2017 USATFNM TF Meet #1 - 4/18/2017                      
                         VVHS Booster Club Finish Line                         
                         Volcano Vista HS - Albuq., NM                         
                                    Results                                    
 
Event 1  100 Meter Dash 8-Under Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
Finals
  1   811 Raina Passalacqua   09 UNA NM                   17.10   1 
  2   518 Samaya Fashola      10 RRTC                     17.92   1 
  3   252 Daysia Jack         09 AOC                      17.95   2 
  4   187 Zoie Hall           10 MTC                      19.06   1 
  5   191 Naziy Pressley      10 MTC                      19.27   1 
  6   610 Madi Hatch          09 COUGAR                   19.30   2 
  7   113 Nierah McKenzie     09 JJTC                     19.57   2 
  8   596 Elly Cutchen        10 COUGAR                   20.80   1 
  9   250 Emma Gutierrez      09 AOC                      21.16   1 
 10   638 Analyse Raimondi    10 COUGAR                   22.30   2 
 11   600 Avery Fisher        10 COUGAR                   22.67   1 
 12   584 Estelle Baca        09 COUGAR                   23.20   2 
 13   617 Tatum Ingram        11 COUGAR                   25.75   2 
 --   188 Laila Lowrey        09 MTC                        DNS   2 
 --   509 Vanessa Cichy       09 RRTC                       DNS   2 
 --   253 Tianna Jack         09 AOC                        DNS   1 
 
Event 2  200 Meter Dash 8-Under Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1   509 Vanessa Cichy       09 RRTC                     37.27   2 
  2   518 Samaya Fashola      10 RRTC                     38.84   1 
  3   252 Daysia Jack         09 AOC                      38.89   1 
  4   191 Naziy Pressley      10 MTC                      40.44   2 
  5   187 Zoie Hall           10 MTC                      41.02   1 
  6   320 Madison Lopez       09 RMSW                     41.05   1 
  7   113 Nierah McKenzie     09 JJTC                     42.95   2 
  8   638 Analyse Raimondi    10 COUGAR                   43.09   1 
  9   250 Emma Gutierrez      09 AOC                      43.64   1 
 10   584 Estelle Baca        09 COUGAR                   48.97   2 
 --   811 Raina Passalacqua   09 UNA NM                     DNS   1 
 --   188 Laila Lowrey        09 MTC                        DNS   1 
 --   253 Tianna Jack         09 AOC                        DNS   2 
 
Event 3  400 Meter Dash 8-Under Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   811 Raina Passalacqua   09 UNA NM                 1:24.80  
  2   320 Madison Lopez       09 RMSW                   1:38.20  
  3   600 Avery Fisher        10 COUGAR                 1:44.90  
 
Event 7  4x100 Meter Relay 8-Under Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 COUGAR TRACK CLUB  'A'                              1:24.34  
 
Event 10  Long Jump 8-Under Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1   509 Vanessa Cichy       09 RRTC                     2.98m    9-09.50 
      2.73m  2.83m  2.98m            
  2   187 Zoie Hall           10 MTC                      2.73m    8-11.50 
      2.73m  FOUL  FOUL            
  3   610 Madi Hatch          09 COUGAR                   2.43m    7-11.75 
      1.61m  2.43m  1.78m            
  4   113 Nierah McKenzie     09 JJTC                     2.39m    7-10.25 
      2.19m  2.39m  2.29m           
  5   252 Daysia Jack         09 AOC                      2.25m    7-04.75 
      1.73m  2.25m  2.20m            
  6   191 Naziy Pressley      10 MTC                      2.09m    6-10.25 
      2.09m  2.04m  1.88m            
  7   250 Emma Gutierrez      09 AOC                      2.06m    6-09.25 
      1.87m  1.21m  2.06m            
  8   596 Elly Cutchen        10 COUGAR                   1.85m    6-01.00 
      1.85m  1.40m  FOUL            
  9   584 Estelle Baca        09 COUGAR                   1.69m    5-06.50 
      1.39m  1.29m  1.69m            
 10   518 Samaya Fashola      10 RRTC                     1.56m    5-01.50 
      FOUL  1.56m  1.32m            
 11   320 Madison Lopez       09 RMSW                     1.41m    4-07.50 
      1.37m  FOUL  1.41m           
 --   188 Laila Lowrey        09 MTC                        DNS            
 --   253 Tianna Jack         09 AOC                        DNS            
 
Event 12  Javelin Throw 300g 8-Under Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1   811 Raina Passalacqua   09 UNA NM                   9.70m      31-10 
      9.70m  9.40m  9.28m            
 
Event 50  100 Meter Dash 8-Under Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1   101 Tayson Gaxiola      09 JJTC                     15.84   1 
  2   380 Moses Sena          09 ZIA                      16.93   3 
  3   374 Chase Kendall       09 ZIA                      18.03   1 
  4   808 Joseph Garcia       09 UNA NM                   18.46   2 
  5   620 Yusuf Konte         11 COUGAR                   19.39   2 
  6   639 Monterique Raimond  10 COUGAR                   19.77   2 
  7   102 Tradjen Gaxiola     10 JJTC                     20.27   2 
  8   126 Curtis Ryan         09 IDT                      21.14   3 
  9   630 Hank Moon           09 COUGAR                   21.14   3 
 10   619 Garaba Konte        09 COUGAR                   21.73   3 
 11   530 Diego Paul          09 RRTC                     21.73   3 
 12   911 Jayson Begay        11 FMF                      22.25   1 
 13   522 Easton Luna         11 RRTC                     22.35   1 
 14   307 Andrew Babb         11 RMSW                     22.35   3 
 15   527 Michael Nuanez      11 RRTC                     22.56   2 
 16   505 Michael Boe         09 RRTC                     22.85   3 
 17   114 Nikko Sigwerth      10 JJTC                     24.42   1 
 18   803 Lukas Barrack       11 UNA NM                   25.64   2 
 19   592 Demian Chavez       10 COUGAR                   25.68   1 
 20   412 Henry Foutz         12 NMSOL                    26.13   2 
 21   602 Caleb Foutz         11 COUGAR                   26.22   1 
 --   194 Josiah Wilson       09 MTC                        DNS   2 
 --   510 Vincent Cichy       11 RRTC                       DNS   1 
 
Event 51  200 Meter Dash 8-Under Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1   101 Tayson Gaxiola      09 JJTC                     32.97   1 
  2   512 Michael Denison     09 RRTC                     34.26   1 
  3   380 Moses Sena          09 ZIA                      34.48   1 
  4   126 Curtis Ryan         09 IDT                      39.09   1 
  5   916 Connor Jones        09 FMF                      39.24   2 
  6   619 Garaba Konte        09 COUGAR                   40.55   2 
  7   306 Achilles Padilla    10 RMSW                     41.83   1 
  8   510 Vincent Cichy       11 RRTC                     43.55   2 
  9   630 Hank Moon           09 COUGAR                   44.32   2 
 10   620 Yusuf Konte         11 COUGAR                   44.39   1 
 11   102 Tradjen Gaxiola     10 JJTC                     47.49   2 
 12   307 Andrew Babb         11 RMSW                     48.10   2 
 13   527 Michael Nuanez      11 RRTC                     49.09   2 
 14   530 Diego Paul          09 RRTC                     49.24   1 
 15   114 Nikko Sigwerth      10 JJTC                     54.80   2 
 16   592 Demian Chavez       10 COUGAR                 1:01.83   1 
 
Event 52  400 Meter Dash 8-Under Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1   512 Michael Denison     09 RRTC                   1:20.81   1 
  2   374 Chase Kendall       09 ZIA                    1:26.51   2 
  3   916 Connor Jones        09 FMF                    1:34.34   2 
  4   306 Achilles Padilla    10 RMSW                   1:35.85   2 
  5   314 Huckleberry Walsh-  09 RMSW                   1:36.22   1 
  6   308 Konner Ayala        09 RMSW                   1:40.59   1 
  7   639 Monterique Raimond  10 COUGAR                 1:41.82   1 
  8   184 Tucker Cole         11 MTC                    1:45.53   2 
  9   602 Caleb Foutz         11 COUGAR                 2:01.74   1 
 10   803 Lukas Barrack       11 UNA NM                 2:03.67   2 
 --   194 Josiah Wilson       09 MTC                        DNS   1 
 
Event 53  800 Meter Run 8-Under Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   184 Tucker Cole         11 MTC                    3:39.13  
 
Event 56  4x100 Meter Relay 8-Under Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 RUNNING MEDICINE SW  'A'                            1:23.73  
  2 COUGAR TRACK CLUB  'A'                              1:25.99  
 
Event 59  Long Jump 8-Under Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1   101 Tayson Gaxiola      09 JJTC                     3.13m   10-03.25 
      3.13m  2.90m  FOUL            
  2   374 Chase Kendall       09 ZIA                      2.75m    9-00.25 
      2.41m  2.75m  2.27m            
  3   512 Michael Denison     09 RRTC                     2.74m    9-00.00 
      2.65m  2.55m  2.74m           
  4   126 Curtis Ryan         09 IDT                      2.39m    7-10.25 
      FOUL  FOUL  2.39m           
  5   184 Tucker Cole         11 MTC                      2.26m    7-05.00 
      1.82m  2.26m  1.67m           
  6   808 Joseph Garcia       09 UNA NM                   2.17m    7-01.50 
      2.01m  2.12m  2.17m            
  7   308 Konner Ayala        09 RMSW                     2.09m    6-10.25 
      2.04m  2.09m x             
  8   530 Diego Paul          09 RRTC                     2.00m    6-06.75 
      2.00m  1.63m  1.98m           
  9   314 Huckleberry Walsh-  09 RMSW                     1.95m    6-04.75 
      1.79m  1.95m              
 10   527 Michael Nuanez      11 RRTC                     1.63m    5-04.25 
      1.25m  1.63m  1.42m            
 11   114 Nikko Sigwerth      10 JJTC                     1.50m    4-11.25 
      1.13m  1.50m  1.18m            
 12   102 Tradjen Gaxiola     10 JJTC                     1.34m    4-04.75 
      FOUL  1.27m  1.34m            
 13   522 Easton Luna         11 RRTC                     1.24m    4-01.00 
      FOUL  1.12m  1.24m            
 14   505 Michael Boe         09 RRTC                     1.08m    3-06.50 
      FOUL  1.08m  FOUL            
 
Event 61  Javelin Throw 8-Under Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1   380 Moses Sena          09 ZIA                     11.86m      38-11 
      11.86m  11.59m  FOUL            
  2   916 Connor Jones        09 FMF                     10.44m      34-03 
      4.38m  10.44m  9.70m            
  3   505 Michael Boe         09 RRTC                     5.45m      17-10 
      5.45m  2.77m  1.93m            
 
Event 100  100 Meter Dash 9-10 Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1   515 Jordyn Dyer         07 RRTC                     15.12   2 
  2   802 Sylviana Baca       07 UNA NM                   16.46   2 
  3   132 Lailah Bouldin      07 BIO                      16.69   1 
  4   130 Briar Davis         08 IDT                      16.80   1 
  5   516 Meelah Ellsworth    08 RRTC                     18.08   2 
  6   255 A'Ona Johnson       07 AOC                      18.20   1 
  7   382 Alliah Vigil        07 ZIA                      18.67   1 
  8   621 Braylie Laughlin    07 COUGAR                   20.29   2 
  9   581 Shelby Acton        07 COUGAR                   22.02   1 
 --   309 Emma Babb           08 RMSW                        DQ   2 
 
Event 101  200 Meter Dash 9-10 Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   515 Jordyn Dyer         07 RRTC                     31.52  
  2   802 Sylviana Baca       07 UNA NM                   34.01  
  3   309 Emma Babb           08 RMSW                     35.07  
  4   130 Briar Davis         08 IDT                      35.53  
  5   132 Lailah Bouldin      07 BIO                      36.92  
  6   375 Adriana Kist        07 ZIA                      38.26  
  7   255 A'Ona Johnson       07 AOC                      40.43  
  8   581 Shelby Acton        07 COUGAR                   49.03  
 
Event 102  400 Meter Dash 9-10 Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   132 Lailah Bouldin      07 BIO                    1:25.07  
  2   315 Nizhoni Fleg        08 RMSW                   1:26.80  
  3   375 Adriana Kist        07 ZIA                    1:29.70  
  4   649 Ella Tracey         08 COUGAR                 1:31.29  
  5   631 Lilly Moon          07 COUGAR                 1:33.22  
  6   382 Alliah Vigil        07 ZIA                    1:41.09  
 
Event 103  800 Meter Run 9-10 Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   315 Nizhoni Fleg        08 RMSW                   3:11.69  
  2   649 Ella Tracey         08 COUGAR                 3:29.71  
  3   631 Lilly Moon          07 COUGAR                 3:31.09  
  4   647 Ava Spinnato        08 COUGAR                 3:37.20  
 
Event 107  4x400 Meter Relay 9-10 Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 COUGAR TRACK CLUB  'A'                              6:33.70  
 
Event 108  High Jump 9-10 Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1   802 Sylviana Baca       07 UNA NM                   1.12m    3-08.00 
     1.06 1.12 1.17 
      XXO   XO  XXX 
 
Event 109  Long Jump 9-10 Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1   515 Jordyn Dyer         07 RRTC                     3.51m   11-06.25 
      3.51m  3.42m  3.29m           
  2   130 Briar Davis         08 IDT                      2.86m    9-04.75 
      2.86m  2.77m  FOUL            
  3   516 Meelah Ellsworth    08 RRTC                     2.76m    9-00.75 
      2.74m  2.76m  2.42m           
  4   647 Ava Spinnato        08 COUGAR                   2.75m    9-00.25 
      2.75m  FOUL  2.51m           
  5   309 Emma Babb           08 RMSW                     2.56m    8-04.75 
      2.43m  2.31m  2.56m            
  6   255 A'Ona Johnson       07 AOC                      2.55m    8-04.50 
      2.55m  FOUL  1.90m            
  7   315 Nizhoni Fleg        08 RMSW                     2.53m    8-03.75 
      FOUL  2.53m  1.97m            
  8   382 Alliah Vigil        07 ZIA                      2.15m    7-00.75 
      1.86m  1.86m  2.15m           
  9   621 Braylie Laughlin    07 COUGAR                   1.79m    5-10.50 
      1.34m  1.79m  1.72m           
 
Event 111  Javelin Throw 300g 9-10 Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1   375 Adriana Kist        07 ZIA                      8.49m      27-10 
      8.49m  5.46m  7.15m           
 
Event 150  100 Meter Dash 9-10 Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1   381 Kadarious Sims      07 ZIA                      14.09   2 
  2   366 Amin Cooper         08 ZIA                      14.49   2 
  3   110 Yaquez McKenzie     07 JJTC                     14.84   2 
  4   115 Tanner Montano      07 JJTC                     14.94   3 
  5   539 Parker Schrock      07 RRTC                     15.21   3 
  6   524 AJ Manning          07 RRTC                     15.27   1 
  7   371 Jacob Gabaldon      07 ZIA                      15.45   4 
  8   183 Lincoln Cole        07 MTC                      15.72   4 
  9   502 Milam Bacahui       08 RRTC                     15.77   4 
 10   605 Austin Fox          07 COUGAR                   15.85   2 
 11   413 Jonah Foutz         08 NMSOL                    16.10   3 
 12   528 Elijah Parrish      08 RRTC                     16.44   4 
 13   372 Isaiah Goree        07 ZIA                      16.49   1 
 14   529 Isaiah McMillian    08 RRTC                     16.91   1 
 15   637 Jerry Portillo      08 COUGAR                   17.34   2 
 16   137 Ezequiel Rivera     07 BIO                      17.35   1 
 17   376 Joseph Larson       08 ZIA                      17.43   1 
 18   604 Justus Foutz        08 COUGAR                   17.47   3 
 19   598 Jalil Dixon         08 COUGAR                   18.31   1 
 20   531 Benjamin Prosper    07 RRTC                     18.39   4 
 21   365 Julian Cisneros     07 ZIA                      18.66   3 
 22   383 Christopher Kist    08 ZIA                      18.90   1 
 23   594 Santiago Chavez     07 COUGAR                   18.94   3 
 24   609 Jacob Hatch         07 COUGAR                   18.96   3 
 25   912 Tyler Begay         08 FMF                      19.07   2 
 26   627 Mordecai Lucero     08 COUGAR                   20.77   1 
 27   635 Jacob Philips       08 COUGAR                   20.84   2 
 --   370 Marcos Flores       08 ZIA                         DQ   2 
 --   922 Jalynn Fillmore     07 LB                         DNS   4 
 
Event 151  200 Meter Dash 9-10 Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1   502 Milam Bacahui       08 RRTC                     32.36   2 
  2   529 Isaiah McMillian    08 RRTC                     33.09   1 
  3   108 Landon Goroum       07 JJTC                     33.67   3 
  4   413 Jonah Foutz         08 NMSOL                    33.88   2 
  5   183 Lincoln Cole        07 MTC                      34.56   3 
  6   372 Isaiah Goree        07 ZIA                      34.63   1 
  7   137 Ezequiel Rivera     07 BIO                      34.94   1 
  8   105 Ethan Maestas       08 JJTC                     35.62   3 
  9   376 Joseph Larson       08 ZIA                      35.83   1 
 10   604 Justus Foutz        08 COUGAR                   36.43   2 
 11   106 Nikolas McDonald    07 JJTC                     36.52   1 
 12   901 Brandon Schluep     08 RRTC                     36.55   3 
 13   116 Luke Salazar        07 JJTC                     38.94   3 
 14   637 Jerry Portillo      08 COUGAR                   39.20   1 
 15   598 Jalil Dixon         08 COUGAR                   39.78   1 
 16   531 Benjamin Prosper    07 RRTC                     40.07   2 
 17   383 Christopher Kist    08 ZIA                      41.06   2 
 18   609 Jacob Hatch         07 COUGAR                   43.57   3 
 19   594 Santiago Chavez     07 COUGAR                   44.53   3 
 20   627 Mordecai Lucero     08 COUGAR                   46.71   2 
 --   922 Jalynn Fillmore     07 LB                         DNS   2 
 
Event 152  400 Meter Dash 9-10 Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1   381 Kadarious Sims      07 ZIA                    1:12.57   2 
  2   366 Amin Cooper         08 ZIA                    1:14.72   2 
  3   525 Jaiden Martinez     07 RRTC                   1:16.73   3 
  4   371 Jacob Gabaldon      07 ZIA                    1:16.86   2 
  5   311 Bentley Lopez       08 RMSW                   1:19.97   1 
  6   310 Matthew Lopez       07 RMSW                   1:21.58   1 
  7   605 Austin Fox          07 COUGAR                 1:21.85   1 
  8   321 Jonathan Sanchez    07 RMSW                   1:22.91   3 
  9   106 Nikolas McDonald    07 JJTC                   1:23.57   1 
 10   313 Brandon Mirabal     08 RMSW                   1:24.49   2 
 11   901 Brandon Schluep     08 RRTC                   1:24.52   3 
 12   137 Ezequiel Rivera     07 BIO                    1:27.42   3 
 13   317 Samuel Schrider     07 RMSW                   1:27.83   1 
 14   637 Jerry Portillo      08 COUGAR                 1:28.21   2 
 15   116 Luke Salazar        07 JJTC                   1:33.57   1 
 16   370 Marcos Flores       08 ZIA                    1:34.03   2 
 17   641 Gavin Reed          08 COUGAR                 1:36.55   1 
 18   912 Tyler Begay         08 FMF                    1:36.92   2 
 19   635 Jacob Philips       08 COUGAR                 1:43.70   1 
 20   506 Tyler Boe           08 RRTC                   1:55.94   2 
 --   922 Jalynn Fillmore     07 LB                         DNS   3 
 --   185 Wyatt Cole          08 MTC                        DNS   3 
 
Event 153  800 Meter Run 9-10 Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   312 Sterling Salter     07 RMSW                   2:49.74  
  2   311 Bentley Lopez       08 RMSW                   2:56.34  
  3   589 Mason Burks         08 COUGAR                 3:00.89  
  4   310 Matthew Lopez       07 RMSW                   3:01.07  
  5   185 Wyatt Cole          08 MTC                    3:02.81  
  6   313 Brandon Mirabal     08 RMSW                   3:04.26  
  7   317 Samuel Schrider     07 RMSW                   3:05.46  
  8   321 Jonathan Sanchez    07 RMSW                   3:13.51  
  9   506 Tyler Boe           08 RRTC                   3:43.46  
 
Event 154  1500 Meter Run 9-10 Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   312 Sterling Salter     07 RMSW                   5:41.83  
  2   641 Gavin Reed          08 COUGAR                 6:27.95  
 --   913 Junior Bia          08 FMF                        DNS  
 
Event 156  4x100 Meter Relay 9-10 Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 RIO RANCHO TRACK CLUB  'A'                          1:02.67  
  2 JR JAGUARS TRACK CLUB  'A'                          1:03.90  
  3 RIO RANCHO TRACK CLUB  'B'                          1:04.83  
 
Event 157  4x400 Meter Relay 9-10 Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 COUGAR TRACK CLUB  'A'                              6:15.62  
 
Event 159  Long Jump 9-10 Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1   381 Kadarious Sims      07 ZIA                      4.10m   13-05.50 
      3.68m  3.83m  4.10m            
  2   115 Tanner Montano      07 JJTC                     3.73m   12-03.00 
      3.68m  3.73m  FOUL            
  3   371 Jacob Gabaldon      07 ZIA                      3.65m   11-11.75 
      FOUL  3.39m  3.65m            
  4   183 Lincoln Cole        07 MTC                      3.54m   11-07.50 
      3.54m  3.40m  3.54m            
  5   366 Amin Cooper         08 ZIA                      3.34m   10-11.50 
      3.34m  3.22m  3.23m            
  6   413 Jonah Foutz         08 NMSOL                    3.26m   10-08.50 
      3.18m  3.26m  3.16m            
  7   185 Wyatt Cole          08 MTC                      3.25m   10-08.00 
      3.25m  2.83m  2.86m            
  8   110 Yaquez McKenzie     07 JJTC                     3.16m   10-04.50 
      2.72m  3.16m  2.89m            
  9   376 Joseph Larson       08 ZIA                      3.10m   10-02.00 
      2.98m  3.10m  2.86m            
 10   105 Ethan Maestas       08 JJTC                     3.06m   10-00.50 
      2.95m  3.06m  2.75m            
 11   372 Isaiah Goree        07 ZIA                      3.05m   10-00.25 
      2.95m  3.05m  2.88m            
 12   609 Jacob Hatch         07 COUGAR                   3.04m    9-11.75 
      FOUL  3.04m  FOUL            
 12   525 Jaiden Martinez     07 RRTC                     3.04m    9-11.75 
      3.02m  2.80m  3.04m           
 14   528 Elijah Parrish      08 RRTC                     2.97m    9-09.00 
      2.66m  2.97m  FOUL            
 15   370 Marcos Flores       08 ZIA                      2.94m    9-07.75 
      2.89m  2.70m  2.94m            
 16   604 Justus Foutz        08 COUGAR                   2.93m    9-07.50 
      FOUL  FOUL  2.93m           
 17   108 Landon Goroum       07 JJTC                     2.37m    7-09.50 
      2.35m  2.25m  2.37m            
 18   589 Mason Burks         08 COUGAR                   1.74m    5-08.50 
      FOUL  1.74m  1.34m            
 --   313 Brandon Mirabal     08 RMSW                       DNS            
 --   312 Sterling Salter     07 RMSW                       DNS            
 --   321 Jonathan Sanchez    07 RMSW                       DNS            
 --   317 Samuel Schrider     07 RMSW                       DNS            
 --   116 Luke Salazar        07 JJTC                       DNS            
 --   106 Nikolas McDonald    07 JJTC                       DNS            
 --   311 Bentley Lopez       08 RMSW                       DNS            
 --   310 Matthew Lopez       07 RMSW                       DNS            
 
Event 160  Shot Put 6 lb. 9-10 Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1   365 Julian Cisneros     07 ZIA                      5.92m   19-05.25 
      5.57m  5.92m  4.70m           
 --   913 Junior Bia          08 FMF                        DNS            
 
Event 161  Javelin Throw 300g 9-10 Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1   524 AJ Manning          07 RRTC                    23.29m      76-05 
      11.72m  12.97m  23.29m            
  2   598 Jalil Dixon         08 COUGAR                  20.21m      66-04 
      19.37m  17.44m  20.21m            
  3   383 Christopher Kist    08 ZIA                     17.30m      56-09 
      13.86m  17.30m  15.96m            
  4   365 Julian Cisneros     07 ZIA                     11.87m      38-11 
      11.27m  9.58m  11.87m           
  5   912 Tyler Begay         08 FMF                     11.13m      36-06 
      11.13m  11.06m  9.28m            
  6   506 Tyler Boe           08 RRTC                     8.00m      26-03 
      8.00m  7.07m  6.71m           
 
Event 200  100 Meter Dash 11-12 Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1   249 Kymani Gallegos     05 AOC                      14.02   2 
  2   257 Kiara Pierce        05 AOC                      14.83   1 
  3   636 Delilah Portillo    06 COUGAR                   15.18   1 
  4   129 Ella Smith          06 IDT                      15.40   1 
  5   588 Gabriella Barton    06 COUGAR                   16.03   1 
  6   148 Adriana Castillo    06 BIO                      16.24   1 
  7   125 Allison Ryan        06 IDT                      16.51   2 
  8   414 Layla Foutz         06 NMSOL                    16.59   2 
  9   624 Aydyn Leeds         05 COUGAR                   16.71   1 
 10   653 Gracey Yancy        06 COUGAR                   17.31   1 
 11   534 Madison Rebidas     06 RRTC                     17.60   2 
 12   646 Peyton Scarff       06 COUGAR                   18.19   1 
 13   616 Isyss Ingram        06 COUGAR                   18.21   2 
 14   603 Isabella Foutz      06 COUGAR                   18.68   2 
 
Event 201  200 Meter Dash 11-12 Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1   249 Kymani Gallegos     05 AOC                      28.21   1 
  2   257 Kiara Pierce        05 AOC                      31.25   1 
  3   129 Ella Smith          06 IDT                      33.67   1 
  4   148 Adriana Castillo    06 BIO                      33.70   2 
  5   414 Layla Foutz         06 NMSOL                    34.75   2 
  6   125 Allison Ryan        06 IDT                      35.04   1 
  7   139 Myra Ortega         06 BIO                      36.76   2 
  8   653 Gracey Yancy        06 COUGAR                   37.47   1 
  9   616 Isyss Ingram        06 COUGAR                   38.58   2 
 
Event 202  400 Meter Dash 11-12 Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1   591 Cecilia Campos      05 COUGAR                 1:08.83   2 
  2   588 Gabriella Barton    06 COUGAR                 1:08.88   1 
  3   810 Angelina Passalacq  05 UNA NM                 1:19.80   1 
  4   411 Rebecca Baker       05 NMSOL                  1:20.29   2 
  5   636 Delilah Portillo    06 COUGAR                 1:23.12   1 
  6   148 Adriana Castillo    06 BIO                    1:23.37   2 
  7   628 Maya Macias         06 COUGAR                 1:27.12   1 
  8   624 Aydyn Leeds         05 COUGAR                 1:27.49   2 
  9   318 Sydney Marks        06 RMSW                   1:29.44   1 
 10   319 Selah Lopez         06 RMSW                   1:29.75   2 
 11   534 Madison Rebidas     06 RRTC                   1:41.69   1 
 12   914 Brandy Dalgai       06 FMF                    1:42.00   2 
 13   603 Isabella Foutz      06 COUGAR                 1:46.07   1 
 --   646 Peyton Scarff       06 COUGAR                     DNS   2 
 --   917 Tatum Terry         06 FMF                        DNS   1 
 
Event 203  800 Meter Run 11-12 Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   411 Rebecca Baker       05 NMSOL                  3:01.09  
  2   318 Sydney Marks        06 RMSW                   3:08.19  
  3   810 Angelina Passalacq  05 UNA NM                 3:23.07  
  4   319 Selah Lopez         06 RMSW                   3:28.98  
  5   914 Brandy Dalgai       06 FMF                    3:48.12  
 --   917 Tatum Terry         06 FMF                        DNS  
 
Event 204  1500 Meter Run 11-12 Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   591 Cecilia Campos      05 COUGAR                 5:24.47  
  2   628 Maya Macias         06 COUGAR                 6:21.84  
 
Event 208  4x100 Meter Relay 11-12 Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 COUGAR TRACK CLUB  'A'                              1:04.71  
 
Event 212  Long Jump 11-12 Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1   249 Kymani Gallegos     05 AOC                      4.48m   14-08.50 
      4.48m  FOUL  FOUL           
  2   129 Ella Smith          06 IDT                      3.32m   10-10.75 
      3.30m  3.32m  3.29m            
  3   810 Angelina Passalacq  05 UNA NM                   3.28m   10-09.25 
      3.09m  3.28m  3.16m           
  4   257 Kiara Pierce        05 AOC                      3.25m   10-08.00 
      3.18m  FOUL  3.25m            
  5   591 Cecilia Campos      05 COUGAR                   3.22m   10-06.75 
      FOUL  2.98m  3.22m            
  6   414 Layla Foutz         06 NMSOL                    3.21m   10-06.50 
      3.21m  2.72m  3.19m            
  7   125 Allison Ryan        06 IDT                      3.12m   10-03.00 
      2.95m  2.94m  3.12m           
  8   534 Madison Rebidas     06 RRTC                     2.93m    9-07.50 
      2.67m  2.93m  FOUL            
  9   139 Myra Ortega         06 BIO                      2.82m    9-03.00 
      2.46m  2.82m  2.76m            
 10   318 Sydney Marks        06 RMSW                     2.75m    9-00.25 
      2.24m  2.52m  2.75m            
 11   646 Peyton Scarff       06 COUGAR                   2.40m    7-10.50 
      2.39m  2.40m  2.03m            
 12   616 Isyss Ingram        06 COUGAR                   2.36m    7-09.00 
      1.92m  2.21m  2.36m            
 13   319 Selah Lopez         06 RMSW                     2.24m    7-04.25 
      FOUL  2.23m  2.24m            
 
Event 215  Javelin Throw 300g 11-12 Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1   606 Leah Futey          05 COUGAR                  18.55m      60-10 
      14.91m  18.55m  15.47m            
  2   914 Brandy Dalgai       06 FMF                     11.00m      36-01 
      7.72m  11.00m  9.20m            
  3   139 Myra Ortega         06 BIO                     10.45m      34-03 
      10.45m  9.70m  9.44m            
 --   588 Gabriella Barton    06 COUGAR                     DNS            
 
Event 250  100 Meter Dash 11-12 Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1   104 Christian Maestas   05 JJTC                     12.71   3 
  2   109 Cruz Markham        05 JJTC                     13.38   3 
  3   514 Cameron Dyer        06 RRTC                     13.45   1 
  4   367 Jabulani Cooper     05 ZIA                      13.55   2 
  5   812 Isaiah Vallejos     05 UNA NM                   13.73   3 
  6   523 Gabriel Luna        06 RRTC                     14.23   3 
  7   124 Jabsie Lewis        06 IDT                      14.31   2 
  8   519 Brennan Grant       06 RRTC                     14.86   2 
  9   546 Abel Steinfeldt     06 RRTC                     15.10   3 
 10   520 Sage LeDoux         05 RRTC                     15.15   1 
 11   361 Lucas Armijo        05 ZIA                      15.28   3 
 12   362 Christopher Arroyo  06 ZIA                      15.54   1 
 13   813 Lucas Vallejos      05 UNA NM                   15.79   1 
 14   364 Elijah Camacho      05 ZIA                      16.10   2 
 15   601 Connor Fisher       05 COUGAR                   16.11   1 
 16   363 Jon Baca            06 ZIA                      16.39   1 
 17   503 Easton Barrett      06 RRTC                     16.40   2 
 18   622 Mason Laughlin      05 COUGAR                   16.41   3 
 19   642 Estevan Rodriguez   05 COUGAR                   16.80   2 
 20   112 Dean Lane III       05 JJTC                     17.78   3 
 21   633 Vaughn Ortega       06 COUGAR                   18.33   1 
 --   144 Alejandro Lopez     06 BIO                        DNS   2 
 --   118 Corbin Carreather   06 IDT                        DNS   1 
 --   921 Dustin Fillmore     05 LB                         DNS   2 
 
Event 251  200 Meter Dash 11-12 Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1   109 Cruz Markham        05 JJTC                     28.27   1 
  2   367 Jabulani Cooper     05 ZIA                      29.62   2 
  3   504 Gabriel Bittel      06 RRTC                     29.63   1 
  4   812 Isaiah Vallejos     05 UNA NM                   30.75   2 
  5   124 Jabsie Lewis        06 IDT                      31.70   1 
  6   111 Herrera Diego       05 JJTC                     31.94   2 
  7   513 Jarin Dennard       06 RRTC                     32.49   1 
  8   143 Isai Herrera        06 BIO                      32.78   2 
  9   362 Christopher Arroyo  06 ZIA                      34.23   1 
 10   503 Easton Barrett      06 RRTC                     34.45   2 
 11   107 Lashawn Lane        05 JJTC                     34.85   1 
 12   813 Lucas Vallejos      05 UNA NM                   35.11   2 
 13   519 Brennan Grant       06 RRTC                     35.35   2 
 --   921 Dustin Fillmore     05 LB                         DNS   1 
 --   523 Gabriel Luna        06 RRTC                       DNS   2 
 --   144 Alejandro Lopez     06 BIO                        DNS   1 
 
Event 252  400 Meter Dash 11-12 Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1   613 Blayne Howell       05 COUGAR                 1:10.14   1 
  2   643 Asher Saban         06 COUGAR                 1:11.40   2 
  3   597 Stoney Cutchen      05 COUGAR                 1:11.60   2 
  4   143 Isai Herrera        06 BIO                    1:14.28   1 
  5   548 Christian Tafoya    05 RRTC                   1:14.79   2 
  6   520 Sage LeDoux         05 RRTC                   1:18.36   1 
  7   640 Dallan Reed         06 COUGAR                 1:18.64   1 
  8   511 Jaxon Denison       06 RRTC                   1:21.18   1 
  9   590 Maxwell Burks       06 COUGAR                 1:22.06   2 
 10   107 Lashawn Lane        05 JJTC                   1:22.85   2 
 11   650 Hoffman Tynan       06 COUGAR                 1:23.69   1 
 12   648 Eli Tracey          06 COUGAR                 1:29.64   1 
 13   587 Isaiah Barnett      06 COUGAR                 1:30.64   2 
 --   144 Alejandro Lopez     06 BIO                        DNS   1 
 
Event 253  800 Meter Run 11-12 Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   613 Blayne Howell       05 COUGAR                 2:35.04  
  2   597 Stoney Cutchen      05 COUGAR                 2:42.70  
  3   644 Cruz Sanchez        05 COUGAR                 2:45.39  
  4   511 Jaxon Denison       06 RRTC                   2:51.63  
  5   590 Maxwell Burks       06 COUGAR                 2:52.49  
  6   648 Eli Tracey          06 COUGAR                 3:05.75  
  7   536 Colin Ross          05 RRTC                   3:09.33  
 --   593 Orion Chavez        06 COUGAR                     DNS  
 --   643 Asher Saban         06 COUGAR                     DNS  
 
Event 254  1500 Meter Run 11-12 Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   193 Marcus Wilson       05 MTC                    5:14.03  
  2   644 Cruz Sanchez        05 COUGAR                 5:38.87  
  3   546 Abel Steinfeldt     06 RRTC                   5:58.63  
  4   640 Dallan Reed         06 COUGAR                 6:04.94  
  5   548 Christian Tafoya    05 RRTC                   6:06.33  
  6   650 Hoffman Tynan       06 COUGAR                 6:47.42  
  7   536 Colin Ross          05 RRTC                   6:47.72  
 --   587 Isaiah Barnett      06 COUGAR                     DNS  
 
Event 257  80 Meter Hurdles 11-12 Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   103 Mekhi Aragon        05 JJTC                     19.75  
 
Event 258  4x100 Meter Relay 11-12 Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 JR JAGUARS TRACK CLUB  'A'                            55.86  
  2 RIO RANCHO TRACK CLUB  'A'                            56.22  
  3 COUGAR TRACK CLUB  'A'                              1:10.05  
 
Event 261  High Jump 11-12 Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1   613 Blayne Howell       05 COUGAR                   1.17m    3-10.00 
     1.06 1.12 1.17 1.22 
        O    O  XXO  XXX 
 --   650 Hoffman Tynan       06 COUGAR                      NH            
     1.06 
      XXX 
 
Event 262  Long Jump 11-12 Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1   104 Christian Maestas   05 JJTC                     4.44m   14-07.00 
      4.15m  4.44m  FOUL           
  2   514 Cameron Dyer        06 RRTC                     4.21m   13-09.75 
      4.12m  4.13m  4.21m           
  3   124 Jabsie Lewis        06 IDT                      4.12m   13-06.25 
      4.00m  3.83m  4.12m            
  4   103 Mekhi Aragon        05 JJTC                     3.99m   13-01.25 
      3.83m  3.99m  3.26m            
  5   812 Isaiah Vallejos     05 UNA NM                   3.89m   12-09.25 
      3.82m  3.89m  3.62m           
  6   111 Herrera Diego       05 JJTC                     3.63m   11-11.00 
      3.50m  3.59m  3.63m            
  7   520 Sage LeDoux         05 RRTC                     3.60m   11-09.75 
      3.60m  3.53m  3.41m            
  8   504 Gabriel Bittel      06 RRTC                     3.35m   11-00.00 
      3.29m  3.22m  3.35m            
  9   143 Isai Herrera        06 BIO                      3.34m   10-11.50 
      2.74m  3.34m  2.58m            
 10   513 Jarin Dennard       06 RRTC                     3.16m   10-04.50 
      FOUL  2.80m  3.16m           
 11   546 Abel Steinfeldt     06 RRTC                     3.11m   10-02.50 
      FOUL  2.59m  3.11m            
 12   511 Jaxon Denison       06 RRTC                     2.88m    9-05.50 
      2.88m  2.85m  FOUL            
 13   644 Cruz Sanchez        05 COUGAR                   2.84m    9-04.00 
      2.84m  2.57m x             
 14   548 Christian Tafoya    05 RRTC                     2.76m    9-00.75 
      2.76m  2.32m  2.34m            
 15   107 Lashawn Lane        05 JJTC                     2.72m    8-11.25 
      FOUL  FOUL  2.72m           
 16   519 Brennan Grant       06 RRTC                     2.70m    8-10.25 
      2.41m  2.70m  FOUL           
 17   503 Easton Barrett      06 RRTC                     2.68m    8-09.50 
      2.68m  2.61m  2.57m            
 17   640 Dallan Reed         06 COUGAR                   2.68m    8-09.50 
      2.68m  2.62m               
 19   633 Vaughn Ortega       06 COUGAR                   2.64m    8-08.00 
      2.64m  2.53m  2.51m            
 19   601 Connor Fisher       05 COUGAR                   2.64m    8-08.00 
      FOUL  FOUL  2.64m           
 21   590 Maxwell Burks       06 COUGAR                   2.55m    8-04.50 
      2.55m  FOUL  2.42m           
 --   921 Dustin Fillmore     05 LB                         DNS            
 --   118 Corbin Carreather   06 IDT                        DNS            
 
Event 263  Shot Put 6 lb. 11-12 Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1   128 Darrian Smith       05 IDT                      8.43m   27-08.00 
      8.30m  8.43m  8.00m           
  2   363 Jon Baca            06 ZIA                      6.90m   22-07.75 
      6.45m  6.70m  6.90m            
  3   361 Lucas Armijo        05 ZIA                      6.06m   19-10.75 
      5.48m  5.84m  6.06m           
  4   364 Elijah Camacho      05 ZIA                      5.63m   18-05.75 
      5.30m  5.63m  5.63m           
  5   146 Isaiah Alvarado     05 BIO                      2.99m    9-09.75 
      2.51m  2.99m  2.89m            
 --   593 Orion Chavez        06 COUGAR                     DNS            
 
Event 264  Discus Throw 1kg 11-12 Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1   128 Darrian Smith       05 IDT                     20.55m      67-05 
      20.55m  FOUL  FOUL           
  2   361 Lucas Armijo        05 ZIA                     11.90m      39-00 
      11.00m  11.90m  FOUL           
  3   112 Dean Lane III       05 JJTC                    10.65m      34-11 
      7.64m  8.86m  10.65m           
  4   146 Isaiah Alvarado     05 BIO                     10.08m      33-01 
      9.80m  9.36m  10.08m            
 --   362 Christopher Arroyo  06 ZIA                        DNS            
 
Event 265  Javelin Throw 300g 11-12 Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1   367 Jabulani Cooper     05 ZIA                     28.93m      94-11 
      25.90m  20.04m  28.93m            
  2   597 Stoney Cutchen      05 COUGAR                  26.40m      86-07 
      25.66m  26.40m  24.07m           
  3   363 Jon Baca            06 ZIA                     20.28m      66-06 
      16.39m  20.28m  17.70m           
  4   362 Christopher Arroyo  06 ZIA                     19.59m      64-03 
      18.98m  16.89m  19.59m            
  5   364 Elijah Camacho      05 ZIA                     17.60m      57-09 
      15.71m  17.60m  FOUL            
  6   587 Isaiah Barnett      06 COUGAR                  14.19m      46-07 
      11.35m  14.05m  14.19m            
  7   112 Dean Lane III       05 JJTC                    10.38m      34-01 
      10.38m  7.95m  8.79m            
  8   146 Isaiah Alvarado     05 BIO                      9.66m      31-08 
      9.37m  8.10m  9.66m            
 
Event 300  100 Meter Dash 13-14 Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1   151 Amari Waites        03 BIO                      12.85   2 
  2   807 Jocelyn Garcia      04 UNA NM                   13.34   1 
  3   256 Tamaria Martinez    04 AOC                      13.66   2 
  4   127 Deniece Ryan        03 IDT                      14.11   1 
  5   547 Patricia Steinfeld  03 RRTC                     14.55   2 
  6   259 Dasheana Sykes      04 AOC                      14.99   1 
  7   651 Ariel Vigil         03 COUGAR                   15.03   1 
  8   254 Kyliah Johnlouis    04 AOC                      15.31   2 
  9   625 Keilee Leeds        03 COUGAR                   15.41   1 
 10   634 Jaiden Padilla      03 COUGAR                   15.48   1 
 11   535 Daisha Rodriguez    04 RRTC                     15.72   1 
 12   152 Alanaja Evans       03 BIO                      16.18   1 
 13   582 Marina Aguilar      03 COUGAR                   17.64   2 
 
Event 301  200 Meter Dash 13-14 Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1   807 Jocelyn Garcia      04 UNA NM                   26.45   2 
  2   151 Amari Waites        03 BIO                      27.43   1 
  3   256 Tamaria Martinez    04 AOC                      27.89   2 
  4   127 Deniece Ryan        03 IDT                      28.13   2 
  5   547 Patricia Steinfeld  03 RRTC                     29.69   1 
  6   259 Dasheana Sykes      04 AOC                      30.01   1 
  7   634 Jaiden Padilla      03 COUGAR                   31.90   1 
  8   535 Daisha Rodriguez    04 RRTC                     33.40   2 
  9   254 Kyliah Johnlouis    04 AOC                      34.37   1 
 10   582 Marina Aguilar      03 COUGAR                   37.68   1 
 
Event 302  400 Meter Dash 13-14 Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   547 Patricia Steinfeld  03 RRTC                   1:09.63  
  2   625 Keilee Leeds        03 COUGAR                 1:11.68  
 --   919 Savannah Watson     03 FMF                        DNS  
 
Event 303  800 Meter Run 13-14 Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   316 Olivia Salter       03 RMSW                   2:40.37  
 --   919 Savannah Watson     03 FMF                        DNS  
 
Event 304  1500 Meter Run 13-14 Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   316 Olivia Salter       03 RMSW                   5:24.22  
 
Event 309  4x100 Meter Relay 13-14 Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 COUGAR TRACK CLUB  'A'                              1:01.14  
 
Event 314  Long Jump 13-14 Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1   807 Jocelyn Garcia      04 UNA NM                   4.77m   15-07.75 
      4.52m  4.77m  4.62m            
  2   256 Tamaria Martinez    04 AOC                      4.03m   13-02.75 
      FOUL  3.83m  4.03m            
  3   547 Patricia Steinfeld  03 RRTC                     3.89m   12-09.25 
      3.89m  FOUL  3.60m            
  4   127 Deniece Ryan        03 IDT                      3.81m   12-06.00 
      3.72m  3.75m  3.81m          
  5   651 Ariel Vigil         03 COUGAR                   3.72m   12-02.50 
      3.39m  3.72m  3.43m            
  6   259 Dasheana Sykes      04 AOC                      3.71m   12-02.25 
      3.71m  3.48m  3.70m            
  7   535 Daisha Rodriguez    04 RRTC                     2.99m    9-09.75 
      2.96m  2.99m  2.74m            
 --   254 Kyliah Johnlouis    04 AOC                       FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL           
 
Event 316  Shot Put 6 lb. 13-14 Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1   809 Sterling Glenn      04 UNA NM                  10.97m   36-00.00 
      10.57m  FOUL  10.97m           
 
Event 317  Discus Throw 1kg 13-14 Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1   809 Sterling Glenn      04 UNA NM                  29.85m      97-11 
      29.85m  FOUL  29.10m           
 
Event 318  Javelin Throw 600g 13-14 Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1   809 Sterling Glenn      04 UNA NM                  26.14m      85-09 
      21.51m  25.19m  26.14m            
  2   152 Alanaja Evans       03 BIO                      9.58m      31-05 
      9.24m  9.56m  9.58m            
 
Event 350  100 Meter Dash 13-14 Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   120 Brett Davis         03 IDT                      13.31  
  2   645 Diego Sanchez       03 COUGAR                   15.39  
  3   501 Dylan Baca          03 RRTC                     15.50  
  4   521 Sebastian LeDoux    03 RRTC                     16.65  
  5   623 Spencer Laughlin    03 COUGAR                   17.57  
 
Event 351  200 Meter Dash 13-14 Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   120 Brett Davis         03 IDT                      28.00  
  2   645 Diego Sanchez       03 COUGAR                   34.14  
  3   501 Dylan Baca          03 RRTC                     35.67  
 --   804 Dustin Bryant       04 UNA NM                     DNS  
 
Event 352  400 Meter Dash 13-14 Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   623 Spencer Laughlin    03 COUGAR                 1:13.63  
  2   521 Sebastian LeDoux    03 RRTC                   1:16.40  
  3   615 Eliot Hunter        03 COUGAR                 1:26.59  
  4   918 Joshua Tullie       04 FMF                    1:40.62  
 
Event 353  800 Meter Run 13-14 Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   614 Brandon Howell      03 COUGAR                 2:12.92  
  2   801 Antonio Avila       03 UNA NM                 2:35.25  
  3   918 Joshua Tullie       04 FMF                    3:23.54  
 
Event 354  1500 Meter Run 13-14 Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   614 Brandon Howell      03 COUGAR                 4:43.61  
  2   915 Dayshon Dalgai      04 FMF                    5:46.62  
  3   615 Eliot Hunter        03 COUGAR                 6:33.01  
 
Event 355  3000 Meter Run 13-14 Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   632 Dylan Ortega        04 COUGAR                11:46.29  
  2   915 Dayshon Dalgai      04 FMF                   11:47.35  
 
Event 357  100 Meter Hurdles 13-14 Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   623 Spencer Laughlin    03 COUGAR                   21.67  
 
Event 362  High Jump 13-14 Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1   804 Dustin Bryant       04 UNA NM                   1.57m    5-01.75 
     1.32 1.37 1.42 1.47 1.52 1.57 1.63 
        O    O    O    O    O    O  XXX 
  1   614 Brandon Howell      03 COUGAR                   1.57m    5-01.75 
     1.32 1.37 1.42 1.47 1.52 1.57 1.63 
        O    O    O    O    O    O  XXX 
 
Event 364  Long Jump 13-14 Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1   804 Dustin Bryant       04 UNA NM                   4.79m   15-08.75 
      4.66m  4.67m  4.79m           
  2   120 Brett Davis         03 IDT                      4.31m   14-01.75 
      4.13m  4.21m  4.31m            
  3   915 Dayshon Dalgai      04 FMF                      3.90m   12-09.50 
      3.45m  3.90m  3.17m            
  4   521 Sebastian LeDoux    03 RRTC                     3.45m   11-04.00 
      3.45m  3.27m  3.43m           
  5   501 Dylan Baca          03 RRTC                     1.88m    6-02.00 
      FOUL  1.78m  1.88m            
 --   632 Dylan Ortega        04 COUGAR                     DNS            
 
Event 366  Shot Put 4kg 13-14 Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1   157 Diego Torres        04 BIO                      6.95m   22-09.75 
      6.61m  6.95m  6.84m            
  2   154 Abraham Lopez       03 BIO                      6.60m   21-08.00 
      6.31m  6.60m  6.27m            
  3   155 Marcos Herrera      04 BIO                      3.85m   12-07.75 
      3.66m  3.35m  3.85m            
 --   801 Antonio Avila       03 UNA NM                     DNS            
 
Event 367  Discus Throw 1kg 13-14 Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1   608 Ryan Garcia         03 COUGAR                  28.79m      94-05 
      FOUL  21.82m  28.79m           
  2   120 Brett Davis         03 IDT                     27.22m      89-04 
      18.93m  21.95m  27.22m            
  3   154 Abraham Lopez       03 BIO                     17.05m      55-11 
      16.94m  17.05m  16.93m            
  4   157 Diego Torres        04 BIO                     16.28m      53-05 
      16.28m  FOUL  16.19m            
  5   155 Marcos Herrera      04 BIO                     10.30m      33-09 
      10.30m  10.02m  9.62m           
 
Event 368  Javelin Throw 600g 13-14 Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1   154 Abraham Lopez       03 BIO                     15.78m      51-09 
      13.45m  15.78m  11.02m            
  2   157 Diego Torres        04 BIO                     14.86m      48-09 
      12.39m  13.16m  14.86m            
  3   155 Marcos Herrera      04 BIO                     11.20m      36-09 
      11.20m  10.29m  10.54m            
 --   918 Joshua Tullie       04 FMF                        DNS            
 --   608 Ryan Garcia         03 COUGAR                     DNS            
 
Event 400  100 Meter Dash 15-16 Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   251 Maricela Herrera    01 AOC                      16.12  
 
Event 401  200 Meter Dash 15-16 Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   251 Maricela Herrera    01 AOC                      34.43  
 
Event 415  Long Jump 15-16 Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1   251 Maricela Herrera    01 AOC                      3.47m   11-04.75 
      3.46m  3.46m  3.47m           
 
Event 450  100 Meter Dash 15-16 Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   121 Zach Edward         01 IDT                      14.16  
  2   585 Phillip Baca        02 COUGAR                   16.19  
 
Event 451  200 Meter Dash 15-16 Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   121 Zach Edward         01 IDT                      29.23  
  2   585 Phillip Baca        02 COUGAR                   35.59  
 
Event 453  800 Meter Run 15-16 Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   920 Kaedan Yazzie       02 FMF                    2:38.16  
 
Event 454  1500 Meter Run 15-16 Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   920 Kaedan Yazzie       02 FMF                    5:46.46  
 
Event 465  Long Jump 15-16 Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1   121 Zach Edward         01 IDT                      3.55m   11-07.75 
      3.49m  3.55m  FOUL           
 
Event 467  Shot Put 12 lb. 15-16 Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1   805 Alberto Cabral      01 UNA NM                  12.07m   39-07.25 
      FOUL  12.07m  FOUL           
  2   920 Kaedan Yazzie       02 FMF                      9.44m   30-11.75 
      8.10m  8.65m  9.44m            
  3   162 Samuel Lopez        02 BIO                      6.42m   21-00.75 
      5.94m  6.16m  6.42m           
 
Event 468  Discus Throw 1.6kg 15-16 Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1   805 Alberto Cabral      01 UNA NM                  32.30m     106-00 
      FOUL  29.77m  32.30m           
  2   920 Kaedan Yazzie       02 FMF                     24.22m      79-05 
      FOUL  24.22m  FOUL            
  3   162 Samuel Lopez        02 BIO                     15.87m      52-01 
      15.87m  14.95m  FOUL           
 
Event 469  Javelin Throw 800g 15-16 Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1   162 Samuel Lopez        02 BIO                     17.17m      56-04 
      17.17m  13.29m  13.29m            
  2   585 Phillip Baca        02 COUGAR                  17.06m      56-00 
      17.06m  14.84m  13.48m            
 --   805 Alberto Cabral      01 UNA NM                     DNS            
 
Event 517  Shot Put 4kg 17-18 Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1   806 Amanda Cabral       99 UNA NM                   8.00m   26-03.00 
      7.65m  7.99m  8.00m           
 
Event 518  Discus Throw 1kg 17-18 Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1   806 Amanda Cabral       99 UNA NM                  28.34m      93-00 
      28.34m  FOUL  24.84m           
 
Event 550  100 Meter Dash 17-18 Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   192 Robert Yershevich   00 MTC                      13.25  
 
Event 551  200 Meter Dash 17-18 Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   192 Robert Yershevich   00 MTC                      26.45  
 
Event 565  Long Jump 17-18 Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1   192 Robert Yershevich   00 MTC                      5.26m   17-03.25 
      4.76m  5.26m  5.26m