2017 USATFNM Track Meet #4 - 5/20/2017                     
                                AAT Finish Line                                
                           Eldorado HS - Albuq., NM                            
                                    Results                                    
 
100 Meter Dash 8 & Under Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
Finals
  1 #  811 Raina Passalacqua  09 UNA NM                 16.92      16.21   1 
  2 #  188 Laila Lowrey       09 MTC                    16.85      16.24   1 
  3 #   73 Madison Thomas     09 AAT                    18.70      17.76   1 
  4 #  252 Daysia Jack        09 AOC                    17.95      17.78   1 
  5 #  967 Olivia Woods       09 SOH                    21.03      18.12   2 
  6 #  610 Madi Hatch         09 COUGAR                 19.30      18.18   2 
  7 #  191 Naziy Pressley     10 MTC                    19.20      18.93   1 
  8 #  955 Korin Mosely       09 SOH                    20.83      19.02   2 
  9 #  596 Elly Cutchen       10 COUGAR                 19.76      19.36   2 
 10 # 1906 Barbara Slack      09 UNA NM                 19.64      19.60   2 
 11 #  250 Emma Gutierrez     09 AOC                    20.55      20.01   2 
 12 #  600 Avery Fisher       10 COUGAR                 21.27      21.67   2 
 13 #  956 Alyssa Ortega      09 SOH                    22.73      21.95   3 
 14 #   75 Allison VanGoethe  09 AAT                    21.30      22.32   3 
 15 #   53 Stella Lucero      11 AAT                    28.20      23.98   3 
 16 # 1600 Kiara Brown        10 GSTC                   22.38      24.01   3 
 17 #   61 Abby Osborne       11 AAT                    25.56      24.44   3 
 18 #  617 Tatum Ingram       11 COUGAR                 24.86      24.95   3 
 19 #  429 Abigail Cassady    10 NMSOL                             32.92   4 
 
200 Meter Dash 8 & Under Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 #  509 Vanessa Cichy      09 RRTC                   37.27      33.85   1 
  2 #  188 Laila Lowrey       09 MTC                    35.57      34.07   1 
  3 #  811 Raina Passalacqua  09 UNA NM                 39.28      34.92   1 
  4 #  518 Samaya Fashola     10 RRTC                   38.84      36.55   1 
  5 #  415 Jazalyn Apodaca    10 NMSOL                             37.11   5 
  6 #  252 Daysia Jack        09 AOC                    38.89      37.85   1 
  7 #   72 Lexi Taylor        10 AAT                    40.37      37.95   1 
  8 #   73 Madison Thomas     09 AAT                               39.07   6 
  9 #  431 Marisol Chavez     09 NMSOL                  40.77      39.23   2 
 10 #  443 Danika Herrera     10 NMSOL                  42.91      39.26   3 
 11 #  250 Emma Gutierrez     09 AOC                    43.64      39.95   3 
 12 #  191 Naziy Pressley     10 MTC                    40.44      40.38   2 
 13 #  638 Analyse Raimondi   10 COUGAR                 40.61      40.75   2 
 14 # 1906 Barbara Slack      09 UNA NM                 42.13      41.26   2 
 15 #   18 Britain Camacho    09 AAT                               41.75   4 
 16 #  955 Korin Mosely       09 SOH                    45.64      42.78   3 
 17 #  449 Alayna Hunter-Gar  12 NMSOL                  45.66      43.03   3 
 18 # 1600 Kiara Brown        10 GSTC                              45.41   5 
 19 #  967 Olivia Woods       09 SOH                               46.23   6 
 20 #  956 Alyssa Ortega      09 SOH                               48.37   4 
 21 #  595 Kadence Cordell    10 COUGAR                 52.41      50.76   4 
 22 #   75 Allison VanGoethe  09 AAT                               52.86   4 
 23 #   61 Abby Osborne       11 AAT                    59.66      54.72   4 
 24 #   53 Stella Lucero      11 AAT                               54.92   6 
 
400 Meter Dash 8 & Under Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 #  509 Vanessa Cichy      09 RRTC                 1:21.94    1:22.37   1 
  2 #   18 Britain Camacho    09 AAT                             1:37.07   2 
  3 #  600 Avery Fisher       10 COUGAR               1:44.90    1:41.73   1 
  4 #  658 Brea Bailey        10 COUGAR               1:43.10    1:43.72   1 
  5 #  449 Alayna Hunter-Gar  12 NMSOL                1:45.34    1:46.21   1 
  6 #   36 Sarah Fetz         10 AAT                  1:44.80    1:46.94   1 
  7 #  457 Jacueline Machuca  10 NMSOL                           1:47.67   2 
  8 #  956 Alyssa Ortega      09 SOH                  1:50.71    1:49.38   1 
  9 #  421 Kynli Begay        10 NMSOL                1:55.60    1:56.71   2 
 10 #  429 Abigail Cassady    10 NMSOL                2:32.41    2:33.74   2 
 
800 Meter Run 8 & Under Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  463 Isa Marquez        09 NMSOL                3:33.27    3:21.28  
  2 #  421 Kynli Begay        10 NMSOL                4:23.70    4:13.94  
 
1500 Meter Run 8 & Under Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  463 Isa Marquez        09 NMSOL                6:23.84    6:34.53  
 
4x100 Meter Relay 8 & Under Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 COUGAR TRACK CLUB  'A'                            1:24.34    1:18.40  
     1) #638 Analyse Raimondi 10        2) #596 Elly Cutchen 10           
     3) #600 Avery Fisher 10            4) #610 Madi Hatch 09             
  2 NEW MEXICO SOL RUNNING CLUB  'A'                             1:21.31  
     1) #431 Marisol Chavez 09          2) #443 Danika Herrera 10         
     3) #449 Alayna Hunter-Garcia 12    4) #457 Jacueline Machuca 10      
 -- ALBUQUERQUE ATHLETICS TRACK  'A'                  1:17.95         DQ   1-early 2-impede
     1) #36 Sarah Fetz 10               2) #18 Britain Camacho 09         
     3) #72 Lexi Taylor 10              4) #73 Madison Thomas 09          
 
4x400 Meter Relay 8 & Under Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 NEW MEXICO SOL RUNNING CLUB  'A'                  7:30.59    7:34.50  
     1) #429 Abigail Cassady 10         2) #415 Jazalyn Apodaca 10        
     3) #989 Ava Wright 09              4) #463 Isa Marquez 09            
 
Long Jump 8 & Under Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 #  252 Daysia Jack        09 AOC                    2.57m      3.11m   10-02.50 
      2.84m  2.86m  3.11m            
  2 #  509 Vanessa Cichy      09 RRTC                   2.98m     J3.11m   10-02.50 
      3.11m  2.67m  2.77m            
  3 #  188 Laila Lowrey       09 MTC                    2.71m      3.10m   10-02.00 
      2.87m  2.92m  3.10m            
  4 # 1600 Kiara Brown        10 GSTC                   2.10m      2.80m    9-02.25 
      2.80m  2.49m  2.43m            
  5 #  431 Marisol Chavez     09 NMSOL                  2.73m      2.70m    8-10.25 
      2.67m  2.59m  2.70m            
  6 #  596 Elly Cutchen       10 COUGAR                 2.49m      2.65m    8-08.50 
      2.54m  2.44m  2.65m            
  7 #  638 Analyse Raimondi   10 COUGAR                 1.99m      2.63m    8-07.50 
      2.01m  2.63m  FOUL            
  8 #  415 Jazalyn Apodaca    10 NMSOL                  2.25m      2.58m    8-05.75 
      2.35m  2.31m  2.58m            
  9 #  250 Emma Gutierrez     09 AOC                    2.28m      2.51m    8-03.00 
      2.47m  2.51m  2.48m            
 10 #  610 Madi Hatch         09 COUGAR                 2.43m      2.49m    8-02.00 
      2.49m  FOUL  FOUL            
 11 #  955 Korin Mosely       09 SOH                    1.68m      2.31m    7-07.00 
      FOUL  2.31m  FOUL            
 12 #   72 Lexi Taylor        10 AAT                    2.16m      2.27m    7-05.50 
      FOUL  2.27m  FOUL            
 13 #   75 Allison VanGoethe  09 AAT                    2.10m      2.05m    6-08.75 
      1.88m  1.90m  2.05m            
 14 #  617 Tatum Ingram       11 COUGAR                            1.91m    6-03.25 
      FOUL  1.55m  1.91m            
 15 #  658 Brea Bailey        10 COUGAR                 1.88m      1.88m    6-02.00 
      1.88m  1.60m  1.49m            
 16 # 1911 Naysa Ortiz        12 MS                                1.79m    5-10.50 
      1.63m  1.79m  FOUL            
 17 #  421 Kynli Begay        10 NMSOL                             1.77m    5-09.75 
      1.73m  1.77m  1.68m            
 -- #  443 Danika Herrera     10 NMSOL                  2.42m       FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL            
 -- #  191 Naziy Pressley     10 MTC                    2.56m       FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL            
 
Javelin Throw 300g 8 & Under Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 #  811 Raina Passalacqua  09 UNA NM                 9.70m     11.10m      36-05 
      9.61m  11.10m  10.82m            
  2 #  518 Samaya Fashola     10 RRTC                   6.93m      5.79m      19-00 
      5.79m  4.50m  4.36m            
  3 # 1906 Barbara Slack      09 UNA NM                 5.32m      5.76m      18-11 
      5.76m  5.17m  5.63m            
  4 #  545 Zoe St. Clair      09 RRTC                   4.72m      4.55m      14-11 
      4.55m  4.50m  3.70m            
  5 #  828 Emmanuell Yurcic   10 UNA NM                            4.10m      13-05 
      3.00m  3.49m  4.10m            
  6 #   36 Sarah Fetz         10 AAT                    4.24m      4.08m      13-05 
      4.02m  4.08m  3.52m            
 
100 Meter Dash 9-10 Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 #  515 Jordyn Dyer        07 RRTC                   15.12      14.99   1 
  2 #   21 Ava Chavez         07 AAT                    15.98      15.94   1 
  3 #  309 Emma Babb          08 SWTC                              16.06   4 
  4 #  440 Kieara Garcia      08 NMSOL                             16.08   3 
  5 #  866 D'Aujana Stallard  08 MS                     16.65      16.08   1 
  6 #  130 Briar Davis        08 IDT                    16.55      16.14   1 
  7 #  133 Emeerah Smith      07 BIO                    18.48      16.77   2 
  8 #  455 Emma Lucero        07 NMSOL                             16.84   3 
  9 #  982 Mary Valdez        08 NMSOL                             17.48   4 
 10 #   10 Kadyn Begay        08 AAT                    17.80      17.68   1 
 11 #  255 A'Ona Johnson      07 AOC                    18.01      17.80   1 
 12 #  445 Jayden Herrera     07 NMSOL                  18.03      18.11   2 
 13 #  909 Katelynn Otero     07 RRTC                   19.14      18.37   2 
 14 #  969 Jadarose Wright    07 SOH                    19.11      18.73   2 
 15 # 1384 Alianna Garcia     08 COUGAR                            18.96   3 
 16 # 1930 Ana Alexandrescu   08 LMM                               19.03   4 
 17 #  930 Amarisa Baca       08 SOH                    20.47      19.10   3 
 18 #  611 Cassie Hawkins     08 COUGAR                            19.29   3 
 19 #  655 Sophia Perez       07 COUGAR                 18.98      19.41   2 
 20 #  905 Desiree Bittel     08 RRTC                   20.44      20.09   2 
 21 #  902 Maleah Baca        07 RRTC                   20.35      20.65   2 
 
200 Meter Dash 9-10 Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 #  427 Sahye Burdick      07 NMSOL                             32.02   4 
  2 #  515 Jordyn Dyer        07 RRTC                   31.52      32.13   1 
  3 #   21 Ava Chavez         07 AAT                    33.71      33.70   1 
  4 #  442 Angelica Herrera   08 NMSOL                  36.18      33.84   1 
  5 #  309 Emma Babb          08 SWTC                              34.23   4 
  6 #  866 D'Aujana Stallard  08 MS                     37.39      34.54   1 
  7 #  130 Briar Davis        08 IDT                    35.53      34.87   1 
  8 #  133 Emeerah Smith      07 BIO                    39.89      35.65   2 
  9 #  516 Meelah Ellsworth   08 RRTC                   39.87      37.06   2 
 10 #   10 Kadyn Begay        08 AAT                               37.25   4 
 11 #  953 Amara Montoya      08 SOH                               37.81   3 
 12 #  462 Hailey Manning     08 NMSOL                  37.97      38.35   2 
 13 #  450 Malia Hunter-Garc  07 NMSOL                  39.95      38.66   2 
 14 #  255 A'Ona Johnson      07 AOC                    40.36      38.91   3 
 15 #  375 Adriana Kist       07 ZIA                    38.26      39.27   2 
 16 #  969 Jadarose Wright    07 SOH                    41.51      40.73   3 
 17 #  265 Lorissa Scott      07 SOH                               41.38   4 
 18 #  655 Sophia Perez       07 COUGAR                 42.79      42.53   3 
 19 #  930 Amarisa Baca       08 SOH                    45.75      43.24   3 
 20 # 1384 Alianna Garcia     08 COUGAR                            45.69   4 
 
400 Meter Dash 9-10 Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 #  951 Sara Martinez      07 SOH                  1:27.19    1:20.94   1 
  2 #  442 Angelica Herrera   08 NMSOL                           1:21.25   3 
  3 #   13 Aletheia Bigelow   08 AAT                  1:22.80    1:21.76   1 
  4 #  649 Ella Tracey        08 COUGAR               1:24.77    1:22.41   1 
  5 # 1926 Helen Desmond      07 UNA NM                          1:22.72   4 
  6 #  486 Marissa Salcedo    07 NMSOL                1:25.20    1:22.87   1 
  7 #  543 Naomi St. Clair    08 RRTC                 1:26.23    1:25.22   1 
  8 #  982 Mary Valdez        08 NMSOL                1:31.15    1:27.30   2 
  9 #  475 Ruby Peek          07 NMSOL                           1:27.60   4 
 10 #  375 Adriana Kist       07 ZIA                  1:29.70    1:28.40   2 
 11 #  953 Amara Montoya      08 SOH                             1:29.06   3 
 12 #  631 Lilly Moon         07 COUGAR               1:33.22    1:30.93   2 
 13 #  647 Ava Spinnato       08 COUGAR               1:39.16    1:31.55   3 
 14 #  621 Braylie Laughlin   07 COUGAR               1:35.74    1:32.06   2 
 15 #  507 Lauren Buford      07 RRTC                 1:33.90    1:33.31   2 
 16 #  450 Malia Hunter-Garc  07 NMSOL                1:29.57    1:34.43   2 
 17 #  462 Hailey Manning     08 NMSOL                           1:34.67   4 
 18 #  424 Aria Brazell       07 NMSOL                           1:34.88   3 
 19 #  611 Cassie Hawkins     08 COUGAR                          1:35.23   4 
 20 #  930 Amarisa Baca       08 SOH                             1:36.29   4 
 
800 Meter Run 9-10 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  983 Isabella Varela    07 NMSOL                3:11.49    3:07.99  
  2 #    5 Lily Arner         08 AAT                  3:17.36    3:09.26  
  3 #  649 Ella Tracey        08 COUGAR               3:29.71    3:14.46  
  4 #   54 Kaitlyn Martinez   07 AAT                  3:19.20    3:15.60  
  5 #  454 Vivian Lee         08 NMSOL                           3:27.97  
  6 #  424 Aria Brazell       07 NMSOL                           4:14.88  
 
1500 Meter Run 9-10 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  983 Isabella Varela    07 NMSOL                6:33.55    6:25.01  
  2 #  486 Marissa Salcedo    07 NMSOL                           6:29.80  
  3 #   54 Kaitlyn Martinez   07 AAT                             6:40.63  
  4 #  475 Ruby Peek          07 NMSOL                           7:00.43  
  5 #  647 Ava Spinnato       08 COUGAR               7:13.64    7:01.25  
  6 #  631 Lilly Moon         07 COUGAR               7:09.74    7:05.25  
 
4x100 Meter Relay 9-10 Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 NEW MEXICO SOL RUNNING CLUB  'A'                             1:05.30  
     1) #427 Sahye Burdick 07           2) #450 Malia Hunter-Garcia 07    
     3) #455 Emma Lucero 07             4) #440 Kieara Garcia 08          
  2 SONS OF HERMES  'A'                               1:18.28    1:11.65  
     1) #969 Jadarose Wright 07         2) #951 Sara Martinez 07          
     3) #265 Lorissa Scott 07           4) #953 Amara Montoya 08          
  3 RIO RANCHO TRACK CLUB  'A'                                   1:12.88  
     1) #516 Meelah Ellsworth 08        2) #909 Katelynn Otero 07         
     3) #507 Lauren Buford 07           4) #543 Naomi St. Clair 08        
 
4x400 Meter Relay 9-10 Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 NEW MEXICO SOL RUNNING CLUB  'A'                  5:55.24    5:49.38  
     1) #475 Ruby Peek 07               2) #454 Vivian Lee 08             
     3) #442 Angelica Herrera 08        4) #455 Emma Lucero 07            
  2 ALBUQUERQUE ATHLETICS TRACK  'A'                  6:00.64    6:06.18  
     1) #10 Kadyn Begay 08              2) #54 Kaitlyn Martinez 07        
     3) #5 Lily Arner 08                4) #13 Aletheia Bigelow 08        
 
High Jump 9-10 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 # 1926 Helen Desmond      07 UNA NM                            1.00m    3-03.25 
     0.90 0.95 1.00 1.05 
        O    P    O  XXX 
 
Long Jump 9-10 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 #  515 Jordyn Dyer        07 RRTC                   3.51m      3.87m   12-08.50 
      3.80m  3.64m  3.87m            
  2 #  866 D'Aujana Stallard  08 MS                     3.07m      3.46m   11-04.25 
      3.46m  FOUL  FOUL            
  3 # 1926 Helen Desmond      07 UNA NM                            3.16m   10-04.50 
      2.88m  3.16m  2.26m            
  4 #  982 Mary Valdez        08 NMSOL                  2.53m      3.15m   10-04.00 
      3.15m  3.14m  3.07m            
  5 #  440 Kieara Garcia      08 NMSOL                  2.87m      3.13m   10-03.25 
      2.95m  2.94m  3.13m            
  6 #  516 Meelah Ellsworth   08 RRTC                   2.87m      3.10m   10-02.00 
      FOUL  3.10m  2.88m            
  7 #  130 Briar Davis        08 IDT                    2.98m      3.04m    9-11.75 
      2.99m  2.91m  3.04m            
  8 #   13 Aletheia Bigelow   08 AAT                    3.14m      2.99m    9-09.75 
      FOUL  2.91m  2.99m            
  9 #  309 Emma Babb          08 SWTC                              2.96m    9-08.50 
      2.86m  2.92m  2.96m            
 10 #  462 Hailey Manning     08 NMSOL                  3.00m      2.93m    9-07.50 
      FOUL  2.93m  FOUL            
 11 #  445 Jayden Herrera     07 NMSOL                             2.90m    9-06.25 
      2.90m  2.84m  FOUL            
 12 #  255 A'Ona Johnson      07 AOC                    2.79m      2.78m    9-01.50 
      FOUL  2.78m  FOUL            
 13 #  543 Naomi St. Clair    08 RRTC                   2.80m      2.75m    9-00.25 
      FOUL  2.66m  2.75m            
 14 #  647 Ava Spinnato       08 COUGAR                 2.75m      2.66m    8-08.75 
      2.66m  1.76m  2.28m            
 15 #  902 Maleah Baca        07 RRTC                   2.44m      2.61m    8-06.75 
      2.47m  2.61m  2.57m            
 16 # 1930 Ana Alexandrescu   08 LMM                              J2.61m    8-06.75 
      2.16m  FOUL  2.61m            
 17 #  133 Emeerah Smith      07 BIO                               2.60m    8-06.50 
      2.55m  2.34m  2.60m            
 18 #    5 Lily Arner         08 AAT                    2.04m      2.57m    8-05.25 
      2.47m  2.57m  2.19m            
 19 #  621 Braylie Laughlin   07 COUGAR                 2.26m      2.56m    8-04.75 
      2.56m  FOUL  2.47m            
 20 #  925 Sophia Aguiar      08 SOH                    1.83m      2.47m    8-01.25 
      2.15m  2.28m  2.47m            
 21 #  905 Desiree Bittel     08 RRTC                   2.41m      2.44m    8-00.25 
      2.37m  2.28m  2.44m            
 -- #  424 Aria Brazell       07 NMSOL                              FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL            
 
Shot Put 6 lb. 9-10 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 # 1930 Ana Alexandrescu   08 LMM                               3.63m   11-11.00 
      3.41m  3.63m  3.60m            
  2 #  550 Paige St. Clair    07 RRTC                   3.82m      3.34m   10-11.50 
      3.14m  2.82m  3.34m            
 
Javelin Throw 300g 9-10 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 #  507 Lauren Buford      07 RRTC                   9.05m      9.63m      31-07 
      9.43m  9.63m  7.81m            
  2 #  550 Paige St. Clair    07 RRTC                   8.71m      9.52m      31-03 
      8.77m  9.52m  8.19m            
  3 #  905 Desiree Bittel     08 RRTC                              9.23m      30-03 
      8.69m  0.91m  9.23m            
  4 #   21 Ava Chavez         07 AAT                    9.51m      9.22m      30-03 
      9.22m  8.99m  8.30m            
  5 #  486 Marissa Salcedo    07 NMSOL                  9.92m      8.86m      29-01 
      8.86m  8.56m  7.89m            
  6 #  375 Adriana Kist       07 ZIA                    8.49m      7.83m      25-08 
      6.76m  4.94m  7.83m            
  7 #  445 Jayden Herrera     07 NMSOL                             6.11m      20-00 
      5.85m  5.75m  6.11m            
 
100 Meter Dash 11-12 Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 #  249 Kymani Gallegos    05 AOC                    14.02      13.85   1 
  2 #  636 Delilah Portillo   06 COUGAR                 15.18      15.11   1 
  3 # 1903 Imani Cole-Robins  06 UNA NM                 16.44      15.29   1 
  4 #  257 Kiara Pierce       05 AOC                    14.83      15.41   1 
  5 #  928 Dominique Armijo   06 SOH                    16.91      16.05   2 
  6 # 1937 Victoria Hogan     05 LMM                               16.11   3 
  7 #  125 Allison Ryan       06 IDT                    16.51      16.33   1 
  8 #  149 Gabriela Santos    06 BIO                               16.51   3 
  9 #   44 Harper Ives        06 AAT                    16.07      16.56   1 
 10 #  624 Aydyn Leeds        05 COUGAR                 16.71      16.57   1 
 11 #  616 Isyss Ingram       06 COUGAR                 18.21      17.00   2 
 12 #  941 Sierra Gonzales    06 SOH                    17.64      17.02   2 
 13 #  484 Lillian Robinson   06 NMSOL                             17.05   3 
 14 #   42 Lydia Hill         05 AAT                    17.29      17.16   2 
 15 #  863 Daijour Davis      06 MS                     17.33      17.25   2 
 16 #  603 Isabella Foutz     06 COUGAR                 18.36      17.36   2 
 17 # 1940 Cayla Rivera       06 LMM                               17.43   3 
 18 # 1931 Sofia Alexandresc  06 LMM                               17.51   3 
 19 #  948 Savannah Lane      06 SOH                    18.66      18.29   3 
 20 #  476 Elliana Radigan-H  06 NMSOL                  19.12      18.67   3 
 21 #  653 Gracey Yancy       06 COUGAR                 17.31      19.22   2 
 
200 Meter Dash 11-12 Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 #  249 Kymani Gallegos    05 AOC                    28.21      29.57   1 
  2 #  636 Delilah Portillo   06 COUGAR                 32.67      32.07   1 
  3 #  257 Kiara Pierce       05 AOC                    31.25      32.25   1 
  4 #  474 Molly Peek         05 NMSOL                  35.43      32.94   2 
  5 #  820 Jada Lujan         06 UNA NM                 34.20      33.24   2 
  6 #  588 Gabriella Barton   06 COUGAR                 33.63      34.32   1 
  7 #  928 Dominique Armijo   06 SOH                    36.62      35.09   3 
  8 #  460 Cambria Manning    06 NMSOL                  36.44      35.66   2 
  9 #  484 Lillian Robinson   06 NMSOL                             35.74   5 
 10 #  149 Gabriela Santos    06 BIO                               36.06   4 
 11 #  603 Isabella Foutz     06 COUGAR                 39.12      36.08   3 
 12 #  448 Lillian Holmes     05 NMSOL                             36.12   5 
 13 #  447 Marisol Herrera    05 NMSOL                  35.67      36.13   2 
 14 #  138 Leilani Sanchez    05 BIO                    41.57      36.43   3 
 15 #  941 Sierra Gonzales    06 SOH                    38.55      36.44   3 
 16 #  863 Daijour Davis      06 MS                     38.61      37.04   3 
 17 #  459 EmmaLee Maez       05 NMSOL                             37.34   4 
 18 #  946 Melina Hernandez   06 SOH                               37.89   4 
 19 #  948 Savannah Lane      06 SOH                    40.58      38.39   3 
 20 #  944 Ester Grow         06 SOH                               39.16   5 
 21 #  476 Elliana Radigan-H  06 NMSOL                  44.28      43.67   4 
 
400 Meter Dash 11-12 Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 #  249 Kymani Gallegos    05 AOC                             1:06.66   3 
  2 #  411 Rebecca Baker      05 NMSOL                1:20.29    1:12.56   1 
  3 #  588 Gabriella Barton   06 COUGAR               1:08.88    1:14.56   1 
  4 #  414 Layla Foutz        06 NMSOL                           1:18.51   4 
  5 #  534 Madison Rebidas    06 RRTC                 1:20.24    1:19.79   1 
  6 #  624 Aydyn Leeds        05 COUGAR               1:24.17    1:23.75   1 
  7 #  451 Ava Komadina       06 NMSOL                           1:24.26   3 
  8 #  968 Ahnaleigha Wright  05 SOH                  1:34.43    1:25.46   2 
  9 #  459 EmmaLee Maez       05 NMSOL                1:32.99    1:25.60   2 
 10 #  460 Cambria Manning    06 NMSOL                           1:27.61   3 
 11 #  998 Kylie Trueba       06 NMSOL                           1:28.71   4 
 12 #  653 Gracey Yancy       06 COUGAR               1:32.44    1:28.91   2 
 13 #  944 Ester Grow         06 SOH                  1:27.38    1:28.97   2 
 14 #  941 Sierra Gonzales    06 SOH                             1:29.58   3 
 15 #  946 Melina Hernandez   06 SOH                  1:34.61    1:29.61   3 
 16 #  433 Mariela Connally   06 NMSOL                1:26.11    1:32.49   2 
 17 #  997 Alexa Lucero       05 NMSOL                           1:33.87   4 
 
800 Meter Run 11-12 Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 #  583 Savannah Ames      05 COUGAR                          2:35.14   2 
  2 #  810 Angelina Passalac  05 UNA NM               3:23.07    2:49.87   1 
  3 #  490 Marisa Sena        05 NMSOL                           2:55.94   1 
  4 #  981 Elena Valdez       05 NMSOL                           2:58.35   2 
  5 #   30 Kendall Downing    05 AAT                  3:02.35    2:59.60   1 
  6 #  419 Haili Begay        06 NMSOL                           3:07.99   2 
  7 #  448 Lillian Holmes     05 NMSOL                3:04.69    3:09.60   1 
  8 #  417 Tess Arruti        05 NMSOL                           3:18.48   2 
  9 #  998 Kylie Trueba       06 NMSOL                           3:21.42   2 
 10 #  459 EmmaLee Maez       05 NMSOL                3:26.10    3:22.45   1 
 11 #  968 Ahnaleigha Wright  05 SOH                  3:53.40    3:30.01   1 
 12 #  997 Alexa Lucero       05 NMSOL                           3:32.39   2 
 
1500 Meter Run 11-12 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  591 Cecilia Campos     05 COUGAR               5:24.47    5:36.24  
  2 #   30 Kendall Downing    05 AAT                  6:27.07    6:05.14  
  3 #  626 Sophia Lopez       05 COUGAR                          6:08.18  
  4 #  419 Haili Begay        06 NMSOL                           6:21.37  
  5 #  448 Lillian Holmes     05 NMSOL                6:34.89    6:25.88  
 
3000 Meter Run 11-12 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #   60 Mina Olson         06 AAT                 13:38.93   13:51.17  
 
80 Meter Hurdles 11-12 Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 #  810 Angelina Passalac  05 UNA NM                 18.45      16.60   1 
  2 #  820 Jada Lujan         06 UNA NM                 17.46      16.63   1 
  3 #  906 Acacia Dairsow     06 RRTC                              17.76   2 
  4 #  981 Elena Valdez       05 NMSOL                  18.91      18.93   1 
  5 #  534 Madison Rebidas    06 RRTC                              19.79   2 
  6 #  438 Katelyn Frazier    05 NMSOL                             19.81   2 
 
4x100 Meter Relay 11-12 Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 COUGAR TRACK CLUB  'A'                            1:03.92    1:03.46  
     1) #588 Gabriella Barton 06        2) #624 Aydyn Leeds 05            
     3) #636 Delilah Portillo 06        4) #616 Isyss Ingram 06           
  2 NEW MEXICO SOL RUNNING CLUB  'A'                             1:04.60  
     1) #417 Tess Arruti 05             2) #411 Rebecca Baker 05          
     3) #433 Mariela Connally 06        4) #414 Layla Foutz 06            
  3 NEW MEXICO SOL RUNNING CLUB  'C'                             1:06.25  
     1) #460 Cambria Manning 06         2) #474 Molly Peek 05             
     3) #998 Kylie Trueba 06            4) #490 Marisa Sena 05            
  4 NEW MEXICO SOL RUNNING CLUB  'B'                             1:06.55  
     1) #438 Katelyn Frazier 05         2) #447 Marisol Herrera 05        
     3) #451 Ava Komadina 06            4) #975 Amari Lipe 05             
  5 SONS OF HERMES  'A'                               1:13.77    1:07.21  
     1) #928 Dominique Armijo 06        2) #948 Savannah Lane 06          
     3) #946 Melina Hernandez 06        4) #968 Ahnaleigha Wright 05      
 
4x400 Meter Relay 11-12 Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 COUGAR TRACK CLUB  'A'                                       5:11.66  
     1) #583 Savannah Ames 05           2) #591 Cecilia Campos 05         
     3) #626 Sophia Lopez 05            4) #628 Maya Macias 06            
  2 NEW MEXICO SOL RUNNING CLUB  'A'                  5:32.35    5:27.94  
     1) #981 Elena Valdez 05            2) #490 Marisa Sena 05            
     3) #474 Molly Peek 05              4) #484 Lillian Robinson 06       
 
High Jump 11-12 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 #  820 Jada Lujan         06 UNA NM                 1.25m      1.25m    4-01.25 
     1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 
        O    O    O    O    O  XXX 
  2 #  906 Acacia Dairsow     06 RRTC                   1.22m     J1.25m    4-01.25 
     1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 
        O    O    O    O   XO  XXX 
  3 #   30 Kendall Downing    05 AAT                    1.15m      1.20m    3-11.25 
     1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 
        O    O  XXO   XO  XXX 
  4 #  810 Angelina Passalac  05 UNA NM                            1.15m    3-09.25 
     1.05 1.10 1.15 1.20 
        O   XO  XXO  XXX 
  5 #  417 Tess Arruti        05 NMSOL                  1.20m      1.10m    3-07.25 
     1.05 1.10 1.15 
       XO    O  XXX 
 
Long Jump 11-12 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 #  583 Savannah Ames      05 COUGAR                            4.38m   14-04.50 
      4.19m  3.99m  4.38m            
  2 #  626 Sophia Lopez       05 COUGAR                            4.01m   13-02.00 
      3.96m  4.01m  3.98m            
  3 #  129 Ella Smith         06 IDT                    3.57m      3.98m   13-00.75 
      FOUL  3.90m  3.98m            
  4 #  906 Acacia Dairsow     06 RRTC                   3.56m      3.84m   12-07.25 
      3.84m  FOUL  FOUL            
  5 #  257 Kiara Pierce       05 AOC                    3.66m      3.80m   12-05.75 
      3.77m  3.80m  3.60m            
  6 #  591 Cecilia Campos     05 COUGAR                 3.76m      3.72m   12-02.50 
      3.60m  3.72m  3.70m            
  7 #  125 Allison Ryan       06 IDT                    3.57m      3.63m   11-11.00 
      3.63m  0.60m  FOUL            
  8 #  414 Layla Foutz        06 NMSOL                  3.21m      3.61m   11-10.25 
      2.83m  3.61m  3.60m            
  9 # 1940 Cayla Rivera       06 LMM                              J3.61m   11-10.25 
      3.33m  3.61m  3.15m            
 10 #  411 Rebecca Baker      05 NMSOL                             3.60m   11-09.75 
      3.60m  3.55m  FOUL           
 11 #  438 Katelyn Frazier    05 NMSOL                  3.39m      3.48m   11-05.00 
      3.38m  3.48m  FOUL            
 12 #   44 Harper Ives        06 AAT                    3.62m      3.45m   11-04.00 
      3.37m  3.45m  3.29m            
 13 #  149 Gabriela Santos    06 BIO                               3.42m   11-02.75 
      2.82m  2.78m  3.42m            
 14 # 1937 Victoria Hogan     05 LMM                               3.38m   11-01.25 
      3.38m  3.27m  FOUL            
 15 #  419 Haili Begay        06 NMSOL                  2.42m      3.37m   11-00.75 
      3.20m  3.27m  3.37m            
 16 #  944 Ester Grow         06 SOH                    3.01m      3.27m   10-08.75 
      3.16m  3.27m  3.11m            
 17 #  616 Isyss Ingram       06 COUGAR                 2.96m      3.25m   10-08.00 
      FOUL  3.25m  FOUL            
 18 #  534 Madison Rebidas    06 RRTC                   3.01m      3.13m   10-03.25 
      2.99m  3.13m  2.73m            
 19 #  863 Daijour Davis      06 MS                     3.12m      3.06m   10-00.50 
      2.77m  3.06m  FOUL            
 20 # 1931 Sofia Alexandresc  06 LMM                               2.93m    9-07.50 
      2.93m  2.67m  2.84m            
 21 #  433 Mariela Connally   06 NMSOL                  2.23m      2.92m    9-07.00 
      2.49m  2.92m  2.75m            
 22 #   42 Lydia Hill         05 AAT                    2.42m      2.65m    8-08.50 
      2.23m  2.45m  2.65m            
 -- # 1903 Imani Cole-Robins  06 UNA NM                 3.57m       FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL            
 
Shot Put 6 lb. 11-12 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 #  657 Samantha Cordova   05 COUGAR                 6.52m      6.06m   19-10.75 
      5.57m  6.06m  6.05m            
  2 # 1937 Victoria Hogan     05 LMM                               5.50m   18-00.50 
      5.11m  4.63m  5.50m            
  3 # 1940 Cayla Rivera       06 LMM                               5.12m   16-09.75 
      5.04m  5.00m  5.12m            
  4 #  997 Alexa Lucero       05 NMSOL                             3.50m   11-05.75 
      3.28m  3.25m  3.50m            
  5 # 1931 Sofia Alexandresc  06 LMM                               3.32m   10-10.75 
      3.15m  3.19m  3.32m            
 
Discus Throw 1kg 11-12 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 #  657 Samantha Cordova   05 COUGAR                12.20m     15.18m      49-10 
      14.62m  13.93m  15.18m         
 
Javelin Throw 300g 11-12 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 #  606 Leah Futey         05 COUGAR                18.55m     16.47m      54-00 
      16.47m  13.95m  14.05m            
  2 #  657 Samantha Cordova   05 COUGAR                12.07m     13.94m      45-09 
      13.94m  10.29m  10.75m            
  3 #   42 Lydia Hill         05 AAT                    9.62m      9.94m      32-07 
      9.94m  7.81m  8.83m           
  4 #   44 Harper Ives        06 AAT                    7.70m      8.44m      27-08 
      8.44m  7.82m  8.12m            
 
100 Meter Dash 13-14 Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 #  151 Amari Waites       03 BIO                    12.85      13.40   1 
  2 #  547 Patricia Steinfel  03 RRTC                   14.55      14.05   1 
  3 #  634 Jaiden Padilla     03 COUGAR                 14.87      14.48   1 
  4 #  150 Imani Smith        04 BIO                    15.25      14.53   1 
  5 #  651 Ariel Vigil        03 COUGAR                 15.03      14.65   1 
  6 #  535 Daisha Rodriguez   04 RRTC                   15.23      14.86   1 
  7 #  477 Gabriella Radigan  04 NMSOL                             14.97   2 
  8 #  469 Riley Midgett      04 NMSOL                             14.98   2 
  9 #  818 Eva Del Frate      03 UNA NM                 15.87      15.72   1 
 10 #  254 Kyliah Johnlouis   04 AOC                    15.31      15.78   1 
 
200 Meter Dash 13-14 Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 #  151 Amari Waites       03 BIO                    27.43      27.39   1 
  2 #  547 Patricia Steinfel  03 RRTC                   29.06      28.61   1 
  3 #  256 Tamaria Martinez   04 AOC                    27.89      29.25   1 
  4 #  150 Imani Smith        04 BIO                               30.59   3 
  5 #  469 Riley Midgett      04 NMSOL                  31.35      30.68   1 
  6 #  477 Gabriella Radigan  04 NMSOL                  32.26      30.87   2 
  7 #   82 Jacqueline Oswald  03 AAT                    31.21      31.13   1 
  8 #   84 Aryn Layno         03 AAT                               31.72   3 
  9 #  535 Daisha Rodriguez   04 RRTC                   33.32      31.93   2 
 10 #  937 Aaliya Garcia      04 SOH                    36.59      32.80   2 
 11 # 1382 Liliana Beltran    04 COUGAR                            33.36   2 
 12 #  478 Kendall Ritter     04 NMSOL                             34.11   3 
 13 #  254 Kyliah Johnlouis   04 AOC                    34.37      34.96   2 
 14 #  929 Emily Armijp       04 SOH                    38.25      36.39   2 
 15 #  986 Nerissa Vega-Diaz  03 NMSOL                             39.96   3 
 
400 Meter Dash 13-14 Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 #  950 Natalie Martinez   03 SOH                  1:06.30    1:03.96   1 
  2 #  547 Patricia Steinfel  03 RRTC                 1:09.09    1:06.20   1 
  3 #  256 Tamaria Martinez   04 AOC                             1:06.86   3 
  4 #  651 Ariel Vigil        03 COUGAR               1:07.23    1:09.79   1 
  5 #  634 Jaiden Padilla     03 COUGAR               1:12.43    1:11.52   2 
  6 #  446 Lauryn Herrera     03 NMSOL                1:12.16    1:12.90   1 
  7 # 1379 Elise Toya         04 COUGAR               1:12.42    1:13.40   1 
  8 #   82 Jacqueline Oswald  03 AAT                  1:22.20    1:13.73   2 
  9 #  469 Riley Midgett      04 NMSOL                1:13.49    1:13.96   2 
 10 #   84 Aryn Layno         03 AAT                             1:14.00   3 
 11 #  929 Emily Armijp       04 SOH                  1:23.22    1:19.92   2 
 12 # 1382 Liliana Beltran    04 COUGAR                          1:20.76   3 
 13 #  582 Marina Aguilar     03 COUGAR               1:27.47    1:20.94   2 
 14 #  937 Aaliya Garcia      04 SOH                             1:21.68   3 
 15 #  988 Shelby Viseur      04 NMSOL                1:22.86    1:22.81   2 
 
800 Meter Run 13-14 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #   55 Leilani Martinez   04 AAT                  3:09.00    3:03.93  
 
1500 Meter Run 13-14 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 # 1379 Elise Toya         04 COUGAR                          5:55.80  
  2 #  988 Shelby Viseur      04 NMSOL                           6:14.20  
  3 #   55 Leilani Martinez   04 AAT                  6:03.61    6:17.79  
 
100 Meter Hurdles 13-14 Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 #  950 Natalie Martinez   03 SOH                               19.36   2 
  2 #  818 Eva Del Frate      03 UNA NM                 21.29      20.57   1 
  3 #  477 Gabriella Radigan  04 NMSOL                             20.97   2 
  4 #   84 Aryn Layno         03 AAT                               21.26   2 
  5 #  988 Shelby Viseur      04 NMSOL                  23.26      22.01   1 
  6 #   82 Jacqueline Oswald  03 AAT                               22.43   1 
 
4x100 Meter Relay 13-14 Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 COUGAR TRACK CLUB  'A'                            1:00.80    1:03.69  
     1) #582 Marina Aguilar 03          2) #625 Keilee Leeds 03           
     3) #634 Jaiden Padilla 03          4) #651 Ariel Vigil 03            
 
4x400 Meter Relay 13-14 Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 NEW MEXICO SOL RUNNING CLUB  'A'                  5:19.98    5:07.98  
     1) #446 Lauryn Herrera 03          2) #469 Riley Midgett 04          
     3) #477 Gabriella Radigan-Hindi 04 4) #478 Kendall Ritter 04         
 
High Jump 13-14 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 #  818 Eva Del Frate      03 UNA NM                 1.20m      1.20m    3-11.25 
     1.10 1.15 1.20 1.25 
        O    O   XO  XXX 
 
Long Jump 13-14 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 #  256 Tamaria Martinez   04 AOC                    4.07m      4.41m   14-05.75 
      4.19m  4.09m  4.41m            
  2 #  535 Daisha Rodriguez   04 RRTC                   3.68m      4.08m   13-04.75 
      3.99m  3.90m  4.08m            
  3 #  547 Patricia Steinfel  03 RRTC                   3.89m      4.05m   13-03.50 
      4.05m  4.00m  FOUL            
  4 #   84 Aryn Layno         03 AAT                               3.97m   13-00.25 
      3.97m  FOUL  3.72m            
  5 #   82 Jacqueline Oswald  03 AAT                    3.59m      3.71m   12-02.25 
      FOUL  FOUL  3.71m            
  6 #  651 Ariel Vigil        03 COUGAR                 3.73m      3.70m   12-01.75 
      FOUL  FOUL  3.70m            
  7 #  478 Kendall Ritter     04 NMSOL                             3.52m   11-06.75 
      3.37m  3.52m  3.52m            
  8 #  254 Kyliah Johnlouis   04 AOC                               3.13m   10-03.25 
      FOUL  FOUL  3.13m            
 -- #  150 Imani Smith        04 BIO                                FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL            
 
Shot Put 6 lb. 13-14 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 #  478 Kendall Ritter     04 NMSOL                             6.84m   22-05.25 
      6.84m  5.63m  5.68m            
  2 # 1382 Liliana Beltran    04 COUGAR                            6.06m   19-10.75 
      5.84m  6.06m  5.66m            
  3 #  986 Nerissa Vega-Diaz  03 NMSOL                  5.13m      5.02m   16-05.75 
      5.02m  4.58m  4.14m            
 
Discus Throw 1kg 13-14 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 #  535 Daisha Rodriguez   04 RRTC                  12.29m     14.47m      47-06 
      14.47m  13.55m  14.15m           
 
Javelin Throw 600g 13-14 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 #  446 Lauryn Herrera     03 NMSOL                 10.93m     12.55m      41-02 
      10.39m  11.38m  12.55m            
  2 #  986 Nerissa Vega-Diaz  03 NMSOL                  8.59m     11.52m      37-09 
      11.52m  8.54m  9.90m            
 
3000 Meter Race Walk 13-14 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #   70 Ellie Suo-Anttila  04 AAT                 17:47.76   17:37.78  
 
100 Meter Dash 15-16 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 # 1921 Hayden Colfax      01 UNA NM                            13.60  
  2 #  599 Ryann Faulhaber    02 COUGAR                 14.44      14.24  
  3 # 1386 Ariel McConnell    02 COUGAR                            14.56  
  4 #  251 Maricela Herrera   01 AOC                    16.12      16.37  
 
200 Meter Dash 15-16 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  269 Calicia Perea      01 SOH                               28.50  
  2 #  599 Ryann Faulhaber    02 COUGAR                 31.48      30.01  
  3 # 1386 Ariel McConnell    02 COUGAR                            30.44  
  4 #  159 Jalaylah Jones     02 BIO                    32.99      30.98  
  5 #  251 Maricela Herrera   01 AOC                    34.43      34.15  
 
400 Meter Dash 15-16 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  269 Calicia Perea      01 SOH                             1:05.01  
  2 #  934 Marleena Duncan    02 SOH                  1:20.94    1:17.75  
 
800 Meter Run 15-16 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  269 Calicia Perea      01 SOH                             2:55.17  
  2 #  934 Marleena Duncan    02 SOH                  3:20.89    3:14.89  
 
3000 Meter Run 15-16 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #   86 Jasmine Turtle-Mo  01 AAT                 11:15.15   11:11.56  
 
High Jump 15-16 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 # 1921 Hayden Colfax      01 UNA NM                            1.50m    4-11.00 
     1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 
        P    P    P    P    O    O    O  XXX 
  2 #  159 Jalaylah Jones     02 BIO                               1.25m    4-01.25 
     1.20 1.25 1.30 
        O    O  XXX 
  3 # 1936 Alyvia Hogan       02 LMM                              J1.25m    4-01.25 
     1.20 1.25 1.30 
        O  XXO  XXX 
 
Long Jump 15-16 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 #  159 Jalaylah Jones     02 BIO                               4.16m   13-07.75 
      3.57m  4.16m  3.87m            
  2 #  599 Ryann Faulhaber    02 COUGAR                 3.92m      3.88m   12-08.75 
      3.69m  3.88m  FOUL            
  3 #  934 Marleena Duncan    02 SOH                    3.43m      3.35m   11-00.00 
      3.30m  3.29m  3.35m            
 
Triple Jump 15-16 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 # 1924 Adriana Brackeen   02 UNA NM                           10.20m   33-05.75 
      FOUL  10.20m  FOUL            
 
Shot Put 4kg 15-16 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 #  607 Abigail Garcia     01 COUGAR                            8.24m   27-00.50 
      FOUL  8.24m  8.21m            
 
Discus Throw 1kg 15-16 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 #  607 Abigail Garcia     01 COUGAR                           22.61m      74-02 
      FOUL  20.23m  22.61m           
 
Javelin Throw 600g 15-16 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 #  607 Abigail Garcia     01 COUGAR                           25.82m      84-08 
      25.25m  25.82m  24.95m            
  2 #  251 Maricela Herrera   01 AOC                              13.61m      44-08 
      13.61m  12.73m  12.65m            
 
3000 Meter Race Walk 15-16 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  870 Tabitha Cionelo    02 NMRW                19:50.16   19:32.89  
 
100 Meter Dash 17-18 Women
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  971 Johnnie Lynn Sala  00 JJTC                              17.42  
 
400 Meter Dash 17-18 Women
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 # 1602 Katerina Sacoman   00 GSTC                            1:06.45  
 
800 Meter Run 17-18 Women
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  977 Megan Stanley      99 NMSOL                           3:35.29  
 
1500 Meter Run 17-18 Women
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  977 Megan Stanley      99 NMSOL                           7:32.13  
 
Long Jump 17-18 Women
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 # 1601 Genai Troy         99 GSTC                   4.50m      5.25m   17-02.75 
      5.09m  5.25m  FOUL            
  2 # 1602 Katerina Sacoman   00 GSTC                              4.49m   14-08.75 
      4.40m  4.49m  4.45m            
 
Triple Jump 17-18 Women
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 # 1602 Katerina Sacoman   00 GSTC                             10.36m   34-00.00 
      FOUL  FOUL  10.36m           
  1 # 1601 Genai Troy         99 GSTC                             10.36m   34-00.00 
      10.36m  FOUL  FOUL            
  3 # 1925 Ava Gervais        00 UNA NM                           10.17m   33-04.50 
      10.17m  FOUL  FOUL            
 
Shot Put 4kg 17-18 Women
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 # 1915 Adaysha Williams   00 UNA NM                            7.87m   25-10.00 
      FOUL  7.87m  FOUL            
 
Discus Throw 1kg 17-18 Women
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 # 1920 Alicia Arias       00 UNA NM                           32.33m     106-01 
      30.34m  32.33m  29.47m         
  2 # 1915 Adaysha Williams   00 UNA NM                           26.43m      86-08 
      26.43m  FOUL  22.50m           
 
Javelin Throw 600g 17-18 Women
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 # 1920 Alicia Arias       00 UNA NM                           27.23m      89-04 
      26.54m  27.23m  26.02m            
  2 #  977 Megan Stanley      99 NMSOL                             8.43m      27-08 
      7.21m  8.43m  6.98m            
 
3000 Meter Run Masters 50 Women
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  827 Lisa Valle         66 UNA NM                         11:46.65  
 
1500 Meter Race Walk Masters 50 Women
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 # 1919 Mandy Owens        66 NMRW                            8:28.02  
 
1500 Meter Race Walk Seniors 60 Women
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 # 1927 Jean Morse         55 NMRW                           12:22.03  
 
3000 Meter Race Walk Seniors 65 Women
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 # 1918 Anne Schaefer Kel  49 NMRW                           23:51.63  
 
100 Meter Dash 8 & Under Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 #  380 Moses Sena         09 ZIA                    15.83      15.50   1 
  2 #  101 Tayson Gaxiola     09 JJTC                   15.41      15.53   1 
  3 #  526 Alexander Morand-  10 RRTC                   16.86      16.16   1 
  4 #   19 Tristan Celestine  09 AAT                    17.18      17.17   1 
  5 #  374 Chase Kendall      09 ZIA                    18.03      17.86   1 
  6 #  966 Bernie Smith       09 SOH                               17.96   5 
  7 #  131 Ricardo Poolaw     10 BIO                    19.38      18.24   2 
  8 #  908 Joaquin Manning    09 RRTC                   18.11      18.33   1 
  9 #  822 Jayden Jones       10 UNA NM                 18.90      18.50   2 
 10 #  263 Lucas Scott        09 SOH                               18.88   4 
 11 #  620 Yusuf Konte        11 COUGAR                 19.39      19.36   2 
 12 #  808 Joseph Garcia      09 UNA NM                 18.46      19.55   1 
 13 #  266 Xhaiden Coty       11 SOH                               19.86   4 
 14 #  102 Tradjen Gaxiola    10 JJTC                   20.27      19.92   2 
 15 #  630 Hank Moon          09 COUGAR                 21.14      19.93   2 
 16 #  530 Diego Paul         09 RRTC                   21.15      20.06   2 
 17 #  308 Konner Ayala       09 SWTC                              20.44   5 
 18 #  639 Monterique Raimon  10 COUGAR                 19.77      20.57   2 
 19 #  527 Michael Nuanez     11 RRTC                   21.39      20.89   2 
 20 #  307 Andrew Babb        11 SWTC                              21.57   4 
 21 #  970 Tyree Gaxiola      12 JJTC                   22.77      21.65   3 
 22 # 1380 Liam Toya          10 COUGAR                 23.36      21.88   3 
 23 # 1378 Colton Toya        11 COUGAR                 22.93      22.21   3 
 24 #  261 Myles Montano      11 SOH                               22.82   4 
 25 #  970 Anthony Ortega     10 SOH                    24.29      22.89   4 
 26 #  602 Caleb Foutz        11 COUGAR                 25.07      23.00   4 
 27 #   64 Agustus Poindexte  10 AAT                    21.79      23.07   3 
 28 #   76 Nathan VanGoethem  10 AAT                    22.62      25.41   3 
 29 #  267 Xyaire Coty        11 SOH                               25.73   5 
 
200 Meter Dash 8 & Under Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 #  512 Michael Denison    09 RRTC                   34.26      34.40   1 
  2 #  526 Alexander Morand-  10 RRTC                   36.32      34.84   1 
  3 #   33 Israel Femling     09 AAT                               34.93   4 
  4 #  428 Saminas Burdick    09 NMSOL                             35.30   4 
  5 #  619 Garaba Konte       09 COUGAR                 38.74      37.99   1 
  6 #  822 Jayden Jones       10 UNA NM                 38.91      38.30   1 
  7 #  126 Curtis Ryan        09 IDT                    38.91      38.44   1 
  8 #   41 Emmanuel Haynes    09 AAT                    46.51      41.74   3 
  9 #  131 Ricardo Poolaw     10 BIO                    45.18      41.79   2 
 10 #  461 Carter Manning     11 NMSOL                  46.20      42.10   3 
 11 #  966 Bernie Smith       09 SOH                               42.35   5 
 12 #  630 Hank Moon          09 COUGAR                 41.89      42.75   2 
 13 #  468 Eli Midgett        10 NMSOL                             44.06   6 
 14 #  102 Tradjen Gaxiola    10 JJTC                   47.36      44.14   3 
 15 #  527 Michael Nuanez     11 RRTC                   46.48      44.59   3 
 16 #  307 Andrew Babb        11 SWTC                              45.75   6 
 17 #  943 Calvin Grow        09 SOH                    45.48      45.85   2 
 18 #  510 Vincent Cichy      11 RRTC                   43.55      47.83   2 
 19 #  266 Xhaiden Coty       11 SOH                               48.33   6 
 20 #  522 Easton Luna        11 RRTC                   51.50      48.44   3 
 21 #   64 Agustus Poindexte  10 AAT                    49.01      48.49   3 
 22 # 1378 Colton Toya        11 COUGAR                            50.69   5 
 23 #  602 Caleb Foutz        11 COUGAR                 55.16      50.77   4 
 24 # 1380 Liam Toya          10 COUGAR                            50.99   5 
 25 #  970 Anthony Ortega     10 SOH                               51.24   5 
 26 #  970 Tyree Gaxiola      12 JJTC                              51.73   6 
 27 #  412 Henry Foutz        12 NMSOL                  55.36      51.75   4 
 28 #   67 Liam Shiver        12 AAT                    53.56      55.38   4 
 29 #  267 Xyaire Coty        11 SOH                             1:07.84   5 
 
400 Meter Dash 8 & Under Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 #  196 Josiah Wilson      09 MTC                  1:24.65    1:21.98   1 
  2 #  512 Michael Denison    09 RRTC                 1:19.89    1:22.55   1 
  3 #  428 Saminas Burdick    09 NMSOL                           1:25.35   4 
  4 #  822 Jayden Jones       10 UNA NM               1:25.33    1:26.80   1 
  5 #  374 Chase Kendall      09 ZIA                  1:25.70    1:27.73   1 
  6 #  996 Jackson Jarrell    09 NMSOL                           1:32.61   3 
  7 #  262 Jon Otero          09 SOH                             1:34.10   3 
  8 #  131 Ricardo Poolaw     10 BIO                  1:38.95    1:37.84   1 
  9 #  308 Konner Ayala       09 SWTC                            1:40.41   4 
 10 #   11 Simon Begay        10 AAT                  1:42.40    1:40.79   2 
 11 #  461 Carter Manning     11 NMSOL                           1:47.62   3 
 12 #   64 Agustus Poindexte  10 AAT                  2:11.09    1:51.68   2 
 13 #  261 Myles Montano      11 SOH                             1:51.94   3 
 14 #  430 Luke Castleberry   10 NMSOL                1:53.59    1:54.72   2 
 15 #  412 Henry Foutz        12 NMSOL                           2:01.70   3 
 16 #   67 Liam Shiver        12 AAT                  2:03.30    2:03.28   2 
 -- #  184 Tucker Cole        11 MTC                  1:41.29         DQ   1  finish out of lane
 -- #  468 Eli Midgett        10 NMSOL                1:46.00         DQ   2  finish out of lane
 
800 Meter Run 8 & Under Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #   33 Israel Femling     09 AAT                  3:09.92    3:07.48  
  2 #   34 Lewi Femling       10 AAT                  3:10.33    3:09.55  
  3 #  428 Saminas Burdick    09 NMSOL                           3:17.16  
  4 #   79 Ronny Yassin       09 AAT                  3:11.32    3:18.90  
  5 #   27 Mason Dean         09 AAT                  3:47.60    3:22.58  
  6 #  262 Jon Otero          09 SOH                             3:27.80  
  7 #  184 Tucker Cole        11 MTC                  3:34.35    3:28.90  
  8 #  996 Jackson Jarrell    09 NMSOL                           3:39.04  
  9 #  430 Luke Castleberry   10 NMSOL                3:53.80    4:19.17  
 
1500 Meter Run 8 & Under Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #   34 Lewi Femling       10 AAT                             6:15.02  
  2 #   79 Ronny Yassin       09 AAT                  6:05.59    6:33.04  
  3 #   27 Mason Dean         09 AAT                             6:55.89  
 
4x100 Meter Relay 8 & Under Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 RIO RANCHO TRACK CLUB  'A'                        1:13.67    1:14.78  
     1) #510 Vincent Cichy 11           2) #512 Michael Denison 09        
     3) #908 Joaquin Manning 09         4) #526 Alexander Morand-Sewell 10
  2 COUGAR TRACK CLUB  'A'                            1:25.99    1:21.14  
     1) #620 Yusuf Konte 11             2) #619 Garaba Konte 09           
     3) #630 Hank Moon 09               4) #639 Monterique Raimondi 10    
  3 ALBUQUERQUE ATHLETICS TRACK  'A'                  1:07.37    1:26.82  
     1) #76 Nathan VanGoethem 10        2) #67 Liam Shiver 12             
     3) #41 Emmanuel Haynes 09          4) #19 Tristan Celestine 09       
  4 SONS OF HERMES  'A'                                          1:27.38  
     1) #943 Calvin Grow 09             2) #261 Myles Montano 11          
     3) #262 Jon Otero 09               4) #263 Lucas Scott 09            
 
4x400 Meter Relay 8 & Under Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 ALBUQUERQUE ATHLETICS TRACK  'A'                  5:50.85    6:32.87  
     1) #79 Ronny Yassin 09             2) #27 Mason Dean 09              
     3) #34 Lewi Femling 10             4) #33 Israel Femling 09          
 
Long Jump 8 & Under Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 #  380 Moses Sena         09 ZIA                    3.19m      3.04m    9-11.75 
      2.83m  2.87m  3.04m            
  2 #  101 Tayson Gaxiola     09 JJTC                   3.21m      2.95m    9-08.25 
      2.38m  2.95m  2.85m            
  3 #  196 Josiah Wilson      09 MTC                    2.87m      2.77m    9-01.25 
      2.54m  2.47m  2.77m            
  4 #  908 Joaquin Manning    09 RRTC                   2.94m      2.44m    8-00.25 
      2.35m  2.18m  2.44m            
  5 #  619 Garaba Konte       09 COUGAR                            2.38m    7-09.75 
      2.38m  2.25m  2.35m            
  6 #  468 Eli Midgett        10 NMSOL                  1.86m      2.36m    7-09.00 
      2.36m  1.69m  2.34m            
  7 #  126 Curtis Ryan        09 IDT                    2.39m      2.32m    7-07.50 
      1.95m  2.30m  2.32m            
  8 #  374 Chase Kendall      09 ZIA                    2.75m     J2.32m    7-07.50 
      2.21m  2.32m  2.25m            
  9 #  620 Yusuf Konte        11 COUGAR                            2.28m    7-05.75 
      2.28m  FOUL  2.24m            
 10 #  808 Joseph Garcia      09 UNA NM                 2.48m      2.27m    7-05.50 
      2.27m  2.21m  FOUL            
 11 #  996 Jackson Jarrell    09 NMSOL                             2.26m    7-05.00 
      2.26m  1.94m  2.02m            
 12 #  943 Calvin Grow        09 SOH                    2.39m      2.11m    6-11.25 
      2.11m  2.00m  1.99m            
 13 #  530 Diego Paul         09 RRTC                   2.25m      2.10m    6-10.75 
      2.10m  FOUL  1.97m            
 14 #  461 Carter Manning     11 NMSOL                  2.27m     J2.10m    6-10.75 
      1.92m  2.10m  1.91m            
 15 #  893 Izaiah Causas      09 MS                     2.33m      2.05m    6-08.75 
      1.95m  1.66m  2.05m            
 16 #  308 Konner Ayala       09 SWTC                              2.00m    6-06.75 
      FOUL  1.79m  2.00m            
 17 #  102 Tradjen Gaxiola    10 JJTC                   1.58m      1.98m    6-06.00 
      1.98m  1.35m  1.83m            
 18 #  307 Andrew Babb        11 SWTC                              1.84m    6-00.50 
      1.84m  1.49m  1.42m            
 19 #  184 Tucker Cole        11 MTC                    2.26m      1.80m    5-11.00 
      1.66m  1.77m  1.80m            
 20 #   19 Tristan Celestine  09 AAT                    2.22m      1.72m    5-07.75 
      1.47m  1.72m  FOUL            
 21 #  430 Luke Castleberry   10 NMSOL                  1.69m      1.69m    5-06.50 
      FOUL  1.51m  1.69m            
 22 #   11 Simon Begay        10 AAT                    2.09m      1.66m    5-05.50 
      1.51m  1.44m  1.66m            
 23 #   76 Nathan VanGoethem  10 AAT                    1.31m      1.43m    4-08.25 
      1.43m  1.22m  1.28m            
 24 #  510 Vincent Cichy      11 RRTC                   2.40m      1.35m    4-05.25 
      1.35m  0.92m  1.27m            
 25 #  970 Tyree Gaxiola      12 JJTC                              1.31m    4-03.75 
      1.31m  FOUL  FOUL            
 26 #  522 Easton Luna        11 RRTC                   1.34m      1.21m    3-11.75 
      FOUL  1.21m  0.87m            
 
Shot Put 8 & Under Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 #  444 James Herrera      09 NMSOL                             4.73m   15-06.25 
      FOUL  4.73m  4.50m            
  2 #  505 Michael Boe        09 RRTC                              2.09m    6-10.25 
      1.80m  1.87m  2.09m            
 
Javelin Throw 8 & Under Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 #  444 James Herrera      09 NMSOL                             9.82m      32-03 
      9.82m  8.28m  9.37m            
  2 #   11 Simon Begay        10 AAT                    6.74m      7.22m      23-08 
         7.22m  6.72m            
  3 #  530 Diego Paul         09 RRTC                              6.94m      22-09 
         6.94m  4.68m            
  4 #   48 Cody Larranaga     10 AAT                    6.45m      6.68m      21-11 
      4.90m  6.68m  4.46m            
  5 #  505 Michael Boe        09 RRTC                              4.61m      15-01 
      4.61m  4.57m  3.83m            
 
100 Meter Dash 9-10 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 #  539 Parker Schrock     07 RRTC                   15.21      14.59   1 
  2 #  529 Isaiah McMillian   08 RRTC                   15.28      14.75   1 
  3 #  381 Kadarious Sims     07 ZIA                    14.09      15.08   1 
  4 #  524 AJ Manning         07 RRTC                   15.27      15.09   1 
  5 #  366 Amin Cooper        08 ZIA                    14.49      15.16   1 
  6 #  371 Jacob Gabaldon     07 ZIA                    15.23      15.85   1 
  7 #  605 Austin Fox         07 COUGAR                 15.85      16.00   1 
  8 #  901 Brandon Schluep    08 RRTC                   15.84      16.02   1 
  9 #  372 Isaiah Goree       07 ZIA                    16.49      16.33   2 
 10 #  137 Ezequiel Rivera    07 BIO                    17.35      16.70   2 
 11 #  912 Kaden Ingersoll    08 AOC                    17.48      16.93   3 
 12 #  865 Corde Peele        08 MS                     17.42      16.99   2 
 13 #  604 Justus Foutz       08 COUGAR                 17.40      17.13   2 
 14 #  379 Rashuad Morris     08 ZIA                    17.43      17.17   2 
 15 #  108 Landon Goroum      07 JJTC                   17.33      17.22   2 
 16 #  637 Jerry Portillo     08 COUGAR                 17.34      17.54   2 
 17 #  370 Marcos Flores      08 ZIA                    18.25      17.64   3 
 18 #  365 Julian Cisneros    07 ZIA                    18.66      17.91   3 
 19 #   81 Treyson Sims       08 AAT                    19.40      18.43   3 
 20 # 1934 Leo Griscom        08 LMM                               18.51   4 
 21 #  833 Damien Tafoya      08 RRTC                   17.00      18.78   2 
 22 #   20 Adrian Chavez      08 AAT                    19.38      19.50   3 
 23 #   80 Edison Miller      08 AAT                    21.15      19.56   4 
 24 # 1387 Cody McConnell     08 COUGAR                            19.88   5 
 25 #  378 Rache Morris       08 ZIA                    17.82      19.95   3 
 
200 Meter Dash 9-10 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 #  115 Tanner Montano     07 JJTC                   32.04      30.18   1 
  2 #  539 Parker Schrock     07 RRTC                   33.47      30.30   1 
  3 #  529 Isaiah McMillian   08 RRTC                   32.32      32.25   1 
  4 #  525 Jaiden Martinez    07 RRTC                   33.37      32.54   1 
  5 #  183 Lincoln Cole       07 MTC                    33.96      33.34   2 
  6 #  371 Jacob Gabaldon     07 ZIA                    33.38      33.44   1 
  7 #  605 Austin Fox         07 COUGAR                 35.63      33.69   2 
  8 #  372 Isaiah Goree       07 ZIA                    34.63      34.07   2 
  9 #  137 Ezequiel Rivera    07 BIO                    34.94      35.29   2 
 10 #  912 Kaden Ingersoll    08 AOC                    37.79      35.67   3 
 11 #  604 Justus Foutz       08 COUGAR                 36.43      35.71   3 
 12 #  972 Aguilar Angel      08 JJTC                              35.77   5 
 13 #  105 Ethan Maestas      08 JJTC                   35.62      36.46   2 
 14 #  637 Jerry Portillo     08 COUGAR                 39.20      37.25   3 
 15 #  108 Landon Goroum      07 JJTC                   33.67      37.46   1 
 16 #  865 Corde Peele        08 MS                     40.54      37.61   4 
 17 #  434 Logan Curley       07 NMSOL                             39.21   4 
 18 #  383 Christopher Kist   08 ZIA                    40.11      39.27   3 
 19 #   77 John Wegrzynek     07 AAT                               40.00   4 
 20 #   81 Treyson Sims       08 AAT                               41.05   5 
 21 #   20 Adrian Chavez      08 AAT                               41.85   4 
 22 # 1387 Cody McConnell     08 COUGAR                            43.48   5 
 
400 Meter Dash 9-10 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 #  525 Jaiden Martinez    07 RRTC                 1:15.81    1:11.76   1 
  2 #  381 Kadarious Sims     07 ZIA                  1:10.82    1:12.14   1 
  3 #  366 Amin Cooper        08 ZIA                  1:14.72    1:14.38   1 
  4 #  183 Lincoln Cole       07 MTC                  1:18.26    1:16.81   1 
  5 #  589 Mason Burks        08 COUGAR               1:19.91    1:21.31   1 
  6 #  629 Yared Miller       07 COUGAR                          1:21.88   5 
  7 #  137 Ezequiel Rivera    07 BIO                  1:27.42    1:22.15   3 
  8 #  116 Luke Salazar       07 JJTC                 1:23.89    1:24.27   2 
  9 #  379 Rashuad Morris     08 ZIA                  1:26.50    1:25.24   2 
 10 #   57 Nikko Mihan        07 AAT                  1:25.80    1:25.43   2 
 11 #  383 Christopher Kist   08 ZIA                  1:31.89    1:25.74   3 
 12 #  979 Tanner Steel       08 NMSOL                           1:26.46   4 
 13 #  641 Gavin Reed         08 COUGAR               1:36.55    1:26.58   3 
 14 #  185 Wyatt Cole         08 MTC                  1:24.70    1:26.75   2 
 15 #  434 Logan Curley       07 NMSOL                           1:27.92   5 
 16 #  370 Marcos Flores      08 ZIA                  1:28.15    1:28.15   3 
 17 #   59 Michael Myers      08 AAT                  1:36.60    1:32.60   3 
 18 #  598 Jalil Dixon        08 COUGAR               1:32.50    1:35.13   3 
 19 #  609 Jacob Hatch        07 COUGAR                          1:35.87   4 
 20 #  378 Rache Morris       08 ZIA                  1:24.92    1:36.56   2 
 21 #  485 Phillip Robinson   08 NMSOL                           1:39.37   5 
 22 #   80 Edison Miller      08 AAT                  1:38.80    1:43.27   4 
 
800 Meter Run 9-10 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #   35 Tesfaye Femling    08 AAT                  2:56.97    2:54.30  
  2 #  985 Elias Vega-Diaz    07 NMSOL                           3:03.49  
  3 #   63 Duncan Paine       08 AAT                  3:07.08    3:06.95  
  4 #  413 Jonah Foutz        08 NMSOL                3:05.52    3:07.04  
  5 #  472 Micah Padilla      08 NMSOL                3:07.90    3:07.17  
  6 #   69 Ayden Strong       08 AAT                  3:08.15    3:10.23  
  7 #  185 Wyatt Cole         08 MTC                  3:02.81    3:12.29  
  8 #  641 Gavin Reed         08 COUGAR                          3:12.85  
  9 #    9 Daniel Beers       08 AAT                  3:19.16    3:14.56  
 10 #  116 Luke Salazar       07 JJTC                 3:07.49    3:19.84  
 11 #  532 Kevin Pruitt       07 RRTC                 3:27.72    3:24.21  
 
1500 Meter Run 9-10 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #   35 Tesfaye Femling    08 AAT                             5:44.42  
  2 #  589 Mason Burks        08 COUGAR               6:03.07    6:06.37  
  3 #   63 Duncan Paine       08 AAT                  6:27.25    6:12.77  
  4 # 1910 Jaythan Lee        07 UNA NM                          6:18.17  
  5 #   69 Ayden Strong       08 AAT                  6:31.52    6:20.19  
  6 #    9 Daniel Beers       08 AAT                  6:20.04    6:24.28  
  7 #  532 Kevin Pruitt       07 RRTC                 7:28.82    6:55.88  
 
4x100 Meter Relay 9-10 Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 RIO RANCHO TRACK CLUB  'A'                        1:00.33    1:00.78  
     1) #539 Parker Schrock 07          2) #524 AJ Manning 07             
     3) #529 Isaiah McMillian 08        4) #525 Jaiden Martinez 07        
  2 JR JAGUARS TRACK CLUB  'A'                                   1:05.07  
     1) #110 Yaquez McKenzie 07         2) #105 Ethan Maestas 08          
     3) #972 Aguilar Angel 08           4) #115 Tanner Montano 07         
  3 COUGAR TRACK CLUB  'A'                            1:11.00    1:08.44  
     1) #598 Jalil Dixon 08             2) #629 Yared Miller 07           
     3) #637 Jerry Portillo 08          4) #605 Austin Fox 07             
  4 NEW MEXICO SOL RUNNING CLUB  'A'                             1:09.61  
     1) #420 Jarom Begay 08             2) #434 Logan Curley 07           
     3) #979 Tanner Steel 08            4) #413 Jonah Foutz 08            
  5 RIO RANCHO TRACK CLUB  'B'                                   1:10.56  
     1) #901 Brandon Schluep 08         2) #544 Noah St. Clair 08         
     3) #907 Devin Dairsow 08           4) #538 Martin Roybal 08          
  6 ALBUQUERQUE ATHLETICS TRACK  'A'                  1:01.18    1:11.69  
     1) #57 Nikko Mihan 07              2) #59 Michael Myers 08           
     3) #77 John Wegrzynek 07           4) #68 Thomas Shiver 08           
 
4x400 Meter Relay 9-10 Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 ALBUQUERQUE ATHLETICS TRACK  'B'                             6:00.56  
     1) #68 Thomas Shiver 08            2) #63 Duncan Paine 08            
     3) #9 Daniel Beers 08              4) #35 Tesfaye Femling 08         
  2 NEW MEXICO SOL RUNNING CLUB  'A'                  5:58.25    6:09.36  
     1) #472 Micah Padilla 08           2) #413 Jonah Foutz 08            
     3) #985 Elias Vega-Diaz 07         4) #420 Jarom Begay 08            
  3 ALBUQUERQUE ATHLETICS TRACK  'A'                  4:57.85    6:14.79  
     1) #80 Edison Miller 08            2) #69 Ayden Strong 08            
     3) #59 Michael Myers 08            4) #57 Nikko Mihan 07             
 
Long Jump 9-10 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 #  115 Tanner Montano     07 JJTC                   4.08m      3.93m   12-10.75 
      3.69m  FOUL  3.93m            
  2 #  183 Lincoln Cole       07 MTC                    3.54m      3.40m   11-02.00 
      3.40m  3.09m  3.13m            
  3 #  381 Kadarious Sims     07 ZIA                    4.10m      3.33m   10-11.25 
      3.24m  3.21m  3.33m            
  4 #  371 Jacob Gabaldon     07 ZIA                    3.65m      3.22m   10-06.75 
      3.22m  FOUL  2.53m            
  5 #  366 Amin Cooper        08 ZIA                    3.34m      3.20m   10-06.00 
      3.20m  2.52m  2.92m            
  6 # 1910 Jaythan Lee        07 UNA NM                            3.14m   10-03.75 
      2.88m  3.14m  3.06m            
  7 #  972 Aguilar Angel      08 JJTC                   3.28m      3.11m   10-02.50 
      3.11m  FOUL  3.02m            
  8 #  105 Ethan Maestas      08 JJTC                   3.14m      3.09m   10-01.75 
      3.09m  2.72m  FOUL            
  9 #  912 Kaden Ingersoll    08 AOC                    3.26m      3.03m    9-11.25 
      2.95m  3.03m  2.84m            
 10 #  379 Rashuad Morris     08 ZIA                    3.27m      2.96m    9-08.50 
      2.94m  2.96m  2.84m            
 11 #  604 Justus Foutz       08 COUGAR                 3.25m     J2.96m    9-08.50 
      2.96m  FOUL  FOUL            
 12 #  979 Tanner Steel       08 NMSOL                             2.89m    9-05.75 
      2.87m  2.72m  2.89m            
 13 #  108 Landon Goroum      07 JJTC                   3.18m     J2.89m    9-05.75 
      2.77m  2.89m  2.59m            
 14 #  825 Ethan Urwiler      08 UNA NM                 2.47m      2.86m    9-04.75 
      2.86m  2.78m  2.66m            
 15 #  609 Jacob Hatch        07 COUGAR                 3.04m      2.83m    9-03.50 
      2.10m  2.83m  FOUL            
 16 #  907 Devin Dairsow      08 RRTC                   2.87m      2.81m    9-02.75 
      2.57m  2.59m  2.81m            
 17 #  589 Mason Burks        08 COUGAR                 2.50m      2.74m    9-00.00 
      2.46m  2.31m  2.74m            
 18 #  629 Yared Miller       07 COUGAR                            2.68m    8-09.50 
      2.68m  2.65m  FOUL            
 19 #  116 Luke Salazar       07 JJTC                   2.81m     J2.68m    8-09.50 
      2.50m  2.43m  2.68m            
 20 #  378 Rache Morris       08 ZIA                    3.03m      2.56m    8-04.75 
      1.91m  2.24m  2.56m           
 21 #  370 Marcos Flores      08 ZIA                    2.94m      2.49m    8-02.00 
      2.25m  FOUL  2.49m            
 22 #  472 Micah Padilla      08 NMSOL                            J2.49m    8-02.00 
      2.49m  1.79m  2.08m            
 23 # 1913 Malakai Seenath    08 UNA NM                            2.38m    7-09.75 
      2.29m  2.15m  2.38m            
 24 #  538 Martin Roybal      08 RRTC                   2.33m      2.32m    7-07.50 
      2.15m  2.32m  1.74m            
 25 #  865 Corde Peele        08 MS                     2.57m      2.31m    7-07.00 
      2.28m  FOUL  2.31m           
 26 #  485 Phillip Robinson   08 NMSOL                             2.19m    7-02.25 
      2.19m  2.08m  2.19m            
 27 #  833 Damien Tafoya      08 RRTC                              2.01m    6-07.25 
      1.87m  1.72m  2.01m            
 28 # 1934 Leo Griscom        08 LMM                               1.88m    6-02.00 
      1.16m  1.75m  1.88m            
 -- #  185 Wyatt Cole         08 MTC                    3.29m       FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL            
 
Shot Put 6 lb. 9-10 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 #  365 Julian Cisneros    07 ZIA                    5.92m      5.19m   17-00.50 
      4.96m  5.03m  5.19m            
  2 #  901 Brandon Schluep    08 RRTC                   5.18m      4.99m   16-04.50 
      4.23m  4.29m  4.99m            
  3 #  544 Noah St. Clair     08 RRTC                              4.48m   14-08.50 
      4.48m  4.11m  3.45m            
  4 # 1934 Leo Griscom        08 LMM                               3.81m   12-06.00 
      3.20m  3.81m  3.70m            
  5 #  506 Tyler Boe          08 RRTC                   2.89m      2.07m    6-09.50 
      2.07m  1.96m  FOUL            
 
Javelin Throw 300g 9-10 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 # 1910 Jaythan Lee        07 UNA NM                           23.98m      78-08 
      22.86m  23.98m  23.70m            
  2 #  372 Isaiah Goree       07 ZIA                   19.58m     19.02m      62-05 
      19.02m  14.48m  18.24m            
  3 #  524 AJ Manning         07 RRTC                  23.29m     18.77m      61-07 
      13.48m  18.77m  18.43m            
  4 #   68 Thomas Shiver      08 AAT                   14.77m     18.21m      59-09 
      18.21m  12.01m  15.13m            
  5 #  598 Jalil Dixon        08 COUGAR                20.21m     17.44m      57-03 
      17.44m     17.36m            
  6 #  435 Joseph Duran       07 NMSOL                 15.44m     16.35m      53-08 
      13.82m  16.13m  16.35m            
  7 #  365 Julian Cisneros    07 ZIA                   11.95m     13.58m      44-07 
      8.77m  13.58m  12.64m           
  8 #  833 Damien Tafoya      08 RRTC                             13.57m      44-06 
      12.70m  10.37m  13.57m            
  9 #   77 John Wegrzynek     07 AAT                   10.59m     13.02m      42-08 
      9.29m  10.89m  13.02m            
 10 #   20 Adrian Chavez      08 AAT                   11.32m     12.98m      42-07 
      12.67m  12.98m               
 11 #  383 Christopher Kist   08 ZIA                   17.30m     12.03m      39-06 
      10.01m  12.03m  8.99m            
 12 #  985 Elias Vega-Diaz    07 NMSOL                 11.48m     11.94m      39-02 
      10.44m  10.38m  11.94m           
 13 #  538 Martin Roybal      08 RRTC                   8.56m     11.43m      37-06 
      11.43m  9.04m  8.54m            
 14 #  907 Devin Dairsow      08 RRTC                  11.49m     11.19m      36-08 
      9.68m  11.02m  11.19m            
 15 #  544 Noah St. Clair     08 RRTC                  12.90m     10.82m      35-06 
      10.82m  9.71m  9.50m            
 16 #  485 Phillip Robinson   08 NMSOL                             7.48m      24-06 
      6.98m  7.40m  7.48m            
 17 #  506 Tyler Boe          08 RRTC                   8.00m      7.10m      23-03 
      7.10m  6.26m  6.63m            
 
100 Meter Dash 11-12 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 #   17 Gabriel Buie       05 AAT                    14.53      12.93   1 
  2 #  104 Christian Maestas  05 JJTC                   12.71      13.39   1 
  3 #  367 Jabulani Cooper    05 ZIA                    13.55      14.01   1 
  4 #  514 Cameron Dyer       06 RRTC                   13.45      14.05   1 
  5 #   45 Vincent James      06 AAT                    14.00      14.09   1 
  6 #  523 Gabriel Luna       06 RRTC                   14.23      14.54   1 
  7 #  832 Nathaniel Martine  05 RRTC                   14.75      14.60   2 
  8 #  124 Jabsie Lewis       06 IDT                    14.31      14.92   1 
  9 #  513 Jarin Dennard      06 RRTC                   15.04      14.93   2 
 10 #    7 Noah Barreras      06 AAT                    16.64      15.53   3 
 11 # 1938 Michael Hutton     06 LMM                               15.70   5 
 12 #  546 Abel Steinfeldt    06 RRTC                   15.10      15.85   2 
 13 #  268 Jalen Coleman      05 SOH                               15.85   4 
 14 #  519 Brennan Grant      06 RRTC                   14.59      16.22   2 
 15 #  862 Jonathan Calavaza  05 MS                     16.47      16.27   3 
 16 #   71 Lukas Suo-Anttila  05 AAT                    16.59      16.31   3 
 17 #  601 Connor Fisher      05 COUGAR                 16.11      16.89   3 
 18 # 1914 Donald Slack III   06 UNA NM                            17.33   4 
 19 #  264 Christian Montoya  06 SOH                               17.40   5 
 20 #  963 Santiago Sisneros  05 SOH                               17.62   4 
 21 #  112 Dean Lane III      05 JJTC                   17.78      18.01   3 
 22 #  140 Jayden Romero      06 BIO                    19.10      18.05   4 
 23 #  978 Mason Steel        05 NMSOL                             18.19   5 
 24 #   65 Santiago Quintana  06 AAT                    18.36      18.37   4 
 25 #  864 Ezekiah Ortiz      06 MS                     19.33      18.85   4 
 26 # 1943 Lucas Robbins      06 LMM                               19.05   4 
 27 #  633 Vaughn Ortega      06 COUGAR                 18.33      19.56   3 
 
200 Meter Dash 11-12 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 #  426 Bersisa Burdick    05 NMSOL                             25.56   4 
  2 #   17 Gabriel Buie       05 AAT                    31.69      27.38   1 
  3 #  109 Cruz Markham       05 JJTC                   28.27      28.97   1 
  4 #  367 Jabulani Cooper    05 ZIA                    29.62      28.99   1 
  5 #   45 Vincent James      06 AAT                    29.94      29.08   1 
  6 #  504 Gabriel Bittel     06 RRTC                   29.63      29.10   1 
  7 #  523 Gabriel Luna       06 RRTC                   31.97      29.92   2 
  8 #  832 Nathaniel Martine  05 RRTC                   32.50      30.00   2 
  9 #  973 Kellan Gehres      05 JJTC                              31.48   4 
 10 #   16 Daylen Bramlett    05 AAT                    35.08      31.60   2 
 11 #   38 Desiderio Garcia   06 AAT                    34.66      31.86   2 
 12 #    7 Noah Barreras      06 AAT                    38.59      33.15   3 
 13 #  862 Jonathan Calavaza  05 MS                     35.30      33.33   3 
 14 #   32 Eyob Femling       06 AAT                    36.53      34.28   3 
 15 #  933 Corey Duncan       05 SOH                               34.31   5 
 16 #  268 Jalen Coleman      05 SOH                               34.56   5 
 17 #  467 Cohen Midgett      06 NMSOL                             35.30   4 
 18 # 1914 Donald Slack III   06 UNA NM                            37.05   4 
 19 #  264 Christian Montoya  06 SOH                               37.30   5 
 20 #   65 Santiago Quintana  06 AAT                    40.05      37.66   3 
 21 #  612 Pierce Hawkins     05 COUGAR                            41.24   4 
 22 #  864 Ezekiah Ortiz      06 MS                     42.89      44.30   4 
 
400 Meter Dash 11-12 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 #  456 Jude Lucero        05 NMSOL                           1:08.33   5 
  2 #  504 Gabriel Bittel     06 RRTC                 1:09.30    1:09.45   1 
  3 #  546 Abel Steinfeldt    06 RRTC                 1:13.27    1:10.83   1 
  4 #   26 Kyle Davy          05 AAT                  1:14.70    1:11.73   1 
  5 #  644 Cruz Sanchez       05 COUGAR                          1:12.93   5 
  6 #   38 Desiderio Garcia   06 AAT                  1:15.98    1:14.20   2 
  7 #  453 Gordon Lee         05 NMSOL                           1:15.56   6 
  8 #  654 George Perez       05 COUGAR               1:19.32    1:15.70   2 
  9 #   16 Daylen Bramlett    05 AAT                  1:16.03    1:17.88   2 
 10 #  933 Corey Duncan       05 SOH                             1:18.34   4 
 11 #  650 Hoffman Tynan      06 COUGAR               1:23.69    1:19.41   3 
 12 #  601 Connor Fisher      05 COUGAR                          1:20.84   4 
 13 #  439 Andrew Galan       05 NMSOL                1:21.78    1:21.57   2 
 14 #    4 Aidan Arner        05 AAT                  1:26.52    1:22.01   3 
 15 #  960 Colton Plant       05 SOH                             1:22.26   6 
 16 #  961 Jacob Pruitt       05 SOH                             1:23.54   4 
 17 #  107 Lashawn Lane       05 JJTC                 1:22.85    1:24.43   3 
 18 #  264 Christian Montoya  06 SOH                             1:24.66   4 
 19 #  418 Troy Baldonado     06 NMSOL                           1:25.09   4 
 20 #  511 Jaxon Denison      06 RRTC                 1:19.56    1:26.20   2 
 21 #  659 Joshua Medina      05 COUGAR               1:30.22    1:26.43   3 
 22 #  140 Jayden Romero      06 BIO                             1:26.71   6 
 23 #  425 Connor Brazell     05 NMSOL                           1:27.68   5 
 24 #  112 Dean Lane III      05 JJTC                 1:38.40    1:33.28   3 
 25 #  612 Pierce Hawkins     05 COUGAR                          1:35.80   4 
 
800 Meter Run 11-12 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 #  613 Blayne Howell      05 COUGAR               2:34.26    2:31.86   1 
  2 #  597 Stoney Cutchen     05 COUGAR               2:42.70    2:38.50   1 
  3 #  437 Jack Foutz         05 NMSOL                2:42.70    2:41.68   1 
  4 #   37 William Fetz       06 AAT                  2:49.46    2:42.91   1 
  5 #   14 Andrew Bigelow     06 AAT                  2:49.09    2:45.03   1 
  6 #  643 Asher Saban        06 COUGAR                          2:48.06   2 
  7 #  980 Carter Swanson     05 NMSOL                           2:53.15   2 
  8 #   12 Cole Bettis        06 AAT                  2:55.13    2:56.01   1 
  9 #  548 Christian Tafoya   05 RRTC                            2:59.84   2 
 10 #   16 Daylen Bramlett    05 AAT                  3:06.49    3:03.00   1 
 11 #  536 Colin Ross         05 RRTC                 3:04.10    3:04.34   1 
 12 #  987 Dominic Velasquez  06 NMSOL                3:04.34    3:05.60   1 
 13 #  650 Hoffman Tynan      06 COUGAR                          3:06.32   2 
 14 #  511 Jaxon Denison      06 RRTC                 2:51.63    3:07.84   1 
 15 #  648 Eli Tracey         06 COUGAR               3:05.75    3:08.47   1 
 16 #  533 Kyle Pruitt        05 RRTC                 3:23.36    3:11.39   2 
 17 #   32 Eyob Femling       06 AAT                             3:11.56   2 
 18 #  984 Ryan Vargas        05 NMSOL                3:11.21    3:13.07   2 
 19 #   58 Hadrian Mingley    06 AAT                  3:23.61    3:18.18   2 
 20 #  659 Joshua Medina      05 COUGAR               3:21.04    3:22.04   2 
 21 #   40 Calvin Goodkind    06 AAT                  3:15.60    3:26.74   2 
 22 #  425 Connor Brazell     05 NMSOL                           3:30.32   2 
 
1500 Meter Run 11-12 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  456 Jude Lucero        05 NMSOL                5:23.91    5:07.63  
  2 #    3 Eneas Armijo       06 AAT                  5:58.35    5:44.23  
  3 #   12 Cole Bettis        06 AAT                  6:04.46    5:48.37  
  4 #   14 Andrew Bigelow     06 AAT                  6:08.78    5:48.49  
  5 #    4 Aidan Arner        05 AAT                  6:39.47    6:13.77  
  6 #  654 George Perez       05 COUGAR                          6:21.92  
  7 #  439 Andrew Galan       05 NMSOL                           6:33.36  
  8 #  961 Jacob Pruitt       05 SOH                             6:37.36  
  9 #  536 Colin Ross         05 RRTC                 6:47.72    6:42.64  
 10 #  537 Mario Roybal       05 RRTC                 6:59.42    6:44.01  
 11 #  533 Kyle Pruitt        05 RRTC                 6:58.94    7:11.59  
 
3000 Meter Run 11-12 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  894 Orion Chavez       06 COUGAR                         11:25.77  
  2 #   37 William Fetz       06 AAT                 11:40.80   11:48.09  
  3 #    3 Eneas Armijo       06 AAT                 11:57.14   12:28.36  
  4 #  640 Dallan Reed        06 COUGAR                         12:37.30  
  5 #  648 Eli Tracey         06 COUGAR                         12:54.54  
  6 #  590 Maxwell Burks      06 COUGAR              12:33.36   13:10.59  
  7 #   40 Calvin Goodkind    06 AAT                 13:36.77   14:25.66  
 
80 Meter Hurdles 11-12 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 #  520 Sage LeDoux        05 RRTC                   16.75      15.49   1 
  2 #  832 Nathaniel Martine  05 RRTC                   19.00      16.63   1 
  3 #  111 Diego Herrera      05 JJTC                              16.98   2 
  4 #  103 Mekhi Aragon       05 JJTC                   17.66      17.32   1 
  5 #  107 Lashawn Lane       05 JJTC                   19.12      17.79   1 
 
4x100 Meter Relay 11-12 Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 RIO RANCHO TRACK CLUB  'A'                          56.22      56.48  
     1) #514 Cameron Dyer 06            2) #523 Gabriel Luna 06           
     3) #504 Gabriel Bittel 06          4) #513 Jarin Dennard 06          
  2 JR JAGUARS TRACK CLUB  'A'                                     59.26  
     1) #103 Mekhi Aragon 05            2) #973 Kellan Gehres 05          
     3) #111 Diego Herrera 05           4) #104 Christian Maestas 05      
  3 ALBUQUERQUE ATHLETICS TRACK  'A'                    55.49    1:00.35  
     1) #38 Desiderio Garcia 06         2) #71 Lukas Suo-Anttila 05       
     3) #26 Kyle Davy 05                4) #17 Gabriel Buie 05            
  4 NEW MEXICO SOL RUNNING CLUB  'A'                             1:09.99  
     1) #418 Troy Baldonado 06          2) #976 Brady Smith 05            
     3) #978 Mason Steel 05             4) #992 Jonah Martinez 06         
 -- SONS OF HERMES  'A'                               1:09.52         DQ   early exchange
     1) #952 Gerardo Molina 06          2) #926 Adam Aguilar 05           
     3) #949 Diego Martinez 05          4) #960 Colton Plant 05           
 
4x400 Meter Relay 11-12 Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 COUGAR TRACK CLUB  'A'                            4:43.83    4:39.64  
     1) #597 Stoney Cutchen 05          2) #613 Blayne Howell 05          
     3) #643 Asher Saban 06             4) #894 Orion Chavez 06           
  2 NEW MEXICO SOL RUNNING CLUB  'A'                  5:10.95    4:45.29  
     1) #437 Jack Foutz 05              2) #453 Gordon Lee 05             
     3) #456 Jude Lucero 05             4) #426 Bersisa Burdick 05        
  3 ALBUQUERQUE ATHLETICS TRACK  'B'                             5:27.27  
     1) #26 Kyle Davy 05                2) #32 Eyob Femling 06            
     3) #74 Jozaiah Turtle-Morales 05   4) #37 William Fetz 06            
  4 NEW MEXICO SOL RUNNING CLUB  'B'                             5:34.52  
     1) #992 Jonah Martinez 06          2) #439 Andrew Galan 05           
     3) #980 Carter Swanson 05          4) #987 Dominic Velasquez 06      
  5 ALBUQUERQUE ATHLETICS TRACK  'A'                  4:39.66    5:43.69  
     1) #71 Lukas Suo-Anttila 05        2) #65 Santiago Quintana 06       
     3) #58 Hadrian Mingley 06          4) #40 Calvin Goodkind 06         
 
High Jump 11-12 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 #  613 Blayne Howell      05 COUGAR                 1.20m      1.25m    4-01.25 
     0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 
        P    P    P    P    O   XO    O   XO  XXX 
  2 #  819 Nico Del Frate     05 UNA NM                 1.15m      1.20m    3-11.25 
     0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 
        P    P    P    O    O   XO    O  XXX 
  3 #  467 Cohen Midgett      06 NMSOL                  1.10m      1.10m    3-07.25 
     0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 
        O    O    O    X    O  XXX 
  4 #   45 Vincent James      06 AAT                    1.20m     J1.10m    3-07.25 
     0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 
        P    P    O    O   XO  XXX 
  5 #  650 Hoffman Tynan      06 COUGAR                            1.00m    3-03.25 
     0.90 0.95 1.00 1.05 
        O    O    O  XXX 
  6 #  536 Colin Ross         05 RRTC                             J1.00m    3-03.25 
     0.90 0.95 1.00 1.05 
      XXO   XO   XO  XXX 
  7 #  644 Cruz Sanchez       05 COUGAR                            0.95m    3-01.25 
     0.90 0.95 1.00 
        O    O  XXX 
 -- #  633 Vaughn Ortega      06 COUGAR                               NH            
     0.90 
      XXX 
 
Long Jump 11-12 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 #  104 Christian Maestas  05 JJTC                   4.63m      4.24m   13-11.00 
      4.18m  4.11m  4.24m            
  2 #  514 Cameron Dyer       06 RRTC                   4.21m      4.01m   13-02.00 
      4.01m  3.95m  FOUL            
  3 #  124 Jabsie Lewis       06 IDT                    4.12m      4.00m   13-01.50 
      FOUL  FOUL  4.00m            
  4 #  643 Asher Saban        06 COUGAR                 4.05m      3.93m   12-10.75 
      3.93m  3.46m  FOUL            
  5 #  992 Jonah Martinez     06 NMSOL                             3.91m   12-10.00 
      3.91m  FOUL  3.63m            
  6 #  111 Diego Herrera      05 JJTC                   3.88m      3.83m   12-06.75 
      FOUL  3.83m  3.53m            
  7 #  973 Kellan Gehres      05 JJTC                              3.56m   11-08.25 
      3.50m  3.56m  3.52m            
  8 #  960 Colton Plant       05 SOH                    3.53m      3.52m   11-06.75 
      3.52m  3.52m  3.02m            
  9 #  546 Abel Steinfeldt    06 RRTC                   3.37m      3.33m   10-11.25 
      3.33m  FOUL  3.12m           
 10 #  862 Jonathan Calavaza  05 MS                     3.54m      3.24m   10-07.75 
      3.24m  FOUL  0.34m           
 11 #   14 Andrew Bigelow     06 AAT                    3.64m      3.20m   10-06.00 
      3.03m  3.10m  3.20m            
 12 #    7 Noah Barreras      06 AAT                    2.95m      3.18m   10-05.25 
      3.18m  2.86m  2.98m            
 13 #  107 Lashawn Lane       05 JJTC                   3.20m      3.11m   10-02.50 
      FOUL  3.11m  2.85m          
 14 #  467 Cohen Midgett      06 NMSOL                             3.02m    9-11.00 
      2.97m  3.02m  2.23m            
 15 #  425 Connor Brazell     05 NMSOL                             3.00m    9-10.25 
      FOUL  2.66m  3.00m            
 16 # 1938 Michael Hutton     06 LMM                               2.91m    9-06.75 
      2.78m  2.91m  2.60m            
 17 #  987 Dominic Velasquez  06 NMSOL                            J2.91m    9-06.75 
      2.75m  2.52m  2.91m            
 18 #  864 Ezekiah Ortiz      06 MS                     2.88m      2.85m    9-04.25 
      2.77m  2.60m  2.85m            
 19 #  980 Carter Swanson     05 NMSOL                            J2.85m    9-04.25 
      2.74m  2.27m  2.85m            
 20 #   12 Cole Bettis        06 AAT                              J2.85m    9-04.25 
      FOUL  2.85m  FOUL            
 21 #  537 Mario Roybal       05 RRTC                   3.03m      2.84m    9-04.00 
      2.69m  2.78m  2.84m            
 22 #  436 Eli Emms           06 NMSOL                  3.19m      2.79m    9-02.00 
      2.79m  2.77m  2.64m            
 23 #  601 Connor Fisher      05 COUGAR                 3.01m      2.77m    9-01.25 
      1.89m  2.77m  2.70m            
 24 #  961 Jacob Pruitt       05 SOH                               2.76m    9-00.75 
      2.65m  FOUL  2.76m            
 25 #  590 Maxwell Burks      06 COUGAR                 2.64m      2.61m    8-06.75 
      2.61m  2.55m  2.09m            
 26 #  976 Brady Smith        05 NMSOL                             2.50m    8-02.50 
      2.50m  2.39m  2.23m            
 27 #   58 Hadrian Mingley    06 AAT                    3.05m      2.48m    8-01.75 
      FOUL  2.01m  2.48m            
 28 # 1943 Lucas Robbins      06 LMM                               2.14m    7-00.25 
      FOUL  2.14m  2.10m            
 29 #  984 Ryan Vargas        05 NMSOL                             2.10m    6-10.75 
      2.08m  2.10m  1.91m            
 30 #  612 Pierce Hawkins     05 COUGAR                            2.00m    6-06.75 
      2.00m  FOUL  1.68m            
 
Shot Put 6 lb. 11-12 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 #  161 Andrew Aguirre     05 BIO                               9.77m   32-00.75 
      9.24m  9.76m  9.77m            
  2 #  128 Darrian Smith      05 IDT                    8.94m      8.96m   29-04.75 
      8.96m  8.73m  FOUL            
  3 #  952 Gerardo Molina     06 SOH                               7.90m   25-11.00 
      6.80m  7.90m  6.77m            
  4 #  926 Adam Aguilar       05 SOH                               7.31m   23-11.75 
      6.53m  7.31m  6.05m            
  5 #  363 Jon Baca           06 ZIA                    6.90m      6.83m   22-05.00 
      6.64m  6.66m  6.83m            
  6 #  819 Nico Del Frate     05 UNA NM                 5.89m      6.45m   21-02.00 
      5.90m  6.45m  FOUL            
  7 #  147 Nehemiah Smith     06 BIO                    5.41m      6.06m   19-10.75 
      6.06m  5.34m  5.28m            
  8 # 1938 Michael Hutton     06 LMM                               5.66m   18-07.00 
      5.66m  5.44m  5.52m            
  9 #  963 Santiago Sisneros  05 SOH                               5.54m   18-02.25 
      5.54m  5.14m  5.30m            
 10 #  894 Orion Chavez       06 COUGAR                 5.61m      5.48m   17-11.75 
      5.48m  5.44m  5.26m            
 11 #  511 Jaxon Denison      06 RRTC                              5.22m   17-01.50 
      4.56m  5.22m  5.06m            
 12 # 1943 Lucas Robbins      06 LMM                               5.03m   16-06.00 
      5.03m  4.48m  4.77m            
 13 #  145 Ricky Poolaw       06 BIO                    4.44m      4.72m   15-06.00 
      4.72m  3.63m  4.49m            
 14 #  976 Brady Smith        05 NMSOL                             4.55m   14-11.25 
      FOUL  4.13m  4.55m            
 
Discus Throw 1kg 11-12 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 #  128 Darrian Smith      05 IDT                   22.93m     23.83m      78-02 
      23.83m  21.21m  22.11m         
  2 #  161 Andrew Aguirre     05 BIO                              20.59m      67-07 
      19.34m  20.59m  18.02m         
  3 #  147 Nehemiah Smith     06 BIO                   13.96m     16.60m      54-05 
      16.01m  16.60m  16.46m         
  4 #  952 Gerardo Molina     06 SOH                              14.80m      48-07 
      13.76m  14.11m  14.80m         
  5 #  926 Adam Aguilar       05 SOH                              13.97m      45-10 
      FOUL  FOUL  13.97m         
  6 #  963 Santiago Sisneros  05 SOH                              11.49m      37-08 
      11.49m  10.76m  10.60m         
  7 #  112 Dean Lane III      05 JJTC                  12.47m     10.36m      34-00 
      10.36m  FOUL  10.31m         
  8 #  145 Ricky Poolaw       06 BIO                    9.98m      8.41m      27-07 
      8.15m  7.37m  8.41m         
 
Javelin Throw 300g 11-12 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 #  367 Jabulani Cooper    05 ZIA                   28.93m     26.09m      85-07 
      26.09m  16.02m  25.37m         
  2 #  597 Stoney Cutchen     05 COUGAR                26.40m     25.06m      82-03 
      25.06m  23.16m  23.49m           
  3 #   74 Jozaiah Turtle-Mo  05 AAT                   25.86m     24.37m      79-11 
      24.37m  22.78m  17.41m            
  4 #  363 Jon Baca           06 ZIA                   22.68m     21.59m      70-10 
      20.58m  21.20m  21.59m            
  5 #  978 Mason Steel        05 NMSOL                 22.58m     21.33m      70-00 
      21.33m  19.07m  19.42m            
  6 #  147 Nehemiah Smith     06 BIO                   17.32m     20.94m      68-08 
      18.92m  19.69m  20.94m            
  7 #  418 Troy Baldonado     06 NMSOL                 20.27m     19.34m      63-05 
      19.34m  17.05m  16.90m            
  8 #  513 Jarin Dennard      06 RRTC                             19.27m      63-03 
      17.74m  19.27m  14.14m            
  9 #    3 Eneas Armijo       06 AAT                   17.95m     18.77m      61-07 
      18.77m  18.61m  18.40m            
 10 #  548 Christian Tafoya   05 RRTC                  20.49m     18.75m      61-06 
      15.68m  18.75m  15.21m            
 11 #  533 Kyle Pruitt        05 RRTC                             17.95m      58-11 
      17.95m  13.78m  14.48m            
 12 #  161 Andrew Aguirre     05 BIO                              15.59m      51-02 
      12.29m  15.59m  14.98m            
 13 #  145 Ricky Poolaw       06 BIO                   16.90m     14.42m      47-04 
      13.32m  9.97m  14.42m            
 14 #    4 Aidan Arner        05 AAT                              11.63m      38-02 
      8.99m  10.37m  11.63m            
 
1500 Meter Race Walk 11-12 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #   74 Jozaiah Turtle-Mo  05 AAT                  9:35.43    9:23.72  
 
100 Meter Dash 13-14 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 # 1902 Koen Biggs         03 UNA NM                 12.78      12.43   1 
  2 #   43 Brendyn Hoag       03 AAT                    12.60      12.53   1 
  3 #   49 Dylan Lee          03 AAT                    12.70      12.72   1 
  4 #  831 Trevon Dennard     03 RRTC                   13.25      12.74   1 
  5 #  120 Brett Davis        03 IDT                    13.31      12.90   1 
  6 # 1908 Joshua Bachechi    03 UNA NM                            12.96   3 
  7 #  815 Robert Beal        03 UNA NM                 13.42      13.31   1 
  8 #  156 Elijah David Mapa  03 BIO                    14.35      13.43   1 
  9 #  167 Eli lopez          04 BIO                    14.87      13.44   2 
 10 #  549 Evan Waldron       04 RRTC                   14.83      13.93   2 
 11 #  384 Raymond Madrid     04 ZIA                    14.81      14.09   1 
 12 #  153 Adan Sanchez       04 BIO                    15.70      14.52   2 
 13 #  158 Louis Herrera      03 BIO                               14.58   3 
 14 #  645 Diego Sanchez      03 COUGAR                 15.24      14.85   2 
 15 #  501 Dylan Baca         03 RRTC                   15.50      15.22   2 
 
200 Meter Dash 13-14 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 # 1902 Koen Biggs         03 UNA NM                            25.84   3 
  2 # 1908 Joshua Bachechi    03 UNA NM                            26.08   3 
  3 #  831 Trevon Dennard     03 RRTC                   26.30      26.46   1 
  4 # 1923 Alexander Clonts   03 IDT                               27.47   3 
  5 #  167 Eli lopez          04 BIO                    29.69      27.59   1 
  6 #  804 Dustin Bryant      04 UNA NM                 29.69      28.20   1 
  7 #  158 Louis Herrera      03 BIO                               29.42   3 
  8 #  153 Adan Sanchez       04 BIO                    32.39      30.36   2 
  9 #  501 Dylan Baca         03 RRTC                   33.29      30.54   2 
 10 #  384 Raymond Madrid     04 ZIA                               31.57   2 
 11 #  623 Spencer Laughlin   03 COUGAR                 36.01      34.41   2 
 12 #  441 Isaiah Gutierrez   04 NMSOL                  35.90      34.66   2 
 
400 Meter Dash 13-14 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 #  831 Trevon Dennard     03 RRTC                 1:02.52      57.95   1 
  2 #  815 Robert Beal        03 UNA NM               1:00.18    1:00.30   1 
  3 # 1923 Alexander Clonts   03 IDT                             1:02.95   4 
  4 #  167 Eli lopez          04 BIO                  1:05.42    1:03.23   1 
  5 #    8 Hadley Beaty       03 AAT                  1:00.90    1:04.40   1 
  6 #  471 Alejandro Navarre  04 NMSOL                1:06.79    1:04.78   1 
  7 #  158 Louis Herrera      03 BIO                             1:06.69   4 
  8 #  965 Santos Sisneros    04 SOH                             1:08.09   3 
  9 #   78 Evan Widner        03 AAT                  1:12.30    1:08.53   2 
 10 #  153 Adan Sanchez       04 BIO                  1:10.12    1:09.24   1 
 11 #  416 Quinn Arruti       03 NMSOL                           1:10.22   4 
 12 #  999 Jared Trueba       04 NMSOL                           1:11.13   3 
 13 #  501 Dylan Baca         03 RRTC                 1:19.64    1:12.67   2 
 14 #  645 Diego Sanchez      03 COUGAR               1:14.43    1:14.15   2 
 15 #  623 Spencer Laughlin   03 COUGAR               1:13.63    1:15.51   2 
 16 #  993 Mateo Martinez     04 NMSOL                1:21.77    1:18.97   3 
 17 #  945 Josh Grow          04 SOH                  1:24.85    1:31.03   3 
 
800 Meter Run 13-14 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #   15 Gustav Bourdon     03 AAT                  2:40.19    2:34.21  
  2 #  999 Jared Trueba       04 NMSOL                           2:38.76  
  3 #  549 Evan Waldron       04 RRTC                 3:00.59    2:39.49  
  4 #  965 Santos Sisneros    04 SOH                             2:40.60  
 
1500 Meter Run 13-14 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  471 Alejandro Navarre  04 NMSOL                5:29.04    5:24.50  
  2 #   83 Jeremiah Padilla   03 AAT                  5:34.65    5:24.55  
  3 #   15 Gustav Bourdon     03 AAT                  5:39.71    5:35.55  
  4 #  965 Santos Sisneros    04 SOH                             5:40.84  
 
3000 Meter Run 13-14 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  416 Quinn Arruti       03 NMSOL               12:06.05   11:20.87  
  2 #   83 Jeremiah Padilla   03 AAT                 11:47.31   11:22.82  
  3 #  632 Dylan Ortega       04 COUGAR              11:46.29   11:57.54  
 
100 Meter Hurdles 13-14 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 #  801 Antonio Avila      03 UNA NM                            16.57   2 
  2 #  521 Sebastian LeDoux   03 RRTC                   21.69      20.42   1 
  3 # 1922 Daymon Lujan       04 UNA NM                            20.68   2 
  4 #  623 Spencer Laughlin   03 COUGAR                 21.67      21.52   1 
  5 #  441 Isaiah Gutierrez   04 NMSOL                  22.36      21.91   1 
 
4x100 Meter Relay 13-14 Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 ALBUQUERQUE ATHLETICS TRACK  'A'                    52.13      53.35  
     1) #8 Hadley Beaty 03              2) #49 Dylan Lee 03               
     3) #78 Evan Widner 03              4) #43 Brendyn Hoag 03            
 -- NEW MEXICO SOL RUNNING CLUB  'A'                                  DQ   zone violation
     1) #441 Isaiah Gutierrez 04        2) #999 Jared Trueba 04           
     3) #990 Bijan Wright 04            4) #993 Mateo Martinez 04         
 
High Jump 13-14 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 #  614 Brandon Howell     03 COUGAR                 1.65m      1.65m    5-05.00 
     0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 
        P    P    P    P    P    P    P    P    P    O    O    O    O   XO    O  XXX 
  2 #   43 Brendyn Hoag       03 AAT                    1.55m      1.55m    5-01.00 
     0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 
        P    P    P    P    P    P    P    P    O    O    O    O    O    O  XXX 
  3 #  804 Dustin Bryant      04 UNA NM                 1.57m      1.50m    4-11.00 
     0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 
        P    P    P    P    P    P    P    P    P    O    O    O    O  XXX 
  3 #   49 Dylan Lee          03 AAT                    1.45m      1.50m    4-11.00 
     0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 
        P    P    P    P    P    P    P    P    O    O    O    O    O  XXX 
  5 #  801 Antonio Avila      03 UNA NM                           J1.50m    4-11.00 
     0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 
        P    P    P    P    P    P    P    P    O    O  XXO    O    O  XXX 
  6 #   78 Evan Widner        03 AAT                    1.55m     J1.50m    4-11.00 
     0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 
        P    P    P    P    P    P    P    P    O    O    O    O   XO  XXX 
  7 #  384 Raymond Madrid     04 ZIA                    1.35m      1.30m    4-03.25 
     0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 
        P    P    P    P    P    P  XXO    O    O  XXX 
  8 #  156 Elijah David Mapa  03 BIO                              J1.30m    4-03.25 
     0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 
        P    P    P    P    P    P    P    P  XXO 
  9 #  441 Isaiah Gutierrez   04 NMSOL                             1.05m    3-05.25 
     0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 
        O    O    O    O  XXX 
 -- #  416 Quinn Arruti       03 NMSOL                  1.30m         NH            
     0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 
        P    P    P    P    P    P    P  XXX 
 
Long Jump 13-14 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 #   43 Brendyn Hoag       03 AAT                    5.46m      5.44m   17-10.25 
      5.33m  5.44m  5.39m            
  2 #   49 Dylan Lee          03 AAT                    5.58m      5.41m   17-09.00 
      5.08m  5.41m  5.13m            
  3 #  804 Dustin Bryant      04 UNA NM                 5.08m      5.13m   16-10.00 
      5.01m  5.13m  FOUL            
  4 #  120 Brett Davis        03 IDT                    4.84m      5.06m   16-07.25 
      5.06m  4.79m  5.02m            
  5 # 1902 Koen Biggs         03 UNA NM                 4.63m      4.74m   15-06.75 
      4.54m  4.74m  4.22m            
  6 #   78 Evan Widner        03 AAT                    4.31m      4.05m   13-03.50 
      FOUL  3.90m  4.05m            
  7 #    8 Hadley Beaty       03 AAT                    4.76m      4.01m   13-02.00 
      3.90m  4.01m  FOUL            
  8 # 1923 Alexander Clonts   03 IDT                               3.98m   13-00.75 
      3.82m  3.67m  3.98m            
  9 #  384 Raymond Madrid     04 ZIA                    4.24m      3.81m   12-06.00 
      3.81m  3.61m  3.73m            
 10 #  999 Jared Trueba       04 NMSOL                             3.19m   10-05.75 
      3.05m  2.89m  3.19m            
 11 #  945 Josh Grow          04 SOH                    2.94m      2.91m    9-06.75 
      2.83m  2.86m  2.91m            
 
Triple Jump 13-14 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 # 1902 Koen Biggs         03 UNA NM                10.39m     10.12m   33-02.50 
      9.57m  10.12m  10.07m            
 
Shot Put 4kg 13-14 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 #  608 Ryan Garcia        03 COUGAR                 9.85m     10.43m   34-02.75 
      10.43m  7.82m  10.22m            
  2 #  801 Antonio Avila      03 UNA NM                            8.36m   27-05.25 
      7.60m  8.00m  8.36m            
  3 #  618 Reuben Johnson     04 COUGAR                 7.01m      7.44m   24-05.00 
      7.30m  7.44m  7.43m            
  4 # 1922 Daymon Lujan       04 UNA NM                            7.23m   23-08.75 
      7.21m  7.07m  7.23m            
  5 #  656 Marcos Cordova     03 COUGAR                 6.78m      6.51m   21-04.25 
      6.51m  6.22m  FOUL            
  6 #  155 Marcos Herrera     04 BIO                    3.85m      4.75m   15-07.00 
      4.75m  4.37m  4.69m            
 
Discus Throw 1kg 13-14 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 #  608 Ryan Garcia        03 COUGAR                28.79m     32.12m     105-04 
      32.12m  27.63m  31.04m         
  2 #  120 Brett Davis        03 IDT                   27.22m     28.63m      93-11 
      28.63m  24.43m  23.74m         
  3 #  618 Reuben Johnson     04 COUGAR                22.86m     25.91m      85-00 
      25.91m  FOUL  24.04m         
  4 # 1922 Daymon Lujan       04 UNA NM                           22.07m      72-05 
      FOUL  18.56m  22.07m           
  5 #  656 Marcos Cordova     03 COUGAR                18.80m     20.21m      66-04 
      17.75m  19.27m  20.21m         
  6 #  993 Mateo Martinez     04 NMSOL                 17.33m     18.40m      60-04 
      15.67m  18.40m  13.63m         
  7 # 1388 Nathan McConnell   04 COUGAR                           13.40m      43-11 
      12.20m  12.89m  13.40m         
  8 #  155 Marcos Herrera     04 BIO                   10.30m     10.56m      34-08 
      9.30m  10.56m  10.03m         
  9 #  632 Dylan Ortega       04 COUGAR                           10.32m      33-10 
      FOUL  10.32m  9.94m         
 
Javelin Throw 600g 13-14 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 # 1922 Daymon Lujan       04 UNA NM                           25.60m      84-00 
      25.60m  19.41m  20.97m            
  2 #  608 Ryan Garcia        03 COUGAR                25.25m     24.81m      81-05 
      24.81m  23.09m  22.35m            
  3 #  618 Reuben Johnson     04 COUGAR                16.76m     20.46m      67-01 
      16.86m  20.46m  20.34m            
  4 #  645 Diego Sanchez      03 COUGAR                19.40m     19.61m      64-04 
      12.98m  17.20m  19.61m            
  5 #  993 Mateo Martinez     04 NMSOL                            18.35m      60-02 
      10.17m  17.67m  18.35m            
  6 #    8 Hadley Beaty       03 AAT                   16.49m     16.21m      53-02 
      16.21m  14.97m  14.85m            
  7 #  155 Marcos Herrera     04 BIO                   11.20m     14.96m      49-01 
      13.90m  12.38m  14.96m            
  8 #  656 Marcos Cordova     03 COUGAR                16.73m     11.35m      37-03 
      11.33m  10.83m  11.35m            
 
100 Meter Dash 15-16 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 # 1909 Nasir Hunter-Muha  02 UNA NM                            11.86   2 
  2 #  117 Omari'Kiseanm Ans  02 IDT                    11.91      12.05   1 
  3 #  851 Matthew Andler     02 IDT                    12.33      12.06   1 
  4 #  270 Darren Romero      01 SOH                               12.32   2 
  5 #  924 Jared Velasquez    02 IDT                    13.72      12.74   1 
  6 #  959 Demetrio Perea     02 SOH                    13.55      12.87   1 
  7 #  164 Brad Anderson      01 BIO                               13.31   2 
  8 #   39 Dylan Garcia       01 AAT                    13.36      13.54   1 
  9 #  166 Mauricio Andress   02 BIO                    15.63      13.72   1 
 10 #  165 Sebastian Corral   02 BIO                               13.78   2 
 11 #  994 Nick Martinez      01 NMSOL                  14.09      13.83   1 
 
200 Meter Dash 15-16 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 # 1909 Nasir Hunter-Muha  02 UNA NM                            24.16   2 
  2 #  270 Darren Romero      01 SOH                               25.32   2 
  3 #  851 Matthew Andler     02 IDT                    27.49      25.51   1 
  4 #  924 Jared Velasquez    02 IDT                               26.25   2 
  5 #  959 Demetrio Perea     02 SOH                    28.36      26.36   1 
  6 #  165 Sebastian Corral   02 BIO                               28.42   1 
  7 #  994 Nick Martinez      01 NMSOL                  29.04      28.77   1 
  8 #  164 Brad Anderson      01 BIO                               29.76   1 
 
400 Meter Dash 15-16 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 #  959 Demetrio Perea     02 SOH                  1:02.85      59.43   1 
  2 # 1916 Izayah Williams    01 UNA NM                          1:01.76   2 
  3 # 1381 Mario Gutierrez    01 COUGAR                          1:03.02   1 
  4 #  195 Andrew Chavez      02 MTC                             1:03.57   2 
  5 #  166 Mauricio Andress   02 BIO                  1:01.70    1:04.92   1 
  6 # 1383 Hunter Cutchen     02 COUGAR                          1:08.39   2 
  7 #  164 Brad Anderson      01 BIO                  1:09.76    1:10.56   1 
 
800 Meter Run 15-16 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  166 Mauricio Andress   02 BIO                  2:37.91    2:34.33  
 
1500 Meter Run 15-16 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #    1 Kobe Adkins        02 AAT                  5:34.61    5:20.57  
 
3000 Meter Run 15-16 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 # 1381 Mario Gutierrez    01 COUGAR                         10:13.28  
  2 # 1376 Lucas Futey        02 COUGAR                         10:18.54  
  3 # 1383 Hunter Cutchen     02 COUGAR                         10:58.55  
  4 #    1 Kobe Adkins        02 AAT                 11:52.64   11:43.69  
 
110 Meter Hurdles 15-16 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
 -- # 1916 Izayah Williams    01 UNA NM                               DQ   pushed hurdle
 
High Jump 15-16 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 #  164 Brad Anderson      01 BIO                               1.40m    4-07.00 
     1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 
        O    O    O    O    O  XXX 
  2 #   39 Dylan Garcia       01 AAT                    1.45m      1.35m    4-05.00 
     1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 
        O    O    O    O  XXX 
 
Long Jump 15-16 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 # 1909 Nasir Hunter-Muha  02 UNA NM                            5.48m   17-11.75 
      FOUL  5.48m  FOUL            
  2 #  270 Darren Romero      01 SOH                               5.00m   16-05.00 
      FOUL  5.00m  4.85m            
  3 # 1916 Izayah Williams    01 UNA NM                            4.89m   16-00.50 
      4.38m  4.89m  4.67m            
  4 #  195 Andrew Chavez      02 MTC                    4.72m      4.59m   15-00.75 
      FOUL  FOUL  4.59m            
  5 #  924 Jared Velasquez    02 IDT                    4.06m      4.57m   15-00.00 
      4.51m  FOUL  4.57m            
  6 # 1376 Lucas Futey        02 COUGAR                            4.43m   14-06.50 
      3.98m  4.13m  4.43m            
  7 #  165 Sebastian Corral   02 BIO                               4.41m   14-05.75 
      3.75m  3.95m  4.41m            
  8 #  851 Matthew Andler     02 IDT                    4.13m      4.27m   14-00.25 
      4.27m  3.98m  3.42m            
  9 # 1383 Hunter Cutchen     02 COUGAR                            3.17m   10-05.00 
      3.17m  2.25m  0.53m            
 -- #  117 Omari'Kiseanm Ans  02 IDT                    4.77m       FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL            
 
Triple Jump 15-16 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 # 1912 Ethan Rashap       02 UNA NM                           11.45m   37-06.75 
      9.93m  11.45m  11.30m            
 
Shot Put 12 lb. 15-16 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 #  162 Samuel Lopez       02 BIO                    7.46m      7.72m   25-04.00 
      7.43m  7.72m  7.60m            
 
Discus Throw 1.6kg 15-16 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 #  994 Nick Martinez      01 NMSOL                 20.41m     25.57m      83-11 
      24.17m  23.40m  25.57m         
  2 #  162 Samuel Lopez       02 BIO                   20.40m     17.75m      58-03 
      17.75m  FOUL  FOUL           
 
Javelin Throw 800g 15-16 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 #  166 Mauricio Andress   02 BIO                   29.66m     35.20m     115-06 
      35.20m  31.96m  31.02m            
  2 #   39 Dylan Garcia       01 AAT                   30.18m     24.12m      79-02 
      24.12m  2.65m  2.26m            
  3 #  162 Samuel Lopez       02 BIO                   18.39m     19.67m      64-06 
      19.67m  17.99m  14.02m            
 
800 Meter Run 17-18 Men
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #    2 Devin Alderman     00 AAT                  2:37.62    2:31.10  
 
3000 Meter Run 17-18 Men
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  869 Nehemiah Cionelo   00 NMRW                            9:59.78  
 
High Jump 17-18 Men
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 #    2 Devin Alderman     00 AAT                               1.25m    4-01.25 
     1.15 1.20 1.25 1.30 
        O   XO  XXO  XXX 
 
1500 Meter Race Walk Masters 55 Men
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  868 Robert Chavez      60 UNA NM                         13:34.73  
 
3000 Meter Race Walk Seniors 75 Men
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  867 Victor Belarde     40 NMRW                           23:58.34