2014 USATFNM TF Meet #5 - 6/14/2014                      
                                CTC Finish Line                                
                         Volcano Vista HS - Albuq., NM                         
                                    Results                                    
 
Event 1  100 Meter Dash 8-Under Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
Finals
  1 Graci Jones               07 AAT                    17.11      17.48   1 
  2 Sincere Smith             06 SOH                    18.71      19.17   1 
  3 Layla Trujillo            06 SOH                    19.23      19.20   1 
  4 Gerreaya Dawson           07 NMETC                  20.50      19.97   2 
  5 Emma Lucero               07 STC                    19.62      20.01   1 
  6 Anislie Hassey            06 SOH                    18.87      20.10   1 
  7 Tiajanae Lackey           07 BRX                    20.45      21.34   2 
  8 Evangeline Martinez       07 UNANM                  21.44      21.77   2 
  9 Raecheleia Hayes          07 ATC                    21.04      21.97   2 
 10 Sara Martinez             07 SOH                    20.31      22.03   1 
 11 A'Ona Johnson             07 AOC                    20.15      22.19   1 
 12 Leila Yurcic              06 ATC                    20.38      22.71   2 
 13 Adelina Villanueva        07 UNANM                  22.03      23.11   2 
 14 Sophia Hassey             08 SOH                    21.47      24.02   2 
 15 Lacey Henry               08 UNANM                             24.14   3 
 16 Leah Velarde              09 STC                    26.43      28.38   3 
 -- Aaliyah Padilla           08 CTC                    24.79         DQ   3 
 
Event 2  200 Meter Dash 8-Under Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Graci Jones               07 AAT                    35.89      36.77   1 
  2 Layla Trujillo            06 SOH                    40.33      40.53   1 
  3 Anislie Hassey            06 SOH                    41.60      43.04   1 
  4 Gerreaya Dawson           07 NMETC                  45.98      43.23   2 
  5 Sasha Lucero              07 AAT                    41.55      43.76   1 
  6 Madisen Brown             07 CTC                    41.30      44.19   1 
  7 Tiajanae Lackey           07 BRX                    42.70      45.35   1 
  8 A'Ona Johnson             07 AOC                    45.31      45.53   2 
  9 Sara Martinez             07 SOH                    46.67      48.53   2 
 10 Evangeline Martinez       07 UNANM                  54.02      48.57   2 
 11 Luciana Martinez-Crook    08 CTC                    48.42      49.02   2 
 12 Quinn Anderson            06 CTC                    46.93      49.04   2 
 13 Sophia Hassey             08 SOH                    48.53      53.41   2 
 14 Aaliyah Padilla           08 CTC                    45.29      53.43   1 
 15 Leah Velarde              09 STC                    58.75    1:10.56   2 
 
Event 3  400 Meter Dash 8-Under Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Melena Chama              06 WRC                  1:24.57    1:26.97   1 
  2 Sasha Lucero              07 AAT                  1:29.20    1:29.14   1 
  3 Emma Lucero               07 STC                             1:31.98   2 
  4 Kiera Mora                06 WRC                  1:29.20    1:32.72   1 
  5 Sydney Marks              06 CTC                  1:31.20    1:34.08   1 
  6 Kelly Henry               06 UNANM                           1:34.94   2 
  7 Zoe Martinez-Crook        06 CTC                  1:39.11    1:35.68   1 
  8 Helen Desmond             07 UNANM                1:31.33    1:36.79   1 
  9 Madisen Brown             07 CTC                             1:36.89   2 
 10 Luciana Martinez-Crook    08 CTC                  1:45.00    1:41.21   1 
 11 Raylee Hunt               06 UNANM                           1:42.41   2 
 12 Evangeline Martinez       07 UNANM                1:48.00    1:44.03   1 
 13 Adelina Villanueva        07 UNANM                           1:49.71   2 
 
Event 5  1500 Meter Run 8-Under Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Melena Chama              06 WRC                  6:31.31    6:45.23  
  2 Kiera Mora                06 WRC                  7:16.21    7:01.76  
 
Event 7  4x100 Meter Relay 8-Under Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 SONS OF HERMES  'A'                               1:23.80    1:21.12  
     1) Anislie Hassey 06               2) Sara Martinez 07               
     3) Layla Trujillo 06               4) Sophia Hassey 08               
 
Event 10  Long Jump 8-Under Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Emma Lucero               07 STC                    2.60m      2.58m    8-05.75 
  2 Graci Jones               07 AAT                    2.57m      2.38m    7-09.75 
  3 Helen Desmond             07 UNANM                  2.48m      2.24m    7-04.25 
  4 Madisen Brown             07 CTC                    2.21m      1.99m    6-06.50 
  5 Leila Yurcic              06 ATC                    1.95m      1.98m    6-06.00 
  6 Adelina Villanueva        07 UNANM                  2.06m      1.94m    6-04.50 
  7 Aaliyah Padilla           08 CTC                    1.20m      1.28m    4-02.50 
  8 Leah Velarde              09 STC                    1.49m      1.21m    3-11.75 
 -- Gerreaya Dawson           07 NMETC                                ND            
 -- Sasha Lucero              07 AAT                    1.49m         ND            
 -- Raecheleia Hayes          07 ATC                    2.06m         ND            
 -- Elle Futey                07 CTC                                  ND            
 
Event 12  Javelin Throw 300g 8-Under Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Leila Yurcic              06 ATC                    6.82m      6.76m      22-02 
  2 Raylee Hunt               06 UNANM                             6.73m      22-01 
  3 Helen Desmond             07 UNANM                             3.87m      12-08 
 
Event 50  100 Meter Dash 8-Under Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Diego Viscarra            06 CTC                    16.10      16.89   1 
  2 Latavious Morris          06 BRX                    17.38      17.34   1 
  3 Levon Baldivia            07 BRX                    17.81      17.42   1 
  4 Isaiah Parrish            06 RRE                    16.93      17.48   1 
  5 Makai Sanchez             06 ATC                    17.32      18.22   1 
  6 Sebastian Lee             07 AAT                    18.63      18.29   1 
  7 Aiden Erickson            07 MTC                    17.96      18.90   1 
  8 Krae Stevens              06 SOCO                              19.40   5 
  9 Parker Miller             08 UNANM                  20.55      20.00   3 
 10 Joaquin Armijo            07 STORM                  21.36      20.63   3 
 11 Alexander Fuentes         06 NMETC                  19.89      20.82   2 
 12 Joshua Smith              06 CTC                    18.77      20.89   2 
 13 Zolin Guhrke              07 STORM                             21.00   5 
 14 Charlie Groves            07 UNANM                  22.85      21.65   3 
 15 A J Romansky              08 RRE                    20.22      21.66   2 
 16 Antonio Trujillo          07 MTC                    19.87      21.70   2 
 17 Samuel Fuentes            07 NMETC                  21.37      21.92   3 
 18 Jeremiah Cook             06 CTC                    19.96      21.99   2 
 19 Wyatt Cole                08 AAT                    20.54      22.12   2 
 20 Josiah Wilson             09 MTC                    25.02      22.95   4 
 21 Ryan Hunt                 08 UNANM                             23.29   4 
 22 Noah Barela               08 UNANM                  22.66      23.33   3 
 23 Darren Paredes            07 RRE                    23.02      23.76   3 
 24 Preston Garcia            06 SOH                    25.04      24.90   4 
 25 Owen Ray                  07 AAT                    24.00      25.24   3 
 26 Jayden Jones              10 ATC                    28.53      27.37   4 
 27 Adrian Garcia             10 STC                    27.56      28.46   4 
 28 Jonah Ocampo              09 SOCO                              30.11   5 
 
Event 51  200 Meter Dash 8-Under Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Jarin Dennard             06 RRE                    36.45      36.38   1 
  2 Latavious Morris          06 BRX                    36.43      36.47   1 
  3 Levon Baldivia            07 BRX                    36.49      37.31   1 
  4 Aiden Erickson            07 MTC                    38.92      39.24   1 
  5 Sebastian Lee             07 AAT                    42.88      41.12   1 
  6 Lincoln Cole              07 AAT                    40.16      41.77   1 
  7 Alexander Fuentes         06 NMETC                  46.23      43.42   2 
  8 Parker Miller             08 UNANM                  43.05      43.85   1 
  9 Samuel Fuentes            07 NMETC                  46.54      44.84   2 
 10 Wyatt Cole                08 AAT                    44.03      45.03   2 
 11 Zolin Guhrke              07 STORM                             47.56   3 
 12 Owen Ray                  07 AAT                    54.97      56.37   2 
 13 Jayden Jones              10 ATC                  1:03.31    1:01.36   2 
 14 Adrian Garcia             10 STC                  1:02.72    1:02.32   2 
 
Event 52  400 Meter Dash 8-Under Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Orion Chavez              06 CTC                  1:18.70    1:17.49   1 
  2 Latavious Morris          06 BRX                  1:17.20    1:21.79   1 
  3 Lincoln Cole              07 AAT                             1:30.99   3 
  4 Makai Sanchez             06 ATC                  1:29.40    1:31.43   1 
  5 Jarren Chino              07 WRC                  1:32.04    1:33.60   1 
  6 Wyatt Cole                08 AAT                             1:35.81   2 
  7 Alexander Fuentes         06 NMETC                           1:37.02   3 
  8 Samuel Fuentes            07 NMETC                1:39.78    1:38.61   1 
  9 Antwon Shendo             06 WRC                  1:37.40    1:40.44   1 
 10 Joseph Duran              07 CTC                  1:43.95    1:45.13   2 
 11 Noah Barela               08 UNANM                1:37.61    1:47.39   1 
 12 Ryan Hunt                 08 UNANM                           1:51.83   2 
 13 Jayden Jones              10 ATC                  2:12.85    2:08.36   2 
 -- Calvin Goodkind           06 AAT                  1:41.45        DNF   2 
 
Event 53  800 Meter Run 8-Under Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Orion Chavez              06 CTC                  2:52.10    2:57.91  
  2 Jarren Chino              07 WRC                  3:17.55    3:22.09  
  3 Caleb Schoenberg          06 RL                   3:28.57    3:34.50  
  4 Antwon Shendo             06 WRC                  3:39.46    3:47.49  
 
Event 54  1500 Meter Run 8-Under Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jarren Chino              07 WRC                             6:53.10  
  2 Antwon Shendo             06 WRC                             7:02.70  
  3 Jaythan Lee               07 SOCO                            7:47.77  
 
Event 56  4x100 Meter Relay 8-Under Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 RIO RANCHO ELITE  'A'                             1:28.00    1:14.28  
     1) A J Romansky 08                 2) Isaiah Parrish 06              
     3) Darren Paredes 07               4) Jarin Dennard 06               
  2 COUGAR TRACK CLUB  'A'                            1:06.03    1:15.03  
     1) Jeremiah Cook 06                2) Joshua Smith 06                
     3) Diego Viscarra 06               4) Joseph Duran 07                
  3 MONARCH TRACK CLUB  'A'                                      1:21.33  
     1) Josiah Wilson 09                2) Antonio Trujillo 07            
     3) Aiden Erickson 07               4) Judson Edgar 06                
  4 SOCO COMPETE  'A'                                            1:25.73  
     1) Ky Stevens 08                   2) Isaiah Ocampo 06               
     3) Jonah Ocampo 09                 4) Ezra Ocampo 09                 
 
Event 57  4x400 Meter Relay 8-Under Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 SOCO COMPETE  'A'                                            7:25.23  
     1) Jaythan Lee 07                  2) Isaiah Ocampo 06               
     3) Ky Stevens 08                   4) Krae Stevens 06                
 
Event 59  Long Jump 8-Under Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Diego Viscarra            06 CTC                    3.38m      3.21m   10-06.50 
  2 Lincoln Cole              07 AAT                    2.59m      2.75m    9-00.25 
  3 Jarin Dennard             06 RRE                    2.88m      2.68m    8-09.50 
  4 Makai Sanchez             06 ATC                    2.93m      2.65m    8-08.50 
  5 Isaiah Parrish            06 RRE                    2.73m      2.64m    8-08.00 
  6 Joshua Smith              06 CTC                    2.60m      2.59m    8-06.00 
  7 Krae Stevens              06 SOCO                              2.52m    8-03.25 
  8 Ky Stevens                08 SOCO                              2.42m    7-11.25 
  9 Isaiah Ocampo             06 SOCO                              2.33m    7-07.75 
 10 Joaquin Armijo            07 STORM                  2.27m      2.32m    7-07.50 
 11 Parker Miller             08 UNANM                  1.99m      2.23m    7-03.75 
 12 Jaythan Lee               07 SOCO                              2.21m    7-03.00 
 13 Caleb Schoenberg          06 RL                     1.84m      2.17m    7-01.50 
 14 A J Romansky              08 RRE                    2.11m      2.05m    6-08.75 
 14 Sebastian Lee             07 AAT                    2.53m      2.05m    6-08.75 
 16 Antonio Trujillo          07 MTC                    2.48m      2.03m    6-08.00 
 17 Darren Paredes            07 RRE                    2.05m      1.91m    6-03.25 
 18 Zolin Guhrke              07 STORM                             1.79m    5-10.50 
 19 Josiah Wilson             09 MTC                    1.95m      1.73m    5-08.25 
 20 Ezra Ocampo               09 SOCO                              1.71m    5-07.50 
 21 Owen Ray                  07 AAT                    1.39m      1.35m    4-05.25 
 -- Noah Barela               08 UNANM                  1.79m         ND            
 -- Willie Walker             06 STC                    2.36m         ND            
 -- Adrian Garcia             10 STC                    1.47m         ND            
 -- Jett Galles               06 AAT                    2.55m         ND            
 
Event 61  Javelin Throw 8-Under Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Joaquin Armijo            07 STORM                            11.05m      36-03 
  2 Jeremiah Cook             06 CTC                               8.23m      27-00 
  3 Ryan Hunt                 08 UNANM                             7.67m      25-02 
  4 Graham Morris             06 AAT                               6.86m      22-06 
  5 Jonah Ocampo              09 SOCO                              2.75m       9-00 
 -- Zolin Guhrke              07 STORM                                ND            
 
Event 100  100 Meter Dash 9-10 Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Leilani Sanchez           04 ATC                    15.40      15.70   1 
  2 Ava Carpentier            04 CTC                    15.18      15.81   1 
  3 Jyha Dumas                04 AOC                    15.41      16.35   1 
  4 Lauren Machuca            04 UNANM                  16.31      16.40   1 
  5 DaVonna Dennard           05 BRX                    16.03      16.42   1 
  6 Lola Apodaca              04 SOCO                              16.42   4 
  7 Japraia Woolridge         04 AOC                    16.32      16.56   2 
  8 Eva Love                  05 BRX                    16.14      16.87   1 
  9 Sima Lucero               04 AAT                    16.20      16.95   1 
 10 JaLara Marinia            04 BRX                    16.37      17.06   2 
 11 Ava Estes                 05 ATC                    18.19      17.16   3 
 12 Dasheana Sykes            04 AOC                    16.43      17.30   2 
 13 Mercedes Morris           04 CTC                    16.18      17.56   1 
 14 Hannah Gutierrez          04 ATC                    17.48      17.68   2 
 15 Scarlett Peterson         05 AAT                    18.23      18.18   3 
 16 Arianna Gutierrez         05 CTC                    18.11      18.47   2 
 17 Mary Helen Mattheyer      05 AOC                    17.26      18.48   2 
 18 Samantha Long             04 CTC                    17.58      18.70   2 
 19 Brianda Leon              04 SOCO                              18.75   4 
 20 LaNaeh Rogers             05 BRX                    18.50      18.85   3 
 21 Katelyn Frazier           05 CTC                    19.98      19.46   3 
 22 Seraiah Morgan            05 CTC                    19.65      19.79   3 
 23 Shonel Nelson             05 SOH                    19.96      19.98   3 
 24 Ryleigh Beard             04 ATC                    19.66      20.24   3 
 
Event 101  200 Meter Dash 9-10 Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Leilani Sanchez           04 ATC                    31.59      31.82   1 
  2 Jyha Dumas                04 AOC                    33.47      32.93   1 
  3 Lauren Machuca            04 UNANM                  34.17      33.11   1 
  4 DaVonna Dennard           05 BRX                    34.05      34.00   1 
  5 Japraia Woolridge         04 AOC                    34.09      34.06   1 
  6 Sima Lucero               04 AAT                    33.77      34.83   1 
  7 JaLara Marinia            04 BRX                    35.40      34.98   1 
  8 Hannah Gutierrez          04 ATC                    35.89      36.62   2 
  9 Dasheana Sykes            04 AOC                    35.82      36.76   1 
 10 MayaJo Yurcic             05 ATC                               37.45   3 
 11 Ava Estes                 05 ATC                    36.56      37.68   2 
 12 Emily Romansky            04 RRE                    37.13      37.71   2 
 13 LaNaeh Rogers             05 BRX                               39.94   3 
 14 Seraiah Morgan            05 CTC                    38.88      41.48   2 
 15 Arianna Gutierrez         05 CTC                    41.85      42.60   3 
 16 Mary Helen Mattheyer      05 AOC                    38.94      44.40   2 
 17 Samantha Long             04 CTC                    38.90      44.49   2 
 18 Dezra Molina              04 SOCO                              45.27   3 
 19 Katelyn Frazier           05 CTC                    43.17      46.63   3 
 
Event 102  400 Meter Dash 9-10 Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Leilani Sanchez           04 ATC                  1:11.04    1:11.82   1 
  2 Victoria Barnard          04 ATC                  1:17.16    1:13.23   1 
  3 Sima Lucero               04 AAT                  1:14.80    1:16.72   1 
  4 Elise Toya                04 CTC                  1:16.55    1:18.07   1 
  5 Japraia Woolridge         04 AOC                  1:20.28    1:19.45   1 
  6 Trinity Short             05 CTC                  1:16.87    1:19.71   1 
  7 MayaJo Yurcic             05 ATC                             1:19.99   2 
  8 Ava Estes                 05 ATC                             1:21.32   2 
  9 Scarlett Peterson         05 AAT                  1:26.99    1:23.24   1 
 10 Emily Romansky            04 RRE                  1:22.00    1:26.81   1 
 11 Logan Hunt                04 UNANM                           1:28.40   2 
 12 Lauren Mora               05 WRC                  1:29.67    1:29.26   2 
 13 Lawren Ocampo             05 SOCO                            1:31.38   2 
 14 Tess Arruti               05 CTC                  1:37.80    1:41.57   2 
 15 Sonia Rice                05 AAT                  1:31.26    1:47.46   2 
 
Event 103  800 Meter Run 9-10 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Leah Futey                05 CTC                  2:43.23    2:44.50  
  2 Victoria Barnard          04 ATC                             2:53.30  
  3 Elise Toya                04 CTC                  2:57.31    2:56.40  
  4 Trinity Short             05 CTC                  3:07.43    3:04.72  
  5 Logan Hunt                04 UNANM                3:12.01    3:17.79  
  6 Lauren Mora               05 WRC                  3:23.32    3:28.50  
 
Event 104  1500 Meter Run 9-10 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Leah Futey                05 CTC                  5:26.94    5:22.08  
  2 Sophia Lopez              05 CTC                             6:17.26  
  3 Lauren Mora               05 WRC                             6:54.76  
  4 Tess Arruti               05 CTC                             7:09.29  
 
Event 106  4x100 Meter Relay 9-10 Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 BIG RED EXPRESS TRACK CLUB  'A'                   1:05.23    1:05.86  
     1)                                 2) DaVonna Dennard 05             
     3) Eva Love 05                     4) JaLara Marinia 04              
  2 COUGAR TRACK CLUB  'A'                            1:00.46    1:06.95  
     1) Ava Carpentier 04               2) Mercedes Morris 04             
     3) Samantha Long 04                4) Seraiah Morgan 05              
  3 SOCO COMPETE  'A'                                            1:08.54  
     1) Lawren Ocampo 05                2) Brianda Leon 04                
     3) Dezra Molina 04                 4) Lola Apodaca 04                
 
Event 109  Long Jump 9-10 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Jyha Dumas                04 AOC                    3.31m      3.53m   11-07.00 
  2 Samonne Cauley            04 AOC                               3.45m   11-04.00 
  3 Dasheana Sykes            04 AOC                    3.02m      3.43m   11-03.00 
  4 Ava Carpentier            04 CTC                    3.45m      3.37m   11-00.75 
  5 Leah Futey                05 CTC                    3.22m      3.28m   10-09.25 
  5 Eva Love                  05 BRX                    3.49m      3.28m   10-09.25 
  7 Victoria Barnard          04 ATC                    3.38m      3.23m   10-07.25 
  7 Sophia Lopez              05 CTC                    3.51m      3.23m   10-07.25 
  9 Lola Apodaca              04 SOCO                              3.01m    9-10.50 
 10 Lauren Machuca            04 UNANM                  3.07m      2.83m    9-03.50 
 11 Trinity Short             05 CTC                    3.03m      2.70m    8-10.25 
 12 Scarlett Peterson         05 AAT                    2.62m      2.63m    8-07.50 
 13 Mary Helen Mattheyer      05 AOC                    2.24m      2.60m    8-06.50 
 14 Arianna Gutierrez         05 CTC                               2.59m    8-06.00 
 15 Emily Romansky            04 RRE                    2.77m      2.43m    7-11.75 
 15 Jadyn Edgar               04 MTC                    2.67m      2.43m    7-11.75 
 17 Brianda Leon              04 SOCO                              2.37m    7-09.50 
 18 Dezra Molina              04 SOCO                              2.15m    7-00.75 
 -- Hannah Gutierrez          04 ATC                    2.96m         ND            
 -- Sonia Rice                05 AAT                    2.31m         ND            
 -- Sarah Grenemyer           05 AAT                    2.09m         ND            
 
Event 110  Shot Put 6 lb. 9-10 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Sterling Glenn            04 UNANM                  6.91m      7.23m   23-08.75 
  2 Cylee Acosta              04 UNANM                  4.40m      4.90m   16-01.00 
 
Event 111  Javelin Throw 300g 9-10 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Sterling Glenn            04 UNANM                 25.00m     21.86m      71-09 
  2 Lawren Ocampo             05 SOCO                             16.73m      54-11 
  3 Cylee Acosta              04 UNANM                 13.70m     12.26m      40-03 
  4 Ryleigh Beard             04 ATC                   12.60m      8.90m      29-02 
  5 MayaJo Yurcic             05 ATC                    9.43m      8.48m      27-10 
  6 Logan Hunt                04 UNANM                             7.14m      23-05 
 
Event 150  100 Meter Dash 9-10 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Kaden Valdez              04 CTC                    14.88      15.19   1 
  2 Ben Miller                04 MTC                    14.71      15.27   1 
  3 Kahleel King              04 BRX                    15.25      15.85   1 
  4 Davante Ponder            04 STC                    15.79      16.07   1 
  5 Jabujani Cooper           05 BRX                    15.89      16.17   2 
  6 Gabriel Trujillo          04 MTC                    14.81      16.21   1 
  6 Gabriel Buie              05 AAT                    14.92      16.21   1 
  8 Azariah Baca              05 BRX                    15.73      16.72   1 
  9 Kaiden Giron              05 AAT                    17.69      17.13   3 
 10 Terell Garcia             05 BRX                    16.72      17.23   2 
 11 Brandon Boling            05 ATC                    16.52      17.28   2 
 12 Simon Ballard             05 BRX                    16.14      17.40   2 
 13 Noah Padilla              05 CTC                    16.84      17.81   2 
 14 Colton Plant              05 SOH                    17.22      17.95   3 
 15 Jonathan Sterling         04 SOH                    17.80      18.12   3 
 16 Jaxsen Martinez           05 UNANM                  16.93      18.26   2 
 17 Kael Stevens              04 SOCO                              18.54   4 
 18 Grady Hill                04 CTC                    17.39      18.66   3 
 19 Dalton Pyle               04 CTC                    16.71      18.72   2 
 20 Ethan Dodd                05 RRE                    16.90      18.81   2 
 21 Connor Cole               05 AAT                    18.28      20.00   3 
 22 Moses Janga               05 CTC                    18.57      20.82   3 
 23 Antonio Villanueva        05 UNANM                  22.17      21.50   4 
 24 Chandler Nguyen           05 AAT                    22.63      21.53   4 
 
Event 151  200 Meter Dash 9-10 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Marcus Wilson             05 MTC                    30.98      32.22   1 
  2 Gabriel Ball              04 AAT                    33.72      33.55   1 
  3 Kahleel King              04 BRX                               33.91   4 
  4 Gabriel Buie              05 AAT                    32.81      34.30   1 
  5 Jabujani Cooper           05 BRX                    34.51      34.38   1 
  6 Austin Kressin            04 RRE                    34.22      34.56   1 
  7 Azariah Baca              05 BRX                    34.22      34.73   1 
  8 Dominic Esparza           04 CTC                    34.96      35.44   2 
  9 Kaiden Giron              05 AAT                    34.95      35.80   2 
 10 Simon Ballard             05 BRX                    35.62      35.98   2 
 11 Noah Padilla              05 CTC                    37.11      36.46   3 
 12 Terell Garcia             05 BRX                    37.17      37.04   3 
 13 Mason Lovato              04 CTC                    35.65      37.78   2 
 14 Trysten Garcia            04 SOH                               38.99   4 
 15 Jaxsen Martinez           05 UNANM                  36.89      39.00   2 
 16 Ben Montoya               05 STORM                  39.75      39.57   3 
 17 Ethan Dodd                05 RRE                    36.95      39.90   2 
 18 Diego Martinez            05 SOH                    38.00      40.13   3 
 19 Brady Smith               05 CTC                    39.81      40.70   3 
 20 Grady Hill                04 CTC                    37.28      44.84   3 
 21 Connor Cole               05 AAT                               46.65   4 
 22 Moses Janga               05 CTC                    41.89      47.87   3 
 23 Chandler Nguyen           05 AAT                               49.78   3 
 
Event 152  400 Meter Dash 9-10 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Kaden Valdez              04 CTC                  1:09.39    1:12.08   1 
  2 Austin Kressin            04 RRE                  1:12.90    1:13.73   1 
  3 Mason Lovato              04 CTC                  1:14.40    1:14.65   1 
  4 Jett Smith                04 CTC                  1:18.12    1:16.94   1 
  5 Brent Miller              04 MTC                  1:15.50    1:17.14   1 
  6 Stoney Cutchen            05 CTC                  1:22.60    1:17.60   2 
  7 Nicholas Spaulding        05 AAT                  1:20.60    1:19.31   1 
  8 Blayne Howell             05 CTC                  1:24.67    1:20.90   2 
  9 Santiago Armijo           05 STORM                1:28.45    1:22.20   3 
 10 Jaxsen Martinez           05 UNANM                1:22.99    1:23.30   2 
 11 Ashton Tarin              04 AAT                  1:25.70    1:24.80   2 
 12 Diego Martinez            05 SOH                  1:24.30    1:25.12   2 
 13 Trysten Garcia            04 SOH                  1:24.75    1:27.99   2 
 14 Davante Ponder            04 STC                  1:17.09    1:28.11   1 
 15 Kael Stevens              04 SOCO                            1:30.19   3 
 16 Chance Challacombe        04 UNANM                1:35.36    1:30.29   3 
 17 Brady Smith               05 CTC                  1:21.74    1:31.44   2 
 18 K'Lijah Tsosie            05 WRC                  1:32.60    1:32.97   3 
 19 Jonathan Sterling         04 SOH                  1:27.46    1:33.95   2 
 20 Connor Cole               05 AAT                  1:42.74    1:39.30   3 
 21 Chandler Nguyen           05 AAT                  1:45.80    1:50.25   3 
 
Event 153  800 Meter Run 9-10 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Aidan Romero              04 ATC                  2:49.34    2:51.08  
  2 Marcus Scott              04 UNANM                2:42.96    2:51.14  
  3 Jett Smith                04 CTC                  2:42.91    2:56.73  
  4 Jude Lucero               05 CTC                  2:52.69    2:58.38  
  5 Blayne Howell             05 CTC                  2:59.02    3:03.90  
  6 Gordon Lee                05 CTC                  3:01.68    3:06.01  
  7 Brandon Boling            05 ATC                  3:12.01    3:06.04  
  8 Stoney Cutchen            05 CTC                  3:07.54    3:11.72  
  9 Cody Toya                 04 CTC                  3:04.70    3:19.47  
 10 K'Lijah Tsosie            05 WRC                  3:34.34    3:23.92  
 11 Kai Toya                  05 CTC                  3:26.79    3:42.34  
 12 Lucas Lebow               04 CTC                  3:32.95    3:48.80  
 
Event 154  1500 Meter Run 9-10 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Aidan Romero              04 ATC                  5:44.64    5:44.10  
  2 Jude Lucero               05 CTC                  5:53.01    5:46.84  
  3 Gordon Lee                05 CTC                  6:18.99    5:59.76  
  4 Xavier Almodovar          04 CTC                  6:20.83    6:08.53  
  5 Cody Toya                 04 CTC                  6:49.27    6:24.53  
  6 K'Lijah Tsosie            05 WRC                             6:47.34  
  7 Kai Toya                  05 CTC                  7:16.22    6:58.85  
  8 Lucas Lebow               04 CTC                             7:06.55  
 
Event 156  4x100 Meter Relay 9-10 Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 MONARCH TRACK CLUB  'A'                           1:07.63      59.29  
     1) Ben Miller 04                   2) Brent Miller 04                
     3) Gabriel Trujillo 04             4) Marcus Wilson 05               
  2 BIG RED EXPRESS TRACK CLUB  'A'                     59.62    1:02.27  
     1)                                 2) Azariah Baca 05                
     3) Jabujani Cooper 05              4) Kahleel King 04                
  3 COUGAR TRACK CLUB  'A'                              59.45    1:03.49  
     1) Dominic Esparza 04              2) Dalton Pyle 04                 
     3) Devon Ramos 05                  4) Mason Lovato 04                
  4 ALBUQUERQUE ATHLETICS TRACK  'A'                  1:01.31    1:03.88  
     1) Nicholas Spaulding 05           2) Ashton Tarin 04                
     3) Adam Schulthess 04              4) Gabriel Buie 05                
  5 SONS OF HERMES  'A'                                 58.26    1:09.66  
     1) Ali Abdullah 05                 2) Diego Martinez 05              
     3) Trysten Garcia 04               4) Colton Plant 05                
 
Event 158  High Jump 9-10 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Gabriel Ball              04 AAT                    1.25m      1.25m    4-01.25 
  2 Kaden Valdez              04 CTC                    1.25m     J1.25m    4-01.25 
  3 Chance Challacombe        04 UNANM                  1.10m      0.95m    3-01.25 
  4 Blayne Howell             05 CTC                               0.90m    2-11.50 
 
Event 159  Long Jump 9-10 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Gabriel Trujillo          04 MTC                    3.73m      3.93m   12-10.75 
  2 Marcus Wilson             05 MTC                    3.67m      3.62m   11-10.50 
  3 Austin Kressin            04 RRE                    3.37m      3.42m   11-02.75 
  4 Brandon Boling            05 ATC                    3.67m      3.36m   11-00.25 
  5 Kael Stevens              04 SOCO                              3.29m   10-09.50 
  6 Santiago Armijo           05 STORM                             3.24m   10-07.75 
  7 Jonathan Sterling         04 SOH                    2.45m      3.12m   10-03.00 
  8 Davante Ponder            04 STC                    3.26m      2.99m    9-09.75 
  9 Brent Miller              04 MTC                    3.22m      2.84m    9-04.00 
 10 Brady Smith               05 CTC                    2.62m      2.64m    8-08.00 
 11 Ben Montoya               05 STORM                  2.81m      2.50m    8-02.50 
 12 Antonio Villanueva        05 UNANM                  1.79m      2.04m    6-08.50 
 13 Colton Plant              05 SOH                    3.03m      1.87m    6-01.75 
 -- Gabriel Ball              04 AAT                    3.82m         ND            
 
Event 160  Shot Put 6 lb. 9-10 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Dominic Esparza           04 CTC                    6.79m      6.85m   22-05.75 
  2 Chance Challacombe        04 UNANM                  5.01m      4.85m   15-11.00 
 -- Benen Lee                 04 CTC                    8.68m         ND            
 
Event 161  Javelin Throw 300g 9-10 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Benen Lee                 04 CTC                   18.38m     25.05m      82-02 
  2 Santiago Armijo           05 STORM                 26.90m     22.27m      73-01 
  3 Ashton Tarin              04 AAT                   18.39m     20.17m      66-02 
  4 Stoney Cutchen            05 CTC                   17.66m     19.61m      64-04 
  5 Dalton Pyle               04 CTC                   23.22m     18.91m      62-00 
  6 Ethan Dodd                05 RRE                   17.81m     17.82m      58-05 
  7 Ben Montoya               05 STORM                 15.18m     15.88m      52-01 
  8 Grady Hill                04 CTC                   17.41m     15.73m      51-07 
  9 Moses Janga               05 CTC                   13.92m     13.63m      44-09 
 
Event 200  100 Meter Dash 11-12 Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Kamryn Johnson            02 CTC                    14.27      14.82   1 
  2 Madeline Mee              02 CTC                    14.15      14.91   1 
  3 Amari Waites              03 AOC                    14.48      15.23   1 
  4 Santii Santiago           03 STC                    14.72      15.29   1 
  5 Zarei Ortiz               03 AOC                    15.82      15.55   2 
  6 Alexandria Esparza        02 CTC                    15.69      15.76   2 
  7 Avery Koski               02 UNANM                  14.45      15.87   1 
  8 Jayla Doyle               02 SOH                    14.59      16.09   1 
  9 Nicola Ibarra             02 RRE                    14.59      16.17   1 
 10 Isabel Miranda            02 CTC                    16.21      16.17   2 
 11 Jordan Brannon            02 AOC                    15.59      16.24   1 
 12 Olivia King               02 SOH                    15.73      16.25   2 
 13 Denise Amisi              02 AAT                    16.26      16.39   2 
 14 Hailey Buffington         03 MTC                    15.70      16.62   2 
 15 Lyric Abe                 03 AOC                    16.73      17.04   3 
 16 Amaya Brown               02 CTC                    16.82      17.13   3 
 17 Isabella Benavidez        02 NMETC                  17.24      17.56   3 
 18 Breanna Boling            03 ATC                    16.75      17.58   3 
 19 Izabella Trujillo         02 CTC                    15.93      17.72   2 
 20 Cameron Cole              02 AAT                    17.28      18.18   3 
 21 Seven Ballard             02 BRX                    18.06      18.86   3 
 22 Brenna Wolfe              03 STORM                  18.25      19.18   4 
 23 Takara Hughes             03 BRX                    18.20      19.34   3 
 24 Skyler Morales            03 RRE                    18.88      20.40   4 
 25 Sydney Cole               03 AAT                    19.29      21.02   4 
 26 Karyssa Gutierrez         03 CTC                    20.95      21.44   4 
 
Event 201  200 Meter Dash 11-12 Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Santii Santiago           03 STC                    30.94      30.95   1 
  2 Amari Waites              03 AOC                    30.67      31.13   1 
  3 Flavia Wilging            02 CTC                               31.36   4 
  4 Ryann Faulhaber           02 CTC                               32.58   4 
  5 Nicola Ibarra             02 RRE                    30.46      32.85   1 
  6 Avery Koski               02 UNANM                  32.91      33.55   1 
  7 Alexandria Esparza        02 CTC                    32.41      33.91   1 
  8 Denise Amisi              02 AAT                    33.05      34.61   1 
  9 Dionne Molina             02 SOCO                              35.00   4 
 10 Olivia King               02 SOH                    33.21      37.07   2 
 11 Isabel Miranda            02 CTC                    34.19      37.27   2 
 12 Jaiden Padilla            03 CTC                    36.43      38.20   2 
 13 Breanna Boling            03 ATC                    37.71      39.26   3 
 14 Amaya Brown               02 CTC                    35.09      39.32   2 
 15 Brenna Wolfe              03 STORM                  37.94      39.42   3 
 16 Lyric Abe                 03 AOC                    36.42      39.68   2 
 17 Isabella Benavidez        02 NMETC                  37.51      40.53   2 
 18 Izabella Trujillo         02 CTC                    35.01      40.74   2 
 19 Skyler Morales            03 RRE                    41.61      41.32   3 
 20 Takara Hughes             03 BRX                    41.32      41.47   3 
 21 Karyssa Gutierrez         03 CTC                    46.36      44.84   3 
 
Event 202  400 Meter Dash 11-12 Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Flavia Wilging            02 CTC                  1:11.30    1:08.10   1 
  2 Santii Santiago           03 STC                  1:08.82    1:08.58   1 
  3 Crosby Grigsby            02 MTC                  1:11.39    1:12.11   1 
  4 Avery Koski               02 UNANM                1:13.31    1:13.96   1 
  5 Jayla Doyle               02 SOH                  1:14.50    1:14.84   1 
  6 Laurynn Sisneros          03 CTC                  1:15.50    1:14.93   1 
  7 Blakley Edgar             03 MTC                  1:18.57    1:16.75   1 
  8 Lyric Abe                 03 AOC                  1:25.74    1:20.74   2 
  9 Isabella Benavidez        02 NMETC                1:22.00    1:22.85   2 
 10 Izabella Trujillo         02 CTC                  1:21.73    1:24.72   2 
 11 Natalie Martinez          03 SOH                  1:16.26    1:26.36   1 
 12 Natajazana Woolridge      03 AOC                  2:01.35    1:30.18   2 
 13 Emily Schrader            03 CTC                             1:33.70   2 
 
Event 203  800 Meter Run 11-12 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Ailana Toya               02 CTC                  2:45.37    2:48.04  
  2 Megan Montoya             02 STORM                2:45.66    2:52.04  
  3 Laurynn Sisneros          03 CTC                  2:51.21    2:57.93  
  4 Kathryn Poole             03 CTC                  2:56.64    3:04.11  
  5 Merlina Tosa              02 WRC                  3:11.02    3:08.78  
  6 Natalie Martinez          03 SOH                  3:11.43    3:08.90  
  7 Kai Warrior               02 RL                   3:14.50    3:09.01  
  8 Iesha Tafoya              03 WRC                  3:12.91    3:21.31  
  9 Natajazana Woolridge      03 AOC                  3:44.72    3:46.32  
 
Event 204  1500 Meter Run 11-12 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Ailana Toya               02 CTC                  5:44.35    5:52.07  
  2 Emily Schrader            03 CTC                  6:38.54    5:54.29  
  3 Kathryn Poole             03 CTC                  5:56.45    5:56.00  
  4 Iesha Tafoya              03 WRC                  6:55.46    6:30.43  
  5 Merlina Tosa              02 WRC                             6:36.66  
 
Event 206  1500 Meter Race Walk 11-12 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Alexandra Osterloh        02 AAT                  8:33.71    8:47.91  
  2 Campbell Roberts          02 AAT                  9:19.14    9:16.26  
  3 Cameron Cole              02 AAT                 10:59.92   11:25.97  
  4 Sydney Cole               03 AAT                 11:29.44   12:02.64  
 
Event 207  80 Meter Hurdles 11-12 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Sevilla Duran             02 AAT                    14.26      14.33  
  2 Kaylene Baca              02 SOCO                              17.39  
  3 Crosby Grigsby            02 MTC                    17.28      17.66  
  4 Paige Ferando             03 MTC                    21.28      21.88  
 
Event 208  4x100 Meter Relay 11-12 Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 COUGAR TRACK CLUB  'A'                              55.22      57.26  
     1) Kamryn Johnson 02               2) Ryann Faulhaber 02             
     3) Madeline Mee 02                 4) Alexandria Esparza 02          
  2 SOCO COMPETE  'A'                                              58.71  
     1) Marysa Ocampo 03                2) Garee Apodaca 03               
     3) Consuelo Apache 02              4) Kaylene Baca 02                
 
Event 209  4x400 Meter Relay 11-12 Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 SOCO COMPETE  'A'                                            5:34.26  
     1) Marysa Ocampo 03                2) Garee Apodaca 03               
     3) Dionne Molina 02                4) Consuelo Apache 02             
 
Event 211  High Jump 11-12 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Emily Schrader            03 CTC                    1.00m      1.05m    3-05.25 
  2 Brenna Wolfe              03 STORM                             1.00m    3-03.25 
  3 Paige Ferando             03 MTC                    1.10m     J1.00m    3-03.25 
  4 Eva Del Frate             03 AAT                    1.00m      0.95m    3-01.25 
 
Event 212  Long Jump 11-12 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Sevilla Duran             02 AAT                    3.92m      4.21m   13-09.75 
  2 Madeline Mee              02 CTC                    3.87m      3.93m   12-10.75 
  3 Kamryn Johnson            02 CTC                    3.78m      3.75m   12-03.75 
  4 Jordan Brannon            02 AOC                               3.51m   11-06.25 
  5 Garee Apodaca             03 SOCO                              3.48m   11-05.00 
  6 Blakley Edgar             03 MTC                    2.20m      3.46m   11-04.25 
  7 Kaylene Baca              02 SOCO                              3.43m   11-03.00 
  8 Dionne Molina             02 SOCO                              3.41m   11-02.25 
  9 Marysa Ocampo             03 SOCO                              3.39m   11-01.50 
 10 Amari Waites              03 AOC                    3.54m      3.36m   11-00.25 
 10 Zarei Ortiz               03 AOC                    3.45m      3.36m   11-00.25 
 12 Eva Del Frate             03 AAT                    2.95m      3.34m   10-11.50 
 13 Olivia King               02 SOH                    3.43m      3.32m   10-10.75 
 14 Jayla Doyle               02 SOH                    3.79m      3.28m   10-09.25 
 15 Consuelo Apache           02 SOCO                              3.20m   10-06.00 
 16 Megan Montoya             02 STORM                             3.12m   10-03.00 
 17 Denise Amisi              02 AAT                    2.88m      3.06m   10-00.50 
 18 Ryann Faulhaber           02 CTC                    3.50m      2.89m    9-05.75 
 19 Natajazana Woolridge      03 AOC                    2.48m      2.83m    9-03.50 
 20 Breanna Boling            03 ATC                    2.81m      2.79m    9-02.00 
 21 Karyssa Gutierrez         03 CTC                    2.07m      2.37m    7-09.50 
 22 Skyler Morales            03 RRE                               2.30m    7-06.50 
 23 Sydney Cole               03 AAT                    1.99m      1.83m    6-00.00 
 -- Elise Gardiner            02 ATC                    2.97m         ND            
 -- Cameron Cole              02 AAT                    2.97m         ND            
 -- Ainsley Peterson          03 ATC                    2.58m         ND            
 
Event 213  Shot Put 6 lb. 11-12 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Jordan Brannon            02 AOC                    8.86m      8.79m   28-10.25 
  2 Amanda Goheen             02 MTC                    7.66m      7.86m   25-09.50 
  3 Alessandra Silva          02 RRE                    7.11m      7.29m   23-11.00 
  4 Angelyn Aranda            03 UNANM                  6.57m      7.00m   22-11.75 
  5 Senovia Lopez             03 CTC                    6.96m      6.76m   22-02.25 
 
Event 214  Discus Throw 1kg 11-12 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Olivia Mikaelian          02 AAT                   15.98m     17.02m      55-10 
  2 Jordan Brannon            02 AOC                   21.85m     14.18m      46-06 
  3 Alessandra Silva          02 RRE                   13.73m     13.67m      44-10 
  4 Amanda Goheen             02 MTC                   13.37m     12.97m      42-07 
  5 Senovia Lopez             03 CTC                   13.59m     11.34m      37-02 
 
Event 215  Javelin Throw 300g 11-12 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Amanda Goheen             02 MTC                   25.05m     24.16m      79-03 
  2 Zarei Ortiz               03 AOC                              20.71m      67-11 
  3 Alessandra Silva          02 RRE                   19.37m     18.43m      60-05 
  4 Amaya Brown               02 CTC                   18.75m     16.35m      53-08 
  5 Senovia Lopez             03 CTC                   16.01m     14.20m      46-07 
  6 Eva Del Frate             03 AAT                   10.18m     12.31m      40-05 
  7 Kai Warrior               02 RL                               10.19m      33-05 
 
Event 250  100 Meter Dash 11-12 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Isaiah Griffin            02 SOH                    13.60      14.22   1 
  2 Jacob Borneo              02 RRE                    13.95      14.56   1 
  2 Joshua Bachechi           03 ATC                    14.23      14.56   1 
  4 Jared Pyle                02 CTC                    13.98      14.60   1 
  5 Terron Cauley             03 AOC                    14.28      14.82   1 
  6 Lemar Rogers              03 BRX                    14.33      15.06   1 
  7 Jaden Brown               02 SOH                    14.52      15.10   1 
  8 Dewayne Dawson            02 NMETC                  15.61      15.17   3 
  9 Isaiah Caston             02 SOH                               15.39   5 
 10 Isaiah Ortiz              03 AOC                    15.40      15.55   2 
 11 Jamaari Waddles           02 AOC                    14.64      15.59   2 
 12 Kamren Decker             02 RL                     14.92      16.19   2 
 13 Curstin Cubria            02 RRE                    14.78      16.40   2 
 14 Connor Spears             02 AAT                    15.57      16.44   2 
 15 Brendan Ellsworth         03 RRE                    15.62      16.48   3 
 16 Dezmyn Ball               02 BRX                    15.40      16.72   2 
 17 Aidan Duron               02 BRX                    15.54      16.73   2 
 18 Terrance Ball             02 BRX                    16.43      16.78   3 
 19 Devon Ball                02 BRX                    16.27      16.90   3 
 20 Colton Dukes              02 ATC                               16.97   5 
 21 Josiah Dumas              02 AOC                    16.25      17.03   3 
 22 Jayden Vallez             03 AOC                    16.63      17.04   4 
 23 Caith McKeown             03 ATC                    16.58      17.18   4 
 24 Jonah Perea               02 BRX                    17.58      17.45   4 
 25 Anthony Griego            03 BRX                    16.66      17.50   4 
 26 Caden Dillavou            02 ATC                    16.58      17.99   4 
 27 Jacob Smith               03 CTC                    16.83      18.04   4 
 28 Joshuah Barela            03 SOH                    18.03      18.81   4 
 29 Miles Shepherd-Ward       02 BRX                               18.99   5 
 
Event 251  200 Meter Dash 11-12 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Dewayne Dawson            02 NMETC                  32.36      31.11   2 
  2 Isaiah Griffin            02 SOH                    28.48      31.72   1 
  2 Trevon Dennard            03 BRX                    31.57      31.72   2 
  4 Jaden Brown               02 SOH                    31.00      32.21   2 
  5 Demetrio Perea            02 UNANM                  31.40      32.24   2 
  6 Kevin Ortega              02 SOH                    31.54      32.36   2 
  7 Joshua Bachechi           03 ATC                               32.52   4 
  8 Jared Pyle                02 CTC                    30.63      32.73   1 
  9 Nicholas Abrego-Holman    02 CTC                    30.14      32.99   1 
 10 Dylan Lee                 03 AAT                    30.53      33.27   1 
 11 Curstin Cubria            02 RRE                    33.61      33.37   3 
 12 Demetrius Banks           02 SOH                    29.79      33.76   1 
 13 Kamren Decker             02 RL                     34.22      34.37   3 
 14 Dezmyn Ball               02 BRX                    33.79      34.47   3 
 15 Aidan Duron               02 BRX                    33.99      36.40   3 
 16 Devon Ball                02 BRX                    33.92      36.71   3 
 17 Anthony Griego            03 BRX                    35.85      36.86   4 
 18 Jonah Perea               02 BRX                               36.93   4 
 19 Caith McKeown             03 ATC                    35.93      37.74   4 
 20 Terrance Ball             02 BRX                    35.15      38.08   3 
 
Event 252  400 Meter Dash 11-12 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Elijah Chavez             03 AAT                  1:08.72    1:04.60   1 
  2 Austin Erickson           02 MTC                  1:08.40    1:05.96   1 
  3 Demetrio Perea            02 UNANM                1:10.90    1:08.56   1 
  4 Nicholas Abrego-Holman    02 CTC                  1:06.50    1:09.29   1 
  5 Gabriel Chavez            02 CTC                  1:10.10    1:10.20   1 
  6 Dewayne Dawson            02 NMETC                1:12.59    1:10.68   2 
  7 Brandon Howell            03 CTC                  1:12.22    1:10.90   2 
  8 Cole McClain              02 ATC                  1:11.50    1:11.42   1 
  9 Trevon Dennard            03 BRX                  1:11.61    1:13.30   1 
 10 Joshua Bachechi           03 ATC                             1:14.02   4 
 11 Brian Armijo              02 CTC                  1:16.04    1:14.16   3 
 12 Cameron Lee               02 CTC                  1:11.80    1:15.33   2 
 13 Parker Ferando            02 MTC                  1:13.70    1:17.13   2 
 14 Isaiah Garcia             03 MTC                  1:15.53    1:17.42   2 
 15 Hunter Cutchen            02 CTC                  1:17.00    1:18.12   3 
 16 Isaiah Lawrence           02 CTC                  1:14.63    1:18.92   2 
 17 Spencer Laughlin          03 CTC                  1:25.65    1:22.57   3 
 18 Lucas Montoya             03 CTC                  1:26.19    1:23.75   3 
 19 Jacob Smith               03 CTC                  1:26.55    1:25.59   3 
 20 Joshuah Barela            03 SOH                  1:39.88    1:34.72   4 
 21 Eliot Hunter              03 CTC                  1:33.60    1:42.69   4 
 
Event 253  800 Meter Run 11-12 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Brian Armijo              02 CTC                  2:34.82    2:38.61  
  2 Brandon Howell            03 CTC                  2:43.34    2:42.44  
  3 Elijah Chavez             03 AAT                             2:46.48  
  4 Hunter Cutchen            02 CTC                  2:44.19    2:52.43  
  5 Gabriel Chavez            02 CTC                  2:39.98    2:53.39  
  6 Diego Padilla             03 CTC                             2:56.04  
  7 Jake Giron                02 CTC                  3:02.59    2:59.01  
  8 Spencer Kalivoda          02 MTC                  2:53.53    2:59.03  
  9 Roman Martinez            03 CTC                             3:00.83  
 10 Isaiah Lawrence           02 CTC                  2:53.96    3:01.68  
 11 Sean Pinon                02 CTC                  2:52.32    3:02.37  
 12 Demetrio Perea            02 UNANM                2:49.35    3:03.02  
 13 Spencer Laughlin          03 CTC                  3:05.86    3:04.51  
 14 Johnathon Ortiz           02 CTC                  2:57.93    3:08.67  
 15 Lucas Montoya             03 CTC                  3:15.20    3:13.57  
 16 Nathaniel Martinez-Crook  03 CTC                  3:14.10    3:15.35  
 17 Danny Pino                03 SOCO                            3:23.44  
 18 Eliot Hunter              03 CTC                  3:29.82    3:35.78  
 
Event 254  1500 Meter Run 11-12 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Diego Padilla             03 CTC                  5:38.25    5:41.47  
  2 Roman Martinez            03 CTC                  5:59.60    5:53.11  
  3 Sean Pinon                02 CTC                  5:50.56    5:56.75  
  4 Jake Giron                02 CTC                  6:10.11    6:16.46  
  5 Nathaniel Martinez-Crook  03 CTC                  6:53.23    6:37.59  
 
Event 255  3000 Meter Run 11-12 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Lucas Futey               02 CTC                 11:22.88   11:58.74  
  2 Gabriel Gonzales          02 RRE                 13:21.48   12:04.10  
  3 Johnathon Ortiz           02 CTC                 12:36.00   12:15.76  
  4 Cameron Lee               02 CTC                 11:57.51   12:34.12  
  5 Jordan Martinez           03 RRE                 16:17.03   14:18.56  
 
Event 257  80 Meter Hurdles 11-12 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Parker Ferando            02 MTC                    17.95      17.88   1 
  2 Deegan Banta              02 STORM                  17.58      18.00   1 
  3 Lucas Futey               02 CTC                    19.17      18.57   2 
  4 Nathan Roberts            02 AAT                    18.22      18.97   2 
  5 Spencer Laughlin          03 CTC                    19.53      20.58   2 
 
Event 258  4x100 Meter Relay 11-12 Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 SONS OF HERMES  'A'                                 59.81      55.71  
     1) Isaiah Griffin 02               2) Jaden Brown 02                 
     3) Isaiah Caston 02                4) Kevin Ortega 02                
  2 COUGAR TRACK CLUB  'A'                              54.11      55.81  
     1) Jared Pyle 02                   2) James Jenkins 03               
     3) Nicholas Abrego-Holman 02       4) Gabriel Chavez 02              
  3 ALBUQUERQUE OLYMPETTE CLUB  'A'                     58.29      58.26  
     1) Terron Cauley 03                2) Josiah Dumas 02                
     3) Isaiah Ortiz 03                 4) Jamaari Waddles 02             
  4 BIG RED EXPRESS TRACK CLUB  'A'                     52.36      58.82  
     1) Trevon Dennard 03               2) Aidan Duron 02                 
     3) Mekhi Huynh 02                  4) Lemar Rogers 03                
 
Event 261  High Jump 11-12 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Brandon Howell            03 CTC                    1.30m      1.20m    3-11.25 
  2 Deegan Banta              02 STORM                  1.15m      1.15m    3-09.25 
  2 James Jenkins             03 CTC                    1.25m      1.15m    3-09.25 
  2 Johnathon Ortiz           02 CTC                               1.15m    3-09.25 
  5 Dylan Lee                 03 AAT                    1.25m     J1.15m    3-09.25 
 
Event 262  Long Jump 11-12 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Austin Erickson           02 MTC                    4.51m      4.31m   14-01.75 
  2 Dylan Lee                 03 AAT                    4.55m      4.20m   13-09.50 
  3 Connor O'Toole            02 MTC                    4.45m      4.16m   13-07.75 
  4 Curstin Cubria            02 RRE                    3.98m      3.87m   12-08.50 
  5 Connor Spears             02 AAT                    3.89m      3.83m   12-06.75 
  6 Colton Dukes              02 ATC                    3.82m      3.78m   12-05.00 
  7 Spencer Kalivoda          02 MTC                    3.45m      3.76m   12-04.00 
  8 Kamren Decker             02 RL                     3.67m      3.75m   12-03.75 
  9 Kevin Ortega              02 SOH                               3.56m   11-08.25 
 10 Lucas Futey               02 CTC                               3.36m   11-00.25 
 11 Nathan Roberts            02 AAT                    3.31m      3.31m   10-10.50 
 12 Brendan Ellsworth         03 RRE                    3.62m      3.28m   10-09.25 
 13 Caden Dillavou            02 ATC                    2.92m      3.05m   10-00.25 
 14 Caith McKeown             03 ATC                    3.27m      3.04m    9-11.75 
 15 Isaiah Garcia             03 MTC                    3.56m      2.92m    9-07.00 
 16 Jack Kalivoda             02 MTC                    3.16m      2.42m    7-11.25 
 17 Danny Pino                03 SOCO                              1.75m    5-09.00 
 -- Antonio Avila             03 UNANM                  4.05m         ND            
 -- Charles Rice              03 AAT                    2.89m         ND            
 -- Isaiah Caston             02 SOH                    3.22m         ND            
 -- Jacob Borneo              02 RRE                    4.10m         ND            
 -- Chase Lorenzen            03 AAT                    3.15m         ND            
 
Event 263  Shot Put 6 lb. 11-12 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Jack Kalivoda             02 MTC                    7.43m      7.75m   25-05.25 
  2 Jayden Vallez             03 AOC                    5.41m      6.64m   21-09.50 
  3 Terron Cauley             03 AOC                    7.25m      6.60m   21-08.00 
  4 Jamaari Waddles           02 AOC                    6.18m      6.40m   21-00.00 
  5 Josiah Dumas              02 AOC                    5.92m      6.02m   19-09.00 
  6 Jack Tavella              03 STORM                             5.87m   19-03.25 
 -- Teagun Glenn              02 UNANM                 13.57m         ND            
 -- Patrick Tafoya            02 SOH                                  ND            
 
Event 264  Discus Throw 1kg 11-12 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Teagun Glenn              02 UNANM                 35.42m     38.45m     126-02 
  2 Jack Kalivoda             02 MTC                   14.82m     18.43m      60-05 
  3 Ryan Garcia               02 CTC                              18.02m      59-01 
  4 Patrick Tafoya            02 SOH                              17.08m      56-00 
 -- James Jenkins             03 CTC                                  ND            
 
Event 265  Javelin Throw 300g 11-12 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Teagun Glenn              02 UNANM                 52.42m     43.14m     141-06 
  2 Jack Tavella              03 STORM                 21.00m     24.68m      81-00 
  3 Jayden Vallez             03 AOC                   21.91m     19.10m      62-08 
  4 Isaiah Ortiz              03 AOC                   17.64m     18.91m      62-00 
  5 Brendan Ellsworth         03 RRE                   13.14m     16.55m      54-03 
  6 Deegan Banta              02 STORM                            15.88m      52-01 
  7 Nathan Roberts            02 AAT                   12.21m     15.72m      51-07 
  8 Parker Ferando            02 MTC                   19.88m     14.98m      49-02 
 -- Charles Rice              03 AAT                                  ND            
 
Event 300  100 Meter Dash 13-14 Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Miranda Hart              00 CTC                    13.41      13.94   1 
  2 Kailey Pena               00 STORM                  14.21      14.07   1 
  3 Alexi Keller              00 CTC                    14.14      14.11   1 
  4 Teagan Yan                01 CTC                    13.76      14.29   1 
  5 Trevelynn Monk            00 GSTC                   14.66      14.57   1 
  6 Maddie Morris             01 AAT                    14.83      14.59   2 
  7 Bea Lowe                  00 UNANM                  14.74      14.65   1 
  8 Laura Shaw                01 CTC                    15.43      14.89   2 
  9 Jazel Marinia             01 BRX                    14.54      15.09   1 
 10 Makayla Waddles           00 AOC                    15.08      15.09   2 
 11 Iasia Ratliffe            01 AOC                               15.21   3 
 12 Margaret Mee              00 CTC                    14.83      15.47   2 
 13 Gabby Coleman             00 STORM                  15.97      15.67   2 
 14 Alicia Martinez           01 ATC                               15.74   3 
 15 Savannah Lovato           00 CTC                    16.10      15.83   2 
 16 Kayla Flores              00 STORM                  16.09      15.83   2 
 17 Marissa Blair             01 SOH                    16.39      15.90   3 
 18 Veronica Gayoso           01 CTC                    15.52      16.06   2 
 19 Gabriella Del Rio         01 CTC                    16.23      16.25   3 
 20 Layla Woolridge           01 AOC                    17.51      16.31   3 
 21 Maricela Herrera          01 STC                    16.18      16.37   3 
 
Event 301  200 Meter Dash 13-14 Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Reagan Scott              01 UNANM                  27.94      29.95   1 
  2 Miranda Hart              00 CTC                    27.77      30.60   1 
  3 Teagan Yan                01 CTC                    29.31      31.05   1 
  4 Bea Lowe                  00 UNANM                  29.75      31.53   1 
  5 Laura Shaw                01 CTC                    31.48      32.22   2 
  6 Jazel Marinia             01 BRX                    30.36      32.42   1 
  7 Trevelynn Monk            00 GSTC                   30.07      32.77   1 
  8 Calicea Perea             01 UNANM                  32.53      33.09   2 
  9 Kaylee Caldwell           01 GSTC                   31.34      33.12   2 
 10 Maddie Morris             01 AAT                    31.43      33.69   2 
 11 Elysia Gutierrez          01 SOCO                              34.94   3 
 12 Iasia Ratliffe            01 AOC                    31.70      35.32   2 
 13 Marissa Blair             01 SOH                    31.59      35.40   2 
 14 Veronica Gayoso           01 CTC                    31.66      35.51   2 
 15 Isabel Padilla            00 CTC                               35.89   3 
 16 Savannah Lovato           00 CTC                    34.60      35.99   3 
 17 Makayla Waddles           00 AOC                    32.81      36.47   2 
 18 Gabriella Del Rio         01 CTC                    34.96      37.31   3 
 19 Maricela Herrera          01 STC                    35.78      37.41   3 
 
Event 302  400 Meter Dash 13-14 Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Nicole Lawrence           00 CTC                  1:04.00    1:04.81   1 
  2 Reagan Scott              01 UNANM                1:03.44    1:06.22   1 
  3 Faith Powell              01 CTC                  1:09.00    1:11.20   1 
  4 Lila Nezar                01 CTC                             1:11.93   3 
  5 Isabella Schrader         01 CTC                             1:12.28   3 
  6 Kylie Poole               00 CTC                  1:10.57    1:12.63   1 
  7 Calicea Perea             01 UNANM                1:10.80    1:13.26   1 
  8 Veronica Gayoso           01 CTC                  1:12.80    1:13.50   1 
  9 Brielle Smith             00 MTC                  1:10.70    1:14.19   1 
 10 Isabel Padilla            00 CTC                  1:13.00    1:14.26   2 
 11 Iasia Ratliffe            01 AOC                  1:14.73    1:17.34   3 
 12 Audrey Garcia             00 STORM                1:17.14    1:18.75   2 
 13 Malakah Crespin           01 RL                   1:12.10    1:19.07   1 
 14 Gabriella Del Rio         01 CTC                  1:22.06    1:19.64   2 
 15 Maricela Herrera          01 STC                  1:17.20    1:19.66   2 
 16 Stephanie Montoya         01 CTC                  1:28.70    1:26.24   2 
 17 Destiny Waikaniwa-Birdsh  00 CTC                  1:26.50    1:32.35   2 
 
Event 303  800 Meter Run 13-14 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Nicole Lawrence           00 CTC                  2:40.32    2:37.85  
  2 Kylie Poole               00 CTC                  2:34.84    2:42.00  
  3 Malakah Crespin           01 RL                   2:48.32    2:47.79  
  4 Celeste Martinez          00 CTC                  2:41.71    2:48.86  
  5 Lila Nezar                01 CTC                  2:47.60    2:53.43  
  6 Brooke Blankenship        00 CTC                  2:50.87    2:53.68  
  7 Calicea Perea             01 UNANM                2:46.76    2:54.91  
  8 Akira Martinez-Crook      01 CTC                  2:52.83    2:55.69  
  9 Faith Tafoya              00 RRE                  2:57.77    3:00.61  
 10 Selena Romero             00 CTC                  2:49.91    3:02.94  
 11 Lisa Ko                   00 RRE                  3:25.84    3:20.63  
 12 Santana Dominguez         00 RRE                  3:08.99    3:24.69  
 13 Sayge Herrera             00 CTC                  3:17.47    3:25.93  
 14 Destiny Waikaniwa-Birdsh  00 CTC                  3:29.27    3:40.16  
 15 Brianna Maes              00 UNANM                           4:17.17  
 
Event 304  1500 Meter Run 13-14 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Isabella Schrader         01 CTC                  5:39.14    5:25.98  
  2 Celeste Martinez          00 CTC                  5:28.36    5:39.54  
  3 Brooke Blankenship        00 CTC                  5:50.27    5:56.38  
  4 Akira Martinez-Crook      01 CTC                  6:01.64    6:02.83  
  5 Selena Romero             00 CTC                  6:07.22    6:09.25  
  6 Faith Tafoya              00 RRE                  6:11.38    6:21.15  
  7 Santana Dominguez         00 RRE                  6:46.39    6:57.19  
  8 Sayge Herrera             00 CTC                  6:56.61    7:06.25  
  9 Brianna Maes              00 UNANM                           8:20.67  
 
Event 305  3000 Meter Run 13-14 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Andrea Almodovar          00 CTC                 10:56.94   11:00.77  
  2 Isabel Padilla            00 CTC                            11:56.85  
  3 Majorine Andrews          00 ATC                            14:07.16  
 
Event 306  3000 Meter Race Walk 13-14 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Juliana Pena              01 CTC                 19:28.98   20:04.95  
  2 Stephanie Montoya         01 CTC                 20:46.88   22:32.50  
 
Event 307  100 Meter Hurdles 13-14 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Nicole Lawrence           00 CTC                    17.93      17.54  
  2 Kaylee Caldwell           01 GSTC                   19.03      19.59  
  3 Margaret Mee              00 CTC                    20.11      20.47  
  4 Brielle Smith             00 MTC                    20.15      21.24  
  5 Maddie Morris             01 AAT                    20.71      22.21  
 
Event 309  4x100 Meter Relay 13-14 Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 COUGAR TRACK CLUB  'A'                              55.05      55.19  
     1) Teagan Yan 01                   2) Alexi Keller 00                
     3) Laura Shaw 01                   4) Hayden Colfax 01               
  2 STORM TRACK CLUB  'A'                                        1:01.62  
     1) Audrey Garcia 00                2) Kayla Flores 00                
     3) Mariah Sanchez 01               4) Gabby Coleman 00               
 
Event 310  4x400 Meter Relay 13-14 Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 COUGAR TRACK CLUB  'A'                            4:40.44    5:23.85  
     1) Veronica Gayoso 01              2) Margaret Mee 00                
     3) Gabriella Del Rio 01            4) Savannah Lovato 00             
 
Event 312  High Jump 13-14 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Faith Powell              01 CTC                    1.50m      1.40m    4-07.00 
  2 Jazel Marinia             01 BRX                    1.30m      1.30m    4-03.25 
  3 Alexi Keller              00 CTC                    1.35m     J1.30m    4-03.25 
 
Event 314  Long Jump 13-14 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Bea Lowe                  00 UNANM                  4.37m      4.48m   14-08.50 
  2 Brielle Smith             00 MTC                    4.27m      4.44m   14-07.00 
  3 Kaylee Caldwell           01 GSTC                   4.74m      4.40m   14-05.25 
  4 Maddie Morris             01 AAT                    3.75m      4.18m   13-08.75 
  5 Kailey Pena               00 STORM                             4.08m   13-04.75 
  6 Makayla Waddles           00 AOC                    3.62m      3.47m   11-04.75 
  7 Majorine Andrews          00 ATC                    3.54m      3.34m   10-11.50 
  8 Elysia Gutierrez          01 SOCO                              3.24m   10-07.75 
  9 Alicia Martinez           01 ATC                               3.23m   10-07.25 
 10 Mariah Sanchez            01 STORM                  3.15m      3.17m   10-05.00 
 11 Gabby Coleman             00 STORM                  3.56m      2.99m    9-09.75 
 12 Marissa Blair             01 SOH                    2.78m      2.82m    9-03.00 
 -- Trevelynn Monk            00 GSTC                   4.47m         ND            
 -- Naomi Armstead            01 STORM                  3.13m         ND            
 
Event 315  Triple Jump 13-14 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
 -- Naomi Armstead            01 STORM                  7.60m         ND            
 -- Faith Powell              01 CTC                    8.66m         ND            
 
Event 316  Shot Put 6 lb. 13-14 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Abigail Garcia            01 CTC                    9.03m      8.56m   28-01.00 
  2 Alicia Arias              00 UNANM                  9.14m      8.37m   27-05.50 
  3 Adaysha Williams          00 UNANM                  7.99m      8.22m   26-11.75 
  4 Haile The Boy             00 RL                                7.72m   25-04.00 
  5 Layla Woolridge           01 AOC                    6.81m      7.23m   23-08.75 
  6 Brianna Maes              00 UNANM                             7.20m   23-07.50 
  7 Lisa Ko                   00 RRE                    5.23m      5.15m   16-10.75 
 
Event 317  Discus Throw 1kg 13-14 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Alicia Arias              00 UNANM                 24.10m     25.08m      82-03 
  2 Adaysha Williams          00 UNANM                 19.80m     21.19m      69-06 
  3 Abigail Garcia            01 CTC                   20.74m     20.96m      68-09 
  4 Layla Woolridge           01 AOC                   17.50m     17.95m      58-11 
  5 Haile The Boy             00 RL                               16.17m      53-01 
  6 Lisa Ko                   00 RRE                   13.04m     13.59m      44-07 
 
Event 318  Javelin Throw 600g 13-14 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Marina Ramos              00 RRE                   27.57m     29.83m      97-10 
  2 Ashlyn Aguilar            01 SOCO                             26.03m      85-05 
  3 Miranda Hart              00 CTC                   24.77m     25.02m      82-01 
  4 Abigail Garcia            01 CTC                   23.73m     22.42m      73-07 
  5 Brianna Maes              00 UNANM                            15.80m      51-10 
  6 Adaysha Williams          00 UNANM                 16.40m     12.50m      41-00 
  7 Maricela Herrera          01 STC                    9.76m     11.42m      37-06 
 
Event 350  100 Meter Dash 13-14 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Jordan Byrd               00 BRX                    10.92      11.36   1 
  2 Christian Monsalve        01 CTC                    12.23      12.71   1 
  3 Manuel Ibarra             00 NMETC                  12.72      12.76   1 
  4 Theo Goujon               00 UNANM                             12.89   2 
  5 Andrew Erickson           00 MTC                    12.79      12.94   1 
  6 Keyshawn Ball             01 BRX                    13.03      13.77   1 
  7 Noah Gutierrez            00 ATC                               14.20   2 
  8 Tyrese Watson             01 BRX                    13.74      14.33   1 
  9 Aaziah Flores             01 BRX                    13.58      14.37   1 
 10 O'Ryin Guhrke             00 STORM                             14.47   2 
 11 William Kline             00 CTC                    14.85      15.17   2 
 12 Zion Hall                 01 MTC                    15.14      15.35   2 
 13 Christian Nguyen          01 AAT                               15.41   2 
 
Event 351  200 Meter Dash 13-14 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Jordan Byrd               00 BRX                    22.73      23.39   1 
  2 Manuel Ibarra             00 NMETC                  26.09      26.74   1 
  3 Andrew Erickson           00 MTC                    24.88      26.87   1 
  4 Marcos Mendez             00 RL                     26.71      27.07   1 
  5 Theo Goujon               00 UNANM                             27.73   3 
  6 Ethan Caldwell            00 STORM                  26.75      27.93   1 
  7 Keyshawn Ball             01 BRX                    27.44      27.95   1 
  8 Levon Wiggins             00 UNANM                  27.62      29.11   1 
  9 Joah Flores               01 CTC                    27.82      29.19   2 
 10 Tyrese Watson             01 BRX                    28.71      29.94   2 
 11 O'Ryin Guhrke             00 STORM                             30.18   3 
 12 Aaziah Flores             01 BRX                    29.59      30.24   2 
 13 Noah Gutierrez            00 ATC                               30.70   3 
 14 Isaac Chavez              01 CTC                    29.74      31.45   2 
 15 Sequoyah Cleveland        01 CTC                    28.20      32.40   2 
 16 William Kline             00 CTC                    32.19      32.69   3 
 17 Blane Miller              01 MTC                    30.43      32.79   2 
 18 Christian Nguyen          01 AAT                               33.47   3 
 19 Zion Hall                 01 MTC                    31.57      33.66   3 
 
Event 352  400 Meter Dash 13-14 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Manuel Ibarra             00 NMETC                  57.30      58.06   1 
  2 Marcos Mendez             00 RL                     59.50      59.42   1 
  3 Derek Stcyr               01 NMETC                1:06.93    1:05.51   1 
  4 Byron Sabaquie            01 WRC                  1:04.73    1:05.69   1 
  5 Lucas Madril              00 SOCO                            1:06.10   2 
  6 Noah Gutierrez            00 ATC                  1:07.10    1:06.88   1 
  7 Brandon Lopez             01 CTC                  1:08.10    1:07.59   1 
  8 Blane Miller              01 MTC                  1:15.11    1:09.19   2 
  9 Marco Lucero              00 NMETC                1:10.00    1:12.35   1 
 10 Collin Nguyen             01 NMETC                1:12.70    1:15.35   2 
 11 Ben Abadie                01 CTC                  1:14.34    1:16.63   2 
 12 Austin Wolfe              01 STORM                           1:18.67   2 
 13 Lucas Tafoya              00 SOH                  1:13.14    1:20.32   2 
 14 Taryn Johnson             01 CTC                  1:26.30    1:26.93   2 
 
Event 353  800 Meter Run 13-14 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Ivan Pineda-Dominguez     00 CTC                             2:14.57  
  2 Cameron Katz              00 CTC                  2:22.22    2:26.96  
  3 Jon fuentes               01 NMETC                2:26.18    2:28.27  
  4 Byron Sabaquie            01 WRC                  2:30.48    2:30.45  
  5 Joe Ellefson              01 UNANM                           2:32.82  
  6 Cody Smith                01 CTC                  2:36.50    2:35.02  
  7 Lucas Ortiz               01 CTC                  2:37.54    2:37.70  
  8 Brandon Lopez             01 CTC                  2:39.13    2:39.25  
  9 Noah Gutierrez            00 ATC                             2:41.31  
 10 Enrique Armijo            01 STORM                2:37.70    2:41.39  
 11 Derek Stcyr               01 NMETC                           2:45.43  
 12 Garrison Monte            00 SOCO                            2:45.93  
 13 Marco Lucero              00 NMETC                2:39.74    2:51.36  
 14 Ben Abadie                01 CTC                  2:48.13    2:53.83  
 15 Collin Nguyen             01 NMETC                3:02.16    3:01.03  
 16 Taryn Johnson             01 CTC                  3:03.54    3:26.14  
 
Event 354  1500 Meter Run 13-14 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Cameron Katz              00 CTC                  5:10.65    4:56.77  
  2 Jon fuentes               01 NMETC                5:06.03    4:57.05  
  3 Joe Ellefson              01 UNANM                           4:59.40  
  4 Byron Sabaquie            01 WRC                  5:15.06    5:10.95  
  5 Cody Smith                01 CTC                  5:15.63    5:11.14  
  6 Enrique Armijo            01 STORM                           5:44.97  
  7 Phillip Garcia            01 SOH                  6:34.59    6:53.87  
 
Event 355  3000 Meter Run 13-14 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Lucas Ortiz               01 CTC                 11:10.30   11:05.02  
  2 Garrison Monte            00 SOCO                           12:59.47  
  3 Phillip Garcia            01 SOH                 13:13.17   13:30.96  
 
Event 357  100 Meter Hurdles 13-14 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Joah Flores               01 CTC                    18.15      18.44  
  2 Sequoyah Cleveland        01 CTC                               18.55  
  3 Jeremiah Jenkins          00 CTC                    23.14      24.22  
 
Event 359  4x100 Meter Relay 13-14 Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 COUGAR TRACK CLUB  'A'                              49.62      50.95  
     1) Christian Monsalve 01           2) Joah Flores 01                 
     3) Elijah Cook 00                  4) Isaac Chavez 01                
  2 STORM TRACK CLUB  'A'                                          51.50  
     1) Enrique Armijo 01               2) Ethan Caldwell 00              
     3) Eli Mackin 01                   4) O'Ryin Guhrke 00               
 
Event 360  4x400 Meter Relay 13-14 Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 COUGAR TRACK CLUB  'A'                            4:14.68    4:23.29  
     1) Christian Monsalve 01           2) Joah Flores 01                 
     3) Elijah Cook 00                  4) Sequoyah Cleveland 01          
  2 NEW MEXICO ELITE TRACK CLUB  'A'                             4:27.65  
     1) Manuel Ibarra 00                2) Derek Stcyr 01                 
     3) Marco Lucero 00                 4) Jon fuentes 01                 
 
Event 362  High Jump 13-14 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Dominic Thompson          00 STORM                  1.65m      1.55m    5-01.00 
  2 Lucas Madril              00 SOCO                              1.50m    4-11.00 
  3 Sequoyah Cleveland        01 CTC                    1.35m      1.40m    4-07.00 
  4 O'Ryin Guhrke             00 STORM                             1.35m    4-05.00 
  5 Austin Wolfe              01 STORM                  1.25m      1.25m    4-01.25 
 
Event 364  Long Jump 13-14 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Ethan Caldwell            00 STORM                  5.50m      5.16m   16-11.25 
  2 Levon Wiggins             00 UNANM                             4.93m   16-02.25 
  3 Marcos Mendez             00 RL                                4.67m   15-04.00 
  4 Theo Goujon               00 UNANM                             4.38m   14-04.50 
  5 Lucas Madril              00 SOCO                              4.29m   14-01.00 
  6 Blane Miller              01 MTC                    4.98m      4.05m   13-03.50 
  7 William Kline             00 CTC                    3.74m      3.98m   13-00.75 
  8 Garrison Monte            00 SOCO                              3.88m   12-08.75 
  9 Christian Nguyen          01 AAT                               3.71m   12-02.25 
 10 Zion Hall                 01 MTC                    3.64m      3.48m   11-05.00 
 11 Lucas Ortiz               01 CTC                               3.37m   11-00.75 
 12 Cody Smith                01 CTC                    3.58m      3.30m   10-10.00 
 -- Aron Martinez             00 AAT                    4.42m         ND            
 -- Andrew Erickson           00 MTC                    5.15m         ND            
 
Event 365  Triple Jump 13-14 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Ethan Caldwell            00 STORM                 11.25m     10.77m   35-04.00 
  2 Levon Wiggins             00 UNANM                 10.25m     10.18m   33-04.75 
  3 Derek Stcyr               01 NMETC                  9.65m      9.10m   29-10.25 
  4 Marco Lucero              00 NMETC                  8.18m      7.87m   25-10.00 
 
Event 366  Shot Put 4kg 13-14 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Kyronn Young              00 UNANM                 10.32m      9.68m   31-09.25 
  2 Alberto Cabral            01 CTC                    9.58m      8.38m   27-06.00 
  3 Lucas Tafoya              00 SOH                               8.13m   26-08.25 
  4 Jedidiah Edgar            01 MTC                    6.68m      7.89m   25-10.75 
  5 Blane Miller              01 MTC                    6.78m      7.67m   25-02.00 
  6 Daniel Chavez             01 CTC                    7.71m      7.62m   25-00.00 
  7 Carlos Andrade            01 NMETC                  7.05m      7.57m   24-10.00 
  8 Payton Ferando            00 MTC                    7.72m      7.37m   24-02.25 
  9 Glen Rhodes               00 RRE                    7.13m      6.57m   21-06.75 
 10 Zion Hall                 01 MTC                               6.16m   20-02.50 
 
Event 367  Discus Throw 1kg 13-14 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Elijah Cook               00 CTC                   25.24m     24.85m      81-06 
  2 Alberto Cabral            01 CTC                   22.84m     24.01m      78-09 
  3 Daniel Chavez             01 CTC                   29.47m     24.00m      78-09 
  4 Kyronn Young              00 UNANM                 26.70m     23.86m      78-03 
  5 Payton Ferando            00 MTC                   19.78m     17.95m      58-11 
  6 Carlos Andrade            01 NMETC                            16.69m      54-09 
  7 Glen Rhodes               00 RRE                   18.99m     16.17m      53-01 
  8 Jedidiah Edgar            01 MTC                   16.00m     15.53m      50-11 
  9 Jeremiah Jenkins          00 CTC                   15.92m     15.40m      50-06 
 -- Lucas Tafoya              00 SOH                                  ND            
 
Event 368  Javelin Throw 600g 13-14 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Enrique Armijo            01 STORM                 34.89m     35.17m     115-05 
  2 Daniel Chavez             01 CTC                   28.34m     27.15m      89-01 
  3 Alberto Cabral            01 CTC                   24.60m     25.83m      84-09 
  4 Kyronn Young              00 UNANM                 22.83m     24.89m      81-08 
  5 Isaac Chavez              01 CTC                   30.76m     24.78m      81-03 
  6 Jeremy Garcia             00 BRX                              24.03m      78-10 
  7 Jedidiah Edgar            01 MTC                   17.37m     22.66m      74-04 
  8 Elijah Cook               00 CTC                   25.29m     22.35m      73-04 
  9 Payton Ferando            00 MTC                   21.42m     20.78m      68-02 
 10 Glen Rhodes               00 RRE                   21.53m     16.74m      54-11 
 11 Jeremiah Jenkins          00 CTC                   15.66m     15.00m      49-02 
 12 Taryn Johnson             01 CTC                   13.50m     12.08m      39-07 
 -- Jaylen Quinones           01 BRX                                  ND            
 
Event 400  100 Meter Dash 15-16 Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Abbi Rael                 99 STORM                  14.44      14.36   1 
  2 Mikayla Sehlmeyer         98 STC                    14.21      14.56   1 
  3 Tasia Hughes              99 BRX                    13.91      14.68   1 
  4 Breanna Frazier           99 UNANM                  12.65      14.82   1 
  4 Rania Hughes              99 BRX                    14.00      14.82   1 
  6 Kira Harvey               98 GSTC                              14.84   2 
  7 Taylor Nez                98 GSTC                   14.60      15.19   1 
  8 Autumn Archuleta          99 NMETC                  16.07      16.14   2 
  9 Deprise Olivas            99 STORM                  15.33      16.26   2 
 
Event 401  200 Meter Dash 15-16 Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Abbi Rael                 99 STORM                  29.24      29.45   1 
  2 Tasia Hughes              99 BRX                    28.22      29.82   1 
  3 Mikayla Sehlmeyer         98 STC                    29.20      30.41   1 
  4 Rania Hughes              99 BRX                    28.97      30.53   1 
  5 Kira Harvey               98 GSTC                              31.27   2 
  6 Hannaiyah Pickett         98 AOC                    33.54      32.51   2 
  7 Deprise Olivas            99 STORM                  32.55      34.15   1 
  8 Allison Martin            99 STORM                             34.74   2 
 
Event 402  400 Meter Dash 15-16 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Abbi Rael                 99 STORM                1:10.20    1:05.76  
  2 Mikayla Sehlmeyer         98 STC                  1:06.88    1:07.22  
  3 Fayln Dixson              99 NMETC                1:06.19    1:09.05  
  4 Autumn Archuleta          99 NMETC                1:16.20    1:16.16  
  5 Kira Harvey               98 GSTC                            1:17.60  
 
Event 403  800 Meter Run 15-16 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Gabriela Pineda-Domingue  99 CTC                             2:43.00  
  2 Fayln Dixson              99 NMETC                2:40.79    2:45.93  
  3 Rachel Montoya            99 CTC                  2:47.06    2:48.14  
  4 Laura Jarpe               99 RL                   2:43.38    2:50.25  
  5 Alyssa Johnson            99 CTC                  2:45.51    3:05.00  
  6 Alyssa Gonzales           98 CTC                  3:28.33    3:29.91  
 
Event 404  1500 Meter Run 15-16 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Alyssa Johnson            99 CTC                  5:52.56    5:57.94  
  2 Laura Jarpe               99 RL                   6:19.70    5:58.21  
  3 Taylor Gonzales           99 CTC                  6:46.15    7:01.63  
 
Event 407  3000 Meter Race Walk 15-16 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Taylor Gonzales           99 CTC                 17:39.05   18:46.62  
 
Event 408  100 Meter Hurdles 15-16 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
 -- Alyssa Johnson            99 CTC                    21.12         DQ  
 
Event 413  High Jump 15-16 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Fayln Dixson              99 NMETC                             1.40m    4-07.00 
 
Event 415  Long Jump 15-16 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Abbi Rael                 99 STORM                             3.99m   13-01.25 
  2 Taylor Nez                98 GSTC                   3.79m      3.90m   12-09.50 
  3 Kira Harvey               98 GSTC                              3.70m   12-01.75 
  4 Deprise Olivas            99 STORM                             3.51m   11-06.25 
  5 Hannaiyah Pickett         98 AOC                    3.22m      3.30m   10-10.00 
 -- Allison Martin            99 STORM                  4.09m         ND            
 -- Mikayla Sehlmeyer         98 STC                    4.39m         ND            
 
Event 417  Shot Put 4kg 15-16 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Esperanza Crespin         99 RL                     8.55m      7.95m   26-01.00 
  2 Caitlin Sweet             99 UNANM                  8.34m      7.56m   24-09.75 
  3 Rachel Mendez             98 RL                     7.14m      7.46m   24-05.75 
  4 Veronica Silva            99 RRE                    6.96m      6.89m   22-07.25 
  5 Caroline Alba             98 UNANM                             6.69m   21-11.50 
 -- Victoria Chavez           98 CTC                    4.99m         ND            
 
Event 418  Discus Throw 1kg 15-16 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Caroline Alba             98 UNANM                            23.98m      78-08 
  2 Esperanza Crespin         99 RL                               23.76m      77-11 
  3 Caitlin Sweet             99 UNANM                 25.11m     22.80m      74-10 
  4 Rachel Mendez             98 RL                    19.45m     19.90m      65-03 
  5 Veronica Silva            99 RRE                   16.89m     14.61m      47-11 
 -- Victoria Chavez           98 CTC                   11.54m         ND            
 -- Alyssa Gonzales           98 CTC                   15.16m         ND            
 
Event 419  Javelin Throw 600g 15-16 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Caroline Alba             98 UNANM                            22.70m      74-06 
  2 Alyssa Gonzales           98 CTC                   21.10m     19.50m      64-00 
  3 Taylor Gonzales           99 CTC                   20.85m     19.39m      63-07 
  4 Veronica Silva            99 RRE                   20.48m     18.83m      61-09 
  5 Caitlin Sweet             99 UNANM                            12.90m      42-04 
 -- Victoria Chavez           98 CTC                   15.22m         ND            
 
Event 450  100 Meter Dash 15-16 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Kydae Jones               99 MTC                    11.71      12.43   1 
  2 Austin Fuentes            98 NMETC                  12.06      12.73   1 
  3 Justin Stcyr              98 NMETC                  12.29      12.81   1 
  4 Zack Kmatz                99 ATC                    13.64      13.43   1 
  5 Arthur Acosta             99 RRE                    13.45      13.92   1 
  6 John Estrada              99 BRX                    14.42      14.53   2 
  7 Dyson Stevens             99 SOCO                              15.36   2 
 
Event 451  200 Meter Dash 15-16 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Kydae Jones               99 MTC                    24.35      25.37   1 
  2 Justin Stcyr              98 NMETC                  25.40      26.05   1 
  3 Austin Fuentes            98 NMETC                  25.01      26.06   1 
  4 Bryan Cutler              98 BRX                               27.34   2 
  5 Arthur Acosta             99 RRE                    28.79      28.65   1 
  6 Tristan Padilla           98 CTC                               30.65   2 
  7 Matthew Buster            99 MTC                    31.65      35.11   1 
 
Event 452  400 Meter Dash 15-16 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Bryan Cutler              98 BRX                    55.76      55.21   1 
  2 Alejandro Armijo          99 STORM                  55.63      55.29   1 
  3 Austin Fuentes            98 NMETC                  59.22      58.62   1 
  4 Justin Stcyr              98 NMETC                  59.24      59.51   1 
  5 Jacob Jenkins             99 CTC                    58.20    1:00.34   1 
  6 Tristan Padilla           98 CTC                    59.50    1:03.36   1 
  7 Dyson Stevens             99 SOCO                            1:11.41   2 
  8 Matthew Buster            99 MTC                  1:09.34    1:11.54   2 
 
Event 453  800 Meter Run 15-16 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jacob Jenkins             99 CTC                  2:20.55    2:29.33  
  2 Harrison Smith            99 CTC                  2:10.99    2:31.20  
  3 Neal Bitsie               99 AAT                  2:43.65    2:54.64  
  4 Cesar Lujan-Flores        99 STORM                3:16.72    3:08.89  
 
Event 454  1500 Meter Run 15-16 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Harrison Smith            99 CTC                  4:45.78    4:47.05  
  2 Dillon Wood               99 STORM                           4:56.77  
  3 Neal Bitsie               99 AAT                  5:36.70    6:01.93  
  4 Cesar Lujan-Flores        99 STORM                           6:39.20  
 
Event 455  3000 Meter Run 15-16 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Tristan Padilla           98 CTC                 10:46.15   10:24.75  
  2 Isaac Cole                99 AAT                 10:56.50   11:34.26  
 
Event 458  110 Meter Hurdles 15-16 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Damillione Carey          99 STORM                  18.43      19.69  
  2 Cody Tavella              99 STORM                  19.99      20.00  
  3 Taisho Banta              99 STORM                  22.31      22.17  
 
Event 460  4x100 Meter Relay 15-16 Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 STORM TRACK CLUB  'A'                                          47.64  
     1) Cameron Dunn 99                 2) Damillione Carey 99            
     3) Isaac Torres 99                 4) Alejandro Armijo 99            
 
Event 461  4x400 Meter Relay 15-16 Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 STORM TRACK CLUB  'A'                                        3:54.79  
     1) Tristan Aguilar 99              2) Cameron Dunn 99                
     3) Isaac Torres 99                 4) Alejandro Armijo 99            
 
Event 463  High Jump 15-16 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Damillione Carey          99 STORM                  1.70m      1.63m    5-04.25 
  2 Dillon Wood               99 STORM                  1.55m      1.50m    4-11.00 
  3 Taisho Banta              99 STORM                  1.45m      1.35m    4-05.00 
  4 Joseph LaLonde            99 CTC                    1.30m      1.20m    3-11.25 
 
Event 465  Long Jump 15-16 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Alejandro Goldston        98 AOC                    5.98m      6.47m   21-02.75 
  2 Kydae Jones               99 MTC                    6.21m      5.95m   19-06.25 
  3 Justin Stcyr              98 NMETC                  5.64m      5.26m   17-03.25 
  4 Damillione Carey          99 STORM                             4.91m   16-01.50 
  5 Dyson Stevens             99 SOCO                              4.75m   15-07.00 
  6 Tristan Aguilar           99 STORM                             4.71m   15-05.50 
  7 Austin Fuentes            98 NMETC                  5.12m      4.67m   15-04.00 
  8 Zack Kmatz                99 ATC                    4.70m      4.58m   15-00.50 
  9 Cody Tavella              99 STORM                  4.85m      4.50m   14-09.25 
 10 Arthur Acosta             99 RRE                    4.57m      4.32m   14-02.25 
 11 Matthew Buster            99 MTC                    3.90m      2.95m    9-08.25 
 -- Isaac Cole                99 AAT                    5.06m         ND            
 -- Dillon Wood               99 STORM                                ND            
 
Event 466  Triple Jump 15-16 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Alejandro Goldston        98 AOC                   12.37m     12.79m   41-11.50 
  2 Tristan Aguilar           99 STORM                 10.42m      9.66m   31-08.50 
  3 Cody Tavella              99 STORM                             9.10m   29-10.25 
  4 Taisho Banta              99 STORM                  9.72m      9.07m   29-09.25 
  5 Cesar Lujan-Flores        99 STORM                             7.72m   25-04.00 
 
Event 467  Shot Put 12 lb. 15-16 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Brendon Armstead          99 STORM                 10.60m     10.42m   34-02.25 
  2 Daimon Altamirano         99 STORM                 10.28m     10.00m   32-09.75 
  3 Dominic Vaughn            98 UNANM                             9.74m   31-11.50 
  4 Ben Selph                 98 STORM                  9.75m      9.46m   31-00.50 
  5 Andrew Lermuseaux         98 STORM                  9.47m      9.29m   30-05.75 
  6 Louis Bush                99 MTC                    8.31m      8.31m   27-03.25 
  7 Jared Jaramillo           99 MTC                    7.14m      7.15m   23-05.50 
 -- Jordan Redford            98 STORM                  9.16m         ND            
 
Event 468  Discus Throw 1.6kg 15-16 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Dominic Vaughn            98 UNANM                            33.51m     109-11 
  2 Daimon Altamirano         99 STORM                 33.95m     32.36m     106-02 
  3 Joseph LaLonde            99 CTC                   16.63m     16.61m      54-06 
 -- Jordan Redford            98 STORM                 23.47m         ND            
 -- Andrew Lermuseaux         98 STORM                 21.21m         ND            
 -- Louis Bush                99 MTC                   15.43m         ND            
 -- Brendon Armstead          99 STORM                 33.58m         ND            
 -- Jared Jaramillo           99 MTC                   19.89m         ND            
 
Event 469  Javelin Throw 800g 15-16 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Alejandro Armijo          99 STORM                 38.10m     42.22m     138-06 
  2 Dominic Vaughn            98 UNANM                            41.22m     135-03 
  3 Jacob Jenkins             99 CTC                   33.39m     32.80m     107-07 
  4 Andrew Lermuseaux         98 STORM                 35.50m     32.18m     105-07 
  5 Jared Jaramillo           99 MTC                   23.66m     24.47m      80-03 
  6 Louis Bush                99 MTC                   24.19m     22.11m      72-06 
  7 Daimon Altamirano         99 STORM                 28.66m     21.64m      71-00 
  8 Joseph LaLonde            99 CTC                   20.63m     18.93m      62-01 
 -- Matthew Buster            99 MTC                   19.10m         ND            
 -- Jordan Redford            98 STORM                 28.95m         ND            
 
Event 500  100 Meter Dash 17-18 Women
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Sasha Smith-Pollard       96 NMETC                             12.83  
  2 Sara Lucero               96 NMETC                             13.89  
 
Event 501  200 Meter Dash 17-18 Women
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Sasha Smith-Pollard       96 NMETC                             26.70  
  2 Sara Lucero               96 NMETC                  27.66      29.41  
 
Event 515  Long Jump 17-18 Women
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Jordyn Nez                96 GSTC                              4.17m   13-08.25 
 
Event 516  Triple Jump 17-18 Women
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Jordyn Nez                96 GSTC                              8.29m   27-02.50 
 
Event 550  100 Meter Dash 17-18 Men
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Ivan Cornelius            96 GSTC                   11.57      11.67  
  2 Landen Culbreath          97 GSTC                   12.12      12.06  
  3 Devon Maes                97 UNANM                             12.80  
 
Event 551  200 Meter Dash 17-18 Men
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Barrak Stevens            96 SOCO                              24.68  
  2 Elias Limon               97 GSTC                              24.86  
  3 Devon Maes                97 UNANM                             25.74  
 
Event 552  400 Meter Dash 17-18 Men
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Barrak Stevens            96 SOCO                              54.64  
  2 Devon Maes                97 UNANM                             56.25  
 
Event 553  800 Meter Run 17-18 Men
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Aaron Valenzuela          97 CTC                             2:12.23  
  2 JC Santistevan            97 CTC                             2:18.63  
  3 Manassah Endwarrior       97 RL                   2:17.34    2:22.81  
 
Event 554  1500 Meter Run 17-18 Men
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 JC Santistevan            97 CTC                             4:37.55  
  2 Manassah Endwarrior       97 RL                   4:51.69    4:53.59  
  3 Joshua Jenkins            96 CTC                             6:29.13  
 
Event 558  110 Meter Hurdles 17-18 Men
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Barrak Stevens            96 SOCO                              16.41  
 
Event 563  High Jump 17-18 Men
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Landen Culbreath          97 GSTC                   1.80m      1.60m    5-03.00 
  2 Joshua Jenkins            96 CTC                    1.35m      1.00m    3-03.25 
 
Event 565  Long Jump 17-18 Men
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Ivan Cornelius            96 GSTC                              6.45m   21-02.00 
  2 Barrak Stevens            96 SOCO                              6.25m   20-06.25 
  3 Landen Culbreath          97 GSTC                   6.14m      4.86m   15-11.50 
  4 Joshua Jenkins            96 CTC                               4.05m   13-03.50 
 -- Elias Limon               97 GSTC                                 ND            
 -- Matthew Blumenschein      97 GSTC                                 ND            
 
Event 567  Shot Put 12 lb. 17-18 Men
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Michael Budick            95 UNANM                            16.98m   55-08.50 
  2 Kamari Halton-Wooten      97 UNANM                            10.13m   33-03.00 
  3 Joshua Jenkins            96 CTC                    9.62m      8.87m   29-01.25 
  4 Ramon Romero              97 CTC                    8.61m      8.50m   27-10.75 
 
Event 568  Discus Throw 1.6kg 17-18 Men
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Michael Budick            95 UNANM                            48.71m     159-10 
  2 Kamari Halton-Wooten      97 UNANM                 41.40m     43.00m     141-01 
  3 Uzziah Armour             96 UNANM                 34.69m     30.93m     101-06 
  4 Ramon Romero              97 CTC                   26.12m     22.76m      74-08 
 
Event 569  Javelin Throw 800g 17-18 Men
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Uzziah Armour             96 UNANM                            45.38m     148-11 
  2 Devon Maes                97 UNANM                            31.50m     103-04 
  3 Ramon Romero              97 CTC                   25.93m     25.49m      83-07 
 
Event 572  3000 Meter Run 17-18 Men
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Manassah Endwarrior       97 RL                  10:28.60   10:21.73  
  2 Ramon Romero              97 CTC                            11:18.51  
 
Event 650  100 Meter Dash Open Men
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Demi Adegoke              92 UNANM                             11.94  
  2 Ore Adegoke               93 UNANM                             12.00  
  3 Celestino Baldivia        87 UNANM                             12.09  
 
Event 665  Long Jump Open Men
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Demi Adegoke              92 UNANM                             6.56m   21-06.25 
 -- Ore Adegoke               93 UNANM                                ND            
 
Event 666  Triple Jump Open Men
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Ore Adegoke               93 UNANM                            14.01m   45-11.75 
 
Event 721  3000 Meter Run Masters 40 Men
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jeff Sallade              69 UNANM                          10:20.39  
 
Event 722  Javelin Throw Masters 45 Men
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Michael Browning          66 UNANM                            28.55m      93-08 
 
Event 723  Long Jump Masters 45 Men
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Michael Browning          66 UNANM                             4.63m   15-02.25 
 
Event 724  High Jump Masters 45 Men
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
 -- Michael Browning          66 UNANM                                NH            
 
Event 728  Shot Put Masters 55 Women
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Caroline Kearns           57 UNANM                             7.49m   24-07.00 
 
Event 729  Javelin Throw Masters 55 Women
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Caroline Kearns           57 UNANM                            14.10m      46-03 
 
Event 730  Discus Throw Masters 55 Women
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Caroline Kearns           57 UNANM                            21.27m      69-09 
 
Event 732  Discus Throw Masters 50 Women
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Elizabeth Von Toll        62 UNANM                            20.01m      65-08 
 
Event 733  Javelin Throw Masters 50 Women
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Elizabeth Von Toll        62 UNANM                            19.60m      64-04 
 
Event 734  Shot Put Masters 50 Women
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Elizabeth Von Toll        62 UNANM                             9.20m   30-02.25