash 11-12 Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Jocelyn Garcia            04 ATC                    14.05      13.49   1 
  2 Kennedy Huslig            04 UNANM                             13.93   4 
  3 Mercedes Morris           04 MTC                    14.77      14.28   1 
  4 Kymani Gallegos           05 AOC                               14.30   4 
  5 Jyah Dumas                04 UNANM                  14.65      14.40   1 
  6 Riley Midgett             04 NMSOL                  15.24      14.77   1 
  7 Lauren Machuca            04 AV                     14.49      14.83   1 
  8 Laci Dullea               05 MTC                    15.26      14.91   1 
  9 Japraia Woolridge         04 MTC                    15.18      15.17   1 
 10 Icela Garcia              04 IDT                    15.95      15.51   2 
 11 Gabriella Radigan-Hindi   04 NMSOL                  15.80      15.57   2 
 12 Caden Hallenbeck          05 AV                     15.48      15.77   2 
 13 JamieLynn Fernandez-Hine  04 STC                    15.94      15.78   2 
 14 Emilie Burdick            04 ATC                               16.29   4 
 15 Alexa Aguilar             05 JJTC                   16.11      16.36   2 
 16 Alaysia Moss              05 RRTC                   16.89      16.38   3 
 17 Rikki Gaxiola             04 JJTC                   16.01      16.44   2 
 18 Kyliah Johnlouis          04 AOC                    16.68      16.49   2 
 19 Alexus Baca               05 JJTC                              16.56   4 
 20 Nia Beal                  05 STC                    17.08      16.70   3 
 21 Moorea Medina             04 ATC                               16.71   4 
 22 Amari Lipe                05 NMSOL                  17.32      16.97   3 
 23 Isabella Griego           04 STC                    17.59      17.63   3 
 24 Christiana Valdez         05 NMSOL                             17.71   3 
 25 Jenessa Aragon            05 STC                    17.57      17.87   3 
 26 Paige Cash                05 ATC                    19.02      19.58   3 
 -- Leilani Sanchez           04 ATC                    14.15        DNS   1 
 -- Cai Acosta                04 AV                                  DNS   4 
 -- Iliana Aragon             05 UNANM                               DNS   4 
 -- Sienna Sategna            05 AAT                    17.14        DNS   3 
 -- Emily Grayson             04 ATC                    16.23        DNS   2 
 
200 Meter Dash 11-12 Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Jocelyn Garcia            04 ATC                               28.64   4 
  2 Jyah Dumas                04 UNANM                  30.45      29.88   1 
  3 Lauren Machuca            04 AV                     30.34      30.08   1 
  4 Dasheana Sykes            04 AOC                    30.95      31.92   1 
  5 Sima Lucero               04 AAT                    31.08      32.56   1 
  6 Gabriella Radigan-Hindi   04 NMSOL                  33.92      32.81   2 
  7 Icela Garcia              04 IDT                               32.99   4 
  8 Riley Midgett             04 NMSOL                  34.56      33.07   2 
  9 Alexa Aguilar             05 JJTC                   34.48      33.42   2 
 10 JamieLynn Fernandez-Hine  04 STC                               33.73   4 
 11 Rikki Gaxiola             04 JJTC                   33.42      34.49   1 
 12 Alexus Baca               05 JJTC                              35.34   4 
 13 Emily Grayson             04 ATC                    34.34      35.48   2 
 14 Nia Beal                  05 STC                               36.22   5 
 15 Alaysia Moss              05 RRTC                   37.03      36.40   3 
 16 Ahnaleigha Sam            05 UNANM                  39.75      37.22   3 
 17 Moorea Medina             04 ATC                               37.30   5 
 18 Isabella Griego           04 STC                               37.37   5 
 19 Amari Lipe                05 NMSOL                  38.14      37.40   3 
 20 Christiana Valdez         05 NMSOL                  38.90      37.68   3 
 21 Paige Cash                05 ATC                    43.55      42.14   3 
 -- Emilie Burdick            04 ATC                                 DNS   4 
 -- Caden Hallenbeck          05 AV                     34.09        DNS   2 
 -- Marisa Sena               05 NMSOL                  36.68        DNS   2 
 -- Sienna Sategna            05 AAT                    37.31        DNS   3 
 -- Hannah Gutierrez          04 ATC                    33.53        DNS   1 
 -- Iliana Aragon             05 UNANM                               DNS   4 
 
400 Meter Dash 11-12 Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Savannah Ames             05 CTC                  1:06.70    1:05.94   1 
  2 Tamaria Martinez          04 AOC                  1:06.10    1:09.72   1 
  3 Gabriella Radigan-Hindi   04 NMSOL                1:13.94    1:12.18   1 
  4 Riley Midgett             04 NMSOL                1:16.10    1:20.46   1 
  5 Emily Grayson             04 ATC                  1:19.19    1:21.27   1 
  6 Moorea Medina             04 ATC                             1:21.39   3 
  7 Emily Armijo              04 SOH                  1:19.86    1:21.72   2 
  8 Sydney Garcia             05 MTC                             1:21.78   3 
  9 Christiana Valdez         05 NMSOL                1:30.11    1:25.33   3 
 10 Jenessa Aragon            05 STC                  1:29.45    1:25.64   3 
 11 Scarlett Peterson         05 AAT                  1:20.99    1:26.08   2 
 12 Amari Lipe                05 NMSOL                1:27.00    1:29.31   2 
 13 Ahnaleigha Sam            05 UNANM                1:34.69    1:34.87   3 
 -- Emilie Burdick            04 ATC                                 DNS   3 
 -- Kendall Ritter            04 NMSOL                1:20.81        DNS   2 
 -- Leilani Sanchez           04 ATC                  1:07.40        DNS   1 
 -- Shelby Viseur             04 NMSOL                1:20.20        DNS   2 
 -- Marisa Sena               05 NMSOL                1:22.59        DNS   2 
 
800 Meter Run 11-12 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Cecilia Campos            05 CTC                             2:38.64  
  2 Leah Futey                05 CTC                  2:39.57    2:40.13  
  3 Elise Toya                04 CTC                             2:55.35  
  4 Sophia Lopez              05 UNANM                           3:06.29  
  5 Shelby Viseur             04 NMSOL                3:03.18    3:09.40  
  6 Ahnaleigha Sam            05 UNANM                           3:18.07  
  7 Emily Armijo              04 SOH                             3:55.61  
 -- Hannah Gutierrez          04 ATC                  2:52.49        DNS  
 -- Lillian Holmes            05 NMSOL                3:20.12        DNS  
 -- Leilani Sanchez           04 ATC                  2:34.69        DNS  
 -- Kendall Ritter            04 NMSOL                3:06.27        DNS  
 
1500 Meter Run 11-12 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Cecilia Campos            05 CTC                  5:30.81    5:22.56  
  2 Leilani Martinez          04 AAT                  6:22.83    6:26.29  
  3 Shelby Viseur             04 NMSOL                6:31.83    6:32.97  
 -- Hannah Gutierrez          04 ATC                                 DNS  
 -- Leah Futey                05 CTC                                 DNS  
 -- Lillian Holmes            05 NMSOL                               DNS  
 
3000 Meter Run 11-12 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Sophia Lopez              05 UNANM               12:25.50   12:46.93  
  2 Elise Toya                04 CTC                 12:11.15   12:56.75  
  3 Leilani Martinez          04 AAT                 14:10.67   13:52.38  
 -- Kendall Ritter            04 NMSOL                               DNS  
 
80 Meter Hurdles 11-12 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Sima Lucero               04 AAT                    16.69      16.13  
 
4x100 Meter Relay 11-12 Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 ALBUQUERQUE OLYMPETTE CLUB  'A'                     59.81      58.75  
     1) Dasheana Sykes 04               2) Kyliah Johnlouis 04            
     3) Kymani Gallegos 05              4) Tamaria Martinez 04            
  2 MONARCH TRACK CLUB  'A'                           1:01.47      58.94  
     1) Laci Dullea 05                  2) Sydney Garcia 05               
     3) Mercedes Morris 04              4) Japraia Woolridge 04           
 
High Jump 11-12 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Sima Lucero               04 AAT                    1.10m      1.25m    4-01.25 
     0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 
        P    P    O    O    O    O  XXO   XO 
  2 Tess Arruti               05 AV                                1.15m    3-09.25 
     0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 
        O    O    O    O   XO    O  XXX 
  3 Scarlett Peterson         05 AAT                    0.95m      1.05m    3-05.25 
     0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 
        O    O   XO    O  XXX 
 
Long Jump 11-12 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Jocelyn Garcia            04 ATC                    4.14m      4.53m   14-10.50 
      4.53m  4.39m  4.11m            
  2 Kennedy Huslig            04 UNANM                  4.29m      4.43m   14-06.50 
      4.43m  3.96m  FOUL            
  3 Jyah Dumas                04 UNANM                  4.25m      4.14m   13-07.00 
      4.01m  4.14m  4.01m            
  4 Mercedes Morris           04 MTC                    3.67m     J4.14m   13-07.00 
      FOUL  4.14m  3.49m            
  5 Laci Dullea               05 MTC                    3.65m      3.74m   12-03.25 
      3.74m  3.49m  3.47m            
  6 Dasheana Sykes            04 AOC                    3.68m      3.70m   12-01.75 
      3.57m  3.70m  FOUL            
  7 Rikki Gaxiola             04 JJTC                   3.39m      3.61m   11-10.25 
      3.61m  3.31m  3.41m            
  8 Alexus Baca               05 JJTC                              3.57m   11-08.50 
      3.57m  3.25m  3.33m            
  9 Leah Futey                05 CTC                               3.56m   11-08.25 
      3.56m  3.46m  FOUL           
 10 Icela Garcia              04 IDT                               3.47m   11-04.75 
      FOUL  3.47m  3.26m            
 11 Alexa Aguilar             05 JJTC                   3.53m      3.41m   11-02.25 
      FOUL  3.41m  3.26m            
 12 Tamaria Martinez          04 AOC                    3.80m      3.30m   10-10.00 
      2.91m  2.91m  3.30m            
 13 Scarlett Peterson         05 AAT                    3.14m      3.25m   10-08.00 
      3.25m  3.23m  2.97m            
 14 JamieLynn Fernandez-Hine  04 STC                    3.41m      3.24m   10-07.75 
      3.22m  3.20m  3.24m            
 15 Cecilia Campos            05 CTC                               2.89m    9-05.75 
      2.09m  2.69m  2.89m            
 16 Jenessa Aragon            05 STC                    3.04m      2.81m    9-02.75 
      2.43m  FOUL  2.81m            
 17 Kyliah Johnlouis          04 AOC                    2.54m      2.59m    8-06.00 
      1.16m  2.39m  2.59m            
 -- Emily Armijo              04 SOH                                FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL           
 -- Isabella Griego           04 STC                    2.85m       FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL           
 -- Alaysia Moss              05 RRTC                   3.09m       FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL           
 -- Kymani Gallegos           05 AOC                    3.68m       FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL           
 -- Sydney Garcia             05 MTC                    3.34m       FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL           
 -- Sienna Sategna            05 AAT                    3.48m        DNS            
 -- Japraia Woolridge         04 MTC                    3.59m        DNS            
 -- Lillian Holmes            05 NMSOL                  2.01m        DNS            
 
Shot Put 6 lb. 11-12 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Sterling Glenn            04 UNANM                  9.30m      9.92m   32-06.50 
      9.92m  9.54m  9.91m         
 -- Kendall Ritter            04 NMSOL                  5.23m        DNS            
 -- Ryleigh Beard             04 ATC                    6.39m        DNS            
 
Discus Throw 1kg 11-12 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Sterling Glenn            04 UNANM                 27.49m     28.18m      92-05 
      FOUL  26.81m  28.18m            
 -- Ryleigh Beard             04 ATC                                 DNS            
 
Javelin Throw 300g 11-12 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Sterling Glenn            04 UNANM                 27.36m     27.80m      91-02 
      27.21m  27.80m  26.08m         
  2 Rosalin Chavez            05 AAT                   14.95m      9.30m      30-06 
      9.10m  9.30m  7.34m         
  3 Nia Beal                  05 STC                    7.94m      9.25m      30-04 
      9.01m  7.83m  9.25m           
 -- Ryleigh Beard             04 ATC                   14.40m        DNS            
 
1500 Meter Race Walk 11-12 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Rosalin Chavez            05 AAT                 10:47.21   11:07.25  
 
100 Meter Dash 13-14 Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Amari Waites              03 AOC                    13.49      13.74   1 
  2 Grigsby Crosby            02 FTE                    13.98      14.20   1 
  3 Santii Santiago           03 STC                    13.49      14.33   1 
  4 Jayla Doyle               02 SOH                    14.25      14.37   1 
  5 Kayla Romero              02 ATC                    14.51      14.38   2 
  6 Ryann Faulhaber           02 ATF                    14.15      14.41   1 
  7 Madeline Mee              02 ATF                    14.74      14.48   2 
  8 Golden Finch              03 MTC                               14.87   3 
  9 Ariana Montoya            03 ATF                    15.51      15.27   2 
 10 Noa Ritter                02 NMSOL                  15.10      15.34   2 
 11 Jacqueline Oswald         03 ATC                    16.26      15.49   2 
 12 Gracie Gutierrez          03 ATC                    15.87      15.74   2 
 13 Breanna Boling            03 ATC                    16.01      15.80   2 
 14 Eva Duran                 03 AAT                    16.26      16.17   2 
 15 Eva Del Frate             03 AAT                    17.58      16.21   3 
 16 Carmela Duran             03 AAT                    16.93      16.51   3 
 -- Jaelyn Bates              03 AV                     13.72        DNS   1 
 -- Analeah Ortiz             02 AV                     13.95        DNS   1 
 -- Miranda Barela            03 ATC                    20.65        DNS   3 
 -- Riannah Varela            02 SFE                    14.08        DNS   1 
 
200 Meter Dash 13-14 Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Grigsby Crosby            02 FTE                    27.90      29.03   1 
  2 Santii Santiago           03 STC                    29.38      29.58   1 
  3 Analeah Ortiz             02 AV                                29.81   3 
  4 Ryann Faulhaber           02 ATF                               30.36   2 
  5 Jayla Doyle               02 SOH                    30.44      30.37   1 
  6 Kayla Romero              02 ATC                    30.31      30.40   1 
  7 Madeline Mee              02 ATF                               31.19   3 
  8 Golden Finch              03 MTC                               31.23   4 
  9 Noa Ritter                02 NMSOL                  32.35      31.70   1 
 10 Ariana Montoya            03 ATF                    32.50      32.11   2 
 11 Mia Tafoya                02 AV                                32.17   3 
 12 Brenna Wolfe              03 UNANM                  32.99      32.78   2 
 13 Gracie Gutierrez          03 ATC                    33.33      33.45   2 
 14 Michayla Garcia           03 ATF                               33.72   4 
 15 Jacqueline Oswald         03 ATC                               33.82   2 
 16 Breanna Boling            03 ATC                    33.58      34.18   2 
 17 Marleena Duncan           02 UNANM                             34.61   4 
 -- Tabitha Cionelo           02 NMRW                                DNS   3 
 -- Amari Waites              03 AOC                    27.97        DNS   1 
 -- Miranda Barela            03 ATC                                 DNS   3 
 
400 Meter Dash 13-14 Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Grigsby Crosby            02 FTE                  1:04.51    1:05.33   1 
  2 Natalie Martinez          03 SOH                  1:07.19    1:06.04   1 
  3 Santii Santiago           03 STC                  1:06.22    1:06.71   1 
  4 Maria Barela              02 UNANM                1:10.00    1:08.98   1 
  5 Cassidy Sweet             02 ATF                             1:09.28   2 
  6 Jayla Doyle               02 SOH                             1:10.13   2 
  7 Noa Ritter                02 NMSOL                1:10.70    1:11.86   1 
  8 Olivia Salter             03 LOBO TC                         1:12.74   3 
  9 Adriana Brackeen          02 UNANM                           1:13.24   2 
 10 Devin Ritter              02 NMSOL                1:13.54    1:15.47   1 
 11 Michayla Garcia           03 ATF                             1:19.70   2 
 12 Campbell Small            02 NMSOL                           1:20.66   3 
 13 Marleena Duncan           02 UNANM                           1:22.42   3 
 -- Gracie Baca               03 SOH                                 DNS   2 
 
800 Meter Run 13-14 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Gracie Baca               03 SOH                  2:49.25    2:45.75  
  2 Devin Ritter              02 NMSOL                2:58.31    2:47.78  
  3 Maria Barela              02 UNANM                2:41.00    2:49.55  
  4 Natajazana Woolridge      03 MTC                  3:18.45    3:11.97  
  5 Campbell Small            02 NMSOL                3:13.86    3:16.48  
  6 Jayden Aragon             03 STC                  3:06.51    3:21.41  
  7 Jacqueline Oswald         03 ATC                             3:24.94  
  8 Breanna Boling            03 ATC                             3:25.52  
  9 Marleena Duncan           02 UNANM                           3:50.51  
 -- Emily Schrader            03 NMSOL                               DNS  
 -- Kayla Romero              02 ATC                                 DNS  
 -- Laurynn Sisneros          03 NMSOL                2:39.50        DNS  
 
1500 Meter Run 13-14 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Natalie Martinez          03 SOH                  5:51.59    5:47.41  
  2 Gracie Baca               03 SOH                             5:58.88  
  3 Devin Ritter              02 NMSOL                6:18.81    6:13.58  
 -- Laurynn Sisneros          03 NMSOL                               DNS  
 -- Tabitha Cionelo           02 NMRW                                DNS  
 -- Emily Schrader            03 NMSOL                               DNS  
 
3000 Meter Run 13-14 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Laurynn Sisneros          03 NMSOL                          11:10.11  
  2 Olivia Salter             03 LOBO TC                        11:44.26  
  3 Emily Schrader            03 NMSOL               12:00.90   11:57.55  
 
100 Meter Hurdles 13-14 Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Natajazana Woolridge      03 MTC                               20.72   2 
  2 Cassidy Sweet             02 ATF                    21.74      21.16   1 
  3 Carmela Duran             03 AAT                    21.07      21.51   1 
  4 Eva Del Frate             03 AAT                    21.48      22.25   1 
 -- Eva Duran                 03 AAT                                 DNS   2 
 
4x100 Meter Relay 13-14 Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 ARDOR TRACK & FIELD  'A'                                       56.79  
     1) Ryann Faulhaber 02              2) Madeline Mee 02                
     3) Ariana Montoya 03               4) Cassidy Sweet 02               
  2 ALBUQUERQUE ATHLETICS TRACK  'A'                  1:03.37    1:03.64  
     1) Eva Del Frate 03                2) Olivia Mikaelian 02            
     3) Carmela Duran 03                4) Eva Duran 03                   
 
High Jump 13-14 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Katherine Giunta          02 GSTC                   1.40m      1.40m    4-07.00 
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 
        P    P    P    O    P    O    O    O   XO  XXX 
  2 Cassidy Sweet             02 ATF                    1.30m      1.35m    4-05.00 
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 
        P    P    O    P    P    O    O  XXO  XXX 
  3 Mia Tafoya                02 AV                     1.15m      1.20m    3-11.25 
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 
        P    O    O    O    O  XXX 
  4 Emily Schrader            03 NMSOL                  1.20m     J1.20m    3-11.25 
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 
        O    O    O    O   XO  XXX 
  5 Eva Del Frate             03 AAT                    1.15m      1.15m    3-09.25 
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 
        P    O    O   XO  XXX 
  6 Adriana Brackeen          02 UNANM                  1.15m     J1.15m    3-09.25 
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 
        O  XXO  XXO   XO  XXX 
  7 Eva Duran                 03 AAT                    1.10m      1.10m    3-07.25 
     1.00 1.05 1.10 1.15 
        P    O    O  XXX 
 -- Jordan Brannon            02 SFE                                  NH            
     1.00 1.05 
        P  XXX 
 -- Riannah Varela            02 SFE                                 DNS            
 
Long Jump 13-14 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Abby McRae                02 UNANM                  4.48m      4.56m   14-11.50 
      4.29m  4.44m  4.56m           
  2 Madeline Mee              02 ATF                    4.15m      4.28m   14-00.50 
      4.14m  4.28m  4.22m           
  3 Amari Waites              03 AOC                    4.15m      4.22m   13-10.25 
      FOUL  4.22m  FOUL           
  4 Santii Santiago           03 STC                    4.25m      4.09m   13-05.00 
      3.43m  4.09m  3.92m           
  5 Jayla Doyle               02 SOH                    3.94m      3.87m   12-08.50 
      3.22m  3.87m  3.05m            
  6 Noa Ritter                02 NMSOL                             3.85m   12-07.75 
      3.85m  3.78m  3.71m           
  7 Adriana Brackeen          02 UNANM                             3.82m   12-06.50 
      3.82m  3.36m  FOUL           
  8 Natajazana Woolridge      03 MTC                    3.69m      3.76m   12-04.00 
      3.76m  3.50m  FOUL            
  9 Ryann Faulhaber           02 ATF                    3.96m      3.70m   12-01.75 
      2.69m  FOUL  3.70m            
 10 Natalie Martinez          03 SOH                    3.89m      3.67m   12-00.50 
      2.52m  2.70m  3.67m            
 11 Jordan Brannon            02 SFE                    3.96m      3.64m   11-11.50 
      FOUL  3.64m  3.52m           
 12 Devin Ritter              02 NMSOL                  3.35m      3.58m   11-09.00 
      3.32m  3.58m  3.36m           
 13 Ariana Montoya            03 ATF                    3.33m      3.57m   11-08.50 
      FOUL  3.57m  3.35m            
 14 Brenna Wolfe              03 UNANM                  3.29m      3.54m   11-07.50 
      FOUL  3.49m  3.54m           
 15 Carmela Duran             03 AAT                    3.39m      3.19m   10-05.75 
      3.19m  FOUL  FOUL           
 16 Michayla Garcia           03 ATF                               3.02m    9-11.00 
      2.94m  2.91m  3.02m           
 -- Jaelyn Bates              03 AV                                  DNS            
 -- Riannah Varela            02 SFE                    4.32m        DNS            
 -- Alexandria Esparza        02 AV                     3.75m        DNS            
 
Triple Jump 13-14 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Abby McRae                02 UNANM                             9.15m   30-00.25 
      FOUL  9.11m  9.15m            
  2 Katherine Giunta          02 GSTC                              8.53m   28-00.00 
      8.39m  8.53m  8.37m            
 -- Riannah Varela            02 SFE                   10.31m        DNS            
 -- Amari Waites              03 AOC                    8.53m        DNS            
 
Shot Put 6 lb. 13-14 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Jordan Brannon            02 SFE                   10.62m     10.33m   33-10.75 
      9.66m  9.40m  10.33m           
  2 Olivia Mikaelian          02 AAT                    8.60m      9.50m   31-02.00 
      7.57m  8.68m  9.50m            
  3 Abby McRae                02 UNANM                  7.89m      8.57m   28-01.50 
      8.49m  8.57m  8.55m            
  4 Amanda Goheen             02 MTC                               8.52m   27-11.50 
      8.34m  8.52m  7.90m            
  5 Esther Garcia             02 IDT                    6.75m      7.61m   24-11.75 
      6.85m  FOUL  7.61m           
  6 Jayden Aragon             03 STC                    6.48m      6.56m   21-06.25 
      6.56m  6.31m  6.08m           
 
Discus Throw 1kg 13-14 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Amanda Goheen             02 MTC                   20.34m     24.37m      79-11 
      22.30m  23.20m  24.37m            
  2 Olivia Mikaelian          02 AAT                   24.32m     21.87m      71-09 
      20.61m  21.87m  20.57m            
  3 Jordan Brannon            02 SFE                   22.79m     21.07m      69-01 
      21.07m  FOUL  19.49m            
  4 Jayden Aragon             03 STC                   15.00m     16.25m      53-04 
      14.45m  15.87m  16.25m            
  5 Esther Garcia             02 IDT                   15.90m     14.37m      47-02 
      FOUL  14.37m  FOUL            
 
Javelin Throw 600g 13-14 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Amanda Goheen             02 MTC                   26.77m     24.12m      79-02 
      16.90m  22.71m  24.12m           
  2 Olivia Mikaelian          02 AAT                   19.45m     19.80m      64-11 
      19.65m  19.80m  18.78m            
  3 Jayden Aragon             03 STC                   16.97m     18.98m      62-03 
      12.29m  14.48m  18.98m           
 -- Miranda Barela            03 ATC                                 DNS            
 
3000 Meter Race Walk 13-14 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Alexandra Osterloh        02 AAT                 17:45.94   19:32.30  
  2 Tabitha Cionelo           02 NMRW                           19:33.65  
 
100 Meter Dash 15-16 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Tallison Baca             01 AAT                    13.34      13.30  
  2 Malakah Crespin           01 UNANM                  14.18      14.04  
 -- Caitlyn Cordova           00 SOH                                 DNS  
 -- Aajaylah Rogers           01 ATF                                 DNS  
 
200 Meter Dash 15-16 Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Tallison Baca             01 AAT                    27.84      27.80   1 
  2 Malakah Crespin           01 UNANM                  29.10      28.63   1 
  3 Hayden Colfax             01 UNANM                             29.19   2 
  4 Hazel Altheide            01 RRTC                   34.00      34.30   1 
 -- Lila Nezar                01 NMSOL                  30.49        DNS   1 
 -- Caitlyn Cordova           00 SOH                                 DNS   2 
 -- Aajaylah Rogers           01 ATF                                 DNS   2 
 
400 Meter Dash 15-16 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jazel Morinia             01 FTE                  1:04.83    1:04.61  
  2 Lila Nezar                01 NMSOL                1:07.27    1:06.35  
  3 Malakah Crespin           01 UNANM                           1:06.71  
  4 Hazel Altheide            01 RRTC                 1:15.00    1:16.88  
  5 Stephanie Montoya         01 NMSOL                1:20.20    1:24.60  
 
800 Meter Run 15-16 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Lila Nezar                01 NMSOL                2:43.83    2:41.23  
  2 Stephanie Montoya         01 NMSOL                3:19.55    3:20.34  
 
1500 Meter Run 15-16 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jasmine Turtle-Morales    01 AAT                  5:07.40    5:22.56  
 
3000 Meter Run 15-16 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jasmine Turtle-Morales    01 AAT                 11:15.15   11:17.69  
 
100 Meter Hurdles 15-16 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Hayden Colfax             01 UNANM                             19.67  
 
High Jump 15-16 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Hayden Colfax             01 UNANM                             1.50m    4-11.00 
     1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 
        P    P    O    O    O    O   XO    O  XXX 
  2 Jazel Morinia             01 FTE                    1.45m      1.45m    4-09.00 
     1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 
        P    P    O    O    O    O    O  XXX 
  3 Tallison Baca             01 AAT                    1.30m      1.35m    4-05.00 
     1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 
        O   XO    O   XO    O  XXX 
 
Long Jump 15-16 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Tallison Baca             01 AAT                    4.35m      4.52m   14-10.00 
      4.52m  4.31m  4.44m            
  2 Hayden Colfax             01 UNANM                             4.40m   14-05.25 
      4.32m  4.40m  4.21m           
  3 Hazel Altheide            01 RRTC                              3.96m   13-00.00 
      3.93m  3.96m  3.60m           
 -- Jazel Morinia             01 FTE                                FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL          
 
Shot Put 4kg 15-16 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Layla Woolridge           01 MTC                    8.75m      8.50m   27-10.75 
      8.36m  7.68m  8.50m            
  2 Adaysha Williams          00 FTE                    7.70m      8.03m   26-04.25 
      FOUL  7.80m  8.03m            
  3 Alicia Arias              00 UNANM                  8.00m      7.68m   25-02.50 
  4 Kirin Vicenti             01 UNANM                             6.92m   22-08.50 
      6.84m  6.77m  6.92m           
 -- Abigail Garcia            01 CTC                    7.49m        DNS            
 
Discus Throw 1kg 15-16 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Layla Woolridge           01 MTC                   24.56m     28.39m      93-02 
      24.25m  FOUL  28.39m           
  2 Adaysha Williams          00 FTE                   25.79m     24.56m      80-07 
      24.29m  24.54m  24.56m           
  3 Kirin Vicenti             01 UNANM                            18.24m      59-10 
      17.01m  FOUL  18.24m           
 -- Abigail Garcia            01 CTC                   23.85m       FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL           
 -- Alicia Arias              00 UNANM                 32.82m        DNS            
 
Javelin Throw 600g 15-16 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Abigail Garcia            01 CTC                   24.12m     25.12m      82-05 
      24.38m  24.80m  25.12m         
  2 Kirin Vicenti             01 UNANM                            21.21m      69-07 
      21.19m  21.21m  21.12m            
  3 Jayden McLaughlin         01 AV                    20.12m     17.80m      58-05 
      16.97m  17.80m  17.79m         
 -- Alicia Arias              00 UNANM                 23.47m        DNS            
 
100 Meter Dash 17-18 Women
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Lise King-Dooley          99 FTE                    13.80      13.72  
 -- Krystal Brown             99 GSTC                                DNS  
 
200 Meter Dash 17-18 Women
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Malakah Martinez          99 UNANM                             27.52  
  2 Lise King-Dooley          99 FTE                               29.54  
 -- Krystal Brown             99 GSTC                                DNS  
 
400 Meter Dash 17-18 Women
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
 -- Malakah Martinez          99 UNANM                               DNS  
 
Long Jump 17-18 Women
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
 -- Krystal Brown             99 GSTC                   4.62m        DNS            
 
Triple Jump 17-18 Women
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
 -- Krystal Brown             99 GSTC                   8.78m        DNS            
 
Shot Put 4kg 17-18 Women
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
 -- Caitlin Sweet             99 ATF                                 DNS            
 
Discus Throw 1kg 17-18 Women
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Caitlin Sweet             99 ATF                              20.69m      67-10 
      FOUL  FOUL  20.69m            
 
3000 Meter Run Open Women
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Shihlin Lu                91 DTC                            19:07.59  
 
Shot Put Masters 55 Women
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
 -- Caroline Kearns           57 UNANM                               DNS            
 
Discus Throw Masters 55 Women
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
 -- Caroline Kearns           57 UNANM                               DNS            
 
Javelin Throw Masters 55 Women
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
 -- Caroline Kearns           57 UNANM                               DNS            
 
100 Meter Dash 8 & Under Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Cayl Cox-Liggins          08 AAT                    16.31      16.15   1 
  2 Amin Cooper               08 STC                    16.60      16.27   1 
  3 Jonah Foutz               08 NMSOL                  16.52      16.41   1 
  4 Saminas Burdick           09 ATC                    16.65      16.55   1 
  5 Elijah Parrish            08 RRTC                   17.69      17.05   1 
  6 A J Romansky              08 RRTC                   17.60      17.25   1 
  7 Josiah Wilson             09 FTE                    17.48      17.86   1 
  8 Tristan Celestine         09 AAT                    18.30      18.09   2 
  8 Bernie Smith              09 SOH                    23.21      18.09   4 
 10 Rashuad Morris            08 STC                    17.78      18.22   1 
 11 Javier Boyer-Johnson      08 ATC                    18.13      18.36   2 
 12 Logan Chavez              08 ATC                    18.13      18.63   2 
 13 Mack Cash                 08 ATC                    17.95      18.84   2 
 14 Daniel Herrera            08 UNANM                  19.22      18.99   2 
 15 Allen Rackley             09 STC                    19.32      19.08   2 
 16 Jonah Dozal-Chavez        08 MTC                    19.71      19.25   3 
 17 Rache Morris              08 STC                    18.82      19.27   2 
 18 Jacob Escobedo            08 AAT                               20.01   5 
 19 Isiah Torres              10 STC                    20.48      20.39   3 
 20 Luke Conway               08 AAT                    21.01      20.44   3 
 21 Jayden Jones              10 ATC                    20.06      20.62   3 
 22 Clayton Wolfe             09 UNANM                  20.08      20.71   3 
 23 Aiden Gutierrez           10 ATC                    21.99      21.30   4 
 24 Joseph Garcia             09 ATC                               21.67   5 
 25 Martin Roybal             08 RRTC                   21.54      21.93   3 
 26 Emmanuel Haynes           09 IDT                    22.16      21.98   4 
 27 Adrian Garcia             10 STC                    21.83      22.09   4 
 28 Xhaiden Coty              11 SOH                    26.26      22.11   5 
 29 Tradjen Gaxiola           10 JJTC                   21.89      22.23   4 
 30 Diego Paul                09 RRTC                   21.05      23.15   3 
 31 Nicholas Archuleta        09 STC                    22.94      23.59   4 
 32 Jadon Mares               09 SOH                    25.41      23.88   5 
 33 Xyaire Coty               11 SOH                    32.19      32.48   5 
 34 Tyberius Ponder           12 STC                               32.72   5 
 -- Kweli Black               09 IDT                    21.84        DNS   4 
 -- Roman Perea               08 AV                     20.63        DNS   3 
 -- Devin Dairsow             08 ATC                    18.76        DNS   2 
 -- Damian Sterling           09 RRTC                   21.81        DNS   4 
 
200 Meter Dash 8 & Under Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Tayson Gaxiola            09 JJTC                   36.54      33.95   1 
  2 Parker Miller             08 UNANM                  33.64      33.98   1 
  3 Cayl Cox-Liggins          08 AAT                    35.23      35.11   1 
  4 Angel Aguilar             08 JJTC                   39.92      37.43   2 
  5 Noah St. Clair            08 RRTC                   40.09      38.73   2 
  6 Josiah Wilson             09 FTE                    37.99      38.77   1 
  7 Ethan Maestas             08 JJTC                   42.99      38.94   3 
  8 Saminas Burdick           09 ATC                    36.76      39.53   1 
  9 Mack Cash                 08 ATC                    38.69      39.71   1 
 10 Tristan Celestine         09 AAT                    41.19      40.13   2 
 11 Logan Chavez              08 ATC                    39.11      40.22   2 
 12 Jonah Dozal-Chavez        08 MTC                    42.69      40.28   2 
 13 Bernie Smith              09 SOH                               40.73   4 
 14 Daniel Herrera            08 UNANM                             40.99   4 
 15 Levi Garcia               09 JJTC                              42.79   5 
 16 Jayden Jones              10 ATC                    44.00      44.12   3 
 17 Isiah Torres              10 STC                    46.43      45.57   3 
 18 Aiden Gutierrez           10 ATC                               46.46   5 
 19 Joseph Garcia             09 ATC                               49.04   5 
 20 Adrian Garcia             10 STC                    48.97      50.85   3 
 21 Nicholas Archuleta        09 STC                    51.77      52.77   3 
 22 Tradjen Gaxiola           10 JJTC                              53.72   4 
 -- Xhaiden Coty              11 SOH                                 DNS   4 
 -- Joseph Larson             08 STC                    39.22        DNS   2 
 -- Kweli Black               09 IDT                                 DNS   4 
 -- Jadon Mares               09 SOH                                 DNS   4 
 -- Emmanuel Haynes           09 IDT                                 DNS   3 
 
400 Meter Dash 8 & Under Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Amin Cooper               08 STC                  1:17.70    1:17.68   1 
  2 Parker Miller             08 UNANM                1:21.32    1:18.10   1 
  3 Jonah Foutz               08 NMSOL                1:21.33    1:20.19   1 
  4 Josiah Wilson             09 FTE                  1:30.00    1:26.23   2 
  5 Jonas Garza               08 JJTC                 1:27.00    1:27.46   1 
  6 Micah Padilla             08 NMSOL                1:29.37    1:29.91   1 
  7 Noah Barela               08 UNANM                           1:29.95   3 
  8 Jayden Jones              10 ATC                  1:33.00    1:33.75   2 
  9 Javier Boyer-Johnson      08 ATC                             1:36.20   3 
 10 Luke Conway               08 AAT                  1:49.43    1:40.37   3 
 11 Aiden Gutierrez           10 ATC                             1:47.79   3 
 12 Diego Paul                09 RRTC                 1:35.00    1:53.81   2 
 13 Gavin Romansky            10 RRTC                 1:41.00    2:03.28   2 
 -- Wyatt Cole                08 MTC                  1:27.75        DNS   1 
 -- Damian Sterling           09 RRTC                 1:40.00        DNS   2 
 -- Ronny Yassin              09 AAT                  1:46.56        DNS   2 
 -- Donovan Garcia            09 NMSOL                               DNS   3 
 
800 Meter Run 8 & Under Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Wyatt Cole                08 MTC                  3:20.43    3:04.81  
  2 Ronny Yassin              09 AAT                  3:14.33    3:14.16  
  3 Seth Cordova              08 NMSOL                           3:20.33  
  4 Noah Barela               08 UNANM                           3:22.92  
  5 Micah Padilla             08 NMSOL                           3:24.75  
  6 Daniel Beers              08 AAT                  3:21.02    3:26.49  
  7 Donovan Garcia            09 NMSOL                3:36.83    3:26.65  
  8 Jonas Garza               08 JJTC                 3:20.97    3:27.09  
  9 Gavin Romansky            10 RRTC                 4:17.15    4:17.93  
 -- Jonah Foutz               08 NMSOL                                DQ   cut in too soon
 -- Gavin Reed                08 CTC                  3:39.21        DNS  
 
1500 Meter Run 8 & Under Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Seth Cordova              08 NMSOL                6:40.40    6:39.93  
  2 Ronny Yassin              09 AAT                  6:48.67    6:40.83  
  3 Daniel Beers              08 AAT                  6:49.46    6:44.52  
  4 Gavin Reed                08 CTC                  7:10.00    6:45.81  
 
4x100 Meter Relay 8 & Under Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 RIO RANCHO TRACK CLUB  'A'                        1:12.71    1:10.44  
     1) Martin Roybal 08                2) Elijah Parrish 08              
     3) Noah St. Clair 08               4) A J Romansky 08                
  2 JR JAGUARS TRACK CLUB  'A'                                   1:11.10  
     1) Levi Garcia 09                  2) Angel Aguilar 08               
     3) Ethan Maestas 08                4) Tayson Gaxiola 09              
  3 SOLDIERS TRACK CLUB  'A'                          1:12.73    1:12.78  
     1) Joseph Larson 08                2) Rache Morris 08                
     3) Rashuad Morris 08               4) Allen Rackley 09               
  4 ALBUQUERQUE ATHLETICS TRACK  'A'                  1:07.37    1:13.25  
     1) Tristan Celestine 09            2) Luke Conway 08                 
     3) Daniel Beers 08                 4) Cayl Cox-Liggins 08            
  5 SONS OF HERMES  'A'                               1:42.48    1:33.16  
     1) Xyaire Coty 11                  2) Xhaiden Coty 11                
     3) Jadon Mares 09                  4) Bernie Smith 09                
 
Long Jump 8 & Under Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 A J Romansky              08 RRTC                   2.98m      3.01m    9-10.50 
      2.85m  3.01m  2.91m            
  2 Amin Cooper               08 STC                    2.71m      2.94m    9-07.75 
      FOUL  2.94m  2.72m            
  3 Tayson Gaxiola            09 JJTC                   2.71m      2.78m    9-01.50 
      FOUL  2.70m  2.78m            
  4 Devin Dairsow             08 ATC                               2.73m    8-11.50 
      1.71m  2.43m  2.73m            
  5 Angel Aguilar             08 JJTC                   2.76m      2.65m    8-08.50 
      2.53m  2.65m  2.60m            
  6 Ethan Maestas             08 JJTC                   2.60m      2.59m    8-06.00 
      2.56m  2.59m  2.46m            
  7 Rashuad Morris            08 STC                    2.58m      2.56m    8-04.75 
      2.56m  2.46m  2.12m            
  8 Wyatt Cole                08 MTC                    2.39m     J2.56m    8-04.75 
      FOUL  2.39m  2.56m            
  9 Levi Garcia               09 JJTC                   2.32m      2.50m    8-02.50 
      2.23m  2.07m  2.50m            
 10 Daniel Herrera            08 UNANM                  2.40m      2.47m    8-01.25 
      2.47m  2.28m  2.40m            
 11 Noah Barela               08 UNANM                            J2.47m    8-01.25 
      FOUL  2.32m  2.47m           
 12 Parker Miller             08 UNANM                  3.32m      2.46m    8-01.00 
      FOUL  2.46m  2.46m            
 13 Joseph Larson             08 STC                    2.55m      2.45m    8-00.50 
      2.45m  2.35m  2.39m            
 14 Jonah Dozal-Chavez        08 MTC                    2.61m      2.44m    8-00.25 
      2.44m  FOUL  FOUL           
 15 Jonas Garza               08 JJTC                   2.53m      2.37m    7-09.50 
      2.37m  2.03m  FOUL            
 16 Logan Chavez              08 ATC                    2.14m      2.27m    7-05.50 
      1.71m  2.01m  2.27m            
 17 Allen Rackley             09 STC                    1.83m      2.25m    7-04.75 
      FOUL  2.18m  2.25m            
 18 Mack Cash                 08 ATC                    2.28m     J2.25m    7-04.75 
      1.76m  2.25m  2.06m            
 19 Emmanuel Haynes           09 IDT                    1.84m      2.14m    7-00.25 
      2.01m  2.14m  2.12m            
 20 Rache Morris              08 STC                    1.45m      2.12m    6-11.50 
      2.12m  1.87m  1.70m            
 21 Adrian Garcia             10 STC                    1.79m      2.10m    6-10.75 
      2.10m  1.97m  2.05m            
 22 Isiah Torres              10 STC                    1.62m      2.07m    6-09.50 
      1.83m  1.31m  2.07m            
 23 Diego Paul                09 RRTC                   2.19m      2.00m    6-06.75 
      FOUL  2.00m  1.77m            
 24 Clayton Wolfe             09 UNANM                  2.14m      1.94m    6-04.50 
      1.73m  1.62m  1.94m            
 25 Javier Boyer-Johnson      08 ATC                    1.96m      1.82m    5-11.75 
      1.82m  1.14m  1.50m            
 26 Gavin Romansky            10 RRTC                   1.81m      1.34m    4-04.75 
      0.91m  1.22m  1.34m            
 27 Tyberius Ponder           12 STC                               1.06m    3-05.75 
      FOUL  1.06m  0.98m            
 -- Tradjen Gaxiola           10 JJTC                   1.87m       FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL            
 -- Kweli Black               09 IDT                    2.14m        DNS            
 
Shot Put 8 & Under Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Jacob Escobedo            08 AAT                               3.47m   11-04.75 
      3.47m  3.21m  3.30m            
 
Javelin Throw 8 & Under Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Nicholas Archuleta        09 STC                              12.01m      39-05 
      12.01m  9.17m  9.59m         
  2 Noah St. Clair            08 RRTC                             11.11m      36-05 
      11.11m  9.49m  11.06m         
  3 Jacob Escobedo            08 AAT                              11.06m      36-03 
      11.06m  9.57m  10.10m            
  4 Devin Dairsow             08 ATC                               8.84m      29-00 
      6.31m  8.84m  6.88m         
  5 Martin Roybal             08 RRTC                              8.67m      28-05 
      6.93m  8.67m  7.10m         
  6 Damian Sterling           09 RRTC                              5.68m      18-08 
      5.68m  FOUL  3.40m         
 
100 Meter Dash 9-10 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Levon Baldivia            07 UNANM                  15.14      14.98   1 
  2 Cameron Dyer              06 RRTC                   14.60      15.02   1 
  3 Brennan Grant             06 AV                     15.08      15.05   1 
  4 Jackson Fudge             06 UNANM                             15.55   5 
  5 Gabriel Luna              06 RRTC                   15.80      15.67   1 
  6 Latavius Morris           06 FTE                    15.45      15.74   1 
  7 Parker Schrock            07 RRTC                   15.83      15.78   1 
  8 Jarin Dennard             06 RRTC                   15.26      15.80   1 
  9 Jabsie Howard             06 IDT                               16.24   4 
 10 Jacob Gabaldon            07 STC                    15.78      16.30   1 
 11 Gary Borja III            06 JJTC                   16.47      16.40   2 
 12 Angelo Brito              06 RRTC                   16.48      16.47   2 
 13 Sebastian Lee             07 AAT                    15.92      16.55   2 
 14 Matthew Itomitsu          06 ATC                    16.94      16.71   3 
 15 Tysean Austin             06 MTC                    16.89      16.76   2 
 16 Aidyn Hoag                06 AAT                    17.11      16.80   3 
 17 Mario Archuleta Jr.       07 STC                    18.36      17.20   3 
 18 Isaiah Goree              07 STC                    17.06      17.39   3 
 19 Adriano Padilla           07 NMSOL                             17.67   4 
 20 Garrett Sandoval          06 AAT                    17.23      17.74   3 
 21 Donnie Slack              06 ATC                    17.01      17.77   3 
 22 Jeremiah Cook             06 ATF                               18.21   5 
 23 Kaleb Baron               07 AAT                               18.59   5 
 24 Carlos Barela             06 ATC                    17.89      19.08   3 
 25 Tony Henry                06 ATC                    19.31      19.31   4 
 26 Ezeqiel Abeyta            07 UNANM                             20.31   4 
 -- Brady Aragon              06 SOH                    18.43        DNS   4 
 -- Gerardo Molina            06 SOH                    17.26        DNS   3 
 -- Isaac Garcia              07 NMSOL                  20.22        DNS   4 
 -- Isaiah Yazzie             06 AAT                    16.33        DNS   2 
 -- Makai Sanchez             06 ATC                    16.46        DNS   2 
 -- Walter Monroe             06 SOH                    16.82        DNS   2 
 -- Dylan James               06 ATC                    15.93        DNS   2 
 
200 Meter Dash 9-10 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Levon Baldivia            07 UNANM                  32.20      31.76   1 
  2 Latavius Morris           06 FTE                    32.06      31.87   1 
  3 Gabriel Luna              06 RRTC                   32.61      32.09   1 
  4 Jackson Fudge             06 UNANM                             32.56   5 
  5 Parker Schrock            07 RRTC                   35.08      34.26   2 
  6 Gary Borja III            06 JJTC                   34.61      34.66   1 
  7 Jabsie Howard             06 IDT                               34.82   4 
  8 Logan Suazo               07 STC                    36.65      35.11   2 
  9 Angelo Brito              06 RRTC                   37.15      35.20   2 
 10 Matthew Itomitsu          06 ATC                    36.89      35.87   2 
 11 Aidyn Hoag                06 AAT                               35.90   4 
 12 Omarrion Kennedy          06 IDT                               36.04   5 
 13 Talan Herrera             06 UNANM                             36.06   4 
 14 Lincoln Cole              07 MTC                    36.75      36.52   2 
 15 Marius Hunter-Trujillo    07 STC                               36.71   5 
 16 Adriano Padilla           07 NMSOL                             36.79   5 
 17 Tysean Austin             06 MTC                    36.75      37.08   2 
 18 Garrett Sandoval          06 AAT                    38.08      37.46   3 
 19 Hope Cyuzuzo              06 IDT                               37.72   6 
 20 Carlos Barela             06 ATC                    39.24      38.71   3 
 21 Nikolas McDonald          07 JJTC                              39.22   4 
 22 Mario Archuleta Jr.       07 STC                    40.28      39.61   3 
 23 Kaleb Baron               07 AAT                               44.96   5 
 24 Michael Erikson           07 AAT                    43.39      47.37   3 
 -- Donnie Slack              06 ATC                    37.30        DNS   3 
 -- Isaiah Yazzie             06 AAT                    33.96        DNS   1 
 -- Jarin Dennard             06 RRTC                   32.74        DNS   1 
 -- Brady Aragon              06 SOH                                 DNS   6 
 -- Isaac Garcia              07 NMSOL                  49.70        DNS   4 
 -- Gerardo Molina            06 SOH                    39.32        DNS   3 
 -- Amani Black               06 IDT                                 DNS   6 
 -- Corbin Carreather         06 IDT                                 DNS   4 
 
400 Meter Dash 9-10 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Latavius Morris           06 FTE                  1:12.50    1:11.26   1 
  2 Orion Chavez              06 LOBO TC              1:11.40    1:12.07   1 
  3 Levon Baldivia            07 UNANM                1:15.60    1:16.56   1 
  4 Matthew Itomitsu          06 ATC                  1:22.20    1:17.34   2 
  5 Jarren Chino              07 WRC                  1:21.15    1:17.71   2 
  5 Logan Suazo               07 STC                             1:17.71   4 
  7 Aidyn Hoag                06 AAT                  1:21.13    1:17.91   2 
  8 Lincoln Cole              07 MTC                  1:19.13    1:18.08   1 
  9 William Fetz              06 AAT                  1:18.78    1:18.10   1 
 10 Adriano Padilla           07 NMSOL                           1:21.12   4 
 11 Andrew Bigelow            06 AAT                  1:29.44    1:21.19   3 
 12 Jacob Gabaldon            07 STC                  1:20.20    1:22.55   1 
 13 Marius Hunter-Trujillo    07 STC                  1:24.20    1:24.05   2 
 14 Isaiah Goree              07 STC                  1:22.00    1:25.72   2 
 15 Yared Miller              07 CTC                  1:22.10    1:26.69   2 
 16 Nikolas McDonald          07 JJTC                            1:30.51   3 
 17 Kaleb Baron               07 AAT                             1:33.38   3 
 18 Tony Henry                06 ATC                             1:57.23   3 
 -- Isaac Garcia              07 NMSOL                1:41.64        DNS   3 
 -- Cohen Midgett             06 NMSOL                1:29.80        DNS   3 
 -- Walter Monroe             06 SOH                                 DNS   4 
 
800 Meter Run 9-10 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Sterling Salter           07 LOBO TC              2:55.59    2:53.75   1 
  2 Jarren Chino              07 WRC                  3:12.05    2:53.96   1 
  3 Dallan Reed               06 CTC                  3:11.64    2:55.01   1 
  4 Andrew Bigelow            06 AAT                  2:57.39    2:55.26   1 
  5 Elias Vega-Diaz           07 NMSOL                2:58.79    2:59.47   1 
  6 Eneas Armijo              06 AAT                  3:05.67    3:03.39   1 
  7 Marcos Torres             06 AAT                  3:16.35    3:07.46   1 
  8 Solomon Parks             06 MTC                             3:22.29   2 
  9 Yared Miller              07 CTC                  3:12.25    3:25.36   1 
 10 Isaiah Ramos              06 CTC                  3:37.15    3:31.54   2 
 11 Cody Hanson               07 AAT                             3:40.68   2 
 -- Cohen Midgett             06 NMSOL                3:32.20        DNS   2 
 -- Orion Chavez              06 LOBO TC              2:42.23        DNS   1 
 -- Adriano Padilla           07 NMSOL                               DNS   2 
 
1500 Meter Run 9-10 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 William Fetz              06 AAT                  5:58.45    5:46.58  
  2 Sterling Salter           07 LOBO TC              5:55.64    5:47.67  
  3 Eneas Armijo              06 AAT                  6:15.72    6:03.38  
  4 Dallan Reed               06 CTC                  6:07.94    6:05.61  
  5 Marcos Torres             06 AAT                  6:37.73    6:27.98  
  6 Isaiah Ramos              06 CTC                             7:12.84  
  7 Cody Hanson               07 AAT                             8:35.77  
 -- Adriano Padilla           07 NMSOL                               DNS  
 -- Elias Vega-Diaz           07 NMSOL                6:06.27        DNS  
 -- Orion Chavez              06 LOBO TC              5:42.74        DNS  
 -- Jarren Chino              07 WRC                                 DNS  
 
4x100 Meter Relay 9-10 Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 RIO RANCHO TRACK CLUB  'A'                          59.70      59.29  
     1) Parker Schrock 07               2) Gabriel Luna 06                
     3) Isaiah Parrish 06               4) Cameron Dyer 06                
 -- INTERNATIONAL DISTRICT TRACK  'A'                                DNS  
     1) Omarrion Kennedy 06             2) Corbin Carreather 06           
     3) Hope Cyuzuzo 06                 4) Amani Black 06                 
 
High Jump 9-10 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Antonio Trujillo          07 UNANM                  1.05m      1.05m    3-05.25 
     0.85 0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 
        O    O    O    O   XO  XXX 
  2 Sebastian Lee             07 AAT                    1.00m      1.00m    3-03.25 
     0.85 0.90 0.95 1.00 1.05 
        P    O    O   XO  XXX 
 -- Walter Monroe             06 SOH                                 DNS            
 
Long Jump 9-10 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Cameron Dyer              06 RRTC                   3.75m      3.72m   12-02.50 
      3.69m  3.72m  3.55m           
  2 Andrew Bigelow            06 AAT                    3.64m      3.64m   11-11.50 
      3.64m  3.60m  FOUL            
  3 Sebastian Lee             07 AAT                    3.65m      3.54m   11-07.50 
      3.37m  FOUL  3.54m           
  4 Jarin Dennard             06 RRTC                   3.56m      3.47m   11-04.75 
      FOUL  3.47m  FOUL            
  5 Jackson Fudge             06 UNANM                             3.45m   11-04.00 
      3.37m  3.44m  3.45m            
  6 Lincoln Cole              07 MTC                    3.48m      3.38m   11-01.25 
      3.29m  3.38m  3.24m            
  7 Jacob Gabaldon            07 STC                               3.36m   11-00.25 
      FOUL  FOUL  3.36m            
  8 Logan Suazo               07 STC                    3.57m      3.33m   10-11.25 
      3.33m  3.29m  FOUL            
  8 Dylan James               06 ATC                    3.48m      3.33m   10-11.25 
      3.33m                  
 10 Corbin Carreather         06 IDT                    3.33m      3.29m   10-09.50 
      3.13m  3.29m  FOUL            
 11 Jabsie Howard             06 IDT                               3.18m   10-05.25 
      3.18m  2.50m  2.77m            
 12 Hope Cyuzuzo              06 IDT                    2.97m      2.95m    9-08.25 
      2.95m  2.93m  2.35m           
 13 Antonio Trujillo          07 UNANM                  2.73m      2.93m    9-07.50 
      2.79m  2.73m  2.93m            
 14 Yared Miller              07 CTC                               2.85m    9-04.25 
      2.55m  2.45m  2.85m           
 15 Tysean Austin             06 MTC                    2.94m      2.82m    9-03.00 
      FOUL  FOUL  2.82m           
 15 Omarrion Kennedy          06 IDT                               2.82m    9-03.00 
      FOUL  2.70m  2.82m            
 17 Isaiah Goree              07 STC                    2.69m      2.81m    9-02.75 
      2.75m  2.72m  2.81m            
 18 Marius Hunter-Trujillo    07 STC                    2.66m      2.80m    9-02.25 
      2.38m  2.53m  2.80m            
 19 Nikolas McDonald          07 JJTC                              2.50m    8-02.50 
      FOUL  FOUL  2.50m            
 20 Tony Henry                06 ATC                    1.94m      2.42m    7-11.25 
      2.18m  2.37m  2.42m            
 21 Jon Baca                  06 STC                               2.22m    7-03.50 
      2.19m  2.22m  1.59m           
 22 Ezeqiel Abeyta            07 UNANM                             2.05m    6-08.75 
      1.99m  2.05m  1.83m            
 23 William Fetz              06 AAT                    2.26m      1.89m    6-02.50 
      1.50m  1.75m  1.89m            
 24 Isaiah Ramos              06 CTC                               1.86m    6-01.25 
      FOUL  FOUL  1.86m            
 -- Gary Borja III            06 JJTC                   3.41m       FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL           
 -- Garrett Sandoval          06 AAT                    2.57m        DNS            
 -- Isaiah Parrish            06 RRTC                   3.36m        DNS            
 -- Isaiah Yazzie             06 AAT                    2.91m        DNS            
 -- Brady Aragon              06 SOH                    2.97m        DNS            
 -- Gerardo Molina            06 SOH                    3.14m        DNS            
 -- Makai Sanchez             06 ATC                    3.32m        DNS            
 -- Amani Black               06 IDT                    2.61m        DNS            
 
Shot Put 6 lb. 9-10 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Jon Baca                  06 STC                    6.17m      6.11m   20-00.50 
      5.82m  5.54m  6.11m         
  2 Carlos Barela             06 ATC                    5.69m      5.77m   18-11.25 
      5.77m  5.67m  5.29m         
  3 Donnie Slack              06 ATC                    5.58m      5.58m   18-03.75 
      FOUL  5.58m  5.47m         
  4 Solomon Parks             06 MTC                    5.48m      5.04m   16-06.50 
      4.86m  5.04m  4.45m         
  5 Michael Erikson           07 AAT                    3.02m      4.24m   13-11.00 
      4.24m  3.33m  3.30m            
 -- Jeremiah Cook             06 ATF                                 DNS            
 -- Dylan James               06 ATC                    5.75m        DNS            
 -- Makai Sanchez             06 ATC                    5.96m        DNS            
 
Javelin Throw 300g 9-10 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Antonio Trujillo          07 UNANM                 19.61m     18.85m      61-10 
      18.85m  FOUL  18.70m           
  2 Solomon Parks             06 MTC                   16.45m     16.03m      52-07 
      15.95m  11.19m  16.03m         
  3 Mario Archuleta Jr.       07 STC                   14.00m     14.94m      49-00 
      8.55m  9.09m  14.94m         
  4 Jon Baca                  06 STC                   19.03m     14.37m      47-02 
      12.70m  14.37m  11.84m         
  5 Angelo Brito              06 RRTC                  16.72m     14.07m      46-02 
      12.75m  14.07m  11.90m         
  6 Marcos Torres             06 AAT                              13.10m      43-00 
      12.65m  12.52m  13.10m         
  7 Eneas Armijo              06 AAT                   17.95m     12.25m      40-02 
      11.30m  12.25m  FOUL         
  8 Jeremiah Cook             06 ATF                              10.71m      35-02 
      10.71m  9.25m  9.52m            
  9 Michael Erikson           07 AAT                    6.57m      6.70m      22-00 
      4.12m  6.70m  3.72m         
 
100 Meter Dash 11-12 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Bersisa Burdick           05 ATC                    12.78      13.26   1 
  2 Kaden Valdez              04 AV                     13.90      14.10   1 
  3 Marcus Wilson             05 FTE                    13.84      14.31   1 
  4 Christian Maestas         05 JJTC                   14.29      14.59   1 
  5 Marquise Renfro           05 STC                    14.42      14.65   1 
  6 Tristan Zuyderwyk         05 LOBO TC                14.87      14.74   2 
  7 Brent Miller              04 MTC                               14.87   4 
  8 Jubalani Cooper           05 STC                    14.60      14.92   1 
  9 Daniel Kupcho             05 SFE                    14.84      14.93   2 
 10 Dominic Esparza           04 AV                     14.39      15.11   1 
 11 Nikolas Segura            05 STC                               15.25   5 
 12 Jameer Meadows            04 MTC                    15.48      15.31   3 
 13 Davante Ponder            04 STC                    15.79      15.34   3 
 14 Christopher Johnson       05 STC                    15.04      15.37   2 
 15 Jesus Martinez            04 STC                    15.28      15.53   2 
 16 Darrien Ikeda             04 AAT                    15.68      15.58   3 
 17 Jessiah Russ              05 RRTC                   15.97      15.92   3 
 18 Alex Nezar                04 NMSOL                  16.21      16.14   3 
 19 Brandon Boling            05 ATC                    16.69      16.29   3 
 20 Ethan Dodd                05 RRTC                   15.34      16.35   2 
 21 Gabriel Freeman           05 AV                     16.48      16.71   3 
 22 Cameron Montoya           05 AV                     16.27      16.78   3 
 23 Santos Sisneros           04 SOH                               16.84   5 
 24 Adam Aguilar              05 SOH                               17.07   4 
 25 Patrick Rodriguez         05 UNANM                             17.58   5 
 26 LaRoyce Try               05 STC                    18.25      18.22   4 
 -- Joshua Otero              04 NMSOL                  15.28        DNS   2 
 -- Richard Baca              05 SOH                                 DNS   4 
 -- Hunter Roswold            04 ATC                                 DNS   4 
 -- Tristan Cordova           05 AV                     15.08        DNS   2 
 -- Terell Garcia             05 STC                                 DNS   4 
 -- Ali Abdullah              05 SOH                    14.76        DNS   1 
 -- Elijah Rivera             05 MTC                    14.96        DNS   2 
 
200 Meter Dash 11-12 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Bersisa Burdick           05 ATC                    27.24      26.94   1 
  2 Marcus Wilson             05 FTE                    28.22      28.13   1 
  3 Ben Miller                04 UNANM                  28.42      28.23   1 
  4 Kaden Valdez              04 AV                                29.00   5 
  5 Gabriel Ball              04 AAT                    30.60      29.41   1 
  6 Christian Maestas         05 JJTC                   31.07      29.45   2 
  7 Dustin Bryant             04 UNANM                  29.98      29.54   1 
  8 Marquise Renfro           05 STC                    30.66      30.03   2 
  9 Dominic Esparza           04 AV                     29.68      30.38   1 
 10 Daniel Kupcho             05 SFE                    30.63      30.47   2 
 11 Joshua Otero              04 NMSOL                  31.18      30.58   2 
 12 Patrick Torres            04 STC                               30.79   6 
 12 Brent Miller              04 MTC                               30.79   6 
 14 Christopher Johnson       05 STC                    31.43      31.00   3 
 15 Jubalani Cooper           05 STC                    31.24      31.09   3 
 16 Mekhi Aragon              05 JJTC                   32.61      31.47   3 
 17 Jameer Meadows            04 MTC                    31.41      31.55   3 
 18 Nikolas Segura            05 STC                    30.81      31.90   2 
 19 Tristan Cordova           05 AV                     31.97      31.91   3 
 20 Darrien Ikeda             04 AAT                    32.96      32.69   3 
 21 Dontae' Hollins           05 STC                    35.85      33.86   4 
 22 Ethan Dodd                05 RRTC                   34.30      34.07   4 
 23 Jack Foutz                05 NMSOL                             34.97   5 
 24 Miles Fakes               04 NMSOL                             35.12   4 
 25 Cameron Montoya           05 AV                                36.49   5 
 26 Corey Duncan              05 UNANM                             37.04   6 
 27 Santos Sisneros           04 SOH                    34.28      37.63   4 
 28 LaRoyce Try               05 STC                    39.00      38.85   4 
 -- Richard Baca              05 SOH                                 DNS   5 
 -- Hunter Roswold            04 ATC                    33.06        DNS   4 
 -- Ali Abdullah              05 SOH                                 DNS   5 
 -- Elijah Rivera             05 MTC                    30.74        DNS   2 
 
400 Meter Dash 11-12 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Bersisa Burdick           05 ATC                    57.42      58.89   1 
  2 Marcus Wilson             05 FTE                  1:01.01    1:01.60   1 
  3 Ben Miller                04 UNANM                1:05.10    1:04.21   1 
  4 Aidan Romero              04 ATC                  1:08.90    1:07.60   1 
  5 Joshua Otero              04 NMSOL                1:09.27    1:08.33   1 
  6 Jacob Sena                04 STC                  1:08.95    1:10.46   1 
  7 Mekhi Aragon              05 JJTC                 1:16.30    1:13.16   2 
  8 Patrick Torres            04 STC                             1:13.32   3 
  9 Diego Martinez            05 SOH                  1:13.49    1:14.04   2 
 10 Elijah Aragon             05 STC                             1:14.29   4 
 11 Jaydin Stevens            04 STC                  1:17.40    1:14.53   2 
 12 Dontae' Hollins           05 STC                  1:19.00    1:16.23   3 
 13 Miguel Sena               04 STC                  1:13.42    1:18.30   2 
 14 Miles Fakes               04 NMSOL                1:16.94    1:19.84   2 
 15 Alex Nezar                04 NMSOL                1:21.57    1:20.36   3 
 16 Corey Duncan              05 UNANM                           1:21.40   3 
 17 Chance Challacombe        04 UNANM                           1:22.94   3 
 18 Colton Plant              05 SOH                             1:23.31   4 
 19 Santos Sisneros           04 SOH                             1:23.70   4 
 20 Isaiah Gutierrez          04 NMSOL                1:27.24    1:26.98   3 
 -- Hunter Roswold            04 ATC                  1:15.83        DNS   2 
 
800 Meter Run 11-12 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Sammy Yassin              05 AAT                  2:58.78       0.50   1 
  2 Aidan Romero              04 ATC                             2:38.55   2 
  3 Elijah Aragon             05 STC                  2:40.59    2:42.73   1 
  4 Blayne Howell             05 AV                   2:43.33    2:45.99   1 
  5 Gordon Lee                05 NMSOL                           2:51.88   2 
  6 Jaydin Stevens            04 STC                             2:52.05   2 
  7 Jack Foutz                05 NMSOL                2:41.74    2:53.75   1 
  8 Miguel Sena               04 STC                  2:56.82    2:57.32   1 
  9 Zack Green                04 RRTC                            3:00.12   2 
 10 Cruz Sanchez              05 CTC                  3:08.30    3:01.64   1 
 11 Diego Martinez            05 SOH                             3:09.25   2 
 12 Brandon Boling            05 ATC                             3:13.41   2 
 13 Justin Jones              05 AAT                  3:06.31    3:14.42   1 
 14 Patrick Rodriguez         05 UNANM                           3:21.51   2 
 15 K'Lijah Tsosie            05 WRC                  3:33.64    3:25.40   1 
 16 Colton Plant              05 SOH                             3:26.09   2 
 17 Isaiah Gutierrez          04 NMSOL                3:26.26    3:27.22   1 
 18 Mario Roybal              05 RRTC                 3:20.90    3:48.05   1 
 
1500 Meter Run 11-12 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Aidan Romero              04 ATC                  5:21.70    5:21.93  
  2 Michael Kulek             04 AAT                  5:27.25    5:24.76  
  3 Jack Foutz                05 NMSOL                5:46.44    5:35.44  
  4 Gordon Lee                05 NMSOL                5:45.76    5:35.51  
  5 Miguel Adame              05 STC                  5:59.74    5:37.63  
  6 Cody Toya                 04 NMSOL                           5:42.18  
  7 Sammy Yassin              05 AAT                  6:22.01    6:05.49  
  8 Cruz Sanchez              05 CTC                             6:15.72  
  9 Justin Jones              05 AAT                  6:32.53    6:59.36  
 10 K'Lijah Tsosie            05 WRC                  7:38.67    7:13.51  
 -- Isaac Salazar             05 AAT                  5:39.53        DNS  
 
3000 Meter Run 11-12 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Michael Kulek             04 AAT                 10:57.00   11:24.02  
  2 Isaac Salazar             05 AAT                            11:44.40  
  3 Cody Toya                 04 NMSOL               12:07.82   12:29.93  
 
80 Meter Hurdles 11-12 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Gabriel Trujillo          04 UNANM                  14.91      15.14  
  2 Chance Challacombe        04 UNANM                  19.03      18.01  
  3 Daymon Lujan              04 UNANM                             18.08  
 
4x100 Meter Relay 11-12 Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 SOLDIERS TRACK CLUB  'A'                            55.76      57.95  
     1) Christopher Johnson 05          2) Davante Ponder 04              
     3) Jacob Sena 04                   4) Jesus Martinez 04              
  2 RIO RANCHO TRACK CLUB  'A'                                     59.30  
     1) Zack Green 04                   2) Austin Kressin 04              
     3) Jessiah Russ 05                 4) Ethan St. Clair 04             
 -- SONS OF HERMES  'A'                               1:00.39         DQ  
     1) Ali Abdullah 05                 2) Adam Aguilar 05                
     3) Diego Martinez 05               4) Colton Plant 05                
 
4x400 Meter Relay 11-12 Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 SOLDIERS TRACK CLUB  'A'                          5:15.14    5:11.48  
     1) Elijah Aragon 05                2) Jacob Sena 04                  
     3) Miguel Sena 04                  4) Miguel Adame 05                
  2 ALBUQUERQUE ATHLETICS TRACK  'A'                  4:39.66    5:39.76  
     1) Sammy Yassin 05                 2) Justin Jones 05                
     3) Isaac Salazar 05                4) Michael Kulek 04               
 
High Jump 11-12 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Gabriel Ball              04 AAT                    1.55m      1.50m    4-11.00 
     1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 
        P    P    P    P    P    P    O   XO    O   XO  XXX 
  2 Dustin Bryant             04 UNANM                  1.50m      1.45m    4-09.00 
     1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 
        P    P    P    P    P    O    O   XO    O  XXX 
  3 Gabriel Trujillo          04 UNANM                  1.35m      1.40m    4-07.00 
     1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 
        P    P    P    O    O    O    O    O  XXX 
  4 Kaden Valdez              04 AV                     1.40m     J1.40m    4-07.00 
     1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 
        P    P    P    P    O    O    O   XO  XXX 
  5 Chance Challacombe        04 UNANM                  1.20m      1.15m    3-09.25 
     1.05 1.10 1.15 1.20 
        P    O   XO  XXX 
  6 Blayne Howell             05 AV                     1.15m      1.05m    3-05.25 
     1.05 
        O 
 
Long Jump 11-12 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Marquise Renfro           05 STC                    4.35m      4.65m   15-03.25 
      4.54m  4.65m  FOUL          
  2 Dustin Bryant             04 UNANM                  4.76m      4.61m   15-01.50 
      4.61m  4.42m  FOUL           
  3 Tristan Zuyderwyk         05 LOBO TC                4.29m      4.55m   14-11.25 
      4.55m  4.37m  4.40m          
  4 Jameer Meadows            04 MTC                    3.56m      4.12m   13-06.25 
      3.84m  FOUL  4.12m           
  5 Gabriel Ball              04 AAT                    4.45m      4.11m   13-06.00 
      4.02m  4.11m  3.96m           
  6 Patrick Torres            04 STC                    4.10m      4.05m   13-03.50 
      3.94m  4.05m  FOUL          
  7 Dominic Esparza           04 AV                     4.18m      4.02m   13-02.25 
      4.02m  3.47m  3.90m           
  8 Ben Miller                04 UNANM                  4.07m      4.00m   13-01.50 
      FOUL  FOUL  4.00m           
  9 Austin Kressin            04 RRTC                   3.68m      3.79m   12-05.25 
      3.79m  3.30m  3.65m          
 10 Darrien Ikeda             04 AAT                    3.67m      3.74m   12-03.25 
      3.74m  FOUL  FOUL           
 11 Brent Miller              04 MTC                               3.72m   12-02.50 
      3.63m  3.34m  3.72m            
 12 Mekhi Aragon              05 JJTC                   3.66m      3.65m   11-11.75 
      3.36m  3.46m  3.65m           
 13 Zack Green                04 RRTC                   3.53m      3.60m   11-09.75 
      3.45m  3.58m  3.60m           
 14 Jubalani Cooper           05 STC                    3.64m      3.54m   11-07.50 
      FOUL  3.54m  FOUL           
 15 Joshua Otero              04 NMSOL                             3.50m   11-05.75 
      FOUL  3.50m  FOUL           
 16 Brandon Boling            05 ATC                               3.46m   11-04.25 
      2.79m  3.40m  3.46m           
 17 Jessiah Russ              05 RRTC                   3.21m     J3.46m   11-04.25 
      3.29m  3.46m  3.03m           
 18 K'Lijah Tsosie            05 WRC                    3.05m      3.28m   10-09.25 
      3.25m  FOUL  3.28m          
 19 Ethan St. Clair           04 RRTC                   3.18m      3.24m   10-07.75 
      3.08m  3.02m  3.24m           
 20 Tristan Cordova           05 AV                     3.30m      3.14m   10-03.75 
      3.11m  3.14m  FOUL           
 21 Patrick Rodriguez         05 UNANM                             2.94m    9-07.75 
      FOUL  2.85m  2.94m           
 22 Mario Roybal              05 RRTC                   2.60m      2.42m    7-11.25 
      2.38m  2.42m  FOUL           
 23 Trevor Moore              05 UNANM                  2.33m      1.83m    6-00.00 
      1.74m  FOUL  1.83m           
 -- Gabriel Freeman           05 AV                     3.36m       FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL          
 -- Christian Maestas         05 JJTC                   4.42m       FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL           
 -- Richard Baca              05 SOH                                 DNS            
 -- Adam Aguilar              05 SOH                                 DNS            
 -- Elijah Rivera             05 MTC                    3.79m        DNS            
 
Shot Put 6 lb. 11-12 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Benen Lee                 04 UNANM                 10.20m     10.48m   34-04.75 
      10.45m  10.24m  10.48m            
  2 Daymon Lujan              04 UNANM                             8.25m   27-01.00 
      7.97m  8.25m  7.49m            
  3 Alex Nezar                04 NMSOL                  7.59m      8.17m   26-09.75 
      8.17m  7.65m  7.33m            
  4 Darrian Smith             05 IDT                    7.56m      7.50m   24-07.25 
      6.76m  7.40m  7.50m            
  5 Abram Smith-Bernhard      05 AOC                    7.95m      7.48m   24-06.50 
      7.35m  7.48m  7.14m            
  6 Diego Torres              04 STC                    7.65m      7.38m   24-02.50 
      7.35m  7.28m  7.38m            
  7 Miles Fakes               04 NMSOL                  7.43m      7.17m   23-06.25 
      6.86m  6.89m  7.17m            
  8 Austin Kressin            04 RRTC                   5.81m      6.25m   20-06.25 
      6.12m  6.14m  6.25m            
  9 Ethan St. Clair           04 RRTC                   4.86m      4.72m   15-06.00 
      4.63m  4.72m  4.65m            
 -- Terell Garcia             05 STC                    4.70m        DNS            
 
Discus Throw 1kg 11-12 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Daymon Lujan              04 UNANM                            19.58m      64-03 
      16.65m  13.31m  19.58m            
  2 Darrian Smith             05 IDT                   19.23m     18.17m      59-07 
      18.17m  17.23m  FOUL            
  3 Diego Torres              04 STC                   17.39m     17.77m      58-04 
      14.25m  17.77m  17.29m            
  4 Abram Smith-Bernhard      05 AOC                   18.42m     17.25m      56-07 
      17.25m  FOUL  15.06m            
 -- Gordon Lee                05 NMSOL                               DNS            
 -- Benen Lee                 04 UNANM                 17.50m        DNS            
 
Javelin Throw 300g 11-12 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Gabriel Trujillo          04 UNANM                 34.51m     29.70m      97-05 
      28.33m  29.70m  FOUL         
  2 Nikolas Segura            05 STC                   24.06m     27.99m      91-10 
      27.99m  27.75m  21.66m         
  3 Jozaiah Turtle-Morales    05 AAT                   25.86m     24.60m      80-08 
      24.60m  23.46m  20.21m         
  4 Abram Smith-Bernhard      05 AOC                   20.49m     23.79m      78-01 
      21.02m  23.30m  23.79m         
  5 Jaydin Stevens            04 STC                              23.78m      78-00 
      23.43m  23.78m  19.41m         
  6 Miguel Adame              05 STC                   18.52m     23.09m      75-09 
      21.84m  23.09m  22.98m         
  7 Dontae' Hollins           05 STC                   25.10m     21.62m      70-11 
      21.62m  20.81m  11.63m         
  8 Davante Ponder            04 STC                   23.27m     21.15m      69-05 
      15.59m  21.15m  18.08m         
  9 LaRoyce Try               05 STC                   17.80m     20.78m      68-02 
      19.41m  19.51m  20.78m         
 10 Jesus Martinez            04 STC                   27.82m     20.65m      67-09 
      20.65m  12.13m  15.00m           
 11 Diego Torres              04 STC                   17.96m     14.40m      47-03 
      9.58m  13.16m  14.40m         
 12 Mario Roybal              05 RRTC                              9.93m      32-07 
      9.70m  9.93m  9.93m            
 -- Daniel Kupcho             05 SFE                                 DNS            
 -- Benen Lee                 04 UNANM                               DNS            
 -- Terell Garcia             05 STC                   14.94m        DNS            
 -- Ethan Dodd                05 RRTC                  25.93m        DNS            
 
1500 Meter Race Walk 11-12 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jozaiah Turtle-Morales    05 AAT                 12:03.93   11:16.62  
 
100 Meter Dash 13-14 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Omari'Kiseanm Ansley      02 IDT                               12.45   2 
  2 Isaiah Griffin            02 SOH                               12.83   3 
  3 Demetrio Perea            02 SOH                    13.71      13.15   1 
  4 Dylan Lee                 03 AAT                    13.15      13.34   1 
  5 Brett Davis               03 IDT                               13.52   3 
  6 Kevin Ortega              02 SOH                               13.54   2 
  7 Marco Ybarra              03 RRTC                   13.18      13.64   1 
  8 Elijah Goree              03 STC                    13.21      13.96   1 
  9 Tajun Austin              03 MTC                    14.09      14.19   1 
 10 Cencir Bacote             02 IDT                    14.54      14.48   1 
 11 Philip Alexander          02 SFE                               14.61   3 
 12 Isaiah Garcia             03 MTC                    14.48      14.90   1 
 13 Antwaan Wilson            03 MTC                    14.52      15.09   1 
 14 Kian Kauzlaric            03 AAT                    22.60      22.00   2 
 -- Christopher Burdick       02 ATC                                 DNS   2 
 -- Demetrius Banks           02 SOH                                 DNS   3 
 -- Aidan Duron               02 AV                     14.80        DNS   2 
 -- Gabriel Smith             03 NMSOL                  16.38        DNS   2 
 -- Jimmy Baca                03 SOH                    15.75        DNS   2 
 -- Roland Zhang              02 AAT                    15.97        DNS   2 
 -- Bonheul Mugisha           03 IDT                                 DNS   3 
 
200 Meter Dash 13-14 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Omari'Kiseanm Ansley      02 IDT                               25.28   4 
  2 Demetrio Perea            02 SOH                    27.92      27.23   1 
  3 Kevin Ortega              02 SOH                               27.66   4 
  4 Hadley Beaty              03 AAT                    27.89      27.74   1 
  5 Brendyn Hoag              03 AAT                               28.20   3 
  6 Elijah Goree              03 STC                    28.45      28.24   1 
  7 Antonio Avila             03 UNANM                             28.35   4 
  8 Brett Davis               03 IDT                               28.41   3 
  9 Tajun Austin              03 MTC                    30.17      29.54   2 
 10 James Jenkins             03 ATF                    30.36      29.56   2 
 11 Robert Beal               03 UNANM                  29.95      29.84   2 
 12 Philip Alexander          02 SFE                               29.87   3 
 12 Cencir Bacote             02 IDT                               29.87   3 
 14 Antwaan Wilson            03 MTC                    30.69      31.01   2 
 -- Bonheul Mugisha           03 IDT                                 DNS   3 
 -- Marco Ybarra              03 RRTC                   28.52        DNS   1 
 -- Roland Zhang              02 AAT                    36.38        DNS   2 
 -- Isaiah Griffin            02 SOH                                 DNS   3 
 -- Christopher Burdick       02 ATC                                 DNS   4 
 -- Jimmy Baca                03 SOH                                 DNS   4 
 -- Brandon Padilla           02 ATF                    27.62        DNS   1 
 -- Dylan Lee                 03 AAT                    28.52        DNS   1 
 -- Gabriel Smith             03 NMSOL                  37.30        DNS   2 
 
400 Meter Dash 13-14 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Cameron Lee               02 NMSOL                1:01.59      59.34   1 
  2 Demetrio Perea            02 SOH                  1:02.31      59.50   1 
  3 Hadley Beaty              03 AAT                  1:02.09    1:01.40   1 
  4 Brendyn Hoag              03 AAT                             1:03.39   4 
  5 Kevin Ortega              02 SOH                             1:04.13   3 
  6 Vadin Chavez              03 AV                   1:05.60    1:04.23   1 
  7 Elijah Goree              03 STC                  1:04.30    1:06.61   1 
  8 Robert Beal               03 UNANM                1:06.17    1:06.71   2 
  9 Kieran Cordova            03 AV                   1:05.50    1:08.14   1 
 10 Isaiah Garcia             03 MTC                             1:09.55   4 
 11 James Jenkins             03 ATF                             1:10.24   3 
 12 Brendan Ellsworth         03 RRTC                 1:08.44    1:12.58   2 
 13 Gustav Bourdon            03 AAT                  1:18.90    1:22.13   2 
 -- Jacob Howes               02 AV                                  DNS   4 
 -- Christopher Burdick       02 ATC                                 DNS   3 
 -- Aidan Duron               02 AV                                  DNS   4 
 -- Jonah Perea               02 AV                                  DNS   3 
 -- Nathan Roberts            02 AAT                  1:13.64        DNS   2 
 -- Gabriel Smith             03 NMSOL                1:21.60        DNS   2 
 -- Roland Zhang              02 AAT                  1:22.22        DNS   3 
 -- Brandon Padilla           02 ATF                                 DNS   3 
 -- Jimmy Baca                03 SOH                  1:15.32        DNS   2 
 
800 Meter Run 13-14 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Brandon Howell            03 AV                   2:20.74    2:26.41  
  2 Brendan Ellsworth         03 RRTC                 2:50.10    2:48.97  
  3 Robert Beal               03 UNANM                           2:49.37  
  4 Gustav Bourdon            03 AAT                  2:53.41    2:49.75  
  5 Lucas Montoya             03 NMSOL                2:49.22    2:52.52  
  6 Eliot Hunter              03 CTC                  3:53.37    3:27.10  
 -- Brandon Padilla           02 ATF                                 DNS  
 -- Christopher Burdick       02 ATC                                 DNS  
 -- Cameron Lee               02 NMSOL                2:24.78        DNS  
 -- Oliver Pilon              02 LOBO TC              2:24.85        DNS  
 -- Nathaniel Martinez-Crook  03 NMSOL                2:47.10        DNS  
 
1500 Meter Run 13-14 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Cameron Lee               02 NMSOL                5:10.75    5:09.39  
  2 Lucas Montoya             03 NMSOL                           6:31.31  
  3 Eliot Hunter              03 CTC                  7:40.85    7:16.77  
 -- Nathaniel Martinez-Crook  03 NMSOL                5:44.21        DNS  
 -- Oliver Pilon              02 LOBO TC              5:02.12        DNS  
 
3000 Meter Run 13-14 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Lucas Futey               02 CTC                 10:36.40   11:05.70  
 -- Oliver Pilon              02 LOBO TC                             DNS  
 
100 Meter Hurdles 13-14 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Antonio Avila             03 UNANM                  17.71      16.94  
 -- Nathan Roberts            02 AAT                    21.15        DNS  
 -- Gabriel Smith             03 NMSOL                               DNS  
 
4x100 Meter Relay 13-14 Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
 -- INTERNATIONAL DISTRICT TRACK  'A'                                DNS  
     1) Omari'Kiseanm Ansley 02         2) Cencir Bacote 02               
     3) Brett Davis 03                  4) Bonheul Mugisha 03             
 
High Jump 13-14 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Brandon Howell            03 AV                     1.45m      1.50m    4-11.00 
     1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.53 
        P    P    O    O    O    O    O  XXO   XO  XXX 
  2 Antonio Avila             03 UNANM                  1.45m      1.45m    4-09.00 
     1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 
        P    P    P    P   XO    O  XXO   XO  XXX 
  3 Brendyn Hoag              03 AAT                    1.45m      1.40m    4-07.00 
     1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 
        P    P    P    O    O   XO    O  XXX 
  4 James Jenkins             03 ATF                    1.40m      1.35m    4-05.00 
     1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 
        P    P    O    O    O    O  XXX 
  5 Dylan Lee                 03 AAT                    1.45m     J1.35m    4-05.00 
     1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 
        P    P    P    P   XO    O    P  XXX 
  6 Kezeiah Preciado          03 AV                     1.25m      1.30m    4-03.25 
     1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 
        O   XO    O    O   XO  XXX 
 -- Demetrio Perea            02 SOH                                 DNS            
 -- Nathan Roberts            02 AAT                    1.25m        DNS            
 
Long Jump 13-14 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Antonio Avila             03 UNANM                  4.81m      4.94m   16-02.50 
      4.66m  4.94m  4.89m           
  2 Brendyn Hoag              03 AAT                    5.12m      4.92m   16-01.75 
      FOUL  4.66m  4.92m            
  3 Dylan Lee                 03 AAT                    5.13m      4.77m   15-07.75 
      FOUL  FOUL  4.77m            
  4 Vadin Chavez              03 AV                     4.46m      4.63m   15-02.25 
      4.63m  4.41m  4.54m            
  5 Marco Ybarra              03 RRTC                   4.64m      4.57m   15-00.00 
      4.57m  4.55m  FOUL            
  6 Hadley Beaty              03 AAT                    4.76m      4.48m   14-08.50 
      4.15m  4.48m  FOUL            
  7 Kieran Cordova            03 AV                                4.42m   14-06.00 
      4.42m  4.11m  4.28m           
  8 Isaiah Garcia             03 MTC                    4.14m      4.18m   13-08.75 
      3.70m  4.00m  4.18m           
  9 Tajun Austin              03 MTC                               4.12m   13-06.25 
      4.12m  FOUL  FOUL           
 10 Elijah Goree              03 STC                    4.30m      4.04m   13-03.25 
      4.04m  FOUL  FOUL           
 11 Brendan Ellsworth         03 RRTC                   3.55m      4.01m   13-02.00 
      4.01m  3.96m  3.90m            
 12 Kezeiah Preciado          03 AV                                3.95m   12-11.50 
      3.95m  3.72m  3.72m            
 13 Philip Alexander          02 SFE                    3.29m      3.75m   12-03.75 
      3.29m  3.60m  3.75m           
 14 Jaden Mifsud              02 SFE                               3.74m   12-03.25 
      3.52m  3.54m  3.74m           
 15 Gustav Bourdon            03 AAT                    2.98m      3.01m    9-10.50 
      3.01m  2.75m  2.80m           
 16 Kian Kauzlaric            03 AAT                    1.67m      1.36m    4-05.50 
      1.36m  1.26m  1.35m           
 -- Antwaan Wilson            03 MTC                    4.13m       FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL            
 -- Jonah Perea               02 AV                                  DNS            
 -- Roland Zhang              02 AAT                    2.55m        DNS            
 -- Nathan Roberts            02 AAT                    4.30m        DNS            
 -- Kevin Ortega              02 SOH                                 DNS            
 -- Jimmy Baca                03 SOH                    3.76m        DNS            
 -- Bonheul Mugisha           03 IDT                                 DNS            
 -- Gabriel Smith             03 NMSOL                  3.83m        DNS            
 
Shot Put 4kg 13-14 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Teagun Glenn              02 UNANM                            13.85m   45-05.25 
      13.14m  13.02m  13.85m            
  2 Jaden Mifsud              02 SFE                               7.95m   26-01.00 
      7.86m  7.95m  7.70m           
 -- Marco Ybarra              03 RRTC                                DNS            
 -- Ryan Garcia               03 CTC                    9.61m        DNS            
 
Discus Throw 1kg 13-14 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Teagun Glenn              02 UNANM                            47.07m     154-05 
      46.13m  47.07m  FOUL          
  2 Jaden Mifsud              02 SFE                              26.45m      86-09 
      FOUL  FOUL  26.45m           
  3 Ryan Garcia               03 CTC                   28.27m     25.44m      83-05 
      23.86m  25.32m  25.44m           
 
Javelin Throw 600g 13-14 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Ryan Garcia               03 CTC                   26.69m     24.54m      80-06 
      22.22m  23.59m  24.54m            
  2 Philip Alexander          02 SFE                   20.75m     21.42m      70-03 
      14.78m  FOUL  21.42m         
  3 Hadley Beaty              03 AAT                   14.51m     16.40m      53-10 
      12.80m  16.40m  15.62m         
  4 Cameron Lee               02 NMSOL                 18.02m     15.71m      51-06 
      15.71m  15.30m  15.57m         
  5 Gustav Bourdon            03 AAT                   10.08m     10.80m      35-05 
      10.80m  7.84m  10.18m         
  6 Kian Kauzlaric            03 AAT                    5.75m      8.20m      26-11 
      6.40m  4.64m  8.20m            
 -- Jaden Mifsud              02 SFE                                 DNS            
 -- Teagun Glenn              02 UNANM                               DNS            
 
100 Meter Dash 15-16 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Christian Monsalve        01 ATF                               11.89  
  2 Isaac Chavez              01 ATF                    12.54      12.40  
  3 Marcos Mendez             00 UNANM                             12.42  
  4 Evan Dougan               00 AAT                    12.93      13.19  
  5 Jaylen Quinones           01 STC                               13.72  
  6 Izayah Williams           01 FTE                    13.91      13.73  
  7 Zach Edward               01 IDT                    15.82      15.74  
 -- Darren Romero             01 SOH                                 DNS  
 
200 Meter Dash 15-16 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Aron Martinez             00 FTE                    24.85      25.11   1 
  2 Marcos Mendez             00 UNANM                             26.04   2 
  3 Christian Monsalve        01 ATF                               26.76   1 
  4 Isaac Chavez              01 ATF                               28.31   1 
  5 Logan Pierson             01 AAT                    28.10      29.17   1 
  6 Jaylen Quinones           01 STC                    30.06      29.38   1 
  7 Izayah Williams           01 FTE                    28.83      29.66   1 
  8 Zach Edward               01 IDT                               38.56   2 
 -- Darren Romero             01 SOH                                 DNS   2 
 
400 Meter Dash 15-16 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Aron Martinez             00 FTE                               55.73   2 
  2 Marcos Mendez             00 UNANM                             56.92   2 
  3 Isaac Chavez              01 ATF                    56.12      59.21   1 
  4 Logan Pierson             01 AAT                  1:00.10    1:01.41   1 
  5 Christian Monsalve        01 ATF                             1:02.86   2 
  6 Jaylen Quinones           01 STC                  1:07.40    1:07.34   1 
  7 Tim Wright                01 NMSOL                1:20.57    1:19.22   1 
 
800 Meter Run 15-16 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Andrew Rodriguez          01 RRTC                 2:29.73    2:31.25  
 
1500 Meter Run 15-16 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Nehemiah Cionelo          00 NMRW                            4:51.58  
  2 Lucas Ortiz               01 LOBO TC              4:54.93    4:54.04  
  3 Austin Wolfe              01 UNANM                5:16.91    5:19.72  
 -- Andrew Rodriguez          01 RRTC                                DNS  
 
110 Meter Hurdles 15-16 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Evan Dougan               00 AAT                    20.70      19.58  
  2 Izayah Williams           01 FTE                    21.13      21.54  
 
High Jump 15-16 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Evan Dougan               00 AAT                    1.65m      1.60m    5-03.00 
     1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 
        P    P    P    P    O    O   XO    O  XXX 
  2 Logan Pierson             01 AAT                    1.50m      1.45m    4-09.00 
     1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 
        P   XO   XO    O    O  XXX 
  3 Dylan Garcia              01 AAT                    1.40m      1.35m    4-05.00 
     1.25 1.30 1.35 1.40 
        O    O    O  XXX 
  4 Austin Wolfe              01 UNANM                  1.40m     J1.35m    4-05.00 
     1.25 1.30 1.35 1.40 
        O    O   XO  XXX 
 
Long Jump 15-16 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Aron Martinez             00 FTE                    5.67m      5.77m   18-11.25 
      5.45m  5.18m  5.77m         
  2 Evan Dougan               00 AAT                    5.37m      5.36m   17-07.00 
      FOUL  FOUL  5.36m         
  3 Elijah Cook               00 ATF                               4.92m   16-01.75 
      FOUL  4.74m  4.92m           
  4 Dylan Garcia              01 AAT                    4.38m      4.31m   14-01.75 
      4.31m  4.17m  FOUL         
  5 Logan Pierson             01 AAT                    4.21m      3.60m   11-09.75 
      FOUL  3.60m  FOUL         
 -- Zach Edward               01 IDT                    3.44m       FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL         
 -- Darren Romero             01 SOH                                 DNS            
 
Triple Jump 15-16 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Elijah Cook               00 ATF                              10.24m   33-07.25 
      10.16m  10.10m  10.24m           
 
Shot Put 12 lb. 15-16 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Jovien Avila              01 SFE                    8.82m      8.55m   28-00.75 
      8.55m  8.42m  6.43m            
 -- Alberto Cabral            01 UNANM                  9.95m        DNS            
 -- Andrew Oldfield           01 MTC                    8.24m        DNS            
 
Discus Throw 1.6kg 15-16 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Elijah Cook               00 ATF                              29.57m      97-00 
      26.65m  28.42m  29.57m            
  2 Dylan Garcia              01 AAT                   26.31m     26.82m      88-00 
      25.78m  25.45m  26.82m            
  3 Jovien Avila              01 SFE                   21.36m     23.27m      76-04 
      22.99m  21.99m  23.27m            
 -- Alberto Cabral            01 UNANM                 25.71m        DNS            
 -- Andrew Oldfield           01 MTC                   21.37m        DNS            
 
Javelin Throw 800g 15-16 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Dylan Garcia              01 AAT                   28.60m     26.13m      85-09 
      25.07m  25.69m  26.13m            
 -- Alberto Cabral            01 UNANM                 33.15m        DNS            
 -- Jovien Avila              01 SFE                   16.69m        DNS            
 
3000 Meter Race Walk 15-16 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Nehemiah Cionelo          00 NMRW                           15:29.84  
 
100 Meter Dash 17-18 Men
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
 -- Mateo Romero              99 SOH                    12.74        DNS  
 -- Gregory Diaz              99 ATF                                 DNS  
 -- Tevin Flowers             99 SFE                                 DNS  
 -- Daniel Rael               98 SFE                                 DNS  
 
200 Meter Dash 17-18 Men
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
 -- Mateo Romero              99 SOH                    26.09        DNS  
 -- Gregory Diaz              99 ATF                                 DNS  
 -- Tevin Flowers             99 SFE                                 DNS  
 -- Daniel Rael               98 SFE                                 DNS  
 
400 Meter Dash 17-18 Men
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
 -- Jacob Jenkins             99 ATF                    52.54        DNS  
 
800 Meter Run 17-18 Men
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
 -- Jacob Jenkins             99 ATF                                 DNS  
 
High Jump 17-18 Men
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
 -- Tevin Flowers             99 SFE                                 DNS            
 
Long Jump 17-18 Men
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
 -- Gregory Diaz              99 ATF                                 DNS            
 -- Mateo Romero              99 SOH                                 DNS            
 -- Brian Jiron               98 UNANM                               DNS            
 -- Tevin Flowers             99 SFE                                 DNS            
 -- Jonathan Chavez           99 SFE                                 DNS            
 -- Daniel Rael               98 SFE                                 DNS            
 
Triple Jump 17-18 Men
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
 -- Brian Jiron               98 UNANM                               DNS            
 -- Daniel Rael               98 SFE                                 DNS            
 
Shot Put 12 lb. 17-18 Men
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Jonathan Chavez           99 SFE                   10.90m     11.04m   36-02.75 
      11.04m  10.85m  10.79m           
  2 Nathaniel Manges          99 SFE                   11.03m     10.19m   33-05.25 
      10.19m  8.74m  9.64m           
 
Discus Throw 1.6kg 17-18 Men
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Jonathan Chavez           99 SFE                   29.37m     36.98m     121-04 
      36.26m  36.98m  31.08m            
  2 Nathaniel Manges          99 SFE                   27.44m     30.05m      98-07 
      FOUL  26.27m  30.05m            
 
Javelin Throw 800g 17-18 Men
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Nathaniel Manges          99 SFE                   33.44m     33.18m     108-10 
      31.86m  33.18m  18.05m            
  2 Jonathan Chavez           99 SFE                   35.12m     33.13m     108-08 
      33.13m  30.63m  FOUL         
 
100 Meter Dash Open Men
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Aaron Caton               89 UNANM                             12.31  
 
200 Meter Dash Open Men
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
 -- Aaron Caton               89 UNANM                               DNS  
 
100 Meter Dash Sub Masters 35 Men
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Edward Baca               81 UNANM                             14.07  
 
200 Meter Dash Sub Masters 35 Men
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
 -- Edward Baca               81 UNANM                               DNS  
 
3000 Meter Race Walk Masters 50 Men
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Art Kellner               62 NMRW                           22:49.23  
 
200 Meter Dash Seniors 65 Men
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Michael Wright            50 UNANM                             48.75  
 -- David Salazar             50 UNANM                               DNS  
 
400 Meter Dash Seniors 65 Men
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 David Salazar             50 UNANM                           1:07.09  
  2 Michael Wright            50 UNANM                           1:22.74  
 
800 Meter Dash Seniors 65 Men
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
 -- Michael Wright            50 UNANM                               DNS  
 
100 Meter Dash Seniors 70 Men
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Roger Assink              45 UNANM                             14.07  
 
200 Meter Dash Seniors 70 Men
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Roger Assink              45 UNANM                             29.97  
 
3000 Meter Race Walk Seniors 75 Men
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
 -- Victor Belarde            40 NMRW                                DNS